Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Anna01
2014-08-09, 23:29
FAŁSZOWANIE BIBLII PRZEZ KLER
Autor Wiadomość
tropiciel 


Pomógł: 63 razy
Dołączył: 11 Kwi 2013
Posty: 4962
Wysłany: 2014-08-05, 07:21   

Drodzy Forumowicze c.d. !

Użytkownik Dezerter wprowadza Was w błąd. Jest poważnym nadużyciem zakwalifikowanie Erazma z Rotterdamu jako katolika. Wprawdzie wstąpił do zakonu augustianów i otrzymał święcenia kapłańskie w wieku 23 lat, ale życie zakonne mu nie odpowiadało i po trzech latach opuścił klasztor udając się na studia do Paryża. Później podróżował po Francji, Belgii i Anglii. Erazm spędził czas zarówno w Cambridge i Oxfordzie zatrzymując się w domu Lorda Kanclerza, Sir Thomasa More'a, który stał się jego wielkim przyjacielem. To on zainspirował go do napisania dzieła pt. " Pochwała głupoty " - w której w komiczny sposób poddane zostały krytyce różne nadużycia katolickiego kleru.

Jeszcze przed wystąpieniem Lutra głosił poglądy zbliżone do reformacyjnych. Szydził ze średniowiecznej pobożności, ze średniowiecznych podręczników, takich jak Mammotrectus super Bibliam ( " matczyny " przewodnik do zrozumienia Biblii napisany przez franciszkanina Johannesa Marchesinusa ), na których kształcili się wszyscy ówcześni duchowni.
Pragnął wydać własny przekład Nowego Testamentu na łacinę, jednak nie mógł znaleźć wydawcy. Przygotował więc Nowy Testament grecko-łaciński (tekst łaciński to jego własny przekład). Wydanie to wzbudziło zainteresowanie prawdami wiary pierwotnego Kościoła i przyczyniło się do zakwestionowania wielu katolickich doktryn, przez co wywołało szerokie kontrowersje. Utorowało także drogę do przekładów Biblii na języki narodowe. Jednym z nich był niemiecki przekład Nowego Testamentu przygotowany przez Marcina Lutra. Erazm zachęcał osoby świeckie do czytania Pisma Świętego i popierał działalność Reformatora.

Niektórzy nie chcą przyjąć do wiadomości faktu, że kler celowo fałszował Biblię, ale fakty które przedstawiłem pokazują, że nie było przypadkowe zmienianie treści Biblii i dopisywanie nieistniejących wcześniej fragmentów w celu podtrzymania niebiblijnych doktryn takich choćby jak : trynitaryzm, wcielenie czy celibat.
Jak wyglądała prawda historyczna o t.zw. soborach i jaki duch tam panował to zostało jednoznacznie pokazane. Taki duch nie ma nic wspólnego z świętym duchem Bożym.

Poganin cezar Konstantyn - morderca własnego syna, własnej żony i chrześcijan w Afryce Północnej jako pogański pontifex maximus przewodził soborowi nicejskiemu w 325 r. i nakazał podpisać credo nicejskie sporządzone przez kooperującego z nim archidiakona Atanazego i biskupa Hozjusza. Credo było zaopatrzone w anatemę wobec tych, którzy myślą inaczej. Ci, którzy nie podpisali tego dokumentu zostali wygnani i pozbawieni wszelkich praw. Należeli do nich : Ariusz, Secundus z Ptolemaidy i Teonas z Marmaryki. Później dołączyli do wygnanych : Teognis z Nicei i Euzebiusz z Nikomedii. Taki sam los groził wszystkim, którzy by chcieli podważać to credo. Podstawowe więc wyznanie wiary kościoła katolickiego zostało wprowadzone drogą oszustwa i poprzez terror.

Pełna jego treść dopasowywana do kształtowanego przez kler dogmatu trynitarnego pojawiła się nieco później. Kolejny zbrodniczy cezar Teodozjusz współpracujący z klerem rzymskim ogłosił 27 lutego 380 r. edykt cunctos populos na mocy którego „ wszystkie ludy muszą przystąpić do wiary przekazanej Rzymianom przez Apostoła Piotra, do tej którą wyznaje papież Damazy i biskup z Aleksandrii to znaczy uznać Trójcę Świętą - Ojca, Syna i Ducha Świętego . ” Edykt był zaopatrzony w groźbę wywarcia pomsty na tych, którzy by temu podporządkować się nie chcieli.
Kto więc by nie chciał usłuchać tego rozkazu miał zostać ukarany. Edykt ten uchwalony za namową Damazego zwany De fide catholica, który wszedł potem w skład Kodeksu Teodozjusza ( Codex Theodosianus  XV, 1.2 ) na podstawie czego wszyscy nie-katolicy uznani zostali za przestępców w świetle prawa rzymskiego zapoczątkował oficjalne i zmasowane prześladowania wszystkich ludzi mających inne poglądy religijne.
Dopiero później nadając temu pozory praworządności zwołano sobór w Konstantynopolu w 381 r.. Sobór otworzył zbrodniczy cezar Teodozjusz. Dogmat trynitarny został bardziej jeszcze ukształtowany ( poszerzony o świętego ducha Bożego ) i zatwierdzony jako obowiązujące credo. Uchwały soborowe potwierdzały credo nicejskie i obowiązującą w nim anatemę. W dekrecie z 30 lipca 381 roku cesarz Teodozjusz I nakazał wypełnić postanowienia soborowe w całym Cesarstwie. Wszyscy chrześcijanie, którzy nie zgadzali się z tym mieli być odtąd ścigani i tępieni jak podaje Codex Theodosianus XVI.1.2. 

Nie wszyscy jednak temu się podporządkowali. Należał do nich między innymi Eunomiusz z Kyzikos ( 335 - 395 ), uczeń Aecjusza z Antiochii ( 313 - 367 ) autora dzieła pt. Syntagmation. Po rozwiązaniu przez Teodozjusza gmin ariańskich w 383 r. dogmat nicejsko-kanstantynopolitański nie od razu został przyjęty. Latem 389 r. Eunomiusz został aresztowany i skazany na wygnanie do Halmyris w delcie Dunaju, a cesarz nakazał zniszczyć jego pisma. W Liber Apologetikos bronił biblijnego punktu widzenia, ale jak widać z historii, argumentem oponentów było jedynie użycie siły.
W taki to właśnie sposób doszło do uchwalenia trynitarnego symbolu wiary w 381 r.
Stwierdzenie więc w/w użytkownika, że cyt." Duch Św czuwa i prowadzi Kościół a Głowa Kościoła prostuje jego ścieżki " - jest nie tylko niezgodne z prawdą. Jeśli te słowa w/w użytkownik odnosi do kościoła katolickiego - to jest to zniewaga świętego ducha Bożego i zniewaga Chrystusa
.

Próba przypisywania mi przez w/w użytkownika dostrzeganie wartości tradycji Kościoła i rolę starożytnych wybitnych chrześcijan w budowaniu i objaśnianiu katolickiej wiary ( jak to określił w/w użytkownik ) jest kłamstwem i wkładaniem w moje usta określeń, których nigdy nie wypowiedziałem.
Podobnie fałszywe oskarżenie mnie, że zaprzeczam prześladowaniom wszczętym przez Dioklecjana w 303 r. Krew męczenników oskarża nie mnie, lecz zbrodniczych cezarów i kler, który później współpracował ze zbrodniczymi cezarami, a następnie z wszelką władzą świecką przez 1600 lat historii do czasów dzisiejszych włącznie.

___________________________________________________

http://biblia-odchwaszczona.webnode.com
 
 
Wasiczek
[Usunięty]

Wysłany: 2014-08-05, 10:41   

tropiciel napisał/a:
Stwierdzenie więc w/w użytkownika, że cyt." Duch Św czuwa i prowadzi Kościół a Głowa Kościoła prostuje jego ścieżki " - jest nie tylko niezgodne z prawdą. Jeśli te słowa w/w użytkownik odnosi do kościoła katolickiego - to jest to zniewaga świętego ducha Bożego i zniewaga Chrystusa.


Zawsze mnie zastanawia, jak Jezus Chrystus albo Duch Święty mógłby prowadzić Kościół, który jest odpowiedzialny za Świętą Inkwizycję. Jak to jest możliwe?
 
 
Rethel
[Usunięty]

Wysłany: 2014-08-05, 10:53   

tropiciel napisał/a:
Użytkownik Dezerter wprowadza Was w błąd. Jest poważnym nadużyciem zakwalifikowanie Erazma z Rotterdamu jako katolika.


Przykro mi Tropicielu, ale za takie bujdy nt. Erazma Rotterdamskiego i
oszczerstwa względem Dezertera, żądam niniejszym dla ciebie warna...

Piszę to oczywiście twym ulubionym kolorem i pogrubieniem
:crazy:
 
 
Wasiczek
[Usunięty]

Wysłany: 2014-08-05, 12:41   

Cytat:
Jeszcze przed wystąpieniem Lutra głosił poglądy zbliżone do reformacyjnych. Szydził ze średniowiecznej pobożności, ze średniowiecznych podręczników, takich jak Mammotrectus super Bibliam, na których kształcili się duchowni.

Pragnął wydać własny przekład Nowego Testamentu na łacinę, jednak nie mógł znaleźć wydawcy. Przygotował więc Nowy Testament grecko-łaciński (tekst łaciński to jego własny przekład). Wydanie to wzbudziło zainteresowanie prawdami wiary pierwotnego Kościoła i przyczyniło się do zakwestionowania wielu katolickich doktryn, przez co wywołało szerokie kontrowersje. Utorowało także drogę do przekładów Biblii na języki narodowe. Jednym z nich był niemiecki przekład Nowego Testamentu przygotowany przez Marcina Lutra. Erazm zachęcał osoby świeckie do czytania Pisma Świętego i popierał działalność Reformatora. W liście do elektora saskiego Fryderyka Mądrego pisał, że „grzechem” Lutra jest to, że „naruszył tiarę papieża i brzuchy mnichów” a w liście do papieża Leona X nazwał go „potężną trąbą ewangelii prawdy”. W późniejszym czasie poróżnił się z Lutrem w kwestii wolnej woli człowieka, pozostał jednak zwolennikiem reform w Kościele oraz nawoływał do powrotu do nauki Chrystusa.

Z powodu swoich poglądów naraził się na ostrą krytykę władz Kościoła katolickiego. W wielu miejscach Europy zwalczano rozpowszechnianie jego dzieł, palono je na stosie, jego samego zaś oskarżano o herezję (na jego pogrzebie nie zjawił się żaden katolicki duchowny). Papież Paweł IV w 1559 zaliczył wszystkie jego dzieła do pierwszej kategorii ksiąg zakazanych. Sankcje te zostały kilka lat później częściowo złagodzone przez Sobór Trydencki, nadal jednak większość z tych dzieł podlegała mniej lub bardziej restrykcyjnej cenzurze. Jednak nie wszyscy hierarchowie byli mu nieprzychylni. Do jego przyjaciół zaliczał się m.in. kardynał Jan Fisher (przyszły święty). Papież Paweł III (1534–1549) w 1535 roku proponował mu nawet kapelusz kardynalski. Erazm odmówił przyjęcia tej nominacji z uwagi na zły stan zdrowia.


http://pl.wikipedia.org/wiki/Erazm_z_Rotterdamu

Co prawda nie porzucił Kościoła Katolickiego, ale krytykował jawnie jego działania.
 
 
BLyy 


Pomógł: 176 razy
Dołączył: 27 Lip 2009
Posty: 2989
Skąd: Chorzów
Wysłany: 2014-08-05, 13:41   

Wasiczek napisał/a:
Cytat:
Jeszcze przed wystąpieniem Lutra głosił poglądy zbliżone do reformacyjnych. Szydził ze średniowiecznej pobożności, ze średniowiecznych podręczników, takich jak Mammotrectus super Bibliam, na których kształcili się duchowni.

Pragnął wydać własny przekład Nowego Testamentu na łacinę, jednak nie mógł znaleźć wydawcy. Przygotował więc Nowy Testament grecko-łaciński (tekst łaciński to jego własny przekład). Wydanie to wzbudziło zainteresowanie prawdami wiary pierwotnego Kościoła i przyczyniło się do zakwestionowania wielu katolickich doktryn, przez co wywołało szerokie kontrowersje. Utorowało także drogę do przekładów Biblii na języki narodowe. Jednym z nich był niemiecki przekład Nowego Testamentu przygotowany przez Marcina Lutra. Erazm zachęcał osoby świeckie do czytania Pisma Świętego i popierał działalność Reformatora. W liście do elektora saskiego Fryderyka Mądrego pisał, że „grzechem” Lutra jest to, że „naruszył tiarę papieża i brzuchy mnichów” a w liście do papieża Leona X nazwał go „potężną trąbą ewangelii prawdy”. W późniejszym czasie poróżnił się z Lutrem w kwestii wolnej woli człowieka, pozostał jednak zwolennikiem reform w Kościele oraz nawoływał do powrotu do nauki Chrystusa.

Z powodu swoich poglądów naraził się na ostrą krytykę władz Kościoła katolickiego. W wielu miejscach Europy zwalczano rozpowszechnianie jego dzieł, palono je na stosie, jego samego zaś oskarżano o herezję (na jego pogrzebie nie zjawił się żaden katolicki duchowny). Papież Paweł IV w 1559 zaliczył wszystkie jego dzieła do pierwszej kategorii ksiąg zakazanych. Sankcje te zostały kilka lat później częściowo złagodzone przez Sobór Trydencki, nadal jednak większość z tych dzieł podlegała mniej lub bardziej restrykcyjnej cenzurze. Jednak nie wszyscy hierarchowie byli mu nieprzychylni. Do jego przyjaciół zaliczał się m.in. kardynał Jan Fisher (przyszły święty). Papież Paweł III (1534–1549) w 1535 roku proponował mu nawet kapelusz kardynalski. Erazm odmówił przyjęcia tej nominacji z uwagi na zły stan zdrowia.


http://pl.wikipedia.org/wiki/Erazm_z_Rotterdamu

Co prawda nie porzucił Kościoła Katolickiego, ale krytykował jawnie jego działania.

Luter też krytykował, ale nie opuścił kościoła od razu. Erazm też krytykował, a nie zrobił tego wcale w przeciwieństwie do Lutra. Był więc katolikiem
_________________
"Poznajcie, co macie przed oczyma, a odkryjecie wszelkie tajemnice. Albowiem nie ma rzeczy ukrytej, która odkryta by? nie mo?e" Ewangelia Tomasza 5
 
 
 
Dezerter 


Wyznanie: chrześcijanin
Pomógł: 224 razy
Dołączył: 16 Sie 2009
Posty: 3640
Skąd: Inowrocław
Wysłany: 2014-08-05, 13:46   

tropiciel napisał/a:
Jak wyglądała prawda historyczna o t.zw. soborach i jaki duch tam panował to zostało jednoznacznie pokazane. Taki duch nie ma nic wspólnego z świętym duchem Bożym.

gdzie to zostało jednoznacznie pokazane w jakim wątku?? - to ja musiałem cię edukować na temat tego czym się zajmowali biskupi a czym nie zajmowali na Soborze w Nicei - bo pisałeś jakieś banialuki, że Kanon NT ustalali
Jak przebiegał Pierwszy Powszechny Sobór w Nicei w 325 roku - jeśli ktoś chce się dowiedzieć, to jest na naszym forum wątek w dziale historia chrześcijaństwa (a nie teorie spiskowe) - zapraszam chętnie tam podyskutuję i jeśli ktoś ma do dodania jakieś fakty i źródła historyczne a nie banialuki i opinie, to zapraszam
http://biblia.webd.pl/forum/viewtopic.php?t=8693
apeluję jeszcze raz zapoznaj się Tropicielu z faktami i źródłami historycznymi i nie opowiadaj takich pierdołów i nie wprowadzaj czytających w błąd:

Cytat:
Poganin cezar Konstantyn(...) nakazał podpisać credo nicejskie sporządzone przez kooperującego z nim archidiakona Atanazego i biskupa Hozjusza. (...) Taki sam los groził wszystkim, którzy by chcieli podważać to credo. Podstawowe więc wyznanie wiary kościoła katolickiego zostało wprowadzone drogą oszustwa i poprzez terror.


oszustwo i terror niewiedzy to ty wprowadzasz - oto dowody:

- credo było dyskutowane przez następne 150 lat ciągle synody i sobory uchwalały nowe i nowe , aż w końcu wszyscy stwierdzili, że najmądrzejsze i najbardziej trafne było to pierwsze z Nicei z niewielka modyfikacją
- Uchwały 5 pierwszych Soborów powszechnych uznaje nie tylko KK, ale prawie wszystkie ważniejsze kościoły np. prawosławny, protestancki, anglikański i 1000 innych
- credo było wynikiem dwumiesięcznych dysput teologicznych 280 biskupów, prezbiterów i diakonów i tylko kilkunastu nie chciało go podpisać - wówczas dopiero interweniował Cesarz i stwierdził, że dłużej nie będzie utrzymywał i żywił 280 chłopa, którzy ciągle i ciągle nie mogą ustalić w co wierzą ;-) (nie znał nieborak forum biblijnego :-P ) . Zgodność biskupów jest zdumiewająca - moim zdaniem - gdybyśmy my dzisiaj zasiedli do ułożenia credo "forum biblijnego" to krew by się polała i 3 zdań byśmy wspólnych nie sklecili :-P

Nie ma najmniejszych dowodów na "oszustwa i terror" Cesarza - są natomiast dowody, że uczestników soboru traktował z szacunkiem (jego matka była chrześcijanką)

tropiciel napisał/a:
Stwierdzenie więc w/w użytkownika, że cyt." Duch Św czuwa i prowadzi Kościół a Głowa Kościoła prostuje jego ścieżki " - jest nie tylko niezgodne z prawdą.

zaprzeczasz podstawowym prawdom wiary chrześcijańskiej i słusznie zauważasz, że znieważasz Kościół i Jego Głowę :oops:

tropiciel napisał/a:
Próba przypisywania mi przez w/w użytkownika dostrzeganie wartości tradycji Kościoła i rolę starożytnych wybitnych chrześcijan w budowaniu i objaśnianiu katolickiej wiary ( jak to określił w/w użytkownik ) jest kłamstwem i wkładaniem w moje usta określeń, których nigdy nie wypowiedziałem.


Oto słowa tropiciela w których podpiera się ojcami kościoła i ich autorytetem:

Cytat:
T.zw ojcowie kościoła żyjący na przełomie II i III wieku (czyli przed wystąpieniem Ariusza) [b]potwierdzają istnienie słów „ani Syn” w swoich dziełach. Ireneusz (140-202 r) w swoim dziele Adversus haereses księga 2, rozdział 28 : 6 przytacza ten właśnie fragment.
Podobnie Orygenes ( 185-254 r. ) pisze o tym w swym dziele De Principis, księga 2, rozdz.6:1. [/b]


nie dość, że się podpiera ich autorytetem, to jeszcze kłamie słowami:
Cytat:
katolickiej wiary ( jak to określił w/w użytkownik )

zobaczcie sami co ja naprawdę napisałem- czy napisałem "wiary katolickiej"

Cytat:
Chwała Panu również za to, że tropiciel dostrzegł wartość tradycji Kościoła i rolę starożytnych wybitnych chrześcijan w budowaniu i objaśnianiu naszej wiary:

pisałem wyraźnie o Kościele a nie KK i nie o mojej wierze (chrześcijańskiej/katolickiej) a o "naszej" a więc chrześcijańskiej
wstyd tak kłamać i manipulować :oops:

tropiciel napisał/a:
Podobnie fałszywe oskarżenie mnie, że zaprzeczam prześladowaniom wszczętym przez Dioklecjana w 303 r.


zobaczmy znów czy ja "oskarżam cię, że zaprzeczasz prześladowaniom"
Tropiciel napisał nieprawdę, że :
Cytat:
Cytat:
kler rzymski nigdy z narażeniem życia nie przechowywał manuskryptów chrześcijańskich

więc zareagowałem i podałem cytat ze strony antykatolickiej by nie być posadzonym o stronniczość, czy brak obiektywizmu,(a jak krwawe były prześladowania za Dioklecjana każdy może sprawdzić sam w różnych źródłach - w każdym z nich będą ofiary "kleru" śmiertelne za wiarę i w obronie PISMA) - oto cytat
Cytat:
Rok 303. Dioklecjan, cesarz pogańskiego Rzymu, skierował całą potęgę swojego imperium przeciwko Biblii. Chrześcijan wyjęto spod prawa. Prześladowania z czasów Dioklecjana były chyba najzacieklejszym atakiem na Biblię i jej zwolenników. Niszczono miejsca, w których zgromadzali się chrześcijanie. Ich własność konfiskowano, a Pismo Święte palono. Czyniono systematyczne wysiłki, by zniszczyć wszystkie istniejące egzemplarze Biblii. Grożono śmiercią każdemu, kto posiadał Słowo Boże. Po latach bezwzględnych prześladowań, wskutek których wielu chrześcijan utraciło życie i wiele Biblii zostało zniszczonych, Dioklecjan kazał wybić medal upamiętniający zupełne zniszczenie Pisma Świętego, a także wzniósł kolumnę triumfalną, noszącą chełpliwy napis: "Extincto nomine christianorum" (Wytępiłem imię chrześcijan).

podsumowałem cytat słowami:
Cytat:
krew męczenników cię oskarża przed Bogiem

tak wyglądał nasz dialog - GDZIE w nim jest moje w stosunku do ciebie
Cytat:
fałszywe oskarżenie mnie, że zaprzeczam prześladowaniom

gdzie ??? wskaż
znów mnie pomawiasz i fałszywie oskarżasz ....
Myślałem, że post Rethela jest żartem, ale widzę, że nie!

Proszę oficjalnie Ciebie tropicielu o odwołanie tych ewidentnych i powyżej udowodnionych przeze mnie pomówień i oskarżeń w stosunku do mnie
albo
Proszę w przypadku braku reakcji pozytywnej u tropiciela o ukaranie go przez administracje
_________________
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie
http://zchrystusem.pl/
Ostatnio zmieniony przez Dezerter 2014-08-05, 14:00, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wasiczek
[Usunięty]

Wysłany: 2014-08-05, 13:59   

BLyy napisał/a:
Luter też krytykował, ale nie opuścił kościoła od razu. Erazm też krytykował, a nie zrobił tego wcale w przeciwieństwie do Lutra. Był więc katolikie


Zgadza się tak też napisałem.

Wasiczek napisał/a:
Co prawda nie porzucił Kościoła Katolickiego
 
 
KobietaZMagdali 


Wyznanie: katoliczka
Pomogła: 235 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 12 Sty 2014
Posty: 2125
Skąd: ze wsi :)
Wysłany: 2014-08-05, 15:32   

Wasiczek napisał/a:
tropiciel napisał/a:
Stwierdzenie więc w/w użytkownika, że cyt." Duch Św czuwa i prowadzi Kościół a Głowa Kościoła prostuje jego ścieżki " - jest nie tylko niezgodne z prawdą. Jeśli te słowa w/w użytkownik odnosi do kościoła katolickiego - to jest to zniewaga świętego ducha Bożego i zniewaga Chrystusa.


Zawsze mnie zastanawia, jak Jezus Chrystus albo Duch Święty mógłby prowadzić Kościół, który jest odpowiedzialny za Świętą Inkwizycję. Jak to jest możliwe?

Tak samo jak Lutra i Kalwina, ludzi niezaprzeczalnie mocno wierzących, których protest był w ówczesnych czasach bardzo potrzebny, a którzy mimo niewątpliwej pobożności nie odrzucili palenia ludzi na stosach a wręcz roznieśli je po nowo powstałych wspólnotach protestanckich.
I tak samo jak wiele osób (w tym tych z naszego forum) o niewątpliwie wysokich standardach moralnych, które wpadły w pułapkę syjonizmu i prześcigają się w tłumaczeniu Pismem brutalności traktowania przez Żydów mniejszości Palestyńskiej.
Gdzie więcej wiary tym gorliwiej stara się szatan.
_________________
„Odpędzanie wilków, zagrażających Bożej owczarni, jest na pewno czymś chwalebnym, ale czyni się to modlitwą, przykładem życia, głoszeniem słowa Bożego i przekonywaniem -- a nie poprzez zadawanie gwałtu. Gwałt zadawany w obronie prawdy nie tylko krzywdzi konkretnych ludzi, ale kompromituje prawdę, ci zaś, którzy się do niego uciekają, choć ich intencją było odpędzenie wilków, sami się w wilków przemieniają.”

http://www.youtube.com/watch?v=l_lp-owKS6E
 
 
tropiciel 


Pomógł: 63 razy
Dołączył: 11 Kwi 2013
Posty: 4962
Wysłany: 2014-08-05, 19:34   

Kalwin i Luter - to pseudo reformatorzy. Kalwin podał rękę katolickim inkwizytorom, aby dopaść niektórych unitarian i potem spalić ich na stosie. Ale pomimo tych zbrodni nikt nie przebije katolickiego kleru w zbrodniach jakie popełnił. Pod tym względem kler katolicki zajmuje absolutnie przodujące miejsce.

I jeszcze jedno : takie chwalenie się Erazmem, że Erazm to katolik itp. itd - to przesada i bezzasadne naciąganie faktów. Erazm był człowiekiem niezależnym i choć wychowany w tym kościele, katolicki kler wraz z jego ograniczonym sposobem myślenia - miał w poważaniu nie powiem jakim …

_____________________________________

http://biblia-odchwaszczona.webnode.com
 
 
Dezerter 


Wyznanie: chrześcijanin
Pomógł: 224 razy
Dołączył: 16 Sie 2009
Posty: 3640
Skąd: Inowrocław
Wysłany: 2014-08-05, 20:01   

tropiciel napisał/a:
Kalwin i Luter - to pseudo reformatorzy. Kalwin podał rękę katolickim inkwizytorom, aby dopaść niektórych unitarian i potem spalić ich na stosie. Ale pomimo tych zbrodni nikt nie przebije katolickiego kleru w zbrodniach jakie popełnił. Pod tym względem kler katolicki zajmuje absolutnie przodujące miejsce.


My wiemy, że tylko tropiciel jest prawym i dobrym chrześcijaninem a reszta
katolicy, luteranie, kalwini, anglikanie, prawosławni, SJ, mesjanistyczni żydzi, zielonoświątkowcy itp itd (więcej nie pamiętam kogo ty tam jeszcze krytykowałeś) - reszta to odstępcy, zbrodniarze ... itd itp
jeśli mam wybierać, czy być bratem w wierze z tobą czy z nimi
wybieram ich
a tobie niech Bóg miłosierny wybaczy, odpuści i nie policzy winy, bo ty chyba nie wiesz co czynisz...

Cytat:
I jeszcze jedno : takie chwalenie się Erazmem, że Erazm to katolik itp. itd - to przesada i bezzasadne naciąganie faktów. Erazm był człowiekiem niezależnym i choć wychowany w tym kościele, katolicki kler wraz z jego ograniczonym sposobem myślenia - miał w poważaniu nie powiem jakim …

czyżby?
Cytat:
Do jego przyjaciół zaliczał się m.in. kardynał Jan Fisher (przyszły święty). Papież Paweł III (1534–1549) w 1535 roku proponował mu nawet kapelusz kardynalski. Erazm odmówił przyjęcia tej nominacji z uwagi na zły stan zdrowia.

Erazm nawoływał wszystkich chrześcijan do jedności - ja bym go zrobił patronem ekumenizmy!
świetlana postać przełomu średniowiecza i reformacji i na pewno modlił się do Ojca, Syna i Ducha Św zgodnie z Nicejsko-Konstantynopolskim wyznaniem wiary
czego i tobie życzę
_________________
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie
http://zchrystusem.pl/
 
 
RN 


Wyznanie: Wiara Naturalna (Deizm)
Pomógł: 310 razy
Dołączył: 25 Paź 2013
Posty: 5125
Skąd: Ziemia Łódzka
Wysłany: 2014-08-05, 22:51   

Dezerter napisał/a:
tropiciel napisał/a:
Jak wyglądała prawda historyczna o t.zw. soborach i jaki duch tam panował to zostało jednoznacznie pokazane. Taki duch nie ma nic wspólnego z świętym duchem Bożym.

gdzie to zostało jednoznacznie pokazane w jakim wątku?? - to ja musiałem cię edukować na temat tego czym się zajmowali biskupi a czym nie zajmowali na Soborze w Nicei - bo pisałeś jakieś banialuki, że Kanon NT ustalali
Jak przebiegał Pierwszy Powszechny Sobór w Nicei w 325 roku - jeśli ktoś chce się dowiedzieć, to jest na naszym forum wątek w dziale historia chrześcijaństwa (a nie teorie spiskowe) - zapraszam chętnie tam podyskutuję i jeśli ktoś ma do dodania jakieś fakty i źródła historyczne a nie banialuki i opinie, to zapraszam
http://biblia.webd.pl/forum/viewtopic.php?t=8693
apeluję jeszcze raz zapoznaj się Tropicielu z faktami i źródłami historycznymi i nie opowiadaj takich pierdołów i nie wprowadzaj czytających w błąd:

Cytat:
Poganin cezar Konstantyn(...) nakazał podpisać credo nicejskie sporządzone przez kooperującego z nim archidiakona Atanazego i biskupa Hozjusza. (...) Taki sam los groził wszystkim, którzy by chcieli podważać to credo. Podstawowe więc wyznanie wiary kościoła katolickiego zostało wprowadzone drogą oszustwa i poprzez terror.


oszustwo i terror niewiedzy to ty wprowadzasz - oto dowody:

- credo było dyskutowane przez następne 150 lat ciągle synody i sobory uchwalały nowe i nowe , aż w końcu wszyscy stwierdzili, że najmądrzejsze i najbardziej trafne było to pierwsze z Nicei z niewielka modyfikacją
- Uchwały 5 pierwszych Soborów powszechnych uznaje nie tylko KK, ale prawie wszystkie ważniejsze kościoły np. prawosławny, protestancki, anglikański i 1000 innych
- credo było wynikiem dwumiesięcznych dysput teologicznych 280 biskupów, prezbiterów i diakonów i tylko kilkunastu nie chciało go podpisać - wówczas dopiero interweniował Cesarz i stwierdził, że dłużej nie będzie utrzymywał i żywił 280 chłopa, którzy ciągle i ciągle nie mogą ustalić w co wierzą ;-) (nie znał nieborak forum biblijnego :-P ) . Zgodność biskupów jest zdumiewająca - moim zdaniem - gdybyśmy my dzisiaj zasiedli do ułożenia credo "forum biblijnego" to krew by się polała i 3 zdań byśmy wspólnych nie sklecili :-P

Nie ma najmniejszych dowodów na "oszustwa i terror" Cesarza - są natomiast dowody, że uczestników soboru traktował z szacunkiem (jego matka była chrześcijanką)

tropiciel napisał/a:
Stwierdzenie więc w/w użytkownika, że cyt." Duch Św czuwa i prowadzi Kościół a Głowa Kościoła prostuje jego ścieżki " - jest nie tylko niezgodne z prawdą.

zaprzeczasz podstawowym prawdom wiary chrześcijańskiej i słusznie zauważasz, że znieważasz Kościół i Jego Głowę :oops:

tropiciel napisał/a:
Próba przypisywania mi przez w/w użytkownika dostrzeganie wartości tradycji Kościoła i rolę starożytnych wybitnych chrześcijan w budowaniu i objaśnianiu katolickiej wiary ( jak to określił w/w użytkownik ) jest kłamstwem i wkładaniem w moje usta określeń, których nigdy nie wypowiedziałem.


Oto słowa tropiciela w których podpiera się ojcami kościoła i ich autorytetem:

Cytat:
T.zw ojcowie kościoła żyjący na przełomie II i III wieku (czyli przed wystąpieniem Ariusza) [b]potwierdzają istnienie słów „ani Syn” w swoich dziełach. Ireneusz (140-202 r) w swoim dziele Adversus haereses księga 2, rozdział 28 : 6 przytacza ten właśnie fragment.
Podobnie Orygenes ( 185-254 r. ) pisze o tym w swym dziele De Principis, księga 2, rozdz.6:1. [/b]


nie dość, że się podpiera ich autorytetem, to jeszcze kłamie słowami:
Cytat:
katolickiej wiary ( jak to określił w/w użytkownik )

zobaczcie sami co ja naprawdę napisałem- czy napisałem "wiary katolickiej"

Cytat:
Chwała Panu również za to, że tropiciel dostrzegł wartość tradycji Kościoła i rolę starożytnych wybitnych chrześcijan w budowaniu i objaśnianiu naszej wiary:

pisałem wyraźnie o Kościele a nie KK i nie o mojej wierze (chrześcijańskiej/katolickiej) a o "naszej" a więc chrześcijańskiej
wstyd tak kłamać i manipulować :oops:

tropiciel napisał/a:
Podobnie fałszywe oskarżenie mnie, że zaprzeczam prześladowaniom wszczętym przez Dioklecjana w 303 r.


zobaczmy znów czy ja "oskarżam cię, że zaprzeczasz prześladowaniom"
Tropiciel napisał nieprawdę, że :
Cytat:
Cytat:
kler rzymski nigdy z narażeniem życia nie przechowywał manuskryptów chrześcijańskich

więc zareagowałem i podałem cytat ze strony antykatolickiej by nie być posadzonym o stronniczość, czy brak obiektywizmu,(a jak krwawe były prześladowania za Dioklecjana każdy może sprawdzić sam w różnych źródłach - w każdym z nich będą ofiary "kleru" śmiertelne za wiarę i w obronie PISMA) - oto cytat
Cytat:
Rok 303. Dioklecjan, cesarz pogańskiego Rzymu, skierował całą potęgę swojego imperium przeciwko Biblii. Chrześcijan wyjęto spod prawa. Prześladowania z czasów Dioklecjana były chyba najzacieklejszym atakiem na Biblię i jej zwolenników. Niszczono miejsca, w których zgromadzali się chrześcijanie. Ich własność konfiskowano, a Pismo Święte palono. Czyniono systematyczne wysiłki, by zniszczyć wszystkie istniejące egzemplarze Biblii. Grożono śmiercią każdemu, kto posiadał Słowo Boże. Po latach bezwzględnych prześladowań, wskutek których wielu chrześcijan utraciło życie i wiele Biblii zostało zniszczonych, Dioklecjan kazał wybić medal upamiętniający zupełne zniszczenie Pisma Świętego, a także wzniósł kolumnę triumfalną, noszącą chełpliwy napis: "Extincto nomine christianorum" (Wytępiłem imię chrześcijan).

podsumowałem cytat słowami:
Cytat:
krew męczenników cię oskarża przed Bogiem

tak wyglądał nasz dialog - GDZIE w nim jest moje w stosunku do ciebie
Cytat:
fałszywe oskarżenie mnie, że zaprzeczam prześladowaniom

gdzie ??? wskaż
znów mnie pomawiasz i fałszywie oskarżasz ....
Myślałem, że post Rethela jest żartem, ale widzę, że nie!

Proszę oficjalnie Ciebie tropicielu o odwołanie tych ewidentnych i powyżej udowodnionych przeze mnie pomówień i oskarżeń w stosunku do mnie
albo
Proszę w przypadku braku reakcji pozytywnej u tropiciela o ukaranie go przez administracje


1. Użytkowniku Tropiciel proszę o ustosunkowanie się do pomówień i oskarżeń, które zdaniem użytkownika Dezertera miały miejsce wobec Jego osoby.

2. Po raz kolejny piszesz, że kler przez 1600 lat dokonywał zbrodni i fałszował Biblię.
Zwróciłem Tobie uwagę, że słowo ''kler'' oznacza ogół duchowieństwa, czyli wszystkich.
Czy nadal twierdzisz, że każdy jeden biskup, ksiądz, zakonnik był zbrodniarzem i fałszerzem :?:
_________________
JESZCZE SIĘ TAKI NIE NARODZIŁ, CO BY OPOWIEŚCI BIBLIJNE POGODZIŁ
 
 
tropiciel 


Pomógł: 63 razy
Dołączył: 11 Kwi 2013
Posty: 4962
Wysłany: 2014-08-06, 06:45   

RN

1.Użytkownik Dezerter dawno przestał być partnerem do jakiejkolwiek dyskusji ze mną ze względu na oszczerstwa i kłamstwa jakie szerzy pod moim adresem o czym wielokrotnie informowałem to forum. Proszę sobie dokładnie poczytać wszystkie wpisy i dopiero potem wyciągać jakieś uwagi na ten temat. Nie zamierzam z tym użytkownikiem prowadzić jakichkolwiek dyskusji. Kwestie, które tu poruszasz są nie na temat , i tylko ze względu na to, że mnie zaczepiasz - odpowiadam.

2. Kler jest skalany zbrodniami, oszustwami, grabieżą i wieloma innymi przestępstwami o czym dokładnie informuje historia. Fakty są porażające. Już się wypowiedziałem na ten temat ( ale mój wpis widocznie był niewygodny skoro znikł ), więc powtórzę : jeśli jakieś jednostki przejrzały na oczy - to musiały tą kastę opuścić, ale kończyły albo na stosie, albo były likwidowane w inny nieludzki sposób. Obecnie inkwizycja nadal działa pod zmienionym szyldem i nadal likwiduje swoich przeciwników, tylko że w białych rękawiczkach.
O zbrodniczej 1600-letniej historii kleru nie mogą nie wiedzieć ci, którzy się kształcą w seminariach duchownych i na uczelniach katolickich. Jeśli zdając sobie sprawę z tych przestępstw, oszustw i różnego rodzaju nadużyć, nic w tym kierunku nie robią, aby opuścić tą kastę i strefę przeklętą przez Boga - to stają się współodpowiedzialni za te przestępstwa przeciw Bogu, Chrystusowi i przeciw społeczeństwu ludzkiemu. Każdy kodeks prawny tak traktuje tych, którzy milcząco przyzwalają na popełnienie jakiegokolwiek przestępstwa. A jeśli jeszcze tego przestępstwa bronią i je usprawiedliwiają - to mają pełny w nim udział
.

Jeśli masz dowody, które świadczą, że jest to nieprawda, to zamiast się na mnie rzucać i mnie atakować - po prostu je przedstaw. Ale wpierw musiałbyś zanegować fakty historyczne przedstawione w książkach i materiałach, które podaję niżej :

http://biblia.webd.pl/forum/viewtopic.php?t=9985

http://biblia.webd.pl/forum/viewtopic.php?t=10227

http://biblia.webd.pl/forum/viewtopic.php?t=7218

http://biblia.webd.pl/forum/viewtopic.php?t=7120

http://biblia.webd.pl/forum/viewtopic.php?t=9681

http://seawaves.us/na/web4/VaticansHolocaust.html

http://www.spirituallysmart.com/nazi.html

http://www.spirituallysmart.com/croatia2.html

http://www.catholicarroga..._scandal-1.html

http://www.rumburak.friko...zbawienia-4.php

http://www.spirituallysma...esuits_1975.pdf

http://www.bibliotecapley...n_assassins.pdf

http://www.scribd.com/doc...an-zdemaskowany

http://www.pparg.org/ppar...b/contentFiles/
Verbitsky__Horacio_-_El_vuelo.pdf [ trzeba wkleić cały link ]

Jeszcze klika zdjęć dokumentalnych dla odświeżenia pamięci :









oraz książki dostępne w języku polskim :







________________________________________________________________________________

http://vaticannewworldord...purple-and.html
 
 
krecik 

Pomógł: 41 razy
Wiek: 59
Dołączył: 28 Lis 2009
Posty: 1190
Skąd: Pszczółki
Wysłany: 2014-08-06, 09:52   

tropiciel napisał/a:
Drodzy Forumowicze c.d. !

Użytkownik Dezerter wprowadza Was w błąd.................


Drogi i cenny w Bożych oczach użytkowniku.

Myślę iż nieco za daleko się zapędzasz, oceniając użytkownika Dezertera. Tylko Wszechwidzący zna nasze intencje i motywy. Skoro ktoś przyjął Jezusa Chrystusa, czyli stał się On faktycznym Panem w codziennym życiu, to już ma obietnicę życia wiecznego. A chyba o to i Tobie chodzi ?
Inną sprawą jest czy rzeczywiście opiera się JEDYNIE na Chrystusie, czy jeszcze troszeczkę na Jego ziemskiej rodzicielce i innych śmiertelnikach. Czy swoją wiarę opiera TYLKO na tym co mówi Bóg, czy troszeczkę na katechizmie. I czy presja większości i zwyczaje, są silniejsze od podobania się JEDYNIE Bogu.
Tego wszystkiego my ludzie nie jesteśmy zdolni poznać. Dlatego WSZYSTKICH WIERZĄCYCH CZEKA SĄD.

"Czy ktos buduje na tym fundamencie zlotem, srebrem czy drogimi kamieniami, czy tez drzewem, sianem lub sloma, okaze sie w dzien sadu, ktory ujawni dzielo kazdego. Objawi sie on w ogniu, a ogien ten wyprobuje, jakie jest dzielo kazdego. Jezeli czyjes dzielo ostoi sie, to budowniczy otrzyma nagrode. Jezeli zas splonie, to utraci on nagrode, choc sam ocaleje, lecz bedzie podobny do tego, kto przeszedl przez ogien."
[1 Kor 3;12-15 BP]
_________________
Błogosławieni, którzy są zaproszeni na weselną ucztę Baranka. OBJ.19:9
 
 
Listek 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 31 Mar 2013
Posty: 7852
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2014-08-06, 11:35   

Dezerter napisał/a:
tropiciel jest prawym i dobrym chrześcijaninem a reszta
katolicy, luteranie, kalwini, anglikanie, prawosławni, SJ, mesjanistyczni żydzi, zielonoświątkowcy itp itd (więcej nie pamiętam kogo ty tam jeszcze krytykowałeś) - reszta to odstępcy, zbrodniarze ... itd itp
jeśli mam wybierać, czy być bratem w wierze z tobą czy z nimi
wybieram ich


A ja uważam za brata tropiciela gdyż wszystko bada, a nie wybiera zgromadzeń,które wydają złe owoce.

Mt 7:7 bpd "Proście, a będzie wam dane, szukajcie, a znajdziecie; kołaczcie, a otworzą wam."

Pozdrawiam
_________________
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9
 
 
pprawda 

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 07 Cze 2012
Posty: 929
Wysłany: 2014-08-07, 06:14   

Apokalipsa 17:18 "A niewiasta, którą widziałeś,
jest to wielkie miasto, mające władzę królewską nad królami ziemi".
To bardzo ważny werset, bo tym wielkim miastem jest Rzym.
Rzym jest miastem usytuowanym na 7 wzgórzach.
I to miasto jest identyfikowane z Objawieniem 17:18.
I oczywiście słowa wzgórze i góra to są słowa wymienne.
I jest tylko jedno miasto starego świata, które jest położone
na 7 wzgórzach czy też 7 górach
Jezuici chcą wam powiedzieć, że Jerozolima jest miastem na 7 wzgórzach.
Ale jeśli spawdzicie waszą International Standard Bible Encyclopedia,
to dowiecie się, że Jerozolima jest wybudowana na 5 wzgórzach.
Nie pozwalajcie komukolwiek na używanie tego argumentu
- że Jerozolima jest położona na 7 wzgórzach.
Tak więc Rzym jest tym miastem, kóre jest wybudowane na 7 wzgórzch,
jego kolorami są szkarlat i purpura.
I ostatecznie kupcy ziemi są podlegli jej władzy.
Tak więc wszyscy bankierzy odpowiadają przed Rzymem,
wszystkie firmy ubezpieczeniowe odpowiadają przed Rzymem,
wszystkie giełdy odpowiadają przed Rzymem,
Całe złoto idzie do Rzymu, jest tylko Rzym.
A zaangażowani w to Żydzi
są to Żydzi-masoni na wysokich stopniach wtajemniczenia, służacy papieżowi.
Bo w 18 rozdziale ewangelii Jana widzimy, że Żydzi mówią:
"Poza cezarem nie mamy króla".
I dzisiaj jest dokładnie tak samo.
Wpływowi Żydzi świata - Greenspan'owie, Kissinger'owie, inni -
oni poza cezarem nie mają króla, oni wszyscy służa papieżowi.
Nie zawierzajcie doktrynie, mówiacej że Żydzi rządzą światem.
Bo doktryna ta została zasiana przez jezuitów.
Oni chcą, byśmy złamali to, co jest napisane w Księdze Rodzaju 12:1-3.
Bo jeśli bedziemy przeklinać fizycznych potomków Abrahama,
to Bóg przeklnie nas.
Jest to duchowe prawo fizyki - że jeśli jacykolwiek ludzie to uczynią,
to zemści się to na nich cztero, dziesięcio ub stukrotnie.
Klasycznym przykładem tego są Niemcy.
Kościół luterański w Niemczech wpadł w odstępstwo,
zaczął sobie przyswajać racjonalizm, który przyszedł do Niemiec w XIX wieku,
Co oni zrobili? - zaprzeczyli, że Biblia jest nieomylnym,
bezbłędnym słowem Bożym,
tak więc pojawiła się grupa kaznodzieji luterańskich,
którzy nie wierzyli że Biblia Lutra jest słowem Bożym.
Zaskutkowało to pogaństwem, które ostatecznie stało się podstawą
doktryny faszystowskiej i Adolfa Hitlera.
Prusy wpadły w odstępstwo, w istocie doszło tam do pierwszego
kongresu antysemickiego, w Dreźnie w latach 1880-1890.
To tam były tam jedne z najsilniejszych lóż masońskich,
Hitler był członkiem jednej z lóż w Dreźnie.
To wszystko było masońskie, a skoro masońskie to gnostyckie,
racjonalistyczne, zaprzeczyli słowu Bożemu,
a gdy zaprzeczyli słowu Bożemu, to mieli usprawiedliwienie,
by prześladować ukochany lud Pana, Żydów, Izraelitów.
My oczywiście odrzucamy religię judaizmu, nie akcepujemy Talmudu,
uważamy, że jest to doktryna antychrześcijańska,
że jest to seria antychrześcijańskich książek.
Babiloński Talmud jest złem, nazywa Jezusa Chrystusa bękartem,
jego matkę dziwką, tak więc nie akceptujemy Talmudu, odrzucamy go.
To są wszystko ludzki tradycje,
które Chrystus odrzucił podcZas swojej posługi.
Kochamy ich jednak jako ludzi, jako rasę ludzi, ponieważ
w 11 rozdziale listu do Rzymian czytamy,
że część Izraela została dotknięta zaślepieniem,
do czasu gdy do Kościoła wejdzie pełnia pogan.
Tak więc Bóg jest zajęty ratowaniem reszty Izraela
i pogan z każdego narodu, szczepu, języka i ludu,
i ta pełnia któregoś dnia wejdzie do Kościoła,
zgodnie z 11 rozdziałem listu do Rzymian.
Żeby zrozumieć pełny obraz, pójdźmy wstecz w czasie.
Cesarstwo rzymskie było pogańskie, było gnostyczne, było złe,
jego religia była pogańska i zła.
Cezar był kapłanem i królem cesarstwa rzymskiego.
Początek kościoła Bożego, Dzieje Apostolskie, rozdział 2,
nodchodzi dzień Pięćdziesiątnicy, Kościół zaczyna się rozrastać,
na początku wśród Żydów, potem wśród pół-Żydów - Samarytan,
potem wśród pogan.
Gdy zaczyna rosnąć w I wieku - dobrze prosperuje,
im bardziej jest prześladowany, tym bardziej Pan go błogosławi,
i kosciół prosperuje.
Więc diabel podjął decyzję, około roku 312 -
Skoro nie mogę zabić Ciała Chrystusa, to wiecie co zrobię? -
Przyłącze się do niego.
Więc w 312 roku przyłączył się do kościoła.
A zrobił to w ten sposób, że użył swojego człowieka wojny,
swojego zawziętego, krwawego mordercę o imieniu Konstantyn,
nazwany Wielkim.
I Konstantyn Wielki w 312 roku ogłośił chrześcijaństwo religią imperium.
To jest początek intytucji rzymskiego katolicyzmu.
I wtedy diabeł zaczął pozwalać na niszczenie swojego
politycznego imperium rzymskiego, a w jego miejsce miało wejść
religijne imperium rzymskie.
A więc cezarem miał być papież,
rzymskim senatem miało być kolegium kardynalów.
Ci hipokryci maskaradują jago religijni ludzie,
którzy opowiadają o Jezusie Chrystusie, zbawieniu i odpuszczeniu grzechów,
i pokoju - a są najbardziej zawziętymi i krwawymi mordercami na powierzchni planety.
Oni budują ogromne imperium.
I nie ma nigdzie takich ludzi, których zupełnie nie zniszczą,
jeśli tylko znajdą na to sposób.
Klasycznym przykladem jest Serbia podczas administracji Clintona.
Użyto Clintona, by zrzucić bomby na ortodoksyjnych Serbów.
I zrobili to w naszym imieniu.
Zabrali wasze podatki, roszczą sobie prawo do odsetek od zadłużenia narodowego,
by móc obsługiwać tę ogromną maszynę wojenną, w waszym imieniu.
Uważam to za bardzo obraźliwe, skrajnie obraźliwe, bulwersujące.
Kościół rzymsko katolicki rozpoczął się od Konstantyna Wielkiego.
Tak samo jak islam rozpoczyna się od Mohameta.
tak samo jak mormonizm zaczyna się od Josepha Smitha.
To jest ten sam system, Watykan stoi za wszystkimi tymi religiami,
bo ona jest Nierządnicą, a te wszystkie religie są jej córkami.
Ona jest matką nierządnic.
Protestantyzm w swoim czasie był biblijny.
Gdyby nie Marcin Luter, nie mielibyśmy ery nowożytnej.
gdyby od Marcina Lutra nie zaczęło się tłumaczenie Biblii na języki narodowe,
co zostało tak potępione przez jezuitów podczas Soboru Trydenckiego,
to nie mielibyśmy Oliwiera Cromwella,
nie odnieślibyśmy zwycięstwa w Wojnie Trzydziestoletniej,
Nie mielibyśmy George'a Waszyngtona.
I nie mielibyśmy konstytucji - bo ona została napisana przez prezbiterianina
............. Webster'a. To on zaprojektował amerykańską konstytucję.
A baptysta kalwinista James Madison i inny baptysta kalwinista George Mason
byli odpowiedzialni za kartę praw obywatelskich.
Ale oni by o tym nie mówili, gdyby nie baptysta - kaznodzieja z Virginii
o imieniu John Lilly, który powiedział:
jeśli nie umieścicie karty praw obywatelskich w tej konstytucji,
to my, baptyści z Virginii, jej nie ratyfikujemy.
Stan Rhode Island zrobił to samo - pierwszy kawałek ziemi na powierzchni planety,
na którym istniała prawdziwa wolność religijna,
z John'em Clark'iem i Roger'em ...........,
wspaniałymi kaznodziejami-baptystami,
oni zapewnili Rhode Island prawdziwą wolność religijną,
i Rhode Island, ci baptyści,
którzy stolicę swojego stanu nazwali Providence (Opatrzność),
powiedzieli: jeśli w konstytucji nie umieścicie karty praw obywatelskich,
Rhode Island jej nie podpisze, i Rhode Island było ostatnim stanem,
które ratyfikowało konstytucję.
........................
Moi przodkowie byli aktywistami, moi przodkowie mówili:
Będziemy zarządzać tym krajem zgodnie z tą książką.
Dlatego chcemy wolności wyznania i żaden rząd nie będzie nam mówił,
co możemy robić w naszych kościołach,
żaden rząd nie będzie nam mówił, o czym możemy głosić.
Jeśli będziecie to robić, to nadszedł czas na obronny miecz sprawiedliwości
(Lukasza 22:36, przyp tłum.).
Właśnie o tym mówił Knox. Poczytajcie o reformacji w Szkocji,
poczytajcie o Johnie Knoxie i jego mieczu sprawiedliwej obrony.
Druga poprawka została obroniona przez baptystę, bracia, przez baptystę.
Wracając teraz do papiestwa, instytucja rzymskiego katolicyzmu
- nie nazywam jej kościołem -
to instytucja, to jest instytucja religijno polityczna.
Rozpoczęła się ona w roku 312.
Potem mieli swój sobór Nicejski,
podczas którego mieli czelność się mówić nam, czym jest słowo Boże.
Papiestwo nie wie nic o tym, czym jest słowo Boże.
Nie dajcie się złapać na historię ojców kościoła,
na credo nicejskie, wszystkie te śmiecie,
to z nami nie ma nic wspólnego, bo nasi prawdziwi praojcowie
wszyscy zostali zabici, historia, którą napisali, została spalona.
Część z niej jest w bibliotece watykańskiej, i nidgy jej nie zobaczymy.

Niech więc nikt was nie usidla, wskazując na to,
co mieli do powiedzenia ojcowie kościoła, bo
..............................................
Ok. Rodzi się papiestwo. Co dzieje się dalej?
Około roku 400 mamy pierwszego papieża, pierwszego papę..
.. każdy potrzebuje papy :-) , prawda?
A więc mają pierwszego papieża,
i około roku 600 mamy doktrynę o władzy duchowej papieża.
A doktryna o władzy duchowej brzmi tak:
Nie ma zbawienia poza kościołem katolickim,
i jeśli nie podporządkujesz się naszej duchowej władzy,
to nie pójdziesz no nieba, i również zasługujesz na śmierć.
nie ma zbawienia poza kościołem katolickim, poza instytucją katolicką -
to jest doktryna o władzy duchowej.
To bardzo ważne - kiedykolwiek zobaczycie flagę papiestwa - dwa klucze
idące w ten sposób, a na szczycie potrójna korona,
mamy potrójną koronę tu, w Kentucky,
to ma źródło w papiestwie, nie powinno być potrójnej korony w Kentucky,
A więc pierwszy klucz to jest władza duchowa,
drugi klucz to jest władza doczesna.
Władza doczesna została przekazana papieżowi w roku 750.
Fokas, podły rzymski cesarz (cesarstwa wschodniorzymskiego, przyp tłum.)
nadał papieżowi władzę duchową w roku 600,
Pepin przekazał papieżowi władzę doczesną w roku 750.
Obydwoje byli krwawymi mordercami.
W rezultacie mamy tego człowieka, który zasiada w Rzymie,
który nazywa siebie biskupem biskupów,
i wśród wszystkich biskupów w chrześcijaństwie on jest najważniejszy.
Bo on jeden posiada duchową i doczesną władzę.
A władza doczesna oznacza to:
Papież ma prawo rządzić twoim krajem.
Ma prawo mówić twojemu prezydentowi, co ma robić.
Ma prawo mówić ci, jakich pieniędzy będziesz używać.
Ma prawo mówić ci o wszystkim - w słowach tego podłego, złego
rzymskokatolickiego senatora Teddy'ego Kennedy'ego -
o wszystkim od kołyski do grobu.
Na tym, panowie, polega władza doczesna.
I to wszystko okaże się już wkrótce,
bo ta doczesna władza ogłosi nabór w tym kraju,
i będą chcieli was wysłać na zarżnięcie do Iraku, za nic.
To nie nasza wojna.
I będziecie musieli podjąć decyzję - czy zgadzam się na nabór, czy nie.
Ja powiedzialem mojemu synowi: Jeśli się zaciągniesz, to do mnie nie wracaj.
.............................................................
A ja nie po to się napociłem, żeby cie wychować, żebyś pojechał
poświęcić się dla papieskiej krucjaty.
Trzeba sie na to złościć, bracia.
Tak więc władza doczesna polega na tym,
że papież ma prawo zarządzać twoim prazydentem.
I nie mieliśmy prezydenta, który byłby większym niewolnikiem papieża,
niż George W. Bush.
Oni wszyscy byli niewolnikami, za wyjątkiem Lincolna.
Lincoln mu się sprzeciwiał, chciał przyjąć południowe stany
na tych samych zasadach, na których one odeszły.
Z tego powodu jezuici go zabili.
Bo cała wojna była prowadzona po to, żeby zniszczyć to,
co Waszyngton, ten wspaniały baptysta z południa..
On był południowcem.
I był baptystą, bo pamiętajcie - pastor John Denno,
ktory był baptystą kaznodzieją w Nowym Jorku,
ochrzcił go w rzece Hudson.
I Goerge Waszington oddał Johnowi Denno swój miecz
i do disiaj jest on w kosciele pastora Denno.
.........................................
Więc Waszyngton, baptysta, kalwinista,
wyjął swój obronny miecz sprawiedliwości
i przeciwstawił się kościołowi anglikańskiemu,
który został przejęty prze jezuitów,
którzy całkowicie kontrolowali króla Jerzego III,
tak samo jak dzisiaj kontrolują George'a W. Busha.
tak samo jak dzisiaj kontrolują George'a W. Busha.
Tak więc papiestwo się rozwija. A papieże twierdza, że mają prawo
zabić każdego politycznego przywódcę, który nie jest posłuszny ich żadaniom.
Zabić go, zabrać jego ziemie, i dać je innemu.
Możecie o tym przeczytać w doktrynach Tomasza z Akwinu - w jego "Summa Teologiae".
Jest on nazwany Doktorem Anielskim.
Tomasz z Akwinu był nikczemnym, ohydnym grzesznikiem,
ale mnie uczono w kolegium biblijnym, że posiadał prawdę tamtych dni.
Pamiętajcie bracia, że te wszystkie te uczelnie biblijne są odstępcze.
Daja wam tekst grecki Westcott'a i Hort'a [wzięty] z Wulgaty Hieronima po łacinie,
- a to sa herezje - z której pochodzą te wszystkie wersje
[wersje Biblii, inne niż King James Version, przyp. tłumacza].
W ilu miejscach trzeba zmienić słowo Boże, żeby przestało być słowem Bożym?
W ilu? - w JEDNYM.
W tekscie greckim Westcott'a i Hort'a jest zmienione 5788 razy.
Biblię Króla Jakuba poprzekręcali, powypaczali i powykrzywiali
i wydali jako Nowa Biblię Króla Jakuba - tam jest zmienione ponad 30 tysięcy razy.
Powiem wam coś bracia - te wszystkie biblie to sa hybrydy,
one nie mają zdolności do rozmnażania i zaszczepiania wiary,
ponieważ Biblia, spisane słowo Boże, jest nieodłączne od osoby Syna Bożego.
List do Hebrajczyków 4:12 mówi mi, że słowo Boże jest krewkie i potężne,
i ostrzejsze niż każdy miecz obosieczny.
To jest żywe, a tym co czyni je żywym, jest Duch Boży.
To, co czyni te słowa, litery i paragrafy słowem Bożym,
jest Duch, który za tym stoi, wchodzący z siła w wasze życie (?).
I jeśli zastępujesz to inną wersją, to nie masz słowa Bożego.
I Bóg nie jest w stanie błogosławić ci tak, jak tego pragnie.
.....................................................................
............................, to równie dobrze możesz pojsć uprawiać nierząd
na ulicy z miejscową prostytutka. To jest tak samo złe.
Powinniscie być bardzo wdzięczni, że jestescie całkowicie odseparowani od rządu,
bo tak powinno być, bo mamy kosciół, mamy rzad, i mamy rodzinę.
Te trzy osobne Boże insytucje, powinny być oddzielne.
.............................. , ale one sa oddzielne,
i strzeżemy, by były oddzielne.
Tak więc mamy rozwój instytucji rzymsko-katolickiej, ona nieustannie rośnie.
I papieże rozpoczynaja swoje wojny.
Dokonajmy teraz małej rewizji, bo ............................................
Szatańska, nikczemna, ohydna, krwawa religia islamu.
Islam został zapoczątkowany przez ...augustyńskich mnichów.
Augustyńskich mnichów w północnej Afryce.
Augustyn, sw. Agustyn, "Miasto Boże", "Wyznania", ten poganin.
To on był w bardzo dużym stopniu odpowiedzialny za przekazanie doktryn Rzymu
do rak kogoś, kto ostatecznie został Mahometem.
A co robił Mahomet od chwili gdy miał władzę?
- cóż, nauczono go nienawidzić Żydów,
i uczono go nienawidzić nie-rzymskokatolickich północnoafrykańskich chrześcijan.
A więc widzicie - czego romanizm nie mógł zrobić własnym mieczem,
do tego stworzył surogata, by wykonywać jego krwawą pracę.
To po to stworzyli islam.
A więc co robi islam? - islam prowadzi dżihad.
Co robi? - zabija Żydów ile tylko się da, unicestwia kosciół północnoafrykański,
wielu z naszych czarnych braci w północnej Afryce.
Pamiętacie, że ewangelia była głoszona etiopskiemu eunuchowi?
On rozpoczął północnoafrykański czarny kosciół w Etiopii,
Oni wierzyli w Biblię, i nie byli połączeni z Rzymem.
I Rzym, gdy w końcu etiopczycy stali się odstępczy,
wyrusza, żeby ich wszystkich zabić.
I z pomocą islamu prawie im się udało.
Dlatego cała północna Afryka dzisiaj muzułmańska.
Oni zabili naszych braci w siódmym wieku, w ósmym wieku.
I z nami zrobią to samo.
(Czy dlatego Musolini wyruszył do Abisynii?)
Dokładnie dlatego! To wyjasnia dlaczego Mussolini atakuje Abisynię
w 1935 roku. Mussolini był nazwany obrońcą islamu.
Nagrodzili go islamskim mieczem, on siedzi na koniu i wznosi islamski miecz w mojej ksiażce,
Libia (?) go nim nagrodziła.
A doradca Mussoliniego był jezuita, sekretarz Towarzystwa Jezusowego,
on się nazywał Pietro Tacchi Venturi.
Jak myslicie, jaki jest związek jezuitów z Mussolinim i jego unia z islamem?
Jest to dokładnie ta sama unia, jaka miał Himmler z islamem,
gdy użył formacji Handschar [Sztylety, przyp. tłum.] w Jugosławii, żeby wyrżnąć Serbów
[starałem sie oddać sens wypowiedzi, przyp. tłum.].
Nazywano ich nożownikami [Cutthroats - ci co podżynają gardła, przyp. tłum.].
Oni byli w SS.
Faszyzm i islam zawsze współpracuja, nigdy o tym nie zapominajcie.
I dlatego George Bush, który jest faszystą i niewolnikiem papieża,
współpracuje z Bin Ladenami z dynastii saudyjskiej
żeby doprowadzić do 9.11.
Oni wszyscy współpracuja, żeby w końcu stworzyć krucjatę przeciwko islamowi.
James Jesus Angleton, on był szefem kontrwywiadu CIA,
zgłoszono mu zapotrzebowanie (?) na wojnę z islamem w roku 1970.
I to dlatego wybudowali World Trade Center.
Wybudowali World Trade Center, żeby je wyburzyć.
Pewien inżynier do mnie zadzwonił i powiedział:
"Nie spawalismy kratownic na tym budynku, tylko je poskręcalismy".
Uzasadnienie było takie, że prowadzilismy wyścig:
który budynek powstanie pierwszy - Sears Tower czy World Trade Center".
Umiescili ładunki wybuchowe w tym budynku,
Postawili ten budynek, żeby go zburzyć,
tak samo jak wybudowali Tytanika, żeby go zatopić.
Tacy sa ci jezuici.

Oni zawsze planuja 50-100 lat do przodu.
Nauczcie się mysleć tak jak oni.
OK, a więc mamy poczatek papiestwa.
Vladimir Jabotinsky był prawdziwym Żydem.
On był Żydem, który chciał Izraela dla Żydów,
Izraela, który byłby zarządzany z korzyścią dla Żydów.
Vladimir Jabotinsky udał się do Polski, ponieważ był świadomy zmowy
w celu zniszczenia Żydów w Polsce i na Bliskim Wschodzie.
Tak więc cofnę się trochę bardziej.
Car Mikołaj I gdzieś w 1847 roku miał konkordat z papieżem,
i zaczyna usuwać Żydów z Rosji do zachodniej części Rosji,
do obszaru zwanego STREFĄ OSIEDLENIA.
Zaczyna ich tam gromadzić
- na Ukrainie, w Polsce, na Litwie, w tych miejscach.
Na tronie zasiada Aleksander II. On nienawidził papieża.
On wstrzymał konkordat, zerwał stosunki dyplomatyczne z Watykanem.
Co on robi? - uwalnia 4 miliony Serbów.
Zrobił również rzecz złą, ..........................,
co nie było bardzo szlachetne, myślał, że robi dobrze.
On również w dniu, w którym został zamordowany,
podpisał konstytucję, zrzekając się swojej władzy jako cara.
Jezuici za piątą próbą go zamordowali - urwało mu nogi -
[zginał podczas zamachu bombowego, przyp. tłum.]
i do władzy dochodzi jego syn, Aleksander III.
...............................................
OK, Aleksander III dochodzi do władzy, i co robi?
Anuluje wszystko, co zrobił jego ojciec.
Nie ma konstytucji, zachowamy naszą tajną policję - Ochranę.
I nadal będziemy budować tę STREFĘ OSIEDLENIA.
A ponieważ Żyd był w to zaangażowany ..
- Jezuici kontrolowali anarchistów, i był w to zaangażowany Żyd -
winę zrzucili na Żydów i zaczęli masową akcję w latach 80 XIX wieku -
zabijając 300 tysięcy Żydów w Rosjii,
a resztę kierując do tej STREFY OSIEDLENIA.
Podobnie się działo (?) za Mikołaja II, ostatniego cara.
Mikołaj II dalej prześladuje Żydów w roku 1904, przesiedla ich
do STREFY OSIEDLENIA, co zrobili Jezuici?
Jezuici, którzy zostali formalnie wygnani z Rosji
przez Aleksandra I w 1820 roku, zgodnie z prawem nie mogą tam przebywać.
Lecz w tajemnicy, poprzez swoje tajne stowarzyszenia, sterują carem.
Jezuici budują tę STREFĘ OSIEDLENIA,
okrążają rosyjskich Żydów we wschodniej Europie,
przymusem kierują ich do tej STREFY OSIEDLANIA,
żeby ich unicestwić, pod sztandarem Hitlera i Józefa Stalina.
Musimy pamiętać, że II wojna światowa była prowadzona
przez Jezuitów, oni kontrolowali wszystkie frakcje.
Zapomnijcie o Aliantach, zapomnijcie o państwach Osi.
Bez J.P. Morgan'a nie ma III Rzeszy.
To było wszystko finansowane przez nas.
I potem wyślą tam mojego tatę na B17, żeby ryzykował życie
walcząc z wrogiem, który został opłacony na Wall Street?
te same zasługujące na potępienie rzeczy dzieją się teraz.
Zdajecie sobię sprawę, że Osama bin Laden został stworzony przez CIA?
Zdajecie sobię sprawę, że Taliban został stworzony przez CIA?
żeby rzekomo walczyć z Sowietami?
Powiem wam, że gdyby Rosjanie chcieli skończyć z Talibanem w Afganistanie,
to byłaby to dla nich bardzo łatwa rzecz,
z łatwością by ich wyeliminowali.
Dlaczego tego nie zrobili? - bo ludzie kierujący Rosją
i ludzie kierujący USA są wszyscy podlegli Watykanowi
poprzez masonerię wysokiego stopnia, Rycerzy Maltańskich.
I użyli tę rosyjską wojnę w Afganistanie
jako usprawiedliwienie, żeby stworzyć naszego wroga,
który będzie użyty przeciwko nam w przyszłości.
To właśnie zrobili.
Musimy myśleć dialektycznie, musimy umieć myśleć równolegle (?),
myśleć wieloliniowo - co się dzieje tutaj? co się dzieje tutaj?
co się dzieje tutaj? co się dzieje tutaj?
Teraz widzę, co się dzieje!!!
I ponieważ jesteśmy biali,
ponieważ rasa biała pod względem intelektu stoi najwyżej wśród reszty ras,
mamy ku temu możliwości.
A przy okazji - największymi sługami Bożymi byli biali,
napisaliśmy wszystkie systematyczne teologie,
my byliśmy kaznodziejami, to my rozesłaliśmy Ewangelię do krańców świata.
To my ciężko pracowaliśmy każdego dnia.
I najwięksi słudzy diabła byli biali.
Nigdy nie widziałem czarnego papieża,
Niegdy nie widziałem, by diabeł używał czarną rasę, żeby kierować lożami.
Mamy tu przypadek totalnej supremacji rasowej po obydwu stronach.
Zapomnijcie o tych pomysłach uniwersalnej równości.
One nie są prawdziwe, to są doktryny komunizmu.
Tak więc mamy Watykan starający się -
używając masońskich syjonistów żydowskich i nazistów -
okrążyć i zabić Żydów w STREFIE OSIEDLENIA.
I wtedy - kogo się będzie obwiniać?
Obwińmy Niemców - bo, widzicie, Niemcy są sercem Reformacji.
Tak więc od teraz będziemy obwiniać Niemców,
tak żeby wstydzili się nazywać siebie Niemcami,
bo w końcu czyż wszyscy Niemcy nie są nazistami?
Zapominamy o 20 tysiącach Niemców, którym Himmler obciął głowy,
obciął głowy!
gdy odmówili pójścia za Hitlerem.
Tak więc w teraz Niemcy muszą płacić,

muszą finansować masoński żydowski syjonistyczny rząd Izraela.
Nie mam nic przeciwko temu, żeby Żydzi mieszkali w Izraelu.
To jest ich ziemia, Bóg im jej nie zabrał.
To ich ziemia, oni mają do niej prawo.
Jeśli o mnie chodzi, to wszyscy muzułmanie mogą się wyprowadzić.
Nie ma czegoś takiego jak Palestyńczyk.
To są wszystko Arabowie muzułmani w kraju, który nie jest ich.
Mogą mieć Jordanię, mogą mieć Syrię, mogą mieć Arabię Saudyjską,
mogą mieć te wszystkie pozostałe kraje.
Ale Watykan na to nie pozwoli.
Bo widzicie - Watykan kontroluje Jasera Arafata, on miał 9 audiencji z papieżem.
Watykan kontroluje Ariela Szaron'a, ben Gurion'a, ........., ........,
ich wszystkich.
Tak więc Watykan kontroluje obydwie strony przywództwa,
tak żeby ludzie nie mieli kiedy odetchnąć.
I dokładnie to mamy tutaj, to dokładnie to, co mamy w Rosji,
to dokładnie to, co mamy w Chinach.
Tak więc mamy Watykan, z islamem.
I co zrobił Watykan, żeby odzyskać Islam?
No cóż, opatrzność Boża zesłała Reformację protestancką.
Wiem, że protestanci nas prześladowali.
Wiem, że powiedzieli: Cóż, wierzycie w zanurzenie, no to was zanurzymy, utopimy (?).
Amen?
Prześladowali nas.
Niestety, niestety.
Jednak mimo wszystko, gdyby nie protestancka Reformacja,
ciemne wieki papiestwa by się nie skończyły.
Wciąż bylibyśmy gdzieś w Alpach, w tajemnicy oddając cześć Bogu,
i przygotowując się na naszą kolejną rzeź dokonaną przez ścigającą nas armię francuską,
kogogolwiek (?).
Tak więc to biali anglosaksońscy protestańci
z pomocą pewnych baptystów, jak Oliwer Cromwell,
wyprowadzili świat z ciemnych wieków.
A oznacza to, że to my utwierdziliśmy (?) prawo do wolności słowa, wolności prasy
i wolności sumienia.
To jest nasze.
..........................................
.......................................................
Tak więc w wyniku tego zaczyna sie Era Nowoczesna - w roku 1648,
wraz z końcem Wojny Trzydziestoletniej.
Każdy historyk wam to powie - Era Nowoczesna zaczyna się
w roku 1648 podpisaniem Pokoju Westfalskiego.
Niemcy zaczynają prosperować i wytwarzają klasą średnią.
Niemcy mają teraz wolność sumienia, więc mogą wyjandywać.
Szwajcaria ma wolność sumienia, więc może wynajdywać.
Gdzie są najlepsze zegarki, gdzie się je produkuje? - w Szwajcarii.
Gdzie są najlepsze samochody, gdzie się je produkuje? - w Niemczech.
Kto robi najlepszą broń? - Niemcy.
Kto robi najlepsze kryształy? - Niemcy, Szwajcarzy, Holendrzy.
Kto ma najlepszą inżynierię, technologię, architekturę? -
Niemcy, Szwajcarzy, Anglicy.
Kto buduje najlepsze statki? - protestanccy Anglicy, marynarka brytyjska.
Mamy więc narodzenie tej ogromnej, białej, anglosaksońskiej,
klasy średniej protestantów i baptystów.
Możemy teraz oszczędzać nasze pieniądze.
Mamy teraz złoto i srebro, każde państwo wtedy miało złote i srebrne monety.
Wiecie czemu? - bo to są uczciwe pieniądze.
Ktoś to musiał wykopać z ziemi, przetopić i zrobić z tego monetę.
I za tą pracę ja ci daję moją pracę.
To jest równa wymiana.
A co to jest? Co to za śmieć?
Bezwartościowy kawałek papieru.
.................................
Mamy więc uczciwe pieniądze.
A to oznacza, że jeśli zaoszczędziłeś srebrną dziesięcocentówkę, gdy miałeś 10 lat,
to miała ona tę samą wartość, gdy miałeś lat 90.
Więc nikt nie mógł ukraść twojego majątku.
A banki? - one były magazynami.
One magazynowały twoje monety.

https://www.google.pl/sea...iw=1280&bih=856
_________________
http://moznazycwiecznie.webnode.com/

http://moznazycwiecznie.w...drzejsze-filmy/

http://moznazycwiecznie.w...zejsze-portale/

http://biblia777.fora.pl/
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 13