Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Postawa chrześcijanina w czasie wojny
Autor Wiadomość
BoaDusiciel 

Wyznanie: Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego
Pomógł: 216 razy
Dołączył: 04 Lis 2013
Posty: 5384
Wysłany: 2014-08-19, 07:09   

Dezerter napisał/a:
Jezus powiedział - nie uciskajcie ponad miarę


A co to znaczy "ponad miarę" ?
Kto powinien określić czy ucisk jest już ponad miarę, uciskany czy uciskający ? :lol:
_________________
Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego
 
 
Listek 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 31 Mar 2013
Posty: 7852
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2014-08-19, 07:38   

A gdy kalifat zadziała w Polsce? Wierni Allachowi chcą dla swego boga zdobyć cały świat.

http://forumdlazycia.word...lat/#more-24821

Czy będziesz pisał petycję do islamistów z ISIS ?
_________________
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9
 
 
Maximus Minimus 
Maximus Minimus

Wyznanie: Katolik
Pomógł: 40 razy
Wiek: 40
Dołączył: 24 Cze 2014
Posty: 301
Wysłany: 2014-08-19, 15:04   

Papież Franciszek poparł użycie siły wobec ISIS:

http://www.businessinside...-in-iraq-2014-8

Niektórzy pomylili postawę chrześcijańską z ruchem hipisowskim.

Mt 10:34

Nie sądźcie, że przyszedłem pokój przynieść na ziemię. Nie przyszedłem przynieść pokoju, ale miecz.

Łk 22:36

Lecz teraz - mówił dalej - kto ma trzos, niech go weźmie; tak samo torbę; a kto nie ma, niech sprzeda swój płaszcz i kupi miecz!

Jeżeli chodzi o Polskę, komuna zabrała Polakom broń i wmówiła im "że mają być bezbronni, bo tak uczy Biblia" - łatwiej się wtedy bydło zagania z powrotem do zagrody.
_________________
AMDG
 
 
BoaDusiciel 

Wyznanie: Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego
Pomógł: 216 razy
Dołączył: 04 Lis 2013
Posty: 5384
Wysłany: 2014-08-19, 17:07   

Maximus Minimus napisał/a:
Papież Franciszek poparł użycie siły wobec ISIS:

http://www.businessinside...-in-iraq-2014-8

Niektórzy pomylili postawę chrześcijańską z ruchem hipisowskim.

Mt 10:34

Nie sądźcie, że przyszedłem pokój przynieść na ziemię. Nie przyszedłem przynieść pokoju, ale miecz.

Łk 22:36

Lecz teraz - mówił dalej - kto ma trzos, niech go weźmie; tak samo torbę; a kto nie ma, niech sprzeda swój płaszcz i kupi miecz!

Jeżeli chodzi o Polskę, komuna zabrała Polakom broń i wmówiła im "że mają być bezbronni, bo tak uczy Biblia" - łatwiej się wtedy bydło zagania z powrotem do zagrody.


Bardzo ciekawa teza.
Mógłby Kolega dokładniej określić kiedy komuna zabrała broń i powoływała się na Biblię ?
Czy takie powoływanie się nie stało aby w sprzeczności z ideologią komunistyczną ?
Tak z ciekawości pytam, bo jak poszedłem do wojska w 1987 to nie spotkałem się tam z komunistyczną propagandą biblijną, ale spotkałem się z bronią.
Może w innych jednostkach było odwrotnie :lol:
_________________
Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego
 
 
Listek 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 31 Mar 2013
Posty: 7852
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2014-08-19, 17:22   

Maximus Minimus napisał/a:
Nie sądźcie, że przyszedłem pokój przynieść na ziemię. Nie przyszedłem przynieść pokoju, ale miecz.


Tym mieczem jest Słowo Boże.

Pozdrawiam
_________________
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9
 
 
Maximus Minimus 
Maximus Minimus

Wyznanie: Katolik
Pomógł: 40 razy
Wiek: 40
Dołączył: 24 Cze 2014
Posty: 301
Wysłany: 2014-08-19, 18:25   

Listek napisał/a:
Maximus Minimus napisał/a:
Nie sądźcie, że przyszedłem pokój przynieść na ziemię. Nie przyszedłem przynieść pokoju, ale miecz.


Tym mieczem jest Słowo Boże.

Pozdrawiam


Skoro Słowo Boże jest mieczem, to "Nie przyszedłem przynieść pokoju, ale Słowo Boże".
Czyli Słowo Boże jest przeciwstawne do pokoju.

Pzdr
_________________
AMDG
 
 
jfs300
[Usunięty]

Wysłany: 2014-08-19, 19:16   

Cytat:
Czyli Słowo Boże jest przeciwstawne do pokoju.


nie, nie jest przeciwstawne, tylko pokazuje co Jezus przyszedł głosić :)

Wiedział ze będą jeszce wojny wielki ucisk itp ale obwieszczał Krolestwo Niebieskie

A co do pokoju, i Slowa Bożego niektorzy wyczekują spełnienia się proroctw, jednak pragne zauważyć jedną rzecz. Nigdy proroctwa ani zamysły Jehowy nie spełniały się bez udziału ludzi .
I co teraz :-P ?
 
 
Maximus Minimus 
Maximus Minimus

Wyznanie: Katolik
Pomógł: 40 razy
Wiek: 40
Dołączył: 24 Cze 2014
Posty: 301
Wysłany: 2014-08-19, 19:24   

BoaDusiciel napisał/a:

Bardzo ciekawa teza.
Mógłby Kolega dokładniej określić kiedy komuna zabrała broń i powoływała się na Biblię ?
Czy takie powoływanie się nie stało aby w sprzeczności z ideologią komunistyczną ?
Tak z ciekawości pytam, bo jak poszedłem do wojska w 1987 to nie spotkałem się tam z komunistyczną propagandą biblijną, ale spotkałem się z bronią.
Może w innych jednostkach było odwrotnie :lol:


Oczywiście, jak już spacyfikowano Żołnierzy Wyklętych i naród się "zsowietyzował" to można było zacząć szkolić młodych komunistów. Zanim jednak 1987 to warto spojrzeć na to co tuż przed wojną i zaraz po wojnie. Posłużę się cytatem:

Cytat:
Dwudziestolecie międzywojenne

Po odzyskaniu niepodległości przez Polskę zachowana została instytucja „Pozwolenia na broń”. Niemniej jednak była to decyzja administracyjna, wydawana przez władze samorządowe I instancji (czyli starostę) w oparciu o opinię Policji.

W praktyce uzyskanie pozwolenia na broń nie było kłopotliwe dla nikogo kto nie był skazanym, włóczęgą, alkoholikiem, narkomanem czy chorym psychicznie.
Ciekawe przy tym jest podejście ówczesnych władz do obrony własnej z użyciem broni palnej. W artykule
Warszawiacy do broni! http://www.zyciewarszawy.pl/artykul/544548.html możemy przeczytać o przygodzie kapitana Nowakowskiego z Warszawy, który napadnięty przez bandytę postrzelił go z rewolweru.
Po kilku dniach kpt. Nowakowski został odwiedzony przez prokuratora, który chciał go tylko zapytać, czy pan kapitan zamierza złożyć prywatną skargę na napastnika.
Zmarły niedawno kpt. Jerzy "Magik" Bartnik wspominał ten okres tak: [i]"Pierwszy sztucer dostałem, gdy miałem lat 8. Tata, szanowany obywatel, Legionista, posiadał cały arsenał broni, także myśliwskiej, do której zawsze miałem dostęp.
Umiałem się bronią posługiwać bardzo sprawnie, a to wielokrotnie uratowało moje życie w czasie walk z okupantem. Po wojnie trudno mi było rozstać się z moim ukochanym towarzyszem podróży - VISem. Rozwodu z bronią dokonała brytyjska policja - czytamy na stronie Miłośników Broni http://www.romb.org.pl/index.php?id=53.




Komuchy

Cytat:
Po wojnie nowa władza postanowiła Polaków rozbroić. Pozwolenia na broń wydane przed wojną straciły ważność, a bractwa kurkowe jako element wrogi dla ustroju zostały rozwiązane.
Strzelectwo jako sport zostało zmonopolizowane przez państwowe struktury PZSS i LOK. Od roku 1961 wszelkie kompetencje w wydawaniu pozwoleń na broń przejęły organy MO.

W rezultacie o wydawaniu pozwoleń zaczęli decydować ludzie, dla których uzbrojenie społeczeństwa to obniżenie elitarności własnego zawodu. I ta sytuacja niestety trwa do dziś.


https://prawda2.info/viewtopic.php?t=5648&start=250

To, że dali Ci "postrzelać w koszarach" nie znaczy, że miałeś dostęp do broni.
To tak jakbyś polatał sobie samolotem na kursie i powiedział, że masz dostęp do samolotu.

co do "komunistycznej propagandy biblijnej"

Słyszał kolega o Gramscim i Szkole Frankfurckiej? O "pożytecznych idiotach"?
W dużym skrócie, gdy komuchy połapały się, że nie dadzą rady militarnie Zachodowi, to zaczęli eksportować myślicieli - lewaków. Tak powstał ruch hipisowski i inne badziewia. Wszystko po to, by sowieci mogli podbić Europę rękami "pożytecznych idiotów".
Przyrównując do dzisiejszej sytuacji. Agent (KGB)ISIS przenika do Egiptu, rekrutuje (hipisów)"pożytecznych idiotów" chcących wprowadzenia (państwa sprawiedliwego socjalnie)"państwa islamskiego". Następuje rewolucja i na gotowe wjeżdżają (LWP oraz A.Cz) bojówki ISIS.
Wersja hardcore - przyrównując do sytuacji Polski z II wojny św. Agent KGB przenika do okupowanej Polski, rekrutuje przyszłych UB, zaraz po wojnie dobijają ostatnich powstańców i mamią społeczeństwo propagandą komunistyczną i mamy PRL.

Pzdr
_________________
AMDG
 
 
jfs300
[Usunięty]

Wysłany: 2014-08-19, 19:29   

Bog
przez proroctwa i Mesjasza (w przeciwieństwie do niektórych parachrześcijan)
nadaje sens cierpieniom i uciskanym Chrześcijanom:

Mat 5:10
Cytat:
Błogosławieni, którzy cierpią prześladowanie dla sprawiedliwości, albowiem do nich należy królestwo niebieskie.


2 tes 6:
Cytat:
Bo przecież jest rzeczą słuszną u Boga odpłacić uciskiem tym, którzy was uciskają, 7 a wam, uciśnionym, dać ulgę wraz z nami, gdy z nieba objawi się Pan Jezus z aniołami swojej potęgi 8 w płomienistym ogniu, wymierzając karę tym, którzy Boga nie uznają i nie są posłuszni Ewangelii Pana naszego Jezusa. 9 Jako karę poniosą oni wieczną zagładę [z dala] od oblicza Pańskiego i od potężnego majestatu Jego 10 w owym dniu, kiedy przyjdzie, aby być uwielbionym w świętych swoich i okazać się godnym podziwu dla wszystkich, którzy uwierzyli, bo wyście dali wiarę świadectwu naszemu. 11 Dlatego modlimy się zawsze za was, aby Bóg nasz uczynił was godnymi swego wezwania, aby z mocą udoskonalił w was wszelkie pragnienie dobra oraz czyn [płynący z] wiary. 12 Aby w was zostało uwielbione imię Pana naszego Jezusa Chrystusa - a wy w Nim - za łaską Boga naszego i Pana Jezusa Chrystusa.


Apokalipsa:
Cytat:

Aniołowi Kościoła w Smyrnie napisz:
To mówi Pierwszy i Ostatni,
który był martwy, a ożył:
9 Znam twój ucisk i ubóstwo -
ale ty jesteś bogaty -
i [znam] obelgę wyrządzoną przez tych, co samych siebie zowią Żydami,
a nie są nimi, lecz synagogą szatana.
10 Przestań się lękać tego, co będziesz cierpiał.
Oto diabeł ma niektórych spośród was wtrącić do więzienia,
abyście próbie zostali poddani,
a znosić będziecie ucisk przez dziesięć dni.
Bądź wierny aż do śmierci,
a dam ci wieniec życia.
11 Kto ma uszy, niechaj posłyszy, co mówi Duch do Kościołów.
Zwycięzcy śmierć druga na pewno nie wyrządzi szkody.



itp itp.
Ostatnio zmieniony przez 2014-08-19, 19:32, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
BoaDusiciel 

Wyznanie: Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego
Pomógł: 216 razy
Dołączył: 04 Lis 2013
Posty: 5384
Wysłany: 2014-08-19, 19:32   

Maximus Minimus napisał/a:
BoaDusiciel napisał/a:

Bardzo ciekawa teza.
Mógłby Kolega dokładniej określić kiedy komuna zabrała broń i powoływała się na Biblię ?
Czy takie powoływanie się nie stało aby w sprzeczności z ideologią komunistyczną ?
Tak z ciekawości pytam, bo jak poszedłem do wojska w 1987 to nie spotkałem się tam z komunistyczną propagandą biblijną, ale spotkałem się z bronią.
Może w innych jednostkach było odwrotnie :lol:


Oczywiście, jak już spacyfikowano Żołnierzy Wyklętych i naród się "zsowietyzował" to można było zacząć szkolić młodych komunistów. Zanim jednak 1987 to warto spojrzeć na to co tuż przed wojną i zaraz po wojnie. Posłużę się cytatem:

Cytat:
Dwudziestolecie międzywojenne

Po odzyskaniu niepodległości przez Polskę zachowana została instytucja „Pozwolenia na broń”. Niemniej jednak była to decyzja administracyjna, wydawana przez władze samorządowe I instancji (czyli starostę) w oparciu o opinię Policji.

W praktyce uzyskanie pozwolenia na broń nie było kłopotliwe dla nikogo kto nie był skazanym, włóczęgą, alkoholikiem, narkomanem czy chorym psychicznie.
Ciekawe przy tym jest podejście ówczesnych władz do obrony własnej z użyciem broni palnej. W artykule
Warszawiacy do broni! http://www.zyciewarszawy.pl/artykul/544548.html możemy przeczytać o przygodzie kapitana Nowakowskiego z Warszawy, który napadnięty przez bandytę postrzelił go z rewolweru.
Po kilku dniach kpt. Nowakowski został odwiedzony przez prokuratora, który chciał go tylko zapytać, czy pan kapitan zamierza złożyć prywatną skargę na napastnika.
Zmarły niedawno kpt. Jerzy "Magik" Bartnik wspominał ten okres tak: [i]"Pierwszy sztucer dostałem, gdy miałem lat 8. Tata, szanowany obywatel, Legionista, posiadał cały arsenał broni, także myśliwskiej, do której zawsze miałem dostęp.
Umiałem się bronią posługiwać bardzo sprawnie, a to wielokrotnie uratowało moje życie w czasie walk z okupantem. Po wojnie trudno mi było rozstać się z moim ukochanym towarzyszem podróży - VISem. Rozwodu z bronią dokonała brytyjska policja - czytamy na stronie Miłośników Broni http://www.romb.org.pl/index.php?id=53.




Komuchy

Cytat:
Po wojnie nowa władza postanowiła Polaków rozbroić. Pozwolenia na broń wydane przed wojną straciły ważność, a bractwa kurkowe jako element wrogi dla ustroju zostały rozwiązane.
Strzelectwo jako sport zostało zmonopolizowane przez państwowe struktury PZSS i LOK. Od roku 1961 wszelkie kompetencje w wydawaniu pozwoleń na broń przejęły organy MO.

W rezultacie o wydawaniu pozwoleń zaczęli decydować ludzie, dla których uzbrojenie społeczeństwa to obniżenie elitarności własnego zawodu. I ta sytuacja niestety trwa do dziś.


https://prawda2.info/viewtopic.php?t=5648&start=250

To, że dali Ci "postrzelać w koszarach" nie znaczy, że miałeś dostęp do broni.
To tak jakbyś polatał sobie samolotem na kursie i powiedział, że masz dostęp do samolotu.

co do "komunistycznej propagandy biblijnej"

Słyszał kolega o Gramscim i Szkole Frankfurckiej? O "pożytecznych idiotach"?
W dużym skrócie, gdy komuchy połapały się, że nie dadzą rady militarnie Zachodowi, to zaczęli eksportować myślicieli - lewaków. Tak powstał ruch hipisowski i inne badziewia. Wszystko po to, by sowieci mogli podbić Europę rękami "pożytecznych idiotów".
Przyrównując do dzisiejszej sytuacji. Agent (KGB)ISIS przenika do Egiptu, rekrutuje (hipisów)"pożytecznych idiotów" chcących wprowadzenia (państwa sprawiedliwego socjalnie)"państwa islamskiego". Następuje rewolucja i na gotowe wjeżdżają (LWP oraz A.Cz) bojówki ISIS.
Wersja hardcore - przyrównując do sytuacji Polski z II wojny św. Agent KGB przenika do okupowanej Polski, rekrutuje przyszłych UB, zaraz po wojnie dobijają ostatnich powstańców i mamią społeczeństwo propagandą komunistyczną i mamy PRL.

Pzdr


Aha.
W podanym linku już ktoś trafnie skomentował tą spiskowe poglądy gimnazjalistów.
Cytat: Mongolskie teorie dla których szkoda się rozpisywać :lol:
Skoro lubisz broń to zrób se procę i postrzelaj do Księżyca :mrgreen:
_________________
Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego
 
 
jfs300
[Usunięty]

Wysłany: 2014-08-19, 19:34   

ale spamujeta :-P
 
 
BoaDusiciel 

Wyznanie: Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego
Pomógł: 216 razy
Dołączył: 04 Lis 2013
Posty: 5384
Wysłany: 2014-08-19, 19:34   

jfs300 napisał/a:
Cytat:
Czyli Słowo Boże jest przeciwstawne do pokoju.


nie, nie jest przeciwstawne, tylko pokazuje co Jezus przyszedł głosić :)

Wiedział ze będą jeszce wojny wielki ucisk itp ale obwieszczał Krolestwo Niebieskie

A co do pokoju, i Slowa Bożego niektorzy wyczekują spełnienia się proroctw, jednak pragne zauważyć jedną rzecz. Nigdy proroctwa ani zamysły Jehowy nie spełniały się bez udziału ludzi .
I co teraz :-P ?


Teraz to ja przypomnę, że mityczny Bóg Żydów Jehowa stworzył cały świat BEZ UDZIAŁU ludzi.
W szczególności stworzył oko, hemoglobinę, nić pajęczą i prawdopodobnie też pająka :lol:
_________________
Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego
 
 
jfs300
[Usunięty]

Wysłany: 2014-08-19, 19:41   

Cytat:
Teraz to ja przypomnę, że mityczny Bóg Żydów Jehowa stworzył cały świat BEZ UDZIAŁU ludzi.
W szczególności stworzył oko, hemoglobinę, nić pajęczą i prawdopodobnie też pająka

"Bądźcie płodni i rozmnażajcie się, abyście zaludnili ziemię i uczynili ją sobie poddaną; abyście panowali nad rybami morskimi, nad ptactwem powietrznym i nad wszystkimi zwierzętami pełzającymi po ziemi".


I tak było pięknie i niestety wkradł się grzech i...


Cytat:

Wprowadzam nieprzyjaźń między ciebie i niewiastę,
pomiędzy potomstwo twoje a potomstwo jej:
ono zmiażdży ci głowę,
a ty zmiażdżysz mu piętę".
16 Do niewiasty powiedział: "Obarczę cię niezmiernie wielkim trudem twej brzemienności, w bólu będziesz rodziła dzieci, ku twemu mężowi będziesz kierowała swe pragnienia, on zaś będzie panował nad tobą".
17 Do mężczyzny zaś [Bóg] rzekł: "Ponieważ posłuchałeś swej żony i zjadłeś z drzewa, co do którego dałem ci rozkaz w słowach: Nie będziesz z niego jeść -
przeklęta niech będzie ziemia z twego powodu:
w trudzie będziesz zdobywał od niej pożywienie dla siebie
po wszystkie dni twego życia.
18 Cierń i oset będzie ci ona rodziła,
a przecież pokarmem twym są płody roli.
19 W pocie więc oblicza twego
będziesz musiał zdobywać pożywienie,
póki nie wrócisz do ziemi,
z której zostałeś wzięty;
bo prochem jesteś
i w proch się obrócisz!"
20 Mężczyzna dał swej żonie imię Ewa, bo ona stała się matką wszystkich żyjących.
21 Pan Bóg sporządził dla mężczyzny i dla jego żony odzienie ze skór i przyodział ich. 22 Po czym Pan Bóg rzekł: "Oto człowiek stał się taki jak My: zna dobro i zło; niechaj teraz nie wyciągnie przypadkiem ręki, aby zerwać owoc także z drzewa życia, zjeść go i żyć na wieki".



Zaczęły się rządy człowieka nad człowiekiem
iiii...


Wojny , kłotnie , sfary a w dzisiejszych czasach szyderstwo i głupota :-P
:-P

Męzowie Boży zawsze dzialali a nie tylko wyczekiwali :-D
Dzialali wyczekując Mesjasza:)Potem działali wyczekując powtornego jego przyjscia i co:)
Czy gedeon np powiedział aaa niech nas wyrżną w pień:P
Czy własnymi rękami realizował plan Boży ;-) ?
 
 
BoaDusiciel 

Wyznanie: Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego
Pomógł: 216 razy
Dołączył: 04 Lis 2013
Posty: 5384
Wysłany: 2014-08-19, 19:46   

jfs300 napisał/a:
Cytat:
Teraz to ja przypomnę, że mityczny Bóg Żydów Jehowa stworzył cały świat BEZ UDZIAŁU ludzi.
W szczególności stworzył oko, hemoglobinę, nić pajęczą i prawdopodobnie też pająka

"Bądźcie płodni i rozmnażajcie się, abyście zaludnili ziemię i uczynili ją sobie poddaną; abyście panowali nad rybami morskimi, nad ptactwem powietrznym i nad wszystkimi zwierzętami pełzającymi po ziemi".



I to było pierwsze zalecenie mitycznego Boga Jehowy wobec ludzi.
Niestety, nie wszyscy ludzie słuchają Jehowy.
W szczególności nie słuchają Go ci, którzy z premedytacją się nie rozmnażają, a nawet jeśli się rozmnożą, to ukrywają to.
W Polsce jest ich ok. 200 000 :->
_________________
Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego
 
 
jfs300
[Usunięty]

Wysłany: 2014-08-19, 19:53   

No a widzisz, było polecenie , ale Bóg przewidział przyszłe okoliczności i na to zezwolił To tak jak z walką nic nie jest tylko czarne i czarno białe

Mesjasz nam to ładnie wszytko wytłumaczył :)
Cytat:

Bo są niezdatni do małżeństwa, którzy z łona matki takimi się urodzili; i są niezdatni do małżeństwa, których ludzie takimi uczynili; a są i tacy bezżenni, którzy dla królestwa niebieskiego sami zostali bezżenni. Kto może pojąć, niech pojmuje!"


Sory mr Boa ;-)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 11