Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Ponoszenie winy za grzechy przodków
Autor Wiadomość
Wasiczek
[Usunięty]

Wysłany: 2014-08-26, 18:24   

KobietaZMagdali napisał/a:
Mt 10, 22 I wszyscy was znienawidzą z powodu imienia mojego. Ale kto wytrwa do końca, ten będzie zbawiony.


Przecież janwisniewski wierzy w Boga Ojca i Jezusa Chrystusa.
Wymyśl coś lepszego na obronę :-)

Cytat:
Powiedział user, który założył ten temat, bo obraził się na odrobinę krytyki ze strony Obserwatora i kilka dni na kilku forach narzekał jaki to Obserwator wredny.


Co tak agresywnie :-P
To nie była krytyka tylko kłamstwa, które zostały wykazane.
Zresztą Obserwator został za to ukarany. :-P
 
 
jfs300
[Usunięty]

Wysłany: 2014-08-26, 18:26   

Wasiczek napisał/a:
Nie. KRK trochę krytyki nie zaszkodzi
Zmieńcie taktykę w Kościole, a nie narzekajcie, że się krytykuje.

Co innego krytyka (ktorą też czasem uprawiam :-P :-P )
a co innego rzucanie ogniem na katolików i grożenie im ,
serio nie widzisz róznicy ?
A Kto rzuca ogien na ziemie ........
kto pali zboże razem z kąkolem
hę:PP
 
 
janwisniewski68 
Droga prawdy


Pomógł: 25 razy
Wiek: 67
Dołączył: 21 Mar 2009
Posty: 2050
Skąd: w - wa
Wysłany: 2014-08-26, 18:30   

KobietaZMagdali napisał/a:
janwisniewski68 napisał/a:
Wasiczek napisał/a:
Cytat:
Ja sie jej nie pokłonie , a Ty?


Nie. KRK trochę krytyki nie zaszkodzi :-D
Zmieńcie taktykę w Kościole, a nie narzekajcie, że się krytykuje.

Prawdziwa cnota krytyki się nie boi.
Obrazek


Mt 10, 22 I wszyscy was znienawidzą z powodu imienia mojego. Ale kto wytrwa do końca, ten będzie zbawiony.

janwisniewski68 napisał/a:
Powiem inaczej dotyczy to wszystkich wyznawców krzyża .


1 Kor 1 (17) Chrystus bowiem nie posłał mię, abym chrzcił, lecz abym głosił dobrą nowinę, nie opierając się na uczonych wywodach, które mogą pozbawić mocy krzyż Chrystusa. (18) Nauka o krzyżu wydaje się głupotą tym, którzy kroczą drogą zatracenia. Natomiast jest mocą Bożą dla nas, których udziałem jest zbawienie.

Mt 10 32 - 33 A do każdego, kto przyzna się do Mnie przed ludźmi, przyznam się i Ja przed Ojcem moim w niebie. A tego kto by zaparł się Mnie przed ludźmi, zaprę się i Ja przed Ojcem moim w niebie.

Grożenie Apokalipsą nic nie da Janie, nie opuścimy naszego Pana Jezusa Chrystusa. Diabeł też używał Pisma kusząc Pana Jezusa:
Mt 4 (5) Wtedy diabeł bierze Go ze sobą do świętego miasta i stawia Go na ganku świątyni, (6) i mówi Mu: - Jeżeli jesteś Synem Bożym, rzuć się na dół. Napisano bowiem: "Rozkazał aniołom swoim" i (napisano też): "będą Cię nosili na rękach, abyś nie uraził swej nogi o kamień".

Wobec tego wytłumacz co to jest nauka o krzyżu ?
Jaka to nauka i gdzie ona jest?
Bo ja wiem że:
(15) Strzeżcie się fałszywych proroków, którzy przychodzą do was w owczej skórze, a wewnątrz są drapieżnymi wilkami. (16) Poznacie ich po ich owocach. Czy zbiera się winogrona z ciernia albo z ostu figi? (17) Tak każde dobre drzewo wydaje dobre owoce, a złe drzewo wydaje złe owoce. (18) Nie może dobre drzewo wydać złych owoców ani złe drzewo wydać dobrych owoców. (19) Każde drzewo, które nie wydaje dobrego owocu, będzie wycięte i w ogień wrzucone. (20) A więc: poznacie ich po ich owocach. (21) Nie każdy, który Mi mówi: Panie, Panie!, wejdzie do królestwa niebieskiego, lecz ten, kto spełnia wolę mojego Ojca, który jest w niebie. (22) Wielu powie Mi w owym dniu: Panie, Panie, czy nie prorokowaliśmy mocą Twego imienia i nie wyrzucaliśmy złych duchów mocą Twego imienia, i nie czyniliśmy wielu cudów mocą Twego imienia? (23) Wtedy oświadczę im: Nigdy was nie znałem. Odejdźcie ode Mnie wy, którzy dopuszczacie się nieprawości! (
(Ew. Mateusza 7:1-29, Biblia Tysiąclecia)
Mówię to z pewnością na 100% że tymi ustami są usta katolickie od 5 lat zadaję im pytanie aby pokazali mi choć jedno przykazanie Boga które wypełniają i nikt nie jest w stanie go wskazać !!
Owoce kk. to wyprawy krzyżowe i inkwizycja ,czyli dzieła szatana !! Kaina !!
Prawdziwy chrześcijanin nikogo nie zabije i nie nakaże zabijania jak to robił papież a czego nie robił Jezus ani apostołowie papież to ten który zgodnie z objawieniem otrzymał tron i władzę od szatana i wszystko jasne !!
_________________

 
 
jfs300
[Usunięty]

Wysłany: 2014-08-26, 18:35   

Cytat:
Wobec tego wytłumacz co to jest nauka o krzyżu ?
Jaka to nauka i gdzie ona jest?



janek jak byk masz:



1Kor1

Cytat:
Nie posłał mnie Chrystus, abym chrzcił11, lecz abym głosił Ewangelię, i to nie w mądrości słowa11, by nie zniweczyć Chrystusowego krzyża. 18 Nauka bowiem krzyża głupstwem jest dla tych, co idą na zatracenie, mocą Bożą zaś dla nas, którzy dostępujemy zbawienia.


nie wiem , czy Ty chcesz iść na zatracenie? Serio?



jwisniewski napisał/a:

Mówię to z pewnością na 100% że tymi ustami są usta katolickie od 5 lat zadaję im pytanie aby pokazali mi choć jedno przykazanie Boga które wypełniają i nikt nie jest w stanie go wskazać !!


Po prostu nie słuchasz nikogo , poza sobą
i swoimi wytycznymi (w nich się tylko obracasz )
i w tej sytuacji już nic nie można poradzić tylko modlić się zebyś nie narobił (sobie i innym)
więcej szkód.
 
 
janwisniewski68 
Droga prawdy


Pomógł: 25 razy
Wiek: 67
Dołączył: 21 Mar 2009
Posty: 2050
Skąd: w - wa
Wysłany: 2014-08-26, 19:15   

Co to jest:
Cytat:
Nauka bowiem krzyża

Czy to znaczy się że mam nosić krzyż na szyi i stawiać go przed swoim domem .
Jeśli twierdzi kk. że jest nauka krzyża to co ona znaczy o czym uczy? To się nie zgadza z całością biblii. Krzyż to śmierć !!! krzyż to narzędzie zbrodni szatana !!
Czyż nie powiedziano w biblii że szatan zmiażdży Jezusowi piętę a on zmiażdży mu głowę.
Krzyżując Jezusa jego nogi przybito wbijając gwoździe przez kość piętową co udowodniły wykopaliska archeologiczne kości ukrzyżowanych.,
Szatan ukrzyżował rękoma Rzymian Jezusa co oznacza że imperium rzymskie to imperium szatana przez niego rządzone i kierowany i ów szatan przekazał władzę i tron bestii 666
A komu naczelny imperium rzymskiego przekazał insygnia władzy tron i purpurę oczywiście papieżowi , czy do dnia dzisiejszego coś się zmieniło NIE!! Jak rządził Rzym jego prawo i kultura tak jest do dziś .
Na tym filmie jest pokazane jak naprawdę był ukrzyżowany Jezus.
https://www.youtube.com/watch?v=3avLqCnIJjU
2:28:04
_________________

 
 
janwisniewski68 
Droga prawdy


Pomógł: 25 razy
Wiek: 67
Dołączył: 21 Mar 2009
Posty: 2050
Skąd: w - wa
Wysłany: 2014-08-26, 19:28   

Cytat:
Nie każdy, który Mi mówi: Panie, Panie!, wejdzie do królestwa niebieskiego, lecz ten, kto spełnia wolę mojego Ojca, który jest w niebie.

Niech mi katolik pokaże w którym momrncie swojego życia wykonuje wolę Boga według tych słów Jezusa
Cytat:
Nie posłał mnie Chrystus, abym chrzcił11, lecz abym głosił Ewangelię, i to nie w mądrości słowa11, by nie zniweczyć Chrystusowego krzyża. 18 Nauka bowiem krzyża głupstwem jest dla tych, co idą na zatracenie, mocą Bożą zaś dla nas, którzy dostępujemy zbawienia
.
I nie chodzi tu o krzyż ale o mękę Jezusa i jego śmierć krzyż oznacza przelaną krew Jezusa która zmywa grzechy. Krzyż jak i chleb są tylko symbolami za którymi idzie przesłanie duchowe .Krzyż sam w sobie jest narzędziem zbrodni i to haniebnej !!
Kto celebruje ukrzyżowanie Jezusa co roku ?szatan!!! aby napawać się swoim zwycięstwem !!!
Narzędzie zbrodni utożsamiane jest zawsze ze zbrodniarzem a nie ofiarą !!! Jak mówicie że grasuje nożownik to dlatego że zabija nożem i jest nóż utożsamiony z zabójcą a nie ofiarą !!
Cytat:
J 6:56 bb "Kto pożywa mego ciała, a pije moję krew, we mnie mieszka a ja w nim."

Pić krew Jezusa to znosić w pokorze męki i śmierć jak to zrobił Jezus!!
Cytat:
(36) I mówił: Abba, Ojcze, dla Ciebie wszystko jest możliwe, zabierz ten kielich ode Mnie! Lecz nie to, co Ja chcę, ale to, co Ty [niech się stanie]! (

Ten kielich oznacza mękę[tortury] i śmierć !!!
1Kor 11:29 bug "Kto bowiem je i pije niegodnie, sąd własny je i pije, nie rozróżniając ciała Pańskiego."
Ciało Pańskie to nauka Jezusa to słowo które przyniósł Jezus na ziemię od Boga to chleb który zstąpił z nieba kto go spożywa ten ma życie wieczne!
A słowo jego jest duchem który je wypowiada czyli Jezus!!!

Kto spożywa moje Ciało i pije moją Krew, ma życie wieczne, a Ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym. (55) Ciało moje jest prawdziwym pokarmem, a Krew moja jest prawdziwym napojem. (56) Kto spożywa moje Ciało i Krew moją pije, trwa we Mnie, a Ja w nim. (57) Jak Mnie posłał żyjący Ojciec, a Ja żyję przez Ojca, tak i ten, kto Mnie spożywa, będzie żył przeze Mnie. (58) To jest chleb, który z nieba zstąpił - nie jest on taki jak ten, który jedli wasi przodkowie, a poumierali. Kto spożywa ten chleb, będzie żył na wieki. (59) To powiedział ucząc w synagodze w Kafarnaum. (60) A spośród Jego uczniów, którzy to usłyszeli, wielu mówiło: Trudna jest ta mowa. Któż jej może słuchać? (61) Jezus jednak świadom tego, że uczniowie Jego na to szemrali, rzekł do nich: To was gorszy? (62) A gdy ujrzycie Syna Człowieczego, jak będzie wstępował tam, gdzie był przedtem? (63) Duch daje życie; ciało na nic się nie przyda. Słowa, które Ja wam powiedziałem, są duchem i są życiem. (64) Lecz pośród was są tacy, którzy nie wierzą.
_________________

 
 
jfs300
[Usunięty]

Wysłany: 2014-08-26, 20:03   

Krzyż jest ofiara daną ludzkości przez Chrystusa w jakimś celu , jak myslisz Janku , w jakim?
 
 
janwisniewski68 
Droga prawdy


Pomógł: 25 razy
Wiek: 67
Dołączył: 21 Mar 2009
Posty: 2050
Skąd: w - wa
Wysłany: 2014-08-26, 21:28   

jfs300 napisał/a:
Krzyż jest ofiara daną ludzkości przez Chrystusa w jakimś celu , jak myslisz Janku , w jakim?

Krzyż nie jest ofiarą ofiarą złożoną za grzechy ludzkości jest Jezus który zgodnie z wolą Boga Ojca wydał się na tortury i śmierć to nie krzyż zbawia ale Jezus a dokładnie jego przelana krew !!! Przymierze Jezusa to przymierze jego przelanej krwi a nie krzyża !!
Cytat:
Łk 22:20 nwt-pl "I tak samo kielich – gdy już spożyli wieczerzę – mówiąc: "Ten kielich oznacza nowe przymierze na mocy mojej krwi, która ma być za was wylana."
_________________

 
 
jfs300
[Usunięty]

Wysłany: 2014-08-26, 22:39   

Rozumiem - Twoim zdaniem pamiątką śmierci Chrystusa nie powinien byc krzyż tylko symbol krwi?
I to by cos zmieniło?
 
 
Listek 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 31 Mar 2013
Posty: 7852
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2014-08-26, 22:51   

janwisniewski68 napisał/a:
to nie krzyż zbawia ale Jezus a dokładnie jego przelana krew


Apokalipsa 5,(9) I taką nową pieśń śpiewają:
Godzien jesteś wziąć księgę i jej pieczęcie otworzyć, bo zostałeś zabity i nabyłeś Bogu krwią twoją [ludzi] z każdego pokolenia, języka, ludu i narodu, (10) i uczyniłeś ich Bogu naszemu królestwem i kapłanami, a będą królować na ziemi.


Swoja krwią Jezus nabył dla Boga ludzi, których oczyścił ,uświęcił i usprawiedliwił.
Zbawia nas prawda, zaszczepione słowo Boże.Imię Jezusa to Słowo Boże.

Jk 1:21 bt "Odrzućcie przeto wszystko, co nieczyste, oraz cały bezmiar zła, a przyjmijcie w duchu łagodności zaszczepione w was słowo, które ma moc zbawić dusze wasze."

Pozdrawiam :-D
_________________
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9
 
 
janwisniewski68 
Droga prawdy


Pomógł: 25 razy
Wiek: 67
Dołączył: 21 Mar 2009
Posty: 2050
Skąd: w - wa
Wysłany: 2014-08-26, 23:34   

jfs300 napisał/a:
Rozumiem - Twoim zdaniem pamiątką śmierci Chrystusa nie powinien byc krzyż tylko symbol krwi?
I to by cos zmieniło?

Czy Jezus mówiąc czyńcie to na moja pamiątkę, mówił o łamaniu się chlebem czy o swojej śmierci !! Czy wy nie widzicie jak oni poprzerabiali nauki Jezusa , Krzyż jestem przekonany że został wmanipulowany przez biskupów kk i stosownie do tej kombinacji zmienili nauki.
Gdzie wy wyczytaliście o pamiątce śmierci Jezusa to dlatego krzyżujecie Jezusa co roku ?
Mówię i powtarzam odrzućcie wszystkie nauki religijne kk i jeszcze raz zasiądźcie do biblii i przyjmijcie wszystko co tam napisano !! Czy wy naprawdę nie widzicie ich kłamstw nauki nie zgodnej z biblią !!
_________________

 
 
janwisniewski68 
Droga prawdy


Pomógł: 25 razy
Wiek: 67
Dołączył: 21 Mar 2009
Posty: 2050
Skąd: w - wa
Wysłany: 2014-08-26, 23:43   

Listek napisał/a:
janwisniewski68 napisał/a:
to nie krzyż zbawia ale Jezus a dokładnie jego przelana krew


Apokalipsa 5,(9) I taką nową pieśń śpiewają:
Godzien jesteś wziąć księgę i jej pieczęcie otworzyć, bo zostałeś zabity i nabyłeś Bogu krwią twoją [ludzi] z każdego pokolenia, języka, ludu i narodu, (10) i uczyniłeś ich Bogu naszemu królestwem i kapłanami, a będą królować na ziemi.


Swoja krwią Jezus nabył dla Boga ludzi, których oczyścił ,uświęcił i usprawiedliwił.
Zbawia nas prawda, zaszczepione słowo Boże.Imię Jezusa to Słowo Boże.

Jk 1:21 bt "Odrzućcie przeto wszystko, co nieczyste, oraz cały bezmiar zła, a przyjmijcie w duchu łagodności zaszczepione w was słowo, które ma moc zbawić dusze wasze."

Pozdrawiam :-D

Dlaczego "Listek" rozumie a inni nie?
_________________

 
 
jfs300
[Usunięty]

Wysłany: 2014-08-26, 23:47   

ale my mamy to wszystko, zarówno naukę krzyża i soli Chrześcijańśtwa , śmierci w Chrystusie i nie tylko śmierci ale także radości, zmartwychwstania,
umywania nóg uczniom oraz radości życia w wspolnocie
Wszystko jest .
To że powstał obrządek eucharystyczny spożywania ciała coś zmienia na minus?
Nie na plus bo wypełnia wole panska

Cytat:

Rzekł do nich Jezus: "Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Jeżeli nie będziecie spożywali Ciała Syna Człowieczego i nie będziecie pili Krwi Jego, nie będziecie mieli życia w sobie. 54 Kto spożywa moje Ciało i pije moją Krew, ma życie wieczne, a Ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym. 55 Ciało moje jest prawdziwym pokarmem, a Krew moja jest prawdziwym napojem. 56 Kto spożywa moje Ciało i Krew moją pije, trwa we Mnie, a Ja w nim. 57 Jak Mnie posłał żyjący Ojciec, a Ja żyję przez Ojca, tak i ten, kto Mnie spożywa, będzie żył przeze Mnie. 58 To jest chleb, który z nieba zstąpił - nie jest on taki jak ten, który jedli wasi przodkowie, a poumierali. Kto spożywa ten chleb, będzie żył na wieki"


Nauka,o ktorej mowisz jest tylko połowiczna.
Bo my mamy spożywać ciało Chrystusa a nie tylko łamać jak on
 
 
janwisniewski68 
Droga prawdy


Pomógł: 25 razy
Wiek: 67
Dołączył: 21 Mar 2009
Posty: 2050
Skąd: w - wa
Wysłany: 2014-08-27, 00:01   

jfs300 napisał/a:
ale my mamy to wszystko, zarówno naukę krzyża i soli Chrześcijańśtwa , śmierci w Chrystusie i nie tylko śmierci ale także radości, zmartwychwstania,
umywania nóg uczniom oraz radości życia w wspolnocie
Wszystko jest .
To że powstał obrządek eucharystyczny spożywania ciała coś zmienia na minus?
Nie na plus bo wypełnia wole panska

Cytat:

Rzekł do nich Jezus: "Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Jeżeli nie będziecie spożywali Ciała Syna Człowieczego i nie będziecie pili Krwi Jego, nie będziecie mieli życia w sobie. 54 Kto spożywa moje Ciało i pije moją Krew, ma życie wieczne, a Ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym. 55 Ciało moje jest prawdziwym pokarmem, a Krew moja jest prawdziwym napojem. 56 Kto spożywa moje Ciało i Krew moją pije, trwa we Mnie, a Ja w nim. 57 Jak Mnie posłał żyjący Ojciec, a Ja żyję przez Ojca, tak i ten, kto Mnie spożywa, będzie żył przeze Mnie. 58 To jest chleb, który z nieba zstąpił - nie jest on taki jak ten, który jedli wasi przodkowie, a poumierali. Kto spożywa ten chleb, będzie żył na wieki"


Nauka,o ktorej mowisz jest tylko połowiczna.
Bo my mamy spożywać ciało Chrystusa a nie tylko łamać jak on

Spożywanie ciała Jezusa to przyjmowanie jego słowa i wykonywanie !!
No cóż ale Jezus powiedział do swoich uczniów wam dano rozumieć a im nie dano no cóż skoro kościół głosi że dziś nie można zostać uczniem Jezusa to i tym sposobem zabrali swoim wyznawcom rozumienie nauki Jezusa i wprowadzili własną naukę o której biblia mówi że jest nauką natchniona przez demony i to prawda !!
Cytat:
1Tm 4:1 bt "Duch zaś otwarcie mówi, że w czasach ostatecznych niektórzy odstąpią od wiary, skłaniając się ku duchom zwodniczym i ku naukom demonów."
Ap 9:20 bt "A pozostali ludzie, nie zabici przez te plagi, nie odwrócili się od dzieł swoich rąk, tak by nie wielbić [już] demonów ani bożków złotych, srebrnych, spiżowych, kamiennych, drewnianych, które nie mogą ni widzieć, ni słyszeć, ni chodzić."

Uczeń Jezusa > Jan
_________________

 
 
Listek 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 31 Mar 2013
Posty: 7852
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2014-08-27, 00:19   

janwisniewski68 napisał/a:
Spożywanie ciała Jezusa to przyjmowanie jego słowa i wykonywanie !!


Łk 8,10-15

On rzekł: Wam dano poznać tajemnice królestwa Bożego, innym zaś w przypowieściach, aby patrząc nie widzieli i słuchając nie rozumieli.
(11) Takie jest znaczenie przypowieści: Ziarnem jest słowo Boże. (12) Tymi na drodze są ci, którzy słuchają słowa; potem przychodzi diabeł i zabiera słowo z ich serca, żeby nie uwierzyli i nie byli zbawieni.
(13) Na skałę pada u tych, którzy, gdy usłyszą, z radością przyjmują słowo, lecz nie mają korzenia: wierzą do czasu, a chwili pokusy odstępują. (14) To, co padło między ciernie, oznacza tych, którzy słuchają słowa, lecz potem odchodzą i przez troski, bogactwa i przyjemności życia bywają zagłuszeni i nie wydają owocu.

(15) W końcu ziarno w żyznej ziemi oznacza tych, którzy wysłuchawszy słowa sercem szlachetnym i dobrym, zatrzymują je i wydają owoc przez swą wytrwałość.


Karmić się słowem Bożym i wydawać owoce w postaci dobrych czynów z góry przez Boga przygotowanych to jest to !!!

Pozdrawiam
_________________
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 10