Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Jan Paweł II Niewielki
Autor Wiadomość
RM 

Wyznanie: Unitarianizm jest błędem
Pomógł: 157 razy
Dołączył: 20 Mar 2012
Posty: 3253
Wysłany: 2012-06-01, 20:28   Jan Paweł II Niewielki

JPII - drugie dno
 
 
meritus 
meritus

Pomógł: 6 razy
Wiek: 39
Dołączył: 17 Lip 2006
Posty: 4350
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2012-06-14, 01:34   

Widzę, że to ten sam tym blogistyki, co niejakiego Erwina Wencla, który twierdzi, że nasz bramkarz Tytoń skompromitował całą Polskę swoją modlitwą w bramce przez obroną rzutu karnego. Takie jeden z drugim chce natrzepać kasy palikocizmem. Nie masz nic do powiedzenia? Zrób skandal, by o tobie mówili.
 
 
 
RM 

Wyznanie: Unitarianizm jest błędem
Pomógł: 157 razy
Dołączył: 20 Mar 2012
Posty: 3253
Wysłany: 2012-06-16, 22:21   

Meritus napisał/a:
Zrób skandal, by o tobie mówili.


Albo pozamiataj śmieci pod dywan, wszystkim będzie się wydawało, że jest czysto... a ten który zajrzy pod dywan to Palikot.
 
 
Queza 
The Morning Star


Pomogła: 155 razy
Wiek: 42
Dołączyła: 30 Mar 2012
Posty: 4680
Skąd: Bieszczady
Wysłany: 2012-06-18, 14:52   

http://www.youtube.com/wa...feature=related
_________________
Matko, która jesteś w Niebie, chroń Nas zawsze w potrzebie. Niech się Imię Twoje święci, miej Nas zawsze w Swej pamięci.
 
 
Hardi 
Administrator
Classic A2J

Wyznanie: chrześcijanin
Pomógł: 44 razy
Wiek: 44
Dołączył: 21 Paź 2009
Posty: 5892
Skąd: Norwegia
Wysłany: 2012-06-18, 18:19   

Ojciec nieświęty
_________________
"Badacie Pisma, ponieważ myślicie, że dzięki nim będziecie mieć życie wieczne, a właśnie one świadczą o mnie. A jednak nie chcecie przyjść do mnie, żeby mieć życie." Jana 5.39-40

Blog ¤¤¤ YouTube ¤¤¤ Chomik ¤¤¤ Słowo Nadziei
 
 
 
Queza 
The Morning Star


Pomogła: 155 razy
Wiek: 42
Dołączyła: 30 Mar 2012
Posty: 4680
Skąd: Bieszczady
Wysłany: 2012-06-18, 18:32   

No prosze, nawet po śmierci o nim głośno.
_________________
Matko, która jesteś w Niebie, chroń Nas zawsze w potrzebie. Niech się Imię Twoje święci, miej Nas zawsze w Swej pamięci.
 
 
tabasz
[Usunięty]

Wysłany: 2014-02-28, 00:08   

Świety-nieświęty

www.youtube.com/watch?v=Bl3csc63hzY
www.youtube.com/watch?v=rvOjigsQB0E‎
 
 
Dezerter 


Wyznanie: chrześcijanin
Pomógł: 224 razy
Dołączył: 16 Sie 2009
Posty: 3640
Skąd: Inowrocław
Wysłany: 2014-03-01, 00:47   

tabasz napisał/a:
Świety-nieświęty

www.youtube.com/watch?v=Bl3csc63hzY
www.youtube.com/watch?v=rvOjigsQB0E‎

- "nie znoszę tego typa" - no bardzo chrzescijańskie podejście
- "negował używanie prezerwatyw" - no szokująco niebiblijne podejście
- "w katolickiej Ameryce" - no bardzo mądre stwierdzenie :lol:

Hardi równie po chrześcijańsku i biblijnie - powołuje się na Ruch Palikota i Szenysyn
- czego to się ludzie nie imają by dokopać katolikom :oops:
A i tak nie zmienicie tego, że JP II jest uważany za jednego z najwybitniejszych duchowych przywódców XX wieku, że jest najbardziej znanym na świecie Polakiem, obok Wałęsy, który nosi Matkę Boską w klapie
- ja wiem, że to boli niekatolików, ale mogę wam tylko współczuć
to ludzie decydują kto jest Wielki i kto jest Autorytetem
Szenysyn i jakiś palant od paligłupa - nie jest, ani a jakiś BiblijnyAteista, który ma w obrazku niechrześcijańskie emblematy
powtórzę z ubolewaniem :-(
- czego to się ludzie nie imają by dokopać katolikom :oops:
_________________
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie
http://zchrystusem.pl/
 
 
tabasz
[Usunięty]

Wysłany: 2014-03-01, 00:56   

Ten atiesta jest obiektywny :-)
Zamiast się czepiać kto kim jest odnieś się do tego co
mówią bo według mnie dużo w tym prawdy..sprawa prezerwatyw
wcale nie jest taka błacha :-/
I jak dla mnie
to żaden świety!Tym bardziej że my ludzie nie jesteśmy od
decydowania kto zostaje świetym.A na takie coś pozwala sobie
raz po raz watykan i już niejednego potępieńca wyświecili... ;-)
 
 
janwisniewski68 
Droga prawdy


Pomógł: 25 razy
Wiek: 67
Dołączył: 21 Mar 2009
Posty: 2050
Skąd: w - wa
Wysłany: 2014-03-02, 15:13   

http://youtu.be/tZo1nvu5JIk
_________________

 
 
Dezerter 


Wyznanie: chrześcijanin
Pomógł: 224 razy
Dołączył: 16 Sie 2009
Posty: 3640
Skąd: Inowrocław
Wysłany: 2014-03-02, 19:29   

tabasz napisał/a:
Ten atiesta jest obiektywny :-)
Zamiast się czepiać kto kim jest odnieś się do tego co
mówią bo według mnie dużo w tym prawdy..sprawa prezerwatyw
wcale nie jest taka błacha :-/
I jak dla mnie
to żaden świety!Tym bardziej że my ludzie nie jesteśmy od
decydowania kto zostaje świetym.A na takie coś pozwala sobie
raz po raz watykan i już niejednego potępieńca wyświecili... ;-)

- chwalisz ateistów i wrogów chrześcijaństwa
- twierdzisz, że nauka o stosowaniu prezerwatywy, by współżyć z kim popadnie jest lepsza od biblijnej głoszonej przez JP II, że jest człowiek stworzony, do życia w związku 1 mężczyzna i 1 kobieta , bez cudzołóstwa - a wówczas po co ci prezerwatywa?!
- osadzasz i potępiasz ("potępieńcy") ludzi, którzy przez tych, którzy o wiele bardziej niż ty ich znali i uznali za wzory godne do naśladowania życia/postawy/wiary chrześcijańskiej
... i ty chcesz kogoś pouczać :-? :oops:
troszkę chrześcijańskiej postawy... piszesz na forum biblijnym
_________________
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie
http://zchrystusem.pl/
 
 
tabasz
[Usunięty]

Wysłany: 2014-03-02, 20:34   

Nie przesadzaj :D napisalem ze jest obiektywny
a nie ze jest wzorem do naśladowania :-D
Zapominasz ze tu chodzi o taka np afryke :-)
Bardziej historia ich potepila :-D
Na zlo bede mowil zlo i ,ktore trzeba po chrzescijansku karcic :-D
Pisze tez tu sporo ateistow :-D A ja na PS nic zlego nie pisze :-)

http://www.youtube.com/watch?v=8e3Iw2DpG5Y

Ha Ha

bez odbioru
 
 
janwisniewski68 
Droga prawdy


Pomógł: 25 razy
Wiek: 67
Dołączył: 21 Mar 2009
Posty: 2050
Skąd: w - wa
Wysłany: 2014-08-27, 00:05   

Jr 7:26 bw "Lecz oni nie usłuchali mnie ani nie nakłonili swojego ucha, ale usztywnili swój kark i postępowali gorzej niż ich ojcowie."
http://www.divinerevelati...et_your_god.pdf

https://www.youtube.com/watch?v=EnTGTnIB4f0

1380814_561387613915361_1296740913_n.jpg
Plik ściągnięto 11 raz(y) 65,33 KB

0002J8FPYXQYL3LS-C114 (1).jpg
Plik ściągnięto 16 raz(y) 200,68 KB

_________________

 
 
Dezerter 


Wyznanie: chrześcijanin
Pomógł: 224 razy
Dołączył: 16 Sie 2009
Posty: 3640
Skąd: Inowrocław
Wysłany: 2014-08-27, 18:46   

Jan Wiśniewski samozwańczy historyk antykatolicki wie lepiej niż IPN - jakiś nowy tropiciel z ciebie :xhehe:
Na zapodanym przez ciebie obrazku pisze, że :
Józafat Kocyłowski był " kapelan jednostek SS Galizien"
Oto co znalazłem o kapelanach 14 Dywizja Grenadierów SS (1 ukraińska) potocznie określana jako 14 Dywizja SS-Galizien
Przypis nr 11
Cytat:
Liczba kapelanów polowych w czasie istnienia dywizji wahała się od 5 do 9 osób, ale zawsze byli oni zatwierdzani przez metropolitę, a niektórzy otrzymywali jego osobiste błogosławieństwo. Pierwszym głównym kapelanem dywizji i szefem sekcji ds. duszpasterstwa przy Zarządzie Wojskowym, był ks. Wasyl Łaba . Przed wyjazdem na front 26 czerwca 1944 skład i rozmieszczenie kapelanów dywizji były następujące: ks. dr Wołodymyr Steciuk – kapelan dywizji; ks. Mychajło Łewenec -29. pułk piechoty; ks. Josyp Kładoczny – 30. pułk piechoty; ks. Bohdan Łewycki – 31. pułk piechoty; ks. Wasyl Łeszczyszyn – 14. pułk artylerii; ks. Wsewołod Durbak – oddział sanitarny; ks. Osyp Karpinski – rezerwowy kureń; ks. Isydor Nahajewski – nie wyjechał na front i został przy rezerwowym pułku w „Ban-dern-Lager Gross Kirschbaum." Inna Pojizdnyk, Ukraiński Kościół Greckokatolicki wobec konfliktu polsko-ukraińskiego w latach 1939-1946 w: Pamięć i Sprawiedliwość nr 1 (11)/2007, Warszawa 2007, Wyd. Instytut Pamięci Narodowej,wersja elektroniczna, s. 165.

http://pl.wikipedia.org/w...rai%C5%84ska%29
kto tam widzi nazwisko Kocyłowski?!?
Janie - pisz do IPN i ich poucz, bo te niedouczone profesory i doktory od historyji to na niczym sie nie znaju :roll: :xhehe:
na pozostałe zarzuty odpowie ci inny dr historii :

Cytat:
W publikacji "Biskup Jozafat Kocyłowski (1876-1947). Życie i działalność" dr Iwaneczko przypomniał także zachowanie biskupa w czasie II wojny światowej. - Gdy wybuchła wojna niemiecko-radziecka, biskup sądził, że okupacja niemiecka będzie lepsza niż bolszewicka. Miał w pamięci zachowanie Niemców w czasie I wojny światowej. Był wśród uczestników wiecu z okazji zajęcia Przemyśla przez Niemców. Tak jak wielu Ukraińców wierzył, że Niemcy pozwolą utworzyć niepodległe państwo. Ale później doszedł do wniosku, że między Niemcami a bolszewikami nie ma żadnej różnicy - mówi dr Iwaneczko.

Niemcy zagrozili Kocyłowskiemu uwięzieniem za to, że korzystał z pomocy żydowskiego lekarza i że w katedrze ukrywano Żydów. A gdy w 1943 r. zaczęli formować ukraińską dywizję SS Galizien, zażądali odprawienia mszy polowej dla ochotników. - Początkowo biskup odmówił, ale naciskany zgodził się na odprawienie mszy przez biskupa Łakotę. Ostatecznie 4 lipca 1943 r. tę mszę odprawił sam - opowiada dr Iwaneczko.

Mimo to dr Iwaneczko tak ocenił biskupa: "Ordynariusz przemyski obrządku greckokatolickiego bp. Jozafat Kocyłowski może stanowić wzór kapłana wiernego Kościołowi, zatroskanego o powierzonych mu wiernych oraz dążącego do normalizacji stosunków między Polakami a Ukraińcami w duchu zasad Ewangelii".

ten "zdrajca Polski" :lol: - ma swoją ulicę w Polskim Przemyślu a tamtejsi zapewne zdrajcy ;-) z PO i SLD nadali tą nazwę
ale ty wolisz powoływać się pseudohistoryku na prawomocne orzeczenia stalinowskich siepaczy z UB i NKWD :evil: - walka z lewica ci nie w smak?, czyżbyś trzymał jeszcze w szufladzie czerwoną książeczkę ?
Cytat:
Przedstawiając sylwetkę biskupa Kocyłowskiego, przypomniałem, że w 1946 r. został aresztowany przez UB i NKWD

Po krótkim pobycie we lwowskim więzieniu został przewieziony do podkijowskiego łagru we wsi Czapajewka, gdzie zmarł 14 listopada 1947 roku.
http://w.kki.com.pl/pioin...rus/biskup.html
piszesz jak nacjonalistyczny szowinista a nie jak
miłujący bliźnich chrześcijanin
bez odbioru
_________________
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie
http://zchrystusem.pl/
 
 
janwisniewski68 
Droga prawdy


Pomógł: 25 razy
Wiek: 67
Dołączył: 21 Mar 2009
Posty: 2050
Skąd: w - wa
Wysłany: 2014-08-27, 19:03   

Dezerter napisał/a:
Jan Wiśniewski samozwańczy historyk antykatolicki wie lepiej niż IPN - jakiś nowy tropiciel z ciebie :xhehe:
Na zapodanym przez ciebie obrazku pisze, że :
Józafat Kocyłowski był " kapelan jednostek SS Galizien"
Oto co znalazłem o kapelanach 14 Dywizja Grenadierów SS (1 ukraińska) potocznie określana jako 14 Dywizja SS-Galizien
Przypis nr 11
Cytat:
Liczba kapelanów polowych w czasie istnienia dywizji wahała się od 5 do 9 osób, ale zawsze byli oni zatwierdzani przez metropolitę, a niektórzy otrzymywali jego osobiste błogosławieństwo. Pierwszym głównym kapelanem dywizji i szefem sekcji ds. duszpasterstwa przy Zarządzie Wojskowym, był ks. Wasyl Łaba . Przed wyjazdem na front 26 czerwca 1944 skład i rozmieszczenie kapelanów dywizji były następujące: ks. dr Wołodymyr Steciuk – kapelan dywizji; ks. Mychajło Łewenec -29. pułk piechoty; ks. Josyp Kładoczny – 30. pułk piechoty; ks. Bohdan Łewycki – 31. pułk piechoty; ks. Wasyl Łeszczyszyn – 14. pułk artylerii; ks. Wsewołod Durbak – oddział sanitarny; ks. Osyp Karpinski – rezerwowy kureń; ks. Isydor Nahajewski – nie wyjechał na front i został przy rezerwowym pułku w „Ban-dern-Lager Gross Kirschbaum." Inna Pojizdnyk, Ukraiński Kościół Greckokatolicki wobec konfliktu polsko-ukraińskiego w latach 1939-1946 w: Pamięć i Sprawiedliwość nr 1 (11)/2007, Warszawa 2007, Wyd. Instytut Pamięci Narodowej,wersja elektroniczna, s. 165.

http://pl.wikipedia.org/w...rai%C5%84ska%29
kto tam widzi nazwisko Kocyłowski?!?
Janie - pisz do IPN i ich poucz, bo te niedouczone profesory i doktory od historyji to na niczym sie nie znaju :roll: :xhehe:
na pozostałe zarzuty odpowie ci inny dr historii :

Cytat:
W publikacji "Biskup Jozafat Kocyłowski (1876-1947). Życie i działalność" dr Iwaneczko przypomniał także zachowanie biskupa w czasie II wojny światowej. - Gdy wybuchła wojna niemiecko-radziecka, biskup sądził, że okupacja niemiecka będzie lepsza niż bolszewicka. Miał w pamięci zachowanie Niemców w czasie I wojny światowej. Był wśród uczestników wiecu z okazji zajęcia Przemyśla przez Niemców. Tak jak wielu Ukraińców wierzył, że Niemcy pozwolą utworzyć niepodległe państwo. Ale później doszedł do wniosku, że między Niemcami a bolszewikami nie ma żadnej różnicy - mówi dr Iwaneczko.

Niemcy zagrozili Kocyłowskiemu uwięzieniem za to, że korzystał z pomocy żydowskiego lekarza i że w katedrze ukrywano Żydów. A gdy w 1943 r. zaczęli formować ukraińską dywizję SS Galizien, zażądali odprawienia mszy polowej dla ochotników. - Początkowo biskup odmówił, ale naciskany zgodził się na odprawienie mszy przez biskupa Łakotę. Ostatecznie 4 lipca 1943 r. tę mszę odprawił sam - opowiada dr Iwaneczko.

Mimo to dr Iwaneczko tak ocenił biskupa: "Ordynariusz przemyski obrządku greckokatolickiego bp. Jozafat Kocyłowski może stanowić wzór kapłana wiernego Kościołowi, zatroskanego o powierzonych mu wiernych oraz dążącego do normalizacji stosunków między Polakami a Ukraińcami w duchu zasad Ewangelii".

ten "zdrajca Polski" :lol: - ma swoją ulicę w Polskim Przemyślu a tamtejsi zapewne zdrajcy ;-) z PO i SLD nadali tą nazwę
ale ty wolisz powoływać się pseudohistoryku na prawomocne orzeczenia stalinowskich siepaczy z UB i NKWD :evil: - walka z lewica ci nie w smak?, czyżbyś trzymał jeszcze w szufladzie czerwoną książeczkę ?
Cytat:
Przedstawiając sylwetkę biskupa Kocyłowskiego, przypomniałem, że w 1946 r. został aresztowany przez UB i NKWD

Po krótkim pobycie we lwowskim więzieniu został przewieziony do podkijowskiego łagru we wsi Czapajewka, gdzie zmarł 14 listopada 1947 roku.
http://w.kki.com.pl/pioin...rus/biskup.html
piszesz jak nacjonalistyczny szowinista a nie jak
miłujący bliźnich chrześcijanin
bez odbioru

W woli wyjaśnienia ja nic nie piszę wszystko jest ściągnięte z internetu i nie ma tu ani jednego mojego słowa A skoro tak to oceniaj nie mnie ale to co wkleiłem !!!
Wiec te słowo to zwykłe oszczerstwo !!!
Cytat:
piszesz jak nacjonalistyczny szowinista a nie jak
miłujący bliźnich chrześcijanin
bez odbioru
_________________

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,13 sekundy. Zapytań do SQL: 12