Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Ponoszenie winy za grzechy przodków
Autor Wiadomość
janwisniewski68 
Droga prawdy


Pomógł: 25 razy
Wiek: 67
Dołączył: 21 Mar 2009
Posty: 2050
Skąd: w - wa
Wysłany: 2014-08-26, 23:25   

Listek napisał/a:
janwisniewski68 napisał/a:
Spożywanie ciała Jezusa to przyjmowanie jego słowa i wykonywanie !!


Łk 8,10-15

On rzekł: Wam dano poznać tajemnice królestwa Bożego, innym zaś w przypowieściach, aby patrząc nie widzieli i słuchając nie rozumieli.
(11) Takie jest znaczenie przypowieści: Ziarnem jest słowo Boże. (12) Tymi na drodze są ci, którzy słuchają słowa; potem przychodzi diabeł i zabiera słowo z ich serca, żeby nie uwierzyli i nie byli zbawieni.
(13) Na skałę pada u tych, którzy, gdy usłyszą, z radością przyjmują słowo, lecz nie mają korzenia: wierzą do czasu, a chwili pokusy odstępują. (14) To, co padło między ciernie, oznacza tych, którzy słuchają słowa, lecz potem odchodzą i przez troski, bogactwa i przyjemności życia bywają zagłuszeni i nie wydają owocu.

(15) W końcu ziarno w żyznej ziemi oznacza tych, którzy wysłuchawszy słowa sercem szlachetnym i dobrym, zatrzymują je i wydają owoc przez swą wytrwałość.


Karmić się słowem Bożym i wydawać owoce w postaci dobrych czynów z góry przez Boga przygotowanych to jest to !!!

Pozdrawiam


(1) Szczęśliwy jest człowiek, który nie chodzi za radą niegodziwców ani nie stoi na drodze grzeszników, ani nie zasiada tam, gdzie siedzą szydercy. (2) Ma natomiast upodobanie w prawie Jehowy, i jego prawo czyta półgłosem dniem i nocą. (3) I stanie się podobny do drzewa zasadzonego nad strumieniami wód, które wydaje owoc w swoim czasie i którego listowie nie usycha; a wszystko, co on uczyni, wypadnie pomyślnie. (4) Nie tak jest z niegodziwymi, lecz są oni jak plewy, które wiatr unosi. (5) Dlatego niegodziwcy nie ostoją się w sądzie ani grzesznicy w zgromadzeniu prawych. (6) Jehowa bowiem poznaje drogę prawych, lecz droga niegodziwców zginie.

(Ks. Psalmów 1:1-6,


J 4:34 bgn "Mówi im Jezus: Moim pokarmem jest, by uczynić wolę Tego, który mnie posłał oraz dokonać Jego dzieła."
_________________

 
 
Listek 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 31 Mar 2013
Posty: 7852
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2014-08-26, 23:41   

janwisniewski68 napisał/a:
J 4:34 bgn "Mówi im Jezus: Moim pokarmem jest, by uczynić wolę Tego, który mnie posłał oraz dokonać Jego dzieła."



1Tes 4:3 bw "Taka jest bowiem wola Boża: uświęcenie wasze, żebyście się powstrzymywali od wszeteczeństwa,"

Uświęca nas życie według słowa Bożego.
_________________
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9
 
 
jfs300
[Usunięty]

Wysłany: 2014-08-26, 23:42   

jwiśniewski napisał/a:
Spożywanie ciała Jezusa to przyjmowanie jego słowa i wykonywanie !!

Oczywiście ze tak , owocem jest wykonywanie nauk Chrystusa, jednak musi ono być kompletne,
Biblia nie naucz tylko kodeksu moralnego, on pomaga na naszej drodze, my mamy być aktywni i nauczać słowem ,ale głownie czynem nauk Chrystusa
Takze mamy go naśladować i być duchowym sługą dla blizniego!

Cytat:
kościół głosi że dziś nie można zostać uczniem Jezusa to i tym sposobem zabrali swoim wyznawcom rozumienie nauki Jezusa i wprowadzili własną naukę o której biblia mówi że jest nauką natchniona przez demony i to prawda !!


Nieprawda Kosciół nigdy tak nawet nie głosił, nie głosi i nie bedzie głosił.

Kościoł naucza, jak w pełny sposob stać się uczniem Chrystusa a nie tylko połowicznie.

To też odkryłem ze podobnie jak Ty rozumuje Miecz Prawdy owszem te artykuy ktore podsyła sa prawdziwe i budowane na prawdzie ale są połowiczne bo nie tworzą dobra tylko coś w stylu kodeks drogowy.
Ich przesłaniem jest jakby Chrystus tylko wymagał a nie dawał nic w zamian , czyli tak naprawdę ignorują treść właśnie tego krzyża i ofiary zbawczej dla nas, dla ludzkości.
 
 
jfs300
[Usunięty]

Wysłany: 2014-08-26, 23:47   

Cytat:
5 Potem nalał wody do miednicy. I zaczął umywać uczniom nogi i ocierać prześcieradłem, którym był przepasany. 6 Podszedł więc do Szymona Piotra, a on rzekł do Niego: "Panie, Ty chcesz mi umyć nogi?" 7 Jezus mu odpowiedział: "Tego, co Ja czynię, ty teraz nie rozumiesz, ale później będziesz to wiedział". 8 Rzekł do Niego Piotr: "Nie, nigdy mi nie będziesz nóg umywał". Odpowiedział mu Jezus: "Jeśli cię nie umyję, nie będziesz miał udziału ze Mną". 9 Rzekł do Niego Szymon Piotr: "Panie, nie tylko nogi moje, ale i ręce, i głowę!". 10 Powiedział do niego Jezus: "Wykąpany potrzebuje tylko nogi sobie umyć, bo cały jest czysty. I wy jesteście czyści, ale nie wszyscy". 11 Wiedział bowiem, kto Go wyda, dlatego powiedział: "Nie wszyscy jesteście czyści".
12 A kiedy im umył nogi, przywdział szaty i znów zajął miejsce przy stole, rzekł do nich: "Czy rozumiecie, co wam uczyniłem? 13 Wy Mnie nazywacie "Nauczycielem" i "Panem" i dobrze mówicie, bo nim jestem. 14 Jeżeli więc Ja, Pan i Nauczyciel, umyłem wam nogi, to i wyście powinni sobie nawzajem umywać nogi. 15 Dałem wam bowiem przykład, abyście i wy tak czynili, jak Ja wam uczyniłem. 16 Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Sługa nie jest większy od swego pana ani wysłannik od tego, który go posłał. 1


Widzisz? Nauka płynie z obu stron i dla ludzkości i od ludzi ma płynąc dalej.
 
 
janwisniewski68 
Droga prawdy


Pomógł: 25 razy
Wiek: 67
Dołączył: 21 Mar 2009
Posty: 2050
Skąd: w - wa
Wysłany: 2014-08-27, 00:15   

jfs300 napisał/a:
Cytat:
5 Potem nalał wody do miednicy. I zaczął umywać uczniom nogi i ocierać prześcieradłem, którym był przepasany. 6 Podszedł więc do Szymona Piotra, a on rzekł do Niego: "Panie, Ty chcesz mi umyć nogi?" 7 Jezus mu odpowiedział: "Tego, co Ja czynię, ty teraz nie rozumiesz, ale później będziesz to wiedział". 8 Rzekł do Niego Piotr: "Nie, nigdy mi nie będziesz nóg umywał". Odpowiedział mu Jezus: "Jeśli cię nie umyję, nie będziesz miał udziału ze Mną". 9 Rzekł do Niego Szymon Piotr: "Panie, nie tylko nogi moje, ale i ręce, i głowę!". 10 Powiedział do niego Jezus: "Wykąpany potrzebuje tylko nogi sobie umyć, bo cały jest czysty. I wy jesteście czyści, ale nie wszyscy". 11 Wiedział bowiem, kto Go wyda, dlatego powiedział: "Nie wszyscy jesteście czyści".
12 A kiedy im umył nogi, przywdział szaty i znów zajął miejsce przy stole, rzekł do nich: "Czy rozumiecie, co wam uczyniłem? 13 Wy Mnie nazywacie "Nauczycielem" i "Panem" i dobrze mówicie, bo nim jestem. 14 Jeżeli więc Ja, Pan i Nauczyciel, umyłem wam nogi, to i wyście powinni sobie nawzajem umywać nogi. 15 Dałem wam bowiem przykład, abyście i wy tak czynili, jak Ja wam uczyniłem. 16 Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Sługa nie jest większy od swego pana ani wysłannik od tego, który go posłał. 1


Widzisz? Nauka płynie z obu stron i dla ludzkości i od ludzi ma płynąc dalej.

Tylko e to czego naucza biblia nie jest zgodne z tym co nauczają Biskupi !!
Ślepi niech pozostaną ślepi !!!
Cytat:
Jr 51:9 br "Chcieliśmy Babilonowi przynieść uzdrowienie, ale już nie było można go uzdrowić. Dajmy więc temu spokój, niech każdy idzie do kraju swojego! Sąd jego bowiem sięgnie aż do nieba i aż do obłoków przeniknie."
_________________

 
 
jfs300
[Usunięty]

Wysłany: 2014-08-27, 01:09   

Cytat:
Jr 51:9 br "Chcieliśmy Babilonowi przynieść uzdrowienie, ale już nie było można go uzdrowić. Dajmy więc temu spokój, niech każdy idzie do kraju swojego! Sąd jego bowiem sięgnie aż do nieba i aż do obłoków przeniknie."

I Twoim zdaniem na czym miałoby polegać to uzdrowienie
Na nienawisci zionięciu ogniem na kościół
ignorowaniu dobra płynącego od Boga i Chrystusa i połowicznej wierze?
To w taki sposób mielibyśmy przejrzeć?


jwisniewski napisał/a:
Ślepi niech pozostaną ślepi !!!


Chyba bede musiał się tego posłuchać w stosunku do tego typu tłumaczeń.
Ślepi niech pozostaną ślepi (Póki Duch Pański ich nie natchnie.)
 
 
janwisniewski68 
Droga prawdy


Pomógł: 25 razy
Wiek: 67
Dołączył: 21 Mar 2009
Posty: 2050
Skąd: w - wa
Wysłany: 2014-08-27, 10:08   

jfs300 napisał/a:
Cytat:
Jr 51:9 br "Chcieliśmy Babilonowi przynieść uzdrowienie, ale już nie było można go uzdrowić. Dajmy więc temu spokój, niech każdy idzie do kraju swojego! Sąd jego bowiem sięgnie aż do nieba i aż do obłoków przeniknie."

I Twoim zdaniem na czym miałoby polegać to uzdrowienie
Na nienawisci zionięciu ogniem na kościół
ignorowaniu dobra płynącego od Boga i Chrystusa i połowicznej wierze?
To w taki sposób mielibyśmy przejrzeć?


jwisniewski napisał/a:
Ślepi niech pozostaną ślepi !!!


Chyba bede musiał się tego posłuchać w stosunku do tego typu tłumaczeń.
Ślepi niech pozostaną ślepi (Póki Duch Pański ich nie natchnie.)

Duch święty mówi że pośrednikiem miedzy ludźmi a Bogiem jest Jezus a biskupi że Maryja.
Duch święty mówi że Jezus jest królem nieba i ziemi a biskupi że Maryja .
Duch święty mówi że Jezus jest zbawicielem a biskupi że Maryja.
Jezus do Boga mówi Ojcze Święty a biskupi do papieża syna ludzkiego. itd.
_________________

 
 
KobietaZMagdali 


Wyznanie: katoliczka
Pomogła: 235 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 12 Sty 2014
Posty: 2125
Skąd: ze wsi :)
Wysłany: 2014-08-27, 20:30   

janwisniewski68 napisał/a:
Czyż nie powiedziano w biblii że szatan zmiażdży Jezusowi piętę a on zmiażdży mu głowę.
Krzyżując Jezusa jego nogi przybito wbijając gwoździe przez kość piętową co udowodniły wykopaliska archeologiczne kości ukrzyżowanych.,
Szatan ukrzyżował rękoma Rzymian Jezusa co oznacza że imperium rzymskie to imperium szatana przez niego rządzone i kierowany i ów szatan przekazał władzę i tron bestii 666
A komu naczelny imperium rzymskiego przekazał insygnia władzy tron i purpurę oczywiście papieżowi , czy do dnia dzisiejszego coś się zmieniło NIE!! Jak rządził Rzym jego prawo i kultura tak jest do dziś .

Jeśli tak wierzysz to znaczy, że nie doceniasz ofiary pana Jezusa i mocy Boga. On się nie przypadkiem wymknał spod władzy szatana. On go pokonał jego własną bronią. Krzyż w tamtych czasach był symbolem najbardziej haniebnej śmierci a stał się narzędziem zbawienia i pokonania śmierci. Takie cuda tylko u Boga, którego nie ma nic niemozliwego.
_________________
„Odpędzanie wilków, zagrażających Bożej owczarni, jest na pewno czymś chwalebnym, ale czyni się to modlitwą, przykładem życia, głoszeniem słowa Bożego i przekonywaniem -- a nie poprzez zadawanie gwałtu. Gwałt zadawany w obronie prawdy nie tylko krzywdzi konkretnych ludzi, ale kompromituje prawdę, ci zaś, którzy się do niego uciekają, choć ich intencją było odpędzenie wilków, sami się w wilków przemieniają.”

http://www.youtube.com/watch?v=l_lp-owKS6E
 
 
janwisniewski68 
Droga prawdy


Pomógł: 25 razy
Wiek: 67
Dołączył: 21 Mar 2009
Posty: 2050
Skąd: w - wa
Wysłany: 2014-08-27, 20:51   

KobietaZMagdali napisał/a:
janwisniewski68 napisał/a:
Czyż nie powiedziano w biblii że szatan zmiażdży Jezusowi piętę a on zmiażdży mu głowę.
Krzyżując Jezusa jego nogi przybito wbijając gwoździe przez kość piętową co udowodniły wykopaliska archeologiczne kości ukrzyżowanych.,
Szatan ukrzyżował rękoma Rzymian Jezusa co oznacza że imperium rzymskie to imperium szatana przez niego rządzone i kierowany i ów szatan przekazał władzę i tron bestii 666
A komu naczelny imperium rzymskiego przekazał insygnia władzy tron i purpurę oczywiście papieżowi , czy do dnia dzisiejszego coś się zmieniło NIE!! Jak rządził Rzym jego prawo i kultura tak jest do dziś .

Jeśli tak wierzysz to znaczy, że nie doceniasz ofiary pana Jezusa i mocy Boga. On się nie przypadkiem wymknał spod władzy szatana. On go pokonał jego własną bronią. Krzyż w tamtych czasach był symbolem najbardziej haniebnej śmierci a stał się narzędziem zbawienia i pokonania śmierci. Takie cuda tylko u Boga, którego nie ma nic niemozliwego.

Krzyż nie pokonał śmierci ale zadał śmierć [fizyczną]Jezusowi .
Jezus pokonał śmierć zmartwychwstają za sprawą ducha świętego a nie krzyża !!!!
_________________

 
 
KobietaZMagdali 


Wyznanie: katoliczka
Pomogła: 235 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 12 Sty 2014
Posty: 2125
Skąd: ze wsi :)
Wysłany: 2014-08-27, 21:35   

janwisniewski68 napisał/a:
Krzyż nie pokonał śmierci ale zadał śmierć [fizyczną]Jezusowi .

A gdzie ja tak napisałam?
Jezus pokonał śmierć poprzez swoją smierć na krzyżu i zmartwychwastanie. To co miało Go pokanać stało się narzędziem do pokonania śmierci.
janwisniewski68 napisał/a:
Jezus pokonał śmierć zmartwychwstają za sprawą ducha świętego a nie krzyża !!!!

Zgadzam się, co nie zmienia faktu, że Jego śmierć na krzyżu skała się okupem za nasze grzechy. Coś co było w oczach hańbą stało się naszym wybawieniem.
_________________
„Odpędzanie wilków, zagrażających Bożej owczarni, jest na pewno czymś chwalebnym, ale czyni się to modlitwą, przykładem życia, głoszeniem słowa Bożego i przekonywaniem -- a nie poprzez zadawanie gwałtu. Gwałt zadawany w obronie prawdy nie tylko krzywdzi konkretnych ludzi, ale kompromituje prawdę, ci zaś, którzy się do niego uciekają, choć ich intencją było odpędzenie wilków, sami się w wilków przemieniają.”

http://www.youtube.com/watch?v=l_lp-owKS6E
 
 
radek 
mężczyzna


Pomógł: 284 razy
Wiek: 40
Dołączył: 03 Sty 2013
Posty: 2998
Skąd: Choszczno
Wysłany: 2014-08-28, 10:22   Re: Ponoszenie winy za grzechy przodków

Wasiczek napisał/a:
Założyłem ten temat i stawiam pytanie. Czy ludzie mogą ponosić karę za grzechy swoich krewnych, przodków?
Według Ez 18:20 nie mogę ponosić winy za przewinienia innych, ale możliwe, że nie mam w tym temacie dużej wiedzy.
Obserwator uważa, że jest inaczej i wmawia mi, że mam krew na rękach.
Proszę o wypowiedzenie się osób, które znają się na tym temacie.


Wg mnie człowiek może ponosić winę za grzechy innego tylko wtedy gdy je powiela. W tym temacie można dostrzec dwie skrajne drogi: albo powielanie błędów przodków - i godzenie się na zapłatę jaka ich spotkała; albo też wydawanie dobrego Owocu Ducha ułaskawiającego w sercu tych, którzy na to ułaskawienie są gotowi - idea "Mesjanizmu":

Rz 5:20-21 bt "(20) Natomiast Prawo wkroczyło po to, by przestępstwo jeszcze bardziej się wzmogło. Gdzie jednak wzmógł się grzech, tam jeszcze obficiej rozlała się łaska, (21) aby jak grzech zaznaczył swoje królowanie śmiercią, tak łaska przejawiła swe królowanie poprzez sprawiedliwość, wiodącą do życia wiecznego przez Jezusa Chrystusa, Pana naszego."
_________________
Lewa szala już nie wzbiera, Prawa decyduje teraz
Mat 3:2 eib "(2) (...) Królestwo Niebios jest blisko."
 
 
 
Listek 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 31 Mar 2013
Posty: 7852
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2014-08-28, 10:32   

radek napisał/a:
łaska przejawiła swe królowanie poprzez sprawiedliwość, wiodącą do życia wiecznego przez Jezusa Chrystusa, Pana naszego."


Jeżeli człowiek nie uczy się sprawiedliwości według Prawa Bożego to łaska i ofiara zagrzeszna Jezusa Chrystusa jest nieskuteczna i łaska nie wiedzie do życia wiecznego.

Gdy przyjmujemy Chrystusa jako Pana i Zbawiciela, nasze serce jest przekonywane do sprawiedliwości Bożej.

Nowe Przymierze to Przymierze Prawa Bożego na sercu człowieka.

Hbr 10:16 br "Oto przymierze, które zawrę z nimi po owych dniach - mówi Pan. W sercach ich umieszczę moje prawo, wypiszę je w ich umysłach."


Jeśli my zaczniemy żyć w zgodzie z Prawem Bożym to nasze potomstwo przez wzgląd na nas będzie miało lżejsze życie.

Rz 2:18 bt "pouczony Prawem znasz Jego wolę i umiesz rozpoznać, co lepsze,"
Pozdrawiam
_________________
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9
 
 
janwisniewski68 
Droga prawdy


Pomógł: 25 razy
Wiek: 67
Dołączył: 21 Mar 2009
Posty: 2050
Skąd: w - wa
Wysłany: 2014-08-28, 11:04   

Listek napisał/a:
radek napisał/a:
łaska przejawiła swe królowanie poprzez sprawiedliwość, wiodącą do życia wiecznego przez Jezusa Chrystusa, Pana naszego."


Jeżeli człowiek nie uczy się sprawiedliwości według Prawa Bożego to łaska i ofiara zagrzeszna Jezusa Chrystusa jest nieskuteczna i łaska nie wiedzie do życia wiecznego.

Gdy przyjmujemy Chrystusa jako Pana i Zbawiciela, nasze serce jest przekonywane do sprawiedliwości Bożej.

Nowe Przymierze to Przymierze Prawa Bożego na sercu człowieka.

Hbr 10:16 br "Oto przymierze, które zawrę z nimi po owych dniach - mówi Pan. W sercach ich umieszczę moje prawo, wypiszę je w ich umysłach."


Jeśli my zaczniemy żyć w zgodzie z Prawem Bożym to nasze potomstwo przez wzgląd na nas będzie miało lżejsze życie.

Rz 2:18 bt "pouczony Prawem znasz Jego wolę i umiesz rozpoznać, co lepsze,"
Pozdrawiam

Stare przymierze było przymierzem prawa fizycznego i dotyczyło ciała fizycznego dlatego składano ofiary i była do tego potrzebna świątynia Boga i kapłani do jej obsługi.Nowe przymierze to przymierze duchowe i jak w pierwszym Bóg wybrał naród tak w duchowym człowiek wybiera Boga .Po przez wiarę dostępuje łaski chrztu duchem świętym i jego ciało staje się świątynią Boga bo mieszka w nim duch święty ,od nowego przymierza świątynią Boga jest tylko i tylko ciało ochrzczonego duchem święty . W starym przymierzy człowiek był prawym dzięki przestrzeganiu prawa a w nowym przymierzy człowiek jest prawy dzięki wierze a nie prawu !!!
Ci co dziś nadal budują sobie świątynie i składają ofiary to ci co odrzucili przymierze Jezusa i działają według starych zasad które już nie obowiązują i po części dołączyli do tego nauki nowego przymierza ., Nowe przymierze zmienia sprawy służby Bożej a nie zmieniło spraw życia świeckiego i prawa. Po to uczynili tak aby ciągnąć zyski materialne tak jak w starym przymierzu ciągnęli zyski ze składnych ofiar. Dlatego połączyli stare z nowym w służbie dla Boga czyli wypaczyli całe chrześcijaństwo i zrobili to rzymscy katolicy !!
W nowym przymierzu ofiarą jest złożenie swojego życia Bogu !!! Czyli zupełne poddanie się Bogu i służenie mu !!! Nic więcej Bóg od ludzi nie wymaga " Tak mało a tak wiele" Ofiarować swoje ziemskie życie Bogu i służyć mu!!! Syn który kocha Ojca słucha Ojca i zrobi wszystko co Ojciec mu nakaże i Jezus jest tego posłuszeństwa przykładem Nie tylko słuchamy co Jezus mówi ale i co robi i jak robi!! On stał się wzorem do naśladowania którego Bóg zesłał z nieba na ziemię aby grzeszni ludzie na powrót mogli się stać dziećmi Boga I oto pierworodny został posłany na ziemie aby zaświadczyć o tym słowem i czynem !!Ten który zawsze był przy Ojcu !!
Jest przez niego wychowany i wyuczony na obraz Ojca i dlatego jest jego odbiciem kto widzi i słyszy Jezus ten widzi i słyszy Boga bo" wszystko co posiada Jezus to otrzymał od Ojca !!
_________________

 
 
Listek 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 31 Mar 2013
Posty: 7852
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2014-08-28, 12:28   

janwisniewski68 napisał/a:
W nowym przymierzu ofiarą jest złożenie swojego życia Bogu !!! Czyli zupełne poddanie się Bogu i służenie mu !!! Nic więcej Bóg od ludzi nie wymaga " Tak mało a tak wiele" Ofiarować swoje ziemskie życie Bogu i służyć mu!!! Syn który kocha Ojca słucha Ojca i zrobi wszystko co Ojciec mu nakaże i Jezus jest tego posłuszeństwa przykładem Nie tylko słuchamy co Jezus mówi ale i co robi i jak robi!! On stał się wzorem do naśladowania którego Bóg zesłał z nieba na ziemię aby grzeszni ludzie na powrót mogli się stać dziećmi Boga I oto pierworodny został posłany na ziemie aby zaświadczyć o tym słowem i czynem !!


J 1:17 "Podczas gdy Prawo zostało dane za pośrednictwem Mojżesza, łaska i prawda przez Jezusa Chrystusa spełniły się.."

To co Bóg podał Mojżeszowi to słowa życia / Dz.7,38/, które Jezus spełnił i zaświadczył,że wszystkie słowa od Boga są prawdą.

J 18:37 Ja po to się narodziłem i po to przyszedłem na świat, aby dać świadectwo prawdzie. Każdy, kto jest z prawdy, słucha mego głosu."

Ap Paweł wyznaje:

Rz 7:14 bpd "Wiemy bowiem, że Prawo jest duchowe, ja zaś jestem cielesny, zaprzedany jako niewolnik grzechowi."

Pozdrawiam
_________________
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9
 
 
janwisniewski68 
Droga prawdy


Pomógł: 25 razy
Wiek: 67
Dołączył: 21 Mar 2009
Posty: 2050
Skąd: w - wa
Wysłany: 2014-08-28, 14:01   

Listek napisał/a:
janwisniewski68 napisał/a:
W nowym przymierzu ofiarą jest złożenie swojego życia Bogu !!! Czyli zupełne poddanie się Bogu i służenie mu !!! Nic więcej Bóg od ludzi nie wymaga " Tak mało a tak wiele" Ofiarować swoje ziemskie życie Bogu i służyć mu!!! Syn który kocha Ojca słucha Ojca i zrobi wszystko co Ojciec mu nakaże i Jezus jest tego posłuszeństwa przykładem Nie tylko słuchamy co Jezus mówi ale i co robi i jak robi!! On stał się wzorem do naśladowania którego Bóg zesłał z nieba na ziemię aby grzeszni ludzie na powrót mogli się stać dziećmi Boga I oto pierworodny został posłany na ziemie aby zaświadczyć o tym słowem i czynem !!


J 1:17 "Podczas gdy Prawo zostało dane za pośrednictwem Mojżesza, łaska i prawda przez Jezusa Chrystusa spełniły się.."

To co Bóg podał Mojżeszowi to słowa życia / Dz.7,38/, które Jezus spełnił i zaświadczył,że wszystkie słowa od Boga są prawdą.

J 18:37 Ja po to się narodziłem i po to przyszedłem na świat, aby dać świadectwo prawdzie. Każdy, kto jest z prawdy, słucha mego głosu."

Ap Paweł wyznaje:

Rz 7:14 bpd "Wiemy bowiem, że Prawo jest duchowe, ja zaś jestem cielesny, zaprzedany jako niewolnik grzechowi."

Pozdrawiam

Jest świat duchowy i świat cielesny
Jest prawo cielesne i duchowe
Jest ciało materialne i niematerialne
Jest ciało fizyczne i jest ciało duchowe .
Jest złu duch i jest dobry duch gdy zły duch okrada drugiego cieszy się z tego ,gdy dobry duch daje potrzebującemu cieszy się z tego że może wspomóc bliźniego . Dobry duch ma dłuższą rękę do dawania a krótszą do brania zły duch ma dłuższą rękę do brania a krótszą do dawania !!
_________________

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 11