Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przebóstwienie - człowiek Bogiem
Autor Wiadomość
Dezerter 


Wyznanie: chrześcijanin
Pomógł: 224 razy
Dołączył: 16 Sie 2009
Posty: 3640
Skąd: Inowrocław
  Wysłany: 2014-08-27, 20:14   Przebóstwienie - człowiek Bogiem

Przyznam, że zszokowały mnie nieco poglądy najpierw Henryka:
Henryk napisał/a:
Dezerter napisał/a:
Pełnia Boskości może zamieszkać tylko i wyłącznie w Synu Bożym Jednorodzonym a nie w stworzeniu.

Ponownie jesteś w błędzie.
Pełnię Boskości otrzyma także całe- bez wyjątku- Ciało Chrystusa.
Żywe kamienie składające się na duchową świątynie.
2Pe 1:4 bt " Przez nie zostały nam udzielone drogocenne i największe obietnice, abyście się dzięki nim stali uczestnikami Boskiej natury, skoro wyrwaliście się z zepsucia [wywołanego] na świecie żądzą."

ja odpowiedziałem
Cytat:
Henryku Henryku - uczestnikami Bożej natury - daj Boże kiedyś będziemy, ale to ogromna różnica być uczestnikiem cudzej i to totalnie innej NATURY
a
Mieć całą PEŁNIE BóSTWA
dla mnie to niebo a ziemia
a dla ciebie to to samo :aaa:
- no nie dogadamy się :-?


Henryk odpowiedział:
Henryk napisał/a:
Nie mam na celu "dogadania się", lecz jedynie przedstawiam swoje poglądy.

Jest ogromna różnica pomiędzy "boskością" przebywającą w (choćby doskonałym) ciele, a posiadaczem Boskiej Natury.
Jedno jest „zadatkiem”, drugie rzeczywistością.

Uważasz, że cały Bóg przebywa w ludzki ciele? :aaa:
Pewnie tak uważasz. Jako trynitanin nie możesz inaczej.
Ale to musi być jakiś „bóg” na ludzkie wyobrażenie. :-(

1Krl 8:27 bw "Lecz czy naprawdę zamieszka Bóg na ziemi? Oto niebiosa i niebiosa niebios nie mogą cię ogarnąć, a cóż dopiero ten dom, który zbudowałem?!"
Niebiosa nie są w stanie Go ogarnąć, pomieścić, a Ty umieszczasz Go całego w ludzkim ciele...

„Pełnia Bóstwa” o którym mówi werset jest także udziałem i innych ludzi.
Wystarczy poczytać jedynie następny- 10- werset. :xhehe:
To takie proste, oczywiste i nie pozostawiające miejsca na dywagacje.

Col 2:9-10 kow "W nim mieszka cała pełnia bóstwa przyjąwszy ciało. (10) W nim staliście się uczestnikami tej pełności. On jest głową wszystkich Księstw i Władz."
Prawda? :xhehe:
Boskość w ciele posiadają członkowie Jego ciała. Zwykli, choć niezwykli ludzie!
Po uzyskaniu rzeczywistej Natury jaką posiada Ojciec, będą Królami i Władcami nad wszystkimi stworzeniami, łącznie z duchowymi!
Lecz zawsze Chrystus jako ich Głowa, podległa zawsze Ojcu.


ja wyłaziłem swoją głęboką wiarę i przekonanie, że :
Cytat:
- w półbogów nie wierzę - ja chrześcijanin a nie poganin :xhehe:

wyjęte wybiórczo z wątku:
http://biblia.webd.pl/forum/viewtopic.php?t=10205

To jak to jest drodzy chrześcijanie - po zmartwychwstaniu/pójściu do nieba/porwaniu (w co kto tam wierzy - nieważne - nie miejsce tu na dyskusje o tym ) będziemy:
- ludźmi
- półbogami
- Bogami
- jakiś inny pośredni stan?


Przyznam, że mam namieszane w głowie szczególnie przez Bob, który zapodał ten link katolicki, gdzie też dość mocno mieszają :-?
http://rebelya.pl/post/69...ragment-ksiazki

jest jeszcze bliska bardzo mojemu sercu i przekonaniom koncepcja prawosławna przebóstwienia:
http://www.old.cerkiew.pl.../text.php?id=76

to jak "staniemy się jak bogowie"?
_________________
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie
http://zchrystusem.pl/
Ostatnio zmieniony przez RN 2014-09-25, 15:14, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Listek 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 31 Mar 2013
Posty: 7852
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2014-08-27, 20:53   

Lb 23:19 bw "Bóg nie jest człowiekiem, aby nie dotrzymał słowa Ani synem człowieczym, aby żałował. Czy On powiada, a nie czyni, I mówi, a nie spełnia?"


Ps 82:6 br "Powiedziałem im wtedy: Bogami jesteście, synami jesteście Najwyższego."


J 10:34 bt "Odpowiedział im Jezus: Czyż nie napisano w waszym Prawie: Ja rzekłem: Bogami jesteście?"

Pozdrawiam
_________________
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9
 
 
Dezerter 


Wyznanie: chrześcijanin
Pomógł: 224 razy
Dołączył: 16 Sie 2009
Posty: 3640
Skąd: Inowrocław
Wysłany: 2014-08-27, 21:24   

Listku drogi - jak myślisz czy ja znam te cytaty?
oczywiście , że znam, ale co one znaczą + jak ty znając całą Biblię i jej wymowę jak to rozumiesz - zależy mi nie na samej cytatologii, ale cytat + twoje rozumienie jego
- pozostają jeszcze pytania ,które zadałem - nadal nie znam twojego zdania - te cytaty nic mi nie powiedziały na temat - jak ty uważasz
_________________
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie
http://zchrystusem.pl/
 
 
Listek 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 31 Mar 2013
Posty: 7852
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2014-08-28, 07:34   

Dezerter napisał/a:
skoro Biblia nie dała mi jednoznacznego rozstrzygnięcia postanowiłem prześledzić co tradycja ustna przekazała -


Właśnie,że sama Biblia daje odpowiedź :

J 20:17 nbg-pl "Mówi jej Jezus: Nie dotykaj mnie, bo jeszcze nie wstąpiłem do mego Ojca; ale idź do moich braci i im powiedz:

Wstępuję do mego Ojca i do waszego Ojca mojego Boga oraz waszego Boga.
"




Jezus jest tak doskonałym obrazem Ojca i odblaskiem Jego chwały, że ma się odczucie,że jest jak Ojciec.

J 17:24 bpd "Ojcze! Chcę, aby ci, których mi dałeś, byli ze Mną tam, gdzie Ja jestem, aby oglądali moją chwałę, którą Mi dałeś, gdyż umiłowałeś Mnie przed założeniem świata."

J 5:30 bp "Sam z siebie nic uczynić nie mogę.
Osądzam według tego, co słyszę, a wyrok mój jest sprawiedliwy, bo nie szukam swojej woli, ale woli Tego, który Mnie posłał."


W Chrystusie zamieszkała pełnia boskości na sposób ciała. Trzeba jednak nadmienić,że choć był na obraz Boży, to nie zechciał , tak jak Lucyfer być równym Bogu , ale uniżył siebie do śmierci krzyżowej,A Bóg Go wywyższył jako Syna Bożego, i posadził po prawicy Majestatu.Jezus jest jakby prawą ręką ,prawym ramieniem Boga,wywyższonym Wysłannikiem nieśmiertelnego i niewidzialnego Boga.Synem Bożym ,który powiedział:

Łk 22:42 bpd "słowami:
Ojcze, jeśli chcesz, oddal ten kielich ode Mnie; jednak nie moja wola, ale Twoja niech się dzieje.
"


Ojciec poddał wszystko pod stopy Chrystusa oprócz samego Siebie. 1 Kor 15
Jak Jezus zwycięży , wszystko, także samego siebie podda Ojcu aby Bóg był wszystkim we wszystkich.
Bądź wola Twoja !

J 17:21 bpd "aby wszyscy byli jedno, jak Ty, Ojcze, we Mnie, a Ja w Tobie, żeby i oni w nas byli jedno i dzięki temu świat uwierzył, że Ty Mnie posłałeś."

Wszyscy będą zgodni, czyli jedno.

"Jezus odpowiedział: Pierwsze przykazanie jest to: Słuchaj, Izraelu! Pan, Bóg nasz, Pan jeden jest."
Mk 12:29 bw
Pozdrawiam
_________________
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9
 
 
RN 


Wyznanie: Wiara Naturalna (Deizm)
Pomógł: 310 razy
Dołączył: 25 Paź 2013
Posty: 5125
Skąd: Ziemia Łódzka
Wysłany: 2014-08-28, 09:18   

Listek napisał/a:


J 20:17 nbg-pl [color=blue]"Mówi jej Jezus: Nie dotykaj mnie, bo jeszcze nie wstąpiłem do mego Ojca; ale idź do moich braci i im powiedz:


Ewangelia Łukasza 24. 39. BIZTB.

''Spójrzcie na ręce moje i nogi moje, że to ja jestem. Dotknijcie mnie i patrzcie....''

No to Jezus pozwalał się dotykać czy nie :?: :-D
_________________
JESZCZE SIĘ TAKI NIE NARODZIŁ, CO BY OPOWIEŚCI BIBLIJNE POGODZIŁ
 
 
ShadowLady86 
Administrator


Wyznanie: Chrześcijanin
Pomogła: 273 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 14 Sty 2012
Posty: 4440
Wysłany: 2014-08-28, 09:22   

Początkowa myśl Chrześcijańska rozróżniała Boga (ho Theos), od boga (Theos). Jezus według koncepcji zawartej w Ewangelii Jana był właśnie bogiem (Theos), ale pierwszym i najdoskonalszym stworzeniem Boga (ho Theos). Dlatego właśnie w Nim objawia się cały majestat Boga niestworzonego (ho Theos). On umorzliwił nam w przyszłości także stać się takimi bogami. Tłumaczy to właśnie Orygenes w Komentarzu do Ewangelii Jana

Jan jako człowiek, który doskonale potrafił wysławiać się w języku greckim, z wielką wnikliwością w jednym miejscu używał rodzajników, w innym je opuszczał: przy wyrazie „Słowo” (Logos) stawiał rodzajnik (ho), natomiast przy nazwie „Bóg” (Theos) albo używał rodzajnika, albo go pomijał. Otóż stawia rodzajnik wtedy, gdy wyraz „Bóg” odnosi się do niezrodzonej przyczynywszechrzeczy, opuszcza natomiast rodzajnik wtedy, kiedy Słowo nazywa Bogiem. I podobnie jak w przytoczonych ustępach, „Bóg” [z rodzajnikiem ho Theos] różni się od „Bóstwa” [bez rodzajnika: Theos], tak samo chyba „Słowo” [ho Logos] może się różnić od „Słowa” [bez rodzajnika: Logos]. Jak bowiem Bóg Najwyższy jest Bogiem [ho Theos], nie zaś po prostu Bóstwem [Theos], tak też źródło rozumu w której istocie rozumnej jest Słowem [ho Logos], podczas gdy sam rozum znajduje się w każdym bycie rozumnym nie może ściśle biorąc nosić nazwy podobnej do pierwszego rozumu i nazywać się Słowem. […]

Trzeba im powiedzieć, że Bóg [ho Theos] jest Bogiem samym w sobie [autotheos], i właśnie dlatego Zbawiciel tak mówi do Niego w modlitwie: „Ażeby znali Ciebie jedynego prawdziwego Boga”. Wszystko co jest natomiast poza Bogiem samym w sobie, a jest uświęcone przez udział w Jego boskości, raczej winno zwać się nie Bogiem [ho Theos], a Bóstwem [Theos], od każdym względem czcigodniejszy jest „pierworodny wszelkiego stworzenia”, bo on pierwszy przepojony został boskością dzięki temu, że jest u Boga, i innym bogom pozwolił stać się bogami. [Księga II: II: 13-18]


Ważne jest, że zarówno Ewangelia Jana, jak i pierwotna doktryna Trójcy jasno zaznaczała, kto jest Bogiem Najwyższym (ho Theos) i samym w sobie, jak i kto w owej Trójcy jest bogiem/ bóstwem (Theos) przez to, że jest zjednoczony z Bogiem Najwyższym. Kiedy i ludzie osiągną pełnię kontaktu z Bogiem Najwyższym, staną się według tej koncepcji bogami.
 
 
Listek 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 31 Mar 2013
Posty: 7852
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2014-08-28, 10:05   

ShadowLady86 napisał/a:
Początkowa myśl Chrześcijańska rozróżniała Boga (ho Theos), od boga (Theos). Jezus według koncepcji zawartej w Ewangelii Jana był właśnie bogiem (Theos), ale pierwszym i najdoskonalszym stworzeniem Boga (ho Theos).


Łk 1:35 bpd "Anioł odpowiedział jej:
Duch Święty zstąpi na ciebie i moc Najwyższego cię zacieni. Dlatego też Święte, które się urodzi, będzie nazwane Synem Boga."


Łk 1:32 nwt-pl "Ten będzie wielki i zostanie nazwany Synem Najwyższego, a Jehowa Bóg da mu tron Dawida, jego ojca,"


J 14:28 bpd "Słyszeliście, że wam powiedziałem: Odchodzę i przychodzę do was. Gdybyście Mnie miłowali, cieszylibyście się, że idę do Ojca, gdyż Ojciec większy jest niż Ja."

Jezus sam mówi,że Ojciec jest nad Nim.

A ap. Paweł stwierdza:

1Kor 11:3 bpd .... a głową Chrystusa Bóg."


Flp 2:11 bg "A wszelki język aby wyznawał, że Jezus Chrystus jest Panem ku chwale Boga Ojca."



2Kor 1:3 bpd "Błogosławiony niech będzie Bóg i Ojciec naszego Pana Jezusa Chrystusa, Ojciec miłosierdzia i Bóg wszelkiej pociechy,"
2Kor 11:31 bpd "Bóg i Ojciec Pana Jezusa, który jest błogosławiony na wieki, wie, że nie kłamię."
Ef 1:3 bpd "Błogosławiony (jest) Bóg i Ojciec Pana naszego Jezusa Chrystusa, który pobłogosławił nas wszelkim duchowym błogosławieństwem w okręgach niebieskich — w Chrystusie;"


1P 1:3 bpd "Błogosławiony niech będzie Bóg i Ojciec Pana naszego Jezusa Chrystusa, który według swego wielkiego miłosierdzia odrodził nas do nadziei żywej przez powstanie Jezusa Chrystusa z martwych,"
i ap. Piotr

Chrystus umarł i zmartwychwstał ,nie był więc nieśmiertelny jak Ojciec.

1Kor 6:14 bpd "Bóg zaś i Pana wskrzesił, i nas przez swoją moc wskrzesi."


Pozdrawiam
_________________
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9
 
 
jfs300
[Usunięty]

Wysłany: 2014-08-28, 12:46   

Cytat:
i Adam i Ewa a ludzie jako zwierzęta żyli już 1000 lat przed Adamem i Ewą !!

Janku?
A skąd ta ''wiedza''?
 
 
Dezerter 


Wyznanie: chrześcijanin
Pomógł: 224 razy
Dołączył: 16 Sie 2009
Posty: 3640
Skąd: Inowrocław
Wysłany: 2014-08-28, 18:29   

Listek napisał/a:

Jezus jest tak doskonałym obrazem Ojca i odblaskiem Jego chwały, że ma się odczucie,że jest jak Ojciec.

Zgoda, ale nie idźmy w tym kierunku - nie chcę by ten wątek był o Boskości Chrystusa - przynajmniej nie głównie - ten wątek ma być o nas o ludziach i naszej ewentualnej boskości
Proszę o trzymanie się tematu

Listek pisze na temat
Cytat:
J 17:21 bpd "aby wszyscy byli jedno, jak Ty, Ojcze, we Mnie, a Ja w Tobie, żeby i oni w nas byli jedno i dzięki temu świat uwierzył, że Ty Mnie posłałeś."

Wszyscy będą zgodni, czyli jedno.

"Jezus odpowiedział: Pierwsze przykazanie jest to: Słuchaj, Izraelu! Pan, Bóg nasz, Pan [b]jeden jest."[/b]
Mk 12:29 bw

Czyli sugerujesz :aaa: , że podstawowe sformułowanie judaizmu znaczy "Bóg jest zgodny"?!?
..pewnie źle to zrozumiałem :roll:
A czy nie da się tego rozumieć jako zapowiedź przyszłego przebóstwienia nas?:
Ty, Ojcze, we Mnie, a Ja w Tobie, żeby i oni w nas byli jedno
i nadal nie wiem co ty uważasz na temat naszego przyszłego przebóstwienia?
_________________
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie
http://zchrystusem.pl/
 
 
janwisniewski68 
Droga prawdy


Pomógł: 25 razy
Wiek: 67
Dołączył: 21 Mar 2009
Posty: 2050
Skąd: w - wa
Wysłany: 2014-08-28, 18:42   

Dezerter napisał/a:
Listek napisał/a:

Jezus jest tak doskonałym obrazem Ojca i odblaskiem Jego chwały, że ma się odczucie,że jest jak Ojciec.

Zgoda, ale nie idźmy w tym kierunku - nie chcę by ten wątek był o Boskości Chrystusa - przynajmniej nie głównie - ten wątek ma być o nas o ludziach i naszej ewentualnej boskości
Proszę o trzymanie się tematu

Listek pisze na temat
Cytat:
J 17:21 bpd "aby wszyscy byli jedno, jak Ty, Ojcze, we Mnie, a Ja w Tobie, żeby i oni w nas byli jedno i dzięki temu świat uwierzył, że Ty Mnie posłałeś."

Wszyscy będą zgodni, czyli jedno.

"Jezus odpowiedział: Pierwsze przykazanie jest to: Słuchaj, Izraelu! Pan, Bóg nasz, Pan [b]jeden jest."[/b]
Mk 12:29 bw

Czyli sugerujesz :aaa: , że podstawowe sformułowanie judaizmu znaczy "Bóg jest zgodny"?!?
..pewnie źle to zrozumiałem :roll:
A czy nie da się tego rozumieć jako zapowiedź przyszłego przebóstwienia nas?:
Ty, Ojcze, we Mnie, a Ja w Tobie, żeby i oni w nas byli jedno
i nadal nie wiem co ty uważasz na temat naszego przyszłego przebóstwienia?

Człowieku coś ty wymyślił za termin przebóstwienie !! coś takiego nie istnieje !!
_________________

 
 
Listek 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 31 Mar 2013
Posty: 7852
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2014-08-28, 18:43   

Dezerter napisał/a:
ten wątek ma być o nas o ludziach i naszej ewentualnej boskości


Bóg powstaje w zgromadzeniu bogów,
pośrodku bogów sąd odbywa:
2 "Dokądże będziecie sądzić niegodziwie
i trzymać stronę występnych?
3 Ujmijcie się za sierotą i uciśnionym,
wymierzcie sprawiedliwość nieszczęśliwemu i ubogiemu!
4 Uwolnijcie uciśnionego i nędzarza,
wyrwijcie go z ręki występnych!


5 Lecz oni nie pojmują i nie rozumieją,
błąkają się w ciemnościach:
cała ziemia chwieje się w posadach.
6 Ja rzekłem: Jesteście bogami
i wszyscy - synami Najwyższego.

7 Lecz wy pomrzecie jak ludzie,
jak jeden mąż, książęta, poupadacie".

8 O Boże, powstań, odbądź sąd nad ziemią,
bo wszelkie narody są Twoją własnością.
Psalm 82

Jan 10, (35) Jeżeli /Pismo/ nazywa bogami tych, do których skierowano słowo Boże - a Pisma nie można odrzucić (36) to jakżeż wy o Tym, którego Ojciec poświęcił i posłał na świat, mówicie: Bluźnisz, dlatego że powiedziałem: Jestem Synem Bożym? (37) Jeżeli nie dokonuję dzieł mojego Ojca, to Mi nie wierzcie.


Pismo nazywa bogami tych , do których skierowano słowo Boże.
Pozdrawiam
_________________
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9
 
 
Dezerter 


Wyznanie: chrześcijanin
Pomógł: 224 razy
Dołączył: 16 Sie 2009
Posty: 3640
Skąd: Inowrocław
Wysłany: 2014-08-28, 18:45   

ShadowLady86 napisał/a:
Orygenes pisze Wszystko co jest natomiast poza Bogiem samym w sobie, a jest uświęcone przez udział w Jego boskości, raczej winno zwać się nie Bogiem [ho Theos], a Bóstwem [Theos], od każdym względem czcigodniejszy jest „pierworodny wszelkiego stworzenia”, bo on pierwszy przepojony został boskością dzięki temu, że jest u Boga, i innym bogom pozwolił stać się bogami. [Księga II: II: 13-18]

Ważne jest, że zarówno Ewangelia Jana, jak i pierwotna doktryna Trójcy jasno zaznaczała, kto jest Bogiem Najwyższym (ho Theos) i samym w sobie, jak i kto w owej Trójcy jest bogiem/ bóstwem (Theos) przez to, że jest zjednoczony z Bogiem Najwyższym. Kiedy i ludzie osiągną pełnię kontaktu z Bogiem Najwyższym, staną się według tej koncepcji bogami.

Bardzo ciekawe - dzięki - może wiesz czy min ta nauka został zakwestionowana i potępiona w IV wieku przez Kościół?

A wracając do tematu
Mamy dość mocne argumenty na to, że Jezus poprzez swoją przedludzką preegzystencje i udział w Boskości/Bóstwie - rodząc się jako człowiek - przebóstwił naturę ludzką. Dotychczas pewnikiem dla mnie było, że Jezus po to się narodził, by nas pojednać i odkupić nasze grzechy, by zmartwychwstać i przez to otworzyć nam drogę (dać szansę) do zmartwychwstania i życia wiecznego. Życie wieczne miało być w przemienionych/uwielbionych ciałach na "nowej ziemi i niebie" itd itp. Wierząc od niedawna w swoje przyszłe zbawienie 8-) - nigdy jednak nie myślałem o sobie w przyszłości jako o bogu ... nawet z małej litery
nawet teraz jak to napisałem to zastanawiam się czy to nie jest bluźnierstwo :oops:
_________________
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie
http://zchrystusem.pl/
 
 
Dezerter 


Wyznanie: chrześcijanin
Pomógł: 224 razy
Dołączył: 16 Sie 2009
Posty: 3640
Skąd: Inowrocław
Wysłany: 2014-08-28, 18:53   

janwisniewski68 napisał/a:
Człowieku coś ty wymyślił za termin przebóstwienie !! coś takiego nie istnieje !!

Cieszę się Janie, że wreszcie napisałeś coś na temat ;-)
gdybyś czytał wątek to byś wiedział, że nie ja wymyśliłem ten termin a starożytne chrześcijaństwo na podstawie NT, a szczególnie jest promowane przez kościół prawosławny:
http://www.old.cerkiew.pl.../text.php?id=76
poczytaj i wypowiedz się merytorycznie - ciekaw jestem również Twojego zdana
szalom
_________________
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie
http://zchrystusem.pl/
 
 
janwisniewski68 
Droga prawdy


Pomógł: 25 razy
Wiek: 67
Dołączył: 21 Mar 2009
Posty: 2050
Skąd: w - wa
Wysłany: 2014-08-28, 18:56   

Listek napisał/a:
Dezerter napisał/a:
ten wątek ma być o nas o ludziach i naszej ewentualnej boskości


Bóg powstaje w zgromadzeniu bogów,
pośrodku bogów sąd odbywa:
2 "Dokądże będziecie sądzić niegodziwie
i trzymać stronę występnych?
3 Ujmijcie się za sierotą i uciśnionym,
wymierzcie sprawiedliwość nieszczęśliwemu i ubogiemu!
4 Uwolnijcie uciśnionego i nędzarza,
wyrwijcie go z ręki występnych!


5 Lecz oni nie pojmują i nie rozumieją,
błąkają się w ciemnościach:
cała ziemia chwieje się w posadach.
6 Ja rzekłem: Jesteście bogami
i wszyscy - synami Najwyższego.

7 Lecz wy pomrzecie jak ludzie,
jak jeden mąż, książęta, poupadacie".

8 O Boże, powstań, odbądź sąd nad ziemią,
bo wszelkie narody są Twoją własnością.
Psalm 82

Jan 10, (35) Jeżeli /Pismo/ nazywa bogami tych, do których skierowano słowo Boże - a Pisma nie można odrzucić (36) to jakżeż wy o Tym, którego Ojciec poświęcił i posłał na świat, mówicie: Bluźnisz, dlatego że powiedziałem: Jestem Synem Bożym? (37) Jeżeli nie dokonuję dzieł mojego Ojca, to Mi nie wierzcie.


Pismo nazywa bogami tych , do których skierowano słowo Boże.
Pozdrawiam

Bóg oznacza władca i dotyczy to władców tego świata.
_________________

 
 
janwisniewski68 
Droga prawdy


Pomógł: 25 razy
Wiek: 67
Dołączył: 21 Mar 2009
Posty: 2050
Skąd: w - wa
Wysłany: 2014-08-28, 18:57   

Dezerter napisał/a:
janwisniewski68 napisał/a:
Człowieku coś ty wymyślił za termin przebóstwienie !! coś takiego nie istnieje !!

Cieszę się Janie, że wreszcie napisałeś coś na temat ;-)
gdybyś czytał wątek to byś wiedział, że nie ja wymyśliłem ten termin a starożytne chrześcijaństwo na podstawie NT, a szczególnie jest promowane przez kościół prawosławny:
http://www.old.cerkiew.pl.../text.php?id=76
poczytaj i wypowiedz się merytorycznie - ciekaw jestem również Twojego zdana
szalom

Odpowiem jednym słowem "SEKTA"
1Kor 11:19 kow "Bo nawet sekty muszą powstać między wami, ażeby się okazało, którzy z was są wypróbowani w cnocie."
_________________

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 11