Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak zachowujecie wiarę znając historię religii i kościoła?
Autor Wiadomość
Dezerter 


Wyznanie: chrześcijanin
Pomógł: 224 razy
Dołączył: 16 Sie 2009
Posty: 3640
Skąd: Inowrocław
Wysłany: 2014-09-08, 22:37   

janwisniewski68 napisał/a:
KobietaZMagdali napisał/a:
janwisniewski68 napisał/a:
Ja będąc w kościele katolickim przez 40 lat tak naprawdę nigdy nie byłem katolikiem bo zawsze uważałem że Bóg to Bóg a syn Boga to syn że są dwiema różnymi osobami!!

Więc byłeś katolikiem, bo uważałeś tak jak wszyscy katolicy. :-D

Kościół katolicki wyznaje jednego Boga w trzech osobach !!!
U nich trzech to jeden a jeden to trzech !!

"Ja i Ojciec Jedno jesteśmy"
_________________
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie
http://zchrystusem.pl/
 
 
Manna z nieba 


Wyznanie: Deizm.Baczna obserwatorka życia.
Pomogła: 304 razy
Dołączyła: 28 Mar 2013
Posty: 3454
Wysłany: 2014-09-08, 22:45   

Dezerter napisał/a:
janwisniewski68 napisał/a:
KobietaZMagdali napisał/a:
janwisniewski68 napisał/a:
Ja będąc w kościele katolickim przez 40 lat tak naprawdę nigdy nie byłem katolikiem bo zawsze uważałem że Bóg to Bóg a syn Boga to syn że są dwiema różnymi osobami!!

Więc byłeś katolikiem, bo uważałeś tak jak wszyscy katolicy. :-D

Kościół katolicki wyznaje jednego Boga w trzech osobach !!!
U nich trzech to jeden a jeden to trzech !!

"Ja i Ojciec Jedno jesteśmy"



Dezerterze.....o jakiej jedności mówił Jezus?
Znaczenie wypowiedzi staje się zupełnie jasne, gdy przeczytamy ją wraz z kontekstem.
Zwróćmy uwagę na wypowiedzi z Jana 17:20-22:

„Nie tylko za nimi proszę, ale i za tymi, którzy dzięki ich słowu będą wierzyć we Mnie; aby wszyscy stanowili jedno, jak Ty, Ojcze, we Mnie, a Ja w Tobie, aby i oni stanowili w Nas jedno, aby świat uwierzył, żeś Ty Mnie posłał. I także chwałę, którą Mi dałeś, przekazałem im, aby stanowili jedno, tak jak My jedno stanowimy.”
Podobnie brzmią te wersety w BW:

„A nie tylko za nimi proszę, ale i za tymi, którzy przez ich słowo uwierzą we mnie. Aby wszyscy byli jedno, jak Ty, Ojcze, we mnie, a Ja w tobie, aby i oni w nas jedno byli, aby świat uwierzył, że Ty mnie posłałeś. A Ja dałem im chwałę, którą mi dałeś, aby byli jedno, jak my jedno jesteśmy.”


Jak widać Jan nie daleko dalej, bo w 12 rozdziale wyjaśnia kwestię jedności jednoznacznie i definitywnie.
Chrześcijanie mają stanowić jedno TAK JAK JEZUS I OJCIEC. :-)
Nie ma tu mowy zatem o jedności takiej o jakiej mówią zwolennicy Trójcy Świętej.
Gdyby tak było wszyscy chrześcijanie musieliby wchodzić w skład BOGA. :-D

Gdybyśmy przyjęli trynitarną koncepcje, to każdy z chrześcijan wchodziłby w jedność bytu Trójcy Świętej … i nawet Trójca by tego nie pomieściła bo powstałby „wielomiliardowy Bóg” :-D
Chyba nie ma najmniejszej wątpliwości , że chodzi nie o jedność bytu , ale o jedność działania i myśli...krótko mówiąc o jednomyślność!

Dezerterze....litości!

Specjalnie dla Dezertera TŚ z dużej litery.
_________________
Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające.
Ostatnio zmieniony przez Manna z nieba 2014-09-08, 22:55, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
Henryk 

Pomógł: 453 razy
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 10237
Wysłany: 2014-09-08, 22:46   

Dezerter napisał/a:
"Ja i Ojciec Jedno jesteśmy"

Co Ty nie powiesz? :aaa: :aaa: :aaa:
J 17:21 bgn "aby wszyscy byli jedno, jak Ty, Ojcze, we mnie, a ja w Tobie; żeby i oni byli w nas jedno, aby świat uwierzył, że Ty mnie posłałeś."
To już Czwórca? :-?
 
 
janwisniewski68 
Droga prawdy


Pomógł: 25 razy
Wiek: 67
Dołączył: 21 Mar 2009
Posty: 2050
Skąd: w - wa
Wysłany: 2014-09-08, 22:56   

Manna z nieba napisał/a:
Dezerter napisał/a:
janwisniewski68 napisał/a:
KobietaZMagdali napisał/a:
janwisniewski68 napisał/a:
Ja będąc w kościele katolickim przez 40 lat tak naprawdę nigdy nie byłem katolikiem bo zawsze uważałem że Bóg to Bóg a syn Boga to syn że są dwiema różnymi osobami!!

Więc byłeś katolikiem, bo uważałeś tak jak wszyscy katolicy. :-D

Kościół katolicki wyznaje jednego Boga w trzech osobach !!!
U nich trzech to jeden a jeden to trzech !!

"Ja i Ojciec Jedno jesteśmy"



Dezerterze.....o jakiej jedności mówił Jezus?
Znaczenie wypowiedzi staje się zupełnie jasne, gdy przeczytamy ją wraz z kontekstem.
Zwróćmy uwagę na wypowiedzi z Jana 17:20-22:

„Nie tylko za nimi proszę, ale i za tymi, którzy dzięki ich słowu będą wierzyć we Mnie; aby wszyscy stanowili jedno, jak Ty, Ojcze, we Mnie, a Ja w Tobie, aby i oni stanowili w Nas jedno, aby świat uwierzył, żeś Ty Mnie posłał. I także chwałę, którą Mi dałeś, przekazałem im, aby stanowili jedno, tak jak My jedno stanowimy.”
Podobnie brzmią te wersety w BW:

„A nie tylko za nimi proszę, ale i za tymi, którzy przez ich słowo uwierzą we mnie. Aby wszyscy byli jedno, jak Ty, Ojcze, we mnie, a Ja w tobie, aby i oni w nas jedno byli, aby świat uwierzył, że Ty mnie posłałeś. A Ja dałem im chwałę, którą mi dałeś, aby byli jedno, jak my jedno jesteśmy.”


Jak widać Jan nie daleko dalej, bo w 12 rozdziale wyjaśnia kwestię jedności jednoznacznie i definitywnie.
Chrześcijanie mają stanowić jedno TAK JAK JEZUS I OJCIEC. :-)
Nie ma tu mowy zatem o jedności takiej o jakiej mówią zwolennicy Trójcy Świętej.
Gdyby tak było wszyscy chrześcijanie musieliby wchodzić w skład BOGA. :-D

Gdybyśmy przyjęli trynitarną koncepcje, to każdy z chrześcijan „wchodziłby w jedność bytu Trójcy Świętej … i nawet Trójca by tego nie pomieściła bo powstałby „wielomiliardowy Bóg”
Chyba nie ma najmniejszej wątpliwości , że chodzi nie o jedność bytu , ale o jedność działania i myśli …. krótko mówiąc o jednomyślność!

Dezerterze....litości!

Specjalnie dla Dezertera TŚ z dużej litery.

Rozumny zrozumie ,nierozumny nie zrozumie bo mu tego nie dano !!

Mt 13:11 nwt-pl "On, odpowiadając, rzekł: "Wam dano zrozumieć święte tajemnice królestwa niebios, im zaś nie jest to dane."

Łk 8:10 nwt-pl "On zaś rzekł: "Wam dano zrozumieć święte tajemnice królestwa Bożego, ale dla pozostałych jest to w przykładach, a żeby patrząc, patrzyli na próżno, i słuchając, nie pojęli znaczenia."

Katolicy zrobili z tego tajemnicę wiary .
Bo na żadną logikę nie można przyjąć żeby jeden znaczył trzech , a trzech jednego .
_________________

 
 
Listek 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 31 Mar 2013
Posty: 7852
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2014-09-08, 23:03   

Dezerter napisał/a:
"Ja i Ojciec Jedno jesteśmy"


To znaczy , że są zgodni.

1Kor 11:3 bpd "Chcę natomiast, abyście wiedzieli, że głową każdego męża jest Chrystus,..., a głową Chrystusa Bóg."

Chrystus Jezus prosił Ojca:

J 17:17 bt "Uświęć ich w prawdzie. Słowo Twoje jest prawdą."

:-D :-D :-D
_________________
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9
Ostatnio zmieniony przez Listek 2014-09-08, 23:09, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Dezerter 


Wyznanie: chrześcijanin
Pomógł: 224 razy
Dołączył: 16 Sie 2009
Posty: 3640
Skąd: Inowrocław
Wysłany: 2014-09-08, 23:06   

Manna z nieba napisał/a:
Chrześcijanie mają stanowić jedno TAK JAK JEZUS I OJCIEC. :-)

jedno TAK JAK JEZUS I OJCIEC
jak my jedno jesteśmy
tak jak My jedno stanowimy
jak Ty, Ojcze, we mnie, a ja w Tobie
Kto mnie widział, widział Ojca
jestem w Ojcu, a Ojciec we mnie
co bowiem On czyni, to samo i Syn czyni

itd itp
czego nie rozumiecie?
dla mnie sprawa prosta i jasna
a wy wierzcie w co chcecie
nawet w proroka Janaw. :-P
_________________
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie
http://zchrystusem.pl/
 
 
Listek 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 31 Mar 2013
Posty: 7852
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2014-09-08, 23:12   

Dezerter napisał/a:
co bowiem On czyni, to samo i Syn czyni


J 5:30 br "Ja sam z siebie nic nie mogę uczynić. Wydaję sąd zgodny z tym, co słyszę, i sąd mój jest sprawiedliwy. Nie szukam bowiem własnej woli, lecz woli Tego, który Mnie posłał."

J 8:28 br "Powiedział tedy do nich Jezus: Kiedy już wywyższycie Syna Człowieczego, wtedy poznacie, że to Ja jestem; że Ja nic nie czynię sam z siebie i że mówię to, czego Mnie nauczył Ojciec."


Kol 1:15 bp "On [Jezus] jest obrazem Boga niewidzialnego. Pierworodnym wszelkiego stworzenia,"

Jezus choć jest na obraz Boży, nigdy nie chciał być równy Bogu, dlatego Bóg Go wywyższył.Flp.2,6
:-D
_________________
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9
 
 
KobietaZMagdali 


Wyznanie: katoliczka
Pomogła: 235 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 12 Sty 2014
Posty: 2125
Skąd: ze wsi :)
Wysłany: 2014-09-08, 23:24   

Oczywiście Listku.
_________________
„Odpędzanie wilków, zagrażających Bożej owczarni, jest na pewno czymś chwalebnym, ale czyni się to modlitwą, przykładem życia, głoszeniem słowa Bożego i przekonywaniem -- a nie poprzez zadawanie gwałtu. Gwałt zadawany w obronie prawdy nie tylko krzywdzi konkretnych ludzi, ale kompromituje prawdę, ci zaś, którzy się do niego uciekają, choć ich intencją było odpędzenie wilków, sami się w wilków przemieniają.”

http://www.youtube.com/watch?v=l_lp-owKS6E
 
 
Wasiczek
[Usunięty]

Wysłany: 2014-09-08, 23:27   

Cytat:
Oczywiście Listku.


Listek jak najbardziej ma rację.
Jezus Chrystus nie jest Bogiem Jahwe.
 
 
Eliot 


Pomógł: 360 razy
Dołączył: 22 Sie 2011
Posty: 4174
Wysłany: 2014-09-09, 09:25   

Rethel napisał/a:
Manna z nieba napisał/a:
Rethel nie jestem psem, by kulić ogon!
Jak można rozmawiać merytorycznie z takim człowiekiem jak Ty?
Nie można i nie zamierzam.


Zadałem ci jedno i to samo pytanie kilkanaście razy.
Rozumiem że nadal masz tyle samo do powiedzenia
co przedtem. Zatem sama potwierdzasz powyższe.


***
"Kulić ogon" jest sformułowaniem potocznym nie mającym na celu przyrównanie do psa tylko wykazanie pewnej postawy. Niemniej, skoro rozmówca sobie nie życzy takich porównań, to byłoby miło, gdybyś to Rethelu uszanował.
Eliot
_________________
"Sławiłem więc radość, bo nic dla człowieka lepszego pod słońcem, niż żeby jadł, pił i doznawał radości, i by to go cieszyło w jego trudzie za dni jego życia, które pod słońcem daje mu Bóg." (Ecc 8:15 bt)
 
 
Żyd
[Usunięty]

Wysłany: 2014-09-10, 11:37   

To ja jestem strusiem... często chowam głowę w piasek :-D
 
 
janwisniewski68 
Droga prawdy


Pomógł: 25 razy
Wiek: 67
Dołączył: 21 Mar 2009
Posty: 2050
Skąd: w - wa
Wysłany: 2014-10-12, 23:19   

Dezerter napisał/a:
Manna z nieba napisał/a:
Chrześcijanie mają stanowić jedno TAK JAK JEZUS I OJCIEC. :-)

jedno TAK JAK JEZUS I OJCIEC
jak my jedno jesteśmy
tak jak My jedno stanowimy
jak Ty, Ojcze, we mnie, a ja w Tobie
Kto mnie widział, widział Ojca
jestem w Ojcu, a Ojciec we mnie
co bowiem On czyni, to samo i Syn czyni

itd itp
czego nie rozumiecie?
dla mnie sprawa prosta i jasna
a wy wierzcie w co chcecie
nawet w proroka Janaw. :-P

(1) Kto miłuje swego syna, często używa na niego rózgi, aby na końcu mógł się nim cieszyć. (2) Kto wychowuje swego syna, będzie miał z niego pociechę i dumny będzie z niego między znajomymi. (3) Kto kształci swego syna, budzi zazdrość u wroga, a wobec przyjaciół będzie nim się cieszył. (4) Skończył życie jego ojciec, ale jakby nie umarł, gdyż podobnego sobie zostawił. (5) W czasie życia swego widział go i doznał radości, a i przy śmierci swej nie został zasmucony. (6) Przeciwnikom zostawił mściciela, a przyjaciołom tego, który im okaże wdzięczność. (7) Rozpieszcza syna swego ten, kto opatruje każdą jego ranę i komu na każdy jego głos wzruszają się wnętrzności. (8) Koń nieujeżdżony jest narowisty, a syn zostawiony samemu sobie staje się zuchwały. (9) Pieść dziecko, a wprawi cię w osłupienie, baw się nim, a sprawi ci smutek. (10) Nie śmiej się razem z nim, abyś nie został wraz z nim zasmucony i abyś na koniec nie zgrzytał zębami. (11) W młodości nie dawaj mu zbytniej swobody, (12) okładaj razami boki jego, gdy jest jeszcze młody, aby, gdy zmężnieje, nie odmówił ci posłuchu. (13) Wychowuj syna swego i używaj do pracy, abyś nie został zaskoczony jego bezczelnością. (14) Więcej wart biedny a zdrowy o silnej postawie, niż bogaty a ukarany na swym ciele [chorobą]. (15) Zdrowie i siła lepsze są niż wszystko złoto, a mocne ciało niż niezmierny majątek. (16) Nie ma większego bogactwa nad zdrowie ciała i nie ma zadowolenia nad radość serca. (17) Lepsza jest śmierć niż przykre życie i lepszy wieczny odpoczynek niż stała choroba.
_________________

 
 
Listek 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 31 Mar 2013
Posty: 7852
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2014-10-22, 08:26   

Manna z nieba napisał/a:
KK powinien sam zabiegać, by było uczciwie, skoro to kościół Boży.
Wolą jednak narażać się na niezadowloenie i zarzuty w imię kasy.
Walczą o pensje dla siebie w szkołach, walczą by nadal wszyscy ich utrzymywali.
To nie jest uczciwe.



Dlaczego podatnik nie-katolik też płaci na krk ?
_________________
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9
 
 
Dżej 
Niosący światło.


Wyznanie: brak
Pomógł: 97 razy
Wiek: 40
Dołączył: 28 Lip 2012
Posty: 2148
Skąd: Warszawa a potem tu i tam.
Wysłany: 2014-10-22, 10:54   

Bo wg nich mimo, że chrzest jest nie biblijny dalej się jest katolikiem, nawet po zmianie wyznania na islam. Dla nich po chrzcie jest się katolikiem po wieki. 😕
_________________
Biblia...czemu słowem a nie wykładem bożym? Wszak zawiera więcej niż jedno słowo i nie jest tak klarowna.
 
 
 
Listek 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 31 Mar 2013
Posty: 7852
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2014-10-22, 11:25   

Dżej napisał/a:
o wg nich mimo, że chrzest jest nie biblijny dalej się jest katolikiem, nawet po zmianie wyznania na islam. Dla nich po chrzcie jest się katolikiem po wieki.


Jakie z tego jest wyjście?

Droga sądowa, bo bez woli niemowlęcia rodzice ochrzcili?
_________________
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 12