Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
psychologia dla chrześcijan to pułapka
Autor Wiadomość
MieczDucha 
Binitarianizm


Wyznanie: Binitarianizm kondycjonalizm anihilacjonizm
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 02 Lis 2010
Posty: 483
Skąd: Puławy
Wysłany: 2014-09-09, 15:49   psychologia dla chrześcijan to pułapka

: http://mieczducha888.blog...sychologie.html - cytuję :



" psychologia chrześcijańska" - https://www.youtube.com/watch?v=fvarz3oZm7c

"psychologia albo chrześcijaństwo" - https://www.youtube.com/watch?v=4DILWfb0MYE

http://www.kuzbawieniu.pl...hologia-i-kocio - fragment : "
Po jakimś czasie, ku mojemu zdziwieniu, usłyszałem, iż wersety zapisane powyżej są prawdą, lecz jednocześnie Bóg obecnie używa również psychologii (w szczególności psychoterapii) i psychologów chrześcijańskich, aby pomagać wierzącym w rozwiązywaniu ich duchowych problemów. Nie mogłem tego tak po prostu bezkrytycznie przyjąć, więc zacząłem stopniowo "badać" temat. Bardzo szybko zauważyłem, że największymi "fachowcami" w dziedzinie psychologii, na teoriach których oparta jest dzisiejsza psychoterapia, są Sigmund Freud, Carl Jung, Carl Rogers, Alfred Adler i Abraham Maslow. Żaden z nich nie był człowiekiem biblijnie wierzącym, a zdecydowanie można ich określić mianem antychrześcijan. Czytając więcej na temat ich życia dowiadujemy się m. in., iż Freud był uzależniony od kokainy i pożądał własnej matki, Jung miał kontakty z demonami (szczególnie z niejakim "Filemonem"), Rogers porzucił swą umierającą na raka żonę dla innej kobiety, a później kontaktował się ze zmarłą żoną (raczej jakimś demonem) za pomocą demonicznej tabliczki Ouija, a jeszcze później popełnił samobójstwo...
Zaraz, zaraz, pomyślałem, czy Bóg faktycznie mógł użyć tych antychrześcijan do zapoczątkowania psychoterapii, jako wręcz zbawiennego narzędzia dla Bożych dzieci do wykrywania przyczyn i rozwiązywania ich duchowych i emocjonalnych problemów? Czy w ogóle psychologia, pretendująca do miana "nauki o duszy", jest czymś, z czego warto czerpać i czym można uzupełniać Biblię? Czy ekspertem w temacie duszy człowieka nie jest sam Bóg? Czy Jezus Chrystus i Duch Święty, wraz z ciałem Chrystusowym - Kościołem, to za mało do pomocy współcześnie żyjącym chrześcijanom?

Nie starczy tutaj miejsca, nie starczy całego mojego życia, aby opisać w szczegółach psychologię i psychoterapię, oraz odnieść je do Biblii. W polecanym przez nas filmie oraz książce "Psychologia i Kościół" zostało to jednak zrobione bardzo obszernie. Chciałbym jednak na naszej stronie postawić kilka bardzo ważnych pytań i odpowiedzieć na nie, zgodnie z moją wiedzą i moim zrozumieniem. "

_____________________________________

Kiedy choroba dotyka ciała i jest możliwość wyleczenia jej ludzkimi środkami to uważam, że nie jest to złe aby korzystać z tego - oczywiście wszystko trzeba zostawić Bogu i prosić aby ewentualne zabiegi czy leki nie przyniosły czegoś gorszego i żeby lekarze nie popełnili błędu.Miłosierny Samarytanin zalał rany oliwą i winem w celu oczyszczenia i przyspieszenia gojenia ran. Ewangelista Łukasz był lekarzem. Daleki jestem od pokładania nadziei w medycynie - miałem długie okresy że nie byłem w ogóle ubezpieczony - nie mogłem korzystać ewentualnie ze służby zdrowia. Pracowałem dorywczo a nie chciałem się rejestrować w urzędzie pracy aby mieć ubezpieczenie bo uznałem to za niesprawiedliwe. Bo jeśli pracuje nawet bez umowy to nie upoważnia mnie to podawania się za bezrobotnego - wiele osób tak robi ale jako chrześcijanin nie chciałem tak robić.
Więc z jednej stronie nie mówię, że medycyna jako całość jest zła, ale i nie uczę aby za wszelką cenę pokładać w niej nadzieję. Wiele chorób, dolegliwości medycyna potrafi pokonać ale w dzisiejszej medycynie jest również wiele patologii.

Skoro chrześcijanie w przyszłości będą tak znienawidzeni i prześladowani to i zapewne "medycyna" będzie użyta jako forma nacisku - świat może powie : jeśli chcesz być ubezpieczony to musisz wyrzec się Jezusa Chrystusa jako jedynej drogi i Jego jedynego imienia w którym jest zbawienia. Możesz wierzyć w Jezusa ale nie jako wyłączną drogę, ale jedną z wielu" - wielu wierzących poszłoby na taki grzeszny kompromis. Oddać Panu Jezusowi całe życie a czy umrzemy dziś czy w za 20 lat czy będziemy zdrowi czy chorzy, czy będziemy mieć ubezpieczenie czy nie to nie może mieć przełożenia na życiu z Bogiem. Trzeba mieć wyważony stosunek i do medycyny aby nie przeholować w którąś skrajność - jak Ci którzy mówią, że jak idziesz do lekarza to nie masz wiary. Bóg nigdzie nie obiecał że chrześcijanin będzie bogaty i zdrowy, ale obiecał, że ma życie wieczne i obietnicę zmartwychwstania i że nie porzuci nas - a to oznacza że nie zawsze musi kogoś uzdrowić ale że zawsze chory ma nadzieję życia wiecznego i trwa wierze, zaufania nawet podczas choroby, nawet jeśliby miał w niej żyć do końca tego życia.

Natomiast sprawy psychiki, serca to inna para kaloszy i tutaj ludziom nie powinno pozwalać się grzebać, a skoro korzeniem psychologii w tym tej tzw "chrześcijańskiej" jest okultyzm to tym bardziej.


Dlaczego o tym piszę ? - żeby ktoś nie próbował zrównywać medycyny ciała z tzw psychologią bo to jest to samo.


Oddawanie problemów duchowych, problemów z psychiką których korzeniem jest grzech, w ręce jakichkolwiek ludzi w tym psychologów którzy są uczeni na naukach okultystów, na naukach demonów jest wielkim błędem. Chodzi mi o chrześcijan, bo bezbożny świat i tak nie ufa Jezusowi Chrystusowi i nie uznaje Biblii za jedyny i wystarczający autorytet.

Skoro serce ludzkie jest tak zepsute i nieprzeniknione że zna je tylko OJCIEC i SYN i skoro Pan Jezus stworzył ludzi, to znaczy że żaden inny człowiek nie może grzebać w czyjejś psychice bo nie potrafi jej przeniknąć, poznać. Tym bardziej jeśli psychologia opiera się na wywodach ludzi wrogich biblijnemu chrześcijaństwu, z których wielu miało kontakt z demonami i żyło w wielkim grzechu. Jeśli jakiś chrześcijanin szuka pomocy w psychologii w tym tej tzw "chrześcijańskiej" to ma poważne problem ale nie tyle ze swoją psychiką ale w tym, że szuka pomocy u ludzi i w naukach które przynoszą jeszcze większe zło, bo wywyższają tylko starą upadłą naturę.


Psychologia nie uznaje "grzechu", psychologia wywyższa "własne ja" co jest przeciwieństwem nauki Pana Jezusa, który mówił aby zaprzeć się samego siebie, wziąć swój krzyż na siebie codziennie i naśladować Go i aby nie miłować swego życia w tym świecie bo się straci życie wieczne. Psychologia mówi że w gruncie rzeczy żaden człowiek nie jest zły - to również jest nieprawdą, Pan Jezus mówił co innego :
"Jeśli tedy wy, będąc złymi, potraficie dawać dobre dary dzieciom swoim, o ileż więcej Ojciec wasz, który jest w niebie, da dobre rzeczy tym, którzy go proszą" - Mateusza 7:11 Biblia Warszawska

"Mówił bowiem: To, co wychodzi z człowieka, to kala człowieka. (21) Albowiem z wnętrza, z serca ludzkiego pochodzą złe myśli, wszeteczeństwa, kradzieże, morderstwa, (22) cudzołóstwo, chciwość, złość, podstęp, lubieżność, zawiść, bluźnierstwo, pycha, głupota; (23) wszystko to złe pochodzi z wewnątrz i kala człowieka" - Ewangelia Marka 7:20-23 BW



" Jak więc przyjęliście Chrystusa Jezusa, Pana, tak w Nim chodźcie, (7) wkorzenieni weń i zbudowani na nim, i utwierdzeni w wierze, jak was nauczono, składając nieustannie dziękczynienie. (8) Baczcie, aby was kto nie sprowadził na manowce filozofią i czczym urojeniem, opartym na podaniach ludzkich i na żywiołach świata, a nie na Chrystusie; (9) gdyż w nim mieszka cieleśnie cała pełnia boskości (10) i macie pełnię w nim ; On jest głową wszelkiej nadziemskiej władzy i zwierzchności" - list apostoła Pawła do Kolosan 2:6-10 Biblia Warszawska


Aż dojdziemy wszyscy do jedności wiary i poznania Syna Bożego, do człowieka doskonałego, do miary dojrzałości pełni Chrystusa;
14 Abyśmy już nie byli dziećmi miotanymi i unoszonymi każdym powiewem nauki przez oszustwo ludzkie i przez podstęp prowadzący na manowce błędu.
15 Lecz będąc szczerymi w miłości, wzrastajmy we wszystkim w tego, który jest głową – w Chrystusa" - list do Efezjan 4:13-15 Uwspółcześniona Biblia Gdańska




pan Jezus nie wysyłał ludzi do nauk które mają okultystyczne, demoniczne korzenie, ani do bezbożnych ludzi aby tak szukali pomocy w sprawach ogólnie rozumianej psychiki, ale powiedział, żeby do Niego przyjść : "Pójdźcie do mnie wszyscy, którzy jesteście spracowani i obciążeni, a Ja wam dam ukojenie. (29) Weźcie na siebie moje jarzmo i uczcie się ode mnie, że jestem cichy i pokornego serca, a znajdziecie ukojenie dla dusz waszych. (30) Albowiem jarzmo moje jest miłe, a brzemię moje lekkie." - Mateusza 10:28-30

" Lecz bezbożni są jak wzburzone morze, które nie może się uspokoić, a którego wody wyrzucają na wierzch muł i błoto. (21) Nie mają pokoju bezbożnicy - mówi mój Bóg." - księga Izajasza 57:17-21 BW

" Nie mają pokoju bezbożni - mówi Pan" - Izajasza 48:22 BW

"Oto człowiek niesprawiedliwy nie zazna spokoju duszy, ale sprawiedliwy z wiary żyć będzie." - Habakuka 2:4 BW

"....Wszakże mój lud zamienił swoją chwałę na kogoś, kto nie może pomóc. (12) Przeraźcie się, niebiosa, nad tym, zadrżyjcie i zatrwóżcie się bardzo! - mówi Pan - (13) gdyż mój lud popełnił dwojakie zło: Mnie, źródło wód żywych, opuścili, a wykopali sobie cysterny, cysterny dziurawe, które wody zatrzymać nie mogą" - Jeremiasza 2:11-13 - Jeremiasz nie mówi ściśle o psychologii, ale ten werset dobrze obrazuje szukanie pokoju ducha w różnych rzeczach i naukach a nie tylko w Bogu i Jego nauce -- Jeremiasza 17:5-10 warto też przeczytać"
_________________
o moim wypadku : - http://mieczducha888.blog...-uratowany.html

antychryst : http://mieczducha888.blog...hrzescijan.html

, BINITARIANIZM : http://biblia.webd.pl/forum/viewtopic.php?t=9634
 
 
KobietaZMagdali 


Wyznanie: katoliczka
Pomogła: 235 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 12 Sty 2014
Posty: 2125
Skąd: ze wsi :)
Wysłany: 2014-09-09, 21:46   

Pisanie takich bzdur może doprowadzić do poważnych tragedii. Przypomina to znachorstwo, które każe chorym onkologicznie odstawić leczenie a modlić i przyjmować zioła. Człowiek z problemami psychicznymi inaczej patrzy na świat i często nie potrafi czytać Biblii, bo patrzy na jej treść przez pryzmat własnych zaburzeń. Potrzebna jest osoba, która wskaże jej błędy w myśleniu i naprowadzi na dobre nawyki. I praca nad sobą wcale nie oznacza odrzucenia Boga.

Mieczu zaprzestań szerzenia takich tekstów, bo jak trafi na nie ktoś z problemami to możesz mieć człowieka na sumieniu!!!
_________________
„Odpędzanie wilków, zagrażających Bożej owczarni, jest na pewno czymś chwalebnym, ale czyni się to modlitwą, przykładem życia, głoszeniem słowa Bożego i przekonywaniem -- a nie poprzez zadawanie gwałtu. Gwałt zadawany w obronie prawdy nie tylko krzywdzi konkretnych ludzi, ale kompromituje prawdę, ci zaś, którzy się do niego uciekają, choć ich intencją było odpędzenie wilków, sami się w wilków przemieniają.”

http://www.youtube.com/watch?v=l_lp-owKS6E
 
 
Rethel
[Usunięty]

Wysłany: 2014-09-09, 21:48   

A ja pytam: DLACZEGO za takie bzdety nie ma warnów?
 
 
Dezerter 


Wyznanie: chrześcijanin
Pomógł: 224 razy
Dołączył: 16 Sie 2009
Posty: 3640
Skąd: Inowrocław
Wysłany: 2014-09-09, 22:28   

KobietaZMagdali napisał/a:
Pisanie takich bzdur może doprowadzić do poważnych tragedii. Przypomina to znachorstwo, które każe chorym onkologicznie odstawić leczenie a modlić i przyjmować zioła. Człowiek z problemami psychicznymi inaczej patrzy na świat i często nie potrafi czytać Biblii, bo patrzy na jej treść przez pryzmat własnych zaburzeń. Potrzebna jest osoba, która wskaże jej błędy w myśleniu i naprowadzi na dobre nawyki. I praca nad sobą wcale nie oznacza odrzucenia Boga.

Mieczu zaprzestań szerzenia takich tekstów, bo jak trafi na nie ktoś z problemami to możesz mieć człowieka na sumieniu!!!

masz rację
Ja znam osobiście panią psycholog jest wspaniała chrześcijanka, głęboko wierzącą, czytającą biblię, ciepłą, pomocną , wrażliwą - robi bardzo wiele dobrego i pomaga wielu ludziom
Sekta Scjentolodzy walczą z psychologią - zainfekowałeś się Mieczu ? :aaa:
_________________
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie
http://zchrystusem.pl/
 
 
MieczDucha 
Binitarianizm


Wyznanie: Binitarianizm kondycjonalizm anihilacjonizm
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 02 Lis 2010
Posty: 483
Skąd: Puławy
Wysłany: 2014-09-10, 08:59   

Może się mylę ale podejrzewam że nikt z was ani nie przeczytał wszystkiego ani nie obejrzał tych dwóch wykładów na temat zwodniczej psychologii. Mylę się ?? przeczytał ktoś z was i obejrzał wszystko zanim napisał to co napisał ??


piszę nie do ogółu ludzi ale do chrześcijan biblijnych, którzy uważają Biblię za jedyny i wystarczający miernik. Nikt mądry kto uważnie przeczyta i obejrzy wszystko nie zrobi sobie po tym krzywdy ale jeśli ma problemy to uda się do Jezusa Chrystusa który w przeciwieństwie do ludzi zna serce, zna psychikę.

Wielu chrześcijan z tego forum widzę że widzi truciznę psychologii w Kościele Chrystusowym : http://forum.protestanci....pic.php?t=11338


, https://www.youtube.com/watch?v=0tshTjyGcWw - psychologia wywyższa własne ja, napędza chorą miłość do siebie, oddala człowieka od pokuty, od uznania się grzesznikiem ale wielu ludzi chce żyć starym życiem, che miłować świat i pożądliwościa ciała, chce trwać w pysze życia : "Albowiem przyjdzie czas, że zdrowej nauki nie ścierpią, ale według swoich upodobań nazbierają sobie nauczycieli, żądni tego, co ucho łechce" - 2 Tymoteusza 4:3
_________________
o moim wypadku : - http://mieczducha888.blog...-uratowany.html

antychryst : http://mieczducha888.blog...hrzescijan.html

, BINITARIANIZM : http://biblia.webd.pl/forum/viewtopic.php?t=9634
 
 
Bob 

Pomógł: 187 razy
Dołączył: 28 Mar 2013
Posty: 1165
Wysłany: 2014-09-10, 20:56   

MieczDucha napisał/a:
Może się mylę ale podejrzewam że nikt z was ani nie przeczytał wszystkiego ani nie obejrzał tych dwóch wykładów na temat zwodniczej psychologii. Mylę się ?? przeczytał ktoś z was i obejrzał wszystko zanim napisał to co napisał ??

Swego czasu oglądałem zalinkowane prze Ciebie "kazanie": "psychologia albo chrześcijaństwo" - https://www.youtube.com/watch?v=4DILWfb0MYE
Bardzo pomocne do uświadomienia sobie jakie spustosznie w umyśle może wywowałać religijne zaangażowanie.
 
 
KobietaZMagdali 


Wyznanie: katoliczka
Pomogła: 235 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 12 Sty 2014
Posty: 2125
Skąd: ze wsi :)
Wysłany: 2014-09-28, 01:15   

Siedzę Mieczu już ponad dwa tygodnie i zastanawiam się co Ci odpisać tak bardzo zatwożyły mnie twoje wnioski

MieczDucha napisał/a:
piszę nie do ogółu ludzi ale do chrześcijan biblijnych, którzy uważają Biblię za jedyny i wystarczający miernik. Nikt mądry kto uważnie przeczyta i obejrzy wszystko nie zrobi sobie po tym krzywdy ale jeśli ma problemy to uda się do Jezusa Chrystusa który w przeciwieństwie do ludzi zna serce, zna psychikę.


Wielu ludzi udaje się do Jezusa także paralitycy, który proszą by móc chodzić, dlaczego z wózka wstaje jeden na milion nie wiem. Ale wiem, że wielu wstaje po długiej i ciężkiej rehabilitacji i niejednokrotnie siły do walki czerpie z Jezusa Chrystusa.

Martwi mnie postawa niektórych protestantów tym temacie.

MieczDucha napisał/a:
psychologia wywyższa własne ja, napędza chorą miłość do siebie, oddala człowieka od pokuty, od uznania się grzesznikiem ale wielu ludzi chce żyć starym życiem, che miłować świat i pożądliwościa ciała, chce trwać w pysze życia

Bzdury. Psychologia podobnie jak Jezus nakazuje samoakceptację (miłuj bliźniego swego jak siebie samego) i pracę nad własnymi błędami. jak chcesz miłować innych skoro siebie nienawidzisz, nie da rady.

Filmiki, które wrzucasz są amerykańskie, tam faktycznie rozwiną się pewien styl życia oparty o pomoc psychterapeutów (nie psychologów) gdzie człowiek z najgorszym głupstwem do takie gościa lata i użalają się nad tym. Ale tu na szczęście nie jest Ameryka a to nie jest psychologia.
_________________
„Odpędzanie wilków, zagrażających Bożej owczarni, jest na pewno czymś chwalebnym, ale czyni się to modlitwą, przykładem życia, głoszeniem słowa Bożego i przekonywaniem -- a nie poprzez zadawanie gwałtu. Gwałt zadawany w obronie prawdy nie tylko krzywdzi konkretnych ludzi, ale kompromituje prawdę, ci zaś, którzy się do niego uciekają, choć ich intencją było odpędzenie wilków, sami się w wilków przemieniają.”

http://www.youtube.com/watch?v=l_lp-owKS6E
 
 
Rethel
[Usunięty]

Wysłany: 2014-09-28, 01:30   

KobietaZMagdali napisał/a:
Filmiki, które wrzucasz są amerykańskie, tam faktycznie rozwiną się pewien styl życia oparty o pomoc psychterapeutów (nie psychologów) gdzie człowiek z najgorszym głupstwem do takie gościa lata i użalają się nad tym. Ale tu na szczęście nie jest Ameryka a to nie jest psychologia.


How do you feel about this? :crazy:
Do you want to talk about it? :crazy:
 
 
jfs300
[Usunięty]

Wysłany: 2014-09-28, 02:45   

Miecz _ W _ ducha
po pierwsze autor tego filmu wypowiada się o źródłach
ale czy był kiedyś na takiej terapii, czy tylko wie jej pewne zalożenia z teorii ?



Cytat:

Mówił bowiem: To, co wychodzi z człowieka, to kala człowieka. (21) Albowiem z wnętrza, z serca ludzkiego pochodzą złe myśli, wszeteczeństwa, kradzieże, morderstwa, (22) cudzołóstwo, chciwość, złość, podstęp, lubieżność, zawiść, bluźnierstwo, pycha, głupota; (23) wszystko to złe pochodzi z wewnątrz i kala człowieka" - Ewangelia Marka 7:20-23 BW


no oczywiście ze z serca , jednak nie jest powiedziane, ze tylko zlo jest we wnętrzu ludzkim, zmieniłeś troche kontekst , tu jest powiedziane stricte , ze w sercu znajduje sie zlo i jak widać po efektach jest sklonne wylewać zło na bliźnich lub kumulowac je.

Tak naprawde naturą czlowieka nie jest ani dobro ani zło , a jest nią raczej bym powiedział
zaradczość, niestety(lub stety , jeśli ow człowiek jest zaradczy po Bożemu).
Zauważ , ze człowiek ma zawsze dobre intencje , niestety wszystko po drodze tak się komplikuje ze bardzo ale to bardzo łatwo upada, albo nie ma rozeznania co moze go doprowadzic do upadku
. a Gdy jest zatwardziały to zaczyna się zabezpieczać i wtedy pojawia się to co wymieniono powyżej..

Ten wykładowca powiedzial
coś w stylu '
'miłuj bliźniego swego jak siebie samego-
argumentacja jest błędna, ze najpierw trzeba pokochać siebie i to dopiero jest warunkiem dawania miłości

''


a tu to święta racja , to oczywiste , ze miłość ma być bezwarunkowa i należy łamac własne schematy,
Jeśli człowiek nie jest zdolny do miłowania, niechaj prosi Boga o to .
Tyle ze czasem Bog zsyla ta umiejętność przez.... UWAGA !!!!
drugiego czlowieka
i odrzucenie podanej ręki moze nie tylko skutkować ślepotą na dary łaski , ale też i dawce znieprawić i zaprowadzić w grzech...
Poza tym jak moze mieć okazję ujrzeć miłość Boga z reki drugiego czlowieka skoro spodziewa się pomocy z innego źródła... np nadprzyrodzonych zjawisk
lub myśli wewnątrz siebie mowiących wzniosłe słowa?

Znasz ten kawał z księdzem ktory wszedł na dach ?:P
Ostatnio zmieniony przez 2014-09-28, 03:12, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
jfs300
[Usunięty]

Wysłany: 2014-09-28, 03:06   

a jakby Cie jeszce nie przekonał moj wykład no to Pismo rozstrzyga tą kwestię defninitywnie :mrgreen: :

Cytat:
Dobry człowiek z dobrego skarbca swego serca wydobywa dobro, a zły człowiek ze złego skarbca wydobywa zło. Bo z obfitości serca mówią jego usta.
 
 
KobietaZMagdali 


Wyznanie: katoliczka
Pomogła: 235 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 12 Sty 2014
Posty: 2125
Skąd: ze wsi :)
Wysłany: 2014-09-28, 19:19   

Rethel napisał/a:
KobietaZMagdali napisał/a:
Filmiki, które wrzucasz są amerykańskie, tam faktycznie rozwiną się pewien styl życia oparty o pomoc psychterapeutów (nie psychologów) gdzie człowiek z najgorszym głupstwem do takie gościa lata i użalają się nad tym. Ale tu na szczęście nie jest Ameryka a to nie jest psychologia.


How do you feel about this? :crazy:
Do you want to talk about it? :crazy:



_________________
„Odpędzanie wilków, zagrażających Bożej owczarni, jest na pewno czymś chwalebnym, ale czyni się to modlitwą, przykładem życia, głoszeniem słowa Bożego i przekonywaniem -- a nie poprzez zadawanie gwałtu. Gwałt zadawany w obronie prawdy nie tylko krzywdzi konkretnych ludzi, ale kompromituje prawdę, ci zaś, którzy się do niego uciekają, choć ich intencją było odpędzenie wilków, sami się w wilków przemieniają.”

http://www.youtube.com/watch?v=l_lp-owKS6E
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 11