Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Chrzescijanie i antysemityzm
Autor Wiadomość
tom68 

Dołączył: 09 Sty 2013
Posty: 4701
Wysłany: 2014-10-02, 17:18   Chrzescijanie i antysemityzm

Chrzescijanie i antysemityzm

Szkoda ze chrzescianie ze wszystkich kosciolow czesto zapominaja ze pierwsi uczniowie Jezusa , jak On sam oraz jego rodzina , to byli Zydzi. Trzeba pamietac ze przez pierwsze 10 lat istnienia chrzescijanstwa w kosciele byli prawie sami Zydzi wierzacy w Jezusa a i potem , czyli az do IV albo nawet do VI n e , w kosciele bylo sporo judo-chrzescijan . Niestety od czasow Konstatyna Wielkiego i Justyniana Wielkiego w chrzescijanstwie mocno obecny jest antysemityzm , sporo zrobili... dla tych pogladow w kosciele sw Augustyn jak i Marcin Luter np teoria Kaina i Abla a wiec starszy i mlodszy brat czyli Zydzi i chrzescijanie .Od czasow Augustyna i Marcina Lutra w chrzescijanstwie niewiele sie zmienilo ,choc dzis po tragedi Zydow w czasie II wojny swiatowej koscioly oficjalnie potepiaja antysemitym , co dziwne czesto nawet dzis sa ludzie nawet chrzescijanie ktorzy uwazaja ze to Zydzi zabili Jezusa oraz ze to oni rzadza swiatem itp.Niestety , antysemityzm jak i nietolerancja itp podobne poglady sa ponad narodowe jak i wyznaniowe a wiec trzeba o tym glosno mowic i ciagle przypominac ze korzenie tak chrzescijanstwa jak i Islamu sa w judaizmie i ze wszyscy jestesmy potomkami Abrahama przez wiare , bo inaczej czeka nas wszystkich zaglada w morzu wojen rasowo-religijnych w XXI w ....
pozdrawiam ! Tomasz G
_________________
tom68
 
 
Manna z nieba 


Wyznanie: Deizm.Baczna obserwatorka życia.
Pomogła: 304 razy
Dołączyła: 28 Mar 2013
Posty: 3454
Wysłany: 2014-10-02, 19:14   

tom68 napisał/a:
co dziwne czesto nawet dzis sa ludzie nawet chrzescijanie ktorzy uwazaja ze to Zydzi zabili Jezusa


A to nie Żydzie zabili Jezusa?
A kto?
_________________
Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające.
 
 
RN 


Wyznanie: Wiara Naturalna (Deizm)
Pomógł: 310 razy
Dołączył: 25 Paź 2013
Posty: 5125
Skąd: Ziemia Łódzka
Wysłany: 2014-10-02, 20:29   

Manna z nieba napisał/a:
tom68 napisał/a:
co dziwne czesto nawet dzis sa ludzie nawet chrzescijanie ktorzy uwazaja ze to Zydzi zabili Jezusa


A to nie Żydzie zabili Jezusa?
A kto?


Chyba Żydzi ukrzyżowali Jezusa.

Ewangelia Jana 19..15 - 18. BIZTB.
''A oni zawołali;Precz, precz, ukrzyżuj go :!: Rzekł do nich Piłat; Króla waszego mam ukrzyżować :?: Odpowiedzieli arcykapłani; Nie mamy króla tylko cesarza'
Wtedy to wydał go im na śmierć krzyżową. Wzięli więc Jezusa i odprowadzili go.,
A on drzwigając krzyż swój, szedł na miejsce, zwane Trupią Czaszką, co po hebrajsku zwie się Golgota.
Gdzie go ukrzyżowali, a z nim innych dwóch.

Chyba żołnierze ukrzyżowali Jezusa

Ewangelia Jana 19. 23. BIZTB.
''A gdy żołnierze ukrzyżowali Jezusa, wzięli szaty jego.....
_________________
JESZCZE SIĘ TAKI NIE NARODZIŁ, CO BY OPOWIEŚCI BIBLIJNE POGODZIŁ
 
 
Wnikliwy


Pomógł: 133 razy
Dołączył: 23 Cze 2013
Posty: 3205
Wysłany: 2014-10-02, 20:58   

Brak słów :-D
_________________

 
 
ZAMOS 
Lach

Pomógł: 76 razy
Wiek: 67
Dołączył: 19 Paź 2012
Posty: 2102
Skąd: Wieś pod Warszawą
Wysłany: 2014-10-02, 22:06   Re: Chrzescijanie i antysemityzm

tom68 napisał/a:
Chrzescijanie i antysemityzm

Szkoda ze chrzescianie ze wszystkich kosciolow czesto zapominaja ze pierwsi uczniowie Jezusa , jak On sam oraz jego rodzina , to byli Zydzi. Trzeba pamietac ze przez pierwsze 10 lat istnienia chrzescijanstwa w kosciele byli prawie sami Zydzi wierzacy w Jezusa a i potem , czyli az do IV albo nawet do VI n e , w kosciele bylo sporo judo-chrzescijan . Niestety od czasow Konstatyna Wielkiego i Justyniana Wielkiego w chrzescijanstwie mocno obecny jest antysemityzm , sporo zrobili... dla tych pogladow w kosciele sw Augustyn jak i Marcin Luter np teoria Kaina i Abla a wiec starszy i mlodszy brat czyli Zydzi i chrzescijanie .Od czasow Augustyna i Marcina Lutra w chrzescijanstwie niewiele sie zmienilo ,choc dzis po tragedi Zydow w czasie II wojny swiatowej koscioly oficjalnie potepiaja antysemitym , co dziwne czesto nawet dzis sa ludzie nawet chrzescijanie ktorzy uwazaja ze to Zydzi zabili Jezusa oraz ze to oni rzadza swiatem itp.Niestety , antysemityzm jak i nietolerancja itp podobne poglady sa ponad narodowe jak i wyznaniowe a wiec trzeba o tym glosno mowic i ciagle przypominac ze korzenie tak chrzescijanstwa jak i Islamu sa w judaizmie i ze wszyscy jestesmy potomkami Abrahama przez wiare , bo inaczej czeka nas wszystkich zaglada w morzu wojen rasowo-religijnych w XXI w ....
pozdrawiam ! Tomasz G


Drogi tomie68 czy czasem Jezus nie był Nazarejczykiem? Skąd ci się bierze Jezus Żyd? Z Żydami Jezus miał do czynienia tylko w trakcie swej okrutnej męki, a potem śmierć. Czyżbyś nie czytał Biblii gdzie Jezus mówi o Żydach „plemię żmijowe”, czy powiedział by tak o swoich? Uważam, że nie. Może i jakiś Żyd się nawrócił, ale zdecydowana większość Jego wyznawców to Nazarejczycy- Esseńczycy, a Żydzi z Jakuba i jego syna Judy (to wtedy powstali Żydzi) nigdy w Jezusa nie uwierzyli i nie wierzą w Niego do dzisiaj. Oni na swego „zbawiciela” nadal czekają, więc stwierdzenie, że chrześcijaństwo ma wspólne korzenie z judaizmem to błędna nadinterpretacja ewangelii, która wyraźnie mówi nam co innego.
Dziwi mnie też nadużywanie przez ciebie słowa „antysemityzm”. Co to w ogóle za zjawisko. Już dawno jawna wrogość i chęć anihilacji tych ludzi minęła. To raczej sami Żydzi są antysemitami gdzie doskonale widać to zjawisko w nierównej wojnie z Palestyńczykami, którzy są czystej krwi Semitami, żyjącymi tam od ponad dwóch tysięcy lat.
Zastanawia mnie bardzo dlaczego założyłeś ten wątek?
Pozdrawiam
ZAMOS
 
 
Listek 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 31 Mar 2013
Posty: 7852
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2014-10-03, 05:48   

ZAMOS napisał/a:
Skąd ci się bierze Jezus Żyd?


Starczy przeczytać rodowód Zbawiciela by wiedzieć,że jest Żydem, z matki Żydówki Miriam, urodzonym w Betlehem.
Królem naszych serc jest lew z rodu Judy, potomstwo Dawida

Apokalipsa 22, (16) Ja, Jezus, posłałem mojego anioła, by wam zaświadczyć o tym, co dotyczy zborów:

Jam jest Odrośl i Potomstwo Dawida, Gwiazda świecąca, poranna.

Ap 5:5 bpd "Wtedy jeden ze starszych zwrócił się do mnie: Przestań płakać! Oto zwyciężył Lew z plemienia Judy, korzeń Dawidowy, aby otworzyć zwój i siedem jego pieczęci."


Chrystus Jezus jest Żydem, który żyje wiecznie.

Łk 1:32 bgn "Ten będzie wielkim, będzie nazwany Synem Najwyższego, a Pan Bóg mu da tron jego przodka Dawida."






:-D :-D :-D
_________________
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9
 
 
jfs300
[Usunięty]

Wysłany: 2014-10-03, 12:11   

Cytat:
Czyżbyś nie czytał Biblii gdzie Jezus mówi o Żydach „plemię żmijowe”, czy powiedział by tak o swoich


niech ten wycinek cytatu ZAMOSa da wam do myslenia, jak nieraz wygląda wasz styl myslenia i rozumienia Pisma Świętego.

Idealny przykład


odpowiedz dla ZAMOSA : oczywiście, ze powiedzialby.
 
 
Listek 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 31 Mar 2013
Posty: 7852
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2014-10-03, 15:43   

jfs300 napisał/a:
niech ten wycinek cytatu ZAMOSa da wam do myslenia,


ZAMOS nie lubi Żydów.Szkoda bo zbawienie pochodzi od Żydów.

J 4:22 bug "Wy czcicie to, czego nie znacie, a my czcimy to, co znamy, ponieważ zbawienie pochodzi od Żydów." - powiedział Mesjasz do Samarytanki.

Pozdrawiam
_________________
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9
 
 
jfs300
[Usunięty]

Wysłany: 2014-10-03, 16:29   

chodziło mi głównie o to , ze Jezus w swoich szeregach miał rownież wilków , i .. TAK powiedzialby Swoim :„plemię żmijowe”, co też zrobił;

mowilł zeby ich pouczyć , a nawet jeśli nie ich to przyszłe pokolenia
Ale nigdy nie wyrzekł się ich, nie powiedział
"Przez swoje występki nie jesteście już Żydami"

Wszyscy , nawet apostołowie przed zesłaniem Ducha Św. byli jeszce nieporadni , dopiero potem rozwineli się.nie brakuje też czarnych owiec , ktorzy nawet nie doczekali zesłania Ducha, przykładem był tu Judasz Iszkariot.

Pozwól ze zacytuje jakie rozwiązanie proponował Jezusowi szatan:


Cytat:
Szymonie, Szymonie, oto szatan domagał się, żeby was przesiać jak pszenicę; 32 ale Ja prosiłem za tobą, żeby nie ustała twoja wiara. Ty ze swej strony utwierdzaj twoich braci".


Czy nie tak samo proponują tu co poniektorzy, zeby osądzić niedojrzałe zboże JUŻ??
Zeby oceniać po owocach, lub co gorsza wracać do niedoskonałej formy zborów i kosciołów?

Teraz sytuacja podobna jest na przykład z Kosciołem ( i nie tylko!!), ze podważa się jego prawdziwość
na podstawie kilku duszpasterzy ktorzy nie należą do Jezusa ,ale do bestii.
Czy niedoskonałych nauk ,dając Gotowe tłumaczenia zaprzeczające i to sto razy gorsze , bo przyzwyające tą bestię

Przeczytaj apokalipse kto walczy z nierządnicą i jak.



Cytat:
A dziesięć rogów, które widziałeś,
i Bestia -
ci nienawidzić będą Nierządnicy
i sprawią, że będzie spustoszona i naga,
i będą jedli jej ciało,
i spalą ją ogniem9,
17 bo Bóg natchnął ich serca, aby wykonali Jego zamysł,
i to jeden zamysł wykonali -
i dali Bestii królewską swą władzę,



Owszem ten kto pali nierząd ten zabija nierządnicę, ale daje władzę Bestii.
Chcecie być poplecznikiem bestii?
 
 
jfs300
[Usunięty]

Wysłany: 2014-10-03, 16:48   

dopoki nie zaufacie Panu a bedziecie ufać swoim sercom , nienawiściom i wyuczonej logice
dopóty Pan nie przyjmie , bo on sie na siłe nie ''włamuje'' , tylko czeka na otwarte serce.


Nie działką człowieka z ludu jest osądzanie spraw Bożych. Za mały jest !!!!!!!!!!!
Ja to pojałem i czekam az wszyscy na forum równiez to pojmą, a szczególnie Ci z kategorii ''widać gołym okiem" A właśnie , ze nie!- widzisz co chcesz widzieć!
Widzisz ludzi , Bożych spraw nie widzisz.
 
 
ZAMOS 
Lach

Pomógł: 76 razy
Wiek: 67
Dołączył: 19 Paź 2012
Posty: 2102
Skąd: Wieś pod Warszawą
Wysłany: 2014-10-04, 14:41   

Listek napisał/a:
ZAMOS napisał/a:
Skąd ci się bierze Jezus Żyd?


Starczy przeczytać rodowód Zbawiciela by wiedzieć,że jest Żydem, z matki Żydówki Miriam, urodzonym w Betlehem.
Królem naszych serc jest lew z rodu Judy, potomstwo Dawida

Apokalipsa 22, (16) Ja, Jezus, posłałem mojego anioła, by wam zaświadczyć o tym, co dotyczy zborów:

Jam jest Odrośl i Potomstwo Dawida, Gwiazda świecąca, poranna.

Ap 5:5 bpd "Wtedy jeden ze starszych zwrócił się do mnie: Przestań płakać! Oto zwyciężył Lew z plemienia Judy, korzeń Dawidowy, aby otworzyć zwój i siedem jego pieczęci."


Chrystus Jezus jest Żydem, który żyje wiecznie.

Łk 1:32 bgn "Ten będzie wielkim, będzie nazwany Synem Najwyższego, a Pan Bóg mu da tron jego przodka Dawida."

:-D :-D :-D

W rodowodzie jaki napisał Łukasz jest, że to niby Józef był potomkiem Dawida, choć to bardzo naciągana teoria to i tak nie załatwia sprawy, ponieważ Józef ojcem Jezusa nie był, a więc cała ta układanka sypie się jak domek z kart. Ojcem Jezusa był Sam Bóg. Wprawdzie czytałem teksty, gdzie pisano, że Bóg też jest Żydem, ale jakoś im nie wierzę. Jeżeli chodzi o Marię to z jej rodowodu w Biblii nie ma praktycznie nic, więc nie da się wiarygodnie napisać nic co by potwierdzało, że była Żydówką. W Biblii i książkach pozabiblijnych mamy wyraźnie napisane, że Jezus był NAZAREJCZKIEM, A TYCH ŻYDZI PRZEKLINAJĄ !!! Natomiast tu zaczyna się problem którego praktycznie nie sposób rozwiązać jak wierzy się w wybraństwo Żydów i nie chodzi mi tutaj o to czy mamy ich lubić, czy nie. To nie ma najmniejszego znaczenia. Zgodnie z PRAWEM BOGA mamy być sprawiedliwi! Jak więc mam być inaczej sprawiedliwym jak nie przez naśladownictwo innych sprawiedliwych i największego ze sprawiedliwych. Już sama myśl, że Jezus miałby być następcą i kontynuatorem rodu króla Dawida w moim odczuciu jest bluźnierstwem. Dawid jak czytamy w Biblii popełnił wszystkie grzechy jakie człowiek zadufany w swej pysze może popełnić, że wspomną tu tylko bałwochwalstwo, cudzołóstwo i zbrodnie na masową skalę. Dzisiaj taki człowiek uznany zostałby za zbrodniarza wojennego i skazany tak jak skazano innych których się udało złapać. Potem mamy jego syna Salomona. To dopiero „święty” 700 żon i 300 kochanek, zbrodnie i bałwochwalstwo. Takich to niby miał mieć przodków Jezus? Nieprawdopodobne i niemożliwe.
Jak czytamy w Biblii Bóg jest SPRAWIEDLIWY i nigdy nie zmienia swych PRAW. Podobnie Bogu SPRAWIEDLIWYM BYŁ JEZUS. Tak jak Bóg zawsze mówił prawdę i między innymi za tą prawdę został tak okrutnie zamordowany, a wy mi tu karzecie wierzyć nie Jezusowi, a tym co Go zabili by utrzymać swą władzę. Ponadto Żydzi wywodzą swe „wybraństwo” z oszustwa jakiego dokonał na Izaaku Jakub ze swą matką. Czy zatem znów mam uwierzyć w to, że Dobry i Sprawiedliwy Bóg błogosławi oszustom, złodziejom, czarownikom i mordercom, by nie przedłużać listy obrzydliwości jakich dopuszczali się potomkowie Jakuba na tym dzisiaj zakończę.
Nie tak nauczał Bóg, Jezus i prawdziwi prorocy Boga Ojca. Zatem jak uwierzymy, że Bóg jest SPRAWIEDLIWY, MIŁOSIERNY I DOBRY to zrozumiemy, że każde słowo które mówi inaczej jest oszustwem i kłamstwem, a wiemy kto jest ojcem kłamstwa i zbrodni. Za tym, że Bóg zdania nie zmienia są wersety z księgi rodzaju, gdzie jest opisana zbrodnia Kaina na Ablu. Jak ktoś czytał tą pasjonującą i niedocenianą część Biblii to wie, że Bóg pomimo tego, że Kain na śmierć sobie swą zbrodnia zasłużył to Dobry i Sprawiedliwy Bóg zabić Kaina nie pozwolił nikomu i nawet o to zadbał specjalnym go „oznaczeniem, by tak się nawet przez pomyłkę nie stało.
Wracając teraz do największego blefu Biblii z którego wynika dalsze całe zwiedzenia jakim nas nakarmili Żydzi i świat im uwierzył w znacznej większości, a to kłamstwo. Dobry i Sprawiedliwy Bóg Ojciec nie mógł oszustowi błogosławić i nie błogosławił. Wystarczy tylko poczytać jak przebiegało to „błogosławieństwo”. Z Biblii wiemy, że jak Jakub „walczył” z niby jakimś bogiem i go pokonał to łatwo zrozumieć, że ten co mu pobłogosławił Bogiem Prawdziwym niestety być nie mógł, ale o tym innym razem.
Pozdrawiam
ZAMOS
 
 
Manna z nieba 


Wyznanie: Deizm.Baczna obserwatorka życia.
Pomogła: 304 razy
Dołączyła: 28 Mar 2013
Posty: 3454
Wysłany: 2014-10-04, 17:28   

RN napisał/a:
Manna z nieba napisał/a:
tom68 napisał/a:
co dziwne czesto nawet dzis sa ludzie nawet chrzescijanie ktorzy uwazaja ze to Zydzi zabili Jezusa


A to nie Żydzie zabili Jezusa?
A kto?


Chyba Żydzi ukrzyżowali Jezusa.

Ewangelia Jana 19..15 - 18. BIZTB.
''A oni zawołali;Precz, precz, ukrzyżuj go :!: Rzekł do nich Piłat; Króla waszego mam ukrzyżować :?: Odpowiedzieli arcykapłani; Nie mamy króla tylko cesarza'
Wtedy to wydał go im na śmierć krzyżową. Wzięli więc Jezusa i odprowadzili go.,
A on drzwigając krzyż swój, szedł na miejsce, zwane Trupią Czaszką, co po hebrajsku zwie się Golgota.
Gdzie go ukrzyżowali, a z nim innych dwóch.

Chyba żołnierze ukrzyżowali Jezusa

Ewangelia Jana 19. 23. BIZTB.
''A gdy żołnierze ukrzyżowali Jezusa, wzięli szaty jego.....

Zarówno teologowie jak i historycy twierdzą, że nauczanie Jezusa było tak wywrotowe i rewolucyjne z punktu widzenia władz żydowskich, że nawet gdyby Piłat uniewinnił go przy okazji toczącego się przed nim procesu, Jezus prędzej czy później zostałby zabity.
Jeżeli nie w skutek oficjalnego wyroku sądowego wydanego przez namiestnika rzymskiego, to może od skrytobójczego ataku.

Czytając ewangelie spotykamy kilkukrotnie sytuacje, w których Jezus znajduje się bardzo blisko sytuacji, w której miałby być ukamienowany bądź strącony z góry.
Każda z tych sytuacji mogłaby zakończyć się śmiercią Jezusa.

Kapłani żydowscy wydali Jezusa na śmierć i tej śmierci się domagali, jednak Jezusa skatował nikt inny jak Rzymianie.

Trzeba zadać sobie pytanie co do winy.
Kto krzyczał "ukrzyżuj go", czy ten tłum co chciał Barabasza to byli Rzymianie czy Żydzi?

Oskarżającymi byli Żydzi i to oni doprowadzili do skazania Jezusa.
Piłat uległ tłumowi żydowskiemu.
Co Rzymian obchodził jakiś Jezus, oni chcieli tylko mieć sprawę z głowy.

Z Biblii jasno wynika kto jest winny śmierci Jezusa.

Mat 23: (29) Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy! Bo budujecie groby prorokom i zdobicie grobowce sprawiedliwych, (30) i mówicie: Gdybyśmy żyli za czasów naszych przodków, nie bylibyśmy ich wspólnikami w zabójstwie proroków.[b] (31) Przez to sami przyznajecie, że jesteście potomkami tych, którzy [b]mordowali proroków. (32) Dopełnijcie i wy miary waszych przodków! (33) Węże, plemię żmijowe, jak wy możecie ujść potępienia w piekle?

Łuk 23: (4)Piłat więc oświadczył arcykapłanom i tłumom: Nie znajduję żadnej winy w tym człowieku. (5) Lecz oni nastawali i mówili: Podburza lud, szerząc swą naukę po całej Judei, od Galilei, gdzie rozpoczął, aż dotąd. (6) Gdy Piłat to usłyszał, zapytał, czy człowiek ten jest Galilejczykiem. (7) A gdy się upewnił, że jest spod władzy Heroda, odesłał Go do Heroda, który w tych dniach również przebywał w Jerozolimie.

(12) Odtąd Piłat usiłował Go uwolnić. Żydzi jednak zawołali: Jeżeli Go uwolnisz, nie jesteś przyjacielem Cezara. Każdy, kto się czyni królem, sprzeciwia się Cezarowi.

Mat 27:(20) Tymczasem arcykapłani i starsi namówili tłumy, żeby prosiły o Barabasza, a domagały się śmierci Isusa. (21) Pytał ich namiestnik: Którego z tych dwóch chcecie, żebym wam uwolnił? Odpowiedzieli: Barabasza. (22) Rzekł do nich Piłat: Cóż więc mam uczynić z Isusem, którego nazywają Mesjaszem? Zawołali wszyscy: Na krzyż z Nim! (23) Namiestnik odpowiedział: Cóż właściwie złego uczynił? Lecz oni jeszcze głośniej krzyczeli: Na krzyż z Nim! (24) Piłat widząc, że nic nie osiąga, a wzburzenie raczej wzrasta, wziął wodę i umył ręce wobec tłumu, mówiąc: Nie jestem winny krwi tego Sprawiedliwego. To wasza rzecz.

Jezus został zabity według prawa rzymskiego przez samych Rzymian.
Jednak prawdziwa wina leży po stronie Żydów, uczonych w piśmie faryzeuszy i ich zwolenników.

Ale jesli mówienie prawdy ma być uznane za antysemityzm to może lepiej powiedziec, że Jezusa zabili ludzie.
Własnie tak, jacyś tam ludzie.
_________________
Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające.
 
 
Henryk 

Pomógł: 453 razy
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 10237
Wysłany: 2014-10-04, 18:09   

ZAMOS napisał/a:
Jeżeli chodzi o Marię to z jej rodowodu w Biblii nie ma praktycznie nic, więc nie da się wiarygodnie napisać nic co by potwierdzało, że była Żydówką.

Właśnie rodowód napisany przez Łukasza, jest rodowodem Marii. :-D

Byli tacy, co twierdzili że Maryja nie była Żydówką. lecz Polką i katoliczką. :xhehe:
 
 
RN 


Wyznanie: Wiara Naturalna (Deizm)
Pomógł: 310 razy
Dołączył: 25 Paź 2013
Posty: 5125
Skąd: Ziemia Łódzka
Wysłany: 2014-10-04, 18:10   

Oczywiscie, że ludzie Piłata ukrzyżowali Jezusa.
Ja tylko wykorzystałem tekst z którego mogłoby wynikać, że to Żydzi dokonali egzekucji :-) , ale z ewangelii synoptycznych jasno wynika,że zrobił to okupant na ''prośbę'' Żydów.
Ewangelista Jan stworzył obraz Jezusa, który tak do końca nie wiadomo kim jest.
W prologu i 18 wersecie pierwszego rozdziału na pewno nie jest człowiekiem, ale już w tym samym, pierwszym rozdziale, werset 45 jest synem Józefa.
Ciekawe zestawienie dał też Jan odnośnie tego, czy Żydzi mieli prawo zabić Jezusa.
Odnośnie tego zadałem pytanie w temacie ''Ewangelia Jana'', dział ''Księgi'', ale jeszcze nikt mi nie odpowiedział - może sam dzisiaj odpowiem.
_________________
JESZCZE SIĘ TAKI NIE NARODZIŁ, CO BY OPOWIEŚCI BIBLIJNE POGODZIŁ
 
 
KobietaZMagdali 


Wyznanie: katoliczka
Pomogła: 235 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 12 Sty 2014
Posty: 2125
Skąd: ze wsi :)
Wysłany: 2014-10-04, 18:30   

Manna z nieba napisał/a:
Kapłani żydowscy wydali Jezusa na śmierć i tej śmierci się domagali, jednak Jezusa skatował nikt inny jak Rzymianie.

Czytałam gdzieś, że w tych oddziałach rzymskich w Jerozolimie sporo Syrofenicjan i Samarytan, który się zaciągali do oddziałów by móc walczyć z Żydami, z którymi byli skłóceni. I jest możliwe, że brali oni udział np., w biczowaniu by móc się "wyżyć" na Żydzie.
_________________
„Odpędzanie wilków, zagrażających Bożej owczarni, jest na pewno czymś chwalebnym, ale czyni się to modlitwą, przykładem życia, głoszeniem słowa Bożego i przekonywaniem -- a nie poprzez zadawanie gwałtu. Gwałt zadawany w obronie prawdy nie tylko krzywdzi konkretnych ludzi, ale kompromituje prawdę, ci zaś, którzy się do niego uciekają, choć ich intencją było odpędzenie wilków, sami się w wilków przemieniają.”

http://www.youtube.com/watch?v=l_lp-owKS6E
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 10