Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Egzorcyzm w Kościele Katolickim
Autor Wiadomość
nike 

Pomogła: 135 razy
Dołączyła: 05 Sie 2006
Posty: 10689
Wysłany: 2011-10-16, 20:10   

Talmid2Tes2,15 napisał/a:
a ja czytałem o takim wydarzeniu ,że Cudowny Medalik powstrzymał od pożaru budynek klasztoru

Tak??? To opowiedz o tym cudownym medaliku coś więcej :proszę:
_________________
http://biblos.feen.pl/index.php
 
 
Henryk 

Pomógł: 453 razy
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 10237
Wysłany: 2011-10-16, 20:40   

Talmid2Tes2,15 napisał/a:
a ja czytałem o takim wydarzeniu ,że Cudowny Medalik powstrzymał od pożaru budynek klasztoru

A na tym medaliku to musiał być koniecznie Florian zwany świętym.
Żaden inny święty nie mógł skuteczniej bronić od ognia. :mrgreen:
 
 
Jasior 


Wyznanie: Wierzący, Chrześcijanin
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Lut 2011
Posty: 736
Skąd: Okolice
Wysłany: 2011-10-16, 20:44   

Henryk napisał/a:
A na tym medaliku to musiał być koniecznie Florian zwany świętym.
Żaden inny święty nie mógł skuteczniej bronić od ognia. :mrgreen:


Jeśli dobrze rozumiem trzeba uważać by taki medalik nie wpadł do pieca C.O. bo ogień w nim zagaśnie?
_________________
Nie wiem, co się na świecie zrobiło! Zaczynają teraz umierać tacy ludzie, którzy dawniej nigdy nie umierali.
Julian Tuwim
 
 
herman 

Wyznanie: Rzymsko Katolickie
Wiek: 49
Dołączył: 27 Sty 2011
Posty: 78
Skąd: Katowice
Wysłany: 2011-10-23, 21:14   

Jasior, a taki cytat znasz ?
" (...) Zaprawdę powiadam wam: Jeśli macie wiarę jak ziarnko gorczycy, a powiecie tej górze: Przesuń się tam - to się przesunie, i nie ma rzeczy, która byłaby dla was niemożliwa." Mat 17,20
Widać umknął gdzieś i "Wierzący Chrześcijanin" stał się wątpiącym cynikiem. Ciekawym może okazać się też symbol węża na krzyżu u Mojżesza, a kto na niego spojrzał temu nie straszne były jadowite żmije. Dlatego tak kazał Bóg uczynić, bo spojrzenie na ten symbol wymagał podniesienie wzroku i spuszczenie z oka jadowitych żmij pełzających po ziemi. Był to znak zaufania Bogu. To samo dotyczy medalika, gromnicy czy innych symboli. Jeżeli będziesz je traktował z poziomu talizmanów - na nic ci się to nie zda. Jeżeli staną się symbolem zaufania i zawierzenia Bogu - znalazłeś tkwiącą "w nich" siłę. "W nich" dałem w cudzysłowie, bo tak naprawdę to nie w nich leży siła ale są jej symbolem.
Sorry memory.... wierzący wymazujemy z "wierzący chrześcijanin". :D
 
 
 
taka prawda
[Usunięty]

Wysłany: 2011-10-23, 22:16   

Herman chyba nie chcesz powiedzieć żeby sprowadzać Boga do kawałka drewna jak narody pogańskie?
 
 
nike 

Pomogła: 135 razy
Dołączyła: 05 Sie 2006
Posty: 10689
Wysłany: 2011-10-23, 22:37   

herman napisał/a:
(...) Zaprawdę powiadam wam: Jeśli macie wiarę jak ziarnko gorczycy, a powiecie tej górze: Przesuń się tam - to się przesunie, i nie ma rzeczy, która byłaby dla was niemożliwa." Mat 17,20

A czy wypróbowałeś już tę swoja wiarę, coby góry przenosiła? Pochwal się która górę przeniosleś?
_________________
http://biblos.feen.pl/index.php
 
 
herman 

Wyznanie: Rzymsko Katolickie
Wiek: 49
Dołączył: 27 Sty 2011
Posty: 78
Skąd: Katowice
Wysłany: 2011-10-23, 23:15   

Aż tak niezrozumiale piszę ? Czy trudno zrozumieć wyraz symbol ? Czy Bóg się sprowadził do kawałka metalu kiedy kąsały węże jadowite ? Co Jezus miał na myśli kiedy w wieczerniku mówił: " to jest Ciało Moje, to jest Krew Moja" ? Powiedział również: "to czyńcie na moją pamiątkę" czyli co ? Nakłaniał do tego, żeby sprowadzać Go do kawałka chleba i kilku kropel wina ? Teoretycznie potraficie to jakoś zrozumieć, a reszty nie ? Dlaczego jak żydzi walczyli to Mojżesz musiał mieć uniesione ręce żeby wygrywali ? Jakie znaczenie miały ręce Mojżesza ? Sprowadzono Boga do rąk Mojżesza ? Może powinni czcić jego ręce ? Dlaczego otaczano czcią Arkę Przymierza i Bóg nie potępił ich za to bałwochwalstwo ?

Może za dużo tego "dlaczego" ? Może to wszystko sprowadza się do słowa "symbol", może "relikwia", a może po prostu Pan Bóg chciał, żeby to nie było takie suche, żeby związana z tym była historia ? Przecież Jezus mógł przyjść na ziemię w tumanach kurzu prosto z nieba, krzyknął by: " Jestem Mesjaszem !!!" zrównał by jakieś góry, osuszył by ocean, wszystkich by uzdrowił, złych od razu pokonał i było by po sprawie. Niestety przyjął na siebie całą symbolikę życia człowieka. Musieli uciekać do egiptu, a przecież mógł posłać zastęp aniołów i wytracił by heroda razem z jego świtą i wojskiem. Po co to wszystko ? Poszedł się ochrzcić do Jana, Jan sam powiedział zdziwiony, że to On powinien ochrzcić Jana. Po co ? Po co to wszystko ? Wpada sobie jakaś babka i łzami obmywa mu nogi i naciera drogim olejkiem .... po trzykroć po co ..... Ktoś Go ma zdradzić, ktoś ma się zaprzeć. Po co ? Swoją drogą to Piotr chyba najczęściej strzelał gafy i upadał, a Jezus oddał mu władzę nad Swoim Kościołem. Również - po co ?
Właśnie panie kolego po to, żebyś mógł się na to powołać w walce ze złym. Czy ta walka to zwykła codzienność czy egzorcyzm daje Ci możliwość odejścia od dyskusji ze złym (z nim się nie dyskutuje), daje Ci wsparcie duchowe i przypomina. Mam krzyżyk, noszę go na piersi i ZAWSZE przypomina mi do kogo należę i że to dla Jego Bolesnej Męki, że zły został pokonany na krzyżu. Zapędzając się w demagogie biblijne nie pokonasz złego. Zły jest tysiąckroć inteligentniejszy od nas, a Pismo Św. zna doskonale (co nieraz udowodnił) więc Ty tylko ze swoją wiedzą biblijną przegrasz ze złym. Wda się z Tobą w dyskusje nad Biblią i już jesteś jego. Do tego potrzebujesz tego wszystkiego co zostawił dla nas. Woda święcona, Krzyż jako symbol zbawienia, olejki, którymi namaszczano.

Dla cynika nike mam dwie odpowiedzi:
1. moja wiara jest mniejsza od pyłku mąki i wystarcza tylko na przenoszenie zakupów ze sklepu do domu ;)
2. Przeniosłem górę swoich win, przeniosłem górę swoich słabości, przeniosłem górę problemów, przeniosłem górę odpowiedzialności za moją żonę oraz 4 dzieci, przeniosłem górę swojej niewiedzy. To pasmo górskie udało się przenieść dzięki mojej wierze, która być może po wyolbrzymieniu jest jak w punkcie 1.

Możesz pochwalić się większą wiarą ? Chętnie ogarnę wzrokiem Twoje pasmo górskie.
 
 
 
nike 

Pomogła: 135 razy
Dołączyła: 05 Sie 2006
Posty: 10689
Wysłany: 2011-10-24, 00:40   

herman napisał/a:
Czy Bóg się sprowadził do kawałka metalu kiedy kąsały węże jadowite ?


A czy był to metal? Ja nie bardzo rozumiem, a bardzo chciałabym . żebyś mi wyjaśnił tę sprawę

herman napisał/a:
Co Jezus miał na myśli kiedy w wieczerniku mówił: " to jest Ciało Moje, to jest Krew Moja" ? Powiedział również: "to czyńcie na moją pamiątkę" czyli co ? N


Symbol miał na myśli. Ponieważ kiedy mówił, to on jeszcze żył, więc jak mógł jeść swoje ciallo
_________________
http://biblos.feen.pl/index.php
 
 
Anowi 


Pomogła: 121 razy
Dołączyła: 02 Wrz 2007
Posty: 10070
Skąd: Bóg wie
Wysłany: 2011-10-24, 11:24   

Czy potrzeba przedmiotów aby być posłusznym Ojcu?
_________________
nie jest bogaty ten, kto posiada wiele,
tylko ten, kto niewiele potrzebuje.
 
 
Monika K.

Wyznanie: katolicyzm
Dołączył: 30 Gru 2013
Posty: 56
Wysłany: 2014-10-11, 12:16   

NAGRANIA Z EGZORCYZMU::
http://www.mostholyfamily...exorcisms32.mp3

Zwróćcie uwagę, jak demon boi się Maryi, krzycząc: "Ta kobieta! Ta kobieta!"...
_________________
www.vaticancatholic.com
 
 
merkaba 

Pomógł: 10 razy
Wiek: 47
Dołączył: 24 Sie 2010
Posty: 160
Wysłany: 2014-10-12, 21:05   

Czy potrzeba przedmiotów aby być posłusznym Ojcu

raczej do obrony przed złem
_________________
 
 
Maximus Minimus 
Maximus Minimus

Wyznanie: Katolik
Pomógł: 40 razy
Wiek: 40
Dołączył: 24 Cze 2014
Posty: 301
Wysłany: 2014-10-13, 21:53   

Monika, odkopałaś wątek o egzorcyzmach, przy okazji odkupując "kandydata" do obrzędu egzorcyzmów, na przykładzie którego chciałbym pokazać kolejne "stadia" działania złego ducha.

1. Początek, czyli zawarcie paktu z demonem

Nasz kandydat dowiaduje się od lekarzy, że wraz z żoną nigdy nie będą mogli mieć dzieci.

Cytat:
Kłopotliwe docinki oraz opinia lekarzy sprawiły, ze zaczęliśmy izolować się od otoczenia.


Pamiętacie nie-świętą trójcę wg egzorcystów, która doprowadza do kontaktów z demonem?
Strach - spowodowany wizją braku potomstwa
Odrzucenie - kłopotliwe docinki i opinia lekarzy
Osamotnienie - izolacja od otoczenia

Wtedy pojawia się demon z ofertą:
Cytat:
Pewnej niedzieli, wracając z kościoła z mszy usłyszałem głos Ducha Świętego zachęcającego mnie do kupienia Biblii, abym mógł dowiedzieć sie, co Bóg mówi do swoich dzieci.


Cytat:
Bóg przemówił do mnie słowami: „Idź i powiedz swojej żonie, ze dziś jest dzień, w którym uzdrowię waszego syna. Niech włoży ręce na dziecko, w imieniu Jezusa Chrystusa zwiąże wszelka chorobę i wszelką niemoc i od tej pory o nic sie nie martwcie. Poszedłem natychmiast zadzwonić do zony i przekazałem jej Boże polecenie.

Cytat:
Modliliśmy się, aby żona z dzieckiem mogli wyjść ze szpitala.

Cytat:
Wskutek awarii głównego kabla elektrycznego szpital pozbawiony był ogrzewania, co skłoniło lekarzy do wypisywania pacjentów do domu.


"Demon" załatwił interes dziecka kosztem innych pacjentów. Ile zabiegów się nie odbyło?
Ile powikłań? To już naszego kandydata nie interesuje. Zauważcie, że demon z nim igra. Dziecko się rodzi, ale nie jest zdrowe - tak działa zwodziciel.

2. "Tajne moce"


Cytat:
Kochani ,każdy cud musi być owocem działania Ducha Św.


Choć sam pisze trochę wcześniej:

Cytat:
Trochę więcej wiary w Boga moi mili . Bóg nie pozwoli by Jego dzieci zostały pożarte przez zwodzicieli. Dlatego też Słowo Boże mówi:
Mt 24:24 "Pojawią się bowiem fałszywi mesjasze i fałszywi prorocy, tacy, którzy będą nawet czynić wielkie cuda i znaki, aby wprowadzić w błąd, gdyby to było możliwe, nawet wybranych."


Cytat:
W czasie zgromadzenia Duch Św."przechadzał się " po naszych sercach i oczekiwaliśmy od Niego odpowiedzi.


To jakiś nowy "duch" skaczący z jednego "podpiętego" rytuałem na drugiego.
Cytat:
W czasie modlitwy Duch Św. objawił mi,że ten człowiek kłamie .
Ponieważ w jego mieszkaniu we wskazanym konkretnie miejscu znajdują się takie ,a takie przedmioty okultystyczne.



Dostęp do "wiedzy tajemnej". Stały punkt nawiedzenia przez demona.

Cytat:
Z biegiem czasu strach opanował mnie tak bardzo,że sama myśl o jeździe samochodem paraliżowała mnie!
Siedzisz trzymając kierownicę, a twój Ojciec tak naprawdę kieruje .
W tym momencie siedząc za kierownicą odczułem Bożą Obecność.
Czułem się dzieckiem,które Ojciec trzyma przed sobą pozwalając trzymać kierownicę i "kierować"
To wydarzenie było tak realne,że od tej pory zacząłem jeździć samochodem.
Dziś mój Ojciec nadal prowadzi,a ja cieszę się Jego obecnością.
Chwała Bogu.


Demon konsumuje wolną wolę człowieka do tego stopnia, że człowiek nie jest w stanie bez niego normalnie funkcjonować.
Objawy są spisane chronologicznie, wg postów użytkownika. Każdy jeden, najmniejszy stres wywołuje chęć sięgnięcia po "lekarstwo".

Cytat:
W pewnej chwili wraz z drugim bratem zaczęliśmy półgłosem modlić się na językach. Trwało to chwilkę. Po zakończeniu modlitwy pan psycholog usiadł zamyślony. Zapytaliśmy się ,co się stało.
Odpowiedział,że nie możliwą rzeczą jest byśmy my młodzi(wówczas)ludzie znali język staroperski i staro hebrajski.


Pan psycholog już jako dziecko brał udział w pracach archeologicznych na terenie Persji, bo przecież staroperskim nikt się nie posługuje od drugiej połowy I tys. p.n.e. Podobnie jak staro-hebrajski.

3. Co w zamian?


Jak wiadomo, demona się karmi energią, najlepiej cudzą:

W pewnym okresie życia zwiastując Ewangelię, Bóg użył mnie do zbudowania wspólnoty Charyzmatycznej przy KK. Ludzie potem, kiedy zaczęli czytać Biblię odeszli się z KK."

Zbroją każdego katolika jest łaska uświęcająca, której nie można utrzymać bez sakramentów. Ktoś, kto nie czytał Biblii jest łatwym celem...


4. Inne mądrości:
Cytat:
Ewangelia bez Mocy Ducha Św. to litera, która zabija.


Kto zna Ewangelię bez Mocy Ducha Św. ręka w górę

Cytat:
Powiedz zatem i przedstaw mi Twojego wielkiego Boga.


Kto to mówi?

Cytat:
Zakłamani , nadęci znawcy litery Słowa nie licząc się z nikim i niczym potrafią zniszczyć wiarę maluczkich.
Mocne słowa? To obraz dzisiejszego chrześcijaństwa.


Nie jesteśmy wielkim fanem chrześcijaństwa?

Cytat:
Króla Królów uczynili małym dzieciątkiem,które nic nie może.


Czyli moc Chrystusa rośnie wraz z wiekiem. Podobnie jak "moc" użytkownika

Cytat:
Wszystkie filmy o egzorcyzmach w KK mają na celu kontynuację niebiblijnej nauki jaką KK wpaja laikom od wieków


Nie lubimy egzorcyzmów

5. Występowanie przeciw Kościołowi Katolickiemu


KK ściąga na ten naród przekleństwo

Już samo wprowadzenie ogniem i mieczem katolicyzmu miało w podstawie zbudować "potęgę" Polski w Europie ,a nie nawrócić pogan do Chrystusa.

Zastanawiam się czy nikomu nie zależy by ten otumaniony przez kk kraj, Polska otrzymał wreszcie Światło Ewangelii zamiast średniowiecznych pomieszanych z pogaństwem nauk i praktyk.


Cóż Yarpen szkoda ,że w żywe oczy starasz się okłamywać tych,którzy zostali uwolnieni od katolickich herezji poznawszy Prawdę Słowa Bożego.


Generalnie KK to kościół( jeśli można go tak nazwać) kłamstwa

Jeśli chodzi o celibat to z jednego wersetu potrafili zrobić dogmat, by całe zagrabione bogactwa świata pozostały w rękach (...) z Watykanu.
(...) usunięto - naruszenie 6 pkt Regulaminu Forum


Katolicka katarakta. Tak można określić wypowiedzi wiernych PIS-owi i Watykanowi adwersarzom.



Jak widać autor tej książki nie pozostaje sam w swoim przekonaniu .
Są jeszcze wyżsi hierarchowie KRK , którzy widzą dystans oddzielający KRK od Boga.
I nie chodzi tu o potępianie zwodzonych ludzi ,lecz o wykazanie perfidii ich przewodników .
Oto przykład :

informator codzienny
Fakty, wiadomości, rzeczywistość. Bez filtra.
Benedykt XVI: Bóg nie żyje, jesteśmy sami


http://informatorcodzienny.wordpress.com/about/

Cytat:
Niniejsza strona ma, przynajmniej w założeniu, charakter humorystyczny. Zawarte na niej informacje prawdopodobnie nie są zgodne z rzeczywistością, z wyjątkiem tych dotyczących Jarosława Gowina; te są absolutnie prawdziwe. Redakcja nie odpowiada za Polskę.


Nienawiść zaślepia

6. Nienawiść do Maryi


Większość z nich nawet nie wie,że są okłamywani. Dla nich Radosną nowiną jest Królowa Polski Maryja (Żydówka :roll: )w tym antysemickim kraju.

Żydów też nie lubimy...

Cytat:
Słowa Gabriela to nic innego, niż dzisiejsze "Dzień dobry Mario" Jesteś szczęśliwa wśród niewiast. Zwykłe pozdrowienie. Nie modlił się do niej ,gdyż przestąpiłby Boże Przykazanie.


Własna interpretacja Pisma? Przekręcanie Ewangelii

καὶ εἰσελθὼν πρὸς αὐτὴν εἶπεν Χαῖρε κεχαριτωμένη ὁ Κύριος μετὰ σοῦ ⧼εὐλογημένη σὺ ἐν “Peace to you, full of grace, our Lord is with you; you are blessed among women.”

Tłumaczenie interlinearne. Anioł jest tylko posłańcem i "środkiem przekazu".
Odmawianie NMP łaski.

Cytat:
a elementem tegoż modlitwy typu "Zdrowaś Mario" to pogański zwyczaj odprawiany przez szamanów mających swoje boginie.


Słowa archanioła Gabriela są przyrównane do szamańskich obrzędów. Bluźnierstwo wywołane nienawiścią do NMP

A teraz podsumowanie cytatem użytkownika

Czy Duch Święty ,kltórym zostałem zapieczętowany na dzień odkupienia , jest innym Duchem niż Ten , którego mieli Apostołowie czy Jezus???
_________________
AMDG
 
 
grubyilysy 


Wyznanie: Ogólnie - trzymam się wiary Nazarejczyka.
Pomógł: 1 raz
Wiek: 54
Dołączył: 27 Lis 2011
Posty: 77
Wysłany: 2014-10-29, 23:25   

Maximus Minimus napisał/a:

....
Wtedy pojawia się demon z ofertą:
Cytat:
Pewnej niedzieli, wracając z kościoła z mszy usłyszałem głos Ducha Świętego zachęcającego mnie do kupienia Biblii, abym mógł dowiedzieć sie, co Bóg mówi do swoich dzieci.


Cytat:
Bóg przemówił do mnie słowami: „Idź i powiedz swojej żonie, ze dziś jest dzień, w którym uzdrowię waszego syna. Niech włoży ręce na dziecko, w imieniu Jezusa Chrystusa zwiąże wszelka chorobę i wszelką niemoc i od tej pory o nic sie nie martwcie. Poszedłem natychmiast zadzwonić do zony i przekazałem jej Boże polecenie.

Cytat:
Modliliśmy się, aby żona z dzieckiem mogli wyjść ze szpitala.

Cytat:
Wskutek awarii głównego kabla elektrycznego szpital pozbawiony był ogrzewania, co skłoniło lekarzy do wypisywania pacjentów do domu.


"Demon" załatwił interes dziecka kosztem innych pacjentów. Ile zabiegów się nie odbyło?
Ile powikłań? To już naszego kandydata nie interesuje. Zauważcie, że demon z nim igra. Dziecko się rodzi, ale nie jest zdrowe - tak działa zwodziciel.
...

No nie mam aż takiej wiedzy, jak działa zwodziciel, ale wiadomo, że przede wszystkim posługuje się kłamstwem i manipulacją.

Maximus, jak nazwałbyś fragment:
Cytat:

Ile zabiegów się nie odbyło?
Ile powikłań?

Jak czytałem ten fragment to miałem skojarzenie, że w każdym razie były "jakieś problemy i powikłania", a przecież nie masz na ten temat żadnej wiedzy - sugerujesz istnienie faktów sobie nieznanych. Może nie jest to jeszcze kłamstwo, ale raczej jest to już manipulacja.
No nie sugeruję zaraz, że Twój komentarz jest komentarzem demonicznym, ale zwracam uwagę na zawartą w nim manipulację.



Po drugie:
Cytat:
Bóg przemówił do mnie słowami: „Idź i powiedz swojej żonie, ze dziś jest dzień, w którym uzdrowię waszego syna. Niech włoży ręce na dziecko, w imieniu Jezusa Chrystusa zwiąże wszelka chorobę i wszelką niemoc i od tej pory o nic sie nie martwcie.

Zasugerowałeś, że demon poleca wierzącemu (jak się domyślam także ochrzczonemu) modlić się ewidentnym egzorcyzmem w imieniu Jezusa Chrystusa - tak się dzieje - ale Ty piszesz że jest to "działanie demoniczne".
No musi to być zaskakujące bo oto wierzący modli się w imieniu Jezusa Chrystusa o uwolnenie od mocy demonicznej a Ty sugerujesz że może postępować za "podszeptem szatańskim".

Wyjaśnij proszę, czy Twoim zdaniem wierzący i ochrzczony posiada autorytet do modlitwy stanowiącej w swojej istocie egzorcyzm, czy nie.
_________________
"Chwała Bogu na wysokościach
a na Ziemi pokój ludziom dobrej woli."
 
 
Maximus Minimus 
Maximus Minimus

Wyznanie: Katolik
Pomógł: 40 razy
Wiek: 40
Dołączył: 24 Cze 2014
Posty: 301
Wysłany: 2014-11-03, 20:43   

@ grubyilysy

Cytat:
Jak czytałem ten fragment to miałem skojarzenie, że w każdym razie były "jakieś problemy i powikłania", a przecież nie masz na ten temat żadnej wiedzy - sugerujesz istnienie faktów sobie nieznanych. Może nie jest to jeszcze kłamstwo, ale raczej jest to już manipulacja.
No nie sugeruję zaraz, że Twój komentarz jest komentarzem demonicznym, ale zwracam uwagę na zawartą w nim manipulację.


Przyjrzyjmy się naszemu szpitalowi bliżej:
Wskutek awarii głównego kabla elektrycznego szpital pozbawiony był ogrzewania, co skłoniło lekarzy do wypisywania pacjentów do domu.

Weźmy jako przykład pierwszy lepszy warszawski szpital dziecięcy, np. z ul. Niekłańskiej
http://www.nieklanska.pl/
255 łóżek etatowych. W tym oddział ratunkowy, neurochirurgiczny, blok operacyjny.
Teraz wyobraźmy sobie brak prądu w takim szpitalu. Spróbuj może na swoim przykładzie - np. twoja żona akurat rodzi przez cesarkę, albo twoje dziecko ma dializę.
Pamiętajmy, że to lata osiemdziesiąte w naszym przypadku. Pytanie do Ciebie:
Ile zabiegów się nie odbyło?
Ile powikłań?
Ile utrudnień?
Ilu pacjentów nie zostało przyjętych?
Gdybyś dalej chciał drążyć, to dam ci przykład z życia:
http://www.tvn24.pl/wiado...nia,309678.html

Jak poinformowała rzeczniczka Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego Elżbieta Sochanowska noworodki ewakuowano karetkami pogotowia; niektóre w inkubatorach. Dzieci przewieziono do szpitala w dzielnicy Zdroje. Personel trzech klinik, w których wystąpiła awaria, pojechał z ewakuowanymi wcześniakami, by wspomóc tamtejszych lekarzy.

Cytat:
Zasugerowałeś, że demon poleca wierzącemu (jak się domyślam także ochrzczonemu) modlić się ewidentnym egzorcyzmem w imieniu Jezusa Chrystusa - tak się dzieje - ale Ty piszesz że jest to "działanie demoniczne".
No musi to być zaskakujące bo oto wierzący modli się w imieniu Jezusa Chrystusa o uwolnenie od mocy demonicznej a Ty sugerujesz że może postępować za "podszeptem szatańskim".
Wyjaśnij proszę, czy Twoim zdaniem wierzący i ochrzczony posiada autorytet do modlitwy stanowiącej w swojej istocie egzorcyzm, czy nie.


Ciekawy wątek poruszyłeś.
Czy wypowiedziane imię Jezus Chrystus wystarczy?
Mt 17:20
Wtedy uczniowie zbliżyli się do Jezusa na osobności i pytali: "Dlaczego my nie mogliśmy go wypędzić?" On zaś im rzekł: "Z powodu małej wiary waszej. Bo zaprawdę, powiadam wam: Jeśli będziecie mieć wiarę jak ziarnko gorczycy, powiecie tej górze: "Przesuń się stąd tam!", a przesunie się. I nic niemożliwego nie będzie dla was.

Dz. 19:14-16
Czyniło to siedmiu synów niejakiego Skewasa, arcykapłana żydowskiego. Zły duch odpowiedział im: "Znam Jezusa i wiem o Pawle, a wy coście za jedni?" I rzucił się na nich człowiek, w którym był zły duch, powalił wszystkich i pobił tak, że nadzy i poranieni uciekli z owego domu.

Trzy elementy konieczne, czyli oprzeć się na Boskiej Mocy (nie własnej jak w naszym przypadku), wyganiać w imię Jezusa (nie Isusa), oraz przyoblec się w pełną zbroję Bożą z Ef 6:10.

Czy sam Jezus Chrystus przestrzega nas przed fałszywymi egzorcystami?

Mt 7:22-23
Wielu powie Mi w owym dniu: "Panie, Panie, czy nie prorokowaliśmy mocą Twego imienia, i nie wyrzucaliśmy złych duchów mocą Twego imienia, i nie czyniliśmy wielu cudów mocą Twego imienia?" Wtedy oświadczę im: "Nigdy was nie znałem. Odejdźcie ode Mnie wy, którzy dopuszczacie się nieprawości!"

Tyle na temat samego egzorcyzmu. Czy użytkownik ma charyzmat? Z pozostałych wpisów wynika, że nie. Ktoś rzeczywiście dotknięty przez Chrystusa nie wypowiadałby się w ten sposób o Matce Zbawiciela, ani o Ewangelii.

Być może w tym przypadku chodzi tylko o reklamę KADS i cała historia jest nieprawdziwa.
Jeżeli jest jednak prawdziwa to sprawa jest bardzo poważna. W tym przypadku paktu z demonem nie podpisywał sam zainteresowany, lecz jego żona.
To ona pragnie dziecka i to ona jest gotowa je ratować nawet kosztem swojej duszy. Z relacji wynika, że ofiara zazwyczaj dokonuje "cudów" wraz z żoną i sama nie jest świadoma pochodzenia "darów".

Jest też sprawa wynikająca trochę z dogmatów. Bóg jest wszędzie i w każdym czasie, gdyż czas Boga nie obowiązuje. Szatan i demony natomiast są już ograniczone czasoprzestrzenią:
Cytat:
W czasie zgromadzenia Duch Św."przechadzał się " po naszych sercach i oczekiwaliśmy od Niego odpowiedzi.


Jest też coś, co warto mieć na uwadze, o czym egzorcyści nie chcą mówić. Udany egzorcyzm wiąże się z wyrzeczeniem się wszystkiego, co się otrzymało od demona.
W tym przypadku niestety dziecko jest wyrazem nieposłuszeństwa wobec Woli Bożej (patrz dziecko Batszeby i Dawida) i jeden z rodziców będzie musiał mocno poprosić Boga, by Ten zezwolił na ofiarowanie siebie w zamian.

Pzdr
_________________
AMDG
 
 
Dezerter 


Wyznanie: chrześcijanin
Pomógł: 224 razy
Dołączył: 16 Sie 2009
Posty: 3640
Skąd: Inowrocław
Wysłany: 2014-11-03, 22:21   

grubyilysy napisał/a:
Zasugerowałeś, że demon poleca wierzącemu (jak się domyślam także ochrzczonemu) modlić się ewidentnym egzorcyzmem w imieniu Jezusa Chrystusa - tak się dzieje - ale Ty piszesz że jest to "działanie demoniczne".
No musi to być zaskakujące bo oto wierzący modli się w imieniu Jezusa Chrystusa o uwolnenie od mocy demonicznej a Ty sugerujesz że może postępować za "podszeptem szatańskim".

Wyjaśnij proszę, czy Twoim zdaniem wierzący i ochrzczony posiada autorytet do modlitwy stanowiącej w swojej istocie egzorcyzm, czy nie.

Zgadzam się z MM
Wiesz zapewne, że demon może podszywać się pod innych, samego Boga, Jezusa, Ducha Św, Maryję, ducha światłości itd

Pytasz czy
Cytat:
wierzący i ochrzczony posiada autorytet do modlitwy stanowiącej w swojej istocie egzorcyzm, czy nie

sorry za porównanie ale pytasz podstępnie jak.... ;-)
bo
- Egzorcysta jest ochrzczony i wierzący i tylko on ma prawo do egzorcyzmu sensu stricto czyli egzorcyzm uroczysty, będącym jednym z sakramentaliów Kościoła.
- W egzorcyzmie mogą brać udział również inne osoby niebędące egzorcystami
- Osoby niebędące egzorcystom posiada autorytet do modlitwy stanowiącej w swojej istocie egzorcyzm np:
"Egzorcyzm do św. Michała Archanioła"
http://pl.wikipedia.org/w...Archanio%C5%82a
- Osoby niebędące egzorcystą mogą prowadzić modlitwę o uwolnienie, która nie jest egzorcyzmem sensu stricto, ale ma działanie zbliżone do egzorcyzmu np.
Modlitwa pięciu kluczy Lozano
http://charyzmat.kazimier...-dla-kogo-.html
- Każdy z wierzących w chwili zagrożenia duchowego może modlić się słowami:
" w imię Jezusa Chrystusa Pana mojego odejdź duchu, bo nie masz nic do mnie ! Moim Panem jest Jezus Chrystus"
Sam z tej ostatniej korzystam, gdy zdarzy się (bardzo rzadko) , że obudzę się w nocy z jakimś dziwnym niepokojem, lub po złym/demonicznym (w treści) śnie
- spokój i sen wraca szybko, bo skoro Jezus jest ze mną, to któż przeciwko mnie :-D
szalom
_________________
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie
http://zchrystusem.pl/
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 10