Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Anna01
2014-10-05, 17:39
Ewangelia chrześcijanska a ewangelia katolicka
Autor Wiadomość
Baruch.Levi 

Dołączył: 18 Gru 2013
Posty: 5
Wysłany: 2014-10-15, 08:00   

Jest zupełnie oczywiste, że na tym forum grasuje klerykalna grupa i anty-semici i jak się okazuje jest to prawda. Nie pierwszy raz znieważani są tu ludzie o odmiennych poglądach co jest sprzeczne z prawem każdego cywilizowanego kraju w tym również i Polski demokratycznej !

Aktualnie widać, że na tym forum urządza się krucjatę przeciwko osobom, które bronią innego punktu widzenia niż ten który reprezentuje hierarchia kościelna.

Nie wolno być bezradnym na takie poczynania, bo bierność prowadzi do zastraszającej klerykalizacji tego kraju. Efekty widać w rabunkowej gospodarce i coraz większej cenzurze.

To forum będzie obserwowane i gdy będą wystarczające dowody na społeczną szkodliwość prowadzonych tu dyskusji odpowiedni ludzie postarają się o to, aby to forum zablokować, albo zlikwidować.

JEST TO OFICJALNE I PUBLICZNE OSTRZEŻENIE !
 
 
nike 

Pomogła: 135 razy
Dołączyła: 05 Sie 2006
Posty: 10689
Wysłany: 2014-10-15, 10:08   

Tropiciel i Wiśniewski Zauważyłam,ze wy oboje chyba już dostatecznie macie wyrobiona milość do bliźniego swego, aż z was BUCHA podziwiam was. :-( :-(
_________________
http://biblos.feen.pl/index.php
 
 
janwisniewski68 
Droga prawdy


Pomógł: 25 razy
Wiek: 67
Dołączył: 21 Mar 2009
Posty: 2050
Skąd: w - wa
Wysłany: 2014-10-15, 10:43   

jfs300 napisał/a:
''Nie mów fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swemu ''

Brawo RNie:)
Szkoda tylko ze niczego sie nie nauczą a bardziej zatwardzą i nadal; ( co już zastrzegli ) i nadal bedą łamać to przykazanie :(

Ty działaj sobie spokojnie a ja sie pomodle, by Bóg im to wybaczył :-)

Swoją drogą to straszne co autorzy tych stron zrobili z tymi biednymi ludzmi..

Organizacje jak też anonim nie mieści się w słowie bliźni !!!! gdyby tak było szatan szybko stałby się bliźnim !! ludzi i większości przypadków tak jest !!
_________________

 
 
tropiciel 


Pomógł: 63 razy
Dołączył: 11 Kwi 2013
Posty: 4962
Wysłany: 2014-10-15, 10:57   

nike

Cytat:
Tropiciel i Wiśniewski Zauważyłam,ze wy oboje chyba już dostatecznie macie wyrobiona milość do bliźniego swego, aż z was BUCHA podziwiam was


Nie sądźcie, abyście nie byli sądzeni. Albowiem jakim sądem sądzicie, takim was osądzą, i jaką miarą mierzycie, taką i wam odmierzą. - Ewangelia Mateusza 7 : 1 - 2.

_______________________________________
 
 
jfs300
[Usunięty]

Wysłany: 2014-10-15, 11:42   

tropiciel napisał/a:
nike

Cytat:
Tropiciel i Wiśniewski Zauważyłam,ze wy oboje chyba już dostatecznie macie wyrobiona milość do bliźniego swego, aż z was BUCHA podziwiam was


Nie sądźcie, abyście nie byli sądzeni. Albowiem jakim sądem sądzicie, takim was osądzą, i jaką miarą mierzycie, taką i wam odmierzą. - Ewangelia Mateusza 7 : 1 - 2.

_______________________________________


więc nie sądź?
 
 
janwisniewski68 
Droga prawdy


Pomógł: 25 razy
Wiek: 67
Dołączył: 21 Mar 2009
Posty: 2050
Skąd: w - wa
Wysłany: 2014-10-15, 15:37   

tropiciel napisał/a:
nike

Cytat:
Tropiciel i Wiśniewski Zauważyłam,ze wy oboje chyba już dostatecznie macie wyrobiona milość do bliźniego swego, aż z was BUCHA podziwiam was


Nie sądźcie, abyście nie byli sądzeni. Albowiem jakim sądem sądzicie, takim was osądzą, i jaką miarą mierzycie, taką i wam odmierzą. - Ewangelia Mateusza 7 : 1 - 2.

_______________________________________

I Tak i Nie !!!
Bo wyrwane z kontekstu ....

(1) Nie ma przeto usprawiedliwienia dla ciebie, kimkolwiek jesteś, człowiecze, który sądzisz; albowiem, sądząc drugiego, siebie samego potępiasz, ponieważ ty, sędzia, czynisz to samo. (2) Bo wiemy, że sąd Boży słusznie spada na tych, którzy takie rzeczy czynią. (3) Czy mniemasz, człowiecze, który osądzasz tych, co takie rzeczy czynią, a sam je czynisz, że ujdziesz sądu Bożego? (4) Albo może lekceważysz bogactwo jego dobroci i cierpliwości, i pobłażliwości, nie zważając na to, że dobroć Boża do upamiętania cię prowadzi? (5) Ty jednak przez zatwardziałość swoją i nieskruszone serce gromadzisz sobie gniew na dzień gniewu i objawienia sprawiedliwego sądu Boga, (6) który odda każdemu według uczynków jego: (7) tym, którzy przez trwanie w dobrym uczynku dążą do chwały i czci, i nieśmiertelności, da żywot wieczny; (8) tych zaś, którzy o uznanie dla siebie zabiegają i sprzeciwiają się prawdzie, a hołdują nieprawości, spotka gniew i pomsta. (9) Tak, utrapienie i ucisk spadnie na duszę każdego człowieka, który popełnia złe, najprzód Żyda, potem i Greka, (10) a chwała i cześć, i pokój każdemu, który czyni dobrze, najpierw Żydowi, a potem i Grekowi. (11) Albowiem u Boga nie ma względu na osobę. (12) Bo ci, którzy bez zakonu zgrzeszyli, bez zakonu też poginą; a ci, którzy w zakonie zgrzeszyli, przez zakon sądzeni będą; (13) gdyż nie ci, którzy zakonu słuchają, są sprawiedliwi u Boga, lecz ci, którzy zakon wypełniają, usprawiedliwieni będą. (14) Skoro bowiem poganie, którzy nie mają zakonu, z natury czynią to, co zakon nakazuje, są sami dla siebie zakonem, chociaż zakonu nie mają; (15) dowodzą też oni, że treść zakonu jest zapisana w ich sercach; wszak świadczy o tym sumienie ich oraz myśli, które nawzajem się oskarżają lub też biorą w obronę; (16) będzie to w dniu, kiedy według ewangelii mojej Bóg sądzić będzie ukryte sprawy ludzkie przez Jezusa Chrystusa. (17) Jeśli tedy ty mienisz się Żydem i polegasz na zakonie, i chlubisz się Bogiem, (18) i znasz wolę jego, i umiesz rozróżnić dobre od złego, będąc pouczonym przez zakon, (19) i uważasz siebie samego za wodza ślepych, za światłość dla tych, którzy są w ciemności, (20) za wychowawcę nierozumnych, za nauczyciela dzieci, mającego w zakonie ucieleśnienie wiedzy i prawdy, (21) ty więc, który uczysz drugiego, siebie samego nie pouczasz? Który głosisz, żeby nie kradziono, kradniesz? (22) Który mówisz, żeby nie cudzołożono, cudzołożysz? Który wstręt czujesz do bałwanów, dopuszczasz się świętokradztwa? (23) Który się chlubisz zakonem, przez przekraczanie zakonu bezcześcisz Boga? (24) Albowiem z waszej winy, jak napisano, poganie bluźnią imieniu Bożemu. (25) Bo obrzezanie jest pożyteczne, jeśli przestrzegasz zakonu; jeśli jednak jesteś przestępcą zakonu, obrzezanie twoje stało się nieobrzezaniem. (26) Jeśli więc ten, który nie ma obrzezania, zachowuje przykazania zakonu, czyż jego nieobrzezanie nie będzie poczytane za obrzezanie? (27) Przeto ten, który cieleśnie jest nieobrzezany, a wypełnia zakon, będzie sądził ciebie, który mimo litery zakonu i obrzezania jesteś przestępcą zakonu. (28) Albowiem nie ten jest Żydem, który jest nim na zewnątrz, i nie to jest obrzezanie, które jest widoczne na ciele, (29) ale ten jest Żydem, który jest nim wewnętrznie, i to jest obrzezanie, które jest obrzezaniem serca, w duchu, a nie według litery; taki ma chwałę nie u ludzi, lecz u Boga.

(List do Rzymian 2:1-29, Biblia Warszawska)
_________________

 
 
RN 


Wyznanie: Wiara Naturalna (Deizm)
Pomógł: 310 razy
Dołączył: 25 Paź 2013
Posty: 5125
Skąd: Ziemia Łódzka
Wysłany: 2014-10-15, 16:31   

Baruch.Levi napisał/a:
Jest zupełnie oczywiste, że na tym forum grasuje klerykalna grupa i anty-semici i jak się okazuje jest to prawda. Nie pierwszy raz znieważani są tu ludzie o odmiennych poglądach co jest sprzeczne z prawem każdego cywilizowanego kraju w tym również i Polski demokratycznej !

Aktualnie widać, że na tym forum urządza się krucjatę przeciwko osobom, które bronią innego punktu widzenia niż ten który reprezentuje hierarchia kościelna.

Nie wolno być bezradnym na takie poczynania, bo bierność prowadzi do zastraszającej klerykalizacji tego kraju. Efekty widać w rabunkowej gospodarce i coraz większej cenzurze.

To forum będzie obserwowane i gdy będą wystarczające dowody na społeczną szkodliwość prowadzonych tu dyskusji odpowiedni ludzie postarają się o to, aby to forum zablokować, albo zlikwidować.

JEST TO OFICJALNE I PUBLICZNE OSTRZEŻENIE !


Z mojej strony polecam Tobie dwa linki;
https://www.youtube.com/watch?v=HIXJBBnzd0E

Od 4 minuty , 50 sekundy do minuty 5 - tej.
''Również i dziś, tym, którzy uważają Izrael za swoją ojczyznę, jesteśmy gotowi wydać emigracyjne paszporty''.

Władysław Gomułka - wypowiedż z 1967 roku.

Drugi link.
http://www.arslege.pl/grozba-karalna/k1/a223/

Poza tym Twój post zachowamy, będzie stanowił materiał dowodowy.
_________________
JESZCZE SIĘ TAKI NIE NARODZIŁ, CO BY OPOWIEŚCI BIBLIJNE POGODZIŁ
 
 
Jachu 
cichy,pokorny

Pomógł: 445 razy
Wiek: 93
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 10693
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2014-10-15, 16:58   

Dezerter napisał/a:
Janie jestem z Ciebie dumny, też tak piszę i też zwracam uwagę braciom w Chrystusie, że
Poznajcie prawdę a Prawda was wyzwoli
wszystkich, dla których prawda jest ważniejsza od kłamstwa
pozdrawiam


A Jezus powiedział:

Jn 14:6
6. Odpowiedział mu Jezus: Ja jestem drogą i prawdą, i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak tylko przeze Mnie.
(BT)
No to jaka prawda głoszona i reprezentowana jest na FB ??? Może trochę pokory i wejrzenia w siebie by się przydało,a nie kanonady słow i deklaracji (pustych ?). ;-)
_________________
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.
 
 
Jachu 
cichy,pokorny

Pomógł: 445 razy
Wiek: 93
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 10693
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2014-10-15, 17:17   

Ewangelia, czyli Dobra Nowina o zaprowadzeniu Królestwa Bożego na Ziemi ,może być i jest tylko jedna,tak jak Bóg jest Jeden i Zbawiciel- Syn Boży Jezus,też jest Jeden
_________________
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.
 
 
Anna01 
Administrator


Wyznanie: Deizm
Pomogła: 292 razy
Dołączyła: 20 Maj 2006
Posty: 4596
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-10-15, 18:29   

Baruch.Levi napisał/a:
Jest zupełnie oczywiste, że na tym forum grasuje klerykalna grupa i anty-semici i jak się okazuje jest to prawda. Nie pierwszy raz znieważani są tu ludzie o odmiennych poglądach co jest sprzeczne z prawem każdego cywilizowanego kraju w tym również i Polski demokratycznej !

Aktualnie widać, że na tym forum urządza się krucjatę przeciwko osobom, które bronią innego punktu widzenia niż ten który reprezentuje hierarchia kościelna.

Nie wolno być bezradnym na takie poczynania, bo bierność prowadzi do zastraszającej klerykalizacji tego kraju. Efekty widać w rabunkowej gospodarce i coraz większej cenzurze.

To forum będzie obserwowane i gdy będą wystarczające dowody na społeczną szkodliwość prowadzonych tu dyskusji odpowiedni ludzie postarają się o to, aby to forum zablokować, albo zlikwidować.

JEST TO OFICJALNE I PUBLICZNE OSTRZEŻENIE !


A Pan w czyim imieniu występuje ? I w czyim imieniu nas tu straszy ???!!!
Czy pisząc KLERYKALNA GRUPA ma Pan na myśli TRZY OSOBY wyznania KRK, które są na forum ???
Ponieważ posunął się Pan za daleko - wklejam PW jakie od Pana otrzymałam.

Baruch.Levi napisał/a:
Już raz dotarło do mnie, że na tym forum grasują anty-semici i jak się okazało była to prawda. Bezczelne znieważanie narodu żydowskiego sprzeczne z prawem każdego cywilizowanego kraju !

Aktualnie widać, że na tym forum urządza się krucjatę przeciwko wszystkim, którzy bronią narodu żydowskiego. To forum będzie obserwowane przez odpowiednich ludzi i gdy będziemy mieli wystarczające dowody na społeczną szkodliwość prowadzonych tu dyskusji odpowiedni ludzie postarają się o to, aby to forum zlikwidować. Z poważaniem


Jak na razie to Pan znieważa osoby tu piszące, w dodatku straszy !
W cywilizowanym, demokratycznym państwie ZASTRASZANIE JEST KARALNE !
CHCĘ, ŻEBY PAN BYŁ TEGO ŚWIADOM ! I niech Pan nie myśli, że w internecie jest Pan anonimowy!
I chcę jeszcze jedno zaznaczyć - to Pan jest największym antysemitą !
Wystawił Pan "laurkę" Narodowi Żydowskiemu tymi groźbami !!!!
_________________
Miłość nie wyrządza zła bliźniemu. Przeto miłość jest doskonałym wypełnieniem Prawa.
Rzym. 13:10
 
 
jfs300
[Usunięty]

Wysłany: 2014-10-15, 18:44   

Anno to o takich pisano:
Cytat:
Oto Ja ci daję [ludzi] z synagogi szatana,
spośród tych, którzy mówią o sobie, że są Żydami -
a nie są nimi, lecz kłamią.
Oto sprawię, iż przyjdą i padną na twarz przed twymi stopami,
a poznają, że Ja cię umiłowałem.


Prawdziwy Żyd , to taki ktory idzie wzrorem z Chrystusa, miłuje , a nie wszedzie widzi czające się zło.
Do tego zastrasza i pomawia niewinnych ludzi.
Taki jest w rękach lucyfera.
 
 
janwisniewski68 
Droga prawdy


Pomógł: 25 razy
Wiek: 67
Dołączył: 21 Mar 2009
Posty: 2050
Skąd: w - wa
Wysłany: 2014-10-15, 19:20   

RN napisał/a:


Poza tym Twój post zachowamy, będzie stanowił materiał dowodowy.

Pierwszy raz spotykam moderatora który straszy !!!!
Żebyś ty pierwszy nie stanął przed sądem Bożym jak on przed ludzkim !!
_________________

 
 
Dezerter 


Wyznanie: chrześcijanin
Pomógł: 224 razy
Dołączył: 16 Sie 2009
Posty: 3640
Skąd: Inowrocław
Wysłany: 2014-10-15, 21:36   

Baruch.Levi napisał/a:
Jest zupełnie oczywiste, że na tym forum grasuje klerykalna grupa i anty-semici


Ja i JFS na pewno jesteśmy antyklerykałami - Migdałek raczej nie ?
Antysemitów na tym forum ze świecą szukać, ale ja do nich na pewno nie należę - jasno deklaruje się jako filosemita, do lat pisze na FŻP i nie znajdziesz tam mojego antysemickiego posta, z administracją forum pisałem nie raz na pw dopytując ciekawiących mnie rzeczy z judaizmu - szczególnie cenię sobie Starca jako czcigodnego, bogobojnego i mądrego człowieka - przedstawiciela judaizmu. W domu korzystam ostatnio tylko ż Żydowskiego tłumaczenia z komentarzem NT Sterna.
Daj nam Boże więcej takich antysemitów w Polsce jak ja
szalom
_________________
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie
http://zchrystusem.pl/
 
 
Anna01 
Administrator


Wyznanie: Deizm
Pomogła: 292 razy
Dołączyła: 20 Maj 2006
Posty: 4596
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-10-15, 23:49   

janwisniewski68 napisał/a:
RN napisał/a:


Poza tym Twój post zachowamy, będzie stanowił materiał dowodowy.

Pierwszy raz spotykam moderatora który straszy !!!!
Żebyś ty pierwszy nie stanął przed sądem Bożym jak on przed ludzkim !!


Janie, to nie straszenie, tylko stwierdzenie faktu, że post zostanie zachowany jako dowód gdyby "odpowiedni ludzie" - jak wyraził się ten pan - chcieli zablokować lub zlikwidować forum.

Chciałam post początkowo wykasować jako uwłaczający Narodowi Żydowskiemu, bo wymuszanie szacunku groźbami i szantażem, a przy tym chęć zdyskredytowania bądź co bądź największego wyznania chrześcijańskiego, świadczyć może jedynie na szkodę NŻ i wzbudzanie właśnie antysemityzmu.
_________________
Miłość nie wyrządza zła bliźniemu. Przeto miłość jest doskonałym wypełnieniem Prawa.
Rzym. 13:10
 
 
jfs300
[Usunięty]

Wysłany: 2014-10-16, 01:50   

masz racje Dezerterze w tym co napisałęś, z tą roznicą ze nie jestem antyklerykałem, w stricte tego sensie rozumienia . Uznaje władze kościelną , lecz podobnie jak Ty nie uznaje jej nie omylności.
Wiem jednak ze oni dalej zaszli niż my bo nie mają rozpraszaczy ziemskich , w sumie jedyny odłam
klerykałów ktorych dażę nieufnością to egzorcyści, tylko uwaga!!! w żadnym ale to żadnym wypadku nie podważam ich mocy wypędzania demonów , ale to jaką nauke propagują ,mam dziwne wątpliwości , ze nie zapełniają ofiary Duchem

Byc moze sie myle i jestem uprzedzony , przez to , ze w przedmiotach upatrują zło, zamiast w pierwiastkach na wyżynach dychowych

Z tego powodu czasem z tego powstają takie patologie jak Natanek i naśladowcy :-P :-P
ale to tak miedzy nami ;)))

Jednak ufam , ze to ja sie pomyliłem dlatego nie mowie ze jest6em taki superodkrywca i wiem napewno , powiem tylko ze za mały na to jestem.
Pozdrawiam:)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 11