Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
15-lecie koronacji obrazu Matki Boskiej Wejherowskiej.
Autor Wiadomość
Manna z nieba 


Wyznanie: Deizm.Baczna obserwatorka życia.
Pomogła: 304 razy
Dołączyła: 28 Mar 2013
Posty: 3454
Wysłany: 2014-09-28, 17:29   

_________________
Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające.
 
 
KobietaZMagdali 


Wyznanie: katoliczka
Pomogła: 235 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 12 Sty 2014
Posty: 2125
Skąd: ze wsi :)
Wysłany: 2014-09-28, 18:16   

Więcej niż psich gówien na trawniku? :mysli:
_________________
„Odpędzanie wilków, zagrażających Bożej owczarni, jest na pewno czymś chwalebnym, ale czyni się to modlitwą, przykładem życia, głoszeniem słowa Bożego i przekonywaniem -- a nie poprzez zadawanie gwałtu. Gwałt zadawany w obronie prawdy nie tylko krzywdzi konkretnych ludzi, ale kompromituje prawdę, ci zaś, którzy się do niego uciekają, choć ich intencją było odpędzenie wilków, sami się w wilków przemieniają.”

http://www.youtube.com/watch?v=l_lp-owKS6E
 
 
Manna z nieba 


Wyznanie: Deizm.Baczna obserwatorka życia.
Pomogła: 304 razy
Dołączyła: 28 Mar 2013
Posty: 3454
Wysłany: 2014-10-20, 17:59   

KobietaZMagdali napisał/a:
Więcej niż psich gówien na trawniku? :mysli:


Naprawdę uważasz to zdanie w tym wszystkim za najważniejsze?
Czy to tylko odwrócenie uwagi od dalszej części wypowiedzi.
_________________
Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające.
 
 
jfs300
[Usunięty]

Wysłany: 2014-10-20, 18:55   

Manna z nieba napisał/a:
KobietaZMagdali napisał/a:
Więcej niż psich gówien na trawniku? :mysli:


Naprawdę uważasz to zdanie w tym wszystkim za najważniejsze?
Czy to tylko odwrócenie uwagi od dalszej części wypowiedzi.


faktycznie, autor przesadził z tym ''barokowym przepychem''
czasem są też rzeźby z innych epok :crazy: :crazy:
 
 
RM 

Wyznanie: Unitarianizm jest błędem
Pomógł: 157 razy
Dołączył: 20 Mar 2012
Posty: 3253
Wysłany: 2014-10-20, 18:58   

A tak tylko z ciekawości, to ile jest tych matek boskich? Jest jakaś statystyka? A na marginesie, to czy któraś z nich jest tą najważniejszą?
 
 
KobietaZMagdali 


Wyznanie: katoliczka
Pomogła: 235 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 12 Sty 2014
Posty: 2125
Skąd: ze wsi :)
Wysłany: 2014-10-20, 18:58   

Tak, ponieważ prezentuje podejście autora demota do czyjejś wiary i jego kulturę osobistą. Jak pewnie zauważyłaś od jakiegoś czasu próbowałam oduczyć takiego sposobu dyskusji naszego wspólnego znajomego z forum nike i wydawało mi się, że Ty też jego zachowania nie pochwalałaś.
_________________
„Odpędzanie wilków, zagrażających Bożej owczarni, jest na pewno czymś chwalebnym, ale czyni się to modlitwą, przykładem życia, głoszeniem słowa Bożego i przekonywaniem -- a nie poprzez zadawanie gwałtu. Gwałt zadawany w obronie prawdy nie tylko krzywdzi konkretnych ludzi, ale kompromituje prawdę, ci zaś, którzy się do niego uciekają, choć ich intencją było odpędzenie wilków, sami się w wilków przemieniają.”

http://www.youtube.com/watch?v=l_lp-owKS6E
 
 
Wasiczek
[Usunięty]

Wysłany: 2014-10-20, 18:59   

Cytat:
Więcej niż psich gówien na trawniku? :mysli:


I znowu Migdałka pokazała jak odnosi się do tematu.
Oczywiście obrzydliwe sofizmaty.
Tak odwraca się kota ogonem w sprawie bałwochwalstwa w KRK :roll:
 
 
jfs300
[Usunięty]

Wysłany: 2014-10-20, 19:04   

Cytat:
I znowu Migdałka pokazała jak odnosi się do tematu.
Oczywiście obrzydliwe sofizmaty.
Tak odwraca się kota ogonem w sprawie bałwochwalstwa w KRK


Ty sie już tak nie dziw
Jaki demot, takie komentarze.
 
 
KobietaZMagdali 


Wyznanie: katoliczka
Pomogła: 235 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 12 Sty 2014
Posty: 2125
Skąd: ze wsi :)
Wysłany: 2014-10-20, 19:13   

Wasiczek, naprawdę nie potrafię zrozumieć dlaczego inteligenty chłopak uważa, że dyskusja z użyciem słownictwa w stylu psie gówna i zasrany obłudnik jest właściwa. Atakujesz mnie po raz kolejny za prośbę o używanie grzeczniejszego słownictwa a obelgi, które leca na moją/katolików głowę nie robią na tobie wrażenia. Wręcz przeciwnie uważasz, że zasłużyliśmy na nie, bo nie podzielamy Twoich racji.
_________________
„Odpędzanie wilków, zagrażających Bożej owczarni, jest na pewno czymś chwalebnym, ale czyni się to modlitwą, przykładem życia, głoszeniem słowa Bożego i przekonywaniem -- a nie poprzez zadawanie gwałtu. Gwałt zadawany w obronie prawdy nie tylko krzywdzi konkretnych ludzi, ale kompromituje prawdę, ci zaś, którzy się do niego uciekają, choć ich intencją było odpędzenie wilków, sami się w wilków przemieniają.”

http://www.youtube.com/watch?v=l_lp-owKS6E
 
 
Manna z nieba 


Wyznanie: Deizm.Baczna obserwatorka życia.
Pomogła: 304 razy
Dołączyła: 28 Mar 2013
Posty: 3454
Wysłany: 2014-10-20, 22:42   

KobietaZMagdali napisał/a:
Tak, ponieważ prezentuje podejście autora demota do czyjejś wiary i jego kulturę osobistą. Jak pewnie zauważyłaś od jakiegoś czasu próbowałam oduczyć takiego sposobu dyskusji naszego wspólnego znajomego z forum nike i wydawało mi się, że Ty też jego zachowania nie pochwalałaś.


Ja nie jestem autorem demotywatora.
Dla mnie istotne są fakty, których nie da się nawet pod pięknymi słówkami ukryć.
A i brzydkie i niestosowne słowa też ich nie zakryją.
Mogą co najwyżej na chwilę odciągnąć od głownego przesłania.
_________________
Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające.
 
 
Anna01 
Administrator


Wyznanie: Deizm
Pomogła: 292 razy
Dołączyła: 20 Maj 2006
Posty: 4596
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-10-20, 22:53   

Manna z nieba napisał/a:
KobietaZMagdali napisał/a:
Więcej niż psich gówien na trawniku? :mysli:


Naprawdę uważasz to zdanie w tym wszystkim za najważniejsze?
Czy to tylko odwrócenie uwagi od dalszej części wypowiedzi.

Niestety Manno to zdanie odwraca uwagę od rzeczy istotnych.
_________________
Miłość nie wyrządza zła bliźniemu. Przeto miłość jest doskonałym wypełnieniem Prawa.
Rzym. 13:10
 
 
Manna z nieba 


Wyznanie: Deizm.Baczna obserwatorka życia.
Pomogła: 304 razy
Dołączyła: 28 Mar 2013
Posty: 3454
Wysłany: 2014-10-20, 23:00   

Anna01 napisał/a:
Manna z nieba napisał/a:
KobietaZMagdali napisał/a:
Więcej niż psich gówien na trawniku? :mysli:


Naprawdę uważasz to zdanie w tym wszystkim za najważniejsze?
Czy to tylko odwrócenie uwagi od dalszej części wypowiedzi.

Niestety Manno to zdanie odwraca uwagę od rzeczy istotnych.


Przyznałam to Aniu, zgadzam się.
Jednak w innych tematach, gdy poruszane są negatywne sprawy kościoła, a gdzie nie ma takich zdań, też nie ma merytorycznej dyskusji.
To co naprawdę ważne, a jest niewygone, nigdy nie zostaje skomentowane.
Przekonałam się o tym wielokrotnie.
_________________
Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające.
 
 
jfs300
[Usunięty]

Wysłany: 2014-10-21, 00:55   

No dobrze to ja sie wypowiem merytorycznie:

nie lepiej wydać pieniądze
tak argumentował Judasz gdy chciano namaścić Jezusa drogocennym olejkiem ,
dalej,

papież mowił zeby nie budować mu pomników

No wlasnie, bo był skromny i wcale nie jest to nic dziwnego
Na pewno nie mowil tego po to zeby dać sposobność do oskarżeń tym ktorzy nie rozumieja natury grzechu bałwochwalstwa.
dalej,

nie lepiej wyposażyć szpitale etc etc...

Tak lepiej ale bądzmy szczerzy i tak bardziej prawdopodobne mowi to raczej ktos kto jest podobny do Judasza lub faryzeuszy , lub jakiś antyklerykał, lub i jedno i drugie a nie ten co troszczy sie o szpitale :-P :-P Chyba nie wierzysz ze jest inaczej ;-)


panstwo dofinansowuje[..]

Jak wyżej ,mowa ta sama.

Cytat:
Oddajcie Cesarzowi co Cesarskie a Bogu co Boskie


Nie rozumiem Żydzi łożyli naświątynie były dziesieciny były podatki i to było normalne, dziś wszystkich zalewa krew i to z wiadomych przyczyn , nie żadnych szpitali , nie żadnej troski
tylko tego ze boją sie Kosciola i nauki ktora kosi ich sumienia, mowi ze muszą czegoś zrezygnować zeby zbydować coś wiecej, zeby zdobywać miłość i Bożą przychylność.
widząc swoją niemoc mowią :
Skoro ja nie moge, to niech przypadkiem nikt tego nie osiągnie
[Hau hau w ogródku. ]

Tak naprawde wyganiają..... Chrystusa, teraz to widzisz??
 
 
KobietaZMagdali 


Wyznanie: katoliczka
Pomogła: 235 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 12 Sty 2014
Posty: 2125
Skąd: ze wsi :)
Wysłany: 2014-10-21, 01:23   

Manna z nieba napisał/a:
Jednak w innych tematach, gdy poruszane są negatywne sprawy kościoła, a gdzie nie ma takich zdań, też nie ma merytorycznej dyskusji.

Dziwi mnie takie stwierdzenie w kontekście faktu, że sama zostałaś niegrzecznie potraktowana i zastosowano wobec Ciebie podobną terapię szokową, która miała przywrócić Ci szacunek do Biblii, który rzekomo straciłaś. Jakie były skutki wiesz lepiej ode mnie ;-) ale merytoryce dyskusji to raczej na dobre nie wyszło.

Chętnie skomentuję jeśli chciałabyś poznać moje zdanie, ale nie zmuszaj ludzi do dyskusji poniżeniem, sama poznałaś na własnej skórze jakie to wywołuje skutki.

1. Pomniki

Dobrze, że autor demota wie iż papież kiedyś już pod koniec prosił b nie stawiać mu pomników, ale lepiej te pieniądze wydać na coś pożytecznego. Jak wyszło widać. Przypomniałam kiedyś te słowa mojej koleżance jak stawiali takowy pomnik w moim mieście powiatowym (na szczęście jest to jeden z tych mniej kiczowatych :animrumru: ). Była oburzona tym co mówię, bo stawiać koniecznie trzeba. Mam wrażenie, że niektórzy uważają, że taki pomnik ich dowartościuje. I chcą ich, więc co ja mogę poradzić. Na szczęście jest fundacja papieska, która zbiera pieniądze na stypendia dla uczniów, moja przyjaciółka z nich korzystała, moim zdaniem należało jej się jak niewielu, bo była zdolna, pracowita i w nie wesołej sytuacji. Zresztą wiele osób traktuje te pomniki nie jako religijne, ale polityczne dla człowieka który obalił komunizm. Dla mnie osobiście ostanie stwierdzenie jest bzdurą i uważam, że papieżowi przypisuje się zbytnią rolę w tym przedsięwzięciu. Oczywiście nalegał na pewne zmiany w Polsce (zresztą potrzebne), ale jak czytałam kiedyś w liceum jego kazania z pielgrzymek po Polsce po transformacji, to odnoszę wrażenie, że był lekko przerażony kierunkiem w jakim te zmiany poszły. Zresztą podobnie jak ludzie z solidarności jakieś wielkiego zakładu, którzy kiedyś uczestniczyli w budowie mieszkań pracowniczych, potem je za własną kasę remontowali a teraz zawisła nad nimi groźba, że zostaną z nich eksmitowani.

2. Wielkie katedry

Większość z tych wielkich katedr została zbudowana wieki temu i jeżeli były barokowe to zgodnie z założeniami tej epoki miały wywoływać wrażenie małości człowieka. Są to zabytki podobnie jak świątynie innych wyznań, np. synagogi więc utrzymuje się je w dobrym stanie jako wartość historyczną i trzyma na nich łapę konserwator zabytków i każdy remont to stos papierologii i spore koszty ze względu na wiek. Wiem coś o tym, bo moja parafia jest koszmarnie zadłużona ze względu na całościowy remont i pomimo funduszy Europejskich dla zabytków. Jeśli ciekawi cię skąd wzięto pieniądze na wybudowanie w przeszłsci to o ile wiem to ufundował go lokalny dziedzic. Poza wielkimi kilkoma większymi kościołami jest kilka małych w tym jeden drewniany, przepiękny znaleziona tam jakieś stare malunki (jest bardzo stary) i był najazd historyków.

Ogólnie odnosze wrażenie, że im nowszy kościół to skromniejszy, taka chyba moda. A największe wrażenie zrobił na mnie 15 letni kościół w warszawie, który był przeogromny, mój wioskowy to by się tam 4 razy zmieścił a mały nie jest. Składał się natomiast tylko ogromnych kolumn z surowej, czerwonej cegły i wielkiego krzyża na ołtarzu. Obok była maleńka kaplica z ikoną (prawdziwą) Marii. I mi nie uwierzysz, ale usiąść nie było gdzie.

Wyjątkiem od reguły im młodziej tym skromniej jest np. Licheń. Nie byłam tam, ale słyszałam, że straszny przepych i lekki kicz. Po co? nie wiem. Ale słyszałam, że zbiórki na niego powadzili więc jak ktoś chce taki to co mi do tego.

3. Wille i limuzyny

Jak w całym życiu bywa najlepiej prawdę oddaje stwierdzenie to zależy. Kolejny z ubocznych skutków transformacji. U mnie był jak byłam dzieckiem taki pasożyt, który zbudował ogromną willę i w ogóle kasą trzaskał i problemy z nim były. Wcześniej ksiądz mieszkał w małym domku i miał oborę, bo świnie hodował rzeczywiście trzeba było coś zbudować bo się rozpadał (o dziwo obora stoi do dziś ;-) ) Ale z wielkoscią przesadził. I skutek tego taki, że dziś jak kasa w kościół poszła to tam w łazience płytki odpadają a cześć jest niedokończona. Znam tez plebanie wypasione i zadbane, znam całkiem ładne, ale bez szaleństw i znam stare przybudówki do kościoła co mają i po 300 lat. Nie ma reguły. Nie wymagam by ksiądz żył w tek oborze t u mnie stoi jeszcze, ale zgadzam się że tych willowców pogonić trzeba myślę że zaczynają nareszcie, bo przestaje już funkcjonować ksiądz jako ktoś kogo pańtwo komunistyczne represjonuje.

Tak samo ma się rzecz z samochodami. Nie wiem dlaczego państwo w latach 90 zniosło akcyzę na sprowadzanie samochodów dla księży i kilku sprytniejszych się obłowiło, ale teraz są bardzie pilnowani z powodów powyżej. W swojej okolicy poza wspomnianym już pasożytem nie zaobserwowałam jakiś większych luksusów. Obecnie mój jeździ nowym Peżotem, ale tym z uciętym tyłkiem czyli niższa półka, ale jemu tego samochodu nie żałuję, bo najwyrażniej jego poprzednie Uno, które było niewiele młodsze ode mnie musiało się rozkraczyć.

Jak powinno być finansowany obecnie kościół? Nie wiem. Na pewno obecny system trzeba zreformować jednak odpis od podatków to zły pomysł, bo Ci co płacą ryczałtowy to odpadną. Pozostaje również kwestia opieki nad świątyniami jako zabytkami.

I jeszcze jedno fundusz kościelny to nie tylko KRK chociaż ten jest największym beneficjentem. Jego zlikwidowaniu stanowczo sprzeciwiali się Żydzi, luteranami i inne małe grupy wyznaniowe ponieważ one tez dostają kasę i są za małe by się same utrzymać. Nie wiem jak to rozwiązano. Wolisz newsweek czy wprost?
http://polska.newsweek.pl...,89275,1,1.html
http://www.wprost.pl/ar/3...zu-Koscielnego/
_________________
„Odpędzanie wilków, zagrażających Bożej owczarni, jest na pewno czymś chwalebnym, ale czyni się to modlitwą, przykładem życia, głoszeniem słowa Bożego i przekonywaniem -- a nie poprzez zadawanie gwałtu. Gwałt zadawany w obronie prawdy nie tylko krzywdzi konkretnych ludzi, ale kompromituje prawdę, ci zaś, którzy się do niego uciekają, choć ich intencją było odpędzenie wilków, sami się w wilków przemieniają.”

http://www.youtube.com/watch?v=l_lp-owKS6E
 
 
KobietaZMagdali 


Wyznanie: katoliczka
Pomogła: 235 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 12 Sty 2014
Posty: 2125
Skąd: ze wsi :)
Wysłany: 2014-10-21, 01:41   

Jakby ktoś był ciekawy skąd to zdjęcie z demota to jest to Bazylika św. Jadwigi w Trzebnicy - najstarsza świątynia na Śląsku i nekropolia Piastów Śląskich. W 1202 r. książę Henryk Brodaty ufundował ją na prośbę swojej żony Jadwigi jako pierwszy na Śląsku żeński klasztor – dla mniszek cystersek.

http://www.golowersilesia...igi-w-trzebnicy
_________________
„Odpędzanie wilków, zagrażających Bożej owczarni, jest na pewno czymś chwalebnym, ale czyni się to modlitwą, przykładem życia, głoszeniem słowa Bożego i przekonywaniem -- a nie poprzez zadawanie gwałtu. Gwałt zadawany w obronie prawdy nie tylko krzywdzi konkretnych ludzi, ale kompromituje prawdę, ci zaś, którzy się do niego uciekają, choć ich intencją było odpędzenie wilków, sami się w wilków przemieniają.”

http://www.youtube.com/watch?v=l_lp-owKS6E
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 10