Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Definicja duszy
Autor Wiadomość
janwisniewski68 
Droga prawdy


Pomógł: 25 razy
Wiek: 67
Dołączył: 21 Mar 2009
Posty: 2050
Skąd: w - wa
Wysłany: 2014-10-28, 23:40   

ratao napisał/a:
janwisniewski68

Cytat:
Słowo dusza powinno się wyrzucić z biblii
Bo to słowo narobiło najwięcej zamieszania i oddaliło ludzi od Boga !!

Ozdobą waszą niech będzie...

1 Piotra 3.3..ukryty wewnętrzny człowiek z niezniszczalnym klejnotem łagodnego i cichego ducha (ludzkiego),który jedynie ma wartość przed Bogiem

ponieważ Bóg jest Ojcem duchów (Hebr.12.9).

To,że ludzie nie wiedzą kim są jest winą Starego Testamentu,według którego "człowiek nie ma nic ponad bydlę".
Dlaczego sfałszowałeś moją wypowiedź i wyciąłeś pierwsze zdanie .Uważaj żeby ci języka nie wycieli bo o to się prosisz !!
 
 
amiko


Wyznanie: Słowianin
Pomógł: 128 razy
Dołączył: 09 Wrz 2006
Posty: 3492
Wysłany: 2014-10-29, 07:32   

janwisniewski68

Cytat:
Dlaczego sfałszowałeś moją wypowiedź i wyciąłeś pierwsze zdanie .Uważaj żeby ci języka nie wycieli bo o to się prosisz !!
Słowo dusza powinno być zastąpione słowem duch a słowo dusza powinno się wyrzucić z biblii
Bo to słowo narobiło najwięcej zamieszania i oddaliło ludzi od Boga !!

Ozdobą waszą niech będzie ukryty wewnętrzny człowiek z niezniszczalnym klejnotem łagodnego i cichego ducha ludzkiego

1 Piotra 3.3..ukryty wewnętrzny człowiek z niezniszczalnym klejnotem łagodnego i cichego ducha (ludzkiego),który jedynie ma wartość przed Bogiem

ponieważ Bóg jest Ojcem duchów (Hebr.12.9).

Komputer mi wyciął część Twojej wypowiedzi,a ja z braku czasu nie sprawdziłem tego co napisałem.Do niego miej pretensje a nie do mnie i przestań straszyć niewinnych ludzi. :-D Przy okazji dokończę mój post,bo był niedokończony.

To,że ludzie nie wiedzą kim są jest winą Starego Testamentu,według którego "człowiek nie ma nic ponad bydlę." W NT jest napisane,że człowiek ma ducha (ludzkiego) i duszę,które są dwoma różnymi składnikami naszej istoty.Z tego powodu nie można zrobić zmian w Biblii tak jak proponujesz:"Słowo dusza powinno być zastąpione słowem duch a słowo dusza powinno się wyrzucić z biblii".

W Rodz.2.7 nie występuje najważniejsza część naszej istoty:duch ludzki,a to jest świadome fałszowanie prawdy w ST i ukrywanie jej przed ludźmi.Z jakiego powodu ŚJ,Badacze Pisma,itd.nie widzą w NT tego kim jesteśmy? Zwłaszcza,że często podkreślają,że "wnikliwie badają Pisma,czy tak się rzeczy mają".
_________________
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.
 
 
amiko


Wyznanie: Słowianin
Pomógł: 128 razy
Dołączył: 09 Wrz 2006
Posty: 3492
Wysłany: 2014-10-29, 07:39   

nesto napisał/a:
ratao napisał/a:
To,że ludzie nie wiedzą kim są jest winą Starego Testamentu,według którego "człowiek nie ma nic ponad bydlę".

A ma?

Według tego co jest napisane w NT,człowiek ma ducha ludzkiego,którego nie ma bydlę.Z jakiego powodu ST kłamie na temat tego kim jest człowiek?
_________________
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.
 
 
chryzolit

Pomógł: 166 razy
Dołączył: 19 Maj 2013
Posty: 3854
Wysłany: 2014-10-29, 19:02   

Nesto.
Cytat:
chryzolit napisał/a:
ponieważ cały człowiek jest duszą.
Nesto-odpisał
Cały jestem duszą

Tak, i to śmiertelną,ponieważ dusza która grzeszy ta umrze.-Ezech.18;4.
Pozdrawiam.
_________________
Zapraszam - www.refleksjebiblijne.wordpress.com
 
 
janwisniewski68 
Droga prawdy


Pomógł: 25 razy
Wiek: 67
Dołączył: 21 Mar 2009
Posty: 2050
Skąd: w - wa
Wysłany: 2014-10-29, 23:11   

ratao napisał/a:
janwisniewski68

Cytat:
Dlaczego sfałszowałeś moją wypowiedź i wyciąłeś pierwsze zdanie .Uważaj żeby ci języka nie wycieli bo o to się prosisz !!
Słowo dusza powinno być zastąpione słowem duch a słowo dusza powinno się wyrzucić z biblii
Bo to słowo narobiło najwięcej zamieszania i oddaliło ludzi od Boga !!

Ozdobą waszą niech będzie ukryty wewnętrzny człowiek z niezniszczalnym klejnotem łagodnego i cichego ducha ludzkiego

1 Piotra 3.3..ukryty wewnętrzny człowiek z niezniszczalnym klejnotem łagodnego i cichego ducha (ludzkiego),który jedynie ma wartość przed Bogiem

ponieważ Bóg jest Ojcem duchów (Hebr.12.9).

Komputer mi wyciął część Twojej wypowiedzi,a ja z braku czasu nie sprawdziłem tego co napisałem.Do niego miej pretensje a nie do mnie i przestań straszyć niewinnych ludzi. :-D Przy okazji dokończę mój post,bo był niedokończony.

To,że ludzie nie wiedzą kim są jest winą Starego Testamentu,według którego "człowiek nie ma nic ponad bydlę." W NT jest napisane,że człowiek ma ducha (ludzkiego) i duszę,które są dwoma różnymi składnikami naszej istoty.Z tego powodu nie można zrobić zmian w Biblii tak jak proponujesz:"Słowo dusza powinno być zastąpione słowem duch a słowo dusza powinno się wyrzucić z biblii".

W Rodz.2.7 nie występuje najważniejsza część naszej istoty:duch ludzki,a to jest świadome fałszowanie prawdy w ST i ukrywanie jej przed ludźmi.Z jakiego powodu ŚJ,Badacze Pisma,itd.nie widzą w NT tego kim jesteśmy? Zwłaszcza,że często podkreślają,że "wnikliwie badają Pisma,czy tak się rzeczy mają".

Widzę że rozumiesz dlaczego napisałem że słowo dusza powinno być usunięte .
Twoje usprawiedliwienie przyjęte .
Ale jak mi kiedyś zwrócili uwagę ,tak ja tobie > najpierw klikaj podgląd i sprawdź później wyślij !!
 
 
janwisniewski68 
Droga prawdy


Pomógł: 25 razy
Wiek: 67
Dołączył: 21 Mar 2009
Posty: 2050
Skąd: w - wa
Wysłany: 2014-10-29, 23:16   

chryzolit napisał/a:
Nesto.
Cytat:
chryzolit napisał/a:
ponieważ cały człowiek jest duszą.
Nesto-odpisał
Cały jestem duszą

Tak, i to śmiertelną,ponieważ dusza która grzeszy ta umrze.-Ezech.18;4.
Pozdrawiam.

W innej biblii:Każdy, kto grzeszy, umrze. Ezech.18;4.
I tak jest prawidłowo .
U ŚJ. jest na przykład że człowiek stał się duszą żyjącą i jest to źle bo powinno być żywą istotą !!!
 
 
nesto 


Wyznanie: deizm
Pomógł: 174 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 4212
Skąd: były katolik
Wysłany: 2014-10-30, 11:51   

chryzolit napisał/a:
Nesto.
Cytat:
chryzolit napisał/a:
ponieważ cały człowiek jest duszą.
Nesto-odpisał
Cały jestem duszą

Tak, i to śmiertelną,ponieważ dusza która grzeszy ta umrze.-Ezech.18;4.
Pozdrawiam.


Uff. No wreszcie.
Jestem duszą i umrę.. No to spoko ;-)
 
 
janwisniewski68 
Droga prawdy


Pomógł: 25 razy
Wiek: 67
Dołączył: 21 Mar 2009
Posty: 2050
Skąd: w - wa
Wysłany: 2014-10-30, 17:41   

nesto napisał/a:
chryzolit napisał/a:
Nesto.
Cytat:
chryzolit napisał/a:
ponieważ cały człowiek jest duszą.
Nesto-odpisał
Cały jestem duszą

Tak, i to śmiertelną,ponieważ dusza która grzeszy ta umrze.-Ezech.18;4.
Pozdrawiam.


Uff. No wreszcie.
Jestem duszą i umrę.. No to spoko ;-)

Jesteś duchem śmierć ciała to pierwsza śmierć a śmierć ducha to druga śmierć I Nie powtarzaj kłamstw które rozgłaszają ŚJ.
 
 
chryzolit

Pomógł: 166 razy
Dołączył: 19 Maj 2013
Posty: 3854
Wysłany: 2014-10-30, 19:31   

Nesto.
Zobacz,ja tylko przytaczam Słowo,tak jesteś ty ''duszą'' i ja nią jestem,i wszyscy nią są.
Każda dusza umiera,ponieważ wyraz ten znaczy tyle samo co istota,co człowiek.
Umieramy,ponieważ zapłatą za grzech jest śmierć a nie dalsze życie w niebie,czyśćcu,czy piekle.
Umieramy,ale przez śmierć Jezusa,mamy zagwarantowane zmartwychwstanie.I to jest piękna nadzieja.Zdarzenie to wymaga od nas przyjęcia jej,ponieważ Jezus zamienił śmierć wieczną na sen.Ludzie w grobach są wstanie nieświadomości.Ale każdy jest zapisany w pamięci u Boga i przygotowany na dzień zmartwychwstania.[obudzenia ].
Pozdrawiam.
_________________
Zapraszam - www.refleksjebiblijne.wordpress.com
 
 
nesto 


Wyznanie: deizm
Pomógł: 174 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 4212
Skąd: były katolik
Wysłany: 2014-10-30, 21:49   

janwisniewski68 napisał/a:
to spoko ;-)

Jesteś duchem śmierć ciała to pierwsza śmierć a śmierć ducha to druga śmierć I Nie powtarzaj kłamstw które rozgłaszają ŚJ.


To w końcu ile razu będę umierał? I kiedy wreszcie umrę? :roll:

chryzolit, to już nie będę smażył się w piekle? A co na to janwisniewski68 ?
Podobno mam się tam smażyć. Muszę to wiedzieć, bo chcę się odpowiednio ubrać.. :-D
 
 
chryzolit

Pomógł: 166 razy
Dołączył: 19 Maj 2013
Posty: 3854
Wysłany: 2014-10-31, 18:46   

Nesto napisał.
Cytat:
To w końcu ile razu będę umierał? I kiedy wreszcie umrę? :roll:

chryzolit, to już nie będę smażył się w piekle?.

Tak,jest śmierć,z której jest zmartwychwstanie,ale jest też śmierć z której nie ma zmartwychwstania.
Adam był na próbie,sądzie,a wszyscy dziedzicznie posiadają wyrok śmierci,z automatu.
Dlatego w Jezusie z automatu wszyscy mają zapewnione zmartwychwstanie,z ta różnicą że sprawiedliwi powstaną do życia,a niesprawiedliwi na sąd,i na nim już nie można zawieść,albo będzie chciało się żyć i przyjmie się proces naprawy [w obiektywnych warunkach]albo wybierzesz śmierć i już umrzesz bez nadziei zmartwychwstania.Rzym.5-cały.

A piekłem to się nie martw,to był niesamowity pomysł,najbardziej światłe osoby przez całe wieki uczyły,o piekle,w którym człowiek będzie cierpiał,mając specjalne ciało,które będzie niszczone a nie ulegnie zniszczeniu i tak będzie całą wieczność.
Co byś robił gdybyś wierzył w takie miejsce,mając świadomość,że sa osoby w kościele,które mogą nie dopuścić,abyś tam się znalazł?.
Uczynił byś wszystko lub prawie wszystko aby tam się nie znaleść,czyli podporządkował byś się całkowicie Kościołowi.R.K,i oddałbyś mu wiele rzeczy.
Wszystkie systemy religijne starożytności i chrześcijański system religijny również,uczyniły wszystko aby podporządkować sobie człowieka,włącznie z jego myślami.
Ale przekaz Biblijny jest inny,całkowicie inny.
''stworzył Bóg człowieka z prochu ziemi,tchnął w niego dech żywota i stał się człowiek duszą[istotą]żywą.''
Jak będziemy umierać Ty i ja,to ten proces odbędzie się odwrotnie,dech żywota wróci do Boga[pamięć o człowieku,dech życia] a ciało powróci do ziemi ''bo z prochu powstałeś i w proch się obrócisz''. A dusza to połączenie tych dwóch elementów,ukształtowanego prochu i dechu życia,jeżeli któregoś z nich zabraknie to nie ma duszy,nie ma życia.
Cała ludzkość ma nadzieje życia w Jezusie,nawet jeżeli jeszcze o tym nie wie.
Pozdrawiam.
_________________
Zapraszam - www.refleksjebiblijne.wordpress.com
 
 
janwisniewski68 
Droga prawdy


Pomógł: 25 razy
Wiek: 67
Dołączył: 21 Mar 2009
Posty: 2050
Skąd: w - wa
Wysłany: 2014-10-31, 19:19   

chryzolit napisał/a:
Nesto napisał.
Cytat:
To w końcu ile razu będę umierał? I kiedy wreszcie umrę? :roll:

chryzolit, to już nie będę smażył się w piekle?.

Tak,jest śmierć,z której jest zmartwychwstanie,ale jest też śmierć z której nie ma zmartwychwstania.
Adam był na próbie,sądzie,a wszyscy dziedzicznie posiadają wyrok śmierci,z automatu.
Dlatego w Jezusie z automatu wszyscy mają zapewnione zmartwychwstanie,z ta różnicą że sprawiedliwi powstaną do życia,a niesprawiedliwi na sąd,i na nim już nie można zawieść,albo będzie chciało się żyć i przyjmie się proces naprawy [w obiektywnych warunkach]albo wybierzesz śmierć i już umrzesz bez nadziei zmartwychwstania.Rzym.5-cały.

A piekłem to się nie martw,to był niesamowity pomysł,najbardziej światłe osoby przez całe wieki uczyły,o piekle,w którym człowiek będzie cierpiał,mając specjalne ciało,które będzie niszczone a nie ulegnie zniszczeniu i tak będzie całą wieczność.
Co byś robił gdybyś wierzył w takie miejsce,mając świadomość,że sa osoby w kościele,które mogą nie dopuścić,abyś tam się znalazł?.
Uczynił byś wszystko lub prawie wszystko aby tam się nie znaleść,czyli podporządkował byś się całkowicie Kościołowi.R.K,i oddałbyś mu wiele rzeczy.
Wszystkie systemy religijne starożytności i chrześcijański system religijny również,uczyniły wszystko aby podporządkować sobie człowieka,włącznie z jego myślami.
Ale przekaz Biblijny jest inny,całkowicie inny.
''stworzył Bóg człowieka z prochu ziemi,tchnął w niego dech żywota i stał się człowiek duszą[istotą]żywą.''
Jak będziemy umierać Ty i ja,to ten proces odbędzie się odwrotnie,dech żywota wróci do Boga[pamięć o człowieku,dech życia] a ciało powróci do ziemi ''bo z prochu powstałeś i w proch się obrócisz''. A dusza to połączenie tych dwóch elementów,ukształtowanego prochu i dechu życia,jeżeli któregoś z nich zabraknie to nie ma duszy,nie ma życia.
Cała ludzkość ma nadzieje życia w Jezusie,nawet jeżeli jeszcze o tym nie wie.
Pozdrawiam.

I to jest właśnie nauka religii ŚJ. Dech to jest oddech który ma człowiek [oddychanie]
 
 
janwisniewski68 
Droga prawdy


Pomógł: 25 razy
Wiek: 67
Dołączył: 21 Mar 2009
Posty: 2050
Skąd: w - wa
Wysłany: 2014-10-31, 19:24   

I to jest właśnie nauka religii ŚJ. Dech to jest oddech który ma człowiek [oddychanie]
Biblia mówi o człowieku duchowym i cielesnym jednego od drugiego nie da się oderwać bo wtedy cielesność staje się martwa . Dlatego biblię rozpatruje się w dwóch aspektach cielesnym i duchowym pokarmem człowieka cielesnego jest chleb pokarmem człowieka duchowego jest słowo Boże , kto je spożywa ten żyje nim . Jak Jezus umarł na krzyżu tak wszyscy umarli [duchowo stali się martwi] Chodzący po ziemi ale martwy .
 
 
chryzolit

Pomógł: 166 razy
Dołączył: 19 Maj 2013
Posty: 3854
Wysłany: 2014-10-31, 21:32   

Janwisniewski68-napisał.
Cytat:
I to jest właśnie nauka religii ŚJ. Dech to jest oddech który ma człowiek [oddychanie]

Dziwne Janie,bo jak otworzysz Biblie,to pierwsze strony,tak piszą.
Czyś byś nie czytał.?.
Ale o tym co piszesz też uczy Biblia,tylko to jest inny temat.
Pozdrawiam.
_________________
Zapraszam - www.refleksjebiblijne.wordpress.com
 
 
Manna z nieba 


Wyznanie: Deizm.Baczna obserwatorka życia.
Pomogła: 304 razy
Dołączyła: 28 Mar 2013
Posty: 3454
Wysłany: 2014-10-31, 21:39   

chryzolit napisał/a:
Tak,jest śmierć,z której jest zmartwychwstanie,ale jest też śmierć z której nie ma zmartwychwstania.
Adam był na próbie,sądzie,a wszyscy dziedzicznie posiadają wyrok śmierci,z automatu.
Dlatego w Jezusie z automatu wszyscy mają zapewnione zmartwychwstanie,z ta różnicą że sprawiedliwi powstaną do życia,a niesprawiedliwi na sąd,i na nim już nie można zawieść,albo będzie chciało się żyć i przyjmie się proces naprawy [w obiektywnych warunkach]albo wybierzesz śmierć i już umrzesz bez nadziei zmartwychwstania.Rzym.5-cały.

A piekłem to się nie martw,to był niesamowity pomysł,najbardziej światłe osoby przez całe wieki uczyły,o piekle,w którym człowiek będzie cierpiał,mając specjalne ciało,które będzie niszczone a nie ulegnie zniszczeniu i tak będzie całą wieczność.
Co byś robił gdybyś wierzył w takie miejsce,mając świadomość,że sa osoby w kościele,które mogą nie dopuścić,abyś tam się znalazł?.
Uczynił byś wszystko lub prawie wszystko aby tam się nie znaleść,czyli podporządkował byś się całkowicie Kościołowi.R.K,i oddałbyś mu wiele rzeczy.
Wszystkie systemy religijne starożytności i chrześcijański system religijny również,uczyniły wszystko aby podporządkować sobie człowieka,włącznie z jego myślami.
Ale przekaz Biblijny jest inny,całkowicie inny.
''stworzył Bóg człowieka z prochu ziemi,tchnął w niego dech żywota i stał się człowiek duszą[istotą]żywą.''
Jak będziemy umierać Ty i ja,to ten proces odbędzie się odwrotnie,dech żywota wróci do Boga[pamięć o człowieku,dech życia] a ciało powróci do ziemi ''bo z prochu powstałeś i w proch się obrócisz''. A dusza to połączenie tych dwóch elementów,ukształtowanego prochu i dechu życia,jeżeli któregoś z nich zabraknie to nie ma duszy,nie ma życia.
Cała ludzkość ma nadzieje życia w Jezusie,nawet jeżeli jeszcze o tym nie wie.
Pozdrawiam.


Dokładnie tak myślę.
_________________
Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 10