Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Cierń ...
Autor Wiadomość
janwisniewski68 
Droga prawdy


Pomógł: 25 razy
Wiek: 67
Dołączył: 21 Mar 2009
Posty: 2050
Skąd: w - wa
Wysłany: 2014-10-31, 18:39   Cierń ...

2Kor 12:7 bug "A żebym zbytnio nie wynosił się ogromem objawień, dany mi został cierń dla ciała, wysłannik szatana, aby mnie policzkował, żebym się ponad miarę nie wynosił."
W Pawła wstąpił wysłannik szatana na rozkaz Boga ..
 
 
Wnikliwy


Pomógł: 133 razy
Dołączył: 23 Cze 2013
Posty: 3205
Wysłany: 2014-10-31, 18:47   

Tu teraz widać twoje zrozumienie :-D

Niech nikt, kto jest doświadczany, nie mówi: "Przez Boga jestem doświadczany". Bóg bowiem nie może być doświadczany przez coś złego ani sam nikogo nie doświadcza. (14) Ale każdy jest doświadczany, gdy go pociąga i nęci Jego własne pragnienie. (15) Potem pragnienie, gdy stanie się płodne, rodzi grzech; z kolei grzech, gdy zostanie popełniony, wydaje śmierć. (16) Nie dajcie się wprowadzić w błąd, bracia moi umiłowani. (17) Każdy dobry dar i każdy doskonały podarunek pochodzi z góry, bo zstępuje od Ojca świateł niebiańskich, a u niego nie ma zmienności obracania się cienia.

Jakuba 1: 13-17
_________________

 
 
janwisniewski68 
Droga prawdy


Pomógł: 25 razy
Wiek: 67
Dołączył: 21 Mar 2009
Posty: 2050
Skąd: w - wa
Wysłany: 2014-10-31, 19:03   

Wnikliwy napisał/a:
Tu teraz widać twoje zrozumienie :-D

Niech nikt, kto jest doświadczany, nie mówi: "Przez Boga jestem doświadczany". Bóg bowiem nie może być doświadczany przez coś złego ani sam nikogo nie doświadcza. (14) Ale każdy jest doświadczany, gdy go pociąga i nęci Jego własne pragnienie. (15) Potem pragnienie, gdy stanie się płodne, rodzi grzech; z kolei grzech, gdy zostanie popełniony, wydaje śmierć. (16) Nie dajcie się wprowadzić w błąd, bracia moi umiłowani. (17) Każdy dobry dar i każdy doskonały podarunek pochodzi z góry, bo zstępuje od Ojca świateł niebiańskich, a u niego nie ma zmienności obracania się cienia.

Jakuba 1: 13-17

Jak żeś taki mądry to skomentuj słowa Pawła bo jak na razie to je kwestionujesz !!!
Przecież to co cytujesz jest zupełnie o czym innym . Jest to o grzechach jakie popełnia cłowiek i że to nie jest od Boga !!!
Czy szatan mógł dotknąć Hioba nie mając na to zgody Boga ?
14) Ten, którego dzieło wzniesione na fundamencie przetrwa, otrzyma zapłatę; (15) ten zaś, którego dzieło spłonie, poniesie szkodę: sam wprawdzie ocaleje, lecz tak jakby przez ogień. (16) Czyż nie wiecie, żeście świątynią Boga i że Duch Boży mieszka w was? (17) Jeżeli ktoś zniszczy świątynię Boga, tego zniszczy Bóg. Świątynia Boga jest świętą, a wy nią jesteście. (18) Niechaj się nikt nie łudzi. Jeśli ktoś spośród was mniema, że jest mądry na tym świecie, niech się stanie głupim, by posiadł mądrość.
(1 list do Koryntian 3:1-23, Biblia Tysiąclecia)
A czy ja nie pisałem że mówię nie ze zrozumienia ale że z doświadczenia !!
 
 
Wnikliwy


Pomógł: 133 razy
Dołączył: 23 Cze 2013
Posty: 3205
Wysłany: 2014-10-31, 20:22   

Twoje doświadczenie coraz bardziej przypomina mi filmy typu
"Egzorcysta", " Constantine", i wiele wiele innych. ;-)
Ja niczego nie neguję, a cierń w ciele
-
Cytat:
Ciernie symbolizują osoby i rzeczy szkodliwe lub uciążliwe (Lb 33:55; Prz 22:5; Eze 28:24). Dla Pawła ‛cierniem w ciele’ (2Ko 12:7) mogła być dolegliwość oczu bądź jakaś inna ułomność (por. Dz 23:1-5; Gal 4:15; 6:11); mogło też chodzić o fałszywych apostołów oraz innych przeciwników, którzy kwestionowali jego kwalifikacje apostolskie i jego działalność (zob. 2Ko 11:5, 6, 12-15; Gal 1:6-9; 5:12; 6:17). Jehowa poprzez swego proroka Jeremiasza przyrównał serca mieszkańców Judy i Jerozolimy do ziemi pokrytej cierniami, gdyż były pełne nieprawdy, niesprawiedliwości i nieprawości (Jer 4:1-4; por. Oz 10:12, 13). Trafnym symbolem przywrócenia łaski Bożej jest zastąpienie cierni drzewami
_________________

 
 
janwisniewski68 
Droga prawdy


Pomógł: 25 razy
Wiek: 67
Dołączył: 21 Mar 2009
Posty: 2050
Skąd: w - wa
Wysłany: 2014-10-31, 20:26   

Wnikliwy napisał/a:
Twoje doświadczenie coraz bardziej przypomina mi filmy typu
"Egzorcysta", " Constantine", i wiele wiele innych. ;-)
Ja niczego nie neguję, a cierń w ciele
-
Cytat:
Ciernie symbolizują osoby i rzeczy szkodliwe lub uciążliwe (Lb 33:55; Prz 22:5; Eze 28:24). Dla Pawła ‛cierniem w ciele’ (2Ko 12:7) mogła być dolegliwość oczu bądź jakaś inna ułomność (por. Dz 23:1-5; Gal 4:15; 6:11); mogło też chodzić o fałszywych apostołów oraz innych przeciwników, którzy kwestionowali jego kwalifikacje apostolskie i jego działalność (zob. 2Ko 11:5, 6, 12-15; Gal 1:6-9; 5:12; 6:17). Jehowa poprzez swego proroka Jeremiasza przyrównał serca mieszkańców Judy i Jerozolimy do ziemi pokrytej cierniami, gdyż były pełne nieprawdy, niesprawiedliwości i nieprawości (Jer 4:1-4; por. Oz 10:12, 13). Trafnym symbolem przywrócenia łaski Bożej jest zastąpienie cierni drzewami

A tego już nie widzisz faryzeuszu ?
dany mi został cierń dla ciała, wysłannik szatana, aby mnie policzkował, żebym się ponad miarę nie wynosił."
Nazwałem cię faryzeuszem zgodnie z tym o uczy biblia czyli oczami Boga .Bo zakryłeś druga część wypowiedzi Pawła o wysłanniku szatana fałszując w ten sposób temat który założyłem . Strzeżcie się zakwasu [kłamstw] faryzeuszy czyli tych co zakłamują prawdę !!
Wprowadzasz" kwas"
Nie można tej kwestii rozpatrywać widzą pierwszą część wypowiedzi a udając że drugiej się nie widzi albo że jej nie ma , bo to jest fałszowanie .
 
 
Dezerter 


Wyznanie: chrześcijanin
Pomógł: 224 razy
Dołączył: 16 Sie 2009
Posty: 3640
Skąd: Inowrocław
Wysłany: 2014-11-02, 21:34   

Janie - gdy pierwszy raz przeczytałem zdanie o cierniu to się zdumiałem!, zacząłem analizować sprawdzać rożne tłumaczenia i - nie da się tego fragmentu inaczej rozumieć, jak to, że Paweł był nękany/zniwewolony przez demona.
Ale co to znaczy ?.
Na pewno nie to , że Paweł był opętany!
Moim zdaniem miał jakąś 1 słabość z którą nie mógł sobie poradzić.
mógł to być np grzech nawracający, ułomność fizyczna, lub psychiczna (jąkanie, epilepsja, zaćma, tik itp), wpadanie w złość/wybuchowość itd - czyli coś co na pewno nie przystoi wybitnemu apostołowi, wysłannikowi i wybrańcowi samego Pana, nauczycielowi i charyzmatykowi.
Stąd słowa Pawła:
Cytat:
8 Dlatego trzykrotnie prosiłem Pana, aby odszedł ode mnie, 9 lecz [Pan] mi powiedział: «Wystarczy ci mojej łaski. Moc bowiem w słabości się doskonali». Najchętniej więc będę się chlubił z moich słabości, aby zamieszkała we mnie moc Chrystusa. 10 Dlatego mam upodobanie w moich słabościach, w obelgach, w niedostatkach, w prześladowaniach, w uciskach z powodu Chrystusa. Albowiem ilekroć niedomagam, tylekroć jestem mocny. 11 Oszalałem, a wyście mnie do tego zmusili!

Moc w słabości się doskonali, ten oścień ustrzegł Pawła przed grzechem wielkim - pychy,
Bóg nie dopuszcza na nas cierpienia więcej niż jesteśmy w stanie wytrzymać/znieść i tak było z Pawłem.
Nawet jeśli to była jakaś forma dręczenia demonicznego , jak to opisują inni święci np, o. Pio to to w niczym nie umniejsza, ani nie przekreśla Pawła w moich oczach.
_________________
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie
http://zchrystusem.pl/
 
 
Wnikliwy


Pomógł: 133 razy
Dołączył: 23 Cze 2013
Posty: 3205
Wysłany: 2014-11-02, 22:05   

Jan to kolejny przypadek człowieka który absolutnie wszystko bierze na bez krzty zrozumienia.
Czyli jak powiem - co za licho mnie podkusiło - to oczywiście zostałem opętany przez demona. :-D
Śmiać się czy płakać.
Takich rzeczy nie rozumie, a o Rosji i zniszczeniu Warszawy wyskakuje. :-D
_________________

 
 
Listek 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 31 Mar 2013
Posty: 7852
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2014-11-02, 22:06   

Dezerter napisał/a:
Moim zdaniem miał jakąś 1 słabość z którą nie mógł sobie poradzić.
mógł to być np grzech nawracający, ułomność fizyczna, lub psychiczna (jąkanie, epilepsja,

Tak przypuszcza David Stern w KŻNT.

Uważa on także,że wielką bolączką ap.Pawła był fakt,że nie mógł zmobilizować swoich rodaków do nauczania narodów w dziedzinie Bożych nauk .

Do Żydów 5:12 bpd "Biorąc bowiem pod uwagę czas, powinniście być nauczycielami, tymczasem znowu jest wam potrzebny ktoś, kto by was uczył elementarnych zasad (zawartych) w wyroczniach Boga; potrzebujecie mleka, a nie pokarmu stałego."

Ap Paweł gotów był siebie poświęcić byle tylko swoich rodaków doprowadzić do Mesjasza i pobudzić do wypełniania przez nich swego powołania , tj doprowadzenia narodów do wiary w jedynego Boga.,Bardzo z tego powodu cierpiał.

Rz.9,(2) w sercu swoim odczuwam wielki smutek i nieprzerwany ból. (3) Wolałbym bowiem sam być pod klątwą [odłączony] od Chrystusa dla [zbawienia] braci moich, którzy według ciała są moimi rodakami. (4) Są to Izraelici, do których należą przybrane synostwo i chwała, przymierza i nadanie Prawa, pełnienie służby Bożej i obietnice.

Pozdrawiam
_________________
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 10