Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność. (List do Galatów 5:21-22)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Co jeśli Bóg nie istnieje
Autor Wiadomość
standi231

Wysłany: 2014-04-06, 15:52   Co jeśli Bóg nie istnieje

Wiecie co przed dosłownie chwilą dostałem ataku nerwicy.Co jeśli nie ma czegoś takiego jak Bóg jeśli on nie istnieje,człowiek go stworzył.Co jeśli nie istniał żaden Jezus nie był żadnym mesjaszem nie został ukrzyzowany i nie powstał zmartwych jaką mamy pewność że tak było i nie są to bajki?Mamy na to jakieś dowody?Moję wątpliwośći pochodzą z paru materiałów.
Znalazłem taki gdzie odnaleziono grób całej rodziny Jezusa i że wcale nie zmartwychstał na scianach było napisane Jahwe Powstań,było napisane o żonie Jezus Mari.Co jeśli chrześcijaństwo to bajka?Blagam o pomoc błagam.

http://vod.pl/zagadki-lud...2,125721,w.html

http://www.nautilus.org.pl/?p=artykul&id=2525

KobietaZMagdali 

Wyznanie: katoliczka
Pomogła: 235 razy
Wysłany: 2014-04-06, 16:19   

Spokojnie, film Camerona jest mocno kontrowersyjny nawet archeolodzy go krytykują. Zresztą wyjdz na dwór, gdzieś gdzie jest trochę przyrody i rozejrzyj się dookała popatrz na świat. Myslisz, że to wszystko jest dziełem przypadku, że nie ma w tym Boga (jakiegokolwiek).
„Odpędzanie wilków, zagrażających Bożej owczarni, jest na pewno czymś chwalebnym, ale czyni się to modlitwą, przykładem życia, głoszeniem słowa Bożego i przekonywaniem -- a nie poprzez zadawanie gwałtu. Gwałt zadawany w obronie prawdy nie tylko krzywdzi konkretnych ludzi, ale kompromituje prawdę, ci zaś, którzy się do niego uciekają, choć ich intencją było odpędzenie wilków, sami się w wilków przemieniają.”

http://www.youtube.com/watch?v=l_lp-owKS6E

mitryl 

Wyznanie: Aby tylko na Drodze Prawdy do ?ycia.
Wysłany: 2014-04-06, 20:06   

Nie ma takiej opcji bracie . Jestem przekonany, że spora część osób na forum w jakiś stopniu doświadczyła Jego obecności i miłości. Z resztą koleżanka post wyżej napisała dookoła wszędzie widać jego "rękę" :) Mój brat(rodzony) miał podobny dylemat ostatnio. Poradziłem mu by zrobił to co ja kiedyś. Modlitwa nie wychodziła prosto z serca, a raczej z tego czegoś co można nazwać "Pragnieniem Boga" to coś co sprawia, często o niego pytamy , rozmyślamy o nim. Modlitwa źródło miała w "umyśle" że tak powiem, bo doszedłem do wniosku że jak jest to posłucha i może da o co prosiłem. No i dał mi Łaskawy Pan "czerwoną lampkę" o którą prosiłem, czyli system ostrzegawczy przed dokonaniem grzechu, przydatna sprawa dla takiego notorycznego kłamcy jakim byłem . Oczywiście system ten niejednokrotnie obchodziłem :P Teraz często rozmowa z Panem źródło ma w sercu zamykam oczy, wargi się poruszają wszystko płynie :D wtedy to najpiękniejszą modlitwa jest. A wiec moja metodę już znasz , wieżę w to, że za jakiś czas pytanie co jeśli Bóg nie istnieje przez myśl ci nie przemknie:D

pozdrawiam

Dezerter 

Wyznanie: chrześcijanin
Wysłany: 2014-04-06, 22:12   Re: Co jeśli Bóg nie istnieje

standi231 napisał/a:
Wiecie co przed dosłownie chwilą dostałem ataku nerwicy.Co jeśli nie ma czegoś takiego jak Bóg jeśli on nie istnieje,człowiek go stworzył.Co jeśli nie istniał żaden Jezus nie był żadnym mesjaszem nie został ukrzyzowany i nie powstał zmartwych jaką mamy pewność że tak było i nie są to bajki?Mamy na to jakieś dowody?Moję wątpliwośći pochodzą z paru materiałów.
Znalazłem taki gdzie odnaleziono grób całej rodziny Jezusa i że wcale nie zmartwychstał na scianach było napisane Jahwe Powstań,było napisane o żonie Jezus Mari.Co jeśli chrześcijaństwo to bajka?Blagam o pomoc błagam.

http://vod.pl/zagadki-lud...2,125721,w.html

http://www.nautilus.org.pl/?p=artykul&id=2525

Cytat:
Zdaniem Camerona, badania i analiza DNA dowiodły, że odnalezione groby to rzeczywiście miejsce pochówku Jezusa i jego najbliższej rodziny. Na sarkofagach miały się znaleźć napisy z imionami Mateusza, Marii Magdaleny, Jezusa, Marii – matki Jezusa, Józefa – brata Jezusa i Judy, syna Chrystusa.

A co ty o tym myślisz
Jezus żyje sobie w najlepsze z Marią Magdaleną i swoją matką Marią, braćmi, ma dzieci ....
a w tym czasie w Tej samej Jerozolimie zaczyna się tworzyć kult, który głosi, że zmartwychwstał, że grób był pusty, że został wzięty do nieba, że Był prawdziwym Mesjaszem itd itp
jak myślisz, czy ktoś z żydów by w to uwierzył?
czy miał by taki kult/sekta szansę na powodzenie?
czy w zapiskach żydowski, albo tradycji ustnej nie zachował by się jakieś ślad tej rewelacji?
czy apostołowie i pierwsi chrześcijanie z żydów poświęcili by życie dla kłamstwa?
wierzysz w spisek autorów NT :lol:
zauważ, że podałem co argumenty oparte na logice a nie na wierze

RM 

Wyznanie: Unitarianizm jest błędem
Wysłany: 2014-04-07, 07:11   

Chrześcijaństwo powróciło do religijnego schematu, który to schemat Jezus zakończył. Jego słowa, że nie na tej górze ani w Jerozolimie ma być budowana relacja z Bogiem, ale w duchu i w prawdzie, w przełożeniu na współczesność, oznaczają, że ani w kościołach ani poprzez religijne rytuały.
Wielki szacunek dla wszystkich, którzy chodzą do jakiegokolwiek kościoła i zachowują wiarę. Ja tak nie potrafiłem.
Ja namawiam każdego do osobistego doświadczania Boga i jego prawdy. Kiedy człowiek uczy się tej właśnie prawdy i doświadcza, jak na jej fundamencie wszystko zaczyna się"kleić", pasować do siebie, układać w sensowną całość i nawet to, co już dawno zostało pogrzebane, "powstaje z martwych", to Bóg staje się realny i obecny.

Ty Standi rozważ swój kryzys. Być może ten bóg, w którego wierzysz nie istnieje, ale ten który istnieje przychodzi do Ciebie i uśmierca iluzję tego boga, który nie istnieje, abyś był wolny i otwarty na przyjęcie tego, który jest obecny.

Jachu 
cichy,pokorny

Wysłany: 2014-04-07, 15:26   

Siedem powodów, dla których naukowiec wierzy w Boga

http://www.nastrazy.pl/archiwum/1989_3_07.htm
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Listek 

Wysłany: 2014-04-07, 15:54   

Bóg dał mi życie i tchnienie i wszystko.
Ufam Mu i mało co rozumiem.

KOHELET 11,5 bt
Jak nie wiesz, którą drogą duch wstępuje w kości, co są w łonie brzemiennej, tak też nie możesz poznać działania Boga, który sprawuje wszystko.

Pozdrawiam

Agnus 

Wyznanie: rzymskokatolickie
Wysłany: 2014-07-05, 07:47   

(5): Przyjdźcie i zobaczcie dzieła Boże! Godne podziwu jest to, co uczynił ludziom. (6): Morze zamienił w suchą ziemię i przez rzekę przeszli swobodnie, napełnił nas wszystkich radością. [Biblia Warszawsko-Praska, Ps 66]

;-)

radek 
mężczyzna

Wysłany: 2014-07-05, 15:12   

Standi231 zamiast poddawać się pod władzę informacji należy informacjami władać. To Ty wyznaczasz swoje cele i wybierasz środki jakimi do nich dążysz. Z biblii dowiadujemy się o szlachetnych dążeniach. Jeśli wybrałeś szlachetną drogę - chwała Tobie. Jeśli nie zdecydowałeś to wg mnie jesteś również na właściwej drodze

Piotrek93 

Wyznanie: Chrześcijańskie
Wysłany: 2014-11-03, 21:24   

Jeśli Bóg by nie istniał to całe nasze życie nie miałoby sensu.

Na szczęście tak nie jest.

Najbardziej wpływowi ludzie tego świata wiedzą, że istnieje Bóg ale wolą służyć Jego przeciwnikowi - szatanowi.

Jak np. ta pani: Rihanna (Princess of the Illuminati)

https://www.youtube.com/watch?v=KdS6HFQ_LUc

Wnikliwy

Wysłany: 2014-11-03, 21:30   

Dajcie gościowi trochę siana :-D

Czemu to forum przyciąga jak magnez takich filozofów :-D

Odpowiedz do tematu