Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Eliot
2013-07-30, 13:54
Stosunek Pawła do Kościoła matki w Jerozolimie
Autor Wiadomość
Dezerter 


Wyznanie: chrześcijanin
Pomógł: 224 razy
Dołączył: 16 Sie 2009
Posty: 3640
Skąd: Inowrocław
Wysłany: 2014-11-03, 21:30   

Wnikliwy napisał/a:
To jest forum - taki Piotr może pisać co chce. On zapewne warna nie dostanie. Pisze merytorycznie :-D :-D

czy ty musisz trolować nie na temat w każdym wątku i szukać zaczepki? - widzę wyraźnie, że Żyda i Rethela ci brak i to bardzo :idea: :!:
idź troluj na SB :evil:
i się nie wtrącaj jak Piotr z Piotrem o Piotrze rozmawia 8-)
_________________
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie
http://zchrystusem.pl/
 
 
Piotrek93 

Wyznanie: Chrześcijańskie
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 20 Paź 2014
Posty: 45
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-11-03, 22:00   

Do samego apostoła Piotra nic nie mam.

Ale jeśli chodzi o listy Piotra to są już spore wątpliwości.

Cytat:
List Piotra, zwłaszcza 2 rozdział nie figuruje wielu manuskryptach. Panuje także opinia, że 1 Piotra i 2 Piotra napisały 2 osoby.

http://translate.google.p...pistles&act=url


Są także tacy, którzy sugerują, że ten szczególny tekst został wstawiony przez uczniów Pawła.

Treść z listu Piotra, która jest cytowana na potwierdzenie apostolstwa Pawła.

2Piotra 3:15 a cierpliwość Pana naszego uważajcie za zbawienną, jak to również umiłowany nasz brat Paweł wedle danej mu mądrości napisał do was, 16 jak również we wszystkich listach, w których mówi o tym. Są w nich trudne do zrozumienia pewne sprawy, które ludzie niedouczeni i mało utwierdzeni opacznie tłumaczą, tak samo jak. i inne Pisma, na własną swoją zgubę.

Nawet w tym kawałku Piotr, jeżeli to on rzeczywiście pisał, nie nazwał Pawła apostołem, a jego listy - według Piotra zwierają niezrozumiałe lub trudne do zrozumienia pewne sprawy.

Czyżby Piotr miał na myśli postawę Pawła, przeciwną Prawu oraz pomysł zbawienia tylko przez wiarę?

Zwrócimy uwagę na pewną historię, która rzuci nam wiele światła na kwestię Pawła.

Paweł do Efezjan - "Jestem apostołem Isusa." Efezjan 1:1 Paweł, z woli Bożej apostoł Chrystusa Isusa, do świętych w Efezie.

Efezjanie do Pawła - "Nie jesteś!" 2Tymoteusza 1:15 Wiesz o tym, że odwrócili się ode mnie wszyscy, którzy są w Azji, (Efez, największe miasto w tym regionie Azji.)

Isus do Efezjan - "Dobrze zrobiliście" Objawienie 2:2 Znam uczynki twoje i trud, i wytrwałość twoją, i wiem, że nie możesz ścierpieć złych, i że doświadczyłeś tych, którzy podają się za apostołów, a nimi nie są, i stwierdziłeś, że są kłamcami

Czy można uzyskać życie wieczne bez listów Pawła? Oczywiście.... Czy można uzyskać życie wieczne bez Ewangelii? Na pewno nie! Kto jest Zbawicielem? Isus Chrystus. Czyjego głosu mamy słuchać? Isusa a nie Pawła!


Tak przy okazji masz w zdjęciu znanego lucyferianistę, ktorego dobrze ujawnił Cejrowski.

A jeśli chodzi o JP II to powiem tylko tyle, że mamy całkowicie błędne przekonanie o tym człowieku.
 
 
Dezerter 


Wyznanie: chrześcijanin
Pomógł: 224 razy
Dołączył: 16 Sie 2009
Posty: 3640
Skąd: Inowrocław
Wysłany: 2014-11-03, 22:41   

Piotrek93 napisał/a:
Do samego apostoła Piotra nic nie mam.

Ale jeśli chodzi o listy Piotra to są już spore wątpliwości.


:-P
aleś wymyślił i jak tu z tobą dyskutować może na poczatek tak
zacytowałeś jakiegoś mądralę co to ci pisze jak masz rozumieć List Piotra a teraz ja ci zacytuję sam List i sam zobacz co Piotr chciał i napisał - Pan dał ci mózg i rozum [ nie wiem czy masz Ducha, który powinien cię jeszcze o wszystkim pouczać i prowadzić...]

Cytat:
14 Dlatego, umiłowani, oczekując tego, starajcie się, aby [On] was zastał bez plamy i skazy - w pokoju, 15 a cierpliwość Pana naszego uważajcie za zbawienną, jak to również umiłowany nasz brat Paweł8 według danej mu mądrości napisał do was, 16 jak również we wszystkich listach, w których mówi o tym. Są w nich trudne do zrozumienia pewne sprawy, które ludzie niedouczeni i mało utwierdzeni opacznie tłumaczą, tak samo jak i inne Pisma9, na własną swoją zgubę.


To o Kubiku i mu podobnych, którzy nie tylko jak widać na własną zgubę piszą :-(
ale Pan ich za to rozliczy, jak się nie nawrócą

Cytat:

Tak przy okazji masz w zdjęciu znanego lucyferianistę, ktorego dobrze ujawnił Cejrowski.

A jeśli chodzi o JP II to powiem tylko tyle, że mamy całkowicie błędne przekonanie o tym człowieku.

tu się zgadzamy - mamy [ty i Kubik ] całkowicie błędne przekonanie o tym człowieku :-P

podaj gdzie i kiedy Cejrowski nazywa imiennie tego Dalajlamę lucyferianistą?
_________________
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie
http://zchrystusem.pl/
 
 
Piotrek93 

Wyznanie: Chrześcijańskie
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 20 Paź 2014
Posty: 45
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-11-04, 19:17   

Są poważne poszlaki, że listów Piotra nie napisał on sam, tylko jakieś osoby które się pod niego podszywają.

Nie ma bezpośrednich dowodów, ale mi to wystarcza jeśli wiem że Paweł jest fałszywym apostołem a Piotr go nagle potwierdza.

http://www.se.pl/rozrywka...era_237683.html

A tutaj cały odcinek o buddyzmie

https://www.youtube.com/watch?v=qlKH359g07g
 
 
Wnikliwy


Pomógł: 133 razy
Dołączył: 23 Cze 2013
Posty: 3205
Wysłany: 2014-11-04, 19:49   

Dezerter napisał/a:
Wnikliwy napisał/a:
To jest forum - taki Piotr może pisać co chce. On zapewne warna nie dostanie. Pisze merytorycznie :-D :-D

czy ty musisz trolować nie na temat w każdym wątku i szukać zaczepki? - widzę wyraźnie, że Żyda i Rethela ci brak i to bardzo :idea: :!:
idź troluj na SB :evil:
i się nie wtrącaj jak Piotr z Piotrem o Piotrze rozmawia 8-)


Dziw, że dyskutujesz w tym temacie. Masz rozum, więc włącz go :aaa:
 
 
Anna01 
Administrator


Wyznanie: Deizm
Pomogła: 292 razy
Dołączyła: 20 Maj 2006
Posty: 4596
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-11-05, 12:12   

Wnikliwy napisał/a:
Dezerter napisał/a:
Wnikliwy napisał/a:
To jest forum - taki Piotr może pisać co chce. On zapewne warna nie dostanie. Pisze merytorycznie :-D :-D

czy ty musisz trolować nie na temat w każdym wątku i szukać zaczepki? - widzę wyraźnie, że Żyda i Rethela ci brak i to bardzo :idea: :!:
idź troluj na SB :evil:
i się nie wtrącaj jak Piotr z Piotrem o Piotrze rozmawia 8-)


Dziw, że dyskutujesz w tym temacie. Masz rozum, więc włącz go :aaa:

A ja podziwiam Dezertera za jego dyskusję z "uczniem Kubika" - to niezmiernie trudna sztuka, a jednak Dezerter się jej podjął. Ty potrafisz tylko dogryzać. :roll:
_________________
Miłość nie wyrządza zła bliźniemu. Przeto miłość jest doskonałym wypełnieniem Prawa.
Rzym. 13:10
 
 
Anna01 
Administrator


Wyznanie: Deizm
Pomogła: 292 razy
Dołączyła: 20 Maj 2006
Posty: 4596
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-11-05, 12:18   

Piotrek93 napisał/a:
Są poważne poszlaki, że listów Piotra nie napisał on sam, tylko jakieś osoby które się pod niego podszywają.

Nie ma bezpośrednich dowodów, ale mi to wystarcza jeśli wiem że Paweł jest fałszywym apostołem a Piotr go nagle potwierdza.


Piotrusiu, gdyby nie Paweł, chrześcijaństwo zakończyłoby się na II wieku, no może III ....nie miałbyś dziś o czym dyskutować. :roll:
_________________
Miłość nie wyrządza zła bliźniemu. Przeto miłość jest doskonałym wypełnieniem Prawa.
Rzym. 13:10
 
 
bartek212701 


Pomógł: 162 razy
Wiek: 31
Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 9277
Skąd: Lublin
Wysłany: 2014-11-05, 15:38   

Piotrek93, Mnie zastanawia dlaczego do dziś na stronie Henryka Kubika w temacie o Piekle jest werset z jednego listu Pawła. Kiedyś zwracałem mu uwagę przez dobre kilka tygodni, by nie powoływał się na Pawła na swojej stronie. Zaprzestał tego, ale do dziś jeden werset tam trwa :-D
Piotrek93 napisał/a:
Ale jeśli chodzi o listy Piotra to są już spore wątpliwości.

A co z NT zachował Henry Kubik? Nie pamiętam już dokładnie, chyba ew. Mateusza i Objawienia księgę tak?

P.S. Zauważyłem, ze Henry powołuje się na artykuły ze strony 'wolna polska' większych oszustów i naciągaczy nie widziałem, już im nie ufam po ostatnich kłamstwach...
_________________
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.
 
 
Piotrek93 

Wyznanie: Chrześcijańskie
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 20 Paź 2014
Posty: 45
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-11-05, 21:39   

Anna01 napisał/a:
Piotrek93 napisał/a:
Są poważne poszlaki, że listów Piotra nie napisał on sam, tylko jakieś osoby które się pod niego podszywają.

Nie ma bezpośrednich dowodów, ale mi to wystarcza jeśli wiem że Paweł jest fałszywym apostołem a Piotr go nagle potwierdza.


Piotrusiu, gdyby nie Paweł, chrześcijaństwo zakończyłoby się na II wieku, no może III ....nie miałbyś dziś o czym dyskutować. :roll:


Uwielbiam gdybanie.

Ja mogę powiedzieć, że gdyby nie Paweł nie byłoby podziałów doktrynalnych, tylu religii, a chrześcijaństwo byłoby spójne i mocne jak nigdy.

bartek

Kiedyś napisał, że ma tyle materiałów i linków że trudno to ogarnąć wszystko dlatego ja jestem w stanie to zrozumieć i wiem żeby tych wersetów nie traktować na serio.

Tym bardziej, że cały czas coś nowego dzieje się na świecie, a każdy z ma często mało czasu.

Tutaj zacieniowane księgi są mocno skażone, lub w całości napisane przez sług szatana:

http://www.bibliamesjanska.com/

- Ewangelia Łukasza

- Dzieje Apostolskie

- List do Rzymian

- 1 list do Koryntian

- 2 List do Koryntian

- List do Galacjan

- List do Efezjan

- List do Filipian

- List do Kolosan

- 1 List do Tesaloniczan

- 2 List do Tesaloniczan

- 1 List do Tymoteusza

- 2 list do Tymoteusza

- List do Tytusa

- List do Filemona

- List do Hebrajczyków

- 1 List Piotra

- 2 List Piotra

Po odrzuceniu tych ksiąg i listów jakoś dziwnym trafem Ewangelia - Dobra Nowina o Królestwie Bożym staje się prosta i klarowna dla wszystkich bez żadnych podziałów doktrynalnych :shock:
 
 
George 


Wyznanie: NAZAREJCZYK
Pomógł: 23 razy
Dołączył: 02 Paź 2014
Posty: 1463
Wysłany: 2014-11-06, 07:00   

Piotrek93 napisał/a:


Ja mogę powiedzieć, że gdyby nie Paweł nie byłoby podziałów doktrynalnych, tylu religii, a chrześcijaństwo byłoby spójne i mocne jak nigdy.

bartek

Kiedyś napisał, że ma tyle materiałów i linków że trudno to ogarnąć wszystko dlatego ja jestem w stanie to zrozumieć i wiem żeby tych wersetów nie traktować na serio.

Tym bardziej, że cały czas coś nowego dzieje się na świecie, a każdy z ma często mało czasu.

Tutaj zacieniowane księgi są mocno skażone, lub w całości napisane przez sług szatana:

http://www.bibliamesjanska.com/

- Ewangelia Łukasza

- Dzieje Apostolskie

- List do Rzymian

- 1 list do Koryntian

- 2 List do Koryntian

- List do Galacjan

- List do Efezjan

- List do Filipian

- List do Kolosan

- 1 List do Tesaloniczan

- 2 List do Tesaloniczan

- 1 List do Tymoteusza

- 2 list do Tymoteusza

- List do Tytusa

- List do Filemona

- List do Hebrajczyków

- 1 List Piotra

- 2 List Piotra

Po odrzuceniu tych ksiąg i listów jakoś dziwnym trafem Ewangelia - Dobra Nowina o Królestwie Bożym staje się prosta i klarowna dla wszystkich bez żadnych podziałów doktrynalnych :shock:


Doceniam twoją intuicję Piotrze, ale chyba przez pomyłkę wyciołeś z poniższej listy Ewangelię Mateusza, której historia jak i zdrowa logika nie pozostawia wątpliwości że jest to tekst - conajmniej 'skażony'.

Jeśli chodzi o Listy Piotra to faktem jest że sławni bibliści opierający swoje badania na lingwistyce, nie mają najmniejszej wątpliwości że Drugi List Piotra napisany został nie wcześniej niż w roku 80 (Piotr został ukżyżowany w roku 65), i że stylem zupełnie odbiega od Pierwszego Listu Piotra. Świadczy to pseudograficznym pochodzeniu tego listu.

Jeśli PRAWDA twoich oponentów interesuje to niech poczytają sobie opinię światowych biblistów:

"Autorstwo Piotrowych listów
(Pierwszy i Drugi List Piotra) to istotne pytanie w krytyce biblijnej, mające powiązanie z autorstwem Pawłowych listów, ...

... Większość naukowców dochodzi dziś do wniosku że Piotr nie był autorem tych dwuch listów które mu się dziś przypisuje, i że są one dziełem dwuch różnych autorów. [1][2][3]. ..."

Poniżej link do orginalnego artykółu na Wikipedii:
http://en.m.wikipedia.org...etrine_epistles

Pomiędzy światowymi biblistami którzy udowodnili że "Drugi List Piotra" jest pseudograficznym, to jest między innymi wśród nich Stephen L. Harris (ur. w 1937r.), Professor Emeritus Humanistyki i Nauk Religijnych z Uniwersytetu Stanu Kalifornii w Sakramento USA.

W dodatku, to co czytamy w Pierwszym Liście Piotra wyraźnie wskazuje na "pomoc" w pisaniu, a raczej PRZEPISYWANIU tego listu przez Sylwana, ucznia faryzeusza Pawła, a nie na to że jest to orginalny list Apostoła Piotra.

Wygląda na to że faryzeusz Paweł przejął list Apostoła Piotra, i dał go swojemu uczniowi Sylwanowi do "korekty".
Cytat:

"(12) Krótko, jak mi się wydaje,

wam napisałem przy pomocy Sylwana, wiernego brata,

upominając i stwierdzając, że taka jest prawdziwa łaska Boża, w której trwajcie. (13 Pozdrawia was ta, która jest w Babilonie razem z wami wybrana, oraz Marek, mój syn. (14) Pozdrówcie się wzajemnym pocałunkiem miłości! Pokój wam wszystkim, którzy trwacie w Chrystusie. "

(1 List Piotra 5:1-14, Biblia Tysiąclecia)
Internetowa Biblia 2000 v3.41 ˆ 1994-2001


Dziwne jest też określenie
"która jest w Babilonie razem z wami wybrana,"

Faryzeusz Paweł i jego przyjaciel Sylwan byli obywatelami rzymskimi, i prawdopodobnie obaj byli Faryzeuszami.

Podczas gdy Apostoł Piotr był w rzymskim więzieniu, oczekując śmierci, ci dwaj faryzeusze: Paweł i Sylwian, cieszyli się wolnością. Wygląda na to że to oni przechwycili orginalny "Pierwszy List" Apostoła Piotra i przepisując go dokonali w nim "odpowiedniej korekty", podając się z przyjaciół Piotra.

Studjując historię Rzymu i początków KrK, staje sie oczywistym że to Pawłowi Mesyjanistyczni Żydzi - Żydo-Chrześcijanie, zwani też Zelotami, podpalili Rzym i zwalając winę na Piotrowych Chrześcijan spowodowali ich uwięzienie i prześladowania, i to nie tylko w Rzymie ale też i w całym Imperium Rzymskim.

Po pożarze Rzymu w roku 64, i oskarżeniu o podpalenie miasta Piotrowych Chrześcijan, faryzeusz Paweł jak za dawnych czasów miał znów pełne ręce roboty.

Tym razem nie na rozkaz Sahedrynu, lecz na rozkaz Cesarza Nerona (który wydał dekret nakazujący prześladowanie Nazarejskich Chrześcijan w całym Imperium Rzymskim), Faryzeusz Paweł udał się do Efezu aby tam prześladować Apostoła Jana i jego Kościół.

Pozwól Piotrze że zapytam.
Czy wiesz jaki wpływ na zniszczenie przez Żydów Piotrowego Kościoła miała żydowska kochanka, i późniejsza żona Nerona, POPEA Sabina?

Czy wiesz od kogo wywodzi się tytuł dzisiejszego przywódcy Żydo-Chrześcijańskiego Kościoła - "Papież" - po angielsku "POPE"?

Czy znasz prawdziwą historię podpalenia przez Żydowskich Zelotów Rzymu, w roku 64, i czy wiesz jaką rolę odegrała POPEA, żydowska żona Nerona w zbrodni dokonanej na Piotrowych Chrześcijanach?

Serdecznie Pozdrawiam
George
 
 
RM 

Wyznanie: Unitarianizm jest błędem
Pomógł: 157 razy
Dołączył: 20 Mar 2012
Posty: 3253
Wysłany: 2014-11-06, 08:19   

Po odrzuceniu prawie wszystkich ksiąg NT, pozostaje niewiele, można by rzec, ze nie pozostaje nic. Wtedy rzeczywiście sprawa staje się bardzo prosta, bo trudno się ścierać o nic.

George,
z podpaleniem Rzymu sprawa nie jest do końca jasna. Największą korzyść z pożaru odniósł sam ... Rzym, bo przebudowa miasta (konieczna) na innych warunkach byłaby niemożliwa.
Próba oskarżenia o podpalenie chrześcijan jest bardzo, bardzo odrealniona. Jak mieliby po takiej zbrodni kierować się miłością bliźniego? Co zyskaliby na tym? Gdyby jeszcze zasugerować, że zrobili to zeloci, to jakieś prawdopodobieństwo jest możliwe, ale brak jest sensownych dowodów.
 
 
Dezerter 


Wyznanie: chrześcijanin
Pomógł: 224 razy
Dołączył: 16 Sie 2009
Posty: 3640
Skąd: Inowrocław
Wysłany: 2014-11-06, 19:04   

Piotrek93 napisał/a:
Po odrzuceniu tych ksiąg i listów jakoś dziwnym trafem Ewangelia - Dobra Nowina o Królestwie Bożym staje się prosta i klarowna dla wszystkich bez żadnych podziałów doktrynalnych :shock:

w szoku jesteś - stąd te nierozważne słowa. Odrzucając / NT wykluczasz się z grona chrześcijan :!:
zdajesz sobie z tego sprawę?
zdajesz sobie sprawę z tego, że jeśli to ty się mylisz a nie Kościół przez 2000 lat - to prawdo podobnie popełniasz jedyny grzech, który nie będzie ci wybaczony - grzech przeciwko Duchowi Świętemu :idea:
sprawiasz, że nawet tak mego ekumeniczny chrześcijanin jak ja nie może :-( cię nazwać bratem w wierze ...

Dobrze
ale to jest temat:

Stosunek Pawła do Kościoła matki w Jerozolimie
koniec offtopu
_________________
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie
http://zchrystusem.pl/
 
 
George 


Wyznanie: NAZAREJCZYK
Pomógł: 23 razy
Dołączył: 02 Paź 2014
Posty: 1463
Wysłany: 2014-11-06, 20:17   Nawrócenie Pawła???

RM napisał/a:
Po odrzuceniu prawie wszystkich ksiąg NT, pozostaje niewiele, można by rzec, ze nie pozostaje nic. Wtedy rzeczywiście sprawa staje się bardzo prosta, bo trudno się ścierać o nic.

George,
z podpaleniem Rzymu sprawa nie jest do końca jasna. Największą korzyść z pożaru odniósł sam ... Rzym, bo przebudowa miasta (konieczna) na innych warunkach byłaby niemożliwa.
Próba oskarżenia o podpalenie chrześcijan jest bardzo, bardzo odrealniona. Jak mieliby po takiej zbrodni kierować się miłością bliźniego? Co zyskaliby na tym? Gdyby jeszcze zasugerować, że zrobili to zeloci, to jakieś prawdopodobieństwo jest możliwe, ale brak jest sensownych dowodów.


RM, o podpaleniu Rzymu przez Mesjanistycznych Żydów napiszę wkrótce, teraz chcąc zadowolić Dezertera napiszę bardzo krótko o Rzymie, a trochę więcej o "cudownym" nawróceniu jego lidera - pseudo apostoła - Faryzeusza Pawła.

Rzymski Chrześcijański Kościół Boga, założony w Rzymie przez Apostoła Piotra w roku 40, został podbity już w roku 64 przez Żydów, na czele których stali między innymi faryzeusze: Paweł z Tarasu i Józef Flawiusz. Działo się to w czasie kiedy Rzymem praktycznie rządził NIE Cesarz Nero, ale jego żydowska żona Papieżyca (Popea) Sabina.

Ta okrótna kobieta, której zbrodnie wołają o pomstę do nieba, nie rządziła jednak sama, za jej plecami stało grono jej żydowskich przyjaciół - żydowskich Zelotów, między innymi faryzeusze: Józef Flawiusz - późniejszy przywódca Zelotów w czasie pogromu żydowskiego na Nazarejczykach w Galillei w latach 66 / 67, i Paweł z Tarasu - założyciel Żydo-Chrześcijańskiego Kościoła Mesyjańskiego, który to (Pawłowy żydowski Mesyjanistyczny kościół) okupuje do dziś KrK, założony w Rzymie przez Apostoła Piotra Kościół Boga.

Historia przejęcia przez Pawłowych Żydów władzy nad KrK zaczęła sie 18 Lipca 64 - roku, kiedy to żydowscy Zeloci podpalili Rzym, a żydowska żona Cesarza Nerona, Papieżyca (Popea) Sabina, zwaliła winę na Piotrowych Chrześcijan.
Cesarz Nero nie potrafiąc rozróżnić tych dwuch Kościołów:

Piotrowego Kościoła Boga,

od Pawłowego Mesjanistycznego Kościoła żydowskich Zelotów,


pod namową swojej żydowskiej żony, uznał winnym Kościół Piotrowy i dosłownie - puścił Go z dymem. Sienkiewicz w Quo Vadis bardzo obrazowo odtworzył bolesne prześladowanie Piotrowych Chrześcijan, palenie ich na stosie, krzyżowanie i rozszarpywanie przez dzikie zwierzęta.

„Dziecko trzęsło się od krzyku i płaczu, obejmując konwulsyjnie szyjkę ojca (…)Lecz krzyk i ruch podrażniły lwa. Nagle wydał krótki urywany ryk, zgniótł dziecko jednym uderzeniem łapy i chwyciwszy w paszczę czaszkę ojca zgruchotał ją w mgnieniu oka.”

Nero, pod namową żydowskiej żony Popey, zarządał nie tylko wymordowania wiernych Piotrowego Kościoła Boga w Rzymie, ale równierz wydał dekret nakazujący prześladowanie Nazarejskich Chrześcian w całym swoim Imperium.

Podczas gdy Apostoł Piotr (po wyznaczeniu na swego następcę swojego Kościoła biskupa Klemensa) został w roku 64 w Rzymie ukrzyżowany, faryzeusz Paweł wyznaczył na swego następcę Mesjanistycznego Kościoła swojego swojego ucznia Linusa, i udał się do Efezu, aby wypełniając dekret Nerona, nakazujący prześladowanie Nazarejczyków, zniszczyć budowany w Efezie przez Apostoła Jana Kościół Boży.

Nero sprowadził Faryzeusza Pawła z Efezu dopiero w roku 67, kiedy podczas rebelii żydowskiej rozpoczętej w rzymskiej prowincji IUDAEI, i po śmierci swojej żydowskiej żony Papieżycy (Popey) Sabiny, zdał on sobie sprawę w co go Żydzi wpuścili.

Sprowadzonemu do Rzymu Faryzeuszowi Pawłowi Nero ściół łeb, i było to dopiero w roku 67, prawie trzy lata po męczeńskiej śmierci Apostoła Piotra - założyciela Kościoła Boga w Rzymie.

Teraz znając trochę historycznej PRAWDY można załwarzyć że w Rzymie istniały dwa Kościoły, oparte praktycznie na dwuch Chrystusach; Tym Historycznym Chrystusie, który powiedział do swojego ucznia, Apostoła Piotra:

" Ty jesteś Piotr – Opoka i na tej opoce zbuduję mój Kościół, a bramy piekielne go nie przemogą. I tobie dam klucze kró­lestwa niebieskiego; cokolwiek zwiążesz na ziemi, będzie zwią­zane w niebie, a co rozwiążesz na ziemi, będzie rozwiązane w niebie». "
,

i tym "Mitologicznym Chrystusie", Boga faryzeusza Pawła. Tego Pawła, który był prześladowcą i mordercą Piotrowych Chrześcijan, który podobno w drodze do Damaszku, jak to bywa w typowej greckiej tragedii Eurypidesa (tragika greckiego z IV p.n.e.), zostaje zatrzymany przez światłość padającą z nieba i głos - słowa jakby wyjęte ze sztuki "Bachantki" / "Bacchae" Eurypidesa:

Saulu, Saulu, czemu mnie prześladujesz?
Trudno ci wierzgać przeciw ościeniowi?” (Dz 26,14),

bo takie przecież słowa przypisał greckiemu bogu Dionizosowi w swojej sztuce „Bachantki” grecki tragik Eurypides.

"Nie lepiej przyjść z ofiarą do boga potęgi,
Niż wierzgać, ty — człowieku! przeciw ościeniowi?"


Zobaczmy jak to dokładnie było z tym Pawłowym "Chrystusem".

"Z tego co wiemy od uczniów Pawła, Łukasza, Szaweł udając się do Damaszku, by tam dalej prześladować Nazarejczyków, zostaje zatrzymany przez samego Boga. To wydarzenie jest opisane w Nowym Testamencie trzykrotnie:

- Dzieje Apostolskie 9,1-9: „A gdy upadli na ziemię, usłyszał głos mówiący do niego: Saulu, Saulu, czemu mnie prześladujesz?„.

- W tej samej księdze, kilka rozdziałów dalej czytamy: „A gdy wszyscy upadliśmy na ziemię, usłyszałem głos do mnie mówiący w języku hebrajskim: Saulu, Saulu, czemu mnie prześladujesz? Trudno ci wierzgać przeciw ościeniowi?” (Dz 26,14).

Te dwa opisy wyszły spod ręki ewangelisty Łukasza, który jest autorem Dziejów.

Główny zainteresowany także poczynił aluzję do tego wydarzenia pisząc:

„A w końcu po wszystkich ukazał się i mnie jako poronionemu płodowi” (1 Kor 15,8).

Wspomnienie jest bardzo lakoniczne, ale teoretycznie Chrystus ukazał się Pawłowi tylko jeden raz, więc musi chodzić o wydarzenie w drodze do Damaszku."

A teraz coś bardzo zabawnego.

Według Łukasza, "Jezus" zwracając się do Faryzeusza Szawła, nie mogąc nic mądrego od siebie powiedzieć cytuje Pawłowi tekst Eurypidesa !!! W dodatku, robi to w języku żydowskim, a przecież wiemy że ze swoimi uczniami Chrystus komunikował się w językiem Aramejskim.

Wyjątkowo ciekawa jest druga relacja z Dz 26,14. Paweł relacjonuje słowa Jezusa:

Trudno ci wierzgać przeciw ościeniowi?”.

Zerknijmy na trochę większy tego fragment.
Paweł mówi:

Cytat:
"(10) Uczyniłem to też w Jerozolimie i wziąwszy upoważnienie od arcykapłanów, wtrąciłem do więzienia wielu świętych, głosowałem przeciwko nim, gdy ich skazywano na śmierć,

(11) i często przymuszałem ich karami do bluźnierstwa we wszystkich synagogach.

Prześladowałem ich bez miary i ścigałem nawet po innych miastach.


(12) Tak jechałem do Damaszku z upoważnienia i z polecenia najwyższych kapłanów.

(13) W południe podczas drogi ujrzałem, o królu, światło z nieba, jaśniejsze od słońca, które ogarnęło mnie i moich towarzyszy podróży.
(14) Kiedyśmy wszyscy upadli na ziemię, usłyszałem głos, który mówił do mnie po hebrajsku: Szawle, Szawle, dlaczego Mnie prześladujesz?

Trudno ci wierzgać przeciwko ościeniowi.

(15) Kto jesteś, Panie? - zapytałem. A Pan odpowiedział: Ja jestem Jezus, którego ty prześladujesz."


Eurypides, tragik grecki z IV p.n.e. takie oto słowa przypisuje w swojej sztuce „Bachantki” bogowi Dionizosowi:

"Nie lepiej przyjść z ofiarą do boga potęgi,
Niż wierzgać, ty — człowieku! przeciw ościeniowi?"


Łukasz do swojej wymyślonej historyjki o nawróceniu Faryzeusza Pawła wkłada w usta Pawłowego Boga słowa greckiego tragika Eurypidesa, jak gdyby Chrystus jeśli by tam faktyczne był obecny, nie mógł sam od siebie czegoś bardziej sensownego powiedzieć.

Łukasz użył po prostu tekstu Eurypidesa z "Bachantki".

"Eurypides znany jest między innymi z tego, że wprowadził do języka greckiego i do sztuk teatralnych wyrażenie deus ex machina, na określenie maszyny za pomocą, której z wysoka spuszczano postać boga, który przeprowadzał ingerencję w akcję sztuki.

Wyrażenie to stało się szybko symbolem boskiej, nieoczekiwanej interwencji, która rozładowywała akcję i doprowadzała do zwrotu o 180 stopni. Eurypides często stosował ten zabieg, za co zaczęto go krytykować, odbierano to jako „pójście na łatwiznę” w trudnym momencie."

Innym ciekawym spostrzeżeniem jest to, że w tej samej tragedii, Dionizos nazywany jest παῖς „synem bożym”

Dlaczego Chrystus miałby cytować Eurypidesa w słowach kierowanych do prześladowcy Szawła??? Czy nie byłby On w stanie sam od siebie czegoś mądrego powiedzieć?
Jestem przekonany że byłby, gdyby tylko faktycznie miał spotkanie z Faryzeuszem Pawłem.

To uczniowi Faryzeusza Pawła - Łukaszowi brakło wyobraźni więc wkleił dla naiwnych i nieobeznanych z grecką literaturą fragment z tragedii Eurypidesa.

Poza fragmentami z Eurypidesa mamy też w "Pawłowej Literaturze" cytat z greckiego poety z III w. p.n.e. Aretusa (stoik z okolic Pawła), z jego dzieła „Fenomeny”, i cytat z Epimenidesa poety z VII w. p.n.e., który jest użyty w Pawłowej literaturze i to nie tylko raz.

Teraz widzimy że nawet początek działalności samozwańczego "apostoła" Pawła, który choć napisał połowę NT nigdy nie okazał skruchy i żalu za popełnione na Nazarejczykach zbrodnie, był oparty na tragediach greckich a nie historii spotkania z Chrystusem, "fakcie" który nigdy nie zaistniał.

W swej pierwszej encyklice Redemptor hominis (1979) Jan Paweł II zacytował słowa Chrystusa

„poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli”.


Następnie dodał:

„W słowach tych zawiera się podstawowe wymaganie i przestroga zarazem.

Jest to wymaganie rzetelnego stosunku do prawdy jako warunek prawdziwej wolności. Jest to równocześnie przestroga przed jakąkolwiek pozorną wolnością, przed wolnością rozumianą powierzchownie, jednostronnie, bez wniknięcia w całą prawdę o człowieku i o świecie”.


Więc jest już najwyższy czas aby poznać PRAWDĘ o naszym Miłosiernym Bogu i Jego Kościele, i wyzwolić Go z żydowskiej okupacji Pawłowego Mesjanistycznego Kościoła.

Żydów, okupujących nasz KrK, nie można zwalczać: siłą, kłamstwem, truć, zabijać, czy fizycznie ranić, bo jest to broń typowo żydowska, w której są oni jak i ich ojciec (Ewangelia Jana 8) mistrzami.

Żydów można pokonać tylko PRAWDĄ. Więc poznajmy i głośmy prawdę, a prawda nas, i nasz KrK, wyzwoli z żydowskiej niewoli.

Pozdrawiam
George
 
 
Wnikliwy


Pomógł: 133 razy
Dołączył: 23 Cze 2013
Posty: 3205
Wysłany: 2014-11-06, 20:25   

Stek niedorzeczności :-D
_________________

 
 
BLyy 


Pomógł: 176 razy
Dołączył: 27 Lip 2009
Posty: 2989
Skąd: Chorzów
Wysłany: 2014-11-06, 20:30   

Cytat:
Nero, pod namową żydowskiej żony Popey, zarządał nie tylko wymordowania wiernych Piotrowego Kościoła Boga w Rzymie, ale równierz wydał dekret nakazujący prześladowanie Nazarejskich Chrześcian w całym swoim Imperium.

By uściślić. Pożary w Rzymie to była rzecz jaka często się pojawiała. W przypadku Nerona gdy wystąpił taki pożar, znalazł po prostu kozła ofiarnego, by uspokoić zdenerwowanych tą sytuacją. Owszem nakazał prześladować chrześcijan, nawet w całym imperium, tylko że faktycznie nie prześladowano ich wcale w całym imperium. Był tylko okres pokazowy z Rzymu i okolic, by pokazać ludziom, że walczymi z winnymi; i tutaj według tradycji ofiarami tego mogli paść Paweł i Piotr. Oficjalnie więc nakazał prześladować w całym imperium, jednak na prowincjach mieli spokój i ograniczył się tylko do epizodu w Rzymie, którego powtórzę, ofiarami według tradycji mieli paść Paweł i Piotr. Standardowe zachowanie, za jakieś wydarzenie, znajdziemy kozła ofiarnego, zrobimy pokazówkę że coś robimy. Zstąd późniejsze demonizowanie Nerona przez chrześcijaństwo, a wielkich prześladowań nie robił, ale był pierwszy, który to zrobił z cesarzy, i że wtedy przypisuje mi się zabicie akurat wielkich osobistości w postaci Pawła i Piotra. Gdyby Neron nie był pierwszy, a drugi z kolei cesarz, który prześladował, Neron nie byłby tak demonizowany przez chrześcijan współczesnych ani starożytnych (słynne 666 może oznaczać także Nerona)
_________________
"Poznajcie, co macie przed oczyma, a odkryjecie wszelkie tajemnice. Albowiem nie ma rzeczy ukrytej, która odkryta by? nie mo?e" Ewangelia Tomasza 5
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 12