Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność. (List do Galatów 5:21-22)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Piekło nie istnieje
Autor Wiadomość
Piotrek93 

Wyznanie: Chrześcijańskie
Wysłany: 2014-11-04, 19:47   Piekło nie istnieje

Szatan postanowił wymyślić dobrą sztuczkę.

Wmówił ludziom, że za zło które wyrządzą czeka ich miejsce o nazwie "piekło".

Czyli przestrzeń niekończących się cierpień przez całą wieczność.

Diabeł nazwał Boga despotą, tyranem i istotą bez miłości, która nie wie co to miłosierdzie.

Są to wszystko kłamstwa.

Bóg jedynie unicestwi kogoś jeśli nie kwalifikuje się do życia wiecznego.

Nikt się nie będzie "smażył w piekle", nawet szatan nie dostanie takiej okrutnej kary.

http://www.zbawienie.com/pieklo.htm

Wnikliwy

Wysłany: 2014-11-04, 19:52   

To nie nowość :-D

Piotrek93 

Wyznanie: Chrześcijańskie
Wysłany: 2014-11-04, 20:06   

Ale ciągle wielu w to wierzy i daje się nabierać.

efroni 

Wysłany: 2014-11-07, 17:25   

Boga nazywają "Stwórca" , "Ojciec" , "Dobro" , "Miłość "
"dobry miłosierny , łaskawy , nieskory do gniewu Ojciec"

Co powiemy o ojcu który unicestwi swoje dziecko
bo nie kwalifikuje się ono do życia ?

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają

meritus 
meritus

Wysłany: 2014-11-10, 15:55   

Co protestanci sądzą o piekle już wiemy...
A co głosił Chrystus?

Mk 9:45-46
Jeśli twoje oko jest dla ciebie powodem grzechu, wyłup je; lepiej jest dla ciebie jednookim wejść do królestwa Bożego, niż z dwojgiem oczu być wrzuconym do piekła, gdzie robak ich nie umiera i ogień nie gaśnie.

Mt 18:8-9
Otóż jeśli twoja ręka lub noga jest dla ciebie powodem grzechu, odetnij ją i odrzuć od siebie! Lepiej jest dla ciebie wejść do życia ułomnym lub chromym, niż z dwiema rękami lub dwiema nogami być wrzuconym w ogień wieczny. I jeśli twoje oko jest dla ciebie powodem grzechu, wyłup je i odrzuć od siebie! Lepiej jest dla ciebie jednookim wejść do życia, niż z dwojgiem oczu być wrzuconym do piekła ognistego.

Ap 20:14-15
A Śmierć i Otchłań wrzucono do jeziora ognia. To jest śmierć druga - jezioro ognia. Jeśli się ktoś nie znalazł zapisany w księdze życia, został wrzucony do jeziora ognia.

Mt 25:41-43
Wtedy odezwie się i do tych po lewej stronie: Idźcie precz ode Mnie, przeklęci, w ogień wieczny, przygotowany diabłu i jego aniołom! Bo byłem głodny, a nie daliście Mi jeść; byłem spragniony, a nie daliście Mi pić; byłem przybyszem, a nie przyjęliście Mnie; byłem nagi, a nie przyodzialiście mnie; byłem chory i w więzieniu, a nie odwiedziliście Mnie.

Do niektórych przedmówców kieruję apel, by powrócili do Ewangelii i odrzucili nauki fałszywych proroków i odstępczych pastorów. Bo może się skończyć tak, jak można było usłyszeć w kościołach w ostatnią niedzielę:

Mt 25:12
Lecz on odpowiedział: Zaprawdę, powiadam wam, nie znam was.

BoaDusiciel 

Wyznanie: Idealizm skrajnie materialistyczny
Wysłany: 2014-11-10, 18:04   

meritus napisał/a:
Co protestanci sądzą o piekle już wiemy...
A co głosił Chrystus?

Mk 9:45-46
Jeśli twoje oko jest dla ciebie powodem grzechu, wyłup je; lepiej jest dla ciebie jednookim wejść do królestwa Bożego, niż z dwojgiem oczu być wrzuconym do piekła, gdzie robak ich nie umiera i ogień nie gaśnie.

Mt 18:8-9
Otóż jeśli twoja ręka lub noga jest dla ciebie powodem grzechu, odetnij ją i odrzuć od siebie! Lepiej jest dla ciebie wejść do życia ułomnym lub chromym, niż z dwiema rękami lub dwiema nogami być wrzuconym w ogień wieczny. I jeśli twoje oko jest dla ciebie powodem grzechu, wyłup je i odrzuć od siebie! Lepiej jest dla ciebie jednookim wejść do życia, niż z dwojgiem oczu być wrzuconym do piekła ognistego.

Ap 20:14-15
A Śmierć i Otchłań wrzucono do jeziora ognia. To jest śmierć druga - jezioro ognia. Jeśli się ktoś nie znalazł zapisany w księdze życia, został wrzucony do jeziora ognia.

Mt 25:41-43
Wtedy odezwie się i do tych po lewej stronie: Idźcie precz ode Mnie, przeklęci, w ogień wieczny, przygotowany diabłu i jego aniołom! Bo byłem głodny, a nie daliście Mi jeść; byłem spragniony, a nie daliście Mi pić; byłem przybyszem, a nie przyjęliście Mnie; byłem nagi, a nie przyodzialiście mnie; byłem chory i w więzieniu, a nie odwiedziliście Mnie.

Do niektórych przedmówców kieruję apel, by powrócili do Ewangelii i odrzucili nauki fałszywych proroków i odstępczych pastorów. Bo może się skończyć tak, jak można było usłyszeć w kościołach w ostatnią niedzielę:

Mt 25:12
Lecz on odpowiedział: Zaprawdę, powiadam wam, nie znam was.

Jak sądzisz meritus, jaką część ciała - w kontekście powyższych cytatów - powinien amputować sobie abp Wesołowski ? :jezyk2:
http://biblia.webd.pl/for...p=448686#448686

Rethel
[Usunięty]

Wysłany: 2014-11-10, 18:59   Re: Piekło nie istnieje

Piotrek93 napisał/a:
Szatan postanowił wymyślić dobrą sztuczkę.

Wmówił ludziom, że za zło które wyrządzą czeka ich miejsce o nazwie "piekło".

Tylko tak się zastanawiam, na czym niby ta sztuczka ma polegać?
Że co?

Jeżeli piekło nie istnieje, to obowiązuje zasada: hulaj dusza piekła nie ma.
Jeżeli Diabeł wymyślił piekło, to ta fikcja powoduje, że przynajmniej część
osób, będzie się bała, nie będzie źle postępować nie robiąc komuś krzywdy.

Ergo, Diabeł miałby wymyślić sztuczkę, dzięki której ludzie będą postępować... dobrze? :shock:

Czyżby chciał Panu Bogu jak najwięcej poddanych do Królestwa napędzić? :roll:

A co jeżeli sztuczka Szatana polega na tym, że wmówił naiwnym, że piekła nie ma...
Wmówił, też, ze go nie ma, że nie ma nieba, nie ma przyszłego życia, nie ma Sądu,
nie ma Boga, nie ma odpowiedzialności za własne czyny, nie ma zmartwychwstania... :roll:

Przez to, nie ostrzegają tych, którym ono grozi... :roll:

Bo jeżeli Piekło nie istnieje, a ktoś mówi, że tak, to nikt stratny na tym nie będzie.
Natomiast w odwrotnej sytuacji, skutki mogą być tragiczne i nieodwołalne... :roll:

meritus 
meritus

Wysłany: 2014-11-10, 19:58   

BoaDusiciel napisał/a:
Jak sądzisz meritus, jaką część ciała - w kontekście powyższych cytatów - powinien amputować sobie abp Wesołowski ?

Chcesz mnie zatrudnić jako ławnika w swoim piekle?

Odpowiedz do tematu