Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: RN
2014-11-11, 19:17
Zamieszki w dniu niepodległości 11 listopada 2014
Autor Wiadomość
meritus 
meritus

Pomógł: 6 razy
Wiek: 39
Dołączył: 17 Lip 2006
Posty: 4350
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2014-11-14, 19:48   

Powyższy post jest tu o 11 minut za długo. Czy jest to forum biblijne, czy tez miejsce wylewania maniakalnych frustracji podlanych obficie sosem nienawiści?
 
 
 
RN 


Wyznanie: Wiara Naturalna (Deizm)
Pomógł: 310 razy
Dołączył: 25 Paź 2013
Posty: 5125
Skąd: Ziemia Łódzka
Wysłany: 2014-11-14, 20:03   

Dzik napisał/a:


Kraju Polan powstań z kolan przed bałwanem watykańskim:
Obrazek


Polanie mają powstać z kolan przed jakim bałwanem watykańskim :?:

1. Bałwanem, bo uprawiającym bałwochwalstwo :?:
2. Bałwanem, bo są to ludzie ograniczeni umysłowo :?:
_________________
JESZCZE SIĘ TAKI NIE NARODZIŁ, CO BY OPOWIEŚCI BIBLIJNE POGODZIŁ
 
 
Trawa 


Wyznanie: protestanckie
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 11 Paź 2012
Posty: 113
Wysłany: 2014-11-14, 20:53   

meritus napisał/a:
Powyższy post jest tu o 11 minut za długo. Czy jest to forum biblijne, czy tez miejsce wylewania maniakalnych frustracji podlanych obficie sosem nienawiści?

Jest to forum biblijne. Przykro mi że nie potrafisz się merytorycznie i w ogóle nie potrafisz się odnieść do faktów które opisałem w poście, bo opisałem tylko aktualną rzeczywistość i fakty które ty odbierasz jako "maniakalne flustracje".Byc może twój post powinien być wykasowany nie mój. Widać ktoś ci zakrzywił obraz rzeczywistości. jeśli w którymś zdaniu, które ja pisałem nie jest napisana prawda a ty uważasz że inaczej wygląda rzeczywistość to odpisz konkretnie, bo najłatwiej jest obrzucić błotem adwersarza niż
zmierzyć się z siłą argumentów przez niego podawanych lecz ty jak widać poszedłeś najłatwiejszą drogą.

RN napisał/a:
Dzik napisał/a:


Kraju Polan powstań z kolan przed bałwanem watykańskim:
Obrazek


Polanie mają powstać z kolan przed jakim bałwanem watykańskim :?:

1. Bałwanem, bo uprawiającym bałwochwalstwo :?:
2. Bałwanem, bo są to ludzie ograniczeni umysłowo :?:

RN przed tym:

Zobacz jaki jest wyraz jego twarzy, być może dlatego prawie wszyscy Polacy w Polsce chodzą smutni.

Królowa niebios - bałwan, przed którym klęczą Polacy:
http://eliasz.dekalog.pl/goscie/palla/krolowa.htm

Starożytny Kult Królowej Nieba

Cytat:
Nie zwracajcie się do bałwanów i nie sporządzajcie sobie bogów odlewanych z metalu. Ja, Pan, jestem Bogiem waszym.ka 19,4


Cytat:
Nie będziecie czynili sobie bałwanów ani stawiali sobie podobizny rzeźbionej, ani kamiennych pomników, ani też umieszczali kamiennych obrazów w ziemi waszej, by im się kłaniać; gdyż Ja, Pan, jestem Bogiem waszym. ka 26,1


Cytat:
26,30 Spustoszę wasze wzgórza i rozwalę wasze obeliski, i rzucę wasze trupy na rozwaliska waszych bałwanów, i obrzydzi was sobie moja dusza. ka 26,30

Cytat:
29,16 Widzieliście obrzydliwe ich bałwany i bożki z drzewa i kamienia, ze srebra i złota, jakie są u nich.pow pr


Cytat:
2,20 W owym dniu rzuci człowiek kretom i nietoperzom swoje bałwany srebrne i swoje bałwany złote, które sobie zrobił, aby im się kłaniać.Iz
_________________
Przed obrazem afrykańskiej czarownicy wudu kraju Polan powstań z kolan:
https://uderzwfalsz.wordpress.com/2015/04/29/czarna-madonna-erzulie-dantor-czarownica-voodoo/
http://eliasz.dekalog.pl/goscie/palla/krolowa.htm
http://uderzwfalsz.wordpr...ezus-z-obrazow/
 
 
RN 


Wyznanie: Wiara Naturalna (Deizm)
Pomógł: 310 razy
Dołączył: 25 Paź 2013
Posty: 5125
Skąd: Ziemia Łódzka
Wysłany: 2014-11-14, 21:22   

Dzik napisał/a:

RN przed tym:
Obrazek
Zobacz jaki jest wyraz jego twarzy, być może dlatego prawie wszyscy Polacy w Polsce chodzą smutni.

Królowa niebios - bałwan, przed którym klęczą Polacy:
http://eliasz.dekalog.pl/goscie/palla/krolowa.htm

Starożytny Kult Królowej Nieba

Cytat:
Nie zwracajcie się do bałwanów i nie sporządzajcie sobie bogów odlewanych z metalu. Ja, Pan, jestem Bogiem waszym.ka 19,4


Cytat:
Nie będziecie czynili sobie bałwanów ani stawiali sobie podobizny rzeźbionej, ani kamiennych pomników, ani też umieszczali kamiennych obrazów w ziemi waszej, by im się kłaniać; gdyż Ja, Pan, jestem Bogiem waszym. ka 26,1


Cytat:
26,30 Spustoszę wasze wzgórza i rozwalę wasze obeliski, i rzucę wasze trupy na rozwaliska waszych bałwanów, i obrzydzi was sobie moja dusza. ka 26,30

Cytat:
29,16 Widzieliście obrzydliwe ich bałwany i bożki z drzewa i kamienia, ze srebra i złota, jakie są u nich.pow pr


Cytat:
2,20 W owym dniu rzuci człowiek kretom i nietoperzom swoje bałwany srebrne i swoje bałwany złote, które sobie zrobił, aby im się kłaniać.Iz


Rozumiem.
Nie wnikam, czy masz rację, czy nie, ale do tak uzasadnionych poglądów masz prawo.
Staraj się jednak przez wytykanie tych ''katolickich niebiblijności''ich nie obrażać językiem i normami obyczajowymi, które za obrażliwe są przyjęte w nasze kulturze.
_________________
JESZCZE SIĘ TAKI NIE NARODZIŁ, CO BY OPOWIEŚCI BIBLIJNE POGODZIŁ
 
 
KobietaZMagdali 


Wyznanie: katoliczka
Pomogła: 235 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 12 Sty 2014
Posty: 2125
Skąd: ze wsi :)
Wysłany: 2014-11-15, 01:19   

Dzik napisał/a:
Ci chuligani,(młode chłopaki) przecież byli edukowani na przymusowych lekcjach religii katolickiej.

Tak chciałeś dziku, tak masz, mnie na świecie nie było jak Solidarność wchodziła.

Dzik napisał/a:
Zakazana historia: kościół katolicki a rozbiory Polski

Cytat z tekstu:
Historia pokazała, jak obca była Polakom narzucona przez Kościół nietolerancja. Już w kilka lat po wymuszonym przez Rosję równouprawnieniu prawosławnych i ewangelików nikt ich w Polsce nie dyskryminował. Gdyby nie prawne ramy kontrreformacji – nietolerancji i prześladowań narzuconych Polakom przez kler – Polska pozostałaby potęgą, a z pewnością nie byłoby rozbiorów.

Kolejny raz Kościół zasłużył się Polsce – i to po wielokroć – po I rozbiorze, kolaborując z zaborcami w zabranych prowincjach. Zaraz po rozbiorze biskupi złożyli przysięgę nowym władcom, podjęli z zaborcami aktywną współpracę i wezwali lud do posłuszeństwa: „Przysięgamy Jego Mości królowi Prus i jego prawnym następcom w rządach, jako nam najłaskawszemu królowi i władcy kraju być poddanym i wiernym, posłusznym i oddanym. Dbać o uczucia wierności dla króla, o miłość ojczyzny, posłuszeństwo wobec praw”. To fragment roty przysięgi biskupów polskich (?) królowi Prus po I rozbiorze.


Polacy byli tolerancyjni, ale Rosja równouprawnienie musiała narzucać. Skoro niosła równouprawnienie to nie była zaborca lecz wybawicielem, tak samo ewangelickie Prusy. Skoro zaborcy byli wybawicielami to autor bloga powinien raczej pochwalić współpracę z nimi. :roll: :roll: :roll:
F*ck the logic a co tam.

Dzik napisał/a:
Już Kościuszko i wielu prawych Polaków odkryło prawdziwą naturę KrK dbającego tylko o własny interes:
O Kościele, religii i wolnej myśli
Autor tekstu: Tadeusz Kościuszko:
http://www.racjonalista.pl/kk.php/s,5498

Kościuszko był człowiekiem Oświecenia wiec takie poglądy i pociąg do deizmu u niego nie dziwią. Oświecenie mimo odrzucenia Boga w strikte chrześcijańskim rozumieniu wprowadziło do niego wiele dobrych elementów jak powrót do humanizmu, który w końcu nie jest Biblii obcy, usunięcie strachu przed nauką, powrót do idei odbicia wszechmocy Boga w jego stworzeniu, a przede wszystkim podkreślenie dialogu z innymi i tolerancja

Niestety dziś wiele (zwłaszcza nowych) wyznań żyje w duchowym średniowieczu, propagując idee agresywnej ewangelizacji (tłumacząc się wyrzuceniem przez Jezusa kupców ze świątyni), odrzucając naukę (np. kreacjonizm) oraz psychologię, izolując się od świata uważając wszystko za dzieło szatana (np. muzykę) a przede odrzucenie dialogu z innymi nazywając go niebiblijnym ekumenizmem i szerzenie nietolerancji poprzez nazywanie innych wyznań bałwochwalczymi lub demonicznymi, szerzenie oszczerstw i półprawd.

Dzik napisał/a:
Kler katolicki także nie lubi ewangelika - Józefa Piłsudskiego tego , który wywalczył niepodległość Polski.

Piłsudski został Protestantem o to by poślubić swoją pierwsza żonę Marię Juszkiewiczową, która była rozwódką. Po czym wrócił do Kościoła Katolickiego w celu wzięcia ślubu z Aleksandrą Szczerbińską. Widziałam w katolickiej gazecie zachwyt nad ostatnią miłością Piłsudskiego :roll: Mi się taka turystyka ślubna nie podoba, ale jak Tobie dziku nie przeszkadza, to nie moja sprawa. Chyba, że chcesz zasugerować, że tacy emigranci ślubni to częste zjawisko u Protestantów. W końcu w zapomnianym już nieco serialu Złotopolscy bohater też chciał zmieniać wiarę (zostać Kalwinistą) by ożenić się po raz drugi.

Dzik napisał/a:
Kraju Polan powstań z kolan przed bałwanem watykańskim:

Pisałeś coś o toleracji....
_________________
„Odpędzanie wilków, zagrażających Bożej owczarni, jest na pewno czymś chwalebnym, ale czyni się to modlitwą, przykładem życia, głoszeniem słowa Bożego i przekonywaniem -- a nie poprzez zadawanie gwałtu. Gwałt zadawany w obronie prawdy nie tylko krzywdzi konkretnych ludzi, ale kompromituje prawdę, ci zaś, którzy się do niego uciekają, choć ich intencją było odpędzenie wilków, sami się w wilków przemieniają.”

http://www.youtube.com/watch?v=l_lp-owKS6E
 
 
Dezerter 


Wyznanie: chrześcijanin
Pomógł: 224 razy
Dołączył: 16 Sie 2009
Posty: 3640
Skąd: Inowrocław
Wysłany: 2014-11-15, 21:48   

Cytat:
Kościuszko był człowiekiem Oświecenia wiec takie poglądy i pociąg do deizmu u niego nie dziwią.

Był również masonem - więc siłą rzeczy nie mógł dobrze pisać o Kościele i chrześcijaństwie, ale dzikowi jak widać to wcale nie przeszkadza, podobnie jak antychrześcijański racjonalista
Widocznie Dzik wyznaje zasadę, każdy wróg KRK jest mi bratem :-P
ja masonów i ateistów nie uznaje za braci i autorytety

Piłsudski jeszcze wcześniej był "terrorystą" podkładającym bomby i napadającym na pociągi - jako bojowiec PPS, komunista, ateista, kobiety zmieniał jak rękawiczki - wzorowym chrześcijaninem, to on na pewno nie był , bo przyjaźnił się z wielkim okultystą Ossowieckim i był jego mocami zafascynowany

Ale by nie było, że ja jakiś jednostronny jestem, obu panów szanuję i cenię za wkład patriotyczny dla mojego kraju i pare innych rzeczy
ale
Prawda ponad wszystko 8-)
_________________
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie
http://zchrystusem.pl/
Ostatnio zmieniony przez Dezerter 2014-11-15, 23:40, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
meritus 
meritus

Pomógł: 6 razy
Wiek: 39
Dołączył: 17 Lip 2006
Posty: 4350
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2014-11-15, 22:59   

Czy moderatorzy są ślepi!? Niech ten "moderator", który zignorowal moje zgłoszenie postu Dzika się ujawni. Podpisze się pod swoją decyzją, a nie chowa za płotem anonimowości. To jest wręcz żenujące. Anno, kogo wybierasz na moderatora?! Jak to możliwe, że na biblijnym forum można znaleźć obelżywy post: " podjudzania klechów", "radia co ma ryja", " kłamliwy, barbarzyński kler", "wyprowadzenie kleru (wraz z ich fałszywą podszywającą się pod chrześcijaństwo kłamliwą religią", " cyrkiem odprawiania tak zwanych mszy", " bałwochwalczych sekciarzy katolickich pozostawić w kruchcie".

Niech ten "moderator" wraz z chorym z nienawiści Dzikiem zjeżdżają na forum Palikota. Ja się kolejny raz pytam - czy to jest forum biblijne, czy forum antykatolickich oszołomów!?
 
 
 
Anna01 
Administrator


Wyznanie: Deizm
Pomogła: 292 razy
Dołączyła: 20 Maj 2006
Posty: 4596
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-11-15, 23:11   

Dezerter napisał/a:
Cytat:
Kościuszko był człowiekiem Oświecenia wiec takie poglądy i pociąg do deizmu u niego nie dziwią.

Był również masonem [...]

Czyli właściwie wszyscy znani, wybitni ludzie, to masoni lub geje :roll:

Dziku, naprawdę daj sobie spokój z obwinianiem za wszystko kleru - całego kleru.
Owszem, kler miał b. duży wpływ na dzieje, ale bez przesady, że jest odpowiedzialny za to, że kibic jest bandytą. Za to odpowiadają w dużej mierze rodzice.
_________________
Miłość nie wyrządza zła bliźniemu. Przeto miłość jest doskonałym wypełnieniem Prawa.
Rzym. 13:10
 
 
Anna01 
Administrator


Wyznanie: Deizm
Pomogła: 292 razy
Dołączyła: 20 Maj 2006
Posty: 4596
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-11-15, 23:15   

meritus napisał/a:
Czy moderatorzy są ślepi!? Niech ten "moderator", który zignorowal moje zgłoszenie postu Dzika się ujawni. Podpisze się pod swoją decyzją, a nie chowa za płotem anonimowości. To jest wręcz żenujące. Anno, kogo wybierasz na moderatora?! Jak to możliwe, że na biblijnym forum można znaleźć obelżywy post: " podjudzania klechów", "radia co ma ryja", " kłamliwy, barbarzyński kler", "wyprowadzenie kleru (wraz z ich fałszywą podszywającą się pod chrześcijaństwo kłamliwą religią", " cyrkiem odprawiania tak zwanych mszy", " bałwochwalczych sekciarzy katolickich pozostawić w kruchcie".

Niech ten "moderator" wraz z chorym z nienawiści Dzikiem zjeżdżają na forum Palikota. Ja się kolejny raz pytam - czy to jest forum biblijne, czy forum antykatolickich oszołomów!?

meritusie, spokojnie.
Muszę przeczytać (już przeczytałam), przygotować odpowiednie punkty regulaminu i odnośnik do postu.
Czy mam wykasować obrażające kler słowa ? Czy zaznaczyć je na czerwono ?
_________________
Miłość nie wyrządza zła bliźniemu. Przeto miłość jest doskonałym wypełnieniem Prawa.
Rzym. 13:10
 
 
meritus 
meritus

Pomógł: 6 razy
Wiek: 39
Dołączył: 17 Lip 2006
Posty: 4350
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2014-11-15, 23:19   

Tam są słowa obrażające Matkę Pana, obelgi pod adresem Kościoła a także wulgarne określenie pod adresem ustanowionej przez Chrystusa Najświętszej Ofiary. Chyba Anno nie muszę Ci podpowiadać, co z takim szlamem robić.
 
 
 
Dezerter 


Wyznanie: chrześcijanin
Pomógł: 224 razy
Dołączył: 16 Sie 2009
Posty: 3640
Skąd: Inowrocław
Wysłany: 2014-11-15, 23:39   

Anna01 napisał/a:
Czyli właściwie wszyscy znani, wybitni ludzie, to masoni lub geje :roll:

zdecydowanie nie
geji wybitnych nie znam prawie wcale, masonów nieco więcej, ale tez mało - ale najwięcej wybitnych ludzi to zdecydowanie Żydzi
i pisze to całkowicie poważnie
_________________
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie
http://zchrystusem.pl/
 
 
Rethel
[Usunięty]

Wysłany: 2014-11-15, 23:46   

Dezerter napisał/a:
ale najwięcej wybitnych ludzi to zdecydowanie Żydzi
i pisze to całkowicie poważnie


Ale tylko Żydzi z cywilizacji europejskiej. :crazy:
 
 
Dezerter 


Wyznanie: chrześcijanin
Pomógł: 224 razy
Dołączył: 16 Sie 2009
Posty: 3640
Skąd: Inowrocław
Wysłany: 2014-11-16, 00:01   

Rethel napisał/a:
Dezerter napisał/a:
ale najwięcej wybitnych ludzi to zdecydowanie Żydzi
i pisze to całkowicie poważnie


Ale tylko Żydzi z cywilizacji europejskiej. :crazy:

tą znam najlepiej i do niej przynależą żydzi więc ....
co w tym dziwnego?
_________________
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie
http://zchrystusem.pl/
 
 
Rethel
[Usunięty]

Wysłany: 2014-11-16, 00:04   

Dezerter napisał/a:
tą znam najlepiej i do niej przynależą żydzi więc ....
co w tym dziwnego?


Chodzi o to Dezerterze, ze Żydzi z innych cywilizacyj takich osiągnięć nie mają.
 
 
RN 


Wyznanie: Wiara Naturalna (Deizm)
Pomógł: 310 razy
Dołączył: 25 Paź 2013
Posty: 5125
Skąd: Ziemia Łódzka
Wysłany: 2014-11-16, 02:19   

meritus napisał/a:
Czy moderatorzy są ślepi!? Niech ten "moderator", który zignorowal moje zgłoszenie postu Dzika się ujawni. Podpisze się pod swoją decyzją, a nie chowa za płotem anonimowości. To jest wręcz żenujące. Anno, kogo wybierasz na moderatora?! Jak to możliwe, że na biblijnym forum można znaleźć obelżywy post: " podjudzania klechów", "radia co ma ryja", " kłamliwy, barbarzyński kler", "wyprowadzenie kleru (wraz z ich fałszywą podszywającą się pod chrześcijaństwo kłamliwą religią", " cyrkiem odprawiania tak zwanych mszy", " bałwochwalczych sekciarzy katolickich pozostawić w kruchcie".

Niech ten "moderator" wraz z chorym z nienawiści Dzikiem zjeżdżają na forum Palikota. Ja się kolejny raz pytam - czy to jest forum biblijne, czy forum antykatolickich oszołomów!?


Zdaje się, że to mnie szukasz meritusie.

Odnośnie postu użytkownika Dzika, to zareagowałem na Twoje zgłoszenie i ustosunkowałem się do niego. Wziąłem jednak tylko pod uwagę same wypowiedzi usera Dzika, pomijając wstawiony fragment z gazety ''Fakty i Mity''.
Zapytałem się, co rozumie przez słowa ''bałwan watykański'', bo ;
1. Słowo bałwan można rozumieć przynajmniej dwojako;
a) jako obrażliwe określenie na człowieka, który jest ograniczony umysłowo.
b) jako nawiązanie do biblijnego terminu bałwochwalstwo.
Użytkownik Dzik dał odpowiedż poprzez zaprezentowanie zdjęcia obrazu Maryi i różnych cytatów biblijnych, że ma na myśli opis biblijnego bałwochwalstwa.
Skoro tak, to uznałem, że nie złamał regulaminu, a Jego sugestie mieszczą się w ramach dyskusji na tym forum.
Natomiast co do wstawionego cytatu ze wspomnianej gazety ''Fakty i Mity'', to rzeczywiście był to szkalujący KK. tekst, ale na obronę usera Dzika wpływa to, że jednak tylko to zapodał, jako tekst kogoś innego, a nie były to Jego własne słowa.
Co do reszty wypowiedziała się już Administrator Anna 01.

Natomiast teraz chciałem odnieść się do Twojej wypowiedzi, którą pozwoliłem sobie ''wyróżnić'' czerwonym kolorem.
Co oznaczają słowa FORUM ANTYKATOLICKICH OSZOŁOMÓW :?:
Wydaje mi się, że znalazłeś się w gorszej sytuacji niż user Dzik, bo nie podałeś tych słów jak cytat z zewnątrz, lecz są one Twoje .
Czyżbyś wszystkich przeciwników katolicyzmu ( czytaj wszystkie inne wyznania i ateistów ) uważał za OSZOŁOMÓW :?:
Bardzo ciekawy jestem Twojej odpowiedzi i prosiłbym, abyś zbyt długo z nią nie zwlekał. Maksymalnie do godziny 23. 00, dnia dzisiejszego.
_________________
JESZCZE SIĘ TAKI NIE NARODZIŁ, CO BY OPOWIEŚCI BIBLIJNE POGODZIŁ
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 12