Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy Maryja i święci są omnipotentni
Autor Wiadomość
Rethel
[Usunięty]

Wysłany: 2014-11-15, 01:25   

KobietaZMagdali napisał/a:
Jak przeczytasz moje posty to odpowiedź znajdziesz, bo już o tym pisałam


Magdalo, unikasz odpowiedzi :roll:

Wasiczek postawił bardzo dobre i kluczowe w zasadzie pytanie.

Ze swojej strony tez chciałbym usłyszeć odpowiedź na postawiony problem. :prosze:
 
 
jfs300
[Usunięty]

Wysłany: 2014-11-15, 02:20   

Wasiczek napisał/a:
Zaraz, zaraz, bo coś tu nie pasuje :-P
Skoro są oni ograniczeni, to w jaki sposób
mogą słyszeć modlitwy, które płyną do nich
z różnych miejsc na Ziemi jednocześnie?

W końcu to Bóg Ojciec jest znany z takiej mocy,
więc skąd nagle pojawia się ona u ludzi?
Naprawdę nigdy nie słyszałem o stworzeniu, które
mogłoby się pochwalić taką umiejętnością.



Po drugiej stronie jest inny system
a jak to działa to raczej żaden śmiertelnik nie jest w stanie określić
no...chyba ze przejdzie na druga stronę , i wróci:P
Ale raczej tez by nie umiał tego w słowa obrać.


Cytat:
Wyjątkiem może być Jezus, ale z nim to już inna sprawa.

.


No właśnie to na tej zasadzie ,
choć pewnie również na innych kompetencjach.

Cytat:
Nie znam także fragmentu Biblii, w którym byłoby
napisane, że po trafieniu do nieba ludzie otrzymują
moc słyszenia w tym samym czasie z różnych miejsc
jednocześnie

ja też bo to są szczegóły o których nie pisano w PS.
Byc moze to jest jak tutaj widzisz świat liniowo i poruszasz się
A po drugiej stronie widzisz całościowo
Ale oczywiście to jest od-ziemskie rozumienie i na pewno bardzo spłaszczone
 
 
Rethel
[Usunięty]

Wysłany: 2014-11-15, 13:36   

Jako że figuruję jako założyciel wątku, ale wydzielony
został przez admina, przeto proszę go o usunięcie błędu
ortograficznego w nazwie, bo mi wstyd robi... :roll:
 
 
RN 


Wyznanie: Wiara Naturalna (Deizm)
Pomógł: 310 razy
Dołączył: 25 Paź 2013
Posty: 5125
Skąd: Ziemia Łódzka
Wysłany: 2014-11-15, 17:27   

Rethel napisał/a:
Jako że figuruję jako założyciel wątku, ale wydzielony
został przez admina, przeto proszę go o usunięcie błędu
ortograficznego w nazwie, bo mi wstyd robi... :roll:


Obecnie na forum jest już 5 administratorów, z czego 3 administratorami nazywani są trochę na wyrost.
Żeby nie było domysłów, który to administrator dzieląc temat zrobił błąd, informuję, że to byłem ja. :oops:
W tej chwili wyraz '' omnipotentni'' w tytule wątku jest napisany prawidłowo.
Za pomyłkę przepraszam.
_________________
JESZCZE SIĘ TAKI NIE NARODZIŁ, CO BY OPOWIEŚCI BIBLIJNE POGODZIŁ
 
 
mitryl 


Wyznanie: Aby tylko na Drodze Prawdy do ?ycia.
Pomógł: 8 razy
Wiek: 38
Dołączył: 17 Lut 2014
Posty: 93
Skąd: Kurpie
Wysłany: 2014-11-15, 17:56   

Modlitwa Do Boga Ojca w imieniu syna jego a naszego Pana Jezusa Chrystusa to mało ?

Jakiś czas temu z córką byłem u lekarza rodzinnego . Przed nami czekał pewien pan który zgubił receptę. A że wyglądał na pijaka lekarka odmówiła wydania kolejnej recepty(znała go dobrze )
Powtarzała ciągle targując sie o ta receptę z tym człowiekiem by sie do św Antoniego pomodlił on pomoże.

Smutne to było bo ludzie nie wiedza do kogo mają się tak naprawdę zwracać. Jednak to wina przed wszystkim ich samych bo duchowe sprawy nie za bardzo ich interesują, i nie zgłebiają pewnych spraw jak należy ( wiem po sobie )
Druga sprawa wydaje mi sie że KRK powinien przeprowadzić np podczas kazań jakieś wyjaśnienia bo wielu z tych ludzi powtarza takie głupota mimo to chodzą regularnie na mszę. Może ludzie wbija sobie do głowy dla swojego dobra. Bo sie potem mnożą bożki.

Szkoda mi tych świętych z jednej strony bo ludziska powymyślali im roboty których oni nie koniecznie musza lubić np św.Krzysztof nie musi przepadać za samochodami :D

Ps: tą wszechobecną nie wszechobecność na pewno można jeszcze by na kilka przynajmniej sposobów wyjaśnić
_________________
B?ogos?awieni, którzy pior? swoje szaty, aby mieli prawo do drzewa ?ywota i mogli wej?? przez bramy do miasta.
MARANA THA
https://www.youtube.com/watch?v=KumSroHP4VA
 
 
KobietaZMagdali 


Wyznanie: katoliczka
Pomogła: 235 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 12 Sty 2014
Posty: 2125
Skąd: ze wsi :)
Wysłany: 2014-11-16, 23:23   

Rethel napisał/a:
KobietaZMagdali napisał/a:
Jak przeczytasz moje posty to odpowiedź znajdziesz, bo już o tym pisałam


Magdalo, unikasz odpowiedzi :roll:

Wasiczek postawił bardzo dobre i kluczowe w zasadzie pytanie.

Ze swojej strony tez chciałbym usłyszeć odpowiedź na postawiony problem. :prosze:

Jak sobie życzysz :roll:

Wasiczek napisał/a:
Zaraz, zaraz, bo coś tu nie pasuje :-P
Skoro są oni ograniczeni, to w jaki sposób
mogą słyszeć modlitwy, które płyną do nich
z różnych miejsc na Ziemi jednocześnie?

W końcu to Bóg Ojciec jest znany z takiej mocy,
więc skąd nagle pojawia się ona u ludzi?
Naprawdę nigdy nie słyszałem o stworzeniu, które
mogłoby się pochwalić taką umiejętnością.

Wyjątkiem może być Jezus, ale z nim to już inna sprawa.

Nie znam także fragmentu Biblii, w którym byłoby
napisane, że po trafieniu do nieba ludzie otrzymują
moc słyszenia w tym samym czasie z różnych miejsc
jednocześnie.


Teraz widzimy jakby w zwierciadle, niejasno; wtedy zaś [zobaczymy] twarzą w twarz: Teraz poznaję po części, wtedy zaś poznam tak, jak i zostałem poznany.

U Koryntian masz parę : poznanie częściowe (niepełne, widzenie jak w zwierciadle, ograniczenie) - poznanie doskonałe. Tak więc brak przymiotnika z początkiem wszech nie wymusza bycia ograniczonym. Stworzeniom obiecane jest poznanie doskonałe, przymiotniki z wszech dotyczą tylko Boga i są w ogóle poza dostępną nam skalą.
Skoro poznanie ma być doskonałe (a nie mniej lub bardziej doskonałe w zależności kim jesteś) to myślę, że nie różni się on od poznania percepcji aniołów

Stąd wiara, że słyszą nasze modlitwy i mogą się wstawiać

Po drugie List do Hebrajczyków 12 sugeruje, że Ci, którzy uwierzyli w Chrystusa wciąż są jednym kościołem (22) Wy jednak przystąpiliście do góry Syjonu i do miasta Boga żywego, do niebieskiej Jerozolimy i do wielkiej liczby aniołów, do uroczystego zebrania (23) i do zgromadzenia pierwotnych zapisanych w niebie i do sędziego, Boga wszystkich, i do duchów (ludzi) sprawiedliwych udoskonalonych w pełni, (24) i do Jezusa, pośrednika Nowego Przymierza, i do pokropienia krwią wołającą głośniej niż Abel. BP, w tysiąclatce pogrubiony fragment brzmi: do duchów sprawiedliwych, które już doszły do celu,

Dołączyliście do nich czyli jesteśmy JEDNYM KOŚCIOŁEM: Głową Kościoła, który jest Jego Ciałem, Pełnią Tego, który napełnia wszystko wszelkimi sposobami (Ef 1,22)
Czyli i (ludzi) sprawiedliwych udoskonalonych w pełni ( które już doszły do celu), też dotyczy módlcie się jedni za drugich Jk 5, 16

Maximus podawał już przykład, że święci mogą interweniować: Łk 9,30 A oto dwóch mężów rozmawiało z Nim. Byli to Mojżesz i Eliasz.
_________________
„Odpędzanie wilków, zagrażających Bożej owczarni, jest na pewno czymś chwalebnym, ale czyni się to modlitwą, przykładem życia, głoszeniem słowa Bożego i przekonywaniem -- a nie poprzez zadawanie gwałtu. Gwałt zadawany w obronie prawdy nie tylko krzywdzi konkretnych ludzi, ale kompromituje prawdę, ci zaś, którzy się do niego uciekają, choć ich intencją było odpędzenie wilków, sami się w wilków przemieniają.”

http://www.youtube.com/watch?v=l_lp-owKS6E
 
 
KobietaZMagdali 


Wyznanie: katoliczka
Pomogła: 235 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 12 Sty 2014
Posty: 2125
Skąd: ze wsi :)
Wysłany: 2014-11-17, 01:47   

Oczywiście post wyżej działa przy założeniu, że poznanie doskonałe działa tylko w wypadku rzeczywistości zewnętrzej i próśb kierowanych bezpośrednio. Nasze myśli, masze serca zna tylko Bóg, bo tylko On nas przenika.
_________________
„Odpędzanie wilków, zagrażających Bożej owczarni, jest na pewno czymś chwalebnym, ale czyni się to modlitwą, przykładem życia, głoszeniem słowa Bożego i przekonywaniem -- a nie poprzez zadawanie gwałtu. Gwałt zadawany w obronie prawdy nie tylko krzywdzi konkretnych ludzi, ale kompromituje prawdę, ci zaś, którzy się do niego uciekają, choć ich intencją było odpędzenie wilków, sami się w wilków przemieniają.”

http://www.youtube.com/watch?v=l_lp-owKS6E
 
 
Maximus Minimus 
Maximus Minimus

Wyznanie: Katolik
Pomógł: 40 razy
Wiek: 40
Dołączył: 24 Cze 2014
Posty: 301
Wysłany: 2014-11-17, 20:10   

O relacji Świętych z Bogiem

Akurat wczoraj wpadł mi taki fragment w ręce i myślę, że najlepiej tłumaczy relację
Jezus - święci:

Rdz. 41
Cytat:
Słowa te podobały się faraonowi i wszystkim jego dworzanom. Rzekł więc faraon do swych dworzan: "Czyż będziemy mogli znaleźć podobnego mu człowieka, który miałby tak jak on ducha Bożego?" A potem faraon rzekł do Józefa: "Skoro Bóg dał ci poznać to wszystko, nie ma nikogo, kto by ci dorównał rozsądkiem i mądrością! Ty zatem będziesz nad moim dworem i twoim rozkazom będzie posłuszny cały mój naród. Jedynie godnością królewską będę cię przewyższał". I powiedział faraon Józefowi: "Oto ustanawiam cię rządcą całego Egiptu!"


Jezus jest jak idealna wersja faraona w idealnej monarchii Egiptu. Ustala zasady, które tylko on może zmienić. Święci są jak doskonali zarządcy, którzy realizują wolę faraona.
Są więc wszyscy jedną wolą. Zarządcy korzystają ze środków faraona przy zarządzaniu, tak jak święci korzystają z mocy Tronu przy sądzeniu:
Cytat:
Dokoła tronu - dwadzieścia cztery trony,
a na tronach dwudziestu czterech siedzących Starców,
odzianych w białe szaty,
a na ich głowach złote wieńce.


Godność królewska jest zarezerwowana dla faraona, podobnie jak oddawanie czci należy się tylko Chrystusowi. Wszystko, co czynią zarządcy, mimo pewnej autonomii, czynią w imieniu Chrystusa.

Cytat:
Czyż nie wiecie, że będziemy sądzili także aniołów? O ileż przeto więcej sprawy doczesne!


By święci mogli sądzić aniołów, muszą w przeciwieństwie do nich posiadać wolną wolę. Stoją więc wyżej w hierarchii. Podobnie jak zarządcy stoją wyżej niż heroldzi faraona.

Podsumowując, zarządcy korzystają ze wszystkich środków dostępnych faraonowi (spichlerze, dwory, więzienia, rydwany, milicja etc.), tak jak święci korzystają ze wszystkich mocy Tronu.
Są perfekcyjnymi zarządcami, więc zawsze wykonują prawo ustanowione przez Chrystusa, zero samowolki.

O modlitwach i świętych

Wasiczek napisał/a:
Zaraz, zaraz, bo coś tu nie pasuje :-P
Skoro są oni ograniczeni, to w jaki sposób
mogą słyszeć modlitwy, które płyną do nich
z różnych miejsc na Ziemi jednocześnie?


Jeżeli zasiadają na tronach obok Chrystusa, to pewnie nie obowiązuje ich czas. "Jednocześnie" jest więc tylko w ziemskiej rzeczywistości.
Tak, wiem, nie ma lekko. Trzeba sobie wyobrazić takie miejsce, w którym np. foton nie podróżuje, dźwięk się nie rozchodzi.
Elektrony także się nie poruszają, więc nie ma procesów myślowych, a skoro nie ma to nie istnieje tam "słyszenia" w sensie ziemskim.


Wasiczek napisał/a:
W końcu to Bóg Ojciec jest znany z takiej mocy,
więc skąd nagle pojawia się ona u ludzi?
Naprawdę nigdy nie słyszałem o stworzeniu, które
mogłoby się pochwalić taką umiejętnością.


Czy na Ziemi święci mogą działać cuda? Tak, podobnie jak Mojżesz, który czynił cuda unosząc laskę, a Bóg stał za nim niewidzialny dla ludzi.
Na Ziemi człowiek jest ograniczony niedoskonałym poznaniem, dla swojego dobra. inaczej mózg, który jest strukturą biologiczną mógłby nie wytrzymać.
Cuda więc także są na mniejszą skalę. Myślę, że bilokacja robi wystarczające wrażenie.
Być może Wasiaczku, my już mamy Chrystusa zakodowanego głęboko w korze mózgowej, pozostaje nam wierzyć.
Moc cudów pozostawmy krajom muzułmańskim, gdzie setkom tysięcy w snach ukazuje się Jezus Chrystus, albo pojawia się przed nimi w Mekce podczas pielgrzymki by ich zawracać.



Wasiczek napisał/a:

Nie znam także fragmentu Biblii, w którym byłoby
napisane, że po trafieniu do nieba ludzie otrzymują
moc słyszenia w tym samym czasie z różnych miejsc
jednocześnie.


Jeżeli oczekujesz " Jezus powiedział im - Będziecie słyszeć modlitwy" to takiego nie dostaniesz. Ale coś do przemyślenia może się znajdzie:

Ap 5:8
Cytat:
A kiedy wziął księgę,
czworo Zwierząt i dwudziestu czterech Starców upadło przed Barankiem,
każdy mając harfę i złote czasze pełne kadzideł,
którymi są modlitwy świętych.


Ok. Czyli nasze modlitwy spływają do czasz, które następnie Starcy składają w ofierze Barankowi. Jak to jest? Modlitwy spływają do czasz po kolei? Jest jakaś kolejność spływania modlitw??
Chyba jednak nie...
Święci w Niebie ofiarują Bogu modlitwy świętych na Ziemi

Ap 8:3-4
Cytat:
I przyszedł inny anioł,
i stanął przy ołtarzu, mając złote naczynie na żar,
i dano mu wiele kadzideł,
aby dał je w ofierze
jako modlitwy wszystkich świętych,
na złoty ołtarz, który jest przed tronem. I wzniósł się dym kadzideł,
jako modlitwy świętych,
z ręki anioła przed Bogiem.


Aniołowie także ofiarują nasze modlitwy Bogu.

Pzdr
_________________
AMDG
 
 
Jachu 
cichy,pokorny

Pomógł: 445 razy
Wiek: 93
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 10693
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2014-11-18, 10:24   

Co nam to przypomina?

Rdz 41:41-46
41. I powiedział faraon Józefowi: Oto ustanawiam cię rządcą całego Egiptu!
42. Po czym faraon zdjął swój pierścień z palca i włożył go na palec Józefa, i kazał go oblec w szatę z najczystszego lnu, a potem zawiesił mu na szyi złoty łańcuch.
43. I kazał go obwozić na drugim swym wozie, a wołano przed nim: Abrek! Faraon ustanawiając Józefa rządcą całego Egiptu,
44. rzekł do niego: Ja jestem faraonem, ale bez twej zgody nikt nie ośmieli się czegokolwiek przedsięwziąć w całym kraju egipskim,
45. i nadał Józefowi imię Safnat Paneach. Dał mu też za żonę Asenat, córkę kapłana z On, imieniem Poti Fera. I tak stał się Józef rządcą Egiptu.
46. Józef miał lat trzydzieści, gdy stanął przed faraonem, królem egipskim. Józef wyszedłszy od faraona objeżdżał cały kraj.
(BT)

Safnat Paneach znaczy "Zbawca Świata" - pyt. kto jest Zbawcą Świata ludzkości?

Ile lat miał Jezus,gdy przyszedł do Jana nad Jordan? nie trzydzieści?
_________________
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.
 
 
mitryl 


Wyznanie: Aby tylko na Drodze Prawdy do ?ycia.
Pomógł: 8 razy
Wiek: 38
Dołączył: 17 Lut 2014
Posty: 93
Skąd: Kurpie
Wysłany: 2014-11-18, 12:35   

"Ok. Czyli nasze modlitwy spływają do czasz, które następnie Starcy składają w ofierze Barankowi. Jak to jest? Modlitwy spływają do czasz po kolei? Jest jakaś kolejność spływania modlitw??
Chyba jednak nie...
Święci w Niebie ofiarują Bogu modlitwy świętych na Ziemi "

No ofiarują, ale wyjaśnia to tylko sprawę że w niebie są święci a że do nich trzeba sie modlić albo za ich pośrednictwem. Chyba że się ich poprosi to nasze pójdą jako pierwsze czy co ?
_________________
B?ogos?awieni, którzy pior? swoje szaty, aby mieli prawo do drzewa ?ywota i mogli wej?? przez bramy do miasta.
MARANA THA
https://www.youtube.com/watch?v=KumSroHP4VA
 
 
Maximus Minimus 
Maximus Minimus

Wyznanie: Katolik
Pomógł: 40 razy
Wiek: 40
Dołączył: 24 Cze 2014
Posty: 301
Wysłany: 2014-11-18, 15:28   

Jachu napisał/a:

Safnat Paneach znaczy "Zbawca Świata" - pyt. kto jest Zbawcą Świata ludzkości?

Ile lat miał Jezus,gdy przyszedł do Jana nad Jordan? nie trzydzieści?


To co napisałeś jest piękne i zrobiło na mnie niesamowite wrażenie. Dzięki Tobie znalazłem kolejny kawałek biblijnej układanki.

Pozdrawiam

mitryl napisał/a:

No ofiarują, ale wyjaśnia to tylko sprawę że w niebie są święci a że do nich trzeba sie modlić albo za ich pośrednictwem. Chyba że się ich poprosi to nasze pójdą jako pierwsze czy co?


Wiem, że trzymacie się uparcie ziemskich praw fizyki, a musicie wyrzucić czas z równania.

Niech zaś dla was, umiłowani, nie będzie tajne to jedno, że jeden dzień u Pana jest jak tysiąc lat, a tysiąc lat jak jeden dzień.

Kolejność nie obowiązuje, bo kolejność jest domeną ziemskiego czasu. Stąd wypływają o różnym czasie, natomiast u Tronu są wszystkie w jednym momencie.

Jeżeli ktoś chce lepiej poznać Boga od strony nauki, to "What the bleep" jest dobrym początkiem. Wstęp jest trochę tendencyjny, ale film najlepiej wyjaśnia ideę fizyki kwantowej, czasu, obserwacji - "po dziecięcemu":
https://www.youtube.com/watch?v=PKAbWB9xrps

Pzdr
_________________
AMDG
 
 
mitryl 


Wyznanie: Aby tylko na Drodze Prawdy do ?ycia.
Pomógł: 8 razy
Wiek: 38
Dołączył: 17 Lut 2014
Posty: 93
Skąd: Kurpie
Wysłany: 2014-11-18, 15:43   

"Wiem, że trzymacie się uparcie ziemskich praw fizyki"

No właśnie sie nie trzymam :D możemy domyślać się tylko jak jest. A ograniczać Boga czasem ??? hehe.
_________________
B?ogos?awieni, którzy pior? swoje szaty, aby mieli prawo do drzewa ?ywota i mogli wej?? przez bramy do miasta.
MARANA THA
https://www.youtube.com/watch?v=KumSroHP4VA
 
 
EMET 

Wyznanie: Świadkowie Jehowy w Polsce
Pomógł: 248 razy
Dołączył: 04 Wrz 2006
Posty: 11186
Wysłany: 2014-11-18, 16:07   

Jachu napisał/a:

Safnat Paneach znaczy "Zbawca Świata" - pyt. kto jest Zbawcą Świata ludzkości?


EMET:
'Leksykon ŚJ' tak objaśnia kwestię 'imienia' nadanego Józefowi przez faraona w Egipcie:
Cytat:
CAFENAT-PANEACH. Imię, jakie faraon nadał Józefowi, gdy wyniósł go na stanowisko drugiego władcy po sobie (Rdz 41:45). Dla mówiących po hebrajsku znaczyło ono: „ten, który objawia skryte rzeczy”, a dla Egipcjan być może „Bóg powiedział: Będzie żył!”
– Tom I, strona 287, lewa kolumna., edycja polska 2006/2007r.
Literalnie dosłownie - etymologicznie z hebrajskiego - mogłoby być: „[ten, który] przyprowadza /odsłania/ przed oblicze/m/ [skrytości]”; tak, póki co, uważam.
O jęz. egipskim nie mam pojęcia... ;-)

Stephanos, ps. EMET
_________________
„Wielu będzie biegać tu i tam [po hebrajsku: < jᵊszōṭᵊṭû >], i nastanie obfitość prawdziwej wiedzy” -- Daniela 12:4b; ‘PNŚ/ZW’, Przypis.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 10