Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Forum Biblijne
Autor Wiadomość
RN 


Wyznanie: Wiara Naturalna (Deizm)
Pomógł: 310 razy
Dołączył: 25 Paź 2013
Posty: 5125
Skąd: Ziemia Łódzka
Wysłany: 2014-12-08, 21:25   

.Cyprian. napisał/a:
Ja tez gratuluję SL i jednocześnie mam do niej pytanie: Czy SL zrobi coś w tym kierunku by na forum biblijnym Biblia przestała być atakowana?


Pierwszy punkt regulaminu tego forum mówi o tym, że nie jest ono głosem żadnego kościoła.
Drugi punkt regulaminu oznajmia o tym, że w dyskusjach tutaj może brać udział każdy, niezależnie od wyznania lub jego braku.
Trzeci punkt regulaminu informuje zaś o tym, że forum służy do wymiany poglądów na temat Biblii.

Skoro nie ma wymogu co do wyznania dyskutantów, nie jest ono zawłaszczone przez żaden kościół, a cała dyskusja ma za cel wymianę poglądów, to jest rzeczą normalną, że znależli się tutaj ludzie ''pro'', jak i ''anty'' biblijni.
To jest nie tylko rzeczą normalną, ale także i pożyteczną dla wszelkich tutaj poruszanych tematów, bo jak wiadomo, w demokracji obok władzy, musi być jeszcze i opozycja. :-)
_________________
JESZCZE SIĘ TAKI NIE NARODZIŁ, CO BY OPOWIEŚCI BIBLIJNE POGODZIŁ
 
 
.Cyprian. 


Pomógł: 87 razy
Dołączył: 26 Lut 2012
Posty: 1295
Wysłany: 2014-12-08, 21:55   

RN napisał/a:
.Cyprian. napisał/a:
Ja tez gratuluję SL i jednocześnie mam do niej pytanie: Czy SL zrobi coś w tym kierunku by na forum biblijnym Biblia przestała być atakowana?


Pierwszy punkt regulaminu tego forum mówi o tym, że nie jest ono głosem żadnego kościoła.
Drugi punkt regulaminu oznajmia o tym, że w dyskusjach tutaj może brać udział każdy, niezależnie od wyznania lub jego braku.
Trzeci punkt regulaminu informuje zaś o tym, że forum służy do wymiany poglądów na temat Biblii.


Proszę Cię, nie pouczaj mnie o regulaminie, bo jestem tu dłużej od Ciebie i go znam. Tym bardziej, że w żadnym punkcie go nie łamię.

Natomiast 8-my punkt mówi:

8. Nie wolno czynić złośliwych, ironicznych oraz ośmieszających uwag pod czyimś adresem lub w odniesieniu do wyznawanych przez kogoś zasad moralnych i prawd wiary.

Tak się składa, że wszyscy Biblię uznający, swoje zasady moralne i prawdy wiary biorą z Biblii! Większość piszących tutaj należy do jakichś wyznań, różniących się i to mocno - ale jedno ich łączy - Biblia. Są też bezwyznaniowi - jak ja, którzy również uznają Biblię. No bo przecież jesteśmy tu na forum biblijnym, założonym pierwotnie przez osobę wierzącą i uznającą Biblię. Wszyscy, o których powyżej wspomniałem różnić się mogą w interpretacji Biblii, ale żaden z nich nic złego na Słowo nie powie. Mają szacunek do Słowa.

Jest tu też mniejszość, która się rozhasała na dobre, i która Biblię atakuje i ośmiesza.


RN napisał/a:

Skoro nie ma wymogu co do wyznania dyskutantów, nie jest ono zawłaszczone przez żaden kościół, a cała dyskusja ma za cel wymianę poglądów, to jest rzeczą normalną, że znależli się tutaj ludzie ''pro'', jak i ''anty'' biblijni.
To jest nie tylko rzeczą normalną, ale także i pożyteczną dla wszelkich tutaj poruszanych tematów, bo jak wiadomo, w demokracji obok władzy, musi być jeszcze i opozycja. :-)


To chyba żart.

Dopiero od niedawna zauważam, że leszed miał rację.

Róbcie, co chcecie, ale zobaczycie, że to do niczego dobrego nie doprowadzi.
 
 
Anna01 
Administrator


Wyznanie: Deizm
Pomogła: 292 razy
Dołączyła: 20 Maj 2006
Posty: 4596
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-12-09, 01:54   

.Cyprian. napisał/a:


Tak się składa, że wszyscy Biblię uznający, swoje zasady moralne i prawdy wiary biorą z Biblii! Większość piszących tutaj należy do jakichś wyznań, różniących się i to mocno - ale jedno ich łączy - Biblia.

Cyprianie, ale tak naprawdę chodzi przecież o Boga !
Ci wierzący "niebiblijnie" wierzą w istnienie Boga całym sercem.
Wyrażają się o Bogu z najwyższym szacunkiem nazywając Go Ojcem, Najwyższą Inteligencją, Dobrem i Miłością.
Po prostu pogodzenie się z .....podwójną moralnością, w wielu sytuacjach z niesprawiedliwością itp. wypływającą z Biblii, jest nie możliwe, chociażby dlatego, że znamy ponadczasowy DEKALOG.
Dlatego tyle pytań, tyle postów wykazujących sprzeczności.
Może mamy wyidealizowany obraz Boga ?
Może nie potrafimy zrozumieć, że Bóg jest zupełnie inny ?

Ja wierzę w Boga, Ojca Jezusa i uważam, że Jezus zginął, bo mówił niewygodną (nieznaną wtedy?) Prawdę o Bogu. Mamy w ewangeliach wiele dowodów na to. Poza tym przyszedł nawracać na Prawdziwego Boga ...Żydów wyznających i trzymających się Prawa Mojżeszowego, modlących się w synagogach, przestrzegających rytuałów itp.

Czytałam ostatnio o Ap. Pawle:
Paweł, czyli jak się przed nawróceniem nazywał Szaweł, urodził się w mieście Tarsie, stolicy Cylicji, z rodziców żydowskich mających prawo obywatelstwa rzymskiego. Posiadał on wielkie zdolności umysłowe i niezłomną siłę woli. Odebrawszy początkowe nauki w mieście rodzinnym, udał się do Jerozolimy, gdzie Gamaliel, znany z Pisma świętego, uczył Starego Zakonu, podczas kiedy Jezus Chrystus głosił Ewangelię. Szaweł należał do sekty faryzeuszów i ściśle, nawet zagorzale trzymał się praw Mojżesza i tradycji żydowskiej. Cudownie szybki wzrost liczby wyznawców Jezusa Nazareńskiego zapalił go strasznym gniewem, albowiem uważał ich za zdrajców Boga i Mojżesza. Jak krwiożerczy tygrys łaknął krwi chrześcijan, wtrącał ich do więzień i był z mordercami kamienującymi świętego Szczepana, "aby go sam przez ich ręce zabić", jak się wyraża święty Augustyn. "Zemścił" się też nad nim święty Szczepan, bo nie tylko przy kamienowaniu, ale i w Niebie modlił się o jego nawrócenie.

Uczył się Starego zakonu, trzymał się praw Mojżesza, Jezusa uważał za zdrajcę Boga i Mojżesza, mordował chrześcijan w imię boga ! I nagle zwrot o 180 st. !!! Czy, to nie daje wiele do myślenia ? Czy nauki zakonu, prawa Mojżesza, prawda o Bogu nie były błędne ? Czy wszystko pochodziło od Boga ? Każde słowo, każde wydarzenie ?
Wierzący "niebiblijnie" w większości nie piszą nic więcej ponad to.
Uważam, że każdy samodzielnie wyciąga wnioski - jednych Biblia przekonuje do biblijnego Boga, a drugich nie. Jedni jak i drudzy mają prawo brać udział w dyskusji i przekonywać (najlepiej na podstawie Biblii) o swoich racjach jak i o odczuciach.....ku radości Boga, bo im więcej o Nim dyskutujemy tym lepiej.
_________________
Miłość nie wyrządza zła bliźniemu. Przeto miłość jest doskonałym wypełnieniem Prawa.
Rzym. 13:10
 
 
ShadowLady86 
Administrator


Wyznanie: Chrześcijanin
Pomogła: 273 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 14 Sty 2012
Posty: 4440
Wysłany: 2014-12-09, 09:17   Forum Biblijne

W związku z ostatnimi uwagami .Cypriana odnośnie tego, że Biblia jest ośmieszana, postanowiłam założyć ten temat.

Chciałabym, żeby użytkownicy wypowiedzieli się tutaj, czy ich zdaniem na Forum ośmiesza się Biblię? Czy zauważyli jakieś zachowania użytkowników, którzy by prześmiewczo wypowiadali o tej Księdze?

Do tematu przeniosłam 3 posty z innego wątku, które poruszyły powyższy problem.
 
 
RM 

Wyznanie: Unitarianizm jest błędem
Pomógł: 157 razy
Dołączył: 20 Mar 2012
Posty: 3253
Wysłany: 2014-12-09, 09:59   

Sporo osób nie odróżnia pojęcia biblijnie od religijnie. Z mojego doświadczenia wynika, że myślenie ukształtowane w kościele, bardzo rzadko bywa "biblijne". Tak się tylko wielu ludziom wydaje, że ich kościół nauczył ich myślenia kategoriami biblijnymi.
Ja ma za sobą wiele rozmów z ludźmi wierzącymi, w których to rozmowach zadawałem głownie pytania, które zapędzały rozmówców do przysłowiowego narożnika. Mam też za sobą wiele rozmów, które w istocie były moimi monologami, bo rozmówcy nie byli w stanie dotrzymać mi "kroku".
Dlatego, wszystkim, którym brakuje argumentów, a mózgi się "przegrzewają" zalecam spokój i poddawanie swoich umysłów w posłuszeństwo Duchowi Prawdy. Wiele osób ma zupełnie bezzasadne przekonanie o posiadanym poznaniu. To bezzasadne poznanie się tutaj właśnie weryfikuje, zatem nie ma co się krzywić, tylko poszerzać zbyt ciasne umysły. ;-)
 
 
Bobo 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 13647
Wysłany: 2014-12-09, 10:09   

RN napisał/a:
Pierwszy punkt regulaminu tego forum mówi o tym, że nie jest ono głosem żadnego kościoła.


To chwalebny punkt regulaminu ale nie wystarczający. Powinien być dodatkowy zapis: nie jest ono (forum) również głosem PRZECIWKO jakiemuś kościołowi, wyznaniu, społeczności, członkowi społeczności.

To tak dla równowagi. Co z tego że w myśl aktualnego zapisu każdy może sobie tu wejść i pisać skoro zrobi z forum armatę wymierzoną przeciwko komuś personalnie lub jego wyznaniu?

Cytat:
Drugi punkt regulaminu oznajmia o tym, że w dyskusjach tutaj może brać udział każdy, niezależnie od wyznania lub jego braku.


To żadna rewelacja. Dyskusje najczęściej wynikają z różnic, więc co to byłoby za forum, gdyby dyskutowali wyznawcy tylko jednego poglądu :-D Zresztą, tu na forum członkowie tego samego kościoła raczej ze sobą nie dyskutują.

Cytat:
Trzeci punkt regulaminu informuje zaś o tym, że forum służy do wymiany poglądów na temat Biblii.


A co jak ktoś w ogóle o Biblii nie pisze NIC? Tylko wyśmiewa innych? Uwłacza wtedy czemu? Biblii czy temu forum? :-P
 
 
Jachu 
cichy,pokorny

Pomógł: 445 razy
Wiek: 93
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 10693
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2014-12-09, 10:17   

Biblia:

Cytat:
Kazn. 12:14
14. Bóg bowiem odbędzie sąd nad każdym czynem, nad każdą rzeczą tajną, czy dobrą, czy złą.
(BW)
_________________
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.
 
 
amiko


Wyznanie: Słowianin
Pomógł: 128 razy
Dołączył: 09 Wrz 2006
Posty: 3492
Wysłany: 2014-12-09, 13:05   

Cyprian

Cytat:

Tak się składa, że wszyscy Biblię uznający, swoje zasady moralne i prawdy wiary biorą z Biblii! Większość piszących tutaj należy do jakichś wyznań, różniących się i to mocno - ale jedno ich łączy - Biblia. Są też bezwyznaniowi - jak ja, którzy również uznają Biblię. No bo przecież jesteśmy tu na forum biblijnym, założonym pierwotnie przez osobę wierzącą i uznającą Biblię. Wszyscy, o których powyżej wspomniałem różnić się mogą w interpretacji Biblii, ale żaden z nich nic złego na Słowo nie powie. Mają szacunek do Słowa.


Według NT Chrystus jest prawdziwym i żywym Słowem Bożym,a nie Biblia

1 Kol.1.24-29

Paweł głosicielem Ewangelii Chrystusowej

(24) Teraz raduję się z cierpień, które za was znoszę i dopełniam na ciele moim niedostatku udręk Chrystusowych za ciało jego, którym jest Kościół.
(25) Tego Kościoła sługą zostałem zgodnie z postanowieniem Boga, powziętym co do mnie ze względu na was, abym w pełni rozgłosił Słowo Boże,
(26) tajemnicę, zakrytą od wieków i od pokoleń, a teraz objawioną świętym jego.
(27) Im to chciał Bóg dać poznać, jak wielkie jest między poganami bogactwo chwały tej tajemnicy, którą jest Chrystus w nich, nadzieja chwały.
(28) Jego to zwiastujemy, napominając i nauczając każdego człowieka we wszelkiej mądrości, aby stawić go doskonałym w Chrystusie Jezusie;
(29) nad tym też pracuję, walcząc w mocy jego, która skutecznie we mnie działa.


Każdy, kto głosi inną ewangelię, a nie Ewangelię Chrystusową, jest przeklęty według Biblii!!!

(6) Nadziwić się nie mogę, że od Tego, który was łaską Chrystusa powołał, tak szybko chcecie przejść do innej Ewangelii.
(7) Innej jednak Ewangelii nie ma: są tylko jacyś ludzie, którzy sieją wśród was zamęt i którzy chcieliby przekręcić Ewangelię Chrystusową.
(8) Ale gdybyśmy nawet my lub anioł z nieba głosił wam Ewangelię różną od tej, którą wam głosiliśmy - niech będzie przeklęty!
(9) Już to przedtem powiedzieliśmy, a teraz jeszcze mówię:
Gdyby wam kto głosił Ewangelię różną od tej, którą /od nas/ otrzymaliście - niech będzie przeklęty! (Gal.1:5-9)


Według tego co jest napisane w NT,Chrystus jest prawdziwym i żywym Słowem Bożym,a nie Biblia.Biblia jest słowem Bożym w takim procencie,w jakim zawiera ona prawdę,ale nie można Biblią zastępować Chrystusa,głosić innej ewangelii biblijnej,że Biblia jest Słowem,której nie głosił Paweł i apostołowie.
_________________
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.
 
 
ata333

Pomógł: 331 razy
Dołączył: 20 Mar 2012
Posty: 7729
Wysłany: 2014-12-09, 15:44   

RM napisał/a:
Sporo osób nie odróżnia pojęcia biblijnie od religijnie. Z mojego doświadczenia wynika, że myślenie ukształtowane w kościele, bardzo rzadko bywa "biblijne". Tak się tylko wielu ludziom wydaje, że ich kościół nauczył ich myślenia kategoriami biblijnymi.
Ja ma za sobą wiele rozmów z ludźmi wierzącymi, w których to rozmowach zadawałem głownie pytania, które zapędzały rozmówców do przysłowiowego narożnika. Mam też za sobą wiele rozmów, które w istocie były moimi monologami, bo rozmówcy nie byli w stanie dotrzymać mi "kroku".
Dlatego, wszystkim, którym brakuje argumentów, a mózgi się "przegrzewają" zalecam spokój i poddawanie swoich umysłów w posłuszeństwo Duchowi Prawdy. Wiele osób ma zupełnie bezzasadne przekonanie o posiadanym poznaniu. To bezzasadne poznanie się tutaj właśnie weryfikuje, zatem nie ma co się krzywić, tylko poszerzać zbyt ciasne umysły.


ja mysle.. ze to nie tak do konca RM-ie ..
kazdy ma prawo do swojej interpretacji.. i kazdy wywyzsza swoja.. i swoje intelektualne poznanie do rangi JEDYNEJ PRAWDY... ;-)
a to wszystko sprawa naszego wrodzonego EGOIZMU.. ktory tak naprawde jest kolem napedowym naszej egzystencji.. ;-)

na tym forum jest miejsce dla kazdego..
dla katolika, protestanta.. Swiadka Jehowy jak i wszystkich niezrzeszonych.. czyli "wolnych".. samodzielnie myslacych.. chrzescijan..

osobiscie.. mysle.. ze nie istnieje JEDYNA OBJAWIONA PRAWDA.. tak wiec nikt tutaj nie prawa do wyrozniania sie sposrod innych.. ;-)

wszyscy popelniamy bledy.. gdyz nasze "organizmy.. ciala, umysly ".. sa obarczone BLEDEM od poczatku.. i tego nie unikniemy..

tak wiec prosze nie UWAZAJMY SIEBIE za JEDYNIE WIEDZACYCH.. bo tacy nie istnieja.. ;-)

po prostu dyskutujmy.. szanujac innych.. ;-)
_________________
"Respekt wynikajacy ze zrozumienia stoi dla mnie zawsze ponad respektem bioracym sie z ignorancji."(D. Adams - "Łosoś zwątpienia")
 
 
ShadowLady86 
Administrator


Wyznanie: Chrześcijanin
Pomogła: 273 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 14 Sty 2012
Posty: 4440
Wysłany: 2014-12-09, 17:30   

Hmm... w zasadzie dowiedziałam się od Was wszystkiego, tylko nie tego, czy Biblia jest na tym Forum obrażana? To, że użytkownicy obrażają siebie nawzajem, wiem. Tak jest nie od dzisiaj niestety. To, że wielu sądzi, że tylko oni dobrze interpretują Biblię i piszą jak napisano w Biblii.... też wiem. To, że drudzy nie rozumieją pierwszych, a pierwsi drugich.... to też mi jest wiadome.

Co natomiast z samą Biblią? Czy jest obrażana? Czy forum przestało być Biblijne? Co w takim razie było wtedy, kiedy Forum Biblijne było?

ratao napisał/a:
Według tego co jest napisane w NT,Chrystus jest prawdziwym i żywym Słowem Bożym,a nie Biblia.


Rato, to zdanie sobie zaprzecza. Napisano w Biblii, że Biblia nie jest słowem Bożym. To skoro Biblia nie jest słowem Bożym, to autor sam napisał, że jego słowo nie jest natchnione, więc.... posługujesz się nim jako prawdą natchnioną, by natchnieniu zaprzeczyć? :mysli:
 
 
BoaDusiciel 

Wyznanie: Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego
Pomógł: 216 razy
Dołączył: 04 Lis 2013
Posty: 5384
Wysłany: 2014-12-09, 18:00   

RN napisał/a:

Trzeci punkt regulaminu informuje zaś o tym, że forum służy do wymiany poglądów na temat Biblii.

... i mam nadzieję, że nie muszą to być wyłącznie poglądy pozytywne.
Jeśli muszą, to proszę to zapisać w regulaminie.
Ja zazwyczaj szanuję regulaminy i postaram się dostosować do takiego wymogu :->
_________________
Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego
 
 
RN 


Wyznanie: Wiara Naturalna (Deizm)
Pomógł: 310 razy
Dołączył: 25 Paź 2013
Posty: 5125
Skąd: Ziemia Łódzka
Wysłany: 2014-12-09, 18:46   

BoaDusiciel napisał/a:
RN napisał/a:

Trzeci punkt regulaminu informuje zaś o tym, że forum służy do wymiany poglądów na temat Biblii.

... i mam nadzieję, że nie muszą to być wyłącznie poglądy pozytywne.
Jeśli muszą, to proszę to zapisać w regulaminie.
Ja zazwyczaj szanuję regulaminy i postaram się dostosować do takiego wymogu :->


Ja nie jestem autorem regulaminu, ani jakimś ostatecznym decydentem tutaj, ale z tego co rozumiem i widzę, to forum nie jest tylko ''pro'', czy ''anty'' biblijne.
Mogą się tu pojawiać zarówno głosy zachwytu, sceptycyzmu, a nawet odrzucenia.
Wszystko jednak musi być w kulturalnej oprawie, bez wspomagania się określeniami, które w naszej kulturze przyjęte są za obrażliwe.
Przykład;
Jeżeli napiszesz, że Biblia jest śmieciem i trzeba ją spalić, wówczes zostaniesz ukarany.
Jeżeli natomiast napiszesz, że Biblia dla Ciebie jest ksiegą błędów, fantazji, pomyłek i nie wierzysz w jej przesłanie, to takie zachowanie moim zdaniem nie podlaga karze. Dobrze jednak by było, aby na takie zarzuty, mieć rzetelne dowody. Ich brak też jeszcze nie będzie powodem karania, ale znacznie osłabi pozycję pomawiającego.
Jesli się tutaj w czymś mylę, to proszę Anię o stosowną korektę.

Jeśli zaś, to forum przyjmie formułę, gdzie będzie się można tylko o Biblii wyrażać pozytywnie, co w moim odczuciu musiałoby dojść do pomijania niewygodnych tematów, lub pozostawaby tylko możliwość pokrętnego tłumaczenia, to ja oczywiście podziękuję i albo zupełnie odejdę, albo będę dla rozrywki statystował.

Tak więc, jak zobaczysz, że ja się z tego powodu pakuję, to będzie oznaczało, że i na Ciebie przyszedł czas. :mrgreen:
_________________
JESZCZE SIĘ TAKI NIE NARODZIŁ, CO BY OPOWIEŚCI BIBLIJNE POGODZIŁ
 
 
ata333

Pomógł: 331 razy
Dołączył: 20 Mar 2012
Posty: 7729
Wysłany: 2014-12-09, 19:26   

ShadowLady86 napisał/a:
Hmm... w zasadzie dowiedziałam się od Was wszystkiego, tylko nie tego, czy Biblia jest na tym Forum obrażana? To, że użytkownicy obrażają siebie nawzajem, wiem. Tak jest nie od dzisiaj niestety. To, że wielu sądzi, że tylko oni dobrze interpretują Biblię i piszą jak napisano w Biblii.... też wiem. To, że drudzy nie rozumieją pierwszych, a pierwsi drugich.... to też mi jest wiadome.


dokladnie.. i raczej nie ma szans na zmiane tej sytuacji.. gdyz jestesmy tylko ludzmi.. nie ogarniajacymi calosci w przeciwienstwie do Stworcy .. ;-)
czy Biblia jest obrazana.. uwazam.. ze nie..

gdyz dopoki mamy wolnosc sumienia i slowa.. dopoty nie siegnie nas fanatyzm..
i Chwala Bogu.. bo to wlasnie najwiekszy przeciwnik samej Biblii..

fanatyzm sam przez sie.. obraza Boga.. gdyz uwlacza wolnosci jednostki... do samodzielnego, swiadomego myslenia.. i stanowienia o sobie..

fanatyzm przejawia sie w skrajnej nietolerancji w stosunku do inaczej myslacych.. ;-)
przejawem zas skrajnej nietolerancji jest przemoc i agresja.. i obysmy nigdy tego nie musieli w zyciu realnym doswiadczac,, ;-)

tego wszystkim tutaj zycze..
oby Milosc wzajemna.. czyli wzajemny szacunek i tolerancja zwyciezala "cielesne pokusy"... wyplywajace z naszej ludzkiej ulomnosci... ;-)

czerpmy sily z drugiego krolewskiego przykazania Boga.. ;-)
_________________
"Respekt wynikajacy ze zrozumienia stoi dla mnie zawsze ponad respektem bioracym sie z ignorancji."(D. Adams - "Łosoś zwątpienia")
Ostatnio zmieniony przez ata333 2014-12-09, 23:43, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
RN 


Wyznanie: Wiara Naturalna (Deizm)
Pomógł: 310 razy
Dołączył: 25 Paź 2013
Posty: 5125
Skąd: Ziemia Łódzka
Wysłany: 2014-12-09, 20:17   

Bobo napisał/a:


To chwalebny punkt regulaminu ale nie wystarczający. Powinien być dodatkowy zapis: nie jest ono (forum) również głosem PRZECIWKO jakiemuś kościołowi, wyznaniu, społeczności, członkowi społeczności.


Te sprawy regulują punkty 6 i 8 regulaminu.

Bobo napisał/a:
To tak dla równowagi. Co z tego że w myśl aktualnego zapisu każdy może sobie tu wejść i pisać skoro zrobi z forum armatę wymierzoną przeciwko komuś personalnie lub jego wyznaniu?


Te sprawy regulują punkty 6 i 8 regulaminu.


Bobo napisał/a:
To żadna rewelacja. Dyskusje najczęściej wynikają z różnic, więc co to byłoby za forum, gdyby dyskutowali wyznawcy tylko jednego poglądu :-D Zresztą, tu na forum członkowie tego samego kościoła raczej ze sobą nie dyskutują.


Dyskutują. Na przykład świadkowie Jehowy.


Bobo napisał/a:
A co jak ktoś w ogóle o Biblii nie pisze NIC? Tylko wyśmiewa innych? Uwłacza wtedy czemu? Biblii czy temu forum? :-P


Nie ma takiego zapisu, który zabraniałby komuś pisania, jeżeli ten pisałby o róznych sprawach, tylko nie o Biblii. Mamy przecież różne tematy np. o zdrowiu, polityce, muzyce itp.
Poza tym, wysmiewanie i uwłaczanie może być też podciągniete pod punkt regulaminu nr. 10, który zakazuje prowadzenia prywatnych wojen wobec innych użytkowników.
_________________
JESZCZE SIĘ TAKI NIE NARODZIŁ, CO BY OPOWIEŚCI BIBLIJNE POGODZIŁ
 
 
Dezerter 


Wyznanie: chrześcijanin
Pomógł: 224 razy
Dołączył: 16 Sie 2009
Posty: 3640
Skąd: Inowrocław
Wysłany: 2014-12-09, 22:40   

ShadowLady86 napisał/a:
Cypriana odnośnie tego, że Biblia jest ośmieszana, postanowiłam założyć ten temat.

I bardzo dobrze zrobiłaś - a tak przy okazji podoba mi się twoje moderowanie :-D
ośmieszanie nie jest jeszcze takie złe, bo zazwyczaj to sam piszący siebie ośmiesza nie rozumiejąc biblii ;-)
są jednak tacy (byli?), którzy obrażali biblię i Boga biblii
a to już powinno być niedopuszczalne na tym forum!
...
pod warunkiem, że to forum jest jeszcze chrześcijańskie
a jest? - pytam poważnie
_________________
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie
http://zchrystusem.pl/
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 11