Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Forum Biblijne
Autor Wiadomość
Dezerter 


Wyznanie: chrześcijanin
Pomógł: 224 razy
Dołączył: 16 Sie 2009
Posty: 3640
Skąd: Inowrocław
Wysłany: 2014-12-11, 21:21   

Cytat:
I teraz co rozumiemy przez obrażanie Biblii i Boga Biblii? Czy jeśli ktoś napisze, że niektóre wersety Biblii sobie zaprzeczają, czy obraża Biblię?
Albo jeśli ktoś napisze (niczym pionier Marcjon z II wieku), że dla niego JHWH ze Starego Testamentu nie może być tym samą osobą co Bóg Ojciec z Nowego, to czy obraża Boga? Albo jeśli pisze, że Bóg ST jest okrutny podając odpowiednie fragmenty Biblii na uzasadnienie tezy? Zakładam, że uzasadnia to kulturalnym tonem?

Czy takie zachowanie jest według Was drodzy użytkownicy, obrażaniem Boga i Biblii? Pytam szczerze, nie retorycznie.

oczywiście, że nie obraża, ale wiesz, że wielu na tak łagodnych określeniach nie poprzestaje
ShadowLady86 napisał/a:
Czy więc przez pytanie o to, czy Forum jest Chrześcijańskie masz na myśli to, czy są na nim sami Chrześcijanie?

to chyba pytanie retoryczne ;-)
Moje pytanie miało za cel zrozumienie czy jako forum chrześcijańskie mam prawo jako jego uczestnik i chrześcijanin domagać się i oczekiwać pewnej ochrony Boga i jego Słowa.
Nie mam nic przeciwko niechrześcijanom piszącym na tym forum - np Blyy szanuję i cenię bardziej niż ty, a znamy się od dawna - ale jeśli jest to forum chrześcijańskie to wchodząc do kogoś "w gości" powinienem zachowywać się tak, by nie obrażać "gospodarzy i zwyczajów" panujących u nich.
Np pisząc na forum żydowskim nie używam słowa Bóg tylko - z szacunku dla gospodarzy - piszę B-g
To jak jest? czy jak będzie? - zróbcie w administracji jakąś naradę, załóżcie wątek, - powiadomienie każdemu na priw i omówcie sprawę - czekam na wyniki
jest jakaś ochrona dla Boga biblii i samej biblii czy nie
_________________
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie
http://zchrystusem.pl/
 
 
EMET 

Wyznanie: Świadkowie Jehowy w Polsce
Pomógł: 248 razy
Dołączył: 04 Wrz 2006
Posty: 11186
Wysłany: 2014-12-11, 22:51   

EMET:
Po prostu otwieram/y/ Regulamin Forum i co czytam/y/ --
1. Forum jest stroną prywatną i nie jest oficjalnym głosem żadnego Kościoła (wyznania).
2. Udział w rozmowach może brać każdy bez względu na wyznanie bądź brak wyznania.
3. Głównym celem Forum jest wymienienie poglądów na temat Biblii i wiary.
4. Traktuj innych tak, jak chcesz, by traktowano Ciebie.


Nie doczytałem się, iżby te tutaj Forum było chrześcijańskim. Gdyby nawet, to nawet laik wie, że jakże rozciągliwe to pojęcie: "chrześcijańskie" [i odmiany gramatyczne]. Ba, są nawet Tacy, którzy odmawiają prawa nazywania się Chrześcijanami pewnym Społecznościom Religijnym [mimo, iż Owe same stanowczo optują za orientacją chrześcijańską, ew. chrystiańską].
Dlatego też, jak zawsze, optuję za jednoznacznym postawieniem sprawy --
BIBLIJNY pogląd powinien decydować, nie zaś jakieś czyjeś uważanie; rzecz jasna ze świadomością czegoś takiego, jak... INTERPRETACJA. I wtedy: bez względu na to, kto się nie wypowiada, wypowiedź z Biblii byłaby tym "postawieniem kropki nad i", nie zaś głos jakiejś Dominującej Społeczności, np.
Oczywiście, należy się nawzajem szanować, jak to w pkt. 4, co jasno wynika z tekstów Biblii: wg Mateusza 7:12; wg Łukasza 6:31.
Nie powinno być też 'nadwyczulenia' na swoje, o uczuciach Innych zapominając, ew. mając w tzw. "głębokim poważaniu". :-/

Jednak doświadczenie życia uczy nas, że raczej szlachetność nie jest dominującą cechą ludzką; tylko bardzo ufny i naiwny mógłby uwierzyć w kogoś jedynie dobre intencje.

Religia i polityka dzielą ludzi w stopniu nie do przezwyciężenia; też np. osądy historyczne. Nie do pogodzenia są racje przeciwstawne zwłaszcza wtedy, kiedy byłoby się skłanianym do pójścia na kompromisy WBREW przyzwoleniem sumienia. To, co dla jednych "świętość nad świętościami", dla innych -- mało co warte lub też odrzucane jest z odrazą wręcz. No co liczymy: na udawanie, na tzw. poprawność w stylu 'politycznej' [oby kogoś nie obrazić]?

Jeśli ktoś pisuje na Forum z określoną intencją, z określoną postawą, to raczej nie da się sprawić tak, jak pisał poeta: "ludzi w aniołów przemienić". Ja w to nie wierzę!
Czytając Kogoś post/y/, odnajdujemy w nich niemal wszystko, co się kryje w czyjejś osobowości. Można jedynie apelować do Kogoś, dyscyplinować go [obojga płci], ale nic ponadto. :-|

A przecież na tym tutaj Forum mamy polaryzację nie tylko co do światopoglądu Piszących, lecz również szeroki jest obszar tematyczny, o czym wszyscy wiemy: tzw. otwarta formuła.

Tak też, bez poszerzania nazewniczego, określenie Forum Religijno-Biblijne -- jest nazwą najbardziej oddającą istotę zagadnienia.

Stephanos, ps. EMET
_________________
„Wielu będzie biegać tu i tam [po hebrajsku: < jᵊszōṭᵊṭû >], i nastanie obfitość prawdziwej wiedzy” -- Daniela 12:4b; ‘PNŚ/ZW’, Przypis.
 
 
BoaDusiciel 

Wyznanie: Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego
Pomógł: 216 razy
Dołączył: 04 Lis 2013
Posty: 5384
Wysłany: 2014-12-12, 13:08   

Dezerter napisał/a:
Moje pytanie miało za cel zrozumienie czy jako forum chrześcijańskie mam prawo jako jego uczestnik i chrześcijanin domagać się i oczekiwać pewnej ochrony Boga i jego Słowa.

No oczywiście że masz prawo.
Rzecz jasna powinieneś uprawdopodobnić, że Bóg poprosił Cię o ochronę.
No bo jeśli nie poprosił, to wiesz ... :mrgreen:
_________________
Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego
 
 
ShadowLady86 
Administrator


Wyznanie: Chrześcijanin
Pomogła: 273 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 14 Sty 2012
Posty: 4440
Wysłany: 2014-12-12, 19:09   

Dezerter napisał/a:
Moje pytanie miało za cel zrozumienie czy jako forum chrześcijańskie mam prawo jako jego uczestnik i chrześcijanin domagać się i oczekiwać pewnej ochrony Boga i jego Słowa.


I stąd właśnie powód założenia przeze mnie danego tematu. Uważam, że poza sporadycznymi wyjątkami, Bóg i jego Słowo są tutaj chronione i nie obrażane. Jednak słyszałam zarzuty (nie tylko od .Cypriana), że na Forum nie szanuje się już Biblii. Tym samym pytam się, czy użytkownicy zauważyli coś takiego. Lub zauważyli jakieś uchybienia administracji w tym kierunku?

EMET napisał/a:
Nie doczytałem się, iżby te tutaj Forum było chrześcijańskim


Jest przede wszystkim Forum Biblijnym, gdyż głównym celem jest rozmowa o Biblii. A jako że Forum nie jest głosem żadnego wyznania, mogą się na nim wypowiadać osoby o dowolnym wyznaniu, chrześcijańskim lub innym. A także ateiści.

To, że forum nie identyfikuje się z żadnym wyznaniem, działa moim zdaniem na plus. Istnieje dzięki temu duża swoboda wypowiedzi. Pamiętam, że na forum typowo katolickim zostałam kiedyś "zrugana" za użycie wyrażenia "rodzina homoseksualna". Zostałam określona jako osoba, która rani uczucia religijne.


Tak czytam Was i jak na razie nikt nie podważył tego, że Forum jest Biblijne. Nikt też nie podał przykładu "owej mniejszości obrażającej Biblię". .Cyprianie, a może podasz szczegóły
 
 
Dezerter 


Wyznanie: chrześcijanin
Pomógł: 224 razy
Dołączył: 16 Sie 2009
Posty: 3640
Skąd: Inowrocław
Wysłany: 2014-12-12, 22:35   

ShadowLady86 napisał/a:
Dezerter napisał/a:
Moje pytanie miało za cel zrozumienie czy jako forum chrześcijańskie mam prawo jako jego uczestnik i chrześcijanin domagać się i oczekiwać pewnej ochrony Boga i jego Słowa.


I stąd właśnie powód założenia przeze mnie danego tematu. Uważam, że poza sporadycznymi wyjątkami, Bóg i jego Słowo są tutaj chronione i nie obrażane. (...) Nikt też nie podał przykładu "owej mniejszości obrażającej Biblię". .Cyprianie, a może podasz szczegóły

a co powiesz o tym?
Cytat:
ale która to żydowska nauka jest kontynuacją starego żydowskiego rytuału - przelewania niewinnej krwi (zabijania niewinnego człowieka lub zwierzęcia aby zaspokoić potrzeby ich nienawistnego boga Jehowy - Szatana).

wytłuszczenie moje
dla mnie jest to najgorszego kalibru bluźnierstwo - mnie to obraża i uraża - fizycznie boli jak czytam
jak by ktoś o moim ojcu powiedział, że jest "nienawistnym szatanem" to by dosłał w ryj - jakem pacyfistyczny Dezerter - a Boga szanuję bardziej niż mojego ojca
_________________
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie
http://zchrystusem.pl/
 
 
ShadowLady86 
Administrator


Wyznanie: Chrześcijanin
Pomogła: 273 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 14 Sty 2012
Posty: 4440
Wysłany: 2014-12-13, 08:39   

Za te post Jerzy Marian dostał już ostrzeżenie z wpisem do akt. Chyba że po ostrzeżeniu dalej pisze tak o JHWH, a j tego nie zauważyłam. Taka wypowiedź jest oczywiście łamaniem Regulaminu. Jeśli użytkownicy widzą takie posty, powinni je zgłaszać.
_________________
1.Ludzie są głupi: niemal we wszystko uwierzą, bo chcą, żeby to była prawda, lub dlatego, że się obawiają, iż może to być prawda.
2.Najlepsze intencje mogą spowodować największe szkody.
3.Uczucia rządzą rozumem.
4.W przebaczeniu tkwi magia, która uzdrawia. W przebaczeniu, które dajesz, a zwłaszcza w tym, które uzyskujesz.
5.Zważaj na to, co ludzie czynią, a nie tylko na ich słowa, bo czyny zdradzą kłamstwo.
6.Możesz się podporządkować wyłącznie władzy rozumu. [...]



 
 
.Cyprian. 


Pomógł: 87 razy
Dołączył: 26 Lut 2012
Posty: 1295
Wysłany: 2014-12-13, 17:29   

Mam wrażenie, że oto jestem naznaczony jako ten powodujący zamieszanie. Bo oto "przecież nic się nie stało", a tu jakiś tam cyprianek coś wymyśla. A to tak nie jest. Bo jeśli byłbym jedynym, który to zauważył, to rzeczywiście można by mi przypiąć łatkę. Ale sedno w tym, że nie jestem jedynym, tylko jednym z kilku, jeśli nie jednym z wielu.

Anna01 napisał/a:

Czytałam ostatnio o Ap. Pawle:
Paweł, czyli jak się przed nawróceniem nazywał Szaweł, urodził się w mieście Tarsie, stolicy Cylicji, z rodziców żydowskich mających prawo obywatelstwa rzymskiego. Posiadał on wielkie zdolności umysłowe i niezłomną siłę woli. Odebrawszy początkowe nauki w mieście rodzinnym, udał się do Jerozolimy, gdzie Gamaliel, znany z Pisma świętego, uczył Starego Zakonu, podczas kiedy Jezus Chrystus głosił Ewangelię. Szaweł należał do sekty faryzeuszów i ściśle, nawet zagorzale trzymał się praw Mojżesza i tradycji żydowskiej. Cudownie szybki wzrost liczby wyznawców Jezusa Nazareńskiego zapalił go strasznym gniewem, albowiem uważał ich za zdrajców Boga i Mojżesza. Jak krwiożerczy tygrys łaknął krwi chrześcijan, wtrącał ich do więzień i był z mordercami kamienującymi świętego Szczepana, "aby go sam przez ich ręce zabić", jak się wyraża święty Augustyn. "Zemścił" się też nad nim święty Szczepan, bo nie tylko przy kamienowaniu, ale i w Niebie modlił się o jego nawrócenie.

Uczył się Starego zakonu, trzymał się praw Mojżesza, Jezusa uważał za zdrajcę Boga i Mojżesza, mordował chrześcijan w imię boga ! I nagle zwrot o 180 st. !!! Czy, to nie daje wiele do myślenia ? Czy nauki zakonu, prawa Mojżesza, prawda o Bogu nie były błędne ? Czy wszystko pochodziło od Boga ? Każde słowo, każde wydarzenie ?
Wierzący "niebiblijnie" w większości nie piszą nic więcej ponad to.
Uważam, że każdy samodzielnie wyciąga wnioski - jednych Biblia przekonuje do biblijnego Boga, a drugich nie. Jedni jak i drudzy mają prawo brać udział w dyskusji i przekonywać (najlepiej na podstawie Biblii) o swoich racjach jak i o odczuciach.....ku radości Boga, bo im więcej o Nim dyskutujemy tym lepiej.


Oczywiście, że daje do myślenia. Na tym właśnie polega wielkość nawrócenia. Znam człowieka z netu, który był UB-ekiem i alkoholikiem i teraz głosi Chrystusa. To, co się stało z nim i z wieloma innymi oraz 2000 lat temu z Pawłem to dla nas znak, że każdy może się nawrócić. Natomiast Anno, co do Ciebie, i Twoich wątpliwości odnośnie Pawła, to musisz bardzo uważać, bo u wielu następnym Gradus ad Parnassum było coś takiego. Do tego to wszystko prowadzi.

ShadowLady86 napisał/a:
Trochę czasu minęło i jak na razie wypowiedzi są albo pozytywne, albo neutralne. Tym samym wracam do punktu wyjścia, czyli postu .Cypriana

.Cyprian napisał/a:
Jest tu też mniejszość, która się rozhasała na dobre, i która Biblię atakuje i ośmiesza.


Czy poza sporadycznymi przypadkami, zauważyliście, drodzy użytkownicy, ataki na Biblię i jej ośmieszanie? Jeśli tak, to jakie to były przypadki i na czym polegają? Czy chodzi o obrażanie samej Księgi, czy np. wypowiadanie się o Bogu w stylu: "JHWH jest okrutny"? Kim jest owa "mniejszość"?


Nie będę tu donosił przez podanie nicka. Po co? Żeby była potem - trwająca tygodniami - jatka? Przecież każdy to widzi. Moja uwaga jest pod rozwagę, a nie przeciwko komuś. Co zaś z tym zrobicie to Wasza sprawa.

ShadowLady86 napisał/a:
Dezerter napisał/a:
Moje pytanie miało za cel zrozumienie czy jako forum chrześcijańskie mam prawo jako jego uczestnik i chrześcijanin domagać się i oczekiwać pewnej ochrony Boga i jego Słowa.


I stąd właśnie powód założenia przeze mnie danego tematu. Uważam, że poza sporadycznymi wyjątkami, Bóg i jego Słowo są tutaj chronione i nie obrażane. Jednak słyszałam zarzuty (nie tylko od .Cypriana), że na Forum nie szanuje się już Biblii. Tym samym pytam się, czy użytkownicy zauważyli coś takiego. Lub zauważyli jakieś uchybienia administracji w tym kierunku?

EMET napisał/a:
Nie doczytałem się, iżby te tutaj Forum było chrześcijańskim


Jest przede wszystkim Forum Biblijnym, gdyż głównym celem jest rozmowa o Biblii. A jako że Forum nie jest głosem żadnego wyznania, mogą się na nim wypowiadać osoby o dowolnym wyznaniu, chrześcijańskim lub innym. A także ateiści.

To, że forum nie identyfikuje się z żadnym wyznaniem, działa moim zdaniem na plus. Istnieje dzięki temu duża swoboda wypowiedzi. Pamiętam, że na forum typowo katolickim zostałam kiedyś "zrugana" za użycie wyrażenia "rodzina homoseksualna". Zostałam określona jako osoba, która rani uczucia religijne.


Tak czytam Was i jak na razie nikt nie podważył tego, że Forum jest Biblijne. Nikt też nie podał przykładu "owej mniejszości obrażającej Biblię". .Cyprianie, a może podasz szczegóły


SL, jeśli nic nie widzisz, a ja i inni widzimy, no to Ty masz problem z zauważaniem. Powiem jedno: słyszy się opinię na innych forach o tym forum taką, że zaczęło ono atakować Biblię. Tyle mam do powiedzenia w tym temacie i przepraszam administrację za zakłócenie jej spokoju. Tylko czy to rzeczywiście spokój?

Pozdrawiam wszystkich, w szczególności tych, którzy przedstawili tutaj swoją opinię na temat założony przez SL, a spowodowany przeze mnie.
 
 
EMET 

Wyznanie: Świadkowie Jehowy w Polsce
Pomógł: 248 razy
Dołączył: 04 Wrz 2006
Posty: 11186
Wysłany: 2014-12-13, 20:26   

.Cyprian. napisał/a:


SL, jeśli nic nie widzisz, a ja i inni widzimy, no to Ty masz problem z zauważaniem. Powiem jedno: słyszy się opinię na innych forach o tym forum taką, że zaczęło ono atakować Biblię. Tyle mam do powiedzenia w tym temacie i przepraszam administrację za zakłócenie jej spokoju. Tylko czy to rzeczywiście spokój?

Pozdrawiam wszystkich, w szczególności tych, którzy przedstawili tutaj swoją opinię na temat założony przez SL, a spowodowany przeze mnie.


EMET:
W istocie. Z jednej strony - dumna [czy zobowiązująca też?] nazwa „Forum Biblijne”, z innej strony - faktycznie na tym Forum atakowana jest zarówno sama Biblia, Owej Księgi treść, jak też i sam Bóg Księgi: JHVH. Wiadomo, że jest różnica między krytycyzmem a krytykanctwem, między rzeczowością a inwektywami. Stąd też i – dostrzeżone w podanych wcześniej przykładach - już dosyć swobodne sobie pozwalanie co niektórych w pisaniu. Np. powielana po wielekroć brednia o pochodzeniu formy „Jehowa” [ew. „Jehova” itp.] od formy < hova(h) > po to, żeby epatować owymi pochodnymi od „niszczyć,...”. Ktoś na internecie zapodał „rewelację”, a Ci, którym to mentalnie odpowiada - powielają i szydzą. Tak też i przyjmowanie za pewnik kogoś jakiejś wątpliwości z Biblii oraz zrównywanie takiej sytuacji z udowodnionym stwierdzeniem: i wtedy używanie sobie do woli... A przecież zapomina się o czymś takim, jak interpretacja, filologia tekstu i innych czynnikach [tak subiektywnych, jak i obiektywnych].
Na jednym z - nieistniejącym już – Forum było zapisane: „... ma się w należytym poszanowaniu Boga Biblii, Jezusa oraz samą Biblię...”. Skoro tutaj mamy tzw. liberalne [niekiedy: libertyńskie] Forum, to można chociaż próbować coś wyegzekwować na bazie Regulaminu czy inaczej.
Wtedy: poza atakowaniem Użytkowników Forum - często 'ponad miarę przyzwoitości' – nie będzie dopuszczalne dowolne też 'hulanie' po Bogu oraz po Jego Księdze.

Na coś trzeba się zdecydować: albo tzw. 'wolnoamerykanka' albo jakieś ograniczenia -- nie dopuszczające do nadto swobody [eufemizm].

Stephanos, ps. EMET
_________________
„Wielu będzie biegać tu i tam [po hebrajsku: < jᵊszōṭᵊṭû >], i nastanie obfitość prawdziwej wiedzy” -- Daniela 12:4b; ‘PNŚ/ZW’, Przypis.
 
 
Dezerter 


Wyznanie: chrześcijanin
Pomógł: 224 razy
Dołączył: 16 Sie 2009
Posty: 3640
Skąd: Inowrocław
Wysłany: 2014-12-13, 20:59   

ShadowLady86 napisał/a:
Za te post Jerzy Marian dostał już ostrzeżenie z wpisem do akt. Chyba że po ostrzeżeniu dalej pisze tak o JHWH, a j tego nie zauważyłam. Taka wypowiedź jest oczywiście łamaniem Regulaminu. Jeśli użytkownicy widzą takie posty, powinni je zgłaszać.

Wysłany: 2014-12-10, 17:10 Ezaw i Hykosi
http://biblia.webd.pl/for...p=351983#351983
Ja z Jerzy Marianem przestałem dyskutować, bo zbyt duża przepaść nas dzieli by w ogóle dyskutować - brak szansy na porozumienie. Czytałem jego wypowiedzi specjalnie dla ciebie ;-)
bo ciągle się domagałaś:
Cytat:
Tym samym pytam się, czy użytkownicy zauważyli coś takiego.

uwierz mi, że długo nie musiałem szukać :roll:
_________________
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie
http://zchrystusem.pl/
 
 
veteran

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 04 Wrz 2014
Posty: 789
Wysłany: 2014-12-13, 21:25   

ShadowLady86 napisał/a:

Jest przede wszystkim Forum Biblijnym, gdyż głównym celem jest rozmowa o Biblii.


Nikt tu na siłę nikogo nie trzyma choć pewnie idea jaka przyświecała ongiś Kermitowi rozmija się z obecnym charakterem forum.
A potencjał tego forum został już dawno wyczerpany.
_________________
Łk. 15:19
I nie jestem godzien więcej być nazywany synem twoim, uczyń mię jako jednego z najemników twoich.
(BG)
 
 
EMET 

Wyznanie: Świadkowie Jehowy w Polsce
Pomógł: 248 razy
Dołączył: 04 Wrz 2006
Posty: 11186
Wysłany: 2014-12-13, 22:32   

veteran napisał/a:
ShadowLady86 napisał/a:

Jest przede wszystkim Forum Biblijnym, gdyż głównym celem jest rozmowa o Biblii.


Nikt tu na siłę nikogo nie trzyma choć pewnie idea jaka przyświecała ongiś Kermitowi rozmija się z obecnym charakterem forum.
A potencjał tego forum został już dawno wyczerpany.


EMET:
Pewne wnioski własne pomieściłem w krótkim post --
http://biblia.webd.pl/for...ghlight=#342680

Co się tyczy samego 'Kermita' oraz Forum za Jego bytności, to nie podzielam entuzjazmu: ani co do Jego Osoby, ani co do poziomu - wówczas - Forum. Do dziś pobrzmiewają mnie słowa ironiczne: "Nie podoba Ci się na Forum? Nikt Cię nie trzyma, nie ma przymusu pisania. A co, myśleliście, że o Świadkach Jehowy i o 'Brooklynie' nie będzie można pisywać krytycznie?" Itp.
Tyle, że jakoś nie działało to jednakowo dokładnie we wszystkich kierunkach: boleśnie przekonał się o tym np. 'Bobo', który jakiś czas był jednym z wespółmających miarę władzy na Forum. :-/

Kierowanie zaś nas na inne Forum, na którym [jakoby?] 'mamy zdrowe słowo' [według tak przekonanego] -- to jedynie lansowanie takiej a nie innej interpretacji jako ponoć nadrzędnej nad innymi interpretacjami.
Jak to wielokrotnie pisywałem --
Poza samym tekstem Biblii - najpoprawniej nawet oddanym w translacji i w komentarzu filologicznym - mamy /owego tekstu/ taką /bądź inną/ INTERPRETACJĘ. Jakże często jawi się owa - interpretacja jednak - jako niemal pewnik w objaśnieniu, jako wręcz światłe odsłonięcie. Jednak tak się jawi jedynie tak przekonanemu/przekonanym. :cry:

Osobiście nie jest to idea, która przyświecałaby mnie, gdybym to sam miał swoje Forum; nie mam zaś swojego Forum, gdyż nie mam na to ani czasu, ani przekonań. Czas jest zbyt cenny, aby 'dniami i nocami' siedzieć na Forum i pilnować porządku. :bardzo_smutny:

Stephanos, ps. EMET
_________________
„Wielu będzie biegać tu i tam [po hebrajsku: < jᵊszōṭᵊṭû >], i nastanie obfitość prawdziwej wiedzy” -- Daniela 12:4b; ‘PNŚ/ZW’, Przypis.
 
 
veteran

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 04 Wrz 2014
Posty: 789
Wysłany: 2014-12-13, 22:53   

We wszelką prawdę wprowadza DUCH ŚWIĘTY więc nauka nie jest sprawą ludzkiej interpretacji [jak raczysz błędnie wskazywać] ale BOŻEGO działania.
Wiem że to dla niektórych cios i powód do smutku ale póki czas jest możliwość porzucić złe przekonania.
_________________
Łk. 15:19
I nie jestem godzien więcej być nazywany synem twoim, uczyń mię jako jednego z najemników twoich.
(BG)
 
 
EMET 

Wyznanie: Świadkowie Jehowy w Polsce
Pomógł: 248 razy
Dołączył: 04 Wrz 2006
Posty: 11186
Wysłany: 2014-12-13, 23:13   

veteran napisał/a:
We wszelką prawdę wprowadza DUCH ŚWIĘTY więc nauka nie jest sprawą ludzkiej interpretacji [jak raczysz błędnie wskazywać] ale BOŻEGO działania.
Wiem że to dla niektórych cios i powód do smutku ale póki czas jest możliwość porzucić złe przekonania.


EMET:
Ileż to razy po tego typu 'oznajmieniu' - na bazie wg Jana 16:13 - czytałem wypowiedzi, które do PRAWDY nijak się miały. Tyle, że wówczas dany ktoś [obojga płci] jakby chciał się kryć za tarczą swoistej legitymizacji od samego ducha Bożego [inni: Ducha Bożego]. Byłoby tak, iż ktoś nie godzący się na daną wykładnię - byłby w opozycji do Boga; podczas, gdy - faktycznie - byłby w opozycji do takiej /czy innej/ interpretacji: jednak wg przekonanego do owej w randze pewnika -- jakby to sam Bóg i Jezus oznajmiali.
Jako żywo scena z 'Krzyżaków', H. Sienkiewicza. :-(

Stephanos, ps. EMET
_________________
„Wielu będzie biegać tu i tam [po hebrajsku: < jᵊszōṭᵊṭû >], i nastanie obfitość prawdziwej wiedzy” -- Daniela 12:4b; ‘PNŚ/ZW’, Przypis.
Ostatnio zmieniony przez RN 2014-12-14, 15:47, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
veteran

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 04 Wrz 2014
Posty: 789
Wysłany: 2014-12-14, 11:18   

https://www.youtube.com/watch?v=HbE2JQATXRs
_________________
Łk. 15:19
I nie jestem godzien więcej być nazywany synem twoim, uczyń mię jako jednego z najemników twoich.
(BG)
 
 
Manna z nieba 


Wyznanie: Deizm.Baczna obserwatorka życia.
Pomogła: 304 razy
Dołączyła: 28 Mar 2013
Posty: 3454
Wysłany: 2014-12-14, 12:05   

ShadowLady bardzo trafny i potrzebny temat załozyłaś :-)
Jak świat światem wszystkim się nie dogodzi.
Zawsze znajdą się czepialscy, bo taka ich natura :-)
Człowiek lubi narzucać od zawsze drugiemu w co i jak ma wierzyć.
Jesteśmy niedoskonałymi ludźmi i wychodzi jak wychodzi.
Forum jest bardzo demokratyczne, szanuje wszystkich, nie jest nawiedzone i narzucające, a gdy takim sie stanie to wielu ludzi z niego odejdzie.
Ze strony Administracji wyczuwam wiele pozytywnych, ludzkich i mądrych sygnałów.
Oby tak dalej.
Niezadowoleni, którzy posiłkują się plotkami z rzekomo innych for, zawsze mogą stąd odejść, jeśli dojdą do wniosku, że to nie miejsce dla nich.
Po co się gorszyć?
Ludzie światli, mądrzy, pewni swoich wartości i tego w co wierzą, ceniący Biblię zostaną.
_________________
Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 11