Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Melchizedek
Autor Wiadomość
bartek212701 


Pomógł: 162 razy
Wiek: 31
Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 9277
Skąd: Lublin
Wysłany: 2014-12-25, 01:11   

wit napisał/a:
Ekhm, seksistowsko zabrzmiało.
Seksistowsko brzmi tylko dla uprzedzonych, tych co uogólniają, sam bardzo lubię zakupy ;-)
_________________
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.
 
 
wit
Wyznawca Istniejącego


Pomógł: 50 razy
Dołączył: 19 Maj 2006
Posty: 3796
Skąd: grudziądz
Wysłany: 2014-12-25, 10:11   

Jachu napisał/a:
No co Ty nie powiesz???

Dz 10:34-35
34. Wtedy Piotr przemówił w dłuższym wywodzie: Przekonuję się, że Bóg naprawdę nie ma względu na osoby.
35. Ale w każdym narodzie miły jest Mu ten, kto się Go boi i postępuje sprawiedliwie.

(BT) Masz tu takich ???

Przecież Bóg nie ma społeczności z grzesznikami i dlatego potrzebna jest praca Pośrednika Nowego Przymierza,która by przywróciła tę utraconą w wyniku grzechu społeczność.
Nie pisałem o tym co wyraziłeś w powyższej wypowiedzi.
Faktem jest, że miła Bogu jest ta osoba, która mu się podoba. Jednak nie wszyscy ludzie podobają się Bogu. Nie podobają Mu się osoby zbuntowane, odrzucające Jego suwerenność, czy nie przyjmujący do swej wiadomości, że Bóg jest taki, jakim Go Biblia przedstawia. Ale i te osoby, chociaż wrogo odnoszący się do istoty Boga biblijnego, uczestniczą w realizacji planu Bożego, tym samym nieświadomie wypełniając wolę Bożą. Na ten temat była mowa w innych wątkach na forum.

bartek212701 napisał/a:
Seksistowsko brzmi tylko dla uprzedzonych, tych co uogólniają, sam bardzo lubię zakupy ;-)
Zakupy zakupami, ale wzmianka o zakupach w kontekście zmiany płci podpada pod zachowania seksistowskie. W każdym razie mnie to nie razi, bo uważam, że kobiety są stworzone do robienia zakupów, i raczej radzą sobie z nimi lepiej niż faceci. :-P
_________________
RECEPTĄ NA AKTYWNĄ ROLĘ KOŚCIOŁA, JAKĄ MA ON DO SPEŁNIENIA, NIE JEST JEGO REFORMA, DO CZEGO WZYWAŁY KOŚCIOŁY PROTESTANCKIE, ALE POSŁUSZEŃSTWO, DO CZEGO WZYWAŁ KOŚCIÓŁ WCZESNOCHRZEŚCIJAŃSKI.
 
 
Anowi 


Pomogła: 121 razy
Dołączyła: 02 Wrz 2007
Posty: 10070
Skąd: Bóg wie
Wysłany: 2014-12-25, 21:26   

ShadowLady86 napisał/a:
Mam cichą nadzieję, że na Sądzie Ostatecznym (o którym chyba mówisz) żadne niemowlę nie zostanie unicestwione na wieczność za grzechy protoplastów.

a geny?
_________________
nie jest bogaty ten, kto posiada wiele,
tylko ten, kto niewiele potrzebuje.
 
 
Henryk 

Pomógł: 453 razy
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 10237
Wysłany: 2014-12-26, 09:34   

Anowi napisał/a:
ShadowLady86 napisał/a:
Mam cichą nadzieję, że na Sądzie Ostatecznym (o którym chyba mówisz) żadne niemowlę nie zostanie unicestwione na wieczność za grzechy protoplastów.

a geny?

Anowi zmotywowała mnie do odpowiedzi, cytując pytanie Lady.
Stary Testament to- jak tu do znudzenia niektórzy, łącznie ze mną piszą- to cień rzeczy mających dopiero nastąpić.
Jeśli stado świń zostanie zainfekowane świńską grypą, to unicestwiamy także i prosięta, a nawet te, które w tym stadzie nie przejawiały jeszcze oznak choroby.
Dlaczego tak?
- Ano dlatego, aby zaraza nie przenosiła się na inne osobniki i stada.
- Logiczne, zrozumiałe, etyczne.
- Wybić bez litości(!) do ostatniej racicy- choć przyznam też, że żal!

Czym jest grzech, jak nie chorobą prowadzącą do śmierci?
Pamiętajmy, że wytępione zdegenerowane narody, nie zginęły śmiercią wieczną.
Zmartwychwstanie mają zapewnione wszyscy potomkowie Adama.
Jedni wstaną mniej zdegenerowani, inni bardziej- w takim stanie, w jakim pomarli.
Śmierć oczyszcza jedynie z grzechu tzw. pierworodnego, czyli Adamowego.
Nie gładzi przecież żadnych innych grzechów!
Ludzkość umiera w swoich grzechach i z takimi powstaną.
Wierzę, że zachowają swoją tożsamość, swoje nawyki, nałogi, przyzwyczajenia.
Pozostałe grzechy ( już bez Adamowego) będą dopiero usuwane pod nadzorem Pośrednika, podczas trwania Nowego Przymierza z całą ludzkością.
W innych, wiele bardziej sprzyjających warunkach.
(Mniejsza w tym miejscu o szczegóły, bo to nie ten temat)...

Śmierć tamtych narodów, to nawet w jakimś stopniu błogosławieństwo dla nich!
Dlaczego? Jak? :aaa: Zapyta wielu.

Dlatego, że ich degeneracja została zatrzymana na etapie, gdzie powrót do harmonii z Bogiem jest jeszcze łatwiejszy, a być może w ogóle jeszcze możliwy.

Co do „Sądu Ostatecznego”, to mamy zapewne zupełnie inne wyobrażenia.
Wraz z powrotem Chrystusa rozpocznie się „Sąd”, polegający na próbie.
Próbie życia w innych warunkach, gdzie pokusy Szatańskie nie będą miały już miejsca, gdzie zło będzie nieopłacalne, a dobre postępowanie natychmiast nagradzane.
Ten „Sąd Ostateczny” będzie trwał tysiąc lat.

Nawet w naszym sądownictwie na początku rozprawy nie jest wydawany wyrok, lecz rozpatrywana jest sprawa, prokurator przedstawia dowody, adwokaci mają dużo do powiedzenia, mogą nastąpić okoliczności łagodzące, skrucha i żal oskarżonego który zrozumiał wreszcie błąd, też ma niebagatelne znaczenie na ostateczny wyrok.
Nie do pomyślenia jest dla mnie, aby zaraz po wzbudzeniu ludzkości, każdy usłyszał swój werdykt i jeden powstał do życia wiecznego, nawet bez procesu resocjalizacji, a drugi natychmiast powracał do grobu na „wieczne odpoczywanie”, lub co gorsza na wieczne męki.
Losy „Ciała Chrystusowego” to także inny temat...
 
 
BLyy 


Pomógł: 176 razy
Dołączył: 27 Lip 2009
Posty: 2989
Skąd: Chorzów
Wysłany: 2014-12-26, 11:17   

Cytat:
Jeśli stado świń zostanie zainfekowane świńską grypą, to unicestwiamy także i prosięta, a nawet te, które w tym stadzie nie przejawiały jeszcze oznak choroby.
Dlaczego tak?
- Ano dlatego, aby zaraza nie przenosiła się na inne osobniki i stada.
- Logiczne, zrozumiałe, etyczne.
- Wybić bez litości(!) do ostatniej racicy- choć przyznam też, że żal!

Cytat:
Śmierć tamtych narodów, to nawet w jakimś stopniu błogosławieństwo dla nich!
Dlaczego? Jak? :aaa: Zapyta wielu.

Dlatego, że ich degeneracja została zatrzymana na etapie, gdzie powrót do harmonii z Bogiem jest jeszcze łatwiejszy, a być może w ogóle jeszcze możliwy.

Czyli potwierdzasz, że wolna wola to mit skoro to błogosławieństwo dla dzieci tych narodów, że zginęły bo byłyby takie same jak ich rodzice nie mogąc decydować o sobie.
_________________
"Poznajcie, co macie przed oczyma, a odkryjecie wszelkie tajemnice. Albowiem nie ma rzeczy ukrytej, która odkryta by? nie mo?e" Ewangelia Tomasza 5
Ostatnio zmieniony przez BLyy 2014-12-26, 11:29, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
RM 

Wyznanie: Unitarianizm jest błędem
Pomógł: 157 razy
Dołączył: 20 Mar 2012
Posty: 3253
Wysłany: 2014-12-26, 11:27   

O matko :shock: !!!


Henryku, wyjdź do ludzi, pospaceruj z wnukami, przestań czytać nihilistyczne teksty.
 
 
ShadowLady86 
Administrator


Wyznanie: Chrześcijanin
Pomogła: 273 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 14 Sty 2012
Posty: 4440
Wysłany: 2014-12-26, 15:18   

I właśnie Henryku. Masz przykład, w którym dzieci są karane za grzechy ojców. Ot tak, po prostu. Analogia to sądu ostatecznego jest więc dziwna, ponieważ tam chyba będzie sąd osobisty.

W ST niejednokrotnie mamy przykład niemowląt, które giną tylko dlatego, że urodziły się w niewłaściwym miejscu o niewłaściwym czasie. Mamy przykład karania za grzechy rodziców i brak możliwości wyboru. Zakwestionowana jest więc podwójnie: wolna wola oraz możliwość nawrócenia. W przypadku niemowląt - możliwość życia innego niż ich rodzice. Przecież wyznawcy Judaizmu mogły zachować niemowlęta przy życiu i wychować je w wierze w JHWH. Ale sam Bóg kazał je powybijać i nie mieć litości.

Grzech Adama to śmierć. Każdy musi się zestarzeć i umrzeć śmiercią naturalną (jeśli wcześniej coś innego go "nie trafi"). Tak więc tłumaczenie, że wyznawcy obcych bogów i tak musieliby umrzeć, jest śmieszne. Takie myślenie "usprawiedliwia" wszelkie wojny i napady.
 
 
ata333

Pomógł: 331 razy
Dołączył: 20 Mar 2012
Posty: 7729
Wysłany: 2014-12-26, 16:39   

ShadowLady86 napisał/a:
W ST niejednokrotnie mamy przykład niemowląt, które giną tylko dlatego, że urodziły się w niewłaściwym miejscu o niewłaściwym czasie. Mamy przykład karania za grzechy rodziców i brak możliwości wyboru. Zakwestionowana jest więc podwójnie: wolna wola oraz możliwość nawrócenia. W przypadku niemowląt - możliwość życia innego niż ich rodzice. Przecież wyznawcy Judaizmu mogły zachować niemowlęta przy życiu i wychować je w wierze w JHWH. Ale sam Bóg kazał je powybijać i nie mieć litości.

Grzech Adama to śmierć. Każdy musi się zestarzeć i umrzeć śmiercią naturalną (jeśli wcześniej coś innego go "nie trafi"). Tak więc tłumaczenie, że wyznawcy obcych bogów i tak musieliby umrzeć, jest śmieszne. Takie myślenie "usprawiedliwia" wszelkie wojny i napady.


bardzo sie ciesze,, ze Shadow zaczyna angazowac sie tez w osobiste przemyslenia na dany temat/problem:

co do niemowlat i dzieci a nawet i zwierzat.. "bogu ducha winnych"...: ;-)



1Sm 15:1-30 br

"(1) Powiedział Samuel do Saula: To mnie posłał Jahwe, żebym cię namaścił na króla Izraela, Jego ludu. Posłuchaj tedy, co mówi Jahwe. (2) To mówi Jahwe Zastępów: Widziałem wszystko, co Amalekici uczynili Izraelitom, zagradzając im drogę, gdy wychodzili z Egiptu. (3) Idźcie teraz, zaatakujcie Amalekitów i obłóżcie klątwą całe ich mienie. Nie miejcie nad nimi żadnej litości. Wymordujcie wszystkich mężczyzn i kobiety, młodzież i niemowlęta jeszcze przy piersi, woły i owce, wielbłądy i osły.

"nie lituj się nad nim, lecz zabijaj tak mężczyzn, jak i kobiety, młodzież i dzieci, woły i owce, wielbłądy i osły" .

"zabijajcie bez zmrużenia oka, i nie litujcie się! Wybijcie do nogi starców, młodzieńców i panny, dzieci i kobiety, lecz tych wszystkich"


Eze 9:4-6

(4) I powiedział do niego Pan: Idź przez środek miasta Jeruzalem i wypisz znak Taw na czołach tych wszystkich mężów, którzy boleją i smucą się z powodu obrzydliwości wypełniających miasto. (5) Słyszałem też, jak do innych powiedział: Idźcie przez miasto i zabijajcie. Nie litujcie się nad nikim, nie oszczędzajcie nikogo! (6) Starych i młodych, panny, niemowlęta, kobiety i wszystkich zabijajcie, co do jednego.

otworzylam w tym temacie tez nowy watek:

W OBRONIE BOGA..

http://biblia.webd.pl/for...p=353124#353124

wiec zapraszam.. ;-)

ps..

jezeli ktos naprawde wierzy w takiego Boga.. zmalowanego w S.T ludzka wyobraznia o sprawiedliwosci.. to serdecznie wspolczuje.. bo tedy droga wprost do FANATYZMU i SZALENSTWA... ;-)
_________________
"Respekt wynikajacy ze zrozumienia stoi dla mnie zawsze ponad respektem bioracym sie z ignorancji."(D. Adams - "Łosoś zwątpienia")
Ostatnio zmieniony przez ata333 2014-12-26, 18:25, w całości zmieniany 4 razy  
 
 
ata333

Pomógł: 331 razy
Dołączył: 20 Mar 2012
Posty: 7729
Wysłany: 2014-12-26, 17:00   

RM napisał/a:
O matko !!!


Henryku, wyjdź do ludzi, pospaceruj z wnukami, przestań czytać nihilistyczne teksty.


RM-ie .. tez mi ciezko tego sluchac.. i tez zalamuje rece.. ;-)
_________________
"Respekt wynikajacy ze zrozumienia stoi dla mnie zawsze ponad respektem bioracym sie z ignorancji."(D. Adams - "Łosoś zwątpienia")
 
 
BLyy 


Pomógł: 176 razy
Dołączył: 27 Lip 2009
Posty: 2989
Skąd: Chorzów
Wysłany: 2014-12-26, 17:20   

Cytat:
1Sm 15:1-30 br

"(1) Powiedział Samuel do Saula: To mnie posłał Jahwe, żebym cię namaścił na króla Izraela, Jego ludu. Posłuchaj tedy, co mówi Jahwe. (2) To mówi Jahwe Zastępów: Widziałem wszystko, co Amalekici uczynili Izraelitom, zagradzając im drogę, gdy wychodzili z Egiptu. (3) Idźcie teraz, zaatakujcie Amalekitów i obłóżcie klątwą całe ich mienie. Nie miejcie nad nimi żadnej litości. Wymordujcie wszystkich mężczyzn i kobiety, młodzież i niemowlęta jeszcze przy piersi, woły i owce, wielbłądy i osły.

"nie lituj się nad nim, lecz zabijaj tak mężczyzn, jak i kobiety, młodzież i dzieci, woły i owce, wielbłądy i osły" .

"zabijajcie bez zmrużenia oka, i nie litujcie się! Wybijcie do nogi starców, młodzieńców i panny, dzieci i kobiety, lecz tych wszystkich"

Wygląda na to, że zwierząt(podobnie jak dzieci) też nie dało się nawrócić, były jak ich właściciele, były skażone, nie miały wolnej woli, musiały więc zginąć.
_________________
"Poznajcie, co macie przed oczyma, a odkryjecie wszelkie tajemnice. Albowiem nie ma rzeczy ukrytej, która odkryta by? nie mo?e" Ewangelia Tomasza 5
 
 
 
ata333

Pomógł: 331 razy
Dołączył: 20 Mar 2012
Posty: 7729
Wysłany: 2014-12-26, 17:29   

BLyy napisał/a:

Wygląda na to, że zwierząt(podobnie jak dzieci) też nie dało się nawrócić, były jak ich właściciele, były skażone, nie miały wolnej woli, musiały więc zginąć.


no niestety.. ;-)

ale tutaj nie Bog jest winny .. ktory jest Miloscia.. tylko autorzy tych tekstow.. ktorzy w tak bezwzgledny, barbarzynski sposob.. rozumieli sprawiedliwosc Boga.. ;-)
_________________
"Respekt wynikajacy ze zrozumienia stoi dla mnie zawsze ponad respektem bioracym sie z ignorancji."(D. Adams - "Łosoś zwątpienia")
 
 
jfs300
[Usunięty]

Wysłany: 2014-12-26, 20:49   

Zapraszam po wyjaśnienia:
http://www.zajezusem.com/index.php?num=4774
 
 
Henryk 

Pomógł: 453 razy
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 10237
Wysłany: 2014-12-27, 08:53   

ShadowLady86 napisał/a:
I właśnie Henryku. Masz przykład, w którym dzieci są karane za grzechy ojców. Ot tak, po prostu.

Zupełnie nie wiem, co Tobie odpowiedzieć, ponieważ nie wiem o co chodzi.
Dzieci ponosiły karę za winy ojców.
Nic na to nie poradzimy!
Deu 5:9 bw "Nie będziesz się im kłaniał i nie będziesz im służył, gdyż Ja, Pan, twój Bóg, jestem Bogiem zazdrosnym, który karze winę ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia tych, którzy mię nienawidzą,"
Takie prawo ustalił sobie Jahwe! :-(
Co Tobie do tego? :aaa:
Stary Testament podaje nam wiele przykładów odpowiedzialności zbiorowej.
Sodoma, Gomora, okoliczne osady, sam Izrael…
Wyginęły nie tylko dzieci, ale i bydło. Było to z intencji i „ręką” Boga.
Dokładnie tak, jak podałem przykład z zarażonym stadem.
Nic nie miało pozostać!
Prawo zemsty, to także element odpowiedzialności zbiorowej.
W tym celu Bóg nakazał wydzielić „miasta ucieczki”.
Takie było prawo!
Dobitnie pisze o tym Jeremiasz, że długi czas ono obowiązywało:
Jer 31:29-30 bt "W tych dniach nie będą już więcej mówić: Ojcowie jedli cierpkie jagody, a synom zdrętwiały zęby, (30) lecz: Każdy umrze za swoje własne grzechy; każdemu, kto będzie spożywał cierpkie jagody, zdrętwieją zęby."
My też przecież także ponosimy karę za winę Praojca. Co w tym dziwnego?

Dlaczego takie Prawo a nie inne? – Nie wiem.
Może w tym celu, aby mobilizować „ojców” do lepszego życia?

Twierdzisz, że dzieci miały prawo do życia?
To odpowiedz mi: kto z ludzi uzyskał prawo do życia?
Znasz choć jednego?
Wszyscy, bez wyjątku zgrzeszyli, i wszyscy jeśli żyli jakiś czas, to wyłącznie z łaski!
Cytat:
Zakwestionowana jest więc podwójnie: wolna wola oraz możliwość nawrócenia.

Tego też nie rozumiem.
Od kiedy to dzieci mają wolną wolę? :aaa: A co do nawrócenia, to już zupełnie nie rozumiem.
Islamu jeszcze nie było, o Jezusie nikt nie mówił…
Zmartwychwstaną, to będą mieli szansę powrotu do harmonii z Bogiem. :-D
Cytat:
Analogia to sądu ostatecznego jest więc dziwna, ponieważ tam chyba będzie sąd osobisty.

Też nie wiem, co na to odpowiedzieć, bo żadnej analogii do sądu ostatecznego nie dawałem, choćby dlatego, że w taki sąd nie wierzę.
W tysiącleciu każdy będzie odpowiadał za swoje życie i czyny.
.
Cytat:
Przecież wyznawcy Judaizmu mogły zachować niemowlęta przy życiu i wychować je w wierze w JHWH. Ale sam Bóg kazał je powybijać i nie mieć litości.

Sama odpowiedziałaś sobie: Bóg w swej Mądrości tak nakazał, i nie mnie to kwestionować!.
Jego wola, i wierzę że tak było najlepiej dla tych dzieci.

Cytat:
Grzech Adama to śmierć. Każdy musi się zestarzeć i umrzeć śmiercią naturalną (jeśli wcześniej coś innego go "nie trafi"). Tak więc tłumaczenie, że wyznawcy obcych bogów i tak musieliby umrzeć, jest śmieszne.

No to śmiej się z Boga! :-(

Cytat:
Takie myślenie "usprawiedliwia" wszelkie wojny i napady.

Jak dla mnie, wraz z nastaniem chrześcijaństwa, to nic nie usprawiedliwia wojen między ludźmi.
 
 
ShadowLady86 
Administrator


Wyznanie: Chrześcijanin
Pomogła: 273 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 14 Sty 2012
Posty: 4440
Wysłany: 2014-12-27, 09:50   

Henryk napisał/a:
Też nie wiem, co na to odpowiedzieć, bo żadnej analogii do sądu ostatecznego nie dawałem, choćby dlatego, że w taki sąd nie wierzę.
W tysiącleciu każdy będzie odpowiadał za swoje życie i czyny.


Henryk 2014-12-23, 14:57 napisał/a:
Groźby i kary opisane i wykonane w ST są zapowiedzią bezlitosnego wytępienia grzeszników w przyszłości.


Jeśli więc Twoim zdaniem kary (jeśli zabicie niemowlęcia może być nazwane karą... dla niego?) w ST są zapowiedzią przyszłego wytępienia grzeszników - to nieciekawie. Czy zostanę zabita za to, że np. mój prapradziadek kogoś zabił?

Jeśli Bóg dał człowiekowi możliwość rozróżniania dobra i zła (w sumie to sam człowiek po nie sięgnął), to czyny powinny być tak skonstruowane, aby ludzka moralność mogła je odebrać jako złe lub dobre. Należy karać cudzołożników śmiercią, ale to nie Dawid i Batszeba giną, ale ich nienarodzone dziecko. Czy w takim razie na sądzie ostatecznym zginą wszystkie osoby pochodzące z nielegalnych związków?

Tak więc ja mam nadzieję, że analogii nie będzie.
 
 
Henryk 

Pomógł: 453 razy
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 10237
Wysłany: 2014-12-27, 11:38   

ShadowLady86 napisał/a:
Jeśli więc Twoim zdaniem kary (jeśli zabicie niemowlęcia może być nazwane karą... dla niego?) w ST są zapowiedzią przyszłego wytępienia grzeszników - to nieciekawie. Czy zostanę zabita za to, że np. mój prapradziadek kogoś zabił?

Mam dziwne odczucie, że doskonale wiesz o co mi chodzi… ;-)
To, że kiedyś obowiązywała odpowiedzialność zbiorowa, czy odpowiedzialność dzieci za postępki ojców, nie oznacza, że tak będzie zawsze, i nawet w Tysiącleciu.
Bardzo wyraźnie pisałem, i to nie raz(!), że w przyszłości każdy odpowie za swój grzech.
Tak przepowiadają także proroctwa.
Więc bez obawy za postępki ojca, dziadka… :lol:

A, że kary będą, to nic dziwnego.
Ludzkość ma stanowić w przyszłości doskonałe, w pełni tego słowa znaczeniu, społeczeństwo. Bez doświadczenia głęboko wyrytego na umysłach i sercach, raczej nie było by to możliwe.
Nie możemy zapominać, że:
Gal 3:24 bt "Tym sposobem Prawo stało się dla nas wychowawcą, [który miał prowadzić] ku Chrystusowi, abyśmy dzięki wierze uzyskali usprawiedliwienie."
A także:
Rz 15:4 bg "Bo cokolwiek przedtem napisano, ku naszej nauce napisano, abyśmy przez cierpliwość i przez pociechę Pism nadzieję mieli."
Dzieje narodu wybranego przez Boga, ich doświadczenia, czyny, nagrody a także kary- to wszystko dla… nas. :roll:
Dla naszej nauki, naszego uczenia się na ich doświadczeniach i konsekwencjach czynów.
„Nas”, „naszego”- mam na myśli Ciało Chrystusowe.
Reszta ludzi może nawet mieć pretensje do Boga za „okrucieństwo” i twierdzić, że postąpili by znacznie lepiej, mądrzej…
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 12