Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
DZIEŃ ŚWIĘTY

Który dzień w tygodniu jest dniem świętym?
Sobota.
51%
 51%  [ 17 ]
Niedziela.
27%
 27%  [ 9 ]
Inny dzień.
21%
 21%  [ 7 ]
Głosowań: 33
Wszystkich Głosów: 33

Autor Wiadomość
jarek
[Usunięty]

Wysłany: 2007-10-04, 12:25   

Maja napisał/a:
jarek napisał/a:
Jesli jest tak jak piszesz, to dobrze, bo by było głupio jakoś gdyby sie okazało ze sobota to nie sobota. Nie dla mnie, ale dla Ciebie, Maju
.

Jeśli masz wątpliwości jak rozumieć to IV przykazanie Dekalogu, udaj się do Żydów, gdyż to oni są narodem wybranym
przez Boga, i oni otrzymali Boże przykazania.


Które zostały ofiarowane takze i narodom i nie w zakonie Mojżesza, którego unieść nie mogli, ale w Chrystusie, którego odrzucasz Maju.


Cytat:
Napisz konkretnie z czym się nie zgadzasz, a wówczas wyjaśnimy ci to, czego nie rozumiesz


chociazby z tym powyzszym.
Cytat:
A czy wspomniano, że nie wolno mieć innych bogów, że nie wolno nadużywać Imienia Bożego
do czczych rzeczy, że nie wolno zabijać ani kraść itd. itd.

Wiesz gdyby przestrzeganie jakiegoś jednego dnia tygodnia byłoby tak wazne jak tu sugerujesz(sugerujecie), to z pewnością byłoby przez apostołów napisane coś na ten temat, ale nie, nie było to aż tak ważne. Spór dotyczył także obrzezywania, i jak widać tego też nie poruszyli.

Maju, mam słuchać Boga nie ludzi, prawda? To ze cytujcie pismo nie znaczy ze mówicie jak pismo z Ducha Świętego. Nie pisałabyś wtedy, ani też Miriam, ze czczę i wyrózniam niedzielę. Dla mnie ślepy i głuchy jest duch, którego tu przedstawiacie.
Sobotę czczę w Chrystusie, każdego dnia i oczekuję dnia Siódmego, który Bóg ustanowił na początku, a nie tego który ustanowił jako cień rzeczy przyszłych.

To ze inne dni traktuję tak samo jak sobotę nie znaczy ze sobota straciła, a znaczy ze zyskała, ale tego nie pojmujecie tak samo jak tego ze Zydzi w Poganach nie stracili a zyskali.
 
 
nike 

Pomogła: 135 razy
Dołączyła: 05 Sie 2006
Posty: 10689
Wysłany: 2007-10-04, 13:31   

Cytat:
W Ew. Marka 2:27, Pan Jezus powiedział: -

"Sabat jest ustanowiony dla człowieka,
a nie człowiek dla sabatu".

Jak rozumiesz słowa Pana Jezusa: -


Tak jak napisane, odpoczynek jest dla człowieka a nie człowiek dla odpoczynku bardzo logiczne wydaje mi się. Obecnie są takie czasy,że nie zawsze, można odpocząć w sobotę i co nie można odpocząć w inny dzień?

Cytat:
Nie, Nike.

Nie w każdy dzień mamy odpoczywać. Bóg wyraźnie określił, który dzień w tygodniu jest przeznaczony
dla nas na odpoczynek. Tym dniem jest szabat (sobota).

Czyżbyś się z tym nie zgadzała


Napisałam wyżej. a jeszcze dodam idź powiedz to kierownikowi w Biedronce lub w innym markecie.


Cytat:
To co napisałaś jest nieprawdą


Mocne słowa, ale skoro napisałaś to wiesz chyba co piszesz.


Cytat:
Już w proroctwie Izajasza 56:6-8. czytamy:
"Cudzoziemców zaś, którzy się przyłączyli do Pana, ażeby Mu służyć i ażeby miłować imię Pana i zostać Jego sługami - wszystkich zachowujących szabat bez pogwałcenia go i trzymających się mocno mojego przymierza, przyprowadzę na moją Świętą Górę i rozweselę w moim domu modlitwy …."
Widzimy tu jasno, że Bóg oznajmia nam, że nie tylko Izrael, ale wszystkie narody gdy przyłączą się do Boga, zobowiązani są
do Jego przymierza włącznie z szabatem.




Cytat:
Nike, Bóg nie odwołał nakazu święcenia soboty, czy w takim razie będziesz święciła ten dzień


Ja na swoje nabożeństwa chodzę w niedzielę i wtorek więc święcę te dwa dni, niedzielę z rana od 08---11,30 a wtorek od godz 18-tej do 20-tej odpoczywam słuchając i odpowiadając na zadawane pytania.

Cytat:
Gal. 3:19
19. Cóż tedy zakon? Dla przestępstwa przydany jest, ażby przyszło ono nasienie, któremu się stała obietnica, sporządzony przez Aniołów i przez rękę pośrednika.
(BG)

by za grzech popełniony, grzesznik nie musiał przynosić już ofiary zastępczej, Chrystus ów dług, czyli winę za grzech
wziął na siebie ( Iz. 53:6 ) i stał się rzeczywistą ofiarą.


Zgadzam sie bo Jezus wypełnił zakon. Dał nam dwa przykazania o których pisałam wyżej przykazania miłości. W tych przykazaniach jest zachowany cały zakon.

Cytat:
W Gal. 3:24 czytamy, że „...Zakon był naszym przewodnikiem do Chrystusa…”


Bardzo ładnie to napisałaś do Chrystusa i ja się z tym zgadzam
_________________
http://biblos.feen.pl/index.php
 
 
Miriam 


Dołączyła: 26 Lip 2006
Posty: 2234
Wysłany: 2007-10-04, 20:10   



Jarek napisał: -

Cytat:
Wiesz gdyby przestrzeganie jakiegoś jednego dnia tygodnia byłoby tak wazne jak tu sugerujesz(sugerujecie), to z pewnością byłoby przez apostołów napisane coś na ten temat, ale nie, nie było to aż tak ważne. Spór dotyczył także obrzezywania, i jak widać tego też nie poruszyli.

Jarek, czy Ty rozumiesz, że szabat (sobotę), uczynił Bóg dniem świętym. :idea:

Dlaczego więc lekceważysz święcenie tego dnia :?: :mysli:

Piszesz: -

Cytat:
To ze inne dni traktuję tak samo jak sobotę nie znaczy ze sobota straciła, a znaczy ze zyskała, ale tego nie pojmujecie

Jeżeli wszystkie dni traktujesz jednakowo, znaczy to, że nie święcisz żadnego dnia. Nie jesteś więc posłuszny naszemu Bogu, który sześć dni nakazał pracować, a dnia siódmego odpocząć od swej pracy.

W IV przykazaniu Bożym czytamy: -

Pamiętaj o dniu szabatu, aby go uświęcić. Sześć dni będziesz pracować i wykonywać wszystkie twe zajęcia. Dzień zaś siódmy jest szabatem ku czci Pana, Boga twego. Nie możesz przeto w dniu tym wykonywać żadnej pracy ani ty sam,
ani syn twój, ani twoja córka, ani twój niewolnik, ani twoja niewolnica, ani twoje bydło, ani cudzoziemiec, który mieszka pośród twych bram. W sześciu dniach bowiem uczynił Pan niebo, ziemię, morze oraz wszystko, co jest w nich, w siódmym zaś dniu odpoczął. Dlatego pobłogosławił Pan dzień szabatu i uznał go za święty".

2 Księga Mojżeszowa 20:8-11.


W Księdze Nehemiasza 9:13-14, czytamy: -

„Potem zstąpiłeś na górę Synaj i rozmawiałeś z nimi z niebios, i dałeś im prawe ustawy, nauki prawdziwe,
dobre przepisy i przykazania.
Ogłosiłeś im swój święty sabat, nadałeś im przykazania, przepisy i naukę
przez Mojżesza, swego sługę”.


Czy zgadzasz się, że szabat jest święty :?: :mysli:

 
 
Miriam 


Dołączyła: 26 Lip 2006
Posty: 2234
Wysłany: 2007-10-04, 21:11   



Nike napisała.

Cytat:

Tak jak napisane, odpoczynek jest dla człowieka a nie człowiek dla odpoczynku bardzo logiczne wydaje mi się. Obecnie są takie czasy,że nie zawsze, można odpocząć w sobotę i co nie można odpocząć w inny dzień?

Bóg Ojciec zapowiedział znak, po którym poznamy Jego lud.

Tym znakiem jest święcenie szabatu [soboty].

W 2 Księdze Mojżeszowej 31:13-18, czytamy: -

„Powiedz synom izraelskim: Zaiste, przestrzegać będziecie sabatów Moich, gdyż to jest znakiem między Mną
a wami po wszystkie pokolenia wasze, abyście wiedzieli, żem JA Pan, który was poświęcam. Przestrzegajcie
więc sabatu, bo jest dla was święty. Kto go znieważy, poniesie śmierć, gdyż każdy, kto wykonuje weń
jakąkolwiek pracę, będzie wytracony spośród swego ludu. Sześć dni będzie się pracować, ale w dniu siódmym
będzie sabat, dzień całkowitego odpoczynku, poświęcony Panu. Każdy, kto w dniu sabatu wykonuje jakąkolwiek
pracę, poniesie śmierć. Synowie izraelscy, będą przestrzegać sabatu, zachowując sabat w pokoleniach swoich
jako przymierze wieczne. Między Mną a synami izraelskimi będzie on znakiem na wieki, bo w sześciu dniach
stworzył Pan niebo i ziemię, a dnia siódmego odpoczął i wytchnął. A gdy dokończył rozmowy z Mojżeszem
na górze Synaj, dał mu dwie tablice Świadectwa, tablice kamienne, zapisane palcem Bożym".


Bóg dał nam szabaty, aby był znakiem między Bogiem a Jego ludem,
aby wiedziano, że Pan nasz Bóg jest TYM, który nas uświęca.


Czytamy o tym w Księdze Ezechiela 20:12: -

„Nadałem im również Moje sabaty, aby były znakami między Mną
a nimi, aby wiedzieli, że Ja, Pan, jestem Tym, który ich uświęca”.


Dlatego Bóg zwraca się do swojego ludu mówiąc: -

"Święćcie Moje sabaty i niech będą znakiem między Mną
a wami, aby wiedziano, że Ja, Pan, jestem waszym Bogiem".

Księga Ezechiela 20:20.

Jeżeli więc ktoś należy do ludu Bożego, niech święci Boże szabaty [soboty],
bo to jest znak między Bogiem a Jego ludem.

Nike, a czy Ty należysz do ludu Bożego :?: :mysli:

Jeżeli tak to również święć szabaty (soboty).

Pamiętaj, że w Liście do Hebrajczyków 4:9 (BT), czytamy: -

"A zatem pozostaje odpoczynek szabatu dla ludu Bożego".


Czy wiesz już po czym poznasz lud Boży :?: :mysli:

Po święceniu szabatu, dnia świętego.

 
 
Maja. 


Dołączyła: 23 Sie 2006
Posty: 2086
Wysłany: 2007-10-04, 21:29   

Jarek:
Cytat:
Które zostały ofiarowane takze i narodom i nie w zakonie Mojżesza, którego unieść nie mogli, ale w Chrystusie, którego odrzucasz Maju.

Ja nie odrzucam Chrystusa Pana, gdyż jestem Jego uczniem, a On jest moim Zbawicielem


Jarku, zobacz co Chrystus Pan mówi o osobach, które nie stosują się do Jego słów:
"Dlaczego mówicie do mnie Panie, Panie, a nie czynicie tego, co mówię." - Ew. Łuk. 6:46.
Te słowa odnoszą się do wszystkich osób, które zaznaczyły, że niedziela jest dniem świętym :aaa:


Czy Pan Jezus odwołał którekolwiek przykazanie z Dekalogu?
Jeżeli tak, to podaj wersety, a takich nie ma :-D



Pan Jezus uczy nas:
„…Jeśli chcesz wejść do żywota przestrzegaj przykazań.” – Ew. Mat. 19:17.
Ja jestem posłuszna naszemu Zbawicielowi, a Ty dlaczego nie stosujesz się do Jego nauk?


Cytat:
Maju, mam słuchać Boga nie ludzi, prawda?

Prawda, dlaczego więc tego nie czynisz?
Gdzie w Piśmie Świętym jest nakaz święcenia pierwszego dnia tygodnia :?: :roll:


Cytat:
To ze cytujcie pismo nie znaczy ze mówicie jak pismo z Ducha Świętego. Nie pisałabyś wtedy, ani też Miriam, ze czczę i wyrózniam niedzielę. Dla mnie ślepy i głuchy jest duch, którego tu przedstawiacie.

Miriam i ja jesteśmy Sługami Boga Najwyższego i mówimy tylko tak, jak pisze w Piśmie Świętym


Cytat:
Sobotę czczę w Chrystusie, każdego dnia i oczekuję dnia Siódmego, który Bóg ustanowił na początku, a nie tego który ustanowił jako cień rzeczy przyszłych.

Bóg pouczył nas jak mamy święcić sobotę.
Sześć dni mamy pracować a dnia siódmego odpoczywać. Czy to jest takie trudne do zrozumienia?


Cytat:
To ze inne dni traktuję tak samo jak sobotę nie znaczy ze sobota straciła, a znaczy ze zyskała, ale tego nie pojmujecie tak samo jak tego ze Zydzi w Poganach nie stracili a zyskali.

Czy nie rozumiesz, że siódmy dzień tygodnia szabat masz uczcić?
Ty masz święcić sobotę tak jak Bóg nakazał, a nie tak, jak Ty uważasz za słuszne.

Jak myślisz, czy wolno komukolwiek zmieniać coś w prawie Bożym?
Wiemy, że nie wolno tego czynić nikomu, gdyż to sam Bóg ustala dla nas nauki.
Dlatego wszyscy wracajmy do Dekalogu biblijnego, gdyż nauki naszego Zbawiciela obowiązują każde dziecko Boże

 
 
Maja. 


Dołączyła: 23 Sie 2006
Posty: 2086
Wysłany: 2007-10-04, 22:47   

Nike:

Cytat:
Mocne słowa, ale skoro napisałaś to wiesz chyba co piszesz.

Każdemu, kto naucza inaczej niż pisze w Słowie Bożym, zwracamy uwagę, gdyż my w miejsce Chrystusa poselstwo sprawujemy, jak gdyby przez nas Bóg upominał; w miejsce Chrystusa prosimy: Pojednajcie sie z Bogiem - 2 Kor. 5:20.


Cytat:
Ja na swoje nabożeństwa chodzę w niedzielę i wtorek więc święcę te dwa dni, niedzielę z rana od 08---11,30
a wtorek od godz 18-tej do 20-tej odpoczywam słuchając i odpowiadając na zadawane pytania.

A dlaczego nie święcisz tego dnia, który Bóg nakazał nam święcić?
Przecież trzeba bardziej słuchać Boga niż ludzi. - Dz. Ap. 5:29.


Cytat:
Zgadzam sie bo Jezus wypełnił zakon. Dał nam dwa przykazania o których pisałam wyżej przykazania miłości.
W tych przykazaniach jest zachowany cały zakon.

Pan Jezus powiedział:
"Nie mniemajcie, że przyszedłem rozwiązać zakon albo proroków; nie przyszedłem rozwiązać, lecz wypełnić."
- Ew. Mat. 5:17.

Zakon ukazywał co jest grzechem, [zakon moralny] i jak mamy być uwolnieni od grzechu, [zakon ceremonialny].
To, co było grzechem, jest grzechem w dalszym ciągu.
Potwierdzają to wersety:

W Rzym. 3:20 czytamy, że „przez zakon jest poznanie grzechu”
W Rzym. 3:31 - „Czy więc zakon unieważniamy przez wiarę, wręcz przeciwnie, zakon utwierdzamy”


Zmieniła się natomiast forma uwolnienia człowieka od grzechu.

Prawa ceremonialne straciły swe znaczenie dzięki ofierze Pana Jezusa, w Nim jest teraz usprawiedliwienie z wszelkich grzechów. Dlatego właśnie ap. Paweł napisał, że: „ końcem zakonu jest Chrystus." - Rzym. 10:4.



Teraz nie musimy składać ofiar za grzechy, gdyż Pan Jezus jest tym Barankiem, który gładzi grzech świata - Ew. Jana 1:29.,
ale w dalszym ciągu obowiązuje nas posłuszeństwo względem woli Bożej.

Dwa przykazania miłości, to przykazania Dekalogu biblijnego.
Pierwsze cztery przykazania uczą nas podstawowej miłości do Boga, a pozostałe sześć podstawowej miłości do bliźniego,
i na nich opiera się cały zakon i prorocy - Ew. Mat. 22:40.

Skoro na tych dwóch przykazaniach opiera się cały zakon i prorocy, to znaczy, że wszystkie one w dalszym ciągu nas obowiązują. Przestępując którekolwiek z przykazań Dekalogu biblijnego obrażasz albo Boga, albo bliźniego :aaa:

Nike, a kogo obrażasz, gdy nie święcisz soboty :?:

 
 
Maja. 


Dołączyła: 23 Sie 2006
Posty: 2086
Wysłany: 2007-10-04, 23:12   




:shock: spójrzcie na wypowiedzi Kościołów odnośnie szabatu ( soboty) :roll: :

ENCYKLOPEDIA :
"Należy jasno stwierdzić, że nie ma żadnego zarządzenia w Nowym Testamencie, odnośnie święcenia pierwszego dnia" M'Clintock i Strong, Encyklopedia Biblijnej, Teologicznej i Kościelnej Literatury, tom 9. str. 196.


KOŚCIÓŁ BAPTYSTÓW:
"Przykazanie o święceniu sabatu nadal obowiązuje, ale ten sabat nigdy nie był niedzielą...
Gdyby sabat został zmieniony z siódmego na pierwszy dzień tygodnia, zostałoby to triumfalnie ogłoszone...

Gdzie możemy przeczytać coś na temat tej zmiany? Nie w Nowym Testamencie, absolutnie nie. Nie ma żadnego dowodu Pisma Świętego o zmianie sabatu z siódmego dnia na pierwszy dzień tygodnia." Dr Edward T. Hiscox autor The Baptist Manual.


KOŚCIÓŁ KATOLICKI:
"Możesz przeczytać Biblię od Księgi Genesis do Księgi Objawienia, a nie znajdziesz ani jednej linijki
mówiącej o święceniu niedzieli. Pismo Święte popiera święcenie soboty, jest to dzień, którego my ( katolicy )
nigdy nie święcimy
."
Kardynał Jakub Gibbons, The Faith of Our Fathers ( Wiara naszych ojców ), str. 111.


KOŚCIÓŁ CHRZEŚCIJAN:
"Nie było nigdy żadnej zmiany sabatu, z soboty na niedzielę. Nie ma żadnego miejsca w Biblii z jakąkolwiek
wzmianką o takiej zamienie."
First-Day Observance, s. 17.19.


KOŚCIÓŁ KONGREGACJONALISTÓW:
"Rozpowszechnione mniemanie, że Chrystus i Jego apostołowie autorytatywnie zmienili siódmy dzień na pierwszy,
jest całkowicie bezpodstawne, gdyż w Nowym Testamencie nie ma na to żadnego dowodu."

Dr Lymon Abbot, Chrystian Union 19 stycznia 1982 r.


KOŚCIÓŁ EPISKOPALNY:
"Czy jest jakiekolwiek polecenie w Nowym Testamencie, aby zmienić dzień tygodniowego odpoczynku
z soboty na niedzielę? Nie ma żadnego."
Manual of Chrystian Doctrine, str. 127.


KOSCIÓŁ METODYSTÓW:
"Rozważ sprawę niedzieli..., nie ma żadnego fragmentu ( w Piśmie Świętym ) mówiącego chrześcijanom,
aby święcili ten dzień, albo zmienili żydowski sabat na ten dzień"
Harris Franklin Rall, Chrystian Adwocate, 2 lipca 1942 r.


KOŚCIÓŁ LUTERAŃSKI:
"Święcenie dnia Pańskiego ( niedzieli ) nie jest oparte na jakimkolwiek przykazaniu Bożym, ale na autorytecie kościoła." Augsburg Confession of Faith ( Augsburskie wyznanie wiary ), cytowane w Catholic Sabbath Manual, cz.2, rozdz. 1, par. 10. itd.

Chociaż niektórzy duszpasterze indywidualnie mogą sprzeczać się odnośnie tego zagadnienia,
to jednak w oficjalnych pismach ich kościołów jest jasno stwierdzone, że święcenie niedzieli nie jest oparte
na Piśmie Świętym.

I co Wy na to :?: :-D

 
 
nike 

Pomogła: 135 razy
Dołączyła: 05 Sie 2006
Posty: 10689
Wysłany: 2007-10-04, 23:31   

Cytat:
Bóg dał nam szabaty, aby był znakiem między Bogiem a Jego ludem,
aby wiedziano, że Pan nasz Bóg jest TYM, który nas uświęca.


Tak ja wierzę,że Bóg dal Sabaty

3 Moj. 23:32
32. Sabat odpocznienia mieć będziecie, gdy trapić będziecie dusze swe; dziewiątego dnia tegoż miesiąca, wieczór, od wieczora aż do wieczora, obchodzić będziecie sabat wasz.
(BG)
Tutaj też pisze o sabacie, a było to święto pojednania, przebłagania za przyszły rok.i ja właśnie w takie sabaty wierzę [b]odpocznienie


3 Moj. 25:2-4
2. Powiedz synom Izraelskim, a mów do nich: Gdy wnijdziecie do ziemi, którą Ja wam daję, tedy święcić będzie ziemia sabat Panu.
3. Przez sześć lat osiewać będziesz pole twoje, i przez sześć lat winnice twoje obrzynać będziesz, zbierając urodzaje z niej;
4. Ale roku siódmego sabat odpocznienia mieć będzie ziemia, sabat Pański; pola twego nie będziesz osiewał, ani winnicy twojej obrzynał.
(BG)


Maju/ Miriam przestrzegacie tych sabatów też? Nie wiem gdzie mieszkacie czy na wiosce czy w mieście, ale czy ktoś z waszych członków przestrzega i zostawia ziemię co siedem lat odłogiem??? Ja myślę,że nie, a jeżeli nie to dlaczego przecież to był rozkaz Boży.
Czy już wiecie, i czy będziecie już przestrzegać tego sabatu ;-)


3 Moj. 25:10
10. I święcić będziecie rok pięćdziesiąty, a obwołacie wolność w ziemi wszystkim obywatelom jej. Lato miłościwe mieć będziecie; i wróci się każdy do osiadłości swojej, i każdy do rodziny swojej wróci się.
(BG)

A ten Sabat czy też przestrzegacie? Jeżeli nie to pamiętajcie żeby przestrzegać, bo to rozkaz Boży jest. :-?
Bardzo mi zależy na waszej odpowiedzi.
_________________
http://biblos.feen.pl/index.php
 
 
Miriam 


Dołączyła: 26 Lip 2006
Posty: 2234
Wysłany: 2007-10-06, 20:33   



Nike napisała: -

Cytat:
A ten Sabat czy też przestrzegacie? Jeżeli nie to pamiętajcie żeby przestrzegać, bo to rozkaz Boży jest. :-?
Bardzo mi zależy na waszej odpowiedzi.

Nike, zobacz dokładnie, że temat brzmi DZIEŃ ŚWIĘTY.

Tymczasem Ty piszesz o szabacie rocznym, który przypadał dziesiątego dnia siódmego miesiąca, w Dniu Przebłagania.

Czytamy o nim w 3 Mojż. 23:26-32: -

„Dalej Pan powiedział do Mojżesza: Dziesiątego dnia siódmego miesiąca jest Dzień Przebłagania. Będzie to dla was zwołanie święte. Będziecie pościć i będziecie składać Panu ofiary spalane. W tym dniu nie będziecie wykonywać żadnej pracy, bo jest to Dzień Przebłagania, ażeby dokonano przebłagania za wasze winy przed Panem, Bogiem waszym. Każdy człowiek, który nie będzie pościł tego dnia, będzie wyłączony spośród swego ludu. Każdego człowieka, który będzie pracował tego dnia, wytracę spośród jego ludu. Żadnej pracy nie będziecie wykonywać. Jest to ustawa wieczysta dla wszystkich pokoleń, we wszystkich waszych siedzibach. Będzie to dla was uroczysty szabat. Będziecie pościli.
Dziewiątego dnia miesiąca, wieczorem, to jest od wieczora do wieczora, będziecie obchodzić wasz szabat”.


Nie pisz też o roku szabatowym, o którym czytamy w 3 Mojż. 25:1-7: -

„Potem Pan powiedział do Mojżesza na górze Synaj: Mów do Izraelitów i powiedz im: Kiedy wejdziecie do ziemi, którą daję wam, wtedy ziemia będzie także obchodzić szabat dla Pana. Sześć lat będziesz obsiewał swoje pole, sześć lat będziesz obcinał swoją winnicę i będziesz zbierał jej plony, ale w siódmym roku będzie uroczysty szabat dla ziemi, szabat dla Pana. Nie będziesz wtedy obsiewał pola ani obcinał winnicy, nie będziesz żął tego, co samo wyrośnie na polu, ani nie będziesz zbierał winogron nieobciętych. To będzie rok szabatowy dla ziemi. Szabat ziemi będzie służył wam za pokarm: tobie, słudze twemu, służącej twej, najemnikowi twemu i osiadłemu u ciebie, tym, którzy mieszkają u ciebie. Cały jego plon będzie służyć za pokarm także twojemu bydłu i zwierzętom, które są w twoim kraju”.

Pamiętaj, że: -

Bóg dał nam szabaty, aby był znakiem między Bogiem a Jego ludem,
aby wiedziano, że Pan nasz Bóg jest TYM, który nas uświęca.


Czy już wiesz, które szabaty były znakiem między Bogiem a Jego ludem :?: :mysli:

Odpowiedź na to pytanie znajdziesz między innymi w 2 Księdze Mojżeszowej 31:13-18, gdzie czytamy: -

„Powiedz synom izraelskim: Zaiste, przestrzegać będziecie sabatów Moich, gdyż to jest znakiem między Mną
a wami po wszystkie pokolenia wasze, abyście wiedzieli, żem JA Pan, który was poświęcam. Przestrzegajcie
więc sabatu, bo jest dla was święty. Kto go znieważy, poniesie śmierć, gdyż każdy, kto wykonuje weń
jakąkolwiek pracę, będzie wytracony spośród swego ludu. Sześć dni będzie się pracować, ale w dniu siódmym
będzie sabat, dzień całkowitego odpoczynku, poświęcony Panu. Każdy, kto w dniu sabatu wykonuje jakąkolwiek
pracę, poniesie śmierć. Synowie izraelscy, będą przestrzegać sabatu, zachowując sabat w pokoleniach swoich
jako przymierze wieczne. Między Mną a synami izraelskimi będzie on znakiem na wieki, bo w sześciu dniach
stworzył Pan niebo i ziemię, a dnia siódmego odpoczął i wytchnął. A gdy dokończył rozmowy z Mojżeszem
na górze Synaj, dał mu dwie tablice Świadectwa, tablice kamienne, zapisane palcem Bożym".


Również w Księdze Ezechiela 20:12, czytamy: -

„Nadałem im również Moje sabaty, aby były znakami między Mną
a nimi, aby wiedzieli, że Ja, Pan, jestem Tym, który ich uświęca”.


Dlatego Bóg zwraca się do swojego ludu mówiąc: -

"Święćcie Moje sabaty i niech będą znakiem między Mną
a wami, aby wiedziano, że Ja, Pan, jestem waszym Bogiem".

Księga Ezechiela 20:20.

Jeżeli więc ktoś należy do ludu Bożego, niech święci Boże szabaty [soboty],
bo to jest znak między Bogiem a Jego ludem.


Nike, czy zgadzasz się, że szabat, dzień święty, obowiązuje w dalszym ciągu wszystkie dzieci Boże :?: :mysli:

 
 
Miriam 


Dołączyła: 26 Lip 2006
Posty: 2234
Wysłany: 2007-10-06, 20:58   



Wszystkie osoby, które w ankiecie zaznaczyły opcję, że niedziela jest dniem świętym, prosimy o podanie wersetów biblijnych.

W przeciwnym wypadku będziemy wiedzieli, że nauczacie inaczej niż mówi Słowo Boże.


Ostatnio zmieniony przez Miriam 2007-10-06, 21:00, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
nike 

Pomogła: 135 razy
Dołączyła: 05 Sie 2006
Posty: 10689
Wysłany: 2007-10-06, 20:59   

Nie odpowiedziałaś mi na moje pytanko Miriam, oto one:

3 Moj. 25:2-4
2. Powiedz synom Izraelskim, a mów do nich: Gdy wnijdziecie do ziemi, którą Ja wam daję, tedy święcić będzie ziemia sabat Panu.
3. Przez sześć lat osiewać będziesz pole twoje, i przez sześć lat winnice twoje obrzynać będziesz, zbierając urodzaje z niej;
4. Ale roku siódmego sabat odpocznienia mieć będzie ziemia, sabat Pański; pola twego nie będziesz osiewał, ani winnicy twojej obrzynał.


Czy już wiecie, i czy będziecie już przestrzegać tego sabatu ;-)

3 Moj. 25:10
10. I święcić będziecie rok pięćdziesiąty, a obwołacie wolność w ziemi wszystkim obywatelom jej. Lato miłościwe mieć będziecie; i wróci się każdy do osiadłości swojej, i każdy do rodziny swojej wróci się.
(BG)

A ten Sabat czy też przestrzegacie? Jeżeli nie to pamiętajcie żeby przestrzegać, bo to rozkaz Boży jest. :-?
Bardzo mi zależy na waszej odpowiedzi.
_________________
http://biblos.feen.pl/index.php
 
 
wit
Wyznawca Istniejącego


Pomógł: 50 razy
Dołączył: 19 Maj 2006
Posty: 3796
Skąd: grudziądz
Wysłany: 2007-10-06, 21:04   

Ankieta jest niepełna. Brak jest dwóch opcji: "każdy dzień" oraz "żaden dzień". Z tego powodu część forumowiczów nie może zagłosować.
_________________
RECEPTĄ NA AKTYWNĄ ROLĘ KOŚCIOŁA, JAKĄ MA ON DO SPEŁNIENIA, NIE JEST JEGO REFORMA, DO CZEGO WZYWAŁY KOŚCIOŁY PROTESTANCKIE, ALE POSŁUSZEŃSTWO, DO CZEGO WZYWAŁ KOŚCIÓŁ WCZESNOCHRZEŚCIJAŃSKI.
 
 
Miriam 


Dołączyła: 26 Lip 2006
Posty: 2234
Wysłany: 2007-10-06, 21:06   



Nike napisała: -

Cytat:
Nie odpowiedziałaś mi na moje pytanko Miriam, oto one:

Nike, temat brzmi: DZIEŃ ŚWIĘTY.

Dlatego proszę, abyś nie odbiegała od tematu.

Czy zgadzasz się, że szabat (sobota), jest dniem świętym :?: :mysli:

Ostatnio zmieniony przez Miriam 2007-10-06, 21:21, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
nike 

Pomogła: 135 razy
Dołączyła: 05 Sie 2006
Posty: 10689
Wysłany: 2007-10-06, 21:12   

Szkoda, to utwórz nowy temat i odpowiedz bo mi na tym bardzo zależy, odpowiadasz na te pytania które ci pasują?
_________________
http://biblos.feen.pl/index.php
 
 
Miriam 


Dołączyła: 26 Lip 2006
Posty: 2234
Wysłany: 2007-10-06, 21:14   



Wit napisał: -

Cytat:
Ankieta jest niepełna. Brak jest dwóch opcji: "każdy dzień" oraz "żaden dzień". Z tego powodu część forumowiczów nie może zagłosować.

Wit, nie może każdy dzień być święty, bo ludzie muszą pracować, sprzątać, gotować, prać, robić zakupy, itd. itd…

Nie można też powiedzieć, że żaden dzień nie jest święty, po sprzeciwia się to postanowieniu Bożemu, który
sześć dni nakazał pracować, a dnia siódmego, odpocząć od swej pracy.

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 13