Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Anna01
2015-02-02, 21:26
Wg szatańskiego świata proroctwa to "Teorie Spiskowe&qu
Autor Wiadomość
waldek S

Wyznanie: Chrześcijanin
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 26 Sty 2015
Posty: 163
Wysłany: 2015-02-02, 14:12   

Nesto
Cytat:
a co z tematem? Bóg osobiście kazał zarżnąć setki dzieci?

Po pierwsze to proszę mi pokazać wers, w którym to Bóg nakazuje zarżnąć kogokolwiek! Tylko żeby tam było słowo zarżnąć, nie zabić.
Jeżeli takiego słowa nie znajdziesz, to oczekuje, że powiesz magiczne słowo – przepraszam!
Natomiast jeżeli znajdziesz takowe słowo to ja ciebie przeproszę – myślę, że jest to uczciwe postawienie sprawy z mojej strony?
Cytat:
Jak ci się wydaje?

Mnie się nie wydaje! Ja to wiem, że Pan Bóg kazał zabić te dzieci i wiem nawet dlaczego kazał tak zrobić.
W potopie również zginęły między innymi i dzieci, powiem ci w sekrecie, że w potopie zginęły również krewni, kuzyni, sąsiedzi, teściowie jego synów i wielu znajomych Noego.
Ponieważ z potopu uratowało się tylko osiem dusz to reszta musiała zginąć – nie prawdaż?
Poniżej masz wers, który wyjaśni może trochę tobie sprawę dlaczego wszyscy musieli zginąć.
Cytat:
(16) Jednakże z miast tych ludów, które daje ci Pan, Bóg twój, w dziedziczne posiadanie, nie zachowasz przy życiu żadnej żywej istoty,
(17) Gdyż obłożysz je klątwą, mianowicie: Chetejczyków, Amorejczyków, Kananejczyków, Peryzyjczyków, Chiwwijczyków i Jebuzejczyków, jak ci nakazał Pan, Bóg twój,
(18) Aby nie uczyli was czynić tych wszystkich obrzydliwości, jakie oni czynią swoim bogom, i byście nie zgrzeszyli wobec Pana, Boga waszego. PPrawa20


Niestety przyjacielu, ale tu Pan Bóg ustanawia prawa, albo się pod stosujesz, albo giniesz.
Ostatnio zmieniony przez waldek S 2015-02-02, 14:49, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Manna z nieba 


Wyznanie: Deizm.Baczna obserwatorka życia.
Pomogła: 304 razy
Dołączyła: 28 Mar 2013
Posty: 3454
Wysłany: 2015-02-02, 14:26   

waldek S napisał/a:
Niestety przyjacielu, ale tu Pan Bóg ustanawia prawa, albo się pod stosujesz, albo giniesz.


A czy dla człowieka, który traci życie ważna jest kwestia, czy zostaje zarżnięty czy zabity?
Jaka to różnica?

Czy Bóg ustanawiał te prawa zabijania drugiego człowieka i mściwości to nie wiesz.
To Twoje domniemanie.

Idź teraz i zacznij robić to co wyczytasz w ST.
To co robili Izraelici.
Zapewniam Cie, że szybko trafisz do kryminału, bo żaden cywilizowany kraj, który mimo, że nie jest sprawiedliwy, doskonały jak Bóg, lecz raczej bardzo niedoskonały nie będzie Ciebie sluchał!

Albo zabij kogoś i mów mu, że tak kazał Ci Bóg.
Spróbuj.
Ewentualnie wymorduj niemowlęta i powiedz, że uratowałeś je przed grzechami, które popełniłyby w zyciu dorosłym, a tak ich nie mają i życie wieczne im dałeś tym sposobem.
Np, niemowlę katolika, by te jak dorośnie nie popełniło grzechu bałwochwalstwa.

Czujesz za kogo by Ciebie wzięli?
Za psychopatę, morderce, który zgniłby w więzieniu lub na krzesle elektrycznym.
A Ty śmiesz mówić, że Bóg takie rzeczy zlecał??
_________________
Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające.
 
 
Manna z nieba 


Wyznanie: Deizm.Baczna obserwatorka życia.
Pomogła: 304 razy
Dołączyła: 28 Mar 2013
Posty: 3454
Wysłany: 2015-02-02, 14:32   

waldek S napisał/a:
Mnie się nie wydaje! Ja to wiem, że Pan Bóg kazał zabić te dzieci i wiem nawet dlaczego kazał tak zrobić.


Tyle wiesz co przeczytasz i zjesz :-D
Gdzie Twoje sumienie, Twoje serce, doświadczenie zyciowe, obserwacja świata?
Czy nie rozumiesz, że człowiek pisał takie rzeczy, by podporządkować sobie drugiego człowieka?

Bóg wybrał sobie naród, by ten zwyciężał, a inny naród służył za mięso armatnie?
_________________
Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające.
 
 
waldek S

Wyznanie: Chrześcijanin
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 26 Sty 2015
Posty: 163
Wysłany: 2015-02-02, 14:34   

ZAMOS
Cytat:
Albo nie zrozumiałeś co napisałem, albo mataczysz celowo

To ja matacz, czy może ty mataczysz i piszesz nieprawdę?
Cytat:
Włożyłeś do jednego „wora” dzięki „wszechwiedzącej” wiki wszystkie sekty około chrześcijańskie, a jest ich tak dużo, że nikt ich nie jest w stanie zliczyć, ani zidentyfikować.

Ale sekty buddyjskie islamskie inne to potrafiłeś policzyć i wyszło ci, że jest ich więcej niż chrześcijan?

Czy poniżej nie są to twoje słowa?
Cytat:
Ponadto wyznawcy JHWH są marginalna grupą ludzi na świecie, czy zatem mam ulegać tyranii tej garstki? Idąc twoim tokiem rozumowania musielibyśmy raczej wszyscy przejść na buddyzm, lub konfucjanizm, albo islam, bo wyznawców bogów tych religii jest najwięcej.

Czy dalej będziesz twierdził, że buddyzm, lub konfucjanizm, albo islam – mają więcej wyznawców niż chrześcijaństwo?
 
 
waldek S

Wyznanie: Chrześcijanin
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 26 Sty 2015
Posty: 163
Wysłany: 2015-02-02, 14:46   

Manna z nieba
Nie mam możliwości ustosunkować się wszystkich postów, ale ten twój poniższy skomentuję.
Cytat:
Bóg wybrał sobie naród, by ten zwyciężał, a inny naród służył za mięso armatnie?

Bóg nie wybrał sobie narodu by ten zwyciężał inne narody!!!
Bóg wybrał ten naród, żeby wśród tego narodu urodził się Zbawca wszystkich narodów i ludzi na ziemi, i to się dokonał – teraz każdy człowiek ma możliwość wejścia do Królestwa Bożego.
 
 
Manna z nieba 


Wyznanie: Deizm.Baczna obserwatorka życia.
Pomogła: 304 razy
Dołączyła: 28 Mar 2013
Posty: 3454
Wysłany: 2015-02-02, 14:50   

waldek S napisał/a:
Manna z nieba
Nie mam możliwości ustosunkować się wszystkich postów, ale ten twój poniższy skomentuję.
Cytat:
Bóg wybrał sobie naród, by ten zwyciężał, a inny naród służył za mięso armatnie?

Bóg nie wybrał sobie narodu by ten zwyciężał inne narody!!!
Bóg wybrał ten naród, żeby wśród tego narodu urodził się Zbawca wszystkich narodów i ludzi na ziemi, i to się dokonał – teraz każdy człowiek ma możliwość wejścia do Królestwa Bożego.


Ale Izraelici twierdzili podbijając inne narody, że maja na to zgodę i błogosławieństwo Boga.
Bóg jest przecież Stwórcą wszystkich ludzi i zależy Mu na dobru wszystkich Iudzi, nie tylko jednego narodu.
Co najwyżej starożytnym Izraelitom mogło się wydawać, że Bóg ich popiera w walkach przeciwko innym narodom.

Bóg musiał zabijac niemowlęta Kananejczyków, żeby mógł narodzić się Mesjasz?
Co ma wspólnego mozliwość wejścia do królestwa Bożego z niemowletami starożytnych ludzi? Dlaczego je zabijano?
_________________
Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające.
 
 
waldek S

Wyznanie: Chrześcijanin
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 26 Sty 2015
Posty: 163
Wysłany: 2015-02-02, 15:46   

Pan Bóg jest sprawiedliwy i od wszystkich wymaga poszanowania swoich praw w równym stopniu.
Poniżej są wersy, że jeżeli Izraelici odstępowali od Boga to również byli karani, kto zna Biblie to wie, że nie było taryfy ulgowej.

Cytat:
(20) I przemówił Pan do Mojżesza i do Aarona tymi słowy:
(21) Odłączcie się od tego zboru, a Ja ich zniszczę w mgnieniu oka.
(22) Lecz oni upadli na swoje oblicza i rzekli: Boże, Boże duchów wszelkiego ciała! Czy jeżeli zgrzeszy jeden mąż, będziesz się gniewał na cały zbór?
(23) Wtedy odezwał się Pan do Mojżesza tymi słowy:
(24) Przemów do zboru tak: Oddalcie się z obrębu mieszkań Koracha, Datana i Abirama.
(25) I wstał Mojżesz, i poszedł do Datana i Abirama, a za nim poszli starsi izraelscy.
(26) I przemówił do zboru tymi słowy: Odstąpcie od namiotów tych bezbożnych mężów. Nie dotykajcie niczego, co do nich należy, abyście nie zginęli przez wszystkie ich grzechy.
(27) I oddalili się od mieszkań Koracha, Datana i Abirama. Datan zaś i Abiram wyszli i stanęli u wejścia do swoich namiotów ze swoimi żonami, synami i dziećmi.
(28) A Mojżesz rzekł: Po tym poznacie, że Pan mnie posłał, abym dokonał wszystkich tych czynów, i że z własnej woli nic nie czyniłem:
(29) Jeżeli oni umrą taką śmiercią jak wszyscy ludzie i spotka ich los wszystkich ludzi, to nie Pan mnie posłał.
(30) Lecz jeżeli Pan dokona rzeczy nadzwyczajnej, że ziemia otworzy swoją czeluść i pochłonie ich oraz wszystko, co do nich należy, i żywcem zstąpią do podziemi, wtedy poznacie, że ci mężowie zbezcześcili Pana.
(31) A gdy wypowiedział wszystkie te słowa, rozstąpiła się ziemia pod ich nogami.
(32) Ziemia rozwarła swoją czeluść i pochłonęła ich oraz ich domy i wszystkich ludzi Koracha i cały ich dobytek.
(33) Oni zaś wpadli ze wszystkim, co mieli, żywcem do podziemi, a ziemia zamknęła się nad nimi; tak zginęli spośród zgromadzenia.
(34) Wszyscy zaś Izraelici, którzy byli wokoło nich, uciekli na ich krzyk, mówiąc do siebie: Oby i nas ziemia nie pochłonęła!
(35) Ogień też wyszedł od Pana i pochłonął owych dwustu pięćdziesięciu mężów, którzy ofiarowali kadzidło.
Lb16.

Cytat:
(10) Teraz zostaw mnie, żeby zapłonął mój gniew na nich. Wytracę ich, a ciebie uczynię wielkim ludem.
(11) Lecz Mojżesz łagodził gniew Pana, Boga swego i mówił: Dlaczegóż, Panie, płonie gniew twój przeciwko ludowi twojemu, który wyprowadziłeś z ziemi egipskiej wielką siłą i ręką potężną?
(12) Dlaczego to mają rozpowiadać Egipcjanie: W złym zamiarze wyprowadził ich, by pozabijać ich w górach i wytracić z powierzchni ziemi. Odwróć się od zapalczywości swego gniewu i użal się nad złem, jakie chcesz zgotować ludowi swemu.
(13) Wspomnij na Abrahama, Izaaka i Izraela, sługi twoje, którym poprzysiągłeś na siebie samego, mówiąc do nich: Rozmnożę potomstwo wasze jak gwiazdy niebios i całą tę ziemię, o której mówiłem, dam potomstwu waszemu i posiądą ją na wieki,
(14) I użalił się Pan nad złem, które zamierzał sprowadzić na swój lud.
(15) Potem Mojżesz odwrócił się i zszedł z góry, mając w ręku dwie tablice Świadectwa, tablice zapisane z obu stron; z jednej i z drugiej strony były one zapisane.
(16) Tablice te były dziełem Bożym, a pismo było pismem Boga, wyrytym na tablicach.
(17) Jozue usłyszał odgłos okrzyków ludu i rzekł do Mojżesza: Wrzawa wojenna w obozie.
(18) On zaś odpowiedział: Nie jest to odgłos okrzyków po zwycięstwie, Nie jest to odgłos okrzyków po klęsce, Lecz słyszę odgłos śpiewu.
(19) A gdy Mojżesz zbliżył się do obozu, ujrzał cielca i tańce. Wtedy Mojżesz zapłonął gniewem i wyrzucił tablice z rąk swoich i potłukł je pod górą.
(20) Potem wziął cielca, którego sobie zrobili, spalił go w ogniu, starł na proch, wsypał do wody i dał ją wypić synom izraelskim,
(21) Następnie rzekł Mojżesz do Aarona: Co uczynił ci ten lud, że sprowadziłeś nań tak wielki grzech:
(22) Aaron odpowiedział: Niech pan mój się nie gniewa! Ty znasz ten lud, że jest skłonny do złego.
(23) Powiedzieli mi: Uczyń nam bogów, którzy pójdą przed nami, gdyż nie wiemy, co się stało z Mojżeszem, tym mężem, który nas wyprowadził z ziemi egipskiej.
(24) Więc rzekłem do nich: Kto ma złoto, niech je zdejmie z siebie. I dali mi je, potem wrzuciłem je do ognia, i tak powstał ten cielec.
(25) A gdy Mojżesz widział, że ten lud jest rozwydrzony, gdyż Aaron dopuścił go do tego rozwydrzenia ku pośmiewisku wobec ich przeciwników,
(26) Stanął Mojżesz w bramie obozu i zawołał: Kto jest za Panem, do mnie! I zebrali się wokoło niego wszyscy synowie Lewiego.
(27) I rzekł do nich: Tak mówi Pan, Bóg Izraela: Przypaszcie każdy swój miecz do boku! Przejdźcie tam i z powrotem od bramy do bramy w obozie i zabijajcie każdego, czy to brat, czy przyjaciel, czy krewny.
(28) Synowie Lewiego uczynili według rozkazu Mojżesza i padło w tym dniu z ludu około trzech tysięcy mężów.
(29) Potem rzekł Mojżesz: Wyście dziś wyświęcili siebie samych do służby dla Pana, gdyż nikt z was nie zawahał się wystąpić przeciwko synowi czy bratu swemu. Niech więc udzieli wam dziś błogosławieństwa.
(30) Następnego dnia rzekł Mojżesz do ludu: Popełniliście ciężki grzech, lecz teraz wstąpię ponownie do Pana, może zdołam przebłagać go za wasz grzech.
Wyj32.
 
 
Manna z nieba 


Wyznanie: Deizm.Baczna obserwatorka życia.
Pomogła: 304 razy
Dołączyła: 28 Mar 2013
Posty: 3454
Wysłany: 2015-02-02, 15:52   

Dlaje nie odpowiedziałeś.
Np.Mojżesz mówi: tak rzekł Pan.
Skąd wiesz, że tak rzekł Pan, a nie Mojżesz? :-)

Istniej epewnośc, że rzekł tak i napisał człowiek, ale czy na polecenie Boga to nie masz na to dowodów.
Musisz zaufać zatem temu człowiekowi, który to napisał.
Ja bym tam nie ufała takim, którzy zabijaja niemowlęta, a potem mówią, że Bóg im nakazał, albo ich w tym wspierał.
Myślę, że żaden sąd, by dzisiaj takim nie uwierzył.
_________________
Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające.
 
 
nesto 


Wyznanie: deizm
Pomógł: 174 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 4212
Skąd: były katolik
Wysłany: 2015-02-02, 16:01   

Manna z nieba, dzisiaj tacy, którzy swoje zbrodnie usprawiedliwiają głosem Boga siedzą w psychiatrykach.
Może wg Waldka S. ich także należy uznać za proroków? :mysli:
 
 
waldek S

Wyznanie: Chrześcijanin
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 26 Sty 2015
Posty: 163
Wysłany: 2015-02-02, 16:14   

Poniżej jest tekst pokazujący miłosierdzie Pana Boga, dla tych co byli łajdakami ale gdy okażą skruchę to mogą liczyć na przebaczenie.
Boże miłosierdzie było i jest niezmierzone, dotyczy to również czasów współczesnych.
Nawet największy zbrodniarz, jeżeli prawdziwie i szczerze wyzna swoje grzech Bogu i będzie żałował tego co złego uczynił to ma szanse na przebaczenie swoich grzechów – tylko taki człowiek musi tego chcieć i musi uwierzyć w śmierć odkupieńczą Pana Jezusa Chrystusa.


Cytat:
Jonasza (przypisuje mu się jej spisanie).
Według Księgi Jonasza Bóg kazał mu udać się do Niniwy, stolicy Asyrii, wroga Izraela. Miał nawoływać jej mieszkańców, aby zaniechali swych niegodziwości. Jonasz chcąc uchylić się od tego wsiadł na statek udający się w przeciwnym kierunku, do Tarszisz. Rozpętała się burza i Jonasz wiedział, że stało się tak, gdyż uciekał przed Bogiem. Kazał załodze wyrzucić się za burtę. Kiedy to uczynili, sztorm ucichł, a Jonasz został połknięty przez wielką rybę, w której brzuchu spędził trzy dni i trzy noce.
Gdy Ryba wypluła go na brzeg, postanowił spełnić swą misję w Niniwie, której mieszkańcy w rezultacie okazali skruchę Bogu (wszyscy, począwszy od króla, zaczęli pościć i modlić się do Boga). Dzięki temu Jahwe odwołał zapowiedzianą karę za nieposłuszeństwo i miasto zostało oszczędzone.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Jonasz
 
 
waldek S

Wyznanie: Chrześcijanin
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 26 Sty 2015
Posty: 163
Wysłany: 2015-02-02, 16:18   

Cytat:
Nesto
Cytat:
a co z tematem? Bóg osobiście kazał zarżnąć setki dzieci?

Po pierwsze to proszę mi pokazać wers, w którym to Bóg nakazuje zarżnąć kogokolwiek! Tylko żeby tam było słowo zarżnąć, nie zabić.
Jeżeli takiego słowa nie znajdziesz, to oczekuje, że powiesz magiczne słowo – przepraszam!
Natomiast jeżeli znajdziesz takowe słowo to ja ciebie przeproszę – myślę, że jest to uczciwe postawienie sprawy z mojej strony?

Cytat:

Chciałbym ci przypomnieć powyższe napisane wytłuszczonym tekstem!
Czy znalazłeś takie słowo w Biblii???
 
 
Ignac
[Usunięty]

Wysłany: 2015-02-02, 16:30   

waldek S napisał/a:
(27) I rzekł do nich: Tak mówi Pan, Bóg Izraela: Przypaszcie każdy swój miecz do boku! Przejdźcie tam i z powrotem od bramy do bramy w obozie i zabijajcie każdego, czy to brat, czy przyjaciel, czy krewny.


O wiele piękniejszy werset jest ten z Jaremy 48:10 :-D
 
 
Cyryl

Dołączył: 01 Paź 2010
Posty: 240
Wysłany: 2015-02-02, 17:01   

Anna01 junior admin nie może zamykać tematu, ani udzielać ostrzeżeń jeśli bierze udział w dyskusji.

Zarówno RN jak i ShadowLady86 zgodzili się wziąć udział w dyskusji w temacie który zapoczątkowałem. Czyli tylko ty Anno01 jako administratorka lub inny junior admin czy moderator mógł w tym temacie stawiać ostrzeżenia i zamykać temat.

Po drugie cały cyrk zaczął się w tym temacie kiedy, RN stworzył własny punkt regulaminu cytuje:

Cytat:
Otrzymujesz ustne ostrzeżenie.
Szatan niezależnie od tego czy istnieje naprawdę, czy jest tylko fikcyjnym tworem powstałym w wyniku religijnej ewolucji wierzeń, kojarzy się jednoznacznie z czymś złym.
Nazwanie Koranu, który jest świętą księgą Islamu - księgą szatana jest niedopuszczalne.

http://biblia.webd.pl/for...er=asc&start=90

Otóż nawet tutaj RN dał pokaz niekompetencji.

Otóż szatan nie kojarzy się, wcale jednoznacznie z czymś złym.

Dla satanistów, szatan jest postacią pozytywną a Bóg negatywną.

Dla islamistów obrazą jest twierdzenie, że Koran Mahometowi nie został objawiony, ale został wymyślony przez Mahometa lub jakąś grupę ludzi.

Natomiast dla RN Koran to wymysł człowieka.

Czyli sam obraża wiarę islamistów.

Ja zaś twierdzę, że Koran Mahometowi został objawiony, tylko że przez szatana.

Czyli ja i RN obrażamy wiarę islamistów.

Natomiast ShadowLady86 zamknęła temat stwierdzeniem:
Cytat:
Tak jak wspomniałam w poprzednim poście, skoro wspólnymi siłami udowodniliśmy, że autorem Koranu nie jest Szatan, temat zamykam.

http://biblia.webd.pl/for...p=357063#357063

Tak naprawdę co zamknęła????

Kto jest autorem Koranu dla ShadowLady86 która deklaruje się jako chrześcijanka????

Ludzie, Mahomet??? W takim razie obraża wiarę islamistów.

A może dla niej jest to bóg?? W takim razie z automatu staje się islamistką!

Gdyż tylko uznanie Allacha za boga, wystarczy do zastania islamistą!!!

Dlatego też dla islamistów każdy "giaur" obraża islam, gdyż nie uznaje Allacha za boga a Mahometa za posłańca boga.

A to, że jeden "giaur" uważa, że Koran został napisany przez ludzi a inny, że został napisany przez szatana, to dla islamistów jest sprawa trzeciorzędna.


Co do terminu satanistów w odniesieniu do ludzi.

To bardzo łatwo w danej kwestii przestać być satanistą, szatanem w oczach Boga. Wystarczy przyznać się do błędu, przeprosić i zaakceptować prawdę odrzucając wcześniejsze kłamliwe poglądy w danej kwestii.

To już wystarczy dla Boga, dla którego większa radość jest z odnalezienia jednej owcy niż z 99 owiec które są na jego pastwisku.

Ja sam w pewnym momencie stałem się satanistą w oczach Boga:
http://biblia.webd.pl/forum/viewtopic.php?t=5676

Naprawdę przyznanie się do błędu nie jest takie straszne.

Zresztą, ja się nie obrażam gdy ktoś napisze, że ja kłamie. :-)

Po prostu, dla mnie najważniejsze są słowa Boga i jego Syna. Wg tych słów oceniam islam i poglądy ludzi.

A teraz zacytuje główny punkt tego forum:
Cytat:
3. Głównym celem Forum jest wymienienie poglądów na temat Biblii i wiary.

http://biblia.webd.pl/for...p=355159#355159

Taki jest główny cel tego forum.

A zatem twierdzenie, że wg Biblii Allach to szatan, a Koran to dzieło szatana - jest spełnieniem tego punktu regulaminu.

Co to jest pogląd:
Cytat:
Pogląd jest rodzajem idei, wyobrażenia na dany temat. Jest to także pewien sąd o czymś lub punkt widzenia na coś. Każdy pogląd może ulegać zmianie w zależności od prawdziwości podstaw, na których się opiera.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Pogl%C4%85d

Czyli ja podałem swój poglądy, że:

Wg Biblii autorem Koranu jest szatan - jest to mój pogląd.
Wg wierzeń islamistów Allach jest szatanem.

I za to, nie mogę być karany.

Na tym forum poprzez wymianę poglądów i argumentów stojącymi za tymi poglądami czytelnicy wyrobić mogą sobie opinie na dany temat.


Punkt 8 regulaminu, który niby złamałem:

Cytat:
8. Nie wolno czynić złośliwych, ironicznych oraz ośmieszających uwag pod czyimś adresem lub w odniesieniu do wyznawanych przez kogoś zasad moralnych i prawd wiary.

http://biblia.webd.pl/for...p=355159#355159

Otóż moje poglądy, nie są złośliwymi ani też nie są ironicznymi czy tym bardziej ośmieszającymi kogoś uwagami.

Otóż moje poglądy są poważnymi bądź:

ostrzeżeniami przez islam

czy też zarzutami wobec wiary islamistów.

Zatem znowu RN, nie dość, że nie maił prawa dać mi 2 ostrzeżenia (uczestniczył w sporze ze mną) to jeszcze dał mi je za niewłaściwy paragraf :-D

Anno01 każdy akt prawa ma hierarchie prawną przepisów w tym regulamin.

Najważniejszy jest tytuł jaki dane forum nosi. A potem ważniejsze są punkty regulaminu które są wcześniejsze.

Czyli punkt 3 jest ważniejszy i punkt 8 nie może być sprzeczny z punktem 3 regulaminu, ani tym bardziej punkt 8 regulaminu nie może być w taki sposób intepretowany aby godził w definicje i istotę punktu 3.

Dlatego RN dał mi 2 ostrzeżenie nie z powodu naruszenia punktu 8 ale z powodu naruszenia punktu regulaminu który sam stworzył.

Pozdrawiam i naprawdę, moim zdaniem, każdy ma szanse na zbawienie, zmianę swoich poglądów.

Nikogo nie skreślam, Piotr został określony przez Isusa satanistą, zaparł się swego nauczyciela 3 razy a ich tak zostało mu to wybaczone.

;-)
 
 
Cyryl

Dołączył: 01 Paź 2010
Posty: 240
Wysłany: 2015-02-02, 17:15   

ZAMOS twoje poglądy mnie nie interesują. Ale odniosę się do jednego zdania:

Cytat:
Dobrze się stanie jak któryś z oszukiwanych przez kapłanów ludzi zrozumie, że nie powinien ich ani słuchać, ani dawać na ich utrzymanie to dzięki temu świat może stać się lepszy ponieważ uświadomieni ludzie nie będą się okradać, oszukiwać gwałcić i mordować z ich bogami na sztandarach.


Otóż, ty nie rozumiesz jednej rzeczy.

Szatan, Lucyfer jest w kwestii prawa Bożego praw rządzących wszechświatem, najbardziej uświadomioną zaraz po Bogu i jego Synu istotą we wszechświecie.

A i tak zobacz ile ogrom zła spowodował.

A spowodował to ponieważ, opanował go grzech.

Ty chyba kolego myślisz nierealnie.

Narkomani mają świadomość szkodliwości ćpania i co z tego skoro grzech tak ich zniewolił, że sama świadomość ich nie wyzwala.

Każdy terapeuta powie ci, że niewielki procent świadomych swego nałogu narkomanów wychodzi z niego.

Tak samo każdy grzech niewoli. I sama świadomość nie wystarcza, potrzebna jest jeszcze wiara i wytrwałość.

A także dobry przykład innych osób.

Zobacz jak ludzie są świadomi polityki:

Większość ludzi jest świadoma, że politycy w parlamencie kłamią, kradną i działają na szkodę narodu a i tak spora część z nich głosuje na nich.

Kolego twoje poglądy są naiwne.

Oprócz świadomości, potrzebny jest Bóg, który ukarze tych łajdaków którzy krzywdzą innych ludzi.

Otóż łajdacy, źli ludzie są świadomi swoich zbrodni a mogą je czynić ponieważ są bezkarni.

Ktoś musi tych ludzi ukarać. Sami ludzie tego nie zrobią od tego jest Bóg i jego Syn.
 
 
ZAMOS 
Lach

Pomógł: 76 razy
Wiek: 67
Dołączył: 19 Paź 2012
Posty: 2102
Skąd: Wieś pod Warszawą
Wysłany: 2015-02-02, 18:51   

Cyryl napisał/a:
Ktoś musi tych ludzi ukarać. Sami ludzie tego nie zrobią od tego jest Bóg i jego Syn.

Dostaliśmy od Boga na kredyt bardzo krótkie życie podczas którego możemy ten „kredyt” odpracować czyniąc bliźnim dobrze. Bóg przewidział też dla tych dobrych, którzy wykazali swym postępowaniem że są godni nagrody w postaci wiecznego życia. Właściwie można spodziewać się, że upodlony człowiek często za byle co karany będzie ze strachu robił co mu karzą, ale czy tak „wytresowany” człowiek będzie godzien życia wiecznego i co się z nim stanie jak przysłowiowy „bat” znad jego pleców zniknie? Co zrobi z darem wieczności i braku jakiejkolwiek kary? Moim zdaniem żadna kara nie wzbudzi prawdziwej miłości, a w niej harmonii równowagi wzajemnego poszanowania bliźniego, a przede wszystkim Boga. Nie mogę o sobie powiedzieć, że jestem mądry, ale jak miałbym możliwość odsiania zła to ludzie którzy się nie sprawdzili po prostu nie zostali by wzbudzeni do życia wiecznego i kłopot sam by się rozwiązał bez jakiejkolwiek kary za coś co się już dokonało i w żaden sposób nie można tego cofnąć. Uważasz, że można zabijać, a potem trochę pokiwać się pod ścianą płaczu, czy odmówić kilka „zdrowasiek” i Bóg takiemu odpuści i wzbudzi do wiecznego życia by znów problemy rozwiązywał mieczem? Ponadto wydaje mi się, że uwierzyłeś w to jak nauczają kapłani i w to co w jakieś części przez nich napisana biblia? Nie wyobrażam sobie bym mógł swego syna kazać torturować i na koniec tak sponiewieranego przybić do krzyża. To wielkie moim zdaniem bluźnierstwo przeciw Bogu Ojcu wszelkiego stworzenia. Jestem ojcem dwóch córek i syna, więc doskonale wiem co to znaczy własne dziecko i jak się na jego uznanie i miłość pracuje. Nie jest dobrym żaden mord, czy to w wojnie, czy w zwykłej interesownej zbrodni. Nie wierzę w żadne pogańskie przebłaganie ofiarne poprzez krzywdę nawet zwierzęcia. Każdy kto chce odpokutować życiem za swe grzechy powinien w ofierze przebłagalnej składać własne życie. Może to by coś pomogło, choć przekonany do tego nie jestem. Lepiej o rozumniej jest po prostu nie grzeszyć. Być dobrym i sprawiedliwym w pełni tego słowa znaczeniu.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 12