Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
wieczna dziewica
Autor Wiadomość
Queza 
The Morning Star


Pomogła: 155 razy
Wiek: 42
Dołączyła: 30 Mar 2012
Posty: 4680
Skąd: Bieszczady
Wysłany: 2012-06-15, 19:30   

Każda kobieta będąca w żywej relacji ze Słowem Bożym jest dziewicą.
_________________
Matko, która jesteś w Niebie, chroń Nas zawsze w potrzebie. Niech się Imię Twoje święci, miej Nas zawsze w Swej pamięci.
 
 
Anna01 
Administrator


Wyznanie: Deizm
Pomogła: 292 razy
Dołączyła: 20 Maj 2006
Posty: 4596
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-06-15, 21:18   

Qeza ... możesz tą myśl rozwinąć ???
_________________
Miłość nie wyrządza zła bliźniemu. Przeto miłość jest doskonałym wypełnieniem Prawa.
Rzym. 13:10
 
 
Queza 
The Morning Star


Pomogła: 155 razy
Wiek: 42
Dołączyła: 30 Mar 2012
Posty: 4680
Skąd: Bieszczady
Wysłany: 2012-06-15, 21:57   

Pragnienia seksualne bolą. W dziewictwie są obecne potrzeby ciała, potrzeby seksualne, ale ich dominacja zostaje przemieniona na czułość. Dziewictwo uczy nas czułości, delikatności, subtelności. Energia seksualna nie jest skierowana na ciało, lecz na okazywanie czułości. Kiedy mówimy o dziewictwie, mamy na uwadze życie duchowe człowieka. W dziewictwie zauważamy dominującą troskę o relację człowieka z Bogiem. Z takiej relacji wyłania się potrzeba życia dziewiczego, a równocześnie siła do życia czystego. Jesteśmy czystymi wtedy, kiedy pozwalamy, aby Bóg ubogacał nas sobą. W dziewictwie przestają dominować potrzeby ciała, a na plan pierwszy wychodzą potrzeby ducha i serca. Człowiek realizuje siebie w dawaniu siebie Bogu. Dając siebie Bogu nie odczuwamy jako koniecznych czy niezbędnych w realizacji potrzeb ciała. Bóg tak „w pełni” zaspokaja człowieka w jego sferze duchowej, iż dostępuje on pocieszenia, spełnienia, wyciszenia, wyłagodzenia w wymiarze potrzeb seksualnych.
_________________
Matko, która jesteś w Niebie, chroń Nas zawsze w potrzebie. Niech się Imię Twoje święci, miej Nas zawsze w Swej pamięci.
 
 
MieczDucha 
Binitarianizm


Wyznanie: Binitarianizm kondycjonalizm anihilacjonizm
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 02 Lis 2010
Posty: 483
Skąd: Puławy
Wysłany: 2015-02-04, 08:15   

"A do sprzedających gołębie powiedział: Wynieście to stąd, a nie róbcie z domu mego Ojca domu kupieckiego.
17 I przypomnieli sobie jego uczniowie, że jest napisane: Gorliwość o twój dom zżarła mnie" - Ewangelia Jana 2:16-17 Uwspółcześniona Biblia Gdańska - jak wiadomo to tylko fragment całej wypowiedzi, która brzmi tak :

" Stałem się obcy braciom moim I nieznany synom matki mojej, (10) Bo gorliwość o dom twój pożera mnie, A zniewagi urągających tobie spadły na mnie" - Psalm 69:9-10 Biblia Warszawska

- "synom matki mojej" - synowie matki to rodzeni bracia . "Bo nawet jego bracia nie wierzyli w niego." - Ewangelia Jana 7:5 Uwspółcześniona Biblia Gdańska

, dogmaty maryjne to wielkie zwiedzenie

,
_________________
o moim wypadku : - http://mieczducha888.blog...-uratowany.html

antychryst : http://mieczducha888.blog...hrzescijan.html

, BINITARIANIZM : http://biblia.webd.pl/forum/viewtopic.php?t=9634
 
 
mitryl 


Wyznanie: Aby tylko na Drodze Prawdy do ?ycia.
Pomógł: 8 razy
Wiek: 38
Dołączył: 17 Lut 2014
Posty: 93
Skąd: Kurpie
Wysłany: 2015-02-04, 19:00   

MieczDucha napisał/a:
"Bo nawet jego bracia nie wierzyli w niego."

,


Gdy jeszcze przemawiał do tłumów, oto Jego Matka i bracia stanęli na dworze i chcieli z Nim mówić. Ktoś rzekł do Niego: Oto Twoja Matka i Twoi bracia stoją na dworze i chcą mówić z Tobą. Lecz On odpowiedział temu, który Mu to oznajmił: Któż jest moją matką i którzy są moimi braćmi? I wyciągnąwszy rękę ku swoim uczniom, rzekł: Oto moja matka i moi bracia. Bo kto pełni wolę Ojca mojego, który jest w niebie, ten Mi jest bratem, siostrą i matką.

Może chcieli by się opamiętał, a matka jego Maria czy faktycznie stała za nim murem i wspierała go jak to pokazują nam filmy ?
_________________
B?ogos?awieni, którzy pior? swoje szaty, aby mieli prawo do drzewa ?ywota i mogli wej?? przez bramy do miasta.
MARANA THA
https://www.youtube.com/watch?v=KumSroHP4VA
 
 
BLyy 


Pomógł: 176 razy
Dołączył: 27 Lip 2009
Posty: 2989
Skąd: Chorzów
Wysłany: 2015-02-05, 12:00   

mitryl napisał/a:
MieczDucha napisał/a:
"Bo nawet jego bracia nie wierzyli w niego."

,


Może chcieli by się opamiętał, a matka jego Maria czy faktycznie stała za nim murem i wspierała go jak to pokazują nam filmy ?

Matka przyszła by się opamiętał, a bracia (czy tam kuzyni jak kto woli, nieważne) też przyszli w tym samym celu. Mieli więc oboje cel by zakłócić jego nauczanie. Zapewne i matka i bracia zrobili to ze strachu o jego życia lub karierę.
Po tych wydarzeniach matka nie pojawia się wcale, jakby była nieobecna. Dopiero pojawia się gdy Jezus jest w rękach Rzymian, gdy ruszyły ją matczyne uczucia, że jej syn może zostać zgładzony. Wtedy też pewnie uwierzyła w jego nauki, gdy już stała pod krzyżem.
Moim więc zdaniem obraz Marii jest idealizowany w filmach, tak samo jak idealizowane było jej życie przez wieczne dziewictwo, że zawsze stała za synem, i że żyła bez grzechu, co moim zdaniem nie jest prawdą. Sam Jezus się skarżył, że prorok jest wzgardzany nie tylko wśród swoich ziomków w wierze, ale i w domu - to może ukazywać jaka panowała atmosfera w domu. Tego w filmach nie ma, przynajmniej ja nie znam takiego, w którym Maria i bracia mieli negatywny stosunek do jego życia.
_________________
"Poznajcie, co macie przed oczyma, a odkryjecie wszelkie tajemnice. Albowiem nie ma rzeczy ukrytej, która odkryta by? nie mo?e" Ewangelia Tomasza 5
 
 
 
Quinque 


Wyznanie: Katolickie - obrządek łaciński
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 29 Gru 2017
Posty: 600
Wysłany: 2019-06-02, 15:57   

Ja tylko przypomnę że Luter i Kalwin wierzyli w wieczne dziewictwo Maryi. Wyprzedzając riposte. Nie, ich przekonanie nie wyniosło się z tego że zachowali zbyt dużo z katolicyzmu(cokolwiek to znaczy). A z egzegezy Biblii
_________________
"Bękart diabła czy dziecko Boże. Stara gwardia czy cyber młodzież
Kto kręci globem? Iluminacja, masońskie loże
Czarna magia, zdefiniuj chorobę. Jaka jest prawda za c$#j się nie dowiesz"
 
 
Jachu 
cichy,pokorny

Pomógł: 445 razy
Wiek: 93
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 10693
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2019-06-02, 21:07   

Quinque napisał/a:
A z egzegezy Biblii
:aaa: :aaa: :aaa:
_________________
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.
 
 
Henryk 

Pomógł: 453 razy
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 10237
Wysłany: 2019-06-03, 08:10   

Jachu napisał/a:
Quinque napisał/a:
A z egzegezy Biblii
:aaa: :aaa: :aaa:

Wybacz mu Jachu.
On przecież nie czytał Biblii, jedynie uwierzył na słowo innym, że tak tam napisano...
 
 
wuka 

Pomogła: 255 razy
Wiek: 69
Dołączyła: 25 Cze 2016
Posty: 4079
Wysłany: 2019-06-03, 10:37   

Quinque napisał/a:
A z egzegezy Biblii

:aaa: Takie trudne słówko :mrgreen: , a znaczenie znasz? ;-) Śmiem wątpić.
 
 
Quinque 


Wyznanie: Katolickie - obrządek łaciński
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 29 Gru 2017
Posty: 600
Wysłany: 2019-06-03, 11:01   

W porównaniu do ciebie nie uważam słów których znaczenia nie znam. Oraz nie wdaje się w dyskusję na tematy o których nie mam pojęcia
_________________
"Bękart diabła czy dziecko Boże. Stara gwardia czy cyber młodzież
Kto kręci globem? Iluminacja, masońskie loże
Czarna magia, zdefiniuj chorobę. Jaka jest prawda za c$#j się nie dowiesz"
 
 
wuka 

Pomogła: 255 razy
Wiek: 69
Dołączyła: 25 Cze 2016
Posty: 4079
Wysłany: 2019-06-03, 11:10   

Quinque napisał/a:
W porównaniu do ciebie nie uważam słów których znaczenia nie znam

Czekam na dowód. Gdzie i jakiego słowa użyłam, któego nie znam.
Udowodnij mi także, że nie mam pojęcia o temacie.
W innym przypadku jesteś kłamcą, oszczercą.
 
 
Quinque 


Wyznanie: Katolickie - obrządek łaciński
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 29 Gru 2017
Posty: 600
Wysłany: 2019-06-03, 11:49   

Wielokrotnie ci udowadnialem np. w kwestii Eucharystii gdzie kłamliwe twierdziłaś iż jwst to XIII wieczny wymysł
_________________
"Bękart diabła czy dziecko Boże. Stara gwardia czy cyber młodzież
Kto kręci globem? Iluminacja, masońskie loże
Czarna magia, zdefiniuj chorobę. Jaka jest prawda za c$#j się nie dowiesz"
 
 
wuka 

Pomogła: 255 razy
Wiek: 69
Dołączyła: 25 Cze 2016
Posty: 4079
Wysłany: 2019-06-03, 12:12   

Quinque napisał/a:
Wielokrotnie ci udowadnialem np. w kwestii Eucharystii gdzie kłamliwe twierdziłaś iż jwst to XIII wieczny wymysł

Chyba czegoś jednak nie zrozumiałes.
Zarzucasz mi, że nie rozumiem słów!!! , które stosuję, pisząc swoje posty. Proszę o wskazanie mi takiego słowa lub słów, które użyłam i ich nie rozumiałam.
Sprawa którą poruszasz nie ma nic wspólnego z naszą rozmową. Ponadto dotyczy wykładni sytuacji. A jeszcze poza tym nie masz bladego pojęcia co i jak ja rozumiem; także w sprawie tzw. Eucharystii.
 
 
Quinque 


Wyznanie: Katolickie - obrządek łaciński
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 29 Gru 2017
Posty: 600
Wysłany: 2019-06-03, 12:24   

Jaki jest koń każdy widzi. Wuka Nie wie czym jest Eucharystsia, co nie przeszkadza jej wypowiadać się na temat tego sakramentu :(
_________________
"Bękart diabła czy dziecko Boże. Stara gwardia czy cyber młodzież
Kto kręci globem? Iluminacja, masońskie loże
Czarna magia, zdefiniuj chorobę. Jaka jest prawda za c$#j się nie dowiesz"
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 11