Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Dyskusja ogólna na temat Boga
Autor Wiadomość
efroni 

Pomógł: 278 razy
Wiek: 66
Dołączył: 11 Kwi 2013
Posty: 2288
Wysłany: 2015-02-05, 12:18   

waldek S napisał/a:
efroni
Cytat:
Dlaczego Wszechmogący chciał by w GenEden stało się to co się stało ???

Wszechmogący nie chciał, żeby tak się stał. Żeby temu zapobiec to Wszechmogący musiałby zrobić z ludzi i diabła – roboty bez wolnej woli, albo trzymać krótko za mordę!
Chciałbyś nie mieć wolnej woli lub być trzymanym krótko za mordę?
Czy bardziej opowiada tobie - bycie człowiekiem z wolną wolą i nie być trzymanym za mordę?
Pomyśl, która z opcji jest bardziej uczciwa w relacjach miedzy Bogiem a ludźmi?


Taka gadka o "wolnej woli" i "trzymaniu za mordę" niczego nie zmienia.
Jeżeli przyjmujesz że BÓG JEST JEDEN tzn. przyjmujesz , że nie ma żadnej innej siły , mocy
bytu , notabene stworzonego przez WSZECHMOGĄCEGO STWÓRCĘ , który byłby zdolny
przeciwstawić się JEMU .

Jeżeli natomiast przyjmiesz że taki byt , moc , siła jest , to albo nie rozumiesz
co znaczy BÓG JEST JEDEN , albo uprawiasz bałwochwalstwo , służąc bożkom
które są zdolne przeciwstawić się swemu STWÓRCY I JEGO WOLI .

Pytanie jest więc nadal aktualne ; Dlaczego Wszechmogący chciał by w GenEden stało się to co się stało ???
_________________
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają
 
 
waldek S

Wyznanie: Chrześcijanin
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 26 Sty 2015
Posty: 163
Wysłany: 2015-02-05, 13:43   

Efroni
Cytat:
Taka gadka o "wolnej woli" i "trzymaniu za mordę" niczego nie zmienia.
Jeżeli przyjmujesz że BÓG JEST JEDEN tzn. przyjmujesz , że nie ma żadnej innej siły , mocy
bytu , notabene stworzonego przez WSZECHMOGĄCEGO STWÓRCĘ , który byłby zdolny
przeciwstawić się JEMU .



Czy ty, albo ja możemy się Bogu przeciwstawić?
 
 
Cyryl

Dołączył: 01 Paź 2010
Posty: 240
Wysłany: 2015-02-05, 15:36   

Cytat:
Pytanie jest więc nadal aktualne ; Dlaczego Wszechmogący chciał by w GenEden stało się to co się stało ???


Otóż oto natura Boga:
1. Jest doskonały, wszystko co stworzył na początku było dobre. Rozwiązania które proponuje w celu naprawienia skutków buntu szatana i pierwszych ludzi są też dobre. Swoją doskonałość pokazuje przez proroctwa które się sukcesywnie wypełniają.

2. Bóg stworzył ludzi (kobietę i mężczyznę) na swoje podobieństwo.

Czyli Bóg ma jak ludzie: wolną wolę, rozum (najdoskonalszy we wszechświecie), uczcia, kocha ale się tez gniewa.

3. Bóg jest sprawiedliwy i dotrzymuje umów jakie zawarł.

Czyli dlaczego w ogrodzie Eden zostało złamane prawo Boże???

Ponieważ, istoty podobne do Boga czyli posiadające uczucia, rozum i wolną wolę (szatan, Adam i Ewa) złamali prawo Boga.

A złamali te prawo ponieważ posiadali wolną wolę, której Bóg z uwagi na to, ze dotrzymuje umów żadnemu z ludzi czy aniołów NIGDY NIE ODBIERZE.

Z UWAGII NA DANIE ANIOŁOW I LUDZIOM TAKICH CECH BOGA JAK WOLNA WOLA, INTELEKT ORAZ UCZCIA ISTNIEJE RYZYKO, ŻE ZOSTANIE ZŁAMANE PRAWO BOGA.

Czyli masz proste i sensowne wyjaśnienie twoich "filozoficznych" wątpliwości!!!
 
 
efroni 

Pomógł: 278 razy
Wiek: 66
Dołączył: 11 Kwi 2013
Posty: 2288
Wysłany: 2015-02-05, 15:51   

waldek S napisał/a:
Efroni
Cytat:
Taka gadka o "wolnej woli" i "trzymaniu za mordę" niczego nie zmienia.
Jeżeli przyjmujesz że BÓG JEST JEDEN tzn. przyjmujesz , że nie ma żadnej innej siły , mocy
bytu , notabene stworzonego przez WSZECHMOGĄCEGO STWÓRCĘ , który byłby zdolny
przeciwstawić się JEMU .



Czy ty, albo ja możemy się Bogu przeciwstawić?


Kombinujesz jak koń pod górę , ale nie takie było pytanie a i
fragmentacja powiedzianego też jest nie na miejscu , bo zaciemnia obraz całości

Cytat:
Taka gadka o "wolnej woli" i "trzymaniu za mordę" niczego nie zmienia.
Jeżeli przyjmujesz że BÓG JEST JEDEN tzn. przyjmujesz , że nie ma żadnej innej siły , mocy
bytu , notabene stworzonego przez WSZECHMOGĄCEGO STWÓRCĘ , który byłby zdolny
przeciwstawić się JEMU .

Jeżeli natomiast przyjmiesz że taki byt , moc , siła jest , to albo nie rozumiesz
co znaczy BÓG JEST JEDEN , albo uprawiasz bałwochwalstwo , służąc bożkom
które są zdolne przeciwstawić się swemu STWÓRCY I JEGO WOLI .

Pytanie jest więc nadal aktualne ; Dlaczego Wszechmogący chciał by w GenEden stało się to co się stało ???
_________________
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają
 
 
efroni 

Pomógł: 278 razy
Wiek: 66
Dołączył: 11 Kwi 2013
Posty: 2288
Wysłany: 2015-02-05, 16:32   

Cyryl napisał/a:
Cytat:
Pytanie jest więc nadal aktualne ; Dlaczego Wszechmogący chciał by w GenEden stało się to co się stało ???


Otóż oto natura Boga:
1. Jest doskonały, wszystko co stworzył na początku było dobre. Rozwiązania które proponuje w celu naprawienia skutków buntu szatana i pierwszych ludzi są też dobre. Swoją doskonałość pokazuje przez proroctwa które się sukcesywnie wypełniają.

2. Bóg stworzył ludzi (kobietę i mężczyznę) na swoje podobieństwo.

Czyli Bóg ma jak ludzie: wolną wolę, rozum (najdoskonalszy we wszechświecie), uczcia, kocha ale się tez gniewa.

3. Bóg jest sprawiedliwy i dotrzymuje umów jakie zawarł.

Czyli dlaczego w ogrodzie Eden zostało złamane prawo Boże???

Ponieważ, istoty podobne do Boga czyli posiadające uczucia, rozum i wolną wolę (szatan, Adam i Ewa) złamali prawo Boga.

A złamali te prawo ponieważ posiadali wolną wolę, której Bóg z uwagi na to, ze dotrzymuje umów żadnemu z ludzi czy aniołów NIGDY NIE ODBIERZE.

Z UWAGII NA DANIE ANIOŁOW I LUDZIOM TAKICH CECH BOGA JAK WOLNA WOLA, INTELEKT ORAZ UCZCIA ISTNIEJE RYZYKO, ŻE ZOSTANIE ZŁAMANE PRAWO BOGA.

Czyli masz proste i sensowne wyjaśnienie twoich "filozoficznych" wątpliwości!!!


Przedstawiłeś typowo kościelno-teologiczne odpowiedzi , które wskazują
na to , że zupełnie nie zstanawiałeś się nad tym co znaczy
że BÓG JEST JEDEN .

Nie jestem Aniolem więc nie będę się wypowiadać na temat czy Anioł
pełniąc wolę Bożą ma swoja wolę czy nie ,
ale w odniesieniu do człowieka powiedziano "Zmiłuję się, nad kim się zmiłuję, a zlituję się, nad kim się zlituję."

A do IsraEla powiada , mimo jego nieprawości ;"...Ja dam im nowe serce i nowego ducha włożę do ich wnętrza; usunę z ich ciała serce kamienne i dam im serce mięsiste..."

Czy tak powiada z powodu jakichś szczególnych zasłóg IsraEla ??

Czy garnek może powiedzieć do garncarza do jakich celów ma go przeznaczyć ?
Gdzie tu widzisz miejsce na naszą wolę?
Znowu dasz bezmyślne gotowe , kościelne odpowiedzi czy tym razem włączysz myślenie ?
_________________
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają
 
 
Bobo 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 13647
Wysłany: 2015-02-05, 17:26   

efroni napisał/a:
Pytanie jest więc nadal aktualne ; Dlaczego Wszechmogący chciał by w GenEden stało się to co się stało ???


Pytanie to zakłada, że Bóg tego chciał. A co jeśli nie chciał? Skąd wiadomo, że chciał?
_________________
Oszołomstwu mówię NIE!
 
 
waldek S

Wyznanie: Chrześcijanin
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 26 Sty 2015
Posty: 163
Wysłany: 2015-02-05, 19:03   

Efroni
Nie chciałeś odpowiedzieć na tamto moje pytanie to może odpowiesz na poniższe?
Znasz godnego przeciwnika dla Wszechmocnego Boga – powiedz kto jest tym przeciwnikiem według ciebie – jakiś człowiek, może szatan?
 
 
RN 


Wyznanie: Wiara Naturalna (Deizm)
Pomógł: 310 razy
Dołączył: 25 Paź 2013
Posty: 5125
Skąd: Ziemia Łódzka
Wysłany: 2015-02-05, 19:11   

waldek S napisał/a:

Znasz godnego przeciwnika dla Wszechmocnego Boga – powiedz kto jest tym przeciwnikiem według ciebie – jakiś człowiek, może szatan?


Znam.
Tym przeciwnikiem jest Jakub ( Izrael ).
_________________
JESZCZE SIĘ TAKI NIE NARODZIŁ, CO BY OPOWIEŚCI BIBLIJNE POGODZIŁ
 
 
waldek S

Wyznanie: Chrześcijanin
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 26 Sty 2015
Posty: 163
Wysłany: 2015-02-05, 19:44   

RN
Musze przyznać, że zaskoczyłeś mnie tą odpowiedzią z Jakubem?
Nigdy nad tą walką się nie zastanawiałem głębiej, na razie jestem zmuszony „klepać mate”.
Dopiero jak poczytam zastanowię się i jak znajdę jakieś wyjaśnienie to odpowiem – na razie mam pustkę w głowie co do tej walki.

Cytat:
(24) Jakub zaś pozostał sam. I mocował się z nim pewien mąż aż do wzejścia zorzy.
(25) A gdy widział, że go nie przemoże, dotknął Jakuba szeroką część uda i szeroka część uda była odrętwiała podczas zapasów z nim.
(26) I rzekł: Puść mnie, bo już wzeszła zorza. Ale on odpowiedział: Nie puszczę cię, dopóki mi nie pobłogosławisz.
(27) Wtedy rzekł do niego: Jakie jest imię twoje? I odpowiedział: Jakub.
(28) Wtedy rzekł: Nie będziesz już nazywał się Jakub, lecz Izrael, bo przeważyłeś z Bogiem i będziesz potężny pomiędzy ludźmi.
(29) A Jakub zapytał, mówiąc: Powiedz mi, proszę, jakie jest imię twoje? Na to odpowiedział: Dlaczego pytasz o imię moje? I tam mu błogosławił.
(30) I nazwał Jakub to miejsce Twarz Boga, mówiąc: Oglądałem Boga twarzą w twarz, a jednak ocalało życie moje.
(31) A gdy wschodziło nad nim słońce, wtedy przeszedł obok twarzy Boga i zatrzymał się z powodu swego uda.
(32) Dlatego synowie Izraela aż do dnia dzisiejszego nie jedzą ścięgna, które ścierpło, które było szeroką częścią uda po dzień dzisiejszy, ponieważ (anioł) dotknął szerokiej części uda Jakuba - to ścięgno, które ścierpło.
Rodzaju32
 
 
Cyryl

Dołączył: 01 Paź 2010
Posty: 240
Wysłany: 2015-02-05, 21:21   

efroni twoje pytania są hmm..... ogólnikowe:
Cytat:
Nie jestem Aniolem więc nie będę się wypowiadać na temat czy Anioł
pełniąc wolę Bożą ma swoja wolę czy nie ,


Otóż masz wolną wolę która jest ograniczona przez prawo.

To taki paradoks.

Zobacz przykład:

PRAWO DROGOWE:

Masz ograniczenie twojej woli w kwestii:
1. Kierunku jazdy - ruch prawo stronny czy lewostronny
2. Prędkości. Są w Niemczech autostrady gdzie nie ma takiego ograniczenia (są ograniczenia czasów) ale ogranicza ciebie moc auta i możliwości twojego organizmu.
3. Na skrzyżowaniach masz hierarchie pojazdów którym masz ustąpić - zasada przepuszczania z prawej strony, znaki pierwszeństwa i ustępstwa.

Te prawa ograniczają twoją wolę dla twojego bezpieczeństwa oraz także umożliwiają innym korzystanie z dróg.

Możesz decydować dokąd jedziesz i o której porze.

PRAWO DROGOWE NIE MA SENSU JEŚLI BYŁBYŚ JEDYM POSIADACZEM AUTA I PRAWA DO PORUSZANIA SIĘ TYM AUTEM.

Wtedy mógłbyś korzystać z dróg jakbyś chciał.

Tylko, że wtedy jazda byłaby nudna. Zobacz jedziesz autem w nocy sam i zasypiasz jazda jest nudna, włączasz radio.

Czyli brak innych uczestników ruchu wytwarza nudę, sygnał, ze twój intelekt zamiera. Tak samo jak brak wysiłku sprawia że mięśnie zanikają.

No cóż jesteśmy stworzeni na obraz i podobieństwo Boga... czyli Bóg potrzebuje istot obdarzonych wolną wolą i rozumem aby sam miał pożywkę dla swojego intelektu.

Zamiast stawiać wydumane filozoficzne pytanie obserwuj świat staraj się zrozumieć jak funkcjonuje jak sam funkcjonujesz. A wtedy zrozumiesz intencje tego który ciebie stworzył Boga.

Proste :-D
 
 
Anna01 
Administrator


Wyznanie: Deizm
Pomogła: 292 razy
Dołączyła: 20 Maj 2006
Posty: 4596
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-02-05, 22:51   

waldek S napisał/a:
RN
Musze przyznać, że zaskoczyłeś mnie tą odpowiedzią z Jakubem?
Nigdy nad tą walką się nie zastanawiałem głębiej, na razie jestem zmuszony „klepać mate”.
Dopiero jak poczytam zastanowię się i jak znajdę jakieś wyjaśnienie to odpowiem – na razie mam pustkę w głowie co do tej walki.


Waldku, mile mnie zaskoczyłeś tymi słowami :-)
Widzę, sam wszystko analizujesz i nie jesteś jednym z tych "wszystkowiedzących". :-)

Na temat Jakuba (Izraela) i jego brata Edoma, była ciekawa aczkolwiek w pewnych miejscach emocjonalna i zawierająca wiele kontrowersji, dyskusja TUTAJ
Może ona pomoże Ci dojść do własnych wniosków.
_________________
Miłość nie wyrządza zła bliźniemu. Przeto miłość jest doskonałym wypełnieniem Prawa.
Rzym. 13:10
 
 
Anna01 
Administrator


Wyznanie: Deizm
Pomogła: 292 razy
Dołączyła: 20 Maj 2006
Posty: 4596
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-02-05, 22:53   

Cyryl napisał/a:
Zamiast stawiać wydumane filozoficzne pytanie obserwuj świat staraj się zrozumieć jak funkcjonuje jak sam funkcjonujesz. A wtedy zrozumiesz intencje tego który ciebie stworzył Boga.

Bardzo .....deistyczne stwierdzenie. :-D
_________________
Miłość nie wyrządza zła bliźniemu. Przeto miłość jest doskonałym wypełnieniem Prawa.
Rzym. 13:10
 
 
Manna z nieba 


Wyznanie: Deizm.Baczna obserwatorka życia.
Pomogła: 304 razy
Dołączyła: 28 Mar 2013
Posty: 3454
Wysłany: 2015-02-05, 23:09   

Anna01 napisał/a:
Cyryl napisał/a:
Zamiast stawiać wydumane filozoficzne pytanie obserwuj świat staraj się zrozumieć jak funkcjonuje jak sam funkcjonujesz. A wtedy zrozumiesz intencje tego który ciebie stworzył Boga.

Bardzo .....deistyczne stwierdzenie. :-D


Również to zauważyłam :-)
_________________
Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające.
 
 
waldek S

Wyznanie: Chrześcijanin
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 26 Sty 2015
Posty: 163
Wysłany: 2015-02-06, 10:32   

Anna01
Dzięki za miłe słowa, jak również za link z którego na pewno skorzystam żeby dowiedzieć się więcej.
 
 
efroni 

Pomógł: 278 razy
Wiek: 66
Dołączył: 11 Kwi 2013
Posty: 2288
Wysłany: 2015-02-06, 12:48   

Chciał Bobo ,chciał , bo wszystko co istnieje , istnieje bo ON tego chce

Cyryl , rzeczywiście to jest tylko moja wola o której godzinie wstanę
i dokąd pojadę i jaką drogą pojadę
Chcesz przez to powiedzieć że to co się stało w GenEden , stało się po to
bym mógł decydować o której godzinie wstanę , jaką drogą pojadę do pracy
i czy będę czy też nie będę się stosować do przepisów ruchu drogowego ?

Piszesz o mojej /Twojej / naszej woli w sposób zdecydowany "masz wolną wolę" .
Odpowiedz więc co z prawem garncarza "Zmiłuję się, nad kim się zmiłuję, a zlituję się, nad kim się zlituję."

Do czego jest Ci potrzebna wolna wola ? Co chcesz czynić mając wolną wolę ?
Dłużej spać ? Jechać prawą lub lewą stroną drogi ? Po to jest ci potrzebna wolna wola ???

Wolą Stwórcy jest byśmy dobrze czynili .
Wolą Stwórcy jest , obdarzyć nas szczęśliwością nie mającą końca .


A Ty do czego żądasz , dla siebie wolnej woli ?
Żebyś miał możliwość źle czynić? dłużej spać ?
Bronisz dla siebie wolnej woli a modlisz się bądź wola TWOJA nie tylko w Niebie ale i na ziemi
Rozumiem "w Niebie " ale dlaczego "i na ziemi" skoro jako człowiek
jesteś panem ziemi "czyńcie ją sobie poddaną "


Przecież szczycisz się wolną wolą , jesteś wręcz z tego dumny że masz wolną wolę
i każesz być innym z tego dumnym mówiąc do innych w zdecydowany sposób "masz wolną wolę" , więc dlaczego w ten sposób się modlisz ?

To co podał RN wskazuje że przeciwnik nie zawsze ma wydźwięk negatywny
więc i może w przeciwniku w GenEden nie ma nic negatywnego , przecież wszystko co czyni STWÓRCA jest dobre
a mówiąc 'bądź wola TWOJA "zdajemy się całkowicie na NIEGO , OKAZUJĄC TYM SAMYM NASZĄ NICZYM NIE ZACHWIANĄ WIARĘ W JEGO DOBROĆ
(niechcący podałem Cyrylowi odpowiedź , ale jako żem egoista nie będę tego kasować )

Prokurator to oskarżyciel po grecku diábolos
Potrzebny jest prokurator-oskarżyciel w wymiarze sprawiedliwości ?
_________________
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,12 sekundy. Zapytań do SQL: 10