Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Paweł z Tarsu .
Autor Wiadomość
bbc-poland 


Wyznanie: Słowianin-Lechita wyznawca Chrystusa
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 18 Lis 2012
Posty: 316
Skąd: Polska
Wysłany: 2015-02-05, 20:46   

Anna01 napisał/a:
bbc-poland napisał/a:
[Mt.7:12] (15) Strzeżcie się fałszywych proroków, którzy przychodzą do was w owczej skórze, a wewnątrz są drapieżnymi wilkami.

ktoś kiedyś mądrze powiedział "Jak nie wiadomo o co chodzi, to zawsze chodzi o kasę"


Uważasz bbc-paland, że Paweł był prorokiem ???


Nie, do końca faryzeuszem.
 
 
bbc-poland 


Wyznanie: Słowianin-Lechita wyznawca Chrystusa
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 18 Lis 2012
Posty: 316
Skąd: Polska
Wysłany: 2015-02-05, 20:51   

chryzolit napisał/a:
bbc-poland - napisał.
ktoś kiedyś mądrze powiedział "Jak nie wiadomo o co chodzi, to zawsze chodzi o kasę"
Jezeli Ap.Pawłowi rozchodziło się o kasę,to Tobie o co chodzi?
Odkryłeś karty,takimi wypowiedziami wydajesz o sobie świadectwo.
Pozdrawiam.


Możesz myśleć o mnie co chcesz lecz najpierw powinieneś zapytać czyim świadectwem są listy Piotra?
 
 
chryzolit

Pomógł: 166 razy
Dołączył: 19 Maj 2013
Posty: 3854
Wysłany: 2015-02-05, 21:34   

bbc-poland.
Takimi pytaniami niczego nie odkrywasz,tylko się określasz jakich dokonujesz wyborów,przecież są różne osoby,również takie które całkiem odrzucają Biblie jako Słowo od Boga,tylko jest różnica pomiędzy nimi oraz takimi,które oskarżają i osadzają,ale to również jest Twój wybór i odpowiedzialność.
Pozdrawiam.
_________________
Zapraszam - www.refleksjebiblijne.wordpress.com
 
 
.Cyprian. 


Pomógł: 87 razy
Dołączył: 26 Lut 2012
Posty: 1295
Wysłany: 2015-02-05, 21:39   

bbc-poland napisał/a:
.Cyprian. napisał/a:


BBC, czy Ty uznajesz natchnienie pism?


Tak, ale nie wszystkie. Żaden list nie jest pismem natchnionym (Ewangelia Łukasza i Dzieje Apostolskie to też listy ... do Teofila)
Do natchnionych należą pisma tylko tych co byli bezpośrednimi uczniami Jezusa.
Według mnie na 100% natchnione to - Apokalipsa, Ewangelia Jana,


Co do podkreślonego. Też chyba nie jesteś przekonany co do natchnienia ew. Jana, bo jak zacytowałem ew. Jana, to dość ostro zareagowałeś:

bbc-poland TUTAJ napisał/a:

Ewidentny przykład szwindlu podczas przepisywania którejś kopii.
Cytat:

BT - Jana 4:22
Wy czcicie to, czego nie znacie, my czcimy to, co znamy, ponieważ zbawienie bierze początek od Żydów.


A ja myślałem, że zbawienie jest od Boga, że Bóg mnie zbawi a nie Żydzi. Bo o tym jest cała nauka Jezusa. Czyń dobrze i bądź dobry dla innych.

Więc naśladuj Żydów ... kłam, okradaj i morduj, bo ja nie mam zamiaru.

Nie będę się odnosił Cyprianie do twoich wpisów bo i tak po stawisz na swoim nawet gdyby białe było czarnym.

Oczywiście mimo różnicy zdań, nie mam do ciebie żadnej urazy ani wrogości, bo chyba nie oto tu chodzi.


Moim zdaniem BBC, Listy Piotra Ci nie odpowiadają, a w szczególności List 2, z powodu tego wersetu, który już był cytowany, między innymi przeze mnie:

Cytat:

BT - 2 Piotra 3:

(15) a cierpliwość Pana naszego uważajcie za zbawienną, jak to również umiłowany nasz brat Paweł według danej mu mądrości napisał do was,
(16) jak również we wszystkich listach, w których mówi o tym. Są w nich trudne do zrozumienia pewne sprawy, które ludzie niedouczeni i mało utwierdzeni opacznie tłumaczą, tak samo jak i inne Pisma, na własną swoją zgubę.


Wiesz, to smutne, naprawdę smutne. Smutne jest to, że oskarżasz, mówiąc o fałszowaniu, a dowodów nie masz. Szkoda, że sam, na własne życzenie, pozbawiasz się mądrych, natchnionych słów, zawartych w tych Listach.
 
 
Anna01 
Administrator


Wyznanie: Deizm
Pomogła: 292 razy
Dołączyła: 20 Maj 2006
Posty: 4596
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-02-05, 23:31   

bbc-poland
Znalazłam wersety, w których Paweł wyjaśnia swoją pozycję.

1 Koryntian

(3) Przekazałem wam na początku to, co przejąłem; że Chrystus umarł - zgodnie z Pismem - za nasze grzechy, (4) że został pogrzebany, że zmartwychwstał trzeciego dnia, zgodnie z Pismem; (5) i że ukazał się Kefasowi, a potem Dwunastu, (6) później zjawił się więcej niż pięciuset braciom równocześnie; większość z nich żyje dotąd, niektórzy zaś pomarli. (7) Potem ukazał się Jakubowi, później wszystkim apostołom. (8) W końcu, już po wszystkich, ukazał się także i mnie jako poronionemu płodowi. (9) Jestem bowiem najmniejszy ze wszystkich apostołów i niegodzien zwać się apostołem, bo prześladowałem Kościół Boży. (10) Lecz za łaską Boga jestem tym, czym jestem, a dana mi łaska Jego nie okazała się daremna; przeciwnie, pracowałem więcej od nich wszystkich, nie ja, co prawda, lecz łaska Boża ze mną. (11) Tak więc czy to ja, czy inni, tak nauczamy i tak wyście uwierzyli.
_________________
Miłość nie wyrządza zła bliźniemu. Przeto miłość jest doskonałym wypełnieniem Prawa.
Rzym. 13:10
 
 
wit
Wyznawca Istniejącego


Pomógł: 50 razy
Dołączył: 19 Maj 2006
Posty: 3796
Skąd: grudziądz
Wysłany: 2015-02-05, 23:54   

bbc-poland napisał/a:
Tak, ale nie wszystkie. Żaden list nie jest pismem natchnionym (Ewangelia Łukasza i Dzieje Apostolskie to też listy ... do Teofila)
Do natchnionych należą pisma tylko tych co byli bezpośrednimi uczniami Jezusa.
Według mnie na 100% natchnione to - Apokalipsa, Ewangelia Jana,
No to masz dylemat, bo część treści Apokalipsy to listy (rozdz. 2 i 3).
Chyba założyłeś się z ludźmi z pewnego grona, w kwestii tego kto z was więcej odrzuci pism z kanonu biblijnego, głównie z Nowego Testamentu. Na chwilę obecną jesteś najpewnien niekwestionowanym liderem. Posługując się tą ułomną definicją natchnienia jakiej hołdujesz, to i nie tylko Apokalipsę ze względu na zawartość w niej listów należy odrzucić, ale i Ewangelie wg Jana, no bo w końcu z przesłania rozdziału 21 wersetu 24 wynika, że jej treść to nie tyle świadectwo Boże, co świadectwo człowieka, który był naocznym świadkiem ziemskiej działalności Jezusa, i faktycznie nigdzie w niej jej autor nie jest wprost nazwany Apostołem Janem. To tylko wynika z porównania tej Ewangelii z Apokalipsą i Listami Jana.
_________________
RECEPTĄ NA AKTYWNĄ ROLĘ KOŚCIOŁA, JAKĄ MA ON DO SPEŁNIENIA, NIE JEST JEGO REFORMA, DO CZEGO WZYWAŁY KOŚCIOŁY PROTESTANCKIE, ALE POSŁUSZEŃSTWO, DO CZEGO WZYWAŁ KOŚCIÓŁ WCZESNOCHRZEŚCIJAŃSKI.
 
 
bbc-poland 


Wyznanie: Słowianin-Lechita wyznawca Chrystusa
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 18 Lis 2012
Posty: 316
Skąd: Polska
Wysłany: 2015-02-06, 00:12   

.Cyprian. napisał/a:
bbc-poland napisał/a:
.Cyprian. napisał/a:


BBC, czy Ty uznajesz natchnienie pism?


Tak, ale nie wszystkie. Żaden list nie jest pismem natchnionym (Ewangelia Łukasza i Dzieje Apostolskie to też listy ... do Teofila)
Do natchnionych należą pisma tylko tych co byli bezpośrednimi uczniami Jezusa.
Według mnie na 100% natchnione to - Apokalipsa, Ewangelia Jana,


Co do podkreślonego. Też chyba nie jesteś przekonany co do natchnienia ew. Jana, bo jak zacytowałem ew. Jana, to dość ostro zareagowałeś:

bbc-poland TUTAJ napisał/a:

Ewidentny przykład szwindlu podczas przepisywania którejś kopii.
Cytat:

BT - Jana 4:22
Wy czcicie to, czego nie znacie, my czcimy to, co znamy, ponieważ zbawienie bierze początek od Żydów.


A ja myślałem, że zbawienie jest od Boga, że Bóg mnie zbawi a nie Żydzi. Bo o tym jest cała nauka Jezusa. Czyń dobrze i bądź dobry dla innych.

Więc naśladuj Żydów ... kłam, okradaj i morduj, bo ja nie mam zamiaru.

Nie będę się odnosił Cyprianie do twoich wpisów bo i tak po stawisz na swoim nawet gdyby białe było czarnym.

Oczywiście mimo różnicy zdań, nie mam do ciebie żadnej urazy ani wrogości, bo chyba nie oto tu chodzi.


Moim zdaniem BBC, Listy Piotra Ci nie odpowiadają, a w szczególności List 2, z powodu tego wersetu, który już był cytowany, między innymi przeze mnie:

Cytat:

BT - 2 Piotra 3:

(15) a cierpliwość Pana naszego uważajcie za zbawienną, jak to również umiłowany nasz brat Paweł według danej mu mądrości napisał do was,
(16) jak również we wszystkich listach, w których mówi o tym. Są w nich trudne do zrozumienia pewne sprawy, które ludzie niedouczeni i mało utwierdzeni opacznie tłumaczą, tak samo jak i inne Pisma, na własną swoją zgubę.


Wiesz, to smutne, naprawdę smutne. Smutne jest to, że oskarżasz, mówiąc o fałszowaniu, a dowodów nie masz. Szkoda, że sam, na własne życzenie, pozbawiasz się mądrych, natchnionych słów, zawartych w tych Listach.


Cyprianie pytaliście mnie o moją opinie w kwestii Pawła więc ja wyłożyłem. Nikomu nie każę w nią wierzyć. Każdy ma swój rozum więc będzie postępował po swojemu. Z "oskarżaniem" Pawła to przesadziłeś. Przedstawiłem moją interpretacje, tego co jest w pismach. Bardzo chciał bym się mylić.

Ewangelia Jana tak jak wszystkie pisma była wielokrotnie przepisywana a oryginały pism tych w dziwny sposób zawsze znikały. Niektóre zapisy świadczą, że i przy niej majstrowano. Ewangelia Jana jest całkiem inna niż pozostałe. Kiedyś zapytałem żonę którą ewangelię najbardziej ceni - powiedziała bez wahania - Jana.
 
 
bbc-poland 


Wyznanie: Słowianin-Lechita wyznawca Chrystusa
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 18 Lis 2012
Posty: 316
Skąd: Polska
Wysłany: 2015-02-06, 00:20   

Anna01 napisał/a:
bbc-poland
Znalazłam wersety, w których Paweł wyjaśnia swoją pozycję.

1 Koryntian

(3) Przekazałem wam na początku to, co przejąłem; że Chrystus umarł - zgodnie z Pismem - za nasze grzechy, (4) że został pogrzebany, że zmartwychwstał trzeciego dnia, zgodnie z Pismem; (5) i że ukazał się Kefasowi, a potem Dwunastu, (6) później zjawił się więcej niż pięciuset braciom równocześnie; większość z nich żyje dotąd, niektórzy zaś pomarli. (7) Potem ukazał się Jakubowi, później wszystkim apostołom. (8) W końcu, już po wszystkich, ukazał się także i mnie jako poronionemu płodowi. (9) Jestem bowiem najmniejszy ze wszystkich apostołów i niegodzien zwać się apostołem, bo prześladowałem Kościół Boży. (10) Lecz za łaską Boga jestem tym, czym jestem, a dana mi łaska Jego nie okazała się daremna; przeciwnie, pracowałem więcej od nich wszystkich, nie ja, co prawda, lecz łaska Boża ze mną. (11) Tak więc czy to ja, czy inni, tak nauczamy i tak wyście uwierzyli.


Bardzo ładna deklaracja Pawła, lecz chrześcijanie różnych zborów widzieli w naukach Pawła i Piotra różnice. Sam Paweł o tym wspomina.

[1Kor 11/11]
(11) Doniesiono mi bowiem o was, bracia moi, przez ludzi Chloe, że zdarzają się między wami spory. (12) Myślę o tym, co każdy z was mówi: Ja jestem Pawła, a ja Apollosa; ja jestem Kefasa, a ja Chrystusa.
 
 
bbc-poland 


Wyznanie: Słowianin-Lechita wyznawca Chrystusa
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 18 Lis 2012
Posty: 316
Skąd: Polska
Wysłany: 2015-02-06, 00:22   

wit napisał/a:
bbc-poland napisał/a:
Tak, ale nie wszystkie. Żaden list nie jest pismem natchnionym (Ewangelia Łukasza i Dzieje Apostolskie to też listy ... do Teofila)
Do natchnionych należą pisma tylko tych co byli bezpośrednimi uczniami Jezusa.
Według mnie na 100% natchnione to - Apokalipsa, Ewangelia Jana,
No to masz dylemat, bo część treści Apokalipsy to listy (rozdz. 2 i 3).
Chyba założyłeś się z ludźmi z pewnego grona, w kwestii tego kto z was więcej odrzuci pism z kanonu biblijnego, głównie z Nowego Testamentu. Na chwilę obecną jesteś najpewnien niekwestionowanym liderem. Posługując się tą ułomną definicją natchnienia jakiej hołdujesz, to i nie tylko Apokalipsę ze względu na zawartość w niej listów należy odrzucić, ale i Ewangelie wg Jana, no bo w końcu z przesłania rozdziału 21 wersetu 24 wynika, że jej treść to nie tyle świadectwo Boże, co świadectwo człowieka, który był naocznym świadkiem ziemskiej działalności Jezusa, i faktycznie nigdzie w niej jej autor nie jest wprost nazwany Apostołem Janem. To tylko wynika z porównania tej Ewangelii z Apokalipsą i Listami Jana.


Wit, jak szukasz sensacji, to źle trafiłeś. Apokalipsa to tekst proroczy - Pisanie listów do poszczególnych kościołów to polecenie Jezusa a nie prywatna inicjatywa Jana.
 
 
amiko


Wyznanie: Słowianin
Pomógł: 128 razy
Dołączył: 09 Wrz 2006
Posty: 3492
Wysłany: 2015-02-06, 08:05   

Podstawowym zadaniem Pawła było głoszenie ewangelii chrystusowej,o obecnym w nas wszystkich Chrystusie
Obecnie żaden kościół jej nie głosi

Głoszenie ewangelii chrystusowej,Paweł uważał za swoje podstawowe zadanie.Z jakiego powodu współcześni "złodzieje i zbójcy" (Jan 10.8) zastępujący Chrystusa,nie chcą głosić tej ewangelii?

W 2013 r napisałem o tym temat:Z JAKIEGO POWODU OBECNIE ŻADEN KOŚCIÓŁ NIE GŁOSI EWANGELII CHRYSTUSOWEJ O OBECNYM W NAS WSZYSTKICH CHRYSTUSIE,KTÓRĄ GŁOSIŁ PAWEŁ I APOSTOŁOWIE? LINK
_________________
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.
 
 
KobietaZMagdali 


Wyznanie: katoliczka
Pomogła: 235 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 12 Sty 2014
Posty: 2125
Skąd: ze wsi :)
Wysłany: 2015-02-08, 23:33   

Dokument odpowiadający na zarzuty o wobec Pawła z uwzględnieniem pism wczesnochrześcijańskich:

https://www.youtube.com/watch?v=u01H1Od-Jg0

Niestety po angielsku
_________________
„Odpędzanie wilków, zagrażających Bożej owczarni, jest na pewno czymś chwalebnym, ale czyni się to modlitwą, przykładem życia, głoszeniem słowa Bożego i przekonywaniem -- a nie poprzez zadawanie gwałtu. Gwałt zadawany w obronie prawdy nie tylko krzywdzi konkretnych ludzi, ale kompromituje prawdę, ci zaś, którzy się do niego uciekają, choć ich intencją było odpędzenie wilków, sami się w wilków przemieniają.”

http://www.youtube.com/watch?v=l_lp-owKS6E
 
 
wit
Wyznawca Istniejącego


Pomógł: 50 razy
Dołączył: 19 Maj 2006
Posty: 3796
Skąd: grudziądz
Wysłany: 2015-02-15, 10:27   

bbc-poland napisał/a:
Wit, jak szukasz sensacji, to źle trafiłeś. Apokalipsa to tekst proroczy - Pisanie listów do poszczególnych kościołów to polecenie Jezusa a nie prywatna inicjatywa Jana.
Z nas dwojga to raczej Ty szukasz sensacji podważając fundament chrześcijaństwa i autorytet Męża Bożego jakim był Apostoł Paweł.
Listy apostolskie nie były prywatną inicjatywą żadnego z Apostołów, ale wynikały z polecenia Chrystusa, z tej racji, że powstały one za sprawą natchnienia od Boga, czyli inspiracji Bożej.
_________________
RECEPTĄ NA AKTYWNĄ ROLĘ KOŚCIOŁA, JAKĄ MA ON DO SPEŁNIENIA, NIE JEST JEGO REFORMA, DO CZEGO WZYWAŁY KOŚCIOŁY PROTESTANCKIE, ALE POSŁUSZEŃSTWO, DO CZEGO WZYWAŁ KOŚCIÓŁ WCZESNOCHRZEŚCIJAŃSKI.
 
 
Elius

Wyznanie: Moim Panem jest Isus.
Pomógł: 65 razy
Dołączył: 08 Paź 2009
Posty: 2037
Skąd: Miasto święte.Druga brama od południa.
Wysłany: 2015-02-15, 17:04   

KobietaZMagdali napisał/a:
Dokument odpowiadający na zarzuty o wobec Pawła z uwzględnieniem pism wczesnochrześcijańskich:

https://www.youtube.com/watch?v=u01H1Od-Jg0

Niestety po angielsku

Kiepska argumentacja,mogliby sie bardziej wysilic.
 
 
Elius

Wyznanie: Moim Panem jest Isus.
Pomógł: 65 razy
Dołączył: 08 Paź 2009
Posty: 2037
Skąd: Miasto święte.Druga brama od południa.
Wysłany: 2015-02-15, 17:05   

wit napisał/a:
Listy apostolskie nie były prywatną inicjatywą żadnego z Apostołów, ale wynikały z polecenia Chrystusa, z tej racji, że powstały one za sprawą natchnienia od Boga, czyli inspiracji Bożej.

Tylko jakoś dziwnym trafem ,nie zgadzaja sie z nauka Chrystusa,ale to szczegół.,zapewne.
 
 
KobietaZMagdali 


Wyznanie: katoliczka
Pomogła: 235 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 12 Sty 2014
Posty: 2125
Skąd: ze wsi :)
Wysłany: 2015-02-15, 17:07   

Elius, czego wg Ciebie brakuje?
_________________
„Odpędzanie wilków, zagrażających Bożej owczarni, jest na pewno czymś chwalebnym, ale czyni się to modlitwą, przykładem życia, głoszeniem słowa Bożego i przekonywaniem -- a nie poprzez zadawanie gwałtu. Gwałt zadawany w obronie prawdy nie tylko krzywdzi konkretnych ludzi, ale kompromituje prawdę, ci zaś, którzy się do niego uciekają, choć ich intencją było odpędzenie wilków, sami się w wilków przemieniają.”

http://www.youtube.com/watch?v=l_lp-owKS6E
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 11