Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
DZIEŃ ŚWIĘTY

Który dzień w tygodniu jest dniem świętym?
Sobota.
51%
 51%  [ 17 ]
Niedziela.
27%
 27%  [ 9 ]
Inny dzień.
21%
 21%  [ 7 ]
Głosowań: 33
Wszystkich Głosów: 33

Autor Wiadomość
wit
Wyznawca Istniejącego


Pomógł: 50 razy
Dołączył: 19 Maj 2006
Posty: 3796
Skąd: grudziądz
Wysłany: 2007-10-06, 21:29   

Miriam napisał/a:

Wit, nie może każdy dzień być święty, bo ludzie muszą pracować, sprzątać, gotować, prać, robić zakupy, itd. itd…

Nie można też powiedzieć, że żaden dzień nie jest święty, po sprzeciwia się to postanowieniu Bożemu, który
sześć dni nakazał pracować, a dnia siódmego, odpocząć od swej pracy.



:mrgreen:

No chwileczkę, przecież to jest ankieta i powinny być uwzględnione wszelkie możliwe opcje. Dopiero w takim przypadku realna byłaby konkretna dyskusja. Równie dobrze mogłyście dać tylko jedną opcję - "sobotę", bo przecież według Was święcenie innego dnia niż sobota sprzeciwia się postanowieniu Bożemu. Więc w takim przypadku głosowanie nie po Waszej myśli nie mogłoby mieć miejsca, skoro jest to rzekomo sprzeczne ze Słowem Bożym.
_________________
RECEPTĄ NA AKTYWNĄ ROLĘ KOŚCIOŁA, JAKĄ MA ON DO SPEŁNIENIA, NIE JEST JEGO REFORMA, DO CZEGO WZYWAŁY KOŚCIOŁY PROTESTANCKIE, ALE POSŁUSZEŃSTWO, DO CZEGO WZYWAŁ KOŚCIÓŁ WCZESNOCHRZEŚCIJAŃSKI.
 
 
Miriam 


Dołączyła: 26 Lip 2006
Posty: 2234
Wysłany: 2007-10-06, 22:25   



Wit napisał: -

Cytat:
No chwileczkę, przecież to jest ankieta i powinny być uwzględnione wszelkie możliwe opcje. Dopiero w takim przypadku realna byłaby konkretna dyskusja.

Zawsze możesz przekazać swoje zdanie na ten temat. :-D


Napisałeś też: -


Cytat:
Równie dobrze mogłyście dać tylko jedną opcję - "sobotę", bo przecież według Was święcenie innego dnia niż sobota sprzeciwia się postanowieniu Bożemu.

Wit, nie według nas, ale według Słowa Bożego, tylko szabat (sobota), jest świętym dniem w tygodniu.

Zgadzasz się z tym :?: :mysli:

 
 
wit
Wyznawca Istniejącego


Pomógł: 50 razy
Dołączył: 19 Maj 2006
Posty: 3796
Skąd: grudziądz
Wysłany: 2007-10-06, 22:28   

Miriam napisał/a:

Czy zgadzasz się z tym :?: :mysli:


Chcesz mnie wciągnąć w dyskusję :?:
_________________
RECEPTĄ NA AKTYWNĄ ROLĘ KOŚCIOŁA, JAKĄ MA ON DO SPEŁNIENIA, NIE JEST JEGO REFORMA, DO CZEGO WZYWAŁY KOŚCIOŁY PROTESTANCKIE, ALE POSŁUSZEŃSTWO, DO CZEGO WZYWAŁ KOŚCIÓŁ WCZESNOCHRZEŚCIJAŃSKI.
 
 
kansyheniek 


Pomógł: 55 razy
Dołączył: 22 Wrz 2007
Posty: 2459
Skąd: Kleve,Niemcy
Wysłany: 2007-10-06, 22:30   

Watpie zeby sie z tym zgodzil :!:

Jesli sie zgodzi bede wygladal tak: :shock:
_________________
"NIE JEST WAŻNE KTO MA RACJĘ,ALE CO JEST RACJĄ!!!"
 
 
Miriam 


Dołączyła: 26 Lip 2006
Posty: 2234
Wysłany: 2007-10-06, 22:34   



Wit napisał: -


Cytat:
Chcesz mnie wciągnąć w dyskusję :?:

Chcę, abyś przyznał, że dniem świętym w tygodniu jest szabat (sobota).

Bo to jest prawda.

 
 
Miriam 


Dołączyła: 26 Lip 2006
Posty: 2234
Wysłany: 2007-10-06, 22:41   



Kansyheniek napisał: -

Cytat:
Watpie zeby sie z tym zgodzil :!:

Jesli sie zgodzi bede wygladal tak: :shock:

Kansyheniek, a według Ciebie, który dzień w tygodniu jest święty :?: :mysli:

 
 
Maja. 


Dołączyła: 23 Sie 2006
Posty: 2086
Wysłany: 2007-10-06, 23:05   


W 1 Mojż. 2:2-3 czytamy

„A gdy Bóg ukończył w dniu szóstym swe dzieło, nad którym pracował, odpoczął dnia siódmego po całym swym trudzie jaki podjął. Wtedy Bóg pobłogosławił ów siódmy dzień i uczynił go świętym; w tym bowiem dniu odpoczął po całej swej pracy, którą wykonał stwarzając."

Tylko siódmy dzień tygodnia - sobota jest dniem świętym.

Dlatego tak jak Biblia góruje na innymi książkami, a Pan Jezus nad innymi ludźmi, tak sobota góruje nad innymi dniami :-)

 
 
wit
Wyznawca Istniejącego


Pomógł: 50 razy
Dołączył: 19 Maj 2006
Posty: 3796
Skąd: grudziądz
Wysłany: 2007-10-06, 23:18   

Miriam napisał/a:

Chcę, abyś przyznał, że dniem świętym w tygodniu jest szabat (sobota).

Bo to jest prawda. Obrazek


Dyskusja z Tobą jest o tyle ciekawa, że najpierw zadajesz pytanie, a następnie sama na nie odpowiadasz. :-)
_________________
RECEPTĄ NA AKTYWNĄ ROLĘ KOŚCIOŁA, JAKĄ MA ON DO SPEŁNIENIA, NIE JEST JEGO REFORMA, DO CZEGO WZYWAŁY KOŚCIOŁY PROTESTANCKIE, ALE POSŁUSZEŃSTWO, DO CZEGO WZYWAŁ KOŚCIÓŁ WCZESNOCHRZEŚCIJAŃSKI.
 
 
Miriam 


Dołączyła: 26 Lip 2006
Posty: 2234
Wysłany: 2007-10-06, 23:39   

Wit napisał: -

Cytat:
Dyskusja z Tobą jest o tyle ciekawa, że najpierw zadajesz pytanie, a następnie sama na nie odpowiadasz. :-)

Wit, który dzień w tygodniu, uczynił Bóg dniem świętym :?: :mysli:

Czy mógłbyś odpowiedzieć na to pytanie. :-D

 
 
wit
Wyznawca Istniejącego


Pomógł: 50 razy
Dołączył: 19 Maj 2006
Posty: 3796
Skąd: grudziądz
Wysłany: 2007-10-07, 12:03   

Miriam napisał/a:

Wit, który dzień w tygodniu, uczynił Bóg dniem świętym :?: :mysli:

Czy mógłbyś odpowiedzieć na to pytanie. :-D


Przecież już odpowiedziałaś na te pytanie.
_________________
RECEPTĄ NA AKTYWNĄ ROLĘ KOŚCIOŁA, JAKĄ MA ON DO SPEŁNIENIA, NIE JEST JEGO REFORMA, DO CZEGO WZYWAŁY KOŚCIOŁY PROTESTANCKIE, ALE POSŁUSZEŃSTWO, DO CZEGO WZYWAŁ KOŚCIÓŁ WCZESNOCHRZEŚCIJAŃSKI.
 
 
kansyheniek 


Pomógł: 55 razy
Dołączył: 22 Wrz 2007
Posty: 2459
Skąd: Kleve,Niemcy
Wysłany: 2007-10-07, 12:18   

Szabat to swieto Zydowskie tak jak Swieto Namiotow,Swieto,Sw Przasnikow,czy Sw.Purim.
Ja jestem CHRZESCIJANINEM i nie czcze tych swiat.
A tak na marginesie:skoro wedlug was tylko BOG jest SWIETY,to dlaczego macie SWIETY DZIEN?
Przeciez to wyrazna sprzecznosc :-D
POZDRAWIAM :mrgreen:
_________________
"NIE JEST WAŻNE KTO MA RACJĘ,ALE CO JEST RACJĄ!!!"
 
 
Maja. 


Dołączyła: 23 Sie 2006
Posty: 2086
Wysłany: 2007-10-07, 15:33   

Miriam napisała:
Cytat:
Wszystkie osoby, które w ankiecie zaznaczyły opcję, że niedziela jest dniem świętym, prosimy o podanie wersetów biblijnych.

W przeciwnym wypadku będziemy wiedzieli, że nauczacie inaczej niż mówi Słowo Boże.



No i okazuje się, że na zadane przez Miriam pytanie, osoby te milczą :animrumru: :-|

Teraz wszyscy widzimy, że nie nauczają według Słowa Bożego :aaa:


 
 
Maja. 


Dołączyła: 23 Sie 2006
Posty: 2086
Wysłany: 2007-10-07, 16:44   

Kansyheniek:

Cytat:
Szabat to swięto Zydowskie tak jak Swieto Namiotow,Swieto,Sw Przasnikow,czy Sw.Purim.

Szabat to dzień, który Bóg uczynił świętym i ten dzień jest znakiem między Bogiem a Jego ludem. - II Mojż. 31:13-18.
Pamiętajmy, że za święcenie tego dnia, jest ukazane specjalne Boże błogosławieństwo - Iz. 58:13-14


Pan Jezus powiedział:
"Mam i inne owce, które nie są z tej owczarni; również i te muszę przyprowadzić, i głosu mojego
słuchać będą, i będzie jedna owczarnia i jeden Pasterz"
- Ew. Jana 10:16.

Jezus Chrystus chodził wśród Żydów, kiedy mówił, że ma i inne owce, które nie są z tej owczarni, mówił o poganach ( czyli o nas ), i teraz kiedy dołączyliśmy do tej jedynej owczarni, której Pasterzem jest nasz Zbawiciel, powinniśmy słuchać Go, i stosować się do nauk Bożych :idea:

On uczy wszystkich:
„…Jeśli chcesz wejść do żywota przestrzegaj przykazań.” – Ew. Mat. 19:17.
Pan Jezus jest Głową naszego Kościoła, dlatego nie słuchamy nikogo, kto naucza inaczej niż mówi nasz Zbawiciel.



Cytat:
Ja jestem CHRZESCIJANINEM i nie czcze tych swiat.

W Antiochii po raz pierwszy uczniów Chrystusa nazwano chrześcijanami - Dzieje Apostolskie 11:26.
I oni wszyscy, między innymi święcili sobotę, tak jak Bog nakazał.

Przykazania Dekalogu uczą nas podstawowej miłości do do Boga i bliźniego.

Sam Bóg pouczył nas, jak chce, abyśmy Go miłowali.
Dlatego przestępując jedno z pierwszych czterech przykazań nie obrażasz bliźniego, ale samego Boga z nieba.

Kansyheńku, kogo obrażasz, gdy nie święcisz soboty :?:

 
 
Maja. 


Dołączyła: 23 Sie 2006
Posty: 2086
Wysłany: 2007-10-07, 17:38   

Kansyheniek:

Cytat:
A tak na marginesie:skoro wedlug was tylko BOG jest SWIETY,to dlaczego macie SWIETY DZIEN?

Szabat - sobota jest dniem: -

1. Wybranym przez Boga spośród innych dni tygodnia.
2. Pobłogosławionym.
3. I uczyniony dniem świętym.

Sobota jako Boski dzień odpoczynku “ustanowiony dla człowieka” - Mar. 2:27., pozostaje dniem świętym po wszystkie czasy, gdyż wszystko, co zostało uświęcone jest święte, a co pobłogosławione przez Boga - błogosławione na wieki.

"Bo co Ty Panie, pobłogosławisz – mówi Dawid – jest błogosławione na wieki" - 1 Kronk. 17:27.

Bóg nie powiedział, abyśmy święcili dzień, który nam się podoba, lecz wyraźnie określił, który to ma być, siódmy dzień tygodnia - sobota, i tylko za święcenie tego dnia jest ukazane specjalne Boże błogosławieństwo, gdyż jest to Dzień Pański ( Iz. 58:13-14 ), i powinien być poświęcony Bogu.

W V Mojż. 28:15-69 w. mamy ukazane skutki nieposłuszeństwa :aaa:

"Lecz jeżeli nie usłuchasz głosu Pana, Boga twego i nie będziesz pilnie spełniał wszystkich Jego przykazań i ustaw Jego, które ja ci dziś nadaję, to przyjdą na cię te wszystkie przekleństwa i dosięgną cię.

Przeklęty będziesz w mieście i przeklęty będziesz na polu. Przeklęty będzie twój kosz i twoja dzieża. Przeklęte będzie twoje potomstwo i plony twojej ziemi, i rozpłód twojego bydła, i przychówek twoich trzód. Przeklęte będzie twoje wejście i twoje wyjście. Rzuci Pan na Ciebie klątwę, zamieszanie i niepowodzenie w ażdym przedsięwzięciu twoich rąk, które podejmiesz, aż będziesz wytępiony i nagle zginiesz z powodu niegodziwości twoich uczynków, przez które mnie opuściłeś."
- V Mojż. 28,15-20. itd.


w 45 wierszu czytamy:
"Spadną na ciebie te wszystkie przekleństwa i będą cię ścigały, i dosięgną cię, aż zginiesz,
gdyż nie słuchałeś głosu Pana, Boga twego, aby przestrzegać Jego przykazań i ustaw, jakie ci nadał."
itd.

W Ps. 119,21 pisze:
"...przeklęci odstępujący od Twych przykazań!"
Przeklęci czyli ci, którzy będą po lewicy Syna Bożego :aaa:


W Księdze Obj. 22,14; w przekładzie Biblii Gdańskiej czytamy:
"Błogosławieni, którzy czynią przykazania Jego, aby mieli prawo do drzewa żywota, i aby weszli bramami
do miasta"



Przypominam, że Bóg dał swemu ludowi przykazania na górze Synaj.
A teraz Duch Święty wypisuje nam te przykazania na tablicach naszych serc.
Jeżeli nie chcecie być w gronie osób przeklętych przez Pana, to przestrzegajcie wszystkich przykazań Bożych.


W Księgi Obj. 14,12. pisze:
"Tu się okaże wytrwanie świętych, którzy przestrzegają przykazań Bożych i wiary Jezusa "

Kansyheńku, czy Bóg złożył Swój zakon w Twoim wnętrzu i wypisał go na Twoim sercu :?:
Jeżeli tak, to będziesz między innymi święci sobotę :-D

 
 
nike 

Pomogła: 135 razy
Dołączyła: 05 Sie 2006
Posty: 10689
Wysłany: 2007-10-07, 18:01   

Kochane siostrzyczki, Miriam i Maju, Jezus Pan co przybił do krzyża ???????

Czy ściśle mówiąc wypełnił proszę odpowiedzcie a potem porozmawiamy.
_________________
http://biblos.feen.pl/index.php
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 12