Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność. (List do Galatów 5:21-22)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Anna01
2015-03-05, 09:59
Jezus-wymyślony mesjasz
Autor Wiadomość
DominusEl 

Wyznanie: RA-dawca życia a nie śmierci
Wysłany: 2015-03-05, 09:56   Jezus-wymyślony mesjasz

"Starożytni Żydzi nie oczekiwali, mileli zero oczekiwań, że przyszły mesjasz umrze i zmartwychwstanie. To nie było to, co mesjasz miał do zrobienia. Bez względu na specyficzne podejście do mesjasza przez żydów(czy to jako sędzia, potężny kapłan, czy potężny wojownik), wszyscy oczekiwali że będzie to postać wielkiej chwały i mocy, który będzie potężnym władcą Izraela. Jezus napewno nie był tą postacią. Zamiast zniszczyć wroga, Jezus został zniszczony przez wroga aresztowany, torturowany i ukrzyżowany, najbardziej bolesne i publicznie upokarzająca forma śmierci znana Rzymianom. Jezus, w skrócie był po prostu przeciwieństwem tego, co Żydzi oczekiwali od Mesjasza, . "

Bart D. Ehrman, How Jesus Became God: The Exaltation of a Jewish Preacher from Galilee do nabycia w ksiegarni lub na zwierzaczku ;-)

Żydzi oczekiwali mesjasza który przyniesie pokój-moca swoja a nie miecz, nie spelnilo sie ani jedno proroctwo z biblii co do mesjasza a te cytowane przez kosciol to wyrywane z kontekstu cytaty -bajek czesc dalsza
wczoraj chyba na youtube ogladalem wypowiedz jakiegos rabina co mowi ze Mesjasz juz im sie narodzil, no napewno sie narodzil jak juz prawie kontroluja cale finanse swiata , a chrzescijanom szykuje sie juz opowiadanie o antychryscie
otrzasnij sie z tych schizofrenicznych bajek Polaku bo za 10 lat Polski znow juz nie bedzie.
Ostatnio zmieniony przez Anna01 2015-03-05, 10:04, w całości zmieniany 1 raz  

MieczDucha 
Binitarianizm

Wyznanie: Binitarianizm kondycjonalizm anihilacjonizm
Wysłany: 2015-03-05, 11:16   

Żydzi oczekiwali że będą mogli sobie żyć dalej dla grzechu, dla pieniędzy, pożądliwości itd - tak samo dziś większość ludzi na ziemi myśli i postępuje dlatego odrzucają i będą odrzucać Jezusa Zbawiciela.
Wybranie góra 70-80 lat życia dla grzeszenia, fałszywego korzystania z życia i złudnego zbierania wspomnień, które przeminą, a odrzucanie wspaniałej wieczności to tak jakby bezcenny, nieskończony skarb (życie wiecznie - nie 1000 lat, nie miliard lat, ale życie bez końca w nowych, niezniszczalnych ciałach z kochającym Bogiem wśród niewysłowionych wspaniałości) sprzedać za 70-80 złotych (70-80 lat życia). Marna to transakcja, ale bunt i niewiara spowodowana umiłowaniem grzeszenia, pieniędzy i bezbożnego świata sprawia, że większość nienawidzi Jezusa Chrystusa lub gardzi Nim nie żyjąc z Nim w żywej, codziennej relacji, nie chcą być uczniami : "(świat) mnie nienawidzi, bo ja świadczę o nim, że jego uczynki są złe" - Ewangelia Jana 7:7 - Uwspółcześniona Biblia Gdańska ____ "...światłość[JEZUS] przyszła na świat, lecz ludzie bardziej umiłowali ciemność, bo ich uczynki były złe. (20) Każdy bowiem, kto źle czyni, nienawidzi światłości i nie zbliża się do światłości..."- Ewangelia Jana 3:19-20 Biblia Warszawska

buntowników nie przekonają do Jezusa Chrystusa żadne dowody, bo kwestia nie leży w dowodach, ale w niechęci większości ludzi, do porzucenia grzechów. Nie chcą Chrystusa bo nie chcą porzucić swych grzechów. Błędne nauki pana Ehrmana czy podobnych błądzących ludzi będą się mnożyć, nasilać i każdy kto będzie kochał grzeszenie, pieniądze i bezbożny świat ten będzie chętnie posilał się takimi błędnymi naukami i będzie dalej buntował się przeciwko Chrystusowi i będzie odrzucał Jego nauczanie i nauczanie apostołów i pozostałych autorów natchnionych biblijnych Pism.

błędy, fałszywe nauki Barta Ehrmana :arrow: : :arrow: https://www.google.com/se...false+teachings - kto szuka ten znajdzie, buntownicy wybiorą to co im pasuje aby tylko utrzymać status quo dla swych grzechów

"Kto uwierzył wieści naszej, a ramię Pana komu się objawiło? (2) Wyrósł bowiem przed nim jako latorośl i jako korzeń z suchej ziemi. Nie miał postawy ani urody, które by pociągały nasze oczy i nie był to wygląd, który by nam się mógł podobać. (3) Wzgardzony był i opuszczony przez ludzi, mąż boleści, doświadczony w cierpieniu jak ten, przed którym zakrywa się twarz, wzgardzony tak, że nie zważaliśmy na Niego. (4) Lecz on nasze choroby nosił, nasze cierpienia wziął na siebie. A my mniemaliśmy, że jest zraniony, przez Boga zbity i umęczony. (5) Lecz on zraniony jest za występki nasze, starty za winy nasze. Ukarany został dla naszego zbawienia, a jego ranami jesteśmy uleczeni. (6) Wszyscy jak owce zbłądziliśmy, każdy z nas na własną drogę zboczył, a Pan jego dotknął karą za winę nas wszystkich. (7) Znęcano się nad nim, lecz on znosił to w pokorze i nie otworzył swoich ust, jak jagnię na rzeź prowadzone i jak owca przed tymi, którzy ją strzygą, zamilkł i nie otworzył swoich ust. (8) Z więzienia i sądu zabrano go, a któż o jego losie pomyślał? Wyrwano go bowiem z krainy żyjących, za występek mojego ludu śmiertelnie został zraniony. (9) I wyznaczono mu grób wśród bezbożnych i wśród złoczyńców jego mogiłę, chociaż bezprawia nie popełnił ani nie było fałszu na jego ustach. (10) Ale to Panu upodobało się utrapić go cierpieniem. Gdy złoży swoje życie w ofierze, ujrzy potomstwo, będzie żył długo i przez niego wola Pana się spełni. (11) Za mękę swojej duszy ujrzy światło i jego poznaniem się nasyci. Sprawiedliwy mój sługa wielu usprawiedliwi i sam ich winy poniesie. (12) Dlatego dam mu dział wśród wielkich i z mocarzami będzie dzielił łupy za to, że ofiarował na śmierć swoją duszę i do przestępców był zaliczony. On to poniósł grzech wielu i wstawił się za przestępcami. " - Księga Izajasza 53:1-12 Biblia Warszawska

"Przewodnikowi chóru. Na nutę: "Łania w czasie zorzy porannej..." Psalm Dawidowy. (2) Boże mój, Boże mój, czemuś mnie opuścił...? Czemuś tak daleki od wybawienia mego, od słów krzyku mojego? (3) Boże mój! Wołam co dnia, a nie odpowiadasz, I w nocy, a nie mam spokoju. (4) A przecież Ty jesteś święty, Przebywasz w chwałach Izraela. (5) Tobie ufali ojcowie nasi, Ufali i wybawiłeś ich. (6) Do ciebie wołali i ratowałeś ich, Tobie zaufali i nie zawiedli się. (7) Ale ja jestem robakiem, nie człowiekiem, Hańbą ludzi i wzgardą pospólstwa. (8) Wszyscy, którzy mnie widzą, szydzą ze mnie, Wykrzywiają wargi, potrząsają głową: (9) Zaufał Panu, niechże go ratuje! Niech go wybawi, skoro go miłuje!... (10) Tyś mnie wydobył z łona, Uczyniłeś mnie bezpiecznym u piersi matki mojej. (11) Na ciebie byłem zdany od urodzenia. Ty byłeś Bogiem moim od łona matki mojej. (12) Nie oddalaj się ode mnie, bo niedola bliska, Bo nie ma nikogo, kto by pomógł! (13) Otoczyło mnie mnóstwo cielców, Obległy mnie byki Baszanu... (14) Rozwarły na mnie swą paszczę Jak lew, co szarpie i ryczy. (15) Rozlałem się jak woda I rozłączyły się wszystkie kości moje. Serce moje stało się jak wosk, Roztopiło się we wnętrzu moim. (16) Siła moja wyschła jak skorupa, A język mój przylgnął do podniebienia mego I położyłeś mnie w prochu śmierci. (17) Oto psy otoczyły mnie, Osaczyła mnie gromada złośników, Przebodli ręce i nogi moje. (18) Mogę policzyć wszystkie kości moje... Oni przyglądają się, sycą się mym widokiem. (19) Między siebie dzielą szaty moje I o suknię moją los rzucają. (20) Ty zaś, Panie, nie oddalaj się! Mocy moja, pośpiesz mi z pomocą! (21) Ocal duszę moją od miecza, Z psich łap jedyne dobro moje! (22) Wybaw mnie z paszczy lwa I od rogów bawołów... Ty odpowiedziałeś mi! (23) Będę opowiadał imię twoje braciom moim, Będę cię chwalił pośród zgromadzenia. (24) Wy, którzy się boicie Pana, chwalcie go! Wysławiajcie go wszyscy potomkowie Jakuba! Bójcie się go wszyscy potomkowie Izraela! (25) Gdyż nie wzgardził i nie brzydził się nędzą ubogiego Ani nie ukrył przed nim oblicza swego, Lecz gdy wołał do niego, wysłuchał go... (26) Od ciebie pochodzi moja pieśń pochwalna w wielkim zgromadzeniu. Śluby moje spełnię wobec tych, którzy się ciebie boją. (27) Ubodzy jeść będą i nasycą się. Będą chwalić Pana ci, którzy go szukają... Niech serce wasze ożyje na zawsze! (28) Wspomną i nawrócą się do Pana wszystkie krańce ziemi, I pokłonią się przed nim wszystkie rodziny pogan. (29) Bo do Pana należy królestwo, On panuje nad narodami. (30) Tylko jemu oddawać będą cześć wszyscy możni ziemi, Padną przed nim na kolana wszyscy, którzy się w proch obracają, I nie mogą utrzymać się przy życiu. (31) Potomstwo będzie mu służyć, Będzie opowiadać o Panu przyszłemu pokoleniu. (32) Przyjdą i ogłaszać będą sprawiedliwość jego Ludowi, który się urodzi, gdyż tak uczynił. " - (Księga Psalmów 22:1-32, Biblia Warszawska)

" Wesel się bardzo, córko syjońska! Wykrzykuj, córko jeruzalemska! Oto twój król przychodzi do ciebie, sprawiedliwy on i zwycięski, łagodny i jedzie na ośle, na oślęciu, źrebięciu oślicy." - Księga Zachariasza 9:9 BW -

i można wymieniać i wymieniać, ale ani wersety ani największe dowody naukowe, ani nawet gdyby Chrystus się ukazał to buntowników to nie przekona, oni będą dalej się buntować. Do końca nie będą chcieli porzucić grzechu : http://mieczducha888.blog...dne-dowody.html

wielu dzisiejszych niewierzących, grzeszników opamięta się, ale ogólnie świat i bezbożni będą pogrążać się z wraz z upływem czasu w coraz większe zło : http://mieczducha888.blog...sach-konca.html - " A to wiedz, że w ostatecznych dniach nastaną trudne czasy.
2 Ludzie bowiem będą samolubni, chciwi, chełpliwi, pyszni, bluźniący, nieposłuszni rodzicom, niewdzięczni, bezbożni;
3 Bez naturalnej miłości, niedotrzymujący słowa, oszczercy, niepowściągliwi, okrutni, niemiłujący dobrych;
4 Zdrajcy, porywczy, nadęci, miłujący bardziej rozkosze niż Boga;
5 Przybierający pozór pobożności, ale wyrzekający się jej mocy. Takich ludzi unikaj" - 2 list apostoła Pawła do Tymoteusza 3:1-5 Uwspółcześniona Biblia Gdańska :arrow:

antychryst : http://mieczducha888.blog...hrzescijan.html

, BINITARIANIZM : http://biblia.webd.pl/forum/viewtopic.php?t=9634
Ostatnio zmieniony przez MieczDucha 2015-03-05, 11:21, w całości zmieniany 1 raz  

DominusEl 

Wyznanie: RA-dawca życia a nie śmierci
Wysłany: 2015-03-05, 11:21   

hm..... widze ze juz wprawe masz w tym, przeciez ten tekst nie odnosi sie do tego co ja napisalem, na poczatku klamiesz ze zydzi chcieli zyc w grzechu , co za bzdury ,zlituj sie nad soba sam ....

Madziek 
Magda

Pomogła: 1 raz
Wysłany: 2015-03-05, 11:34   Re: Jezus-wymyślony mesjasz

DominusEl napisał/a:

Żydzi oczekiwali mesjasza który przyniesie pokój-moca swoja a nie miecz, nie spelnilo sie ani jedno proroctwo z biblii co do mesjasza a te cytowane przez kosciol to wyrywane z kontekstu cytaty -bajek czesc dalsza
wczoraj chyba na youtube ogladalem wypowiedz jakiegos rabina co mowi ze Mesjasz juz im sie narodzil, no napewno sie narodzil jak juz prawie kontroluja cale finanse swiata , a chrzescijanom szykuje sie juz opowiadanie o antychryscie
otrzasnij sie z tych schizofrenicznych bajek Polaku bo za 10 lat Polski znow juz nie bedzie.

Hm pokój wg Chrześcijanstwa to dopiero w powtórnym przyjściu. A teraz to jest czas na nawrócenie.

keres1372 

Wyznanie: Katolik - Wierz?cy i Praktykuj?cy
Wysłany: 2015-03-05, 16:31   Re: Jezus-wymyślony mesjasz

E tam, muzułmanie przyjdą do nas tak za 30. Więc przeżyjemy, po za tym nie zawsze dostajemy to czego się spodziewamy. Tak samo było z żydami
18 Otó? i Ja tobie powiadam: Ty jeste? Piotr [czyli Ska?a], i na tej Skale zbuduj? Ko?ció? mój, a bramy piekielne go nie przemog?. 19 I tobie dam klucze królestwa niebieskiego; cokolwiek zwi??esz na ziemi, b?dzie zwi?zane w niebie, a co rozwi??esz na ziemi, b?dzie rozwi?zane w niebie".

Odpowiedz do tematu