Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Anna01
2015-03-06, 11:30
dary ducha swietego u ateisty
Autor Wiadomość
DominusEl 


Wyznanie: RA-dawca życia a nie śmierci
Wiek: 46
Dołączył: 22 Mar 2013
Posty: 169
Wysłany: 2015-03-04, 22:29   dary ducha swietego u ateisty

Rozdział 14
"..... Nie zaprzeczam że duchowe doświadczenia są prawdziwe. One mają miejsce na całym swiecie. Zaprzeczam natomiast że są czymś więcej niż doznaniem naszego umysłu. Miałem wiele dowiadczeń religijnych na tym tle i jak chce mogę dalej je dowiadczać. Jako ateista mogę mówić językami i "czuć obecnosć boga". Jestem pewny że Buddysta i wyznawcy Hare Kriszna mają podobne doświadczenia kiedy skandują.Jako Chrzecijanin interpretowałem te odczucia wypływające z rozmyślania o Chrystusie czy mówienie językami jako bezpośrednie oddziaływanie Ducha Świętego. Nawet bez mówienia językami czułem obecność Jezusa, mojego wyimaginowanego przyjaciela.Teraz wydaje się to trochę głupie , jakoże nie ma Boga-a teraz mówię językami raz na kilka lat aby upewnić się że dalej to potrafię- to wiele mi mówi o naszym umyśle. Jesteśmy bardzo kreatywni,obdażeni wyobraźnią i “mistyczni”.......
Fragment książki byłego czołowego głosiciela ewangelicznego w Usa Barker Dan-godless
byl czas kiedy ciemny lud wierzyl ze czlowiek mogl sie zamienic w zwierze, korzystali z tej naiwnosci autorzy biblii, znaczy sludzy tego co wymyslil Lichwe jako zniewolenie ludzi prawych i uczciwych,
 
 
keres1372 


Wyznanie: Katolik - Wierz?cy i Praktykuj?cy
Pomógł: 4 razy
Wiek: 27
Dołączył: 22 Lut 2015
Posty: 278
Wysłany: 2015-03-04, 22:39   Re: dary ducha swietego u ateisty

DominusEl napisał/a:
Rozdział 14
"..... Nie zaprzeczam że duchowe doświadczenia są prawdziwe. One mają miejsce na całym swiecie. Zaprzeczam natomiast że są czymś więcej niż doznaniem naszego umysłu. Miałem wiele dowiadczeń religijnych na tym tle i jak chce mogę dalej je dowiadczać. Jako ateista mogę mówić językami i "czuć obecnosć boga". Jestem pewny że Buddysta i wyznawcy Hare Kriszna mają podobne doświadczenia kiedy skandują.Jako Chrzecijanin interpretowałem te odczucia wypływające z rozmyślania o Chrystusie czy mówienie językami jako bezpośrednie oddziaływanie Ducha Świętego. Nawet bez mówienia językami czułem obecność Jezusa, mojego wyimaginowanego przyjaciela.Teraz wydaje się to trochę głupie , jakoże nie ma Boga-a teraz mówię językami raz na kilka lat aby upewnić się że dalej to potrafię- to wiele mi mówi o naszym umyśle. Jesteśmy bardzo kreatywni,obdażeni wyobraźnią i “mistyczni”.......
Fragment książki byłego czołowego głosiciela ewangelicznego w Usa Barker Dan-godless
byl czas kiedy ciemny lud wierzyl ze czlowiek mogl sie zamienic w zwierze, korzystali z tej naiwnosci autorzy biblii, znaczy sludzy tego co wymyslil Lichwe jako zniewolenie ludzi prawych i uczciwych,


O tak, jedenastu Apostołów wpadło na pomysł.
- Słuchajcie, wymyślmy religię, dzięki której ktoś za ileś tam lat będzie mógł kontrolować ludzi. A 10 z 11 z nas umrze w męczarniach za to. Co wy na to ?
- HURA !!!
_________________
18 Otó? i Ja tobie powiadam: Ty jeste? Piotr [czyli Ska?a], i na tej Skale zbuduj? Ko?ció? mój, a bramy piekielne go nie przemog?. 19 I tobie dam klucze królestwa niebieskiego; cokolwiek zwi??esz na ziemi, b?dzie zwi?zane w niebie, a co rozwi??esz na ziemi, b?dzie rozwi?zane w niebie".
 
 
DominusEl 


Wyznanie: RA-dawca życia a nie śmierci
Wiek: 46
Dołączył: 22 Mar 2013
Posty: 169
Wysłany: 2015-03-04, 22:47   

to jest religia z 4 wieku, z 1 wieku masz 3 slowa wygenerowane przez komputer z ewangelii marka czym sie podniecal Wallace podczas dyskusji z Erhmanem , nie przekonuje mnie to osobiscie;-) natomiast przekonuje mnie fakt iz tekt biblii ewoluowal az do 4 wieku, a jak przekonuje john Allegro wykopaliska znad morza martwego dowodza ze ten Sprawiedliwy co nauczal prawa o ktorym rowniez wzmiankuje Flawiusz nie opowiadal takich bajek jakie maja Chrzescijanie
 
 
Manna z nieba 


Wyznanie: Deizm.Baczna obserwatorka życia.
Pomogła: 304 razy
Dołączyła: 28 Mar 2013
Posty: 3454
Wysłany: 2015-03-04, 23:55   

DominusEl napisał/a:
a jak przekonuje john Allegro wykopaliska znad morza martwego dowodza ze ten Sprawiedliwy co nauczal prawa o ktorym rowniez wzmiankuje Flawiusz nie opowiadal takich bajek jakie maja Chrzescijanie


Dokładnie.
_________________
Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające.
 
 
RN 


Wyznanie: Wiara Naturalna (Deizm)
Pomógł: 310 razy
Dołączył: 25 Paź 2013
Posty: 5125
Skąd: Ziemia Łódzka
Wysłany: 2015-03-05, 00:18   

Tutaj nawet nie chodzi o to, co ten Sprawiedliwy mówił, czy co mówili apostołowie lub sam Jezus.
Coby nie mówili, mówili od siebie, czego dowodem jest tak ''klarowna'' Biblia.
To jest tak jak na forum, niby wiele osób mówi o tym samym, ale jednak każdy trochę inaczej i teraz ktoś przychodzi i mówi zbierzmy to wszystko razem i wierzmy, że to wszystko jest prawdziwe i nieomylne.
Tak się przecież nie da.
Najgorzej jednak, jak ktos snuje swoje wyobrażenia o rzeczach, które człowiek wiedzieć nie może. Snuje, wykorzystuje innych i jeszcze przy tym zachowuje powagę.
_________________
JESZCZE SIĘ TAKI NIE NARODZIŁ, CO BY OPOWIEŚCI BIBLIJNE POGODZIŁ
 
 
keres1372 


Wyznanie: Katolik - Wierz?cy i Praktykuj?cy
Pomógł: 4 razy
Wiek: 27
Dołączył: 22 Lut 2015
Posty: 278
Wysłany: 2015-03-05, 12:04   

DominusEl napisał/a:
to jest religia z 4 wieku, z 1 wieku masz 3 slowa wygenerowane przez komputer z ewangelii marka czym sie podniecal Wallace podczas dyskusji z Erhmanem , nie przekonuje mnie to osobiscie;-) natomiast przekonuje mnie fakt iz tekt biblii ewoluowal az do 4 wieku, a jak przekonuje john Allegro wykopaliska znad morza martwego dowodza ze ten Sprawiedliwy co nauczal prawa o ktorym rowniez wzmiankuje Flawiusz nie opowiadal takich bajek jakie maja Chrzescijanie


To religia z I wieku, nawet Flawiusz mówi o chrześcijanach i Jezusie. Najstarsze fragmenty z ewangelii są z 80 n.e. Fakt czasem coś się zmieni, ale sens jest ten sam.
_________________
18 Otó? i Ja tobie powiadam: Ty jeste? Piotr [czyli Ska?a], i na tej Skale zbuduj? Ko?ció? mój, a bramy piekielne go nie przemog?. 19 I tobie dam klucze królestwa niebieskiego; cokolwiek zwi??esz na ziemi, b?dzie zwi?zane w niebie, a co rozwi??esz na ziemi, b?dzie rozwi?zane w niebie".
 
 
DominusEl 


Wyznanie: RA-dawca życia a nie śmierci
Wiek: 46
Dołączył: 22 Mar 2013
Posty: 169
Wysłany: 2015-03-05, 12:53   

a widze po wieku ze mlody i naiwny jestes ten werset u Flawiusza ktory mowi ze jezus byl chrystusem to oszustwo kazdy o tym wie ,tak najwidoczniej duch swiety dzialal ten od boga Jahwe oczywiscie ;-)
 
 
Madziek 
Magda

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 26 Lut 2015
Posty: 97
Wysłany: 2015-03-05, 12:58   

DominusEl napisał/a:
a widze po wieku ze mlody i naiwny jestes ten werset u Flawiusza ktory mowi ze jezus byl chrystusem to oszustwo kazdy o tym wie ,tak najwidoczniej duch swiety dzialal ten od boga Jahwe oczywiscie ;-)

A chciałabym tak sie zapytać czy ateizm jest racjonalny? Bo po twoich wypowiedziach można wnioskować, że kierujesz się emocjami.
A czy wierzysz, że Bóg istnieje?
_________________
1.Kor 8 2-3
"Gdyby ktoś mniemał, że coś "wie", to jeszcze nie wie, jak wiedzieć należy. Jeżeli zaś ktoś miłuje Boga, ten jest również uznany przez Bog."
 
 
DominusEl 


Wyznanie: RA-dawca życia a nie śmierci
Wiek: 46
Dołączył: 22 Mar 2013
Posty: 169
Wysłany: 2015-03-05, 13:19   

ja wierze w Boga kto powiedzial ze nie , tylko nie toleruje bajek zydowskich
Bog ten doskonaly architekt swiata nie mogl piekna wymalowac na twarzy kobiecej i zarazem kazac jej chorowac na jakas nieuleczalna chorobe cale zycie,
dzis juz wiemy ze smierc mamy zaprogramowana i odwocenie tego procesu moze juz nastapic w nastepnej dekadzie, Pytanie powstaje czy ten ktory skrocil nam te zycie na ziemi jest architektem kodu dna czy poprostu ukradl go sobie gdzies i wyczynia swoje podboje na planecie ziemia majac przy tym moze jakis sadystyczny ubaw?
 
 
RN 


Wyznanie: Wiara Naturalna (Deizm)
Pomógł: 310 razy
Dołączył: 25 Paź 2013
Posty: 5125
Skąd: Ziemia Łódzka
Wysłany: 2015-03-05, 13:40   

DominusEl napisał/a:
ja wierze w Boga kto powiedzial ze nie , tylko nie toleruje bajek zydowskich
Bog ten doskonaly architekt swiata nie mogl piekna wymalowac na twarzy kobiecej i zarazem kazac jej chorowac na jakas nieuleczalna chorobe cale zycie,
dzis juz wiemy ze smierc mamy zaprogramowana i odwocenie tego procesu moze juz nastapic w nastepnej dekadzie, Pytanie powstaje czy ten ktory skrocil nam te zycie na ziemi jest architektem kodu dna czy poprostu ukradl go sobie gdzies i wyczynia swoje podboje na planecie ziemia majac przy tym moze jakis sadystyczny ubaw?


Śmierć jest ochroną dla następnych pokoleń.
Nieśmiertelność na ziemi to nęcąca oferta, ale dopóki człowiek nie poszerzy swego rewiru z warunkami na przetrwanie, to pokonanie śmierci stanie się początkiem końca.
_________________
JESZCZE SIĘ TAKI NIE NARODZIŁ, CO BY OPOWIEŚCI BIBLIJNE POGODZIŁ
 
 
ShadowLady86 
Administrator


Wyznanie: Chrześcijanin
Pomogła: 273 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 14 Sty 2012
Posty: 4440
Wysłany: 2015-03-05, 14:00   

DominusEl napisał/a:
a widze po wieku ze mlody i naiwny jestes ten werset u Flawiusza ktory mowi ze jezus byl chrystusem to oszustwo kazdy o tym wie ,tak najwidoczniej duch swiety dzialal ten od boga Jahwe oczywiscie ;-)


Wstawka "zwany Chrystusem" po Jezusie rzeczywiście może być dopiskiem. Jest kilka prac na ten temat i raczej uważa się ten fragment za Chrześcijańską interpolację. Nie mniej jest potwierdzone, że istniał Jakub (Sprawiedliwy), który miał słynnego brata o imieniu Jezus. Po pierwsze, sam Flawiusz wzmiankuje o takim Jakubie. Po drugie, odnaleziono ossarium Jakuba, na którym po aramejsku napisano: Jakub, syn Józefa, brat Jezusa. Pisanie o ojcu mężczyzny było czymś zwyczajnym. Natomiast wzmianka o bracie jest nietypowa. Owy Jezus musiał być kimś znanym.
_________________
1.Ludzie są głupi: niemal we wszystko uwierzą, bo chcą, żeby to była prawda, lub dlatego, że się obawiają, iż może to być prawda.
2.Najlepsze intencje mogą spowodować największe szkody.
3.Uczucia rządzą rozumem.
4.W przebaczeniu tkwi magia, która uzdrawia. W przebaczeniu, które dajesz, a zwłaszcza w tym, które uzyskujesz.
5.Zważaj na to, co ludzie czynią, a nie tylko na ich słowa, bo czyny zdradzą kłamstwo.
6.Możesz się podporządkować wyłącznie władzy rozumu. [...]



 
 
Dezerter 


Wyznanie: chrześcijanin
Pomógł: 224 razy
Dołączył: 16 Sie 2009
Posty: 3640
Skąd: Inowrocław
Wysłany: 2015-03-05, 21:21   

ShadowLady86 napisał/a:
DominusEl napisał/a:
a widze po wieku ze mlody i naiwny jestes ten werset u Flawiusza ktory mowi ze jezus byl chrystusem to oszustwo kazdy o tym wie ,tak najwidoczniej duch swiety dzialal ten od boga Jahwe oczywiscie ;-)


Wstawka "zwany Chrystusem" po Jezusie rzeczywiście może być dopiskiem. Jest kilka prac na ten temat i raczej uważa się ten fragment za Chrześcijańską interpolację. Nie mniej jest potwierdzone, że istniał Jakub (Sprawiedliwy), który miał słynnego brata o imieniu Jezus. Po pierwsze, sam Flawiusz wzmiankuje o takim Jakubie. Po drugie, odnaleziono ossarium Jakuba, na którym po aramejsku napisano: Jakub, syn Józefa, brat Jezusa. Pisanie o ojcu mężczyzny było czymś zwyczajnym. Natomiast wzmianka o bracie jest nietypowa. Owy Jezus musiał być kimś znanym.

jestem tego samego zdania
Z II i III wieku mamy już cały NT
więc gatki o IV wieku można między bajki włożyć ;-)
DominusEl napisał/a:
"..... Nie zaprzeczam że duchowe doświadczenia są prawdziwe. One mają miejsce na całym swiecie. Zaprzeczam natomiast że są czymś więcej niż doznaniem naszego umysłu. Miałem wiele dowiadczeń religijnych na tym tle i jak chce mogę dalej je dowiadczać. Jako ateista mogę mówić językami i "czuć obecnosć boga". Jestem pewny że Buddysta i wyznawcy Hare Kriszna mają podobne doświadczenia kiedy skandują.Jako Chrzecijanin interpretowałem te odczucia wypływające z rozmyślania o Chrystusie czy mówienie językami jako bezpośrednie oddziaływanie Ducha Świętego.

Skoro Bóg istnieje - nawet ty w to wierzysz, to doświadczać i odczuwać może go KAŻDY !
jest wiele przykładów nawróceń - pod wpływem bezpośredniej "ingerencji", czy doświadczenia Boga u ateistów, innowierców, bardzo grzesznych zwyrodnialców
- więc nic nie udowodniłeś
dar języków nie jest dowodem jak to napisałeś " jako bezpośrednie oddziaływanie Ducha Świętego."
jest to raczej dar, umiejętność, która raz dana - to tak jak z jadzą na rowerze, tego się nie zapomina
Nie ma żadnych dogmatycznych twierdzeń przynajmniej KRK, że jest to "bezpośrednie oddziaływanie Ducha Świętego"
- niektórzy nazywają to językiem anielskim
jeśli chodzi o moją opinię, to jest to dość niepewny i kontrowersyjny dar - ja go nie mam, chociaż powinienem mieć i bardzo się o to starałem
nie czuje się przez to gorszy, ale i tych co mają ten dar za takich nie uważam, ale za bliższych Duchowi Św też nie ;-)
w innych religiach też są "ziarna prawdy" - jak naucza Kościół, bo Bóg stworzył wszystkich ludzi, Jezus umarł za wszystkich i Duch wieje gdzie chce - może i tego ateisty nie skreślił jeszcze do końca, może Ojciec i na niego ciągle czeka z otwartymi ramionami i wypatruje, wypatruje ...
szalom
_________________
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie
http://zchrystusem.pl/
 
 
DominusEl 


Wyznanie: RA-dawca życia a nie śmierci
Wiek: 46
Dołączył: 22 Mar 2013
Posty: 169
Wysłany: 2015-03-05, 21:46   

Z II wieku juz mamy caly nowy testament ? nie wiesz o czym piszesz a ja nie mam zamiaru udzielac sie w jalowa dyskusje, ale napewno z jakims muzulmaninem by bys mial owocna rozmowe, takie same fundamenty ;-)
 
 
Dezerter 


Wyznanie: chrześcijanin
Pomógł: 224 razy
Dołączył: 16 Sie 2009
Posty: 3640
Skąd: Inowrocław
Wysłany: 2015-03-05, 21:52   

DominusEl napisał/a:
Z II wieku juz mamy caly nowy testament ? nie wiesz o czym piszesz a ja nie mam zamiaru udzielac sie w jalowa dyskusje, ale napewno z jakims muzulmaninem by bys mial owocna rozmowe, takie same fundamenty ;-)

kłopoty ze wokiem, czy brak umiejętności czytania ze zrozumienie?
pomogę więc i napisze jeszcze raz - może większymi literami...

Cytat:
Z II i III wieku mamy już cały NT
więc gatki o IV wieku można między bajki włożyć
_________________
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie
http://zchrystusem.pl/
 
 
DominusEl 


Wyznanie: RA-dawca życia a nie śmierci
Wiek: 46
Dołączył: 22 Mar 2013
Posty: 169
Wysłany: 2015-03-05, 21:57   

II a III wiek to sto lat roznicy, moze sie zdecyduj ktory? sprawdz czy czasem w kieszeni weza nie masz ;-)
pozatym forma tego zdania jest nielogiczna no ale rozumie to taka choroba ;-) tak samo maja muzulmanie -glowa do gory da sie z tym w koncu zyc ;-)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 11