Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Dobra Nowina
Autor Wiadomość
Czernin 
Catholic


Wyznanie: Kościół Rzymsko-Katolicki
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 06 Wrz 2013
Posty: 53
Skąd: Mazowsze
Wysłany: 2015-04-24, 17:24   Dobra Nowina

Zamieszczam temat zgodny z regulaminem.

http://www.dobra-nowina.czo.pl/ - Forum katolickie dla ludzi szukających Boga. Skupia ono internetową społeczność katolicką, ludzi niewierzących, jak i innych wyznań. Można tutaj porozmawiać na różne tematy wiary katolickiej. Zapraszam Was gorąco do rejestracji i aktywności.

Forum powstało 13 kwietnia, mamy 12 użytkowników, 239 postów w 39 tematach.
_________________
Wiele jest wiar w człowieczym życiu, wiele jest dróg lecz jeden Bóg, jeden jedyny niezastąpiony tak jak i Jego Syn i Duch.
Nie ulegaj na uczuciach! Źródłem pewności jest obietnica zawarta w Słowie Bożym.
 
 
 
Bobo 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 13647
Wysłany: 2015-04-28, 14:29   

Czernin napisał/a:
Skupia ono internetową społeczność katolicką, ludzi niewierzących, jak i innych wyznań. Można tutaj porozmawiać na różne tematy wiary katolickiej. Zapraszam Was gorąco do rejestracji i aktywności.


No a czy tutaj o tym samym się nie dyskutuje? :roll:
Katolicy propagują swój pogląd i wierzenia tutaj podobnie jak gdzie indziej.
_________________
Oszołomstwu mówię NIE!
 
 
Elius

Wyznanie: Moim Panem jest Isus.
Pomógł: 65 razy
Dołączył: 08 Paź 2009
Posty: 2037
Skąd: Miasto święte.Druga brama od południa.
Wysłany: 2015-04-28, 16:53   

jak Bobo nie ma odpowiedzi,to jednak ma pomidor
 
 
ZAMOS 
Lach

Pomógł: 76 razy
Wiek: 67
Dołączył: 19 Paź 2012
Posty: 2102
Skąd: Wieś pod Warszawą
Wysłany: 2015-05-02, 09:29   Re: Dobra Nowina

Czernin napisał/a:
Zamieszczam temat zgodny z regulaminem.

http://www.dobra-nowina.czo.pl/ - Forum katolickie dla ludzi szukających Boga. Skupia ono internetową społeczność katolicką, ludzi niewierzących, jak i innych wyznań. Można tutaj porozmawiać na różne tematy wiary katolickiej. Zapraszam Was gorąco do rejestracji i aktywności.

Forum powstało 13 kwietnia, mamy 12 użytkowników, 239 postów w 39 tematach.

To forum zaczyna się nauką przewodnią "UWAGA!!! Zarabiaj na oglądaniu reklam! - to działa!" tak więc wszystko jak w krk, gdzie cały ten kościół kręci się wokół tego ile jeszcze na czym można wyciągnąć kasy, ale zarabianie na reklamach w sposób jaki nam zapodaje Czernin to naiwność. Mam jeszcze pytanie. Otóż piszesz ilu to tam jest użytkowników, ale nie piszesz ilu to twoje wcielenia?
 
 
Czernin 
Catholic


Wyznanie: Kościół Rzymsko-Katolicki
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 06 Wrz 2013
Posty: 53
Skąd: Mazowsze
Wysłany: 2015-05-02, 17:36   

Bobo, tylko wiesz, tutaj jest forum biblijne, gdzie czasami atmosfera nie jest zbyt wesoła, dobra nowina to forum katolickie, to duża różnica.

Zamos, To należy kierować do administratora hostingu na którym stoi forum dobra nowina, nie do mnie, ja tych reklam nie włączam. Reszty nie będę komentował.

ZAMOS napisał/a:
Otóż piszesz ilu to tam jest użytkowników, ale nie piszesz ilu to twoje wcielenia?


Pewnie trochę tego jest, zależy w której głowie poszukasz. :-P :mrgreen:
_________________
Wiele jest wiar w człowieczym życiu, wiele jest dróg lecz jeden Bóg, jeden jedyny niezastąpiony tak jak i Jego Syn i Duch.
Nie ulegaj na uczuciach! Źródłem pewności jest obietnica zawarta w Słowie Bożym.
 
 
 
ZAMOS 
Lach

Pomógł: 76 razy
Wiek: 67
Dołączył: 19 Paź 2012
Posty: 2102
Skąd: Wieś pod Warszawą
Wysłany: 2015-05-03, 06:18   

Czernin napisał/a:
utaj jest forum biblijne, gdzie czasami atmosfera nie jest zbyt wesoła, dobra nowina to forum katolickie, to duża różnica.

Nie wiem po co tu zaglądasz jak nie pasuje ci atmosfera, czy ludzie tu piszący. Co tak wyjątkowego jest w tym, że jakieś forum jest katolickie? No i na koniec zapytam czy katolicy to nigdy się nie kłócą? Zawsze i we wszystkim są zgodni? Czy katolicy mają monopol na prawdę i wiarę jak ŚJ? Czy jak ktoś nie zgadza się z tym co głosi krk, czy ŚJ to jest kimś gorszym? Takich i podobnych pytań mam więcej i rad bym otrzymał na nie odpowiedź.
 
 
Czernin 
Catholic


Wyznanie: Kościół Rzymsko-Katolicki
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 06 Wrz 2013
Posty: 53
Skąd: Mazowsze
Wysłany: 2015-05-04, 22:46   

ZAMOS napisał/a:
Nie wiem po co tu zaglądasz jak nie pasuje ci atmosfera, czy ludzie tu piszący.


Bo interesuję mnie wiara, Biblia. Ludzie piszący pasują mi bo nie mogą mi nie pasować, jednak nie pasuje mi do końca nastawienie niektórych do siebie.

ZAMOS napisał/a:
Co tak wyjątkowego jest w tym, że jakieś forum jest katolickie?


Właśnie wyjątkowość jest taka, że jest to właśnie forum katolickie, dla mnie taka różnica.

ZAMOS napisał/a:
No i na koniec zapytam czy katolicy to nigdy się nie kłócą? Zawsze i we wszystkim są zgodni?


Kłócą się kłócą, jednak nie widziałem na szczęście kłótni katolików np. na forum katolickim w internecie, szczerze.

ZAMOS napisał/a:
Czy jak ktoś nie zgadza się z tym co głosi krk, czy ŚJ to jest kimś gorszym?


Każdy ma swoje własne zdanie, swoje unikalne patrzenie na świat, także jeśli nikogo nie morduję, nie wyrządza krzywdy dlaczego miałoby być kimś gorszym?

ZAMOS napisał/a:
Czy katolicy mają monopol na prawdę i wiarę jak ŚJ?


Pytanie sobie trzeba zadać, co to jest prawda, i dla kogo ta prawda jest prawdą.

Monopol na prawdę przejawia się w sprawach nadprzyrodzonych (dotyczących Boga, Jego natury, spraw życia po śmierci) oraz spraw moralnych.
_________________
Wiele jest wiar w człowieczym życiu, wiele jest dróg lecz jeden Bóg, jeden jedyny niezastąpiony tak jak i Jego Syn i Duch.
Nie ulegaj na uczuciach! Źródłem pewności jest obietnica zawarta w Słowie Bożym.
 
 
 
ZAMOS 
Lach

Pomógł: 76 razy
Wiek: 67
Dołączył: 19 Paź 2012
Posty: 2102
Skąd: Wieś pod Warszawą
Wysłany: 2015-05-07, 19:08   

Czernin napisał/a:
Pytanie sobie trzeba zadać, co to jest prawda, i dla kogo ta prawda jest prawdą.

Prawda jest wtedy gdy się wie jak sprawy się kiedyś miały i dzisiaj mają. Niestety historię i prawdę pisali zwycięzcy, swoją "prawdę", która nic z Bogiem i Jezusem wspólnego nie miała i nie ma do dzisiaj.
Czernin napisał/a:
Monopol na prawdę przejawia się w sprawach nadprzyrodzonych (dotyczących Boga, Jego natury, spraw życia po śmierci)

Tu naprawdę mnie ubawiłeś. szczególnie o tych sprawach nadprzyrodzonych, które są okultyzmem, a nie Boską PRAWDĄ. Natomiast z tą śmiercią to trochę racji masz. KRK śmierci "trochę" na świecie rozsiało.
Czernin napisał/a:
oraz spraw moralnych.

Po tym twoim tekście zapewne całe już forum się ubawi. Moralność w krk? Mógłbyś chociaż napisać, że o moralności tylko mówicie parafianom.
 
 
Bobo 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 13647
Wysłany: 2015-05-07, 20:41   

Czernin napisał/a:
Bobo, tylko wiesz, tutaj jest forum biblijne, gdzie czasami atmosfera nie jest zbyt wesoła, dobra nowina to forum katolickie, to duża różnica.


A na czym ta różnica polega?
_________________
Oszołomstwu mówię NIE!
 
 
ZAMOS 
Lach

Pomógł: 76 razy
Wiek: 67
Dołączył: 19 Paź 2012
Posty: 2102
Skąd: Wieś pod Warszawą
Wysłany: 2015-05-10, 10:23   

Bobo napisał/a:
A na czym ta różnica polega?

Tam musisz być po stronie papistów i nie możesz odejść nawet na milimetr od ich dogmatów i ustalonej hierarchii. Nauczą cie całować po rękach proboszcza, biskupów i klęczeć przed każdym papieżem bez względu czy żyje, czy już dawno o nim świat zapomniał. Oni ci przypomną. Ponadto dowiesz się jakim to jesteś grzesznikiem jak zapytasz o coś co ich drażni.
 
 
KobietaZMagdali 


Wyznanie: katoliczka
Pomogła: 235 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 12 Sty 2014
Posty: 2125
Skąd: ze wsi :)
Wysłany: 2015-05-17, 23:28   

ZAMOS napisał/a:
Po tym twoim tekście zapewne całe już forum się ubawi. Moralność w krk? Mógłbyś chociaż napisać, że o moralności tylko mówicie parafianom.


Chciałabym wiedzieć jakim prawem zarzucasz mi, czerninowi, dezerterowi oraz naszym rodzinom i bliskim brak moralności. Co daje Ci prawo ośmieszać nas? Szanowałam Cię, bo myślałam, że szanujesz ludzi mimo różnicy poglądów. Mocno się pomyliłam.
_________________
„Odpędzanie wilków, zagrażających Bożej owczarni, jest na pewno czymś chwalebnym, ale czyni się to modlitwą, przykładem życia, głoszeniem słowa Bożego i przekonywaniem -- a nie poprzez zadawanie gwałtu. Gwałt zadawany w obronie prawdy nie tylko krzywdzi konkretnych ludzi, ale kompromituje prawdę, ci zaś, którzy się do niego uciekają, choć ich intencją było odpędzenie wilków, sami się w wilków przemieniają.”

http://www.youtube.com/watch?v=l_lp-owKS6E
 
 
Dezerter 


Wyznanie: chrześcijanin
Pomógł: 224 razy
Dołączył: 16 Sie 2009
Posty: 3640
Skąd: Inowrocław
Wysłany: 2015-05-19, 19:30   

KobietaZMagdali napisał/a:
ZAMOS napisał/a:
Po tym twoim tekście zapewne całe już forum się ubawi. Moralność w krk? Mógłbyś chociaż napisać, że o moralności tylko mówicie parafianom.


Chciałabym wiedzieć jakim prawem zarzucasz mi, czerninowi, dezerterowi oraz naszym rodzinom i bliskim brak moralności. Co daje Ci prawo ośmieszać nas? Szanowałam Cię, bo myślałam, że szanujesz ludzi mimo różnicy poglądów. Mocno się pomyliłam.

dlatego od dawna mam go w ignorze :-( sam sobie na to zapracował
ja znam wielu ludzi z mojej parafii, żyjących moralnie i mogę o tym głośno zaświadczyć
znam również wielu ludzi z mojej parafii żyjących niemoralnie i również mogę o tym głośno zaświadczyć
tylko, że tych moralnych spotykam bardzo często w kościele, a tych drugich częściej w sklepie lub autobusie - są to tak zwani (tu cytuję gazety katolickie lub księży) :
katolicy bezobjawowi, katolicy kucani, katolicy pasterkowi lub wielkanocni (znani zazwyczaj ze święconki).
tak ja to widzę ze środka - więc mądry przyjmie do wiadomości i zrewiduje swoje poglądy, a pyszałek wie lepiej więc kończę ;-)
ale wszystkim czytającym życzę wiele Łask i Błogosławieństw od Boga Najwyższego
szalom
_________________
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie
http://zchrystusem.pl/
 
 
ZAMOS 
Lach

Pomógł: 76 razy
Wiek: 67
Dołączył: 19 Paź 2012
Posty: 2102
Skąd: Wieś pod Warszawą
Wysłany: 2015-05-23, 07:34   

KobietaZMagdali napisał/a:
ZAMOS napisał/a:
Po tym twoim tekście zapewne całe już forum się ubawi. Moralność w krk? Mógłbyś chociaż napisać, że o moralności tylko mówicie parafianom.


Chciałabym wiedzieć jakim prawem zarzucasz mi, czerninowi, dezerterowi oraz naszym rodzinom i bliskim brak moralności. Co daje Ci prawo ośmieszać nas? Szanowałam Cię, bo myślałam, że szanujesz ludzi mimo różnicy poglądów. Mocno się pomyliłam.

Jak zwykle nad interpretujesz to co napisałem, tak więc prostuję, że prawa osądzania ciebie faktycznie nie posiadam, ani o nie nie zabiegam. Pisząc delikatnie mówiąc o kiepskiej moralności w krk jak dobrze wiesz nie miałem na myśli konkretnych ludzi, a wśród nich zapewne i przykładnych moralnie. Nie trzeba się specjalnie starać by o złej stronie krk i jego przedstawicieli coś się dowiedzieć. Moim i nie tylko zdaniem krk to firma korporacyjna, która nie widzi nic poza tylko budowaniem swych wpływów niewoląc wszystkich co staną na tej korporacji drodze. Od samego początku istnienia krk o Bogu tylko się mówi. Podobnie sprawa ma się z tym jak krk widzi swych już zdobytych członków, których też zdobywa w bardzo kontrowersyjny sposób. Moim zdaniem i zdaniem wielu którzy krk się przyjrzeli krk K.Z.M. został zbudowany na obłudzie i sprytnym kłamstwie. Zabijali, napadali, wyłudzali i kłamali by zbudować to co jest zaciekle broniąc wszystkich tych zdobyczy. Co dał nam katolicyzm wystarczy porównać z tym jaka Polska była przed rokiem 966, a tym czym pod butem papistów watykańskich się stała dzisiaj. Najgorszym dla mnie nie jest obrzydliwość wszelaka jaka dzieje się w szeregach hierarchów krk pod patronatem jego papieży, ale to, że żadnemu księdzu nie drgnie nawet ręka biorąc pieniądze od najbiedniejszych jego członków i znaczną ich część wyprowadzają do Watykanu by pławił się w bogactwie na niespotykaną nigdzie skalę. Nie gardzą żadnym sposobem na powiększanie swego majątku.
 
 
ZAMOS 
Lach

Pomógł: 76 razy
Wiek: 67
Dołączył: 19 Paź 2012
Posty: 2102
Skąd: Wieś pod Warszawą
Wysłany: 2015-05-23, 07:38   

Dezerter napisał/a:
są to tak zwani (tu cytuję gazety katolickie lub księży) :
katolicy bezobjawowi, katolicy kucani, katolicy pasterkowi lub wielkanocni (znani zazwyczaj ze święconki).

To jest właśnie moralność krk. Niby "kucani", niby "pasterkowi", niby mało wielbiący krk i probaszcza, ale nie przeszkadza im by przyjść do nich po kolędzie i skasować co uda im się wyłudzić.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 10