Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność. (List do Galatów 5:21-22)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
10 rocznica śmierci Jana Pawła II
Autor Wiadomość
keres1372 

Wyznanie: Katolik - Wierz?cy i Praktykuj?cy
Wysłany: 2015-04-02, 00:36   10 rocznica śmierci Jana Pawła II

Jak ten czas leci ! Wydaje się jakby Jan Paweł II umarł wczoraj. Pamiętam go jak przez mgłę, ale pamiętam że ludzie mówili o nim dobrze, lub lepiej. Przyznam że dzięki niemu moja wiara nie upadła i zacząłem się interesować katolicyzmem, by potem zostać ortodoksem. Nie wszystko zrobił najlepiej - nikt tak nie robi - Wielki plus za ekumenizm i udział w obaleniu komunizmu.
Miejmy nadzieje że jego nauki się nie zmarnują i pomogą wielu ludziom.

Cytat:
Ojczyzna jest naszą matką ziemską. Polska jest matką szczególną.
Niełatwe są jej dzieje, zwłaszcza na przestrzeni ostatnich stuleci.
Jest matką, która wiele przecierpiała i wciąż na nowo cierpi.
Dlatego też ma prawo do miłości szczególnej.
18 Otó? i Ja tobie powiadam: Ty jeste? Piotr [czyli Ska?a], i na tej Skale zbuduj? Ko?ció? mój, a bramy piekielne go nie przemog?. 19 I tobie dam klucze królestwa niebieskiego; cokolwiek zwi??esz na ziemi, b?dzie zwi?zane w niebie, a co rozwi??esz na ziemi, b?dzie rozwi?zane w niebie".

Bobo 

Wysłany: 2015-05-16, 20:37   

keres1372 napisał/a:

A jakie to nauki głosił JPII, żeby jeszcze przed nim o nich nie przeczytać z Biblii?

keres1372 

Wyznanie: Katolik - Wierz?cy i Praktykuj?cy
Wysłany: 2015-05-17, 00:51   

Bobo napisał/a:
keres1372 napisał/a:

A jakie to nauki głosił JPII, żeby jeszcze przed nim o nich nie przeczytać z Biblii?

Może faktycznie ,,nauczanie" będzie lepsze.
18 Otó? i Ja tobie powiadam: Ty jeste? Piotr [czyli Ska?a], i na tej Skale zbuduj? Ko?ció? mój, a bramy piekielne go nie przemog?. 19 I tobie dam klucze królestwa niebieskiego; cokolwiek zwi??esz na ziemi, b?dzie zwi?zane w niebie, a co rozwi??esz na ziemi, b?dzie rozwi?zane w niebie".

Bobo 

Wysłany: 2015-05-17, 08:14   

keres1372 napisał/a:
Może faktycznie ,,nauczanie" będzie lepsze.

Nauczanie czego... katechizmu? Jakoś katolików to nie kręci.

KobietaZMagdali 

Wyznanie: katoliczka
Pomogła: 235 razy
Wysłany: 2015-05-17, 13:01   

Bobo, po co takie wyzłośliwianie. Teraz powinnam napisać: A ŚJ nauczają Strażnicy. I co Ty na to? Kłótnia.... Znasz taką starą prawdę: Nie rób nikomu co Tobie nie miłe
„Odpędzanie wilków, zagrażających Bożej owczarni, jest na pewno czymś chwalebnym, ale czyni się to modlitwą, przykładem życia, głoszeniem słowa Bożego i przekonywaniem -- a nie poprzez zadawanie gwałtu. Gwałt zadawany w obronie prawdy nie tylko krzywdzi konkretnych ludzi, ale kompromituje prawdę, ci zaś, którzy się do niego uciekają, choć ich intencją było odpędzenie wilków, sami się w wilków przemieniają.”

http://www.youtube.com/watch?v=l_lp-owKS6E

Bobo 

Wysłany: 2015-05-17, 17:08   

KobietaZMagdali napisał/a:
Bobo, po co takie wyzłośliwianie. Teraz powinnam napisać: A ŚJ nauczają Strażnicy. I co Ty na to? Kłótnia.... Znasz taką starą prawdę: Nie rób nikomu co Tobie nie miłe

Ja nic na to bo rzeczywistość jest inna. Byle SJ raczej operuje Biblią, gdy coś udowadnia.
Natomiast, co tu ukrywać, członkowie KK raczej o Biblii mają takie pojęcie, jak ja o języku Togo-Togo. Jak już to cytuję regułki... niebiblijne.

KobietaZMagdali 

Wysłany: 2015-05-18, 00:12   

Bobo napisał/a:
Natomiast, co tu ukrywać, członkowie KK raczej o Biblii mają takie pojęcie, jak ja o języku Togo-Togo. Jak już to cytuję regułki... niebiblijne.

Widzisz jakby zmienić kilka szczegółów wypowiedzi:

Natomiast, co tu ukrywać, członkowie ŚJ raczej o Biblii mają takie pojęcie, jak ja o języku Togo-Togo. Jak już to cytuję wybrane wesety... wyrwane z kontesktu i regułki Stażnicy

Jak widzisz taka twoja opinia jest mieczem obosiecznym i może uderzyć zarówno w katolika jak i świadka Jehowy
„Odpędzanie wilków, zagrażających Bożej owczarni, jest na pewno czymś chwalebnym, ale czyni się to modlitwą, przykładem życia, głoszeniem słowa Bożego i przekonywaniem -- a nie poprzez zadawanie gwałtu. Gwałt zadawany w obronie prawdy nie tylko krzywdzi konkretnych ludzi, ale kompromituje prawdę, ci zaś, którzy się do niego uciekają, choć ich intencją było odpędzenie wilków, sami się w wilków przemieniają.”

Bobo 

Wysłany: 2015-05-18, 08:44   

KobietaZMagdali napisał/a:
Natomiast, co tu ukrywać, członkowie ŚJ raczej o Biblii mają takie pojęcie, jak ja o języku Togo-Togo. Jak już to cytuję wybrane wesety... wyrwane z kontesktu i regułki Stażnicy

Jak widzisz taka twoja opinia jest mieczem obosiecznym i może uderzyć zarówno w katolika jak i świadka Jehowy

Zrób test. Pójdź do sąsiada katolika, jeśli ma Biblię poproś, aby pokazał, gdzie zapisano 10 Przykazań.
Potem o to samo zapytaj pierwszego lepszego SJ spotkanego na ulicy.
:mrgreen:

ratao

Wyznanie: Słowianin
Wysłany: 2015-05-18, 11:53   

Bobo

Bobo napisał/a:
keres1372 napisał/a:

Chrystus rzeczywiście jest w każdym człowieku.Jan Paweł II

Cytat:
Orędzie Jana Pawła II na XII Światowy Dzień Młodzieży

"Nauczycielu - gdzie mieszkasz?Chodźcie, a zobaczycie" (por. J 1,38-39)

Fundamentem wiary Kościoła jest Jezus Chrystus, jedyny Zbawiciel świata: wczoraj, dziś i na wieki (por. Hbr 13,8). Wiara kieruje nas do Chrystusa, ponieważ do Niego zwracają się pytania wypływające z ludzkiego serca w obliczu tajemnicy życia i śmierci.

Od Niego tylko możemy bowiem otrzymać odpowiedzi, które nie łudzą i nie rozczarowują.

Chrystus rzeczywiście jest w każdym człowieku
.

Podaj cytaty z PNŚ,które mogą przeczytać ŚJ,aby dowiedzieć się o obecnym w nich Chrystusie.ŚJ są świadomi tego faktu i głoszą tak jak Paweł i apostołowie,ewangelię chrystusową o Chrystusie obecnym w każdym człowieku?
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.

Bobo 

Wysłany: 2015-05-18, 15:23   

ratao napisał/a:
ŚJ są świadomi tego faktu i głoszą tak jak Paweł i apostołowie,ewangelię chrystusową o Chrystusie obecnym w każdym człowieku?

Nie, ŚJ nie głoszą takich banialuk. Głoszą to, co napisano w Biblii.

KobietaZMagdali 

Wysłany: 2015-05-23, 02:37   

Bobo napisał/a:
ratao napisał/a:
ŚJ są świadomi tego faktu i głoszą tak jak Paweł i apostołowie,ewangelię chrystusową o Chrystusie obecnym w każdym człowieku?

Nie, ŚJ nie głoszą takich banialuk. Głoszą to, co napisano w Biblii.

Dziwny post. Najpierw stwierdzenie, że Pisma Pawła to banialuki a potem deklaracja głoszenia tego co w Biblii. Czyżbym przegapiła jakąś nową reformację, która wyłączyła Pisma Pawła z kanonu :aaa:

lidiana 

Wysłany: 2016-05-08, 15:36   

W tym roku już kolejny rok.. To dobra chwila do refleksji.

Elius

Wyznanie: Moim Panem jest Isus.
Wysłany: 2016-05-08, 18:55   

Bobo napisał/a:
Zrób test. Pójdź do sąsiada katolika, jeśli ma Biblię poproś, aby pokazał, gdzie zapisano 10 Przykazań.
Potem o to samo zapytaj pierwszego lepszego SJ spotkanego na ulicy.

ŚJ znają Biblię lepiej od katolików to prawda ale chyba zapomnieli,że są tacy co znają ją jeszcze lepiej.Zróbmy test podejdę do kilku ŚJ i spytam np.o znamię bestii,co najwyżej usłyszę pokrętne wypowiedzi co do najwazniejszej sprawy czasów końca o ile bedą chcieli ze mną rozmawiać.Ci co mnie znają unikają jak ognia,czasami jak gdzies pojadę do dużego miasta to sam np.na dworcu celowo się koło nich kręce aby mnie zaczepili i wtedy jest fajnie ubaw po pachy.

Odpowiedz do tematu