Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Bóg dziś też uzdrawia
Autor Wiadomość
ewa161op034
[Usunięty]

Wysłany: 2007-10-14, 17:10   

Cytat:
Co wy takimi dużymi literami cięgle piszecie?


Ja piszę dużymi literami- łatwiej mi sprawdzić tekst, ponieważ mam wadę wzroku. Kto chce odpisuje mi też dużym drukiem, a jak nie to tekst wklejam do worda i sobie powiększam...
 
 
nike 

Pomogła: 135 razy
Dołączyła: 05 Sie 2006
Posty: 10689
Wysłany: 2007-10-14, 17:19   

Ewo ja bym chciała tylko nie umiem hehe
_________________
http://biblos.feen.pl/index.php
 
 
agneess 


Wyznanie: Protestantka(KBWCH)
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 21 Maj 2006
Posty: 652
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2007-10-14, 17:58   

Ewo mnie nie interesuje co mówi i robi KK,nie jest dla mnie autorytetem w żadnej kwesti.
Ja wierze w to co mówi Bóg ! :xoczko:
_________________
Potrafię być przyjacielem i najgorszym wrogiem
Lubię wszystko co jest tego warte
Biorę dużo i daję jeszcze więcej...

 
 
 
ewa161op034
[Usunięty]

Wysłany: 2007-10-14, 21:20   

agneess napisał/a:
mnie nie interesuje co mówi i robi KK


...- A mnie tym bardziej. Ale Saraj jest praktykującą katoliczką, z tego co zauważyłam, więc dla niej powinno to być swego rodzaju wyznacznikiem. Tym samym nie powinna uznawać za cud kwestji nie zbadanych przez chierarchów KK (...)
 
 
agneess 


Wyznanie: Protestantka(KBWCH)
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 21 Maj 2006
Posty: 652
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2007-10-14, 21:22   

Saraj nie jest katoliczką :lol: już od pewnego czasu.Nawróciło się dziewcze co mnie bardzo cieszy... :hehe:
_________________
Potrafię być przyjacielem i najgorszym wrogiem
Lubię wszystko co jest tego warte
Biorę dużo i daję jeszcze więcej...

 
 
 
ewa161op034
[Usunięty]

Wysłany: 2007-10-14, 21:25   

agneess napisał/a:
Saraj nie jest katoliczką


Cooo?
Napisz na pw jakiego jest wyznania, bo jeszcze stosunkowo niedawno była katoliczką...
 
 
jarek
[Usunięty]

Wysłany: 2007-10-14, 22:28   

ewa161op034 napisał/a:
jarek napisał/a:
A czy wierzący szuka potwierdzenia wiary u niewierzącego?


Nie, nie szuka, ale z tego, co wiem, to KK cudów od razu nie uznaje i nie wszystkie przypadki kwalifikuje w kategoriach cudu ...


Temat dotyczy Boga i czy dzisiaj takze uzdrawia jak na początku, ale owszem sprawdzac trzeba skąd sie kumuś cosik wzięło. Patrząc wstecz, to cos co kiedys nauka nie potrafiła w jakis sposób wyjaśnić, uważano za cud. Ale czy cos się zmieniło? Dzisiaj jest tak samo, jesli czegoś nie mozna wyjasnić uznaje się za cud. Owszem to jeszcze nie dowód ze to od Boga, ale w ten sposób podważa się ten zwykły cud: ze jestesmy i jest to wszystko co wokół(Paweł opisał to w Rzym1, 18-22). Poza tym za jakis czas nauka będzie miała swoje wyjasnienie przy niektórych uzdrowieniach i wtedy stracą status cudu. No bo jak, skoro wiadomo jak to się stało? Tu Boga nie widać mawiają (jak pewien fizyk na wózku), to są jedynie prawa natury, fizyki itd...
Druga kwestia, to czy wierzący ma uczyć sie na niewierzącym, albo karmić się fałszem czy obłudą niewierzacych, czy raczej uczyc się od Słowa Bozego?

Jezus wciąż i wciąz powtarzał: idź córko, wiara cię uzdrowiła. Nie ze sama w sobie, ale w tego który to mówił.
Na tym forum jest takze nauka, która przeczy tym słowom i uczy niewiary. Uczy niedowierzać. Uczy też sprawdzania prawdziwości uzdrowienia, czy innego cudu, ale nie uczy tej prawdziwej wiary, która płynie ze słów: Idź, wiara cię uzdrowiła.

Komu wierzyć?
Czy tym, którzy nie mają wiary i uczą tak aby czasem ich uczniowie nie uwierzyli, bo weszliby tam gdzie sami nie wchodzą?
Czy Jezusowi?
Nie mam jak to sie mówi daru uzdrawiania, ale nie wierzę tym przewodnikom, kórzy nie maja żadnego daru i mówiąc ze już nie ma uzdrowień usprawiedliwiaja jedynie swoja własną niewiarę (sa oni bogaci, według ludzi, ale według Boga slepi i głusi)
Za to wierzę że Bóg uzdrawia i jest cały czas ten sam.
 
 
CZEK0LADA
[Usunięty]

Wysłany: 2007-10-15, 07:18   


Jarku,
dzięki bardzo :hehe: za Twoją wypowiedź.
Jest to właśnie przyklad tego, co ma nas zbudować w wierze.




Przypominam, że założeniem tego działu jest, aby nie polemizować, ale dzielic sie tym, co czyni Bóg w naszym życiu, aby inni byli zbudowani i zachęceni. Jeżeli mamy wątpliwości, co do Bożego działania, to proszę pisać o tym w dziale:

" Duchowe rozterki"
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 10