Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność. (List do Galatów 5:21-22)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Prolog Jana - analiza
Autor Wiadomość
Listek 

Wysłany: 2015-08-01, 11:00   

.Cyprian. napisał/a:
Mądrością Bożą i Mocą Bożą jest Chrystus.

O Chrystusie napisał ap. Paweł:

Kol 2:3 bt5 "W Nim wszystkie skarby mądrości i wiedzy są ukryte."

Mądrość i wiedzę Bożą do życia człowieka przynosi wysłany przez Ojca Niebieskiego Duch Boży, którego pełnię otrzymał Chrystus Jezus:

Kol 1:19 "Spodobało się bowiem Bogu, by w Nim zamieszkała cała pełnia,"

Izajasz 11, (2) I spocznie na nim Duch Pana; Duch mądrości i rozumu, Duch rady i mocy, Duch poznania i bojaźni Pana. (3) I będzie miał upodobanie w bojaźni Pana. Nie według widzenia swoich oczu będzie sądził ani według słyszenia swoich uszu rozstrzygał, (4) lecz według sprawiedliwości będzie sądził biednych i według słuszności rozstrzygał sprawy ubogich na ziemi.
Pozdrawiam

tropiciel 

Wysłany: 2015-08-01, 12:09   

.Cyprian

Cytat:
Odpowiedź jest w Biblii.

(BW)

Łukasza 11:49
Dlatego też i Mądrość Boża powiedziała: Poślę do nich proroków i apostołów, a z nich niektórych będą zabijać i prześladować,

Zaś w Mateusza 23:34 Chrystus mówi

Mateusza 23:34
Oto dlatego Ja posyłam do was proroków i mędrców, i uczonych w Piśmie, a z nich niektórych będziecie zabijać i krzyżować, innych znowu będziecie biczować w waszych synagogach i przepędzać z miasta do miasta.

I Paweł Apostoł mówi:

1 Koryntian 1:24
natomiast dla powołanych - i Żydów, i Greków, zwiastujemy Chrystusa, który jest mocą Bożą i mądrością Bożą.

Odpowiedź jest w Biblii z całą pewnością, tylko że twoje zestawienie wersetów nie świadczy o tym, że Jezus preegzystował. W Łukasza 11 : 49 jest mowa o samym Bogu. Mądrość Boża to sam Bóg w swojej mądrości. Podobnie Miłość Boża to nie jakaś druga istota , lecz Bóg w swojej miłości.
Podobne określenia nie świadczą o identyczności. Podobna wypowiedź Jezusa w Mt. 23 34 świadczy o tym, że on z kolei jako przedstawiciel Boga wysyła do uczonych w Piśmie i faryzeuszy - proroków i apostołów, a również i uczonych w Piśmie.
1 Kor. 1 : 23 - 24 mówi, że dla powołanych głoszony jest Chrystus - moc Boża i mądrość Boża. Ani moc Boża nie stała się hipostazą i oddzielnym bytem, ani mądrość Boża nie stała się kolejną istotą. Chrystus czyli inaczej Mesjasz stał się tu na ziemi,
a nie w niebie ucieleśnieniem Bożej mądrości. Gdyby był samą mądrością Bożą, to po co miałby jeszcze otrzymywać mądrość jak to jest opisane w Apokalipsie 5 : 12 ?
Poza tym gdyby przyjąć, że Mądrość z księgi Przypowieści jest realną istotą - w której zwolennicy preegzystencji upatrują Syna Bożego przed narodzeniem w Betlejem, - to kim była roztropność w Przyp. 8 : 12 - czy bratem bliźniakiem ? A kim była głupota nazwana Panią w Przyp. 9 : 13 ? - czy kolejną shipostazowaną istotą ?

http://biblia-odchwaszczona.webnode.com/

.Cyprian. 

Wysłany: 2015-08-01, 16:20   

tropiciel napisał/a:

Odpowiedź jest w Biblii z całą pewnością, tylko że twoje zestawienie wersetów nie świadczy o tym, że Jezus preegzystował. W Łukasza 11 : 49 jest mowa o samym Bogu. Mądrość Boża to sam Bóg w swojej mądrości. Podobnie Miłość Boża to nie jakaś druga istota , lecz Bóg w swojej miłości.
Podobne określenia nie świadczą o identyczności. Podobna wypowiedź Jezusa w Mt. 23 34 świadczy o tym, że on z kolei jako przedstawiciel Boga wysyła do uczonych w Piśmie i faryzeuszy - proroków i apostołów, a również i uczonych w Piśmie.
1 Kor. 1 : 23 - 24 mówi, że dla powołanych głoszony jest Chrystus - moc Boża i mądrość Boża. Ani moc Boża nie stała się hipostazą i oddzielnym bytem, ani mądrość Boża nie stała się kolejną istotą. Chrystus czyli inaczej Mesjasz stał się tu na ziemi,
a nie w niebie ucieleśnieniem Bożej mądrości. Gdyby był samą mądrością Bożą, to po co miałby jeszcze otrzymywać mądrość jak to jest opisane w Apokalipsie 5 : 12 ?
Poza tym gdyby przyjąć, że Mądrość z księgi Przypowieści jest realną istotą - w której zwolennicy preegzystencji upatrują Syna Bożego przed narodzeniem w Betlejem, - to kim była roztropność w Przyp. 8 : 12 - czy bratem bliźniakiem ? A kim była głupota nazwana Panią w Przyp. 9 : 13 ? - czy kolejną shipostazowaną istotą ?

Może najpierw odnośnie Przysłów 8 i 9. Mamy tak: Mądrość, roztropność i głupotę. Pierwsza rzecz, która się wyróżnia to to, że upostaciowione są jedynie Mądrość i głupota. Roztropność nie jest upostaciowiona czy uosobiona, jest przedstawiona jako cecha, która jest związana z upostaciowioną Mądrością. Zauważyć można, że Mądrość mówi o sobie:

BW Przysłów 8:12 Ja, mądrość, mieszkam z roztropnością, umiem udzielić dobrej rady.
BH przysłów 8:12 אֲ‍ֽנִי־חָ֭כְמָה שָׁכַ֣נְתִּי עָרְמָ֑ה וְדַ֖עַת מְזִמֹּ֣ות אֶמְצָֽא

Zaś słowo roztropność to tutaj עָרְמָ֑ה. Słowo to w różnych strukturach pojawia się niewiele razy -> http://biblehub.com/hebrew/6195.htm i nigdy nie pojawia się formie upostaciowionej, np. Ja, roztropność. Nie ma nigdzie przy tym słowie אֲ‍ֽנִי. Natomiast przy Mądrości jest אֲ‍ֽנִי־חָ֭כְמָה - Ja, Mądrość. To wiele tu znaczy.

Nie mamy podstaw do twierdzeń, że jest tu jakiś paradoks, jakiś brat/siostra bliźniak Mądrości - roztropność. JEST Mądrość upostaciowiona, a nieupostaciowiona roztropność - jako cecha, jest przy Mądrości.

Natomiast głupota jest upostaciowiona, jak sam zauważyłeś. Ale w jakże inny sposób. Nie ma mowy Ja, głupota, tylko Pani głupota, czyli Ona, głupota, opisana w trzeciej osobie.

BW Przysłów 9:13 Pani Głupota jest rozwiązła, pusta i bezwstydna.
BH Przysłów 9:13 אֵ֣שֶׁת כְּ֭סִילוּת הֹֽמִיָּ֑ה פְּ֝תַיּ֗וּת וּבַל־יָ֥דְעָה מָּֽה

Kim jest? Moim zdaniem odpowiada na to werset 9:18, który mówi, co się stanie z tymi, którzy pójdą za panią głupotą:

BW Przysłów 9:18 Lecz prostaczek nie wie, że tam same cienie, że jej goście przebywają w głębinach krainy umarłych.

Przecież to pasuje do diabła, szatana. I tak mówią niektórzy komentatorzy:

biblehub.com/commentaries napisał/a:

Gill's Exposition of the Entire Bible

A foolish woman is clamorous,.... Some by this woman understand folly itself, as opposed to wisdom; others blind reason, ignorant of divine things; others carnal sensual pleasure, which entices and draws men to that which is evil; others heresy and superstition; others the old serpent, the devil; ...

Tł. moje, najlepiej jak potrafiłem

Pani głupota jest hałaśliwa,... . Niektórzy przez tę kobietę rozumieją głupotę samą w sobie, jako opozycję do mądrości; inni przyczynę zaślepienia, [kogoś - przyp. Cyp] ignorującego rzeczy boskie; inni cielesną przyjemność zmysłową, która kusi i przyciąga ludzi do tego, co jest złe; inni herezję i zabobony; inni starego [starodawnego] węża, diabła; ...

To tyle, odnośnie tego fragmentu z Przysłów. Uważam, że fragmenty mówiące o Mądrości, mówią o Mądrości Bożej, którą JEST Chrystus Jezus. Wiem, że tu zdania mamy różne. Co do dalszych Twoich kontrargumentów tropicielu - wypowiem się w następnych postach.

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez .Cyprian. 2015-08-01, 16:28, w całości zmieniany 1 raz  

tropiciel 

Wysłany: 2015-08-01, 16:26   

.Cyprian

Cytat:
To tyle, odnośnie tego fragmentu z Przysłów. Uważam, że fragmenty mówiące o Mądrości, mówią o Mądrości Bożej, którą JEST Chrystus Jezus.

Wniosek, że Mądrość Boża z księgi Przypowieści to Jezus Chrystus w bycie przedludzkim - jest bezpodstawny.
Pozdrawiam

chryzolit

Wysłany: 2015-08-01, 22:14   

Tropiciel-
Cyprian odpisał na zadane przez Ciebie pytanie.
Natomiast chciałem Ci jeszcze przytoczyć zapis Jana,tego samego który napisał ewangelie,listy i Obj.
Obj.19;13.
A przyodziany był w szatę zmoczoną we krwi,imię zaś jego brzmi;Słowo Boże.itd.''Wiersz ten wyraznie dotyczy Jezusa Chrystusa,który ma również na imię Słowo Boże,tak jest przedstawiony przez Jana.
W prologu ten sam Jan pisze,[b]na poczatku było Słowo,a Słowo było u Boga,a Bogiem było Słowo.[/b]Tak w jednym miejscu jak i w drugim jest pełna identyfikacja osobowa Słowa z Jezusem.
Ale trochę wczesniej Jan w obj.19;9-pisze To sa prawdziwe Słowa Boże
W tym przypadku ten zapis nie utożsamia tego zwrotu z Jezusem,tylko chce podkreslić wagę tych słów,które pochodzą od samego Boga.
Podobnie jest z mądrością,która jest raz utożsamiona osobowo z Jezusem,ale nie znaczy że w każdym przypadku,często ma znaczenie cechy.
Ważne jest poprawne czytanie,bez wyrywania zwrotów czy wyrazów z kontekstu.
Pozdrawiam.

tropiciel 

Wysłany: 2015-08-02, 07:56   

użytkownik chryzolit myli Imię : Słowo Boże - z byciem Słowem Bożym. Niestety - to nie to samo. Ponadto Jezus jest tak nazwany dopiero w księdze Apokalipsy i dotyczy to przyszłych wydarzeń !

Ostatnio zmieniony przez tropiciel 2015-08-02, 11:10, w całości zmieniany 1 raz  

Listek 

Wysłany: 2015-08-02, 08:27   

Gdy człowiek rodzi się dla Boga, wtedy duch Boży, z woli człowieka obejmuje prowadzenie nad jego życiem.
Już nie tylko przekonuje zbuntowanego grzesznika, że Bóg jest i działa, ale pokazuje doskonałość prawa Bożego i wzór do naśladowania- Chrystusa Jezusa- człowieka , w którym zamieszkała pełnia ducha Bożego.

Kol 1:19 "Spodobało się bowiem Bogu, by w Nim zamieszkała cała pełnia,"

I spocznie na nim Duch Pana; Duch mądrości i rozumu, Duch rady i mocy, Duch poznania i bojaźni Pana. (3) I będzie miał upodobanie w bojaźni Pana. Nie według widzenia swoich oczu będzie sądził ani według słyszenia swoich uszu rozstrzygał, (4) lecz według sprawiedliwości będzie sądził biednych i według słuszności rozstrzygał sprawy ubogich na ziemi.Izajasz 11, 2-4

I spocznie na nim duch Jehowy, duch mądrości i zrozumienia, duch rady i potęgi, duch poznania i bojaźni przed Jehową; (3) i będzie znajdował radość w bojaźni przed Jehową. A nie będzie osądzał jedynie na podstawie tego, co się ukazuje jego oczom, ani upominał po prostu na podstawie tego, co słyszą jego uszy. (4) I w prawości osądzi maluczkich, a w prostolinijności udzieli upomnienia na rzecz potulnych na ziemi. I uderzy ziemię rózgą swoich ust, a duchem swoich warg uśmierci niegodziwca. (5) I prawość będzie pasem jego bioder, a wierność pasem jego lędźwi. Iz.11,2-5

Z woli Boga Jehovah w Synu Bożym zamieszkała pełnia,która pochodzi jedynie od Ojca Niebieskiego, jedynego Boga Wszechmogącego.

"Lecz Pocieszyciel, Duch Święty, którego Ojciec pośle w moim imieniu, on nauczy was wszystkiego i przypomni wam wszystko, co wam powiedziałem."
J 14:26 bug- powiedział Jezus Namaszczony Syn Boży.

Pozdrawiam

wit
Wyznawca Istniejącego

Wysłany: 2015-08-02, 10:26   

chryzolit napisał/a:
Wit - jeżeli zanegujesz takie przekazy Jana,jak pisałem do Listka,to z reszty można wyciągać rózne wnioski,ale czy o to się rozchodzi aby wyciagać własne wnioski?.
Jan Chrzciciel,był postacią proroczo-zapowiedzianą o czym przekazują nam pozostałe Ewangelie,nazwany był również największym prorokiem.W pozostałych ewangeliach,często użyte jest w opisie tylko imie Jan,ale nikomu nie przychodzi na myśl,iż dotyczy to Jana-Apostoła.
Zapisane słowa. - ''Ten który idzie za mną był przede mną,bo pierwej był niż ja.''
Te słowa nie mogą dotyczyć Jana Apostoła,bo dotyczą Jana Chrzciciela,co wynika z opisu i kontekstu też pozostałych ewangelii,proszę o analizę.Jan-ewangelista opisuje te rzeczy,które już były historią,nie jego osobistą.
To nie Jan - Apostoł torował drogę i swiadczył ,bezposrednio wskazywał na Jezusa,tylko czynił to Jan Chrzciciel.
Jan Ewangelista swoją ewangelie zaczyna od przedstawienia Jezusa,który był dawno przed przyjściem na ziemię,opisuje o Janie Chrzcicielu,po czym cały czas koncentruje się na Jezusie.Pokazuje tym samym na czas Jego istnienia i jego chwałę jaka miał u Ojca,nie wymysloną,proroczą czy abstrakcyjną,lecz rzeczywistą,ponieważ Słowo było Bogiem [istotą]- a potem to Słowo ciałem się stało.
I niezależnie od tego czy będziemy słowa poczatku ewangelii czytac od tyłu czy od przodu to ich nie zmienimy,również nie zmienimy przesłania które niosą.
Ważne ,abyśmy go szukali.
Pozdrawiam.P.S.
Napisałeś,że dopiero od 19w-jest mowa o J.Chrzcicielu.To napisz proszę,kogo dotyczą słowa zapisane w 15w.
Zacznijmy od tego, że nie neguję żadnych przekazów Jana. Co najwyżej podważam pewną powszechną interpretację, że wzmianki o Janie wszędzie odnoszą się do postaci Jana Chrzciciela.
Kwestia tego o jakim Janie w danym tekście jest mowa uzależniona jest zarówno od bliższego jak i dalszego kontekstu. Jan Chrzciciel jak sam swego czasu zaznaczył, o czym w Ewangelii wg Jana 3:31 głosił rzeczy ziemskie; por. Ewangelia wg Jana 3:12. Natomiast Jan z pierwszych wersetów prologu wyraźnie głosił o sprawach niebiańskich, a mianowicie głosił tematykę usynowienia Bożego. W związku z tym tenże Jan z prologu nie pasuje do postaci Jana Chrzciciela.
Odnośnie znaczenia wersetu 15, treść jego może odnosić się do Jana Chrzciciela, i stanowi tu dygresje, o czym wcześniej wspomniałem, ale też może odnosić się do Jana Ewangelisty, ponieważ tenże w podobny sposób wypowiedział się w Księdze Objawienia 1:4,5 podczas spisywania wizji z Patmos. Nadrzędne jest tu, jakiego Jezusa zwiastował ów Jan, czy Jezusa, który miał się narodzić z Marii, czy tego, który w pełni mocy czynił ludzi dziećmi Bożymi. Nigdzie nie czytam, aby treścią poselstwa Jana Chrzciciela było uczynienie ludzi potomkami Bożymi.

chryzolit

Wysłany: 2015-08-02, 22:01   

Wit - Napisał
Cytat:
Cytat:
Kwestia tego o jakim Janie w danym tekście jest mowa uzależniona jest zarówno od bliższego jak i dalszego kontekstu. Jan Chrzciciel jak sam swego czasu zaznaczył, o czym w Ewangelii wg Jana 3:31 głosił rzeczy ziemskie; por. Ewangelia wg Jana 3:12. Natomiast Jan z pierwszych wersetów prologu wyraźnie głosił o sprawach niebiańskich, a mianowicie głosił tematykę usynowienia Bożego. W związku z tym tenże Jan z prologu nie pasuje do postaci Jana Chrzciciela.

Ewangelie Jana,pisze Ap.Jan,i to On jako autor,opowiada o Jezusie w jego przedludzkim stanie,a potem pisze o swiadectwie J.Chrzciciela.
Wit - napisał.
Cytat:
Odnośnie znaczenia wersetu 15, treść jego może odnosić się do Jana Chrzciciela, i stanowi tu dygresje, o czym wcześniej wspomniałem, ale też może odnosić się do Jana Ewangelisty

Odnosi się tylko do J.Chrzciciela [w.15]-ponieważ te same słowa są powtórzone w 30w.i treść wskazuje wyłacznie na J.Chrzciciela.
Cytuje 30 i 31w.
''To jest Ten o którym powiedziałem,za mną idzie mąż,który był przede mną,bo piewej był niż ja.
I ja go nie znałem,lecz dlatego przyszedłem,chrząc wodą aby był,aby był objawiony Izraelowi.''
czytaj dalej proszę.
Pozdrawiam.

chryzolit

Wysłany: 2015-08-02, 22:21   

Tropiciel napisał w charakterystyczny sobie sposób.
Cytat:
użytkownik chryzolit myli Imię : Słowo Boże - z byciem Słowem Bożym. Niestety - to nie to samo. Ponadto Jezus jest tak nazwany dopiero w księdze Apokalipsy i dotyczy to przyszłych wydarzeń !

Tak to prawda,napisane jest o Jezusie jako Słowie Bożymw Apokalipsie i dotyczy ten opis czasów przyszłych,ale ten sam autor [Jan]w ewangelii opisuje przedludzki stan Jezusa,potem opisuje jak to ''Słowo''ciałem sie stało,opisuje jego smierć,zmartwychwstanie i władzę jaką posiada od Ojca,bycia królem,królów i Panem panów,bo tak mial napisane na szacie w wizji,która opisał Jan.
Obj.19;16.To pisze Jan o Jezusie i jego roli jaka wypełniał w przeszłości i jaką jeszcze wypełni w przyszłości,ale zawsze pisze o tej samej osobie w różnym czasie,od poczatku wszystkiego i nigdy nie konczacym sie czasie,przyszlości.
Ale może powiesz że to tylko napis,ale On to nie On.
Imię oznacza osobę,to takie proste,dlaczego twierdzisz ze mylę imię.
Jeżeli wpiszesz w swoje dane osobowe w tym imię,to ono nie będzie znaczyło że to ty jesteś?..Ale Ty komplikujesz,proste przesłania,nie możemy komplikować coś oczywistego,bo wszystko skomplikujemy.
Pozdrawiam.

tropiciel 

Wysłany: 2015-08-02, 22:44   

użytkownik chryzolit napisał :

Cytat:
Tak to prawda,napisane jest o Jezusie jako Słowie Bożymw Apokalipsie i dotyczy ten opis czasów przyszłych,ale ten sam autor [Jan]w ewangelii opisuje przedludzki stan Jezusa,

to że Jan w Ewangelii opisuje przedludzki stan Jezusa - to niestety jest DODATEK użytkownika Chryzolit, ponieważ w tekście Biblii nie ma takiej informacji.

chryzolit

Wysłany: 2015-08-02, 23:56   

Tropiciel - napisał.
Cytat:
to że Jan w Ewangelii opisuje przedludzki stan Jezusa - to niestety jest DODATEK użytkownika Chryzolit, ponieważ w tekście Biblii nie ma takiej informacji.
Ależ jest,tylko Ty tego faktu nie chcesz uznać,napisane jest o tym tak prosto.
Ew.Jana.1;1.''Na poczatku było Słowo,a Słowo było u Boga,a Bogiem było Słowo.''

Potem Jan wyraznie pisze co działo sie z udziałem tej istoty duchowej [Bogiem],po czym w 14w.wyraznie identyfikuje to Słowo z Synem - Jezusem,który narodził sie z Marii jako człowiek.
''A Słowo ciałem się stało.''Jan w swoich pismach wielokrotnie pisze o przedludzkim stanie,życiu Jezusa,pisze o tym skąd przyszedł.itd.
Pozdrawiam.

tropiciel 

Wysłany: 2015-08-03, 07:50   

użytkownik chryzolit niestety dodaje treści, których nie ma w tekście Biblijnym !

Gdzie jest napisane, w Prologu Jana 1 : 1, że Słowo to Jezus ??????????????????????????

Artur4070 

Wysłany: 2015-08-03, 09:10   

Czy człowiek może równać się z Bogiem albo glina z może byc rowna z garncarzem. Dlatego Pan Jezus mówi Ojciec jest większy ode mnie. Bóg jest Duchem i takich czcicieli chce miec Ojciec a Słowo Boga stalo się cialem i zamieszkało wsród nas. Przyszlo do swojej własnosci. Bog Jest Duchem a czlowiek ciałem. Gdzie chcecie wybudować mi dom mówi Pan Bóg bo przecież Pan Bóg Jest Wszechmogący i Jest wszędzie a dla nas staje się człowiekiem a człowiek jest ograniczony i w ciele. Czy nie dlatego jest napisane On uniżył samego siebie a jak uniżył ? Przybierajac postac sługi, człowieka stając się tacy jak człowiek. Stąd rozróżnienie bo kim jest człowiek a kim Bóg. Dla Boga wszysko jest mozliwe. Jesli nie wierzycie Synowi to uwierzcie przez dzieła które uczynił.
A za co ukrzyżowali go Żydzi : Czy nie za to jak mu zarzucali że On Będąc człowiekiem czyni siebie równym Bogu ? A czy myslisz ze żydzi nie rozumieli co On mówil czy raczej nie uwierzyli w Niego. Odpowiedz pozostawiam tobie i tylko Pan Bóg może ci jej udzielić , bo jest napisane nikt bez pomocy Ducha Świętego nie może powiedzieć Panem Jezus. A to wszystko co napisalem wcześniej to jest jeszcze mało na pytanie : kim jest Jezus ?
Przecież wszystko napisalem z pisma nie od siebie a tam jest wszystko. Pismo nie jest do odzielnego wyjaśniania musimi czytac je w całości a Ono swiadzczy o Jezusie. Tak Pan Jest Jedyny z cała pewnoscią Żydzi to rozumieli i wielu nie uwierzyło w Syna Bożego.
List do Filipian 2:5-11 "To bowiem zrozumcie w was, co jest także w Chrystusie Jezusie; 6 który będąc w postaci Boga, nie torował sobie rabunku, aby być równym Bogu, 7 ale opuścił samego siebie, przyjął postać sługi i pojawił się w obrazie ludzi. 8 Także w tej postaci - gdy został napotkany jako człowiek - uniżył samego siebie i był posłuszny * aż do śmierci, i to TR do kary śmierci na krzyżu. 9 Dlatego też Bóg wielce go wywyższył i dał mu Imię, ponad każde imię. 10 Aby na Imię Jezusa zgięło się każde kolano - istot niebiańskich, ziemskich i podziemnych. 11 Aby też każdy język się zgodził, że Jezus Chrystus jest Panem, ku chwale Boga Ojca." Porownaj z Izajasz 45: 21-25 " Opowiedzcie, nawet ich przyprowadźcie i niechaj radzą między sobą. Kto to od dawna oznajmił, od tamtego czasu to zwiastował? Czy nie Ja, WIEKUISTY? Bo oprócz Mnie nie ma innego Boga, Boga sprawiedliwego; oprócz mnie nie ma takiego, co wybawia! 22 Do Mnie się zwróćcie i bądźcie wybawione wszystkie krańce ziemi! Bo Ja jestem Bóg, i nikt inny. 23 Przysięgam na Siebie, sprawiedliwość * wyszła z Mych ust; słowo, co się nie cofnie, że przede Mną się ugnie każde kolano i będzie przysięgał każdy język. 24 Tylko u WIEKUISTEGO – powiedzą o Mnie - jest sprawiedliwość * i potęga. Do niego przyjdą zawstydzeni wszyscy, co pałali ku Niemu nienawiścią. 1 Koryntian 1,30 25 Przez * WIEKUISTEGO będzie uznane za sprawiedliwe i lśnić ** całe nasienie Israela.
Rzymian 3,20-24"
albo "Bowiem w nim zamieszkuje cieleśnie cała pełnia natury Boga. " List do Kolosan 2:6-10 :
"Jak więc, przyjęliście Pana Jezusa Chrystusa, tak w nim żyjcie *, 7 według tego jak zostaliście nauczeni. W nim ugruntowani, budowani i umacniani w wierze; w niej obfitując wśród dziękczynienia. 8 Uważajcie, aby się wam ktoś nie zdarzył, kto rabuje * przez spekulacje ** i pusty fałsz - według religijnej *** tradycji ludzi, według podstawowych zasad rozumowania **** świata - a nie według Chrystusa. 9 Bowiem w nim zamieszkuje cieleśnie cała pełnia natury Boga. 10 Także w nim jesteście napełnieni; a on jest głową każdego stanowiska i mocy."
Odpowiedz czy można modlić się do kogoś innego niż Bóg ? a jak modlił sie Szczepan do kogo ? Dzieje Apostolskie 7:59-60 "
Zatem kamienowali Szczepana, a on przyzywał Boga i mówił: Panie Jezu, przyjmij mojego ducha. 60 On także zgiął kolana oraz zawołał wielkim głosem: Panie, nie utwierdź im tego grzechu. A gdy to powiedział - zasnął."

Apokalipsa Jana 1:7-8
" Oto przychodzi wśród obłoków, więc zobaczy go każde oko oraz ci, którzy go przebili; i uderzą się * w pierś wobec niego wszystkie plemiona ziemi. Tak, amen. Zachariasz 12,10 -14; Mateusz 24,30
8 Ja Jestem Alfa i Omega, początek i wypełnienie - mówi Pan, Ten będący i który był, i przychodzący, Wszechmocny."

Dzieje Apostolskie 4:10-12 "niech wam wszystkim będzie wiadome oraz całemu ludowi Israela, że został on uleczony w Imieniu Jezusa Chrystusa Nazarejczyka, którego wy ukrzyżowaliście i którego Bóg wskrzesił z martwych. W tym Imieniu ten człowiek stanął przed wami zdrowy. 11 Ten jest owym kamieniem, co przez was, budujących, został wzięty za nic , a który stał się dla kamienia węgielnego ( Psalm 118,22; Izajasz 28,16 12). Nie istnieje też w nikim innym zbawienie; bo nie istnieje inne Imię pod niebem, które zostało wyznaczone wśród ludzi, w którym jest nam konieczne zostać zbawionymi ."

"Jeszua Jest Adonai ku chwale Boga Ojca"

Artur4070 

Wysłany: 2015-08-03, 09:15   

Wiecej na ten temat pisze tam gdzie jest o Imieniu Pana Boga. Czasami trudno sie nie powtarzać. Dlatego odsylam na te strony.
Pozdrawiam

Odpowiedz do tematu