Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Monoteizm a Trojca
Autor Wiadomość
Listek 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 31 Mar 2013
Posty: 7852
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2015-08-20, 21:29   

nesto napisał/a:
estem wesołym człowiekiem. Nie trzeba mi bajek, aby budować zdrowe życie..


Ale mądrość z nieba jest cenna dla każdego człowieka.
Bóg nas stworzył i dał instrukcję do życia ,
Sądzę ,że ją znasz nesto.


Ml 2:10 nbg-pl "Czy nie wszyscy mamy jednego Ojca? Czy nie stworzył nas jeden Bóg?

Pozdrawiam
_________________
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9
 
 
booris

Wyznanie: Dub & Motocykl
Pomógł: 180 razy
Dołączył: 17 Kwi 2015
Posty: 3027
Skąd: Amsterdam,Londyn,Barcelona
Wysłany: 2015-08-20, 22:04   

Listek napisał/a:
Bóg nas stworzył i dał instrukcję do życia

Cos kiepska ta instrukcja.
_________________
Mówię tylko do tych którzy chcą mnie słuchać
Ci którzy nie chcą nie obchodzą mnie
Po co mam czas tracić na mówienie do ściany
Ściana i tak zawsze swoje wie

https://www.youtube.com/watch?v=Hbq5UyaM8sk
 
 
tropiciel 


Pomógł: 63 razy
Dołączył: 11 Kwi 2013
Posty: 4962
Wysłany: 2015-08-21, 06:40   

instrukcja jest doskonała tylko ludzie do niej nie dorośli !
 
 
Listek 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 31 Mar 2013
Posty: 7852
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2015-08-21, 09:22   

booris napisał/a:
Cos kiepska ta instrukcja.


To nie instrukcja jest kiepska tylko Twoi nauczyciele, których sobie wybrałeś chodzą w ciemności.

Jezus powiedział:

"Kto Mnie nie miłuje, moich słów nie przestrzega, a Słowo, którego słuchacie, nie jest moim (Słowem), lecz Ojca, który Mnie posłał." J 14:24 bpd

Wiele razy i na różne sposoby przemawiał Bóg kiedyś przez proroków do naszych ojców, teraz zaś w dniach, które uchodzą za ostatnie, przemówił do nas przez Syna.
Hbr.1,1-2

Wszystko co mówi Ojciec Niebieski jest święte i doskonałe.Od zawsze nawołuje przez proroków by człowiek się upamiętał i skruszony powrócił do Niego.Dał Syna Jezusa by wydobyć nas z niewoli Przeciwnika do wolności ,byśmy mogli żyć według ducha w posłuszeństwie do wiecznego słowa Boga.
"Trawa usycha, więdnie kwiat, lecz słowo Boga naszego trwa na wieki."
Iz 40:8

Czy jakieś słowo wyrzuciłeś do kosza ?
Pewno nie jedno.Dlatego instrukcja, z której korzystasz jest niepełna i dlatego nazywasz ją kiepską i w wielu wyjaśnionych przez Boga kwestiach musisz improwizować sam.Bez dobrej instrukcji człowiek szybko schodzi na manowce.

"Wskaż mi, Panie, drogę swoją, Bym postępował w prawdzie twojej; Spraw, by serce moje jednego tylko pragnęło, bojaźni imienia Twego!" Ps 86:11 bw




Prawo Pana doskonałe - krzepi ducha;
świadectwo Pana niezawodne - mądrym czyni prostaczka;

9 nakazy Pana słuszne - radują serce;
przykazanie Pana jaśnieje i oświeca oczy;
10 bojaźń Pańska szczera, trwająca na wieki;
sądy Pańskie prawdziwe, wszystkie razem są słuszne.
11 Cenniejsze niż złoto, niż złoto najczystsze,
a słodsze od miodu płynącego z plastra.

12 Chociaż Twój sługa na nie uważa,
w ich przestrzeganiu zysk jest wielki,
13 kto jednak dostrzega swoje błędy?
Oczyść mnie od tych, które są skryte przede mną.
14 Także od pychy broń swojego sługę,
niech nie panuje nade mną!
Wtedy będę bez skazy i wolny
od wielkiego występku.
15 Niech znajdą uznanie słowa ust moich i myśli mego serca
u Ciebie, Panie, moja Skało i mój Zbawicielu!
Ps.19
Pozdrawiam
_________________
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9
 
 
booris

Wyznanie: Dub & Motocykl
Pomógł: 180 razy
Dołączył: 17 Kwi 2015
Posty: 3027
Skąd: Amsterdam,Londyn,Barcelona
Wysłany: 2015-08-21, 16:03   

tropiciel napisał/a:
instrukcja jest doskonała tylko ludzie do niej nie dorośli !

Instrukcja doskonala to taka,przy pomocy ktorej kazdy "prostaczek"bedzie umial uzyc tego, czego ona dotyczy.To ona ma "dorastac"do uzytkownika,a nie uzytkownik do niej.
_________________
Mówię tylko do tych którzy chcą mnie słuchać
Ci którzy nie chcą nie obchodzą mnie
Po co mam czas tracić na mówienie do ściany
Ściana i tak zawsze swoje wie

https://www.youtube.com/watch?v=Hbq5UyaM8sk
 
 
Listek 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 31 Mar 2013
Posty: 7852
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2015-08-21, 20:12   

booris napisał/a:
Instrukcja doskonala to taka,przy pomocy ktorej kazdy "prostaczek"bedzie umial uzyc tego, czego ona dotyczy


Racja.
Prawo Boże według którego mamy żyć podał Bóg za pośrednictwem proroka Mojżesza.Natomiast łaska i prawda,czyli urzeczywistnienie się zapowiedzi, słów Boga przyszły dzięki Jezusowi Jan

"Podczas gdy Prawo zostało dane za pośrednictwem Mojżesza, łaska i prawda przyszły przez Jezusa Chrystusa."J 1:17 bt5


Pamiętajmy,że dzięki ofierze doskonałej złożonej jeden raz na zawsze prze Jezusa, ustały krwawe ofiary ze zwierząt.

Jezus wyzwolił od kary wiecznego potępienia, od grzechu i śmierci.

Nie wolno bez wuroku sądu podejmować działań w rodzaju linczu ludzi przez kamienowanie i inne sposoby egzekwowania win.
Pozdrawiam

Pozdrawiam
_________________
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9
Ostatnio zmieniony przez Listek 2015-08-21, 20:18, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
booris

Wyznanie: Dub & Motocykl
Pomógł: 180 razy
Dołączył: 17 Kwi 2015
Posty: 3027
Skąd: Amsterdam,Londyn,Barcelona
Wysłany: 2015-08-21, 20:14   

Listek napisał/a:
To nie instrukcja jest kiepska tylko Twoi nauczyciele, których sobie wybrałeś chodzą w ciemności.

Widze,Listku,ze znasz moich nauczycieli i wiesz ktoredy i gdzie chodza?Powiesz mi skad? :-)
Listek napisał/a:
Czy jakieś słowo wyrzuciłeś do kosza ?
Pewno nie jedno.Dlatego instrukcja, z której korzystasz jest niepełna i dlatego nazywasz ją kiepską i w wielu wyjaśnionych przez Boga kwestiach musisz improwizować sam.Bez dobrej instrukcji człowiek szybko schodzi na manowce.

Zastanawiam sie jak to jest,Listku.Chrzescijanie - ten sam Bog,ten sam Zbawiciel,ta sama instrukcja wreszcie,a miedzy soba nie potraficie sie dogadac.Czy jest inna religia az tak podzielona?Chocby na tym forum-spieracie sie o zdania,slowa,literki i znaki interpunkcyjne.I,w zaleznosci od nurtu,wiecie najlepiej co jest jedynie sluszne.Nawet o ksztalt krzyza sie spieracie.
A ty mi piszesz,ze to moi nauczyciele sa do kitu,ze cos wyrzucilem do kosza i ze blakam sie po manowcach.No wybacz...
Na koniec cos,co akurat dla mnie jest istotne-improwizacja to esencja zycia.Pomysl o naszych Babciach i Matkach,ktore w czasach kiedy nie bylo co wrzucic do gara,robily takie rzeczy,ze szczeka opadala.Co bysmy jedli,gdyby gotowaly wedlug "instrukcji"?
_________________
Mówię tylko do tych którzy chcą mnie słuchać
Ci którzy nie chcą nie obchodzą mnie
Po co mam czas tracić na mówienie do ściany
Ściana i tak zawsze swoje wie

https://www.youtube.com/watch?v=Hbq5UyaM8sk
 
 
Listek 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 31 Mar 2013
Posty: 7852
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2015-08-21, 20:22   

booris napisał/a:
improwizacja to esencja zycia.P


Instrukcji zbawienia człowieka pochodzącej od Boga nie można porównywać z przepisem na zupę.


Pozdrawiam
_________________
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9
 
 
booris

Wyznanie: Dub & Motocykl
Pomógł: 180 razy
Dołączył: 17 Kwi 2015
Posty: 3027
Skąd: Amsterdam,Londyn,Barcelona
Wysłany: 2015-08-21, 21:23   

Listek napisał/a:
booris napisał/a:
improwizacja to esencja zycia.P


Instrukcji zbawienia człowieka pochodzącej od Boga nie można porównywać z przepisem na zupę.


Pozdrawiam

Jezus uzywal podobnych porownan.
Mt 13:33 Powiedział im inną przypowieść: Królestwo niebieskie podobne jest do zaczynu, który pewna kobieta wzięła i włożyła w trzy miary mąki, aż się wszystko zakwasiło.34 To wszystko mówił Jezus tłumom w przypowieściach, a bez przypowieści nic im nie mówił.
Odnosnie improwizacji:
Mt 6:34 Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy.
_________________
Mówię tylko do tych którzy chcą mnie słuchać
Ci którzy nie chcą nie obchodzą mnie
Po co mam czas tracić na mówienie do ściany
Ściana i tak zawsze swoje wie

https://www.youtube.com/watch?v=Hbq5UyaM8sk
 
 
Listek 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 31 Mar 2013
Posty: 7852
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2015-08-22, 05:43   

Uważam ,że w wypełnianiu instrukcji życia podanej przez Boga lepiej nie improwizować,gdyż złamanie Jego przykazania powoduje grzech, a to kończy się cierpieniem.

Na 1:3 bw "Pan jest cierpliwy i pełen łaski, lecz na pewno sprawi, że winny nie ujdzie bezkarnie.


Chrystus Jezus uwolnił nas od wiecznego potępienia ale nie od odpowiedzialności za przestępstwa zakonu, czyli grzechy.


1 Jan 3,4 grzech jest przestępstwem zakonu.


(23) Trzymajmy się niewzruszenie nadziei, którą wyznajemy, bo godny jest zaufania Ten, który dał obietnicę. (24) Troszczmy się o siebie wzajemnie, by się zachęcać do miłości i do dobrych uczynków. (25) Nie opuszczajmy naszych wspólnych zebrań, jak się to stało zwyczajem niektórych, ale zachęcajmy się nawzajem, i to tym bardziej, im wyraźniej widzicie, że zbliża się dzień.
(26) Jeśli bowiem dobrowolnie grzeszymy po otrzymaniu pełnego poznania prawdy, to już nie ma dla nas ofiary przebłagalnej za grzechy, (27) ale jedynie jakieś przerażające oczekiwanie sądu i żar ognia, który ma trawić przeciwników. (28) Kto przekracza Prawo Mojżeszowe, ponosi śmierć bez miłosierdzia na podstawie [zeznania] dwóch albo trzech świadków. (29) Pomyślcie, o ileż surowszej kary stanie się winien ten, kto by podeptał Syna Bożego i zbezcześcił krew Przymierza, przez którą został uświęcony, i obelżywie zachował się wobec Ducha łaski.

Pozdrawiam
_________________
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9
 
 
booris

Wyznanie: Dub & Motocykl
Pomógł: 180 razy
Dołączył: 17 Kwi 2015
Posty: 3027
Skąd: Amsterdam,Londyn,Barcelona
Wysłany: 2015-08-23, 02:25   

Szkoda tylko,Listku,ze jedynym wnioskiem ktory wyciagnelas z mojego postu,byl"przepis na zupe".Nie wiem czy celowo,ale pominelas reszte mojej wypowiedzi.
_________________
Mówię tylko do tych którzy chcą mnie słuchać
Ci którzy nie chcą nie obchodzą mnie
Po co mam czas tracić na mówienie do ściany
Ściana i tak zawsze swoje wie

https://www.youtube.com/watch?v=Hbq5UyaM8sk
 
 
Listek 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 31 Mar 2013
Posty: 7852
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2015-08-24, 07:31   

booris napisał/a:
ten sam Bog,ten sam Zbawiciel,ta sama instrukcja wreszcie,a miedzy soba nie potraficie sie dogadac.


Bo nie wszyscy uznali naukę Boga -Torę, która łączy ludzi w jedno .

Ducha Bożego chcą przyjąć ale słowa Bożego w całości już nie.


J 4:24 bg "Bo i Ojciec takowych szuka, którzy by go chwalili. Bóg jest duch, a ci, którzy go chwalą, powinni go chwalić w duchu i w prawdzie."


Tory,która jest prawdą od Boga nie przyjmują jako instrukcji życia i jako słów żywota.

Pozdrawiam
_________________
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9
 
 
booris

Wyznanie: Dub & Motocykl
Pomógł: 180 razy
Dołączył: 17 Kwi 2015
Posty: 3027
Skąd: Amsterdam,Londyn,Barcelona
Wysłany: 2015-08-24, 12:18   

Listek napisał/a:
booris napisał/a:
ten sam Bog,ten sam Zbawiciel,ta sama instrukcja wreszcie,a miedzy soba nie potraficie sie dogadac.


Bo nie wszyscy uznali naukę Boga -Torę, która łączy ludzi w jedno .

Ducha Bożego chcą przyjąć ale słowa Bożego w całości już nie.


J 4:24 bg "Bo i Ojciec takowych szuka, którzy by go chwalili. Bóg jest duch, a ci, którzy go chwalą, powinni go chwalić w duchu i w prawdzie."


Tory,która jest prawdą od Boga nie przyjmują jako instrukcji życia i jako słów żywota.

Pozdrawiam

No wlasnie,Listku,no wlasnie.Szarpiecie sie miedzy soba,jak psy o kawalek kosci.A ty mi mowisz o moich zlych nauczycielach :-D Moze najpierw dogadajcie sie miedzy soba,a potem pouczajcie "niedowiarkow".Zdzblo w oku brata sie klania.
_________________
Mówię tylko do tych którzy chcą mnie słuchać
Ci którzy nie chcą nie obchodzą mnie
Po co mam czas tracić na mówienie do ściany
Ściana i tak zawsze swoje wie

https://www.youtube.com/watch?v=Hbq5UyaM8sk
 
 
Listek 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 31 Mar 2013
Posty: 7852
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2015-08-24, 13:07   

booris napisał/a:
.A ty mi mowisz o moich zlych nauczycielach


Nie bądź taki drażliwy.
Ja tez miałem złych nauczycieli, którzy uczyli mnie religii, ewolucji ,nauk o sakramentach ..
Potem się dowiedziałem ,że;

313 r. CE - wprowadzono czynienie znaku krzyża.
321 r. CE - cesarz Konstantyn nakazuje święcić niedzielę zamiast dotychczasowej soboty (na pamiątkę zmartwychwstałego rzymskiego boga Mitry). Formalnie zakaz czczenia soboty wprowadzono jednak dopiero na Soborze Florenckim w 1441.
325 r. CE - cesarz Konstantyn na soborze nicejskim ustanawia kanon Pisma Świętego i awansuje Jezusa do roli Boga (powstaje tzw. Dwójca Święta); ma on zastąpić dotychczas czczonego Mitrę.
330 r. CE - wprowadzono czczenie zmarłych "świętych" i ich relikwii.

...
715 r. CE - wprowadzono modlitwy do Marii Panny oraz do "świętych".
726 r. CE - Kościół usuwa drugie przykazanie mojżeszowe: "Nie uczynisz sobie obrazu rytego ani żadnej podobizny tego, co jest na niebie w górze i co na ziemi nisko, ani z tych rzeczy, które są w wodach pod ziemią. Nie będziesz się im kłaniał ani służył". Otwarło to drogę do handlu medalikami, "świętymi" obrazami, krzyżykami, figurkami, itp. W Rzymie zaczęto czcić obrazy. Aby zachować tradycyjną ilość przykazań mojżeszowych, podzielono ostatnie przykazanie na dwie części (o niepożądaniu żony bliźniego swego...).
755-756 r. CE - na podstawie sfałszowanej przez Kościół "donacji Konstantyna", król Franków - Pepin Mały - nadaje dpczesną władzę papieżom i powstaje Państwo Kościelne.
783 r. CE - ustanowiono zwyczaj całowania nóg papieza.
787 r. CE - Sobór II w Nicei ostatecznie zdogmatyzował kult obrazów i figur, tym samym unieważniając drugie przykazanie Dekalogu.
813 r. CE - ustanowiono Święto Wniebowzięcia N.M.P.
993 r. CE - papież Jan XV wprowadza zwyczaj kanonizacji tzw. świętych zmarłych...

Pozdrawiam
_________________
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9
 
 
booris

Wyznanie: Dub & Motocykl
Pomógł: 180 razy
Dołączył: 17 Kwi 2015
Posty: 3027
Skąd: Amsterdam,Londyn,Barcelona
Wysłany: 2015-08-24, 13:43   

Listku,moj wpis wygladal tak:"A ty mi mowisz o moich zlych nauczycielach :-D "Skad wiec pomysl,ze jestem drazliwy?
Listek napisał/a:
Ja tez miałem złych nauczycieli, którzy uczyli mnie religii, ewolucji ,nauk o sakramentach itp.

Zle sformulowane stwierdzenie.Piszac "tez"nadal sugerujesz,ze mialem zlych nauczycieli.Otoz nie.Moi nauczyciele nie "...uczyli mnie religii, ewolucji ,nauk o sakramentach itp."Moi nauczyciele,na pytanie o religie i wiare,niczego mi nie narzucali.Powiedzieli - bedziesz dorosly,zadecydujesz sam.
Zadecydowalem.
_________________
Mówię tylko do tych którzy chcą mnie słuchać
Ci którzy nie chcą nie obchodzą mnie
Po co mam czas tracić na mówienie do ściany
Ściana i tak zawsze swoje wie

https://www.youtube.com/watch?v=Hbq5UyaM8sk
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 11