Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność. (List do Galatów 5:21-22)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Forum Biblijne
Autor Wiadomość
veteran

Wysłany: 2015-10-11, 19:33   

ShadowLady86 napisał/a:

Niebiblijny team również życzy wszystkiego dobrego i przede wszystkim szerokiej drogi.

Niczego innego się nie spodziewałem.

Mat. 7:14
14. A ciasna jest brama i wąska droga, która prowadzi do żywota; a mało ich jest, którzy ją znajdują.
(BG)

Ps. 40:18
18. Jamci wprawdzie ubogi i nędzny; aleć PAN myśli o mnie. TYŚ jest pomocnikiem moim i wybawicielem moim; BOŻE mój! nie omieszkujże.
(BG)

EMET 

Wyznanie: Świadkowie Jehowy w Polsce
Wysłany: 2015-10-11, 21:52   

veteran napisał/a:
RN zrezygnował a ja nie widzę powodów dla których miałby to robić.
Cały team tegoż forum jest niebiblijny więc nie ma żadnej różnicy a i swoboda jest więc forum w takiej formie może sobie istnieć.

W każdym razie niech CHRYSTUS JEZUS przyprowadzi cię, RN-nie do upamiętania, niech ZBAWICIEL nasz obdarzy cię ŁASKĄ i poprowadzi ku ŚWIĘTOŚCI.

EMET:
Czy mnie proponujesz Jezusa Chrystusa biblijnego czy wg jakiejś [jakiej?] koncepcji teologicznej? Z tego, co czytałem, to nie ja jedynie wymagam, Twoim zdaniem, 'przedłożenia mnie prawdziwej Ewangelii Chrystusowej'. Ciekawe jakiej? :aaa:

Najciekawiej jest wtedy, kiedy dany Ktoś - będąc faktycznie po prostu jakimś tam interpretatorem - sugeruje, iż jest wręcz wykładowcą z Bożego i Jezusowego poręczenia.

Uważam, iż optując - dany Ktoś - za biblijną formułą Forum, samą Biblią powinien np. Jezusa Chrystusa objaśniać; odgórnie nie degradując Innych tylko dlatego, iż - Owi Inni - nie podzielają koncepcji interpretacyjnej tego danego Kogoś.

Stephanos, ps. EMET

nesto 

Wyznanie: deizm
Wysłany: 2015-10-11, 22:08   

Czyli mam wierzyć w gadającą oślicę, czy nie?
Jakie są wasze wytyczne w tym zakresie - o wielcy głosiciele Słowa Bożego?

RN 

Wyznanie: Wiara Naturalna (Deizm)
Wysłany: 2015-10-12, 12:59   

veteran napisał/a:

Niczego innego się nie spodziewałem.

Mat. 7:14
14. A ciasna jest brama i wąska droga, która prowadzi do żywota; a mało ich jest, którzy ją znajdują.

Wytykasz ShadowLady ciasną bramę, a sam zapominasz o przypowieści biblijnego Jezusa na temat gościnności w kontekście do tutejszych włodarzy.

EWANGELIA ŁUKASZA 14. 8 - 9. BIZTB

''Jeśli cię kto zaprosi na ucztę, nie zajmuj pierwszego miejsca, by czasem ktoś znakomitszy od ciebie nie był zaproszony przez niego. Wówczas przyjdzie ten, kto was obu zaprosił, i powie ci: Ustąp temu miejsca; i musiałbyś ze wstydem zająć ostatnie miejsce.

To forum jest chyba jedynym w sieci, gdzie jeszcze do końca, nie dokonano profanacji rozumu i wara od tego wszelkim siłą obskurantyzmu.
Chwała Annie 01, że pomimo wielu ''zakrętów'' utrzymała ten kurs, a od pewnego czasu wprost nieocenioną pracę wykonuję ShadowLady.
Zresztą cała administracja trzyma poziom.

ratao

Wyznanie: Słowianin
Wysłany: 2015-10-12, 14:22   

nesto napisał/a:

To są głosiciele fałszywego Słowa Bożego,bo głoszą niezgodnie z NT,że to Biblia jest Słowem Bożym.Prawdziwi głosiciele powinni głosić tak jak Apostołowie,że to obecny w nas Chrystus,jest prawdziwym i żywym Słowem Bożym.
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.

.Cyprian. 

Wysłany: 2015-10-12, 14:45   

ratao napisał/a:
nesto napisał/a:

To są głosiciele fałszywego Słowa Bożego,bo głoszą niezgodnie z NT,że to Biblia jest Słowem Bożym.Prawdziwi głosiciele powinni głosić tak jak Apostołowie,że to obecny w nas Chrystus,jest prawdziwym i żywym Słowem Bożym.

Zobacz, w temacie Chrystus i Mądrość Boża - link:

.Cyprian. napisał/a:

...
Chrystus jest Mądrością Bożą.

Cytat:

BT - Jana 1:1

Na początku było Słowo, a Słowo było u Boga, i Bogiem było Słowo.

Czym mamy się kierować?

Cytat:

BT - Mateusza 4:4

Lecz on mu odparł: Napisane jest: Nie samym chlebem żyje człowiek, lecz każdym słowem, które pochodzi z ust Bożych.

Mamy żyć Słowem, Mądrością Bożą, Chrystusem.

...

Przy okazji chciałem się dowiedzieć, czym dla Ciebie jest Biblia?

ratao

Wyznanie: Słowianin
Wysłany: 2015-10-12, 22:09   

Cyprian

Cytat:
Zobacz, w temacie Chrystus i Mądrość Boża - link

Bardzo dobrze napisałeś,ale powinieneś napisać dodatkowo o ewangelii chrystusowej,o której napisałem w temacie:

Z JAKIEGO POWODU OBECNIE ŻADEN KOŚCIÓŁ NIE GŁOSI EWANGELII CHRYSTUSOWEJ O OBECNYM W NAS WSZYSTKICH CHRYSTUSIE,KTÓRĄ GŁOSIŁ PAWEŁ I APOSTOŁOWIE? LINK

Cytat:
Przy okazji chciałem się dowiedzieć, czym dla Ciebie jest Biblia?

Biblia powinna być bardzo jasnym drogowskazem do obecnego w nas Boga i Chrystusa.
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.

Odpowiedz do tematu