Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność. (List do Galatów 5:21-22)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Królowa Niebios, a losy narodu polskiego
Autor Wiadomość
Wasiczek
[Usunięty]

Wysłany: 2014-07-28, 20:18   Królowa Niebios, a losy narodu polskiego

Królowej Niebios nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Demon ten pojawiał się w Biblii bardzo często i przez niego Izraelici popadli w bałwochwalstwo, ściągając na siebie gniew Boga. Mimo, że Bóg niejednokrotnie ostrzegał Swój Lud przed Królową Niebios, to ten i tak nie słuchał. Niestety kult ten przetrwał po dziś dzień, choć pod inną postacią. Nie będę się rozpisywał na temat samej postaci, bo o niej niejednokrotnie pisali użytkownicy forum, choćby tutaj:
http://biblia.webd.pl/for...?t=1990&start=0
http://biblia.webd.pl/for...?t=7053&start=0
Zamierzam się skupić na tym, jakie skutki niesie za sobą kult Królowej Niebios.

Najpierw trochę historii:
Cytat:
W XVI pod względem militarnym, ekonomicznym i kulturowym nasz kraj należał do największych potęg Europy. Polska słynęła z tolerancji. Ludzie prześladowani w innych częściach Europy w naszym kraju mogli żyć i czcić Boga zgodnie z własnym sumieniem. W zamian wnosili swe talenty i etos pracy.

Trzecia część sejmu była wówczas w Polsce protestancka, nie dlatego, żeby procent protestantów był aż tak wysoki, ale dlatego, że katolicka większość nie kierowała się w wyborach bigoterią, lecz kompetencjami kandydatów. W efekcie, XVI stulecie przeszło do historii jako okres największej świetności Polsk. Do dziś nazywamy je "złotym wiekiem" polskiej kultury. Poważny wkład mieli w tym protestanci, jak na przykład Mikołaj Rej czy Andrzej Frycz Modrzewski.

Sytuacja zmieniła się w XVII wieku. Za sprawą prowadzonej przez jezuitów Kontrreformacji zaczęto z Polski wypędzać innowierców. Tradycja zajęła miejsce Pisma Świętego; kult Królowej Niebios pozycję Zbawiciela; prześladowania zastąpiły tolerancję. Palono polskie Biblie, chrześcijańską literaturę, protestanckie kościoły. Wpływ Słowa Bożego malał, a naród pogrążał się w pijaństwie, korupcji i bigoterii. Kres wolności słowa, myśli i wyznania zaowocował w kolejnym wieku rozbiorami Polski.

Jedną z przyczyn upadku polskiej tolerancji było sprowadzenie do naszego kraju jezuitów w 1564 roku. Zakon ten, powołany do zwalczania Reformacji, kierował się maksymą: "Cel uświęca środki". Zakonnicy przebrani w góralskie guńki podjudzali prosty lud w Krakowie, aby znieważać i burzyć niekatolickie kościoły chrześcijańskie i palić Biblie. Wysyłali swe "bojówki" do innych polskich miast, aby tam dokonywać podobnego rozboju.

Jezuici rozwinęli w Polsce swoje szkolnictwo. Początkowo stało ono na niezwykle wysokim poziomie. Z czasem jednak, gdy zabrakło konkurencji ze strony szkół protestanckich, ich szkoły stały się ostoją zacofania. W dużej mierze z nich pochodziła zaściankowa szlachta, która swoim liberum veto blokowała niemal każdą korzystną dla naszej ojczyzny reformę.

Wychowanek jezuitów, kontreformacyjnie nastawiony król Zygmunt III Waza, przeniósł w 1596 roku stolicę, a w 1611 dwór z "zarażonej" protestantyzmem Małopolski do Warszawy. Zanikowi tolerancji religijnej towarzyszył stopniowy upadek gospodarczo-militarny kraju. W 1612 roku skapitulowała polska załoga na Kremlu, w 1618 straciliśmy Smoleńsk, w 1621 Rygę i Inflanty, w 1648 Zaporoże, w 1667 lewobrzeżną Ukrainę, a w 1657 roku zwierzchność nad Prusami Książęcymi.

Zastanawia fakt, że największa dekadencja przypada na czas, gdy król polski Jan II Kazimierz (1648-68) ogłosił Królowę Niebios "Królową Polski". Historyk katolicki Malachi Martin napisał, że zawarty z nią pakt "nigdy nie został odwołany, ani odrzucony przez naród polski, rząd polski, katolicki czy komunistyczny, od 1655 roku."

http://eliasz.dekalog.pl/goscie/palla/krolowa.htm

Kult Królowej Niebios w Polsce rósł, aż końcu doszło do tego, że naród polski został oddany pod jej zwierzchnictwo przez Jana II Kazimierza.
Odtąd na Polskę zaczęło spadać coraz więcej nieszczęść. Oto najważniejsze z nich:
Okupacja przez Szwedów w latach 1655-1660;
Trzy rozbiory Polski i 123 lata niewoli;
Powstania listopadowe i styczniowe, które doprowadziły do utraty wielu młodych Polaków;
Okupacja Polski przez nazistowskie Niemcy i ZSRR w czasie II wojny światowej i śmierć wielu Polaków
Zbrodnia katyńska w 1940 r.
Wołyń 1943-1944
Zacofanie gospodarcze Polski przez powojenną współpracę z ZSRR


Jak widać historia Polski przypomina nieco, to co się działo z Izraelem po czczeniu Królowej Niebios. Tak samo jak Izraelici, Polska wpadła w niewolę innych narodów.
Niestety zamiast odrzucić niebiblijny kult Maryjny i odebrać tytuł "Królowej Polski, Polacy jeszcze bardziej się pogrążają w tym aspekcie. Wielu jeszcze uważa, że ona im pomaga w codziennym życiu. Ale czy nie inaczej było z Izraelitami?

Jr 44:17-18
Raczej wprowadzimy w czyn wszystko, co postanowiliśmy sobie: składać ofiary kadzielne królowej nieba, składać na jej cześć ofiary płynne, podobnie jak to czyniliśmy my, nasi przodkowie, nasi królowie oraz nasi przywódcy w miastach judzkich i na ulicach Jerozolimy. Wtedy mieliśmy pod dostatkiem chleba, powodziło się nam dobrze i nie spotkało nas nic złego. Od czasu, gdy zaprzestaliśmy składać królowej nieba ofiary kadzielne i płynne, cierpimy niedostatek wszystkiego i giniemy od miecza lub głodu.

W jakich obecnie krajach ludność jest najbardziej zubożała? Właśnie tam, gdzie oddaje się cześć Królowej Niebios: Brazylia, Rosja, Ukraina, Polska, Hiszpania. Co ciekawe, ilość tytułów jakie posiada ta postać przewyższa znacznie tytuły samego Boga Ojca i naszego Zbawiciela Jezusa Chrystusa.
Kult ten zamiast słabnąć rośnie w siłę. Od XX w. zakładane są różne niebezpieczne instytucje o charakterze Maryjnym. Jedną z takich jest Legion Maryi, o którym napisze kiedy indziej, żeby się już bardzo nie rozpisywać.

Pozdrawiam.
 
 
Maximus Minimus 
Maximus Minimus

Wyznanie: Katolik
Pomógł: 40 razy
Wiek: 37
Dołączył: 24 Cze 2014
Posty: 301
Wysłany: 2014-07-29, 15:12   

Jako katolik muszę przyznać, że jest to dość wstydliwa sprawa i ciężka do ugryzienia. Kult Maryi w którymś momencie przeszedł ze "stabat Mater dolorosa" w królowanie. Warto byłoby uchwycić moment tego przejścia.
W tradycji chrześcijańskiej królowanie jest zawsze równoznaczne z byciem sędzią. Królowa Niebios musiałaby sądzić w niebie, a to już bałwochwalstwo. Nie można być chrześcijaninem i uznać, że na S.O. będzie rozsądzać Matka Boska.

Ciekawe spojrzenie od strony historycznej. Będę śledził.
Myślicie, że panaceum mogłaby być intronizacja Chrystusa na króla Polski?

Pzdr
_________________
AMDG
 
 
Wasiczek
[Usunięty]

Wysłany: 2014-07-29, 15:44   

Maximus Minimus napisał/a:
Myślicie, że panaceum mogłaby być intronizacja Chrystusa na króla Polski?


To raczej nie jest potrzebne. Jezus Chrystus jest Królem całego Świata i są potrzebne jakieś specjalnie uroczystości, by to utwierdzić. Ja proponowałbym detronizację Maryi jako Królowej Polski i zmniejszenie do minimum jej kultu, jeżeli nie jest możliwe całkowite zniesienie.
 
 
eksplorator
[Usunięty]

Wysłany: 2015-01-20, 07:13   

"W starożytności "królową niebios" czczono pod różnymi imionami (Asztarte, Artemida, Izyda, Isztar, Diana Efeska). Utożsamiana była z Wielką Bogini, znana jako; Matka Ziemia, Królowa Niebios, Wielka Macierz, Bogini Matka - w wierzeniach wielu kultur główne (lub jedno z główniejszych) bóstw w panteonie. Bogini utożsamiana najczęściej z Ziemią (lub stanowiąca jej patronkę), w wielu kulturach będąca równocześnie "królową niebios". Zazwyczaj dawczyni wszelkiego życia, uosabiająca płodność i macierzyństwo. Często uznawana również za matkę boga lub bogów.

Królową Niebios uznawano również inne bóstwa światowej religii:

Al-Lat (mitologia babilońska)
Astarte (mitologia egipska)
Cihuacoatl (mitologia aztecka)
Citlalincue (mitologia aztecka)
Demeter (mitologia grecka)
Gaja (mitologia) (mitologii grecka)
Hebat (mitologia hetycka)
Isztar (mitologia sumeryjska)
Izyda (mitologia egipska)
Ki (bogini) (mitologia sumeryjska)
Maja (bogini) (mitologia italska i rzymska)
Mokosz (mitologia Słowian)
Ninhursag (mitologia sumeryjska)
Pachamama (mitologia inkaska)
Saule (mitologia bałtyjska)
Tiamat (mitologia sumeryjska)
Tellus (mitologia rzymska)"

Ten demoniczny stwór "królowanie" we krwi. Ale już nie długo.

Zobacz artykuł "Kult Królowej Niebios" na stronie www.krzyjahu.pl
 
 
ShadowLady86 
Administrator


Wyznanie: Chrześcijanin
Pomogła: 273 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 14 Sty 2012
Posty: 4441
Wysłany: 2015-01-20, 09:48   

Jak odwiedziłam w zeszłym roku Efez, to zwróciłam uwagę na opowieść przewodnika o Dianie/ Artemidzie Efeskiej. Była to bogini, która kojarzyła się z płodnością (miała wiele piersi KLIK), a jednocześnie trwała w dziewictwie. W jej święto kapłani wynosili figurkę i maszerowali z nią ulicami miasta w charakterystycznej procesji. Od razu miałam jednoznaczne skojarzenia.

Dodatkowo według legendy,w Efezie Maria matka Jezusa dożyła swoich ostatnich dni. Znajduje się tam nawet jej "dom", który jest otaczany czcią zarówno przez Chrześcijan jak i Muzułmanów. Wielu Chrześcijan obrusza się na myśl, że pewne obrzędy mogły się nachodzić, ale moim zdaniem, nie ma się czemu specjalnie dziwić.

A że kult Maryjny i kult Królowej Nieba był w pewien sposób powiązany, wspominał ojciec Kościoła Epifaniusz z Salaminy w swoim dziele Panarion

Cytat:
For certain women decorate a barber’s chair or a square seat, spread a cloth on it, set out bread and offer it in Mary’s name on a certain day of the year, and all partake of the bread; I discussed parts of this right in my letter to Arabia. Now, however, I shall speak plainly of it and, with prayer to God, give the best refutations of it that I can, so as to grub out the roots of this idolatrous sect and with God’s help, be able to cure certain people of this madness


Jako że niektóre kobiety dekorują siedziska, rozkładają na nich materiał, dzielą chleb i oferują go w imieniu Maryi określonego dnia w roku. Wszyscy biorą w tym udział. Wspominałem o ty zjawisku w swoim ostatnim liście. Teraz jednak mówię o tym otwarcie, modląc się do Boga, abym miał siłę wykarczować korzenie tej obrzydliwej sekty i z bożą pomocą uzdrowił tych ludzi z szaleństwa [Panarion, Księga II, 59/]

Strona 637

Cytat:
Let no one eat of the error which has arisen on St. Mary’s account. Even though ‘The tree is lovely’ it is not for food; and even though Mary is all fair, and is holy and held in honor, she is not to be worshiped. But again, these women are renewing the portion for Fortune and preparing the table for demon, and not for God, as the Scripture says: "And they drink impious drinks as the word of God says, And the women grind flaour, and their sons gather wood to make cakes for the host of heaven". Such women should be silenced by Jeremiah and not frighten the world. They must not say: "We honor the queen of heaven"


Niech nikt nie je tego, co powstało na rachunek Maryi. Mimo iż drzewo jest piękne, to nie jest do jedzenia. I tak jak Maria jest czysta i święta należy się jej szacunek, to nie powinna być jej oddawana cześć. Jednak te kobiety, oddawając część Fortunie, przygotowują stół demonowi, a nie Bogu. Jak mówi Pismo:"Synowie zbierają drewno, ojcowie rozpalają ogień, a kobiety ugniatają ciasto, by robić pieczywo ofiarne dla królowej nieba, a nadto wylewają ofiary z płynów dla obcych bogów, by Mnie obrażać. " Te kobiety powinny być uciszone przez Jeremiasza, by nie przerażały świata. Nie wolno im mówić: "oddajemy ci cześć, Królowo Nieba". Panarion, Księga II, 79]

Strona 644

Widać więc, że już w IV wieku kult Maryjny powiązano z Kultem Królowej Nieba. Mając to na uwadze, lepiej nie nazywać Marii Królową Nieba.
 
 
BoaDusiciel 

Wyznanie: Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego
Pomógł: 216 razy
Dołączył: 04 Lis 2013
Posty: 5443
Wysłany: 2015-01-20, 12:12   

Maximus Minimus napisał/a:

Myślicie, że panaceum mogłaby być intronizacja Chrystusa na króla Polski?

Pzdr


Oczywiście że tak. Intronizacja byłaby panaceum na wszystko.
Do tego jeszcze należy wprowadzić nadrzędność prawa boskiego nad prawem ludzkim.
A o tym, co jest prawem boskim będzie decydował Kościół Katolicki, jako najbardziej uprawniony :lol:
_________________
Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego
 
 
bbc-poland 


Wyznanie: Słowianin-Lechita wyznawca Chrystusa
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 18 Lis 2012
Posty: 316
Skąd: Polska
Wysłany: 2015-01-20, 14:55   

eksplorator napisał/a:
"W starożytności "królową niebios" czczono pod różnymi imionami (Asztarte, Artemida, Izyda, Isztar, Diana Efeska). Utożsamiana była z Wielką Bogini, znana jako; Matka Ziemia, Królowa Niebios, Wielka Macierz, Bogini Matka - w wierzeniach wielu kultur główne (lub jedno z główniejszych) bóstw w panteonie. Bogini utożsamiana najczęściej z Ziemią (lub stanowiąca jej patronkę), w wielu kulturach będąca równocześnie "królową niebios". Zazwyczaj dawczyni wszelkiego życia, uosabiająca płodność i macierzyństwo. Często uznawana również za matkę boga lub bogów.

Królową Niebios uznawano również inne bóstwa światowej religii:

Al-Lat (mitologia babilońska)
Astarte (mitologia egipska)
Cihuacoatl (mitologia aztecka)
Citlalincue (mitologia aztecka)
Demeter (mitologia grecka)
Gaja (mitologia) (mitologii grecka)
Hebat (mitologia hetycka)
Isztar (mitologia sumeryjska)
Izyda (mitologia egipska)
Ki (bogini) (mitologia sumeryjska)
Maja (bogini) (mitologia italska i rzymska)
Mokosz (mitologia Słowian)
Ninhursag (mitologia sumeryjska)
Pachamama (mitologia inkaska)
Saule (mitologia bałtyjska)
Tiamat (mitologia sumeryjska)
Tellus (mitologia rzymska)"

Ten demoniczny stwór "królowanie" we krwi. Ale już nie długo.

Zobacz artykuł "Kult Królowej Niebios" na stronie www.krzyjahu.pl


Słowiańska Mokosz nie była Królowa Niebios. Raczej skłaniał bym się taki tytuł przyznać Królowej Wandzie która to z opisów znajdujących się w naszych średniowiecznych kronikach opisujące naszych monarchów od Lecha I. Królowa Wanda posiadała nieprzeciętną inteligencję, do końca swoich dni została dziewicą, Posiadała nadzwyczajne moce, potrafiła emanować jakąś niesamowitą światłością i dobrocią . Ochroniła Polskę od wrogów zewnętrznych. Oddała swoje życie Bogu rzucając się do Wisły.

W 1594 roku podczas podroży Króla Zygmunta III i królowej Anny (z Warszawy do Szwecji) kroniki zanotowały "modlitwę do Wandy", wypowiedzianą nie przez byle kogo, bo przez samą królową Polski, płynąca tą rzeką:
Wando śliczna bogini wiślnej bystrej wody,
Coś swój wiek wiecznym bogom poświęciła młody
Któraś niegdy rządziła toż królestwo dawne,
W którym cnoty twe i dziś wspominają sławne,
Jakoś nieprzyjaciela mężnie poraziła,
I wolności dzielnością swoją obroniła,
Za co dziś siedzisz między boginiami w niebie,
Śliczna nimfo słowieńska, pilno proszę ciebie:
Ucisz Wisłę, ucisz wiatr, daj szczęśliwą drogę,
Ty sprawuj nasze łodzie, a odpędź tę trwogę:
A ja, gdy da Bóg, stanę u twojej mogiły,
(Gdzie lechijskie Dryjady twe ciało włożyły),
Pachnące tobie każę zapalić ofiary
I położę na ołtarz twój przystojne dary.


600 lat po Chrzcie Polski Królowa modli się do Wandy Bogini w Niebiosach.
Mieliśmy tylko jedną Królowa Polski - Wandę (zdegradowanej przez KRK do rangi księżnej).
Przez cały czas Polacy modlili się do Wandy. Z czasem KRK zmienił imię Wanda na Maria.
Wszystkie kulty słowiańskie które nie dało się wyplenić zastępowano utworzonymi własnymi.
np. Noc Kapuły 22 czerwca zastąpiono wprowadzonym święceniem wody Jana Chrzciciela 24 czerwca.
Noc Matki-Ziemi 13 sierpnia ( gdzie indziej Diany, Dany, Artemidy) zastąpiono Świętem Matki Boskiej Zielnej 15 sierpnia (inaczej Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny)
itd..

We wczesnym chrześcijaństwie Maria nie była przedmiotem kultu. Chrześcijaństwo dostosowało się do kultu istniejącego (Diany, Artemidy) którego nie można było wyplenić.
Ponieważ Bogini Ziemi była dziewicą dlatego też Maria jako przyszła następczyni tego kultu też musiała być dziewicą.

Uważam, że historia z Marią została dopisana do ewangelii Mateusza i Łukasza.
Ewangelia Marka i Jana rozpoczyna się od chrztu Jezusa w Jordanie.
Czy Jan i Marek zapomnieli by o tak ważnym wydarzeniu w swoich ewangeliach?
 
 
KobietaZMagdali 


Wyznanie: katoliczka
Pomogła: 235 razy
Wiek: 32
Dołączyła: 12 Sty 2014
Posty: 2125
Skąd: ze wsi :)
Wysłany: 2015-01-20, 20:05   

bbc-poland napisał/a:
Wando śliczna bogini wiślnej bystrej wody,
Coś swój wiek wiecznym bogom poświęciła młody
Któraś niegdy rządziła toż królestwo dawne,
W którym cnoty twe i dziś wspominają sławne,
Jakoś nieprzyjaciela mężnie poraziła,
I wolności dzielnością swoją obroniła,
Za co dziś siedzisz między boginiami w niebie,
Śliczna nimfo słowieńska, pilno proszę ciebie:
Ucisz Wisłę, ucisz wiatr, daj szczęśliwą drogę,
Ty sprawuj nasze łodzie, a odpędź tę trwogę:
A ja, gdy da Bóg, stanę u twojej mogiły,
(Gdzie lechijskie Dryjady twe ciało włożyły),
Pachnące tobie każę zapalić ofiary
I położę na ołtarz twój przystojne dary.


http://pl.wikisource.org/...%9Bci_w_r._1594
_________________
„Odpędzanie wilków, zagrażających Bożej owczarni, jest na pewno czymś chwalebnym, ale czyni się to modlitwą, przykładem życia, głoszeniem słowa Bożego i przekonywaniem -- a nie poprzez zadawanie gwałtu. Gwałt zadawany w obronie prawdy nie tylko krzywdzi konkretnych ludzi, ale kompromituje prawdę, ci zaś, którzy się do niego uciekają, choć ich intencją było odpędzenie wilków, sami się w wilków przemieniają.”

http://www.youtube.com/watch?v=l_lp-owKS6E
 
 
KobietaZMagdali 


Wyznanie: katoliczka
Pomogła: 235 razy
Wiek: 32
Dołączyła: 12 Sty 2014
Posty: 2125
Skąd: ze wsi :)
Wysłany: 2015-01-20, 20:06   

http://pl.wikipedia.org/w...ona_w_roku_1594
_________________
„Odpędzanie wilków, zagrażających Bożej owczarni, jest na pewno czymś chwalebnym, ale czyni się to modlitwą, przykładem życia, głoszeniem słowa Bożego i przekonywaniem -- a nie poprzez zadawanie gwałtu. Gwałt zadawany w obronie prawdy nie tylko krzywdzi konkretnych ludzi, ale kompromituje prawdę, ci zaś, którzy się do niego uciekają, choć ich intencją było odpędzenie wilków, sami się w wilków przemieniają.”

http://www.youtube.com/watch?v=l_lp-owKS6E
 
 
bbc-poland 


Wyznanie: Słowianin-Lechita wyznawca Chrystusa
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 18 Lis 2012
Posty: 316
Skąd: Polska
Wysłany: 2015-01-20, 22:35   

KobietaZMagdali napisał/a:
bbc-poland napisał/a:
Wando śliczna bogini wiślnej bystrej wody,
Coś swój wiek wiecznym bogom poświęciła młody
Któraś niegdy rządziła toż królestwo dawne,
W którym cnoty twe i dziś wspominają sławne,
Jakoś nieprzyjaciela mężnie poraziła,
I wolności dzielnością swoją obroniła,
Za co dziś siedzisz między boginiami w niebie,
Śliczna nimfo słowieńska, pilno proszę ciebie:
Ucisz Wisłę, ucisz wiatr, daj szczęśliwą drogę,
Ty sprawuj nasze łodzie, a odpędź tę trwogę:
A ja, gdy da Bóg, stanę u twojej mogiły,
(Gdzie lechijskie Dryjady twe ciało włożyły),
Pachnące tobie każę zapalić ofiary
I położę na ołtarz twój przystojne dary.


http://pl.wikisource.org/...%9Bci_w_r._1594


Interesujesz się słowiańszczyzną? Myślałem, że nikt nie zareaguje na ten poemat który opisuje autentyczne wydarzenie, jakim była podroż króla Zygmunta III do Szwecji. Ponoć fragment tego poematu o Wandzie to modlitwa jaka miała królowa odmówić w czasie podróży.
O Królowej Wandzie mamy relacje w Kronice Polskiej Dzierswy, Kronice Polskiej Kadłubka, Kronice Polskiej Prokosza, Kronice Wielkopolskiej, Kronice Lechitów i Polaków Godzisława Baszko. Warto przeczytać i szczycić się tym, że mieliśmy kiedyś potężną Królową która stała się dla swojego ludu boginią.
 
 
KobietaZMagdali 


Wyznanie: katoliczka
Pomogła: 235 razy
Wiek: 32
Dołączyła: 12 Sty 2014
Posty: 2125
Skąd: ze wsi :)
Wysłany: 2015-01-21, 19:14   

Trochę kiedyś czytałam bbc, ale dawno. Kojarzył mi się ten fragment, ale musiałam wspomóc się google by sobie przypomnieć. To jest poemat bbc i jako na gatunek literacki trzeba na niego patrzeć.
_________________
„Odpędzanie wilków, zagrażających Bożej owczarni, jest na pewno czymś chwalebnym, ale czyni się to modlitwą, przykładem życia, głoszeniem słowa Bożego i przekonywaniem -- a nie poprzez zadawanie gwałtu. Gwałt zadawany w obronie prawdy nie tylko krzywdzi konkretnych ludzi, ale kompromituje prawdę, ci zaś, którzy się do niego uciekają, choć ich intencją było odpędzenie wilków, sami się w wilków przemieniają.”

http://www.youtube.com/watch?v=l_lp-owKS6E
 
 
bbc-poland 


Wyznanie: Słowianin-Lechita wyznawca Chrystusa
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 18 Lis 2012
Posty: 316
Skąd: Polska
Wysłany: 2015-01-21, 21:30   

KobietaZMagdali napisał/a:
Trochę kiedyś czytałam bbc, ale dawno. Kojarzył mi się ten fragment, ale musiałam wspomóc się google by sobie przypomnieć. To jest poemat bbc i jako na gatunek literacki trzeba na niego patrzeć.

Autora tego utworu zainspirowała podróż Zygmunta III. Opis "modlitwy do Wandy" bardzo dobrze oddaje barwę życiorysu Wandy znajdującego się w starych kronikach, które wymieniłem wcześniej.
Kiedyś nie mogłem zrozumieć poco nam tyle Matek Boskich (Matka Boska Zielna, ... Bolesna, Różańcowa , Ostrobramska itd.
sprawa stała się prosta przy Matce B. Zielnej, której pojawienie się miało na celu położenia kres wierzeniom pogańskim, a które w żaden inny sposób nie dało się zlikwidować. Myślę ze Królowa Wanda, po śmierci czczona jako bogini, też była zastąpiona którymś tam wcieleniem Matki Boskiej, którą nazywa się Królową Polski.
Wcześniej przed wrogami zewnętrznymi broniła nas Królowa Wanda. I tak kult Wandy został zastąpiony Kultem Maryi który trwa do dzisiaj.
 
 
Cyryl

Dołączył: 01 Paź 2010
Posty: 240
Wysłany: 2015-10-20, 19:30   Kult Marii to bałochwalstwo za które Polska jest karana

Cytat:
Jezus (Isus) Chrystus naszym Królem

Ostatnie uaktualnienie - 12 Października 2015

--------------------------------------------------------------------------------

Polacy, rodacy, Słowianie i wszyscy ludzie dobrej woli.

Polska jest od wielu lat w niewoli synagogi szatana, nazywanego także nasieniem węża. Kilka milionów rodaków uciekło spod kańczuga syjonistycznego do Australii, Anglii i wielu innych miejsc na świecie.

Obecnie naród polski oraz wszystkie narody słowiańskie są pod wielkim niebezpieczeństwem inwazji Islamu. Ludzie bez sumień o zezwierzęconych obyczajach są celowo sprowadzani do krajów Chrześcijan w celu zupełnego nas wyniszczenia.

Grozi nam z wielu stron całkowita zagłada!

Kto i dlaczego chce nas zniszczyć?

To Słowianie są zaginionymi 10-cioma pokoleniami Izraela. Władze to wiedzą i dlatego istnieje olbrzymia luka w historii Polski przed rokiem 966 n.e. Dowody w linku. 10 pokoleń Izraela!

Synagoga szatana sprawuje nad nami tyrańską, morderczą, lichwiarską władzę niszcząc wszystko, co się da zniszczyć. Istnieje jednak przyczyna, dlaczego Bóg dopuszcza tyle nieszczęść na Polskę i na pozostałe narody słowiańskie.

kn

01.04.1656 Król Jan Kazimierz podczas potopu Szwedów ukoronował dla

ochrony Polski wielbioną Matkę Boską, jako Królową Polski.

Owa Koronacja rozpoczęła lawinę nieszczęść. Oto przerażające rezultaty wielbienia Królowej Niebios.

Potop szwedzki trwał od 1655-1660.

W potopie zginęło około 4,4 miliona Polaków, stracono olbrzymie dobra materialne i majątki, spalono 188 miast, 186 wsi, zniszczono 81 zamków, 136 kościołów, 89 pałaców.

Władze ukazują nam jedynie rzekomo cudowną obronę Częstochowy. 'Królowa' nie zdołała powstrzymać dalszej fali zbrodni i łupiestwa pomimo wielu błagań, modlitw, litanii, różańców i procesji.

Potem nastąpiły kolejne nieszczęścia polskie.
•Trzy rozbiory Polski i życie pod zaborami.
•Inwazja Napoleona na Rosję - zwana wojną polską.
•I Wojna Światowa
•Syjonistyczna Rewolucja Październikowa w Rosji
•II Wojna Światowa i wszystkie związane z nią zbrodnie.

Po II wojnie fala zbrodni na Polakach nie ustała. Ilość zbrodni, począwszy od rządów UB i Żyda Jakuba Bermana jest olbrzymia, a fala zbrodni nadal prześladuje naszą Ojczyznę. Prześladują Polskę samobójstwa, morderstwa polityczne, masowy exodus Polaków za chlebem ponieważ Polska jest niemal całkowicie niszczona i rozkradana przez wrogie nam władze syjonistyczne.

Oto rezultaty służenia Królowej Niebios oraz oddawania pokłonów bałwanom kategorycznie zabronionym przez Boga.

Najprawdopodobniej nie zdajesz sobie sprawy, że 10 Przykazań Bożych jest celowo zniekształconych przez Kościół.

Oto Przykazania wprost z Biblii w oryginalniej formie. a poniżej dwa najważniejsze.

Wyjścia 20:(2) Jam jest Pan, Bóg twój, który cię wyprowadził z ziemi egipskiej, z domu niewoli.

(3) Nie będziesz miał innych bogów obok mnie.

(4) Nie czyń sobie podobizny rzeźbionej czegokolwiek, co jest na niebie w górze, i na ziemi w dole, i tego, co jest w wodzie pod ziemią. (5) Nie będziesz się im kłaniał i nie będziesz im służył, gdyż Ja, Pan, Bóg twój, jestem Bogiem zazdrosnym, który karze winę ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia tych, którzy mnie nienawidzą, (6) A okazuję łaskę do tysiącznego pokolenia tym, którzy mnie miłują i przestrzegają moich przykazań.

Dlaczego oryginalne Przykazania tak się różnią od dobrze znanych nam Przykazań z Katechizmu?

Przyczyną ukrycia części Przykazań, czyli ostrzeżenia przed bałwochwalstwem jest umożliwienie łamania dwóch najważniejszych przykazań.

Dlaczego Kościół dąży do łamania przez nas najważniejszych Przykazań?

Ponieważ Watykan w rzeczywistości wielbi... Lucyfera i dąży on do naszego potępienia! Dowody w linkach na końcu artykułu...

Czy istnieje wyjście z tak bardzo groźnej dla Polski sytuacji?

Istnieje i jest ono bardzo proste.

Bóg czeka, aż zwrócimy się wyłącznie do Niego z pokorą i prośbą o pomoc.

Tylko do Niego, ponieważ pierwsze Przykazanie jest najważniejsze!

Nie będziesz miał innych bogów obok mnie.

Bóg jest jedyną Osobą, którą powinniśmy wielbić.

Dlaczego?

Ponieważ ON wszystko stworzył i Bóg jest Dawcą życia dla wszystkich stworzeń.

Nie Królowa Niebios, nie Święty Mikołaj czy jakikolwiek inny święty. Nikogo nie wolno nam wielbić, poza Bogiem, ponieważ wszystko i wszyscy istniejemy z Jego woli.

Bóg także kategorycznie zabrania czynienia czegokolwiek, przed czym człowiek mógłby się kłaniać.

Nie czyń sobie podobizny rzeźbionej czegokolwiek, co jest na niebie w górze, i na ziemi w dole, i tego, co jest w wodzie pod ziemią. Nie będziesz się im kłaniał i nie będziesz im służył!

Mamy dwa kategoryczne zakazy - wytwarzania figur i obrazów oraz klękania i kłaniania się przed nimi.

Nie ma znaczenia, co ty sobie wyobrażasz w obrazie, podobnie nie ma znaczenia jak widzisz znak... stopu.

Jest to kategoryczny zakaz bez jakiekolwiek możliwości pominięcia go!Nie wolno nam wytwarzać i nie wolno nam wielbić jakiekolwiek figury, 'świętego' obrazu, czy to Królowej Niebios, czy też krucyfiksu, posągu, krzyża, jakiegokolwiek przedmiotu wykonanego rękami ludzkimi.

Podziękowanie za Jego dar życia należy się tylko i wyłącznie Dawcy życia, czyli Bogu.

Jedynie On może dać nam życie wieczne w niebie lub na ziemi, lub je nam za nasze grzechy odebrać.

Wielbienie kogokolwiek innego czy też jakiegokolwiek przedmiotu jest wrogim aktem, skierowanym przeciwko Bogu!

Kara za złamanie tych dwóch przykazań jest bardzo sroga, ale nagroda za posłuszeństwo jest olbrzymia.

Odrzućmy bałwany i Królową Niebios!!!

Módlmy się bez obrazów i posągów, nie do Marii czyli Królowej Niebios ale tylko do Boga, według wzoru jaki na Syn Boży podał.

Do modlitwy Ojcze Nasz dodawajmy nasze prośby tak, jak potrafimy: o wyzwolenie nas z niewoli i okrutnego jarzma nasienia węża.

Drugim, nie mniej ważnym uczynkiem jest uprzedzanie innych przed takim wielkim grzechem!

Im więcej ludzi modlących się do Boga, tym większe nadzieje na nasze wyzwolenie.

Chrystus jest naszym Królem i On wkrótce obejmie władzę i Słowiańszczyzna będzie całkowicie bezpieczna pod Jego panowaniem.

Bóg czeka na nasze nawrócenie się do Niego i porzucenie znienawidzonej przez Niego Królowej Niebios czy też Królowej Polski oraz wszystkich bałwanów, czyli posągów, krucyfiksów, 'świętych' obrazów, medalików, różańców i temu podobnych grzesznych przedmiotów.

Chrystus zapytany, jak mamy się modlić, odpowiedział tak:

Mateusza 6:(9) A wy tak się módlcie: Ojcze nasz, któryś jest w niebie, Święć się imię twoje, (10) Przyjdź Królestwo twoje, Bądź wola twoja, jak w niebie, tak i na ziemi. (11) Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj, (12) I odpuść nam nasze winy, jak i my odpuszczamy naszym winowajcom; (13) I nie wódź nas na pokuszenie, ale nas zbaw ode złego; Niech się tak stanie. (Słowa - Amen - nie powinniśmy używać, ponieważ jest ono imieniem fałszywego egipskiego boga!)

Do tej modlitwy dodawajmy własny tekst własnego odczucia, jak - Ojczyznę naszą racz nam wrócić Panie - czy - I oddal od nas dalsze Twe karanie, Chroń nas Panie, tylko w Tobie nadzieja, czy inne własne prośby.

Jedynie ścisłe przestrzeganie Jego pierwszych dwóch Przykazań przez wielu Słowian, spowoduje Jego akcję, nadprzyrodzony akt wyzwolenia Ludu Bożego z niewoli nasienia węża.

Bądźmy więc posłuszni wobec Boga i Jego Przykazań i zapomnijmy o różnicach wyznaniowych i zjednoczmy się, razem, ale osobno, każdy czy każda, w swoim domu prośmy Boga codziennie i gorliwie o wyzwolenie nas z tej nieludzkiej niewoli.

Nadchodzi szybko czas przyjścia Królestwa Bożego, które Bóg obiecał nam wiele wieków temu i na siebie samego to zaprzysiągł.

To jest właśnie to Królestwo Boże z modlitwy Pańskiej i jest ono bardzo blisko nas.

Dlatego świat szatana, który o tym doskonale wie, przyspiesza naszą opresję, wyzysk i planuje naszą eksterminację rękami Islamu.

Jedynie Bóg może nam pomóc ale MUSIMY kategorycznie odrzucać Królową Niebios oraz wszelkie formy bałwochwalstwa.

Rozpocznij czyste od bałwochwalstwa modlitwy do samego Boga i dostąp obfitych błogosławieństw obiecanych przed wieloma wiekami.

Bóg przysiągł wielokrotnie na samego siebie że uwolni nas z tej okrutnej niewoli.

Jeżeli chcesz poznać więcej czystej prawdy biblijnej a także dowiedzieć się, co w rzeczywistości dzieje się na całej ziemi, zacznij czytać obszerne wyjaśnienia z tego linku - Nawigacja. Jeżeli chcesz osobiście poznać szczegóły naszego zbawienia, przeczytaj ten artykuł. Zbawienie, nie tylko dla orłów.

Jeżeli miłujesz Boga, odrzuć natychmiast pogańskie bałwochwalstwo oraz pogański kult Królowej Niebios!

--------------------------------------------------------------------------------

Wielu Chrześcijan rozpoczyna uświadamianie rodaków i wielkim niebezpieczeństwie bałwochwalczego kultu Królowej Niebios. Poniżej streszczenie tej strony na rycinach, które mogą być dowolnie rozpowszechniane za pomocą emaili.

Link -

Ulotki przeznaczone do druku oraz do rozpowszechniania za pomocą emalii.

http://zbawienie.com/

Cytat:
Czy wiesz o tym, że Bóg nienawidzi... bałwochwalstwa i... Królowej Niebios!?

Nie będziesz miał innych bogów obok mnie. (Wyjścia 20:3)

Biblia nigdzie nie pochwala bałwochwalstwa oraz czczenia Królowej Niebios.

Księga Wyjścia 20: 4 Nie czyń sobie podobizny rzeźbionej czegokolwiek, co jest na niebie w górze, i na ziemi w dole, i tego, co jest w wodzie pod ziemią. 5 Nie będziesz się im kłaniał i nie będziesz im służył, gdyż Ja, Pan, Bóg twój, jestem Bogiem zazdrosnym. (Sprawdź link - BM)


Jana 14:6 Odpowiedział mu Jezus: Ja jestem droga i prawda i żywot, nikt nie przychodzi do Ojca, tylko przeze mnie.Chrystus nigdy nie nakazał wielbienia, posłuszeństwa i wstawiennictwa swej matki!


Czy bałwochwalstwo pomogło Ojczyźnie!?

Jeremiasza 7:(16) Lecz ty nie wstawiaj się za tym ludem i nie zanoś za nim błagania ani modlitwy, i nie nalegaj na mnie, gdyż cię nie wysłucham! (17) Czy sam nie widzisz, co oni robią w miastach judzkich i na ulicach Jeruzalemu? (18) Dzieci zbierają drwa a ojcowie rozniecają ogień; kobiety ugniatają ciasto, aby wypiekać placki dla królowej niebios, cudzym bogom wylewa się ofiary z płynów, aby mnie obrażać. (19) Czy mnie tym obrażają – mówi Pan – czy nie raczej samych siebie ku zawstydzeniu własnemu? BM (22) Gdyż nic nie powiedziałem waszym ojcom, gdy ich wyprowadzałem z ziemi egipskiej, nic też nie nakazałem im w sprawie całopaleń i ofiar krwawych, (23) Lecz tylko to przykazanie dałem im, mówiąc: Słuchajcie mojego głosu, a Ja będę waszym Bogiem, wy zaś będziecie moim ludem, postępujcie całkowicie tą drogą, którą wam nakazuję, aby się wam dobrze działo! (24) Lecz oni nie usłuchali i nie nakłonili swojego ucha, ale postępowali według skłonności i uporu swojego złego serca i odwrócili się do mnie tyłem, a nie twarzą. BM

Bóg karze śmiercią za czczenie Królowej Niebios!

Jeremiasza 44:25 Tak mówi Pan Zastępów, Bóg Izraela: Wy, kobiety, ślubowałyście swoimi ustami i spełniałyście swoimi rękami to, co mówiłyście: Chcemy spełnić nasze śluby, które ślubowałyśmy, że będziemy spalać kadzidło królowej niebios i wylewać dla niej ofiary z płynów. Dochowujcie więc gorliwie waszych ślubów i spełniajcie pilnie wasze śluby! 26 Wszakże słuchajcie słowa Pana, wszyscy Judejczycy, którzy mieszkacie w ziemi egipskiej: Oto Ja przysięgam na wielkie moje imię - mówi Pan - że moje imię już nigdy nie będzie wzywane ustami któregokolwiek męża judzkiego w całej ziemi egipskiej i nikt nie powie: Jako żyje Wszechmocny Pan! 27 Oto Ja pilnować ich będę ku złemu, a nie ku dobremu, i wszyscy mężowie judzcy, którzy są w ziemi egipskiej, zginą doszczętnie od miecza i głodu,

To Bóg stworzył Niebo i Ziemię i tylko Jemu należy się dziękczynienie za Jego dar życia. On jest naszym Ojcem a my jesteśmy Jego ludem.

Jeżeli czcisz Królową Niebios...

grozi ci śmierć z wyroku Boga!

Miliony ludzi zginęło z tego powodu.

Nie bądź kolejną ofiarą Królowej Niebios!

Znacznie więcej informacji na temat bałwochwalstwa oraz wielbienia Matki Boskiej.

Linki:
•http://www.zbawienie.com/krolowa-niebios.htm
•http://www.proroctwa.com/krolowa-niebios.htm
•http://www.zbawienie.com/balwochwalstwo.htm
•http://www.zbawienie.com/obraz-Jezusa.htmCzy zdajesz sobie sprawę z tego, że Watykan został uznany za organizację zbrodniczą i nielegalną a papież Franciszek został skazany na dożywotnie więzienie za zbrodnie przeciwko ludzkości?

Sprawdź - http://www.zbawieniecom.fora.pl, http://wordwatcher.net/?p=114

Bądź posłuszny Bogu a nie ludziom takiego pokroju!Kilka artykułów z obfitymi dowodami w tym temacie, które do tej pory były uważane przez obrońców Kościoła jako nienawistne, fikcyjne i kłamliwe ataki na Katolicyzm.
•Czy tradycyjny Kościół Katolicki uprawia Magię?
•Watykan wielbi Lucyfera? - msza ku czci Lucyfera
• Satanizm w Watykanie.
• Watykan dąży do NWO!
• Watykan przeciwko Chrześcijaństwu?
• Dom smagany wiatrem - szczególnie dotkliwy dowód przeciwko Watykanowi
•http://www.proroctwa.com/kto-stoi-za-szmuglem-dzieci.htm
•http://www.zbawieniecom.fora.pl
•http://www.proroctwa.com/watykan-gwalty-na-dzieciach-to-szatanskie-msze.htm
•http://www.proroctwa.com/nierzadnica-obnazona.htm
•http://www.proroctwa.com/katolicyzm-islam.htm

Zaprzestań bałwochwalstwa i kultu Królowej Niebios!

Nie ufaj ludziom - ufaj tylko Bogu. Bóg za dobre wynagradza a za złe karze.

BAŁWOCHWALSTWO i kult Królowej Niebios to wyjątkowe zło, potępione w pierwszym przykazaniu Bożym.

Kościół Katolicki przykazanie to celowo usunął.Sprawdź co inni na ten temat piszą. Polski katolicyzm jest bałwochwalczy.

300 lat modlitw nie pomaga. Jesteśmy jednym z najbardziej eksterminowanych narodów w historii świata. Gdy czytam o krucjatach różańcowych, które mają zmienić nasze losy... Chciałbym wiedzieć ile miliardów razy za Polskę odmówiono różaniec... Część środowisk patriotycznych uparcie twierdzi, że to wystarczy by ocalić Polskę.

http://www.proroctwa.com/stop.htm
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 10