Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Anna01
2015-11-14, 23:26
Kain i ...
Autor Wiadomość
George 


Wyznanie: NAZAREJCZYK
Pomógł: 23 razy
Dołączył: 02 Paź 2014
Posty: 1463
Wysłany: 2015-11-12, 20:54   Kain - częściowo stworzony

ShadowLady86 napisał/a:
Tutaj na podstawie Kaina toczy się dyskusja: czy równolegle z Adamem i Ewą zostali stworzeni inni ludzie.


Tym bardziej że Kain też był po części 'stworzony'

Kain to pierworodny syn Ewy i ... Szatana.

W Biblii czytamy:

"1. ... A ona poczęła i urodziła Kaina, i rzekła: Otrzymałam mężczyznę od Pana." -

(Ks. Rodzaju 4:1 - Biblia Tysiąclecia)
Internetowa Biblia 2000 v3.41 ˆ 1994-2001

(Szatan dla człowieka to też PAN - LORD - YHWH)

Cytat:

"(10) Dzięki temu można rozpoznać dzieci Boga i dzieci diabła: każdy, kto postępuje niesprawiedliwie, nie jest z Boga, jak i ten, kto nie miłuje swego brata.

(11) Taka bowiem jest wola Boża, którą objawiono nam od początku, abyśmy się wzajemnie miłowali

(12) Nie tak, jak Kain, który pochodził od Złego (Szatana) i zabił swego brata. A dlaczego go zabił? Ponieważ czyny jego były złe, brata zaś sprawiedliwe."

(1 List Jana 3:1-24, Biblia Tysiąclecia)
Internetowa Biblia 2000 v3.41 ˆ 1994-2001


Ewa urodziła Adamowi syna któremu nadali imię Abel. Abel (pierworodny syn Adama) był pasterzem trzód, a Kain (syn Szatana) uprawiał rolę.
Cytat:

"(8) Rzekł Kain do Abla, brata swego: Chodźmy na pole. A gdy byli na polu, Kain rzucił się na swego brata Abla i zabił go.

(9) Wtedy Bóg zapytał Kaina: Gdzie jest brat twój, Abel? On odpowiedział: Nie wiem. Czyż jestem stróżem brata mego?

(10) Rzekł Bóg: Cóżeś uczynił? Krew brata twego głośno woła ku mnie z ziemi! (11) Bądź więc teraz przeklęty na tej roli, która rozwarła swą paszczę, aby wchłonąć krew brata twego, przelaną przez ciebie.

(12) Gdy rolę tę będziesz uprawiał, nie da ci już ona więcej plonu. Tułaczem i zbiegiem będziesz na ziemi! (13) Kain rzekł do Pana: Zbyt wielka jest kara moja, abym mógł ją znieść. (14) Skoro mnie teraz wypędzasz z tej roli, i mam się ukrywać przed tobą, i być tułaczem i zbiegiem na ziemi, każdy, kto mnie spotka, będzie mógł mnie zabić!

(15) Ale Pan mu powiedział: O, nie! Ktokolwiek by zabił Kaina, siedmiokrotną pomstę poniesie! Dał też Pan znamię Kainowi, aby go nie zabił, ktokolwiek go spotka.

(16) Po czym Kain odszedł od Pana i zamieszkał w kraju Nod, na wschód od Edenu.

(17) Kain zbliżył się do swej żony, a ona poczęła i urodziła Henocha. Gdy Kain zbudował miasto, nazwał je imieniem swego syna: Henoch."

(Ks. Rodzaju 4:1-26, Biblia Tysiąclecia)
Internetowa Biblia 2000 v3.41 ˆ 1994-2001


Kain po wypędzeniu z Edenu bierze za żonę kobietę NIE z potomków Adama, lecz z człekokształtnych istot w których nie ma 'tchnienia Bożego' / Duszy, i o których stworzeniu jest mowa w Księdze Rodzaju 1, z tych istot których się obawiał mówiąc - "każdy, kto mnie spotka, będzie mógł mnie zabić!".

Potomkowie Kaina to Kainici, zostali oni wyniszczeni wodami Potopu.

==================

Ps. Nie można mylić potomków Kaina - KAINITÓW

z potomkami Kannana - KANNANEJCZYKAMI (Ks. Rodzaju 9:20),

czy z potomkami Kenaza - KENITAMI, takimi jak Jetro - teść Mojżesza (który nauczył Mojżesza wiary w Boga, Prawa i hebrajskiego [ale NIE żydowskiego] alfabetu.)

Sporo więcej o pierwszym ziemskim stworzeniu Szatana - Kainie, w tym linku:

http://biblia.webd.pl/for...t=10601&start=0

Pozdrawiam
George
_________________
Błąd w Historii prowadzi do błędu w Doktrynie.

Kłamstwo może zmienić historię, ale tylko Prawda może zmienić Świat.

”Łatwiej jest oszukać człowieka, niż przekonać go, ze został oszukany"
Mark Twain
Ostatnio zmieniony przez George 2015-11-12, 21:14, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
Marius Bienius 


Pomógł: 58 razy
Wiek: 44
Dołączył: 09 Wrz 2012
Posty: 1012
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2015-11-12, 21:03   Re: Kain - częściowo stworzony

Jerzy Marian napisał/a:

Kain po wypędzeniu z Edenu bierze za żonę kobietę NIE z potomków Adama, lecz z człekokształtnych istot o których stworzeniu jest mowa w Księdze Rodzaju 1,


Jakich istot? :aaa:
_________________
"Zobaczyć świat w ziarnku piasku, niebiosa w jednym kwiecie z lasu,
W ściśniętej dłoni zamknąć bezmiar, w godzinie nieskończoność czasu"
 
 
George 


Wyznanie: NAZAREJCZYK
Pomógł: 23 razy
Dołączył: 02 Paź 2014
Posty: 1463
Wysłany: 2015-11-12, 21:10   Re: Kain - częściowo stworzony

Marius Bienius napisał/a:
Jerzy Marian napisał/a:

Kain po wypędzeniu z Edenu bierze za żonę kobietę NIE z potomków Adama, lecz z człekokształtnych istot o których stworzeniu jest mowa w Księdze Rodzaju 1,


Jakich istot? :aaa:


Tych które są opisane w Księdze Rodzaju w Rozdziale 1

Pozdrawiam
_________________
Błąd w Historii prowadzi do błędu w Doktrynie.

Kłamstwo może zmienić historię, ale tylko Prawda może zmienić Świat.

”Łatwiej jest oszukać człowieka, niż przekonać go, ze został oszukany"
Mark Twain
 
 
ShadowLady86 
Administrator


Wyznanie: Chrześcijanin
Pomogła: 273 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 14 Sty 2012
Posty: 4440
Wysłany: 2015-11-12, 21:26   

Jerzy Marian napisał/a:
(Szatan dla człowieka to też PAN - LORD - YHWH)


Jerzy, nie wiem dla jakiego człowieka YHWH to szatan, ale raczej nie dla większości tutaj.

Marius Bienius napisał/a:
Jakich istot? :aaa:


Sprawa rozjaśni się, jak zapoznasz się z jednym z pierwszych tematów Jerzego KLIK :-D
_________________
1.Ludzie są głupi: niemal we wszystko uwierzą, bo chcą, żeby to była prawda, lub dlatego, że się obawiają, iż może to być prawda.
2.Najlepsze intencje mogą spowodować największe szkody.
3.Uczucia rządzą rozumem.
4.W przebaczeniu tkwi magia, która uzdrawia. W przebaczeniu, które dajesz, a zwłaszcza w tym, które uzyskujesz.
5.Zważaj na to, co ludzie czynią, a nie tylko na ich słowa, bo czyny zdradzą kłamstwo.
6.Możesz się podporządkować wyłącznie władzy rozumu. [...]



 
 
Marius Bienius 


Pomógł: 58 razy
Wiek: 44
Dołączył: 09 Wrz 2012
Posty: 1012
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2015-11-12, 21:49   

ShadowLady86 napisał/a:

Sprawa rozjaśni się, jak zapoznasz się z jednym z pierwszych tematów Jerzego KLIK :-D


Postaram się przez to przebrnąć :-)
_________________
"Zobaczyć świat w ziarnku piasku, niebiosa w jednym kwiecie z lasu,
W ściśniętej dłoni zamknąć bezmiar, w godzinie nieskończoność czasu"
 
 
KobietaZMagdali 


Wyznanie: katoliczka
Pomogła: 235 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 12 Sty 2014
Posty: 2125
Skąd: ze wsi :)
Wysłany: 2015-11-12, 22:50   

niedowiarek napisał/a:
Kobieto, masz prawo wierzyć w natchnienie i to co mówi kościół, ale Sama przyznajesz, że tak naprawdę Stary Testament jest zbiorem legend i mitów.
Ludzkość od zawsze szukała odpowiedzi na pytanie skąd się wzięliśmy, czy po śmieci jest jeszcze coś, wymyśliła wiele mitów i legend, począwszy od Majów i Azteków, poprzez mity greckie i rzymskie, buddyzm, islam czy chrześcijaństwo, niektóre z nich padły pod wpływem innych, inne nie wytrzymują konfrontacji z postępem wiedzy. Jeżeli jest Ci dobrze z nimi, ok. :-)


Nigdzie nie twierdziłam iż Biblia przypomina publikacje Parandowskiego. Głęboko jednak podzielam zdanie jednego z moich ulubionych autorów: Istotą chrześciajaństwa jest mit, który stał się faktem. Owe odwieczne poszukiwania ludzi, stawianie tych samych pytań i obecność w każdej kulturze archetypów. Odpowiedzą na te wszystkie kwestie stało się przepowiadane w ST przyjście na świat Syna Bożego, jego śmierć i zmartwychwstanie.

Jednak nielogiczne jest twierdzenie iż jakiekolwiek mity i legendy są połączone z wiedzą, chyba, że jako wiedzę definiujesz jedynie nauki humanistyczne (a i tu Twoje stwierdzenie jest dalekie od prawdy), ponieważ wiedza w zakresie techniczno-przyrodniczym nijak ma się do treści mitów. Bodajże jeden z ludów Ameryki Południowej, której mity są dość barwne dysponował wiedza na tyle zawansowaną by nie tyko stworzyć budowle, które dziś powstały by przy użyciu zaawansowanej techniki, ale i potrafili przeprowadzać trepanacje czaszki po których pacjent żył jeszcze długie lata.

Mity i legendy odzwierciedlają kulturę danego społeczeństwa, jego wartości, spojrzenie na świat, opisują świat wewnętrzny człowieka, jego rozwój społeczny, psychiczny i duchowy. Zawierają w sobie archetypy, wewnętrzne rozterki człowieka, które pozostają stałe dla wszystkich społeczeństw są jednak w różny sposób wyrażane. Tak więc to nie mity same w sobie upadają, upadają społeczeństwa, których świat wewnętrzny te mity reprezentowały. Chrześcijanie są w tej szczęśliwej sytuacji, ze ich mit stał się faktem.

niedowiarek napisał/a:
Natomiast Nowy Testament, to już inna bajka, tak naprawdę to właśnie on ukształtował nasza wiarę i rzutuje na nasze życie.
Czy jest natchniony, czy mówi całą prawdę?
Może to co mam zamiar napisać jutro, rzuci na to trochę inne światło.

niedowiarek napisał/a:
Ha ha, nie mam takich ambicji, chcę tylko podzielić się swoją wiedzą na pewne kwestie, które kościół skrzętnie stara się ukryć, przez co mało ludzi o tym wie, jeśli tylko ktoś bliżej zechce się z nimi zapoznać, bez problemu znajdzie odpowiednie materiały, jeśli tylko będzie wiedział czego szukać. :-)


Konfrontacyjne zestawienie ST i NT wyra~źnie sugeruje, że chcesz nam przedstawić poglądy zbieżne z poglądami Marcjona znanymi w świecie od 1900 lat. Obawiam się jednak iż wielu ludzi ją zna i niektórzy także z nią sympatyzują i były u nas na forum szeroko omawiane.

Ewentualnie będzie to coś w stylu Zeitgeist co też było poruszane na forum.

A może jednak nas czymś zaskoczysz.... Pażyjom, uwidim...... i skomentujem ;-)
_________________
„Odpędzanie wilków, zagrażających Bożej owczarni, jest na pewno czymś chwalebnym, ale czyni się to modlitwą, przykładem życia, głoszeniem słowa Bożego i przekonywaniem -- a nie poprzez zadawanie gwałtu. Gwałt zadawany w obronie prawdy nie tylko krzywdzi konkretnych ludzi, ale kompromituje prawdę, ci zaś, którzy się do niego uciekają, choć ich intencją było odpędzenie wilków, sami się w wilków przemieniają.”

http://www.youtube.com/watch?v=l_lp-owKS6E
Ostatnio zmieniony przez Anna01 2015-11-14, 22:57, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
niedowiarek 

Wiek: 53
Dołączył: 06 Lis 2015
Posty: 24
Wysłany: 2015-11-13, 07:59   

Cóż, myślę że jednak Was zaskoczę, wbrew temu co myśli Kobieta nie jestem tak ograniczony. :->
 
 
George 


Wyznanie: NAZAREJCZYK
Pomógł: 23 razy
Dołączył: 02 Paź 2014
Posty: 1463
Wysłany: 2015-11-13, 12:47   

ShadowLady86 napisał/a:
Jerzy Marian napisał/a:
(Szatan dla człowieka to też PAN - LORD - YHWH)


Jerzy, nie wiem dla jakiego człowieka YHWH to szatan, ale raczej nie dla większości tutaj.

Marius Bienius napisał/a:
Jakich istot? :aaa:


Sprawa rozjaśni się, jak zapoznasz się z jednym z pierwszych tematów Jerzego KLIK :-D



YHWH / JAHWE - to 'tytul PAN / LORD, droga Lady.

Bogowie to:

EL - Bóg Najwyższy,

ELOHIM - wszyscy Bogowie,

YEHOWAH / JEHOWA - Bóg Niszczyciel,

YAHWEH / JAHWE / JAH - Bóg Zbawiciel.

Pozdrawiam
George
_________________
Błąd w Historii prowadzi do błędu w Doktrynie.

Kłamstwo może zmienić historię, ale tylko Prawda może zmienić Świat.

”Łatwiej jest oszukać człowieka, niż przekonać go, ze został oszukany"
Mark Twain
 
 
George 


Wyznanie: NAZAREJCZYK
Pomógł: 23 razy
Dołączył: 02 Paź 2014
Posty: 1463
Wysłany: 2015-11-13, 12:51   YHWH - to tytół Bogów, a nie Imię Boga

ShadowLady86 napisał/a:
Jerzy Marian napisał/a:
(Szatan dla człowieka to też PAN - LORD - YHWH)


Jerzy, nie wiem dla jakiego człowieka YHWH to szatan, ale raczej nie dla większości tutaj.

Marius Bienius napisał/a:
Jakich istot? :aaa:


Sprawa rozjaśni się, jak zapoznasz się z jednym z pierwszych tematów Jerzego KLIK :-D



YHWH / JAHWE - to tytuł - PAN / LORD, droga Lady, odnoszący się do wszystkich Bogów z osobna.

Ci Biblijni Bogowie to:

EL - Bóg Najwyższy - Stworzyciel, po prostu BÓG,

(ELOHIM - wszyscy Bogowie - liczba mnoga od EL - Boga,)

YEHOWAH / JEHOWA - Bóg Niszczyciel,

YAHWEH / JAHWE / JAH - Bóg Zbawiciel.

Pozdrawiam
George
_________________
Błąd w Historii prowadzi do błędu w Doktrynie.

Kłamstwo może zmienić historię, ale tylko Prawda może zmienić Świat.

”Łatwiej jest oszukać człowieka, niż przekonać go, ze został oszukany"
Mark Twain
 
 
ShadowLady86 
Administrator


Wyznanie: Chrześcijanin
Pomogła: 273 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 14 Sty 2012
Posty: 4440
Wysłany: 2015-11-13, 14:06   

Jerzy Marian napisał/a:

YHWH / JAHWE - to tytuł - PAN / LORD, droga Lady, odnoszący się do wszystkich Bogów z osobna.


JHWH to imię, odnoszące się do konkretnego Boga. Do wszystkich bogów z osobna tyczy się słowo Elohim. Słowo Pan zaś odnosić się może nawet do ludzi. To, że każdy kominiarz jest człowiekiem nie oznacza, że każdy człowiek jest kominiarzem.

A Jehowa i Jahwe to różne wersje wymowy tego samego imienia JHWH. A nie dwa różne imiona, a tym samym dwaj różni Bogowie.
_________________
1.Ludzie są głupi: niemal we wszystko uwierzą, bo chcą, żeby to była prawda, lub dlatego, że się obawiają, iż może to być prawda.
2.Najlepsze intencje mogą spowodować największe szkody.
3.Uczucia rządzą rozumem.
4.W przebaczeniu tkwi magia, która uzdrawia. W przebaczeniu, które dajesz, a zwłaszcza w tym, które uzyskujesz.
5.Zważaj na to, co ludzie czynią, a nie tylko na ich słowa, bo czyny zdradzą kłamstwo.
6.Możesz się podporządkować wyłącznie władzy rozumu. [...]



 
 
George 


Wyznanie: NAZAREJCZYK
Pomógł: 23 razy
Dołączył: 02 Paź 2014
Posty: 1463
Wysłany: 2015-11-13, 15:38   Bogowie - EL, Jahwe i Jehowa.

ShadowLady86 napisał/a:
Jerzy Marian napisał/a:

YHWH / JAHWE - to tytuł - PAN / LORD, droga Lady, odnoszący się do wszystkich Bogów z osobna.


JHWH to imię, odnoszące się do konkretnego Boga. Do wszystkich bogów z osobna tyczy się słowo Elohim. Słowo Pan zaś odnosić się może nawet do ludzi. To, że każdy kominiarz jest człowiekiem nie oznacza, że każdy człowiek jest kominiarzem.

A Jehowa i Jahwe to różne wersje wymowy tego samego imienia JHWH. A nie dwa różne imiona, a tym samym dwaj różni Bogowie.


Jeśli 'zwrot' JHWH odnosił by się do konkretnego Boga, to ten Bóg byłby hipokrytą, a nie Bogiem Sprawiedliwym.

Tylko hipokryta może pod karą śmierci zakazywać zabijania drugiego człowieka i robienia krwawych ofiarowań zarówno z ludzi jak i zwierząt,

a innym razem nakazywać bezlitosne mordowanie tych niczemu niewinnych, bezbronnych stworzeń.

Bóg Najwyższy - EL, droga Lady, jest MIŁOŚCIĄ a nie NISZCZYCIELEM.

Znaczenie imienia Boga JAHWE to ZBAWICIEL / WYBAWICIEL.

Znaczenie imienia Boga JEHOWA to NISZCZYCIEL / ZWODZICIEL.

Nie mogą więc ci BOGOWIE być jednym i tym samym Bogiem.

Brak zrozumienia tej podstawowej PRAWDY prowadzi do odwrócenia się ludzi od Boga, i utratę Jego opatrznośći.

Niestety, dzisiejszy zwiedziony świat bezmyślnie modli się do Boga Zwodziciela / Niszczyciela / Boga Izraela - Jehowy:

”Ojcze Nasz ...
nie wódź nas na pokuszenie ..”,

zamiast modlić się tak jak nauczył nas sam Chrystus, do Boga Zbawiciela / Wybawiciela / Boga Chrześcijan - Jahwe:

”Ojcze nasz ...
nie dopuść, abyśmy ulegli pokusie.”

Pozdrawiam
George
_________________
Błąd w Historii prowadzi do błędu w Doktrynie.

Kłamstwo może zmienić historię, ale tylko Prawda może zmienić Świat.

”Łatwiej jest oszukać człowieka, niż przekonać go, ze został oszukany"
Mark Twain
 
 
EMET 

Wyznanie: Świadkowie Jehowy w Polsce
Pomógł: 248 razy
Dołączył: 04 Wrz 2006
Posty: 11186
Wysłany: 2015-11-13, 15:53   

ShadowLady86 napisał/a:
Jerzy Marian napisał/a:

YHWH / JAHWE - to tytuł - PAN / LORD, droga Lady, odnoszący się do wszystkich Bogów z osobna.


JHWH to imię, odnoszące się do konkretnego Boga. Do wszystkich bogów z osobna tyczy się słowo Elohim. Słowo Pan zaś odnosić się może nawet do ludzi. To, że każdy kominiarz jest człowiekiem nie oznacza, że każdy człowiek jest kominiarzem.

A Jehowa i Jahwe to różne wersje wymowy tego samego imienia JHWH. A nie dwa różne imiona, a tym samym dwaj różni Bogowie.


EMET
Hebrajskie wyrażenie będące rdzennym – < `ᵉlōhîm > [w neohebrajskim mamy notację: < `ᵉlôhîm >] – odniesiono w tekście Biblii Hebrajskiej zarówno do Boga Biblii – JHVH, jak i do innych 'bogów' [tak nazwanych: których za bogów uważano i którym cześć boską oddawano]. Mimo, że formalnie gramatycznie mamy w masculine plural, to jednak bywa odnoszone do wyraźnie pojedynczego Podmiotu [że tak napiszę] – w przypadku Boga JHVH, również mamy zarówno do 'boga' [w singular], jak i do ,bogów' [w plural].
W przypadku Stwórcy – Boga bogów – mamy użycie towarzyszącego czasownika w singular, co jawnie mamy już w pierwszym [1] wersecie BH – Rodzaju [Bereszith] 1:1: < bᵉrē`szîth bārā` `ᵉlōhîm >, gdzie < bārā` > – jawnie w masculine singular.
W notacji po aramejsku, jak np. w Jeremiasza 10:11, gdzie m.in. czytamy: „Bogowie, którzy nie uczynili niebios i ziemi,” - po aramejsku: < `ᵉlāhăjjā` dî-szᵊmăjjā` vᵊ`ărqā` lā` ´ªwădhû >; gdzie < `ᵉlāhăjjā` > od rdzennego aram.: < `ᵉlāh >, zaś we frazie aram.: < lā` ´ªwădhû > [= ” nie uczynili”] na bazie rdzenia w singular: < ´ b d > [= „robić; czynić; sporządzić” - 'Briks', str. 409, ed. 1999r., Vocatio].

Stephanos, ps. EMET
_________________
„Wielu będzie biegać tu i tam [po hebrajsku: < jᵊszōṭᵊṭû >], i nastanie obfitość prawdziwej wiedzy” -- Daniela 12:4b; ‘PNŚ/ZW’, Przypis.
 
 
Marius Bienius 


Pomógł: 58 razy
Wiek: 44
Dołączył: 09 Wrz 2012
Posty: 1012
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2015-11-13, 16:17   Re: Bogowie - EL, Jahwe i Jehowa.

Jerzy Marian napisał/a:

Niestety, dzisiejszy zwiedziony świat bezmyślnie modli się do Boga Zwodziciela / Niszczyciela / Boga Izraela - Jehowy:

”Ojcze Nasz ...
nie wódź nas na pokuszenie ..”,

zamiast modlić się tak jak nauczył nas sam Chrystus, do Boga Zbawiciela / Wybawiciela / Boga Chrześcijan - Jahwe:

”Ojcze nasz ...
nie dopuść, abyśmy ulegli pokusie.”



καὶ μὴ εἰσενέγκῃς ἡμᾶς εἰς πειρασμόν

εἰσενέγκῃς (2 sg. subj. aor. act) od εἰσφέρω - wnosić, wprowadzać, wlec, ciągnąć,

εἰς - (o celu, przedmiocie) dla, ku, na

εἰς πειρασμόν - ku próbie/kuszeniu


Być może jeszcze nie znam greki na odpowiednim poziomie, wszak nadal się uczę, ale jak dla mnie to nie dopuść, abyśmy ulegli pokusie nie jest poprawnym tłumaczeniem tego fragmentu.
Popraw mnie, jeżeli się mylę... nie boję się przyznać do błędu ;-)
_________________
"Zobaczyć świat w ziarnku piasku, niebiosa w jednym kwiecie z lasu,
W ściśniętej dłoni zamknąć bezmiar, w godzinie nieskończoność czasu"
 
 
George 


Wyznanie: NAZAREJCZYK
Pomógł: 23 razy
Dołączył: 02 Paź 2014
Posty: 1463
Wysłany: 2015-11-13, 19:23   Re: Bogowie - EL, Jahwe i Jehowa.

Marius Bienius napisał/a:
Jerzy Marian napisał/a:

Niestety, dzisiejszy zwiedziony świat bezmyślnie modli się do Boga Zwodziciela / Niszczyciela / Boga Izraela - Jehowy:

”Ojcze Nasz ...
nie wódź nas na pokuszenie ..”,

zamiast modlić się tak jak nauczył nas sam Chrystus, do Boga Zbawiciela / Wybawiciela / Boga Chrześcijan - Jahwe:

”Ojcze nasz ...
nie dopuść, abyśmy ulegli pokusie.”



καὶ μὴ εἰσενέγκῃς ἡμᾶς εἰς πειρασμόν

εἰσενέγκῃς (2 sg. subj. aor. act) od εἰσφέρω - wnosić, wprowadzać, wlec, ciągnąć,

εἰς - (o celu, przedmiocie) dla, ku, na

εἰς πειρασμόν - ku próbie/kuszeniu


Być może jeszcze nie znam greki na odpowiednim poziomie, wszak nadal się uczę, ale jak dla mnie to nie dopuść, abyśmy ulegli pokusie nie jest poprawnym tłumaczeniem tego fragmentu.
Popraw mnie, jeżeli się mylę... nie boję się przyznać do błędu ;-)


To zależy czy ta 'greka' była tłumaczeniem z żydowskiej Masory, czy przepisana z orginalnej Septuaginty LXX.

Jeśli chodzi o Modlitwę Pańską to gdzieś już na ten temat pisałem:

___________________
Modlitwa Pańska - Ojcze Nasz, której według tradycji chrześcijańskiej uczył nas sam Chrystus, jest prawie identyczna z "Modlitwą Ślepca", która znajduje się w tekście egipskim z 1000 roku przed Chrystusem,

http://redoctobermsz.wordpress.com/2014/04/13/793/

a oto jej tekst przetłumaczony z rosyjskiego przez redoctober:

https://www.youtube.com/watch?v=A57IdcBKaPg :
Cytat:

"Ojcze nasz nieosiągalny naszą wiedzą, ale istniejący, niech się święci imię Twoje, niech przyjdzie twoje prawo , dające światło światu gwiazd i naszemu życiu.

Tego dnia ty nakarm nas chlebem i wybacz nam śmiertelne długi jak i my wybaczamy je przed niebem,

ale nas chroń od pokusy i zła."


- dla porównania cytuję Modlitwę Pańską z Ewangelii Łukasza 11 i Mateusza 6:

Ewangelia Łukasza 11,2-4:
Cytat:

„A gdy Jezus przebywał w jakimś miejscu na modlitwie i ją ukończył, któryś z uczniów powiedział: Panie, naucz nas modlić się tak, jak i Jan nauczył swoich uczniów. Odpowiedział im: Gdy się modlicie, mówcie: Ojcze, niech się święci Twoje imię, niech przyjdzie Twoje Królestwo. Dawaj nam codziennie nasz chleb powszedni. Przebacz nam nasze grzechy, bo i my przebaczamy każdemu, kto wobec nas zawinił

i nie dopuść, abyśmy ulegli pokusie.


Ewangelia Mateusza 6,8b-15:
Cytat:

„Wy zatem tak się módlcie: Ojcze nasz, który jesteś w niebie, niech się święci Twoje imię. Niech przyjdzie Twoje Królestwo, niech się spełni Twoja wola jak w niebie, tak i na ziemi. Naszego chleba powszedniego daj nam dzisiaj i przebacz nam nasze winy, tak jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili,

i nie dopuść, abyśmy ulegli pokusie, ale nas zachowaj od złego!



Wygląda na to że „Modlitwa Panska”, znana nam z Ewangelii Mateusza i Łukasza, jest prawie identyczna z …..egipską modlitwą Echnatona z okresu 1000 lat przed narodzinami Chrystusa.

Tak, modlitwa Ojcze Nasz, której według tradycji chrześcijańskiej nauczył nas sam Chrystus, była wcześniej znana jako "Modlitwą ślepca", która znajduje się w tekście egipskim z 1000-go roku przed Chrystusem.

Czy jest możliwe aby Chrystus znał tą modlitwę? Oczywiście że tak, Chrystus był Nazarejczykiem a Nazarejczycy to religijni Minejczycy - jeden z narodów Edomu.

Edomici, potomkowie Abrahama i wyznawcy jego Boga - Boga Najwyższego, mieli ogromny wpływ na rozwój kultury, i monoteistycznej religii Egiptu.

Z archeologii znamy Edomitów jako Hyksosów, którzy według egipskiego historyka Manethona zarządzali Egiptem przez ponad 500 lat, tworząc fantastyczną kulturę, którą obecnie błędnie przypisuje się '18' Dynastii.

Edomici mieli też ogromny wpływ na Egipt w okresie kiedy zapisana została Modlitwa Ślepca - ok. 1000 lat p.n.e., i czytamy o tym w Biblii w Księdze Królewskiej.

Cytat:

„(14) Wzbudził więc Pan Salomonowi przeciwnika w osobie Hadada, Edomity, z potomstwa królewskiego[, w Edomie.

(15) Albowiem kiedy Dawid był w Edomie, wtedy dowódca wojska, Joab, udał się tam dla pogrzebania zabitych, gdyż wybił wszystkich mężczyzn w Edomie. (16) Joab bowiem sześć miesięcy przebywał tam z całym Izraelem, aż do wytępienia wszystkich mężczyzn w Edomie.

(17) Wówczas ów Hadad uciekł razem z ludźmi edomskimi spośród sług swego ojca, aby dostać się do Egiptu. Hadad był wtedy małym chłopcem.

(18) Wydostawszy się z kraju Midian, przybyli do Paran i zabrawszy ze sobą ludzi z Paran, przybyli do Egiptu, do faraona, króla egipskiego, który dał mu mieszkanie oraz wyznaczył mu wyżywienie, a także dał mu ziemię.

(19) Ponieważ Hadad pozyskał wielkie łaski u faraona, tan dał mu za żonę siostrę swej żony, siostrę królowej Tachpnes.

(20) Kiedy siostra Tachpnes urodziła mu jego syna Genubata, wtedy Tachpnes wychowała go w domu faraona i Genubat został razem z synami faraona na jego dworze.


(21) Gdy Hadad dowiedział się w Egipcie, że Dawid spoczął przy swoich przodkach i że zmarł wódz wojska, Joab, wtedy Hadad rzekł faraonowi: Poślij mnie, abym udał się do mego kraju. (22) Na to faraon odrzekł mu: Czy ci czego brakuje przy mnie i dlatego pragniesz iść do twego kraju? A on rzekł: Nie, ale zechciej mnie wysłać!”

(1 Ks. Królewska 11:1-43, Biblia Tysiąclecia)
Internetowa Biblia 2000 v3.41 ˆ 1994-2001



Czy załważacie jednak różnicę pomiędzy Modlitwą Ślepca i modlitwami z ewangelii Łukasza i Mateusza, a obecną modlitwą Ojcze Nasz znaną nam z Katechizmu Kościoła Żydowsko-Chrześcijańskiego?

Podczas gdy egipska Modlitwą Ślepca, i modlitwa którą nauczył nas Chrystus - znana nam z ewangelii Łukasza i Mateusza, są kierowane są do Boga Zbawiciela / Wybawiciela

"Ojcze nasz ... nie dopuść, abyśmy ulegli pokusie.”

obecna wersja Modlitwy Pańskiej, którą uczy nas Żydowsko - Chrześcijański kościół, jest kierowana do tego który wodzi nas na pokuszenie – do Zwodziciela / Szatana -

"Ojcze nasz ...nie wódź nas na pokuszenie,”.

To przecież nie Bóg wodzi nas na pokuszenie lecz Szatan.

Kto i kiedy przekręcił słowa Modlitwy Pańskiej, znanej nam z dwóch Ewangelii, robiąc z niej Modlitwę Szatańską - a z Chrześcijan, dzieci i wyznawców Zwodziciela - Szatana?

Cytat:

„Ojcze nasz, któryś jest w niebie
święć się imię Twoje;
przyjdź królestwo Twoje;
bądź wola Twoja, jako w niebie tak i na ziemi.
Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj
i odpuść nam nasze winy, jako i my odpuszczamy naszym winowajcom.

I nie wódź nas na pokuszenie,

ale nas zbaw ode złego.
[Bo Twoje jest królestwo i potęga, i chwała na wieki.]
Amen.”


Modlitwa egipska, na podstawie której nauczał sam Chrystus, została z czasem „dostosowana” do potrzeb Faryzejskiego Żydo-Chrześcijańskiego Kościoła Pawłowego, który wygrał batalię o kształt obecnego Kościoła.

Jednak w Nowym Testamencie, w Ewangeliach Mateusza i Łukasza, nadal istnieje orginalna modlitwa której nauczał nas Chrystus.

Wzorcem dla obecnej 'Modlitwy Pańskiej / Szatańskiej' - do Zwodziciela, znanej nam z obecnego Katechizmu KrK, NIE jest wcale modlitwa której nauczył nas Chrystus, lecz modlitwa Dwunastu Szczepów / Dwunastu Synów Izraela kierowana do ich Ojca, o którym mówił nam Chrystus w Ewangelii Jana 8.

Cytat:


Ewangelia wg św. Jana 8
http://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=347

"(31) Powiedział tedy Jezus do tych Żydów, którzy weń uwierzyli: Jeżeli wytrwacie w mojej nauce, okażecie się prawdziwie moimi uczniami (32) i poznacie prawdę, a prawda was wyswobodzi. ...

... 43 Dlaczego nie rozumiecie mowy mojej? Bo nie możecie słuchać mojej nauki.

44 Wy macie diabła za ojca i chcecie spełniać pożądania waszego ojca.

Od początku był on zabójcą i w prawdzie nie wytrwał, bo prawdy w nim nie ma.
Kiedy mówi kłamstwo, od siebie mówi, bo jest kłamcą i ojcem kłamstwa."



Jest to modlitwa wzięta z Didache z Rozdziału 8, w której Apostołowie to NIE uczniowie Chrystusa, lecz synowie Jakuba - przedstawiciele Dwunastu Szczepów Izraela.

https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Didache

W ten sposób diabelskie korzenie zasadzono na gruncie „Pawłowego” żydo-chrześcijaństwa.

Czyli całe tak zwane żydo-chrześcijaństwo to w sumie zakamuflowany kult Zwodziciela / Szatana / diabła, wraz z tymi co się mają za „nowonarodzonych” a w sumie poglądowo są na smyczy „Żydowskiego Faryzejskiego Pawłowego Kościoła”.

Takich przykładów jest o wiele więcej.

Pozdrawiam
George
_________________
Błąd w Historii prowadzi do błędu w Doktrynie.

Kłamstwo może zmienić historię, ale tylko Prawda może zmienić Świat.

”Łatwiej jest oszukać człowieka, niż przekonać go, ze został oszukany"
Mark Twain
 
 
Marius Bienius 


Pomógł: 58 razy
Wiek: 44
Dołączył: 09 Wrz 2012
Posty: 1012
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2015-11-13, 20:25   Re: Bogowie - EL, Jahwe i Jehowa.

Jerzy Marian napisał/a:

To zależy czy ta 'greka' była tłumaczeniem z żydowskiej Masory, czy przepisana z orginalnej Septuaginty LXX.


Chyba musisz mi to wyoślić, bo nie rozumiem w czym rzecz.

Jerzy Marian napisał/a:

Podczas gdy egipska Modlitwą Ślepca, i modlitwa którą nauczył nas Chrystus - znana nam z ewangelii Łukasza i Mateusza, są kierowane są do Boga Zbawiciela / Wybawiciela

"Ojcze nasz ... nie dopuść, abyśmy ulegli pokusie.”

Jerzy Marian napisał/a:

Jednak w Nowym Testamencie, w Ewangeliach Mateusza i Łukasza, nadal istnieje orginalna modlitwa której nauczał nas Chrystus.


Przytoczyłem Ci ten oryginalny tekst z Mt i Łk wraz z tłumaczeniem wyżej.
Gdzie tam jest "nie dopuść, abyśmy ulegli pokusie"?
_________________
"Zobaczyć świat w ziarnku piasku, niebiosa w jednym kwiecie z lasu,
W ściśniętej dłoni zamknąć bezmiar, w godzinie nieskończoność czasu"
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 13