Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność. (List do Galatów 5:21-22)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
A jesli to jest prawda ....
Autor Wiadomość
tom68 

Wysłany: 2015-11-24, 12:15   A jesli to jest prawda ....

https://www.facebook.com/...72972723&type=3

merkaba 

Wysłany: 2015-11-26, 07:38   

islam od samego poczatku prubuje podbic europe [cTo co teraz robią wyznawcy Islamu kiedyś robili katolicy.. mam na myśli wyprawy krzyżowe.

islam od samego poczatku istniena atakował katolików czyli od 600nego roku zaja katolicka afryke potem hiszpanie od wschodu atakował bizancjum europa wzieta w kleszcze musiała sie bronic atakuja srodek islamu i tak powstały krucjaty
tylko w koranie mozna kłamac oszukiwac zabijac w imie alacha
dzichad i zabijanie to podstawa islamu tak postepował i uczył mohamed i kto nie nasladuje mahometa ten jest zły muzułmanin

tom68 

Wysłany: 2015-11-26, 11:09   

Roznie to w historii bywalo z tymi wojnami w imie Boga ich przyczyny i skutki to szeroki temat np zlonierze III Rzeszy tez mieli na pasach napis Bog jest z nami ....

merkaba 

Wysłany: 2015-11-27, 08:16   

to ze mieli bóg znami nie znaczy ze to był Bóg z starego testamentu czy jezós
ten napis oznaczał hitlera Bog jest z nami czyli hitler jest z nami Zacznijmy jednak od najbardziej znanych historyków i biografów Hitlera. Jak podaje Karol Grunberg, jeden z najbardziej znanych niemieckich historyków i biografów Hitlera, „Nie był Hitler w istocie wierzącym chrześcijaninem”[1].

Hitler nie tylko nie wierzył w chrześcijańskiego Boga, wręcz w żadnego Boga on nie wierzył. Lech Z. Niekrasz, w swej książce poświęconej porównywaniu biografii Hitlera i Stalina pisze o tym, jaki był stosunek Hitlera do wiary w Boga: „Bóg był dla niego takim samym urojeniem, jak pojęcie dobra i zła. >>Wiarę w Boga – powtarzał – powinno się tracić tak jak pierwsze zęby<<”[2]. Nicolas v. Below, adiutant Hitlera, napisał o postawie religijnej Hitlera w swych wydanych po latach wspomnieniach wojennych: „Nigdy nie zauważyłem u niego żadnych oznak pobożności […]”[3].

Biografowie Hitlera są na ogół zgodni co do tego, że pojawiające się w wielu przemówieniach słowo „Opatrzność” rozumiał on w znaczeniu siebie samego. Mniemał bowiem, iż jest mężem opatrznościowym, wybranym przez los dla zbawienia Niemiec. Natomiast zbiór doktryn i pojęć religijnych został przez Hitlera i jego partię NSDAP napełniony nową treścią, w której przewodnią rolę (doktryny) pełnił narodowy socjalizm, Hitler miał zaś w tym wszystkim pełnić rolę swego rodzaju obiektu kultu religijnego. Jak podaje Grunberg, NSDAP w swym nowo przyjętym wyznaniu wiary oświadczyła, że „uznajemy narodowy socjalizm za jedyną prawdziwą wiarę naszego narodu

zagadnienia Opatrzności w pojęciu Hitlera, to wyżej wspomniany K. Grunberg pisze również w innej swej książce, że dla Hitlera Opatrzność była metafizyczną projekcją własnych dążeń, nadziei oraz osobistych pragnień. Hitler uważał się za Boga człowieka, jego wcielenie[8].

W zgodzie z tym jest inny biograf Hitlera, były dygnitarz hitlerowski, który na podstawie swych wspomnień pisze jaki był stosunek Hitlera do Opatrzności: „Gdzie jednak jest Bóg, o którym wielokrotnie wspomina w swoich tyradach Hitler, nazywając go Opatrznością i Wszechmogącym? Bóg to człowiek piękny, człowiek boski, […]. Bóg to sam Hitler

efroni 

Wysłany: 2015-11-27, 11:20   

Jeżeli teoria spiskowa dziejów jest prawdą to to może być prawda
ale ja mam nadzieje że to tak się nie skończy tzn. totalitaryzmem
ale na pewno islamizacja Europy zostanie wykorzystana
do zwiększenia kontroli nad społeczeństwem , tu nie mam wątpliwości .

Zamach na World Trade Center też do tego wykorzystano .

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają

BoaDusiciel 

Wyznanie: Idealizm skrajnie materialistyczny
Ostrzeżeń:
 3/3/4
Wysłany: 2015-11-27, 12:16   

merkaba napisał/a:
to ze mieli bóg znami nie znaczy ze to był Bóg z starego testamentu czy jezós
[…]”[3].

Nie wiem co Jezus na to, ale mnie okropnie [...] denerwuje twój analfabetyzm, który pokazujesz wszędzie gdzie się pojawiasz.
( Np. tu i na Interii )
Czy ty [...] nie umiesz nawet imienia Jezus napisać poprawnie ?

To samo wyraża, lepiej wygląda ;-) KzM
http://biblia.webd.pl/for...p=448686#448686
Ostatnio zmieniony przez KobietaZMagdali 2015-11-29, 01:22, w całości zmieniany 1 raz  

tom68 

Wysłany: 2015-11-27, 12:57   

w jakiego Boga wierzyli zlonierze SS nie wiem moze w A Hitlera ale wiem jedno mordowali w imie Boze jak np. krzyzowcy itp ...

Dezerter 

Wyznanie: chrześcijanin
Wysłany: 2015-11-28, 19:30   Re: A jesli to jest prawda ....

tom68 napisał/a:
https://www.facebook.com/...72972723&type=3
Ja ci odpowiem - zjadłeś nie tą tabletkę i żyjesz w Matriksie.
Takie tezy może głosić tylko człowiek mający kłopoty z logicznym myśleniem.
Zgodził bym się natomiast z takim zdaniem:

Zamachy islamistów mogą zostać wykorzystane przez niektóre państwa, lub siły do zwiększenia kontroli nad społeczeństwem i stworzenia demokratycznych państw policyjnych w niektórych krajach europejskich.

Odpowiedz do tematu