Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
TRYNITARYZM SPRZECZNY Z PISMEM ŚWIĘTYM
Autor Wiadomość
daglezja77 

Pomógł: 42 razy
Dołączył: 13 Cze 2008
Posty: 2153
Wysłany: 2015-12-13, 09:14   

Obserwator napisał/a:
tropiciel napisał/a:
Lukian

Postawiłem konkretne pytanie więc się nie wykręcaj !

Może powiesz, że Jezus nie jest nazwany też Ojcem w Iz 9:5?
Jaka ty masz Biblię?
Czy nie okrojoną o niewygodne wersety?


Ojciec wiecznosci.. :crazy: Bo dzięki niemu możemy mieć życie wieczne..
_________________
Nie toleruje idiotów a na tym forum tacy bywają.

Np. adminka zablokowała mi właśnie PW bo skrytykowałem to co pisze w postach. Nie ma po co tu zaglądać.
 
 
Obserwator 
Forum exŚwiadków


Wyznanie: https://swiadkowiejehowywpolsce.org/index.php
Pomógł: 62 razy
Dołączył: 08 Maj 2012
Posty: 6548
Wysłany: 2015-12-13, 09:22   

daglezja77 napisał/a:
Obserwator napisał/a:
tropiciel napisał/a:
Lukian

Postawiłem konkretne pytanie więc się nie wykręcaj !

Może powiesz, że Jezus nie jest nazwany też Ojcem w Iz 9:5?
Jaka ty masz Biblię?
Czy nie okrojoną o niewygodne wersety?


Ojciec wiecznosci.. :crazy: Bo dzięki niemu możemy mieć życie wieczne..

No dzięki za potwierdzenie. :!:
Ten Ojciec wiele razy mówi: "Dzieci moje" (J 13:33, 21:5; por. Hbr 2:13).

Biblia ŚJ tak to oddaje:

„I znowu: „Będę w nim pokładał ufność”. I znowu: „Oto ja i dziecięta, które mi dał Jehowa”.” (Heb 2:13)
 
 
RM 

Wyznanie: Unitarianizm jest błędem
Pomógł: 157 razy
Dołączył: 20 Mar 2012
Posty: 3253
Wysłany: 2015-12-13, 09:25   

No, jak widzę, Tropiciel nie jest żadnym partnerem do dyskusji. Używa argumentów w postaci głupich emotikonek i pisze coś o klerze. O klerze to powinieneś pisać z Katolikami nie ze mną.

Wykazałem, że główny argument Unitarian, oparty na rozumieniu słowa ehad, jest miałki. Jeśli Jezus przywraca porządek, jaki był przed grzechem, to w opisie biblijnym dotyczącym okresu przed grzechem, słowo ehad nie zostało ani raz użyte w znaczeniu wyłącznie jeden. Dopiero po grzechu, słowo ehad nabrało znaczenia takiego, jak to argumentują Unitarianie. Po grzechu, czyli w czasie, kiedy ludzie utracili to poznanie Boga, o którym w NT pisze się, że jest prawdziwy. Unitarianie, czy już zrozumieliście, że w swojej gorliwości utrwalacie taki porządek poznania, który nastał po grzechu, a jest nazywany w Biblii zbłądzeniem? Zachęcam do poznawania Jezusa, zaprzyjaźnienia się z nim, uznania go za Mistrza.
 
 
Obserwator 
Forum exŚwiadków


Wyznanie: https://swiadkowiejehowywpolsce.org/index.php
Pomógł: 62 razy
Dołączył: 08 Maj 2012
Posty: 6548
Wysłany: 2015-12-13, 09:28   

tropiciel napisał/a:
Lukian

Cytat:
1J 5:20 bp "(20) Wiemy także, że Syn Boży przyszedł i dał nam zrozumieć i poznać Prawdziwego [Boga]. My jesteśmy w tym Prawdziwym - w Jego Synu, Jezusie Chrystusie. On jest prawdziwym Bogiem i Życiem wiecznym."


Jeśli użytkownik Lukian cytuje 1 Jana 5 : 20 sugerując, że tym Bogiem prawdziwym jest Jezus - to pytanie podstawowe - KTO BYŁ JEGO SYNEM ???

Wynik posługiwania się rozumem zależy od tego czy ktoś potrafi odczytać tekst grecki, bez swojej interpolacji !

On nie musi nic sugerować.
Tak nauczano przez całe wieki.
Podaj nam pierwszego który nie doniósł tego wersetu do Jezusa.
Zobaczymy z którego wieku to wynalazek. :crazy:
Jakżeś taki tropiciel to wytrop to.
 
 
tropiciel 


Pomógł: 63 razy
Dołączył: 11 Kwi 2013
Posty: 4962
Wysłany: 2015-12-13, 09:50   

to że coś jest nauczane przez wieki nie oznacza, że zgodnie z prawdą. Tysiące różnych głupot nauczano przez wieki a kościół katolicki w tym temacie dominował !

zadałem proste pytanie, które każdy myślący człowiek powinien sobie zadać jeśli uważnie czyta tekst 1 Jana 5 : 20 -

jeśli według interpretacji katolickiej tym prawdziwym Bogiem jest Jezus - to kto jest jego synem ???


O ile ktoś używa rozumu na który się powołuje w tym wersecie to powinno mu to dać trochę do myślenia, a jeśli nie potrafi wyciągać logicznych wniosków, że coś szwankuje w jego odczytaniu tego tekstu - to na to już nic nie poradzę.

_________________________________________________

http://vaticannewworldorder.blogspot.com
 
 
Zwiastun

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Sty 2015
Posty: 315
Wysłany: 2015-12-13, 09:56   

Eutychus napisał/a:
Nie "mniejszego Boga czy anioła", tylko Syna Bożego, Logosa, "Początek Stworzenia Bożego" (Obj 3:14), który jest "obrazem Boga niewidzialnego, pierworodnym wszelkiego stworzenia" (Kol 1:15-17), itp.


A to ciekawe :aaa: Bóg sam siebie stworzył (katolicy na na święta mówią że zrodził się sam), Bóg jest stworzeniem pierworodnym, nieźle wydziwiacie :crazy:
 
 
tropiciel 


Pomógł: 63 razy
Dołączył: 11 Kwi 2013
Posty: 4962
Wysłany: 2015-12-13, 10:56   

Cytat:
No, jak widzę, Tropiciel nie jest żadnym partnerem do dyskusji.


raczej użytkownik Lukian pierwszy przestał być jakimkolwiek partnerem do dyskusji, a dlaczego - to dobrze wie, powtarzać się nie będę !

Kod:
Używa argumentów w postaci głupich emotikonek i pisze coś o klerze.


Emotikony to rezerwuję dla tych do których nic nie dociera i wszelka dyskusja nie ma sensu !

Cytat:
O klerze to powinieneś pisać z Katolikami nie ze mną.


kler jest nie tylko u katolików. Jak dotąd użytkownik Lukian powtarza po klerze katolickim ich dogmaty i doktryny więc na jedno wychodzi !

Cytat:
Wykazałem, że główny argument Unitarian, oparty na rozumieniu słowa ehad, jest miałki.


Użytkownik Lukian niczego nie wykazał ! Miałkie to jest rozumowanie tych, którzy nie mają pojęcia o języku hebrajskim, a zabierają głos w tej sprawie i w dodatku błędnie !

Cytat:
Jeśli Jezus przywraca porządek, jaki był przed grzechem, to w opisie biblijnym dotyczącym okresu przed grzechem, słowo ehad nie zostało ani raz użyte w znaczeniu wyłącznie jeden.


Użytkownik Lukian powinien zapisać się na kurs elementarny języka hebrajskiego, aby bzdur nie pisać !

Cytat:
Dopiero po grzechu, słowo ehad nabrało znaczenia takiego, jak to argumentują Unitarianie. Po grzechu, czyli w czasie, kiedy ludzie utracili to poznanie Boga, o którym w NT pisze się, że jest prawdziwy.


Słowo eִhad i jego znaczenie nie jest zależne od unitarian. Przytyk pod moim adresem jest strzałem w płot, bo nie jestem unitarianinem. Dziwne byłoby znaczenie tego słowa, gdyby się tak zmieniało. Ciekawe według jakiej to nowo-teologii ?

Cytat:
Unitarianie, czy już zrozumieliście, że w swojej gorliwości utrwalacie taki porządek poznania, który nastał po grzechu, a jest nazywany w Biblii zbłądzeniem?


zanim użytkownik Lukian zacznie osądzać innych, niech lepiej osądzi wpierw siebie, bo powtarza ewidentne bzdury po tych, którzy odstąpili od Chrystusa i wprowadzili swoje odstępcze doktryny, które zwiodły wielu ludzi !

Cytat:
Zachęcam do poznawania Jezusa, zaprzyjaźnienia się z nim, uznania go za Mistrza.


Jezus nigdy nie był Bogiem-czlowiekiem, bo takiej " nauki " nigdzie w Biblii nie ma ! Nigdy apostołowie nie głosili takiej ewangelii ! Przestroga przed inną ewangelią jest zapisana w Gal. 1 : 8. Zachęcam by się z nią dobrze zapoznać !

_______________________________________

http://vaticannewworldorder.blogspot.com
 
 
David77 


Pomógł: 68 razy
Dołączył: 19 Mar 2011
Posty: 3818
Skąd: MÜNCHEN
Wysłany: 2015-12-13, 11:20   

RM,

Cytat:
David,
niezależnie od tego, jak dobrą masz pamięć, pokazuję faktyczne zapisy w Biblii dotyczące pojmowania słowa ehad. Oczywiście możesz się upierać, ze wiesz lepiej, to jednak nie zmienia faktu, w jaki sposób należy rozumieć słowo ehad. [b]Spróbuj nie rozszerzać dyskusji o kolejne fragmenty, bo to spowoduje bałagan,[/b] ale pozostań przy J 17,3. Przecież sam zapodałeś ten tekst. I proponuję pozostawić doktrynę trynitarną w spokoju, bo ja nie mam o niej zbyt dużego pojęcia.
Czy wskazałem na inne możliwości translacji ehad poza tym, przy którym obstają Unitarianie?


Przecież wersety które podałem mówią dokładnie o tym samym Bóg Najwyższy jest tylko jeden i jest nim tylko Ojciec , taki wniosek wypływa z treści pisma . Aby poprawnie zrozumieć dany fragment Biblii to musi być on zawsze spójny z innymi fragmentami które odnoszą się do tego samego zagadnienia .

RM

Cytat:
Trzy pierwsze użycia słowa ehad w Biblii nie oznaczają jeden, ściśle jeden, wyłącznie jeden.



Rodz 1:5 I nazwał Bóg światłość dniem, a ciemność nazwał nocą. I nastał ( וַיְהִי-עֶרֶב וַיְהִי-בֹקֶר יוֹם אֶחָד) wieczór, i nastał poranek - dzień pierwszy.

Rodz 1:9 Potem rzekł Bóg: Niech się zbiorą wody spod nieba ( אֶל-מָקוֹם אֶחָד) na jedno miejsce i niech się ukaże suchy ląd! I tak się stało

Rodz 2,24. Dlatego opuści mąż ojca swego i matkę swoją i złączy się z żoną swoją, i staną się ( לְבָשָׂר אֶחָד׃) jednym ciałem.

Rodz 1:5 Jak czytamy ,, Jom '' dzień składa się z dwóch części tj wieczora i poranka . ani sam wieczór ani również sam poranek nie stanowił całodobowego dnia , zatem obie części dnia rozpaprywane osobno już nie są jednym dniem lecz jego częścią

Rodz 1:9 jest mowa o jednym miejscu a nie nie a wielu miejscach w tym samym miejscu twój przykład jaki podałeś przeczy więc temu co chcesz udowodnić


Rodz 2:24

Mąż i żona mają tworzyć związek nierozerwalny . Fakt jednak jest taki że mąż i żona nadal są dwoma fizycznymi ciałami , są to dwie ludzkie osoby - dwie odrębne od siebie istoty

Związek małżeński składa się z dwojga ludzi którzy rozpatrywani osobno już nie stanowią związku małżeńskiego

Hebrajski liczebnik Echad ma dokładnie identyczne znaczenie jak polskie Jeden! Natomiast każdy znający na poziomie elementarnym gramatykę wie, iż liczebniki zarówno w językach semickich jak i indoeuropejskich łączą się na dokładnie takiej samej zasadzie z rzeczownikami jednostkowymi i zbiorowymi.

Zbiorowość wynika z natury rzeczownika np; Jedna Książka składa się z kilkuset stron, ale strony

tworzą całość,elementy razem stanowią całość brane jednostkowo nigdy nie są całością.

Np; Jeden Tłum składa się w wielu jednostek, ale wciąż jest to jeden tłum pojedynczy człowiek tłumem nie jest. To żaden fenomen tylko norma. Jednakże zbiorowość nie wynika z liczebnika, lecz rzeczownika.

Zatem jedna książka składa się z kartek , jeden naród z obywateli , las z drzew itd...

Jednak nie nazwiemy kartki książką ,obywatela narodem , jednego drzewa lasem ..

Analogiczne gdybyśmy chcieli takie ujęcie sprawy przełożyć na Boga to musieli byśmy stwierdzić że Bóg jest tylko w tedy Bogiem kiedy jest zjednoczony z Synem i Duchem św , zaś każda z osób rozpatrywana osobno przestaje już być Bogiem

Aby w języku hebrajskim stwierdzić że Bóg JHWH nie jest absolutnie jeden אֶחָד , ale jest jednością kilku boskich istot , wystarczyło by w odniesieniu do niego używać rzeczownika achdut אַחְדוּת – jedność , jednak w Hebrajskiej Biblii Bóg JHWH nigdy tak nie został określany
Każda jedność złożona składa się z osobnych elementów jednostkowych które dopiero razem tworzą jedną całość


RM pomyśl jeżeli Jezus rzekomo przywrócił poprawne zrozumienie liczebnika Ehad to dla czego o tym nie wspomniał żaden z apostołów ? :-/

I tym miłym akcentem kończąc podaj mi jakieś opracowania naukowe które popierają twoją płyciznę myślową , no tylko nie pisz mi że to takie twoje prywatne błędne ,nie przemyślane już kolejny raz widzi mi się
_________________
יֵּשׁוּעַ הוּא הָאָדוֹן
 
 
Obserwator 
Forum exŚwiadków


Wyznanie: https://swiadkowiejehowywpolsce.org/index.php
Pomógł: 62 razy
Dołączył: 08 Maj 2012
Posty: 6548
Wysłany: 2015-12-13, 11:46   

tropiciel napisał/a:
to że coś jest nauczane przez wieki nie oznacza, że zgodnie z prawdą. Tysiące różnych głupot nauczano przez wieki a kościół katolicki w tym temacie dominował !

zadałem proste pytanie, które każdy myślący człowiek powinien sobie zadać jeśli uważnie czyta tekst 1 Jana 5 : 20 -

jeśli według interpretacji katolickiej tym prawdziwym Bogiem jest Jezus - to kto jest jego synem ???


O ile ktoś używa rozumu na który się powołuje w tym wersecie to powinno mu to dać trochę do myślenia, a jeśli nie potrafi wyciągać logicznych wniosków, że coś szwankuje w jego odczytaniu tego tekstu - to na to już nic nie poradzę.


Człowieku ty mnie uczysz katolicyzmu?
Odpowiedź na twe pytanie od Grzegorza Cudotwórcy który zmarł w 270 r.:

Jeden jest Bóg, Ojciec Słowa żywego, osobowej Mądrości, mowy i obrazu Przedwiecznego. Jeden też Pan, jedyny z jedynego, Bóg z Boga, odbicie i obraz Bóstwa, Słowo działające, Mądrość ogarniająca istotę wszystkich rzeczy, Moc powołująca do bytu wszelkie stworzenie, prawdziwy Syn prawdziwego Boga, niezniszczalny z niezniszczalnego, nieśmiertelny z nieśmiertelnego, wieczny z wiecznego. I jeden Duch Święty mający istnienie z Boga, a który i przez Syna objawił się ludziom. Doskonały obraz Syna doskonałego, Życie i przyczyna życia, Źródło święte, Świętość dająca uświęcenie. W Nim objawia się Bóg Ojciec, który jest ponad wszystkim i we wszystkim i Bóg Syn, który jest przez wszystko. Trójca doskonała, niepodzielna i nieodmienna w chwale, wieczności i królowaniu. W Trójcy nie ma nic stworzonego, nic służebnego, nic dodanego, czego by przedtem nie było, a dopiero później przybyło. Tak więc nigdy nie brakowało Ojcu Syna, ani Synowi Ducha, ale zawsze ta sama Trójca nieodwracalna i nieodmienna” („Wyznanie wiary”).

Tak uczy katolicyzm a nie tak jak ty wciskasz, że my uczymy po twojemu. :!:
 
 
Obserwator 
Forum exŚwiadków


Wyznanie: https://swiadkowiejehowywpolsce.org/index.php
Pomógł: 62 razy
Dołączył: 08 Maj 2012
Posty: 6548
Wysłany: 2015-12-13, 11:48   

Zwiastun napisał/a:
Eutychus napisał/a:
Nie "mniejszego Boga czy anioła", tylko Syna Bożego, Logosa, "Początek Stworzenia Bożego" (Obj 3:14), który jest "obrazem Boga niewidzialnego, pierworodnym wszelkiego stworzenia" (Kol 1:15-17), itp.


A to ciekawe :aaa: Bóg sam siebie stworzył (katolicy na na święta mówią że zrodził się sam), Bóg jest stworzeniem pierworodnym, nieźle wydziwiacie :crazy:

Tak nauczamy takich głupstw które ty wypisujesz. :crazy:
Wierzymy, że twój bóg sam siebie stworzył. :mrgreen:
 
 
Obserwator 
Forum exŚwiadków


Wyznanie: https://swiadkowiejehowywpolsce.org/index.php
Pomógł: 62 razy
Dołączył: 08 Maj 2012
Posty: 6548
Wysłany: 2015-12-13, 12:43   

Ponieważ wnoszone są tu kłamliwe opinie o naukach trynitarnych więc wynoszę się z tego wątku.
Nie ma sensu udowadniać, że Trójca nie jest wielbłądem. :crazy:
 
 
David77 


Pomógł: 68 razy
Dołączył: 19 Mar 2011
Posty: 3818
Skąd: MÜNCHEN
Wysłany: 2015-12-13, 12:45   

Obserwator,

Cytat:
Jeden też Pan, jedyny z jedynego, Bóg z Boga,


Bóg z Boga to dwóch Bogów :-D
_________________
יֵּשׁוּעַ הוּא הָאָדוֹן
 
 
tropiciel 


Pomógł: 63 razy
Dołączył: 11 Kwi 2013
Posty: 4962
Wysłany: 2015-12-13, 12:46   

Forumowicze ! Jak widać użytkownik "obserwator" miga się z odpowiedzią na postawione pytanie !

________________________________

3 nie równa się 1 !
 
 
Obserwator 
Forum exŚwiadków


Wyznanie: https://swiadkowiejehowywpolsce.org/index.php
Pomógł: 62 razy
Dołączył: 08 Maj 2012
Posty: 6548
Wysłany: 2015-12-13, 12:51   

tropiciel napisał/a:
Forumowicze ! Jak widać użytkownik "obserwator" miga się z odpowiedzią na postawione pytanie ![/size]

________________________________

3 nie równa się 1 ! Obrazek

Ale jak sam znasz odpowiedź to co mam ci jeszcze odpowiadać? :!:
Twój kłopot nie mój.
 
 
Obserwator 
Forum exŚwiadków


Wyznanie: https://swiadkowiejehowywpolsce.org/index.php
Pomógł: 62 razy
Dołączył: 08 Maj 2012
Posty: 6548
Wysłany: 2015-12-13, 12:55   

tropiciel napisał/a:

3 nie równa się 1 ! [url=http://pu.i.wp.pl


Czyli Bóg to zbiór liczb? :crazy:

My Boga na liczydłach, jak wy, nie liczymy. :!:
My się do niego modlimy:

Cytat:
Chwała Ojcu i Synowi i Duchowi Świętemu, jak była na początku teraz i zawsze na wieki wieków Amen
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 11