Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Czym jest i jak wygląda dusza ?
Autor Wiadomość
Lukian 


Wyznanie: katolickie
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 02 Lut 2015
Posty: 1741
Wysłany: 2016-01-04, 19:14   

Stare zostanie zniszczone aby postały nowe
_________________
Gal 4:6 " A ponieważ jesteście synami, Bóg wysłał do naszych serc Ducha swego Syna, który woła: „Abba, Ojcze!"
http://zrodlaobjawienia.blogspot.com/
 
 
amiko


Wyznanie: Słowianin
Pomógł: 128 razy
Dołączył: 09 Wrz 2006
Posty: 3492
Wysłany: 2016-01-04, 20:09   

Cytat:
2 Piotra 3.13. Ale my oczekujemy, według obietnicy nowych niebios i nowej ziemi, w których mieszka sprawiedliwość.

Ziemia przestanie istnieć i nowej nie będzie

Jan 14.3 A jeśli pójdę i przygotuję wam miejsce, przyjdę znowu i wezmę was do siebie,abyście,gdzie Ja jestem, i wy byli.
2Kor. 5,1 Wiemy bowiem, że jeśli ten namiot, który jest naszym ziemskim mieszkaniem,
się rozpadnie,mamy budowlę od Boga, dom w Niebie,
nie rękoma zbudowany, wieczny.
Fil.3.20 Nasza zaś ojczyzna jest w Niebie,...
Jan 12.32 A Ja, gdy zostanę nad Ziemię wywyższony, przyciągnę wszystkich do siebie.


Celem powstania Ziemi było stworzenie miejsca,abyśmy jako duchy/dusze,oczyszczali się od grzechów w kolejnych reinkarnacjach.Powstanie Ziemi nie spełniło swojego zadania,ponieważ duchy/dusze zamiast się oczyszczać z grzechów,jeszcze bardziej się obciążały grzechami.Zbliża się Wielki Dzień Pana.Po nim nastąpi 1000 lat panowania Królestwa Pokoju Chrystusa i po tym okresie nastąpi zniszczenie Ziemi i nowej nie będzie.

Dla Boga jedynie nasz duch ma wartość. (2 Piotra 3.4).Jako istoty duchowe zaistnieliśmy w Niebie,a na Ziemi zamieszkujemy gościnnie w fizycznych ciałach.
_________________
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.
 
 
Wiedźmin123

Dołączył: 12 Cze 2015
Posty: 66
Wysłany: 2016-01-05, 16:29   

Niem a żadnych reinkarnacji ,to fałszywe nauki ,po śmierci cielesnej nasza dusza czy jakkolwiek można to nazwać również duchem zostaje uwolniona i przeniesiona do trzech możliwych miejsc bytowania ,do Nieba ,Piekła lub Czyścca .
Owszem nastąpi 1000 lat panowania Jezusa Chrystusa ,będzie to realne prawdziwe Królestwo Boże ,natomiast mylisz się co do tego ,że nie będzie Nowej Ziemi ,owszem będzie a także będzie Nowe Niebo ,mieszkańcy Nowej Ziemi będą obcowali ze wszystkim świętymi a także Aniołami ,Archaniołami itp.
 
 
ZAMOS 
Lach

Pomógł: 76 razy
Wiek: 67
Dołączył: 19 Paź 2012
Posty: 2102
Skąd: Wieś pod Warszawą
Wysłany: 2016-01-06, 07:54   

Wiedźmin123 napisał/a:
Niem a żadnych reinkarnacji ,to fałszywe nauki ,po śmierci cielesnej nasza dusza czy jakkolwiek można to nazwać również duchem zostaje uwolniona i przeniesiona do trzech możliwych miejsc bytowania ,do Nieba ,Piekła lub Czyścca .

Skąd to wiesz? Byłeś w którymś z tych miejsc o których piszesz? Czy może był ktoś kto ci to powiedział i czy powiedział prawdę?
Wiedźmin123 napisał/a:
a także będzie Nowe Niebo ,mieszkańcy Nowej Ziemi będą obcowali ze wszystkim świętymi a także Aniołami ,Archaniołami itp.

Co to znaczy będą "obcowali"?
 
 
Lukian 


Wyznanie: katolickie
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 02 Lut 2015
Posty: 1741
Wysłany: 2016-01-06, 07:57   

ratao napisał/a:
duchy/dusze,oczyszczali się od grzechów w kolejnych reinkarnacjach.

kabała co?
_________________
Gal 4:6 " A ponieważ jesteście synami, Bóg wysłał do naszych serc Ducha swego Syna, który woła: „Abba, Ojcze!"
http://zrodlaobjawienia.blogspot.com/
 
 
Wiedźmin123

Dołączył: 12 Cze 2015
Posty: 66
Wysłany: 2016-01-06, 11:10   

Obcowali czyli będą przebywali w ich towarzystwie ,w bliskim kontakcie . Nie byłem w żadnym z tych trzech miejsc natomiast wiem ,że one na 100% istnieją ,wiem to od Boga .
 
 
Albertus 

Pomógł: 82 razy
Dołączył: 22 Wrz 2007
Posty: 2588
Wysłany: 2016-01-06, 11:17   

Wiedźmin123 napisał/a:
Obcowali czyli będą przebywali w ich towarzystwie ,w bliskim kontakcie . Nie byłem w żadnym z tych trzech miejsc natomiast wiem ,że one na 100% istnieją ,wiem to od Boga .


A Bóg poinformował cię o tym osobiście czy poprzez kogoś innego?
 
 
Wiedźmin123

Dołączył: 12 Cze 2015
Posty: 66
Wysłany: 2016-01-06, 11:20   

Osobiście .
 
 
Wiedźmin123

Dołączył: 12 Cze 2015
Posty: 66
Wysłany: 2016-01-06, 11:22   

Nowa Ziemia to będzie przywrócony raj ,nie będzie tam żadnego cierpienia na żadnej płaszczyźnie ,jednak nie będzie ona trwała wiecznie ale tylko 1000 lat ,potem będzie sąd ostateczny a po nim wieczne istnienie w Niebie dla tych którzy na nie zasłużyli a także dla tych którzy przebyli Czyściec.
 
 
amiko


Wyznanie: Słowianin
Pomógł: 128 razy
Dołączył: 09 Wrz 2006
Posty: 3492
Wysłany: 2016-01-06, 12:38   

Lukian

Lukian napisał/a:
ratao napisał/a:
duchy/dusze,oczyszczali się od grzechów w kolejnych reinkarnacjach.

kabała co?

Nie tylko kabała.Potwierdza to hinduizm i przekazy Chrystusa:
SENS I CEL TWOJEGO ŻYCIA NA ZIEMI - http://biblia.webd.pl/for...p=380847#380847
_________________
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.
 
 
Lukian 


Wyznanie: katolickie
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 02 Lut 2015
Posty: 1741
Wysłany: 2016-01-06, 16:49   

ratao napisał/a:
przekazy Chrystusa

a jakiś cytat z kanonicznych pism?
_________________
Gal 4:6 " A ponieważ jesteście synami, Bóg wysłał do naszych serc Ducha swego Syna, który woła: „Abba, Ojcze!"
http://zrodlaobjawienia.blogspot.com/
 
 
amiko


Wyznanie: Słowianin
Pomógł: 128 razy
Dołączył: 09 Wrz 2006
Posty: 3492
Wysłany: 2016-01-07, 08:09   

Lukian napisał/a:
ratao napisał/a:
przekazy Chrystusa

a jakiś cytat z kanonicznych pism?

Odnośnie czego?
_________________
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.
 
 
Lukian 


Wyznanie: katolickie
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 02 Lut 2015
Posty: 1741
Wysłany: 2016-01-07, 08:24   

reinkarnacji
_________________
Gal 4:6 " A ponieważ jesteście synami, Bóg wysłał do naszych serc Ducha swego Syna, który woła: „Abba, Ojcze!"
http://zrodlaobjawienia.blogspot.com/
 
 
Listek 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 31 Mar 2013
Posty: 7852
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2016-01-07, 10:33   

Dusza ludzka jest pochodnią Pańską, która doświadcza wszystkich skrytości wewnętrznych.

Przysł.20,27


Rdz 9:10 nwt-pl
"i z każdą żyjącą duszą, która jest z wami, spośród ptaków, spośród zwierząt czworonożnych i spośród wszelkich żywych stworzeń ziemskich, które są z wami – od wszystkich tych, którzy wyszli z arki, do każdego żywego stworzenia ziemskiego"

Pozdrawiam
_________________
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9
 
 
eksplorator
[Usunięty]

Wysłany: 2016-01-08, 02:57   

Wiedźmin123 napisał/a:
Dusza nie jest formą ciała ,dusza jest samoistna ,natomiast owszem trwa po śmierci cielesnej człowieka ,każdy człowiek niezależnie od czegokolwiek posiada nieśmiertelną duszę tym samym będzie żył wiecznie niezależnie od tego gdzie trafi po śmierci będzie tam bytował wiecznie .


Dusza jest jak najbardziej 'śmiertelna', inaczej Biblia kłamała by mówiąc; "Dusza, która grzeszy, ta umrze;" Ez 18;20a BG

Czy jest ktoś bez grzechu? ... nie ma? ... dlatego: "I stanie się, że każda dusza, która by nie słuchała tego proroka, będzie zgładzona z ludu". Dz 3;23 BG

Dzieje się tak, ponieważ karą za grzech jest śmierć. Tak więc jeżeli 'dusza' grzeszyła to musi umrzeć:

Cytat:
Rzym 6;23 BW (23) Albowiem zapłatą za grzech jest śmierć, lecz darem łaski Bożej jest żywot wieczny w Chrystusie Jezusie, Panu naszym.


Jedyne wzmianki o nieśmiertelności dotyczą przede wszystkim samego Stwórcy, i tylko Jego 'nieśmiertelność' jest pewnikiem;

Cytat:
1 Tym 1:17 (17) A Królowi wieków nieśmiertelnemu, niewidzialnemu, Bogu samemu - cześć i chwała na wieki wieków! Amen.

1 Tym 6:16 (16) jedyny, mający nieśmiertelność, który zamieszkuje światłość niedostępną, którego żaden z ludzi nie widział ani nie może zobaczyć: Jemu cześć i moc wiekuista! Amen.


Lukian napisał/a:
dusza to forma ciała i trwa po jego śmierci


A może jakieś Biblijne potwierdzenie tej teorii? Ja przedstawię dowody, że duszę można zabić, zgładzić ale też można ją wybawić od 'śmierci'!

Cytat:
Mar 3:4 NW (4) Co jest zgodne z prawem: czynić w sabat dobrze czy wyrządzać krzywdę, ratować duszę czy ją zabijać?

Iz 53;10-12 BW (10) Ale to Panu upodobało się utrapić go cierpieniem. Gdy złoży swoje życie w ofierze, ujrzy potomstwo, będzie żył długo i przez niego wola Pana się spełni. (11) Za mękę swojej duszy ujrzy światło i jego poznaniem się nasyci. Sprawiedliwy mój sługa wielu usprawiedliwi i sam ich winy poniesie. (12) Dlatego dam mu dział wśród wielkich i z mocarzami będzie dzielił łupy za to, że ofiarował na śmierć swoją duszę i do przestępców był zaliczony. On to poniósł grzech wielu i wstawił się za przestępcami.

Jak 5;20 BT (20) niech wie, że kto nawrócił grzesznika z jego błędnej drogi, wybawi duszę jego od śmierci i zakryje liczne grzechy.


Wiedźmin123 napisał/a:
Nigdy nie twierdziłem ,że w 2012 ma być koniec świata ,sam znam date końca świata ale nie ma takiej potrzeby ,żebym ją wyjawił ,jedyne co mogę powiedzieć to to ,że żyjemy w czasach ostatecznych ,Bóg już dawno wyznaczył datę a nawet godzinę końca .
... ,koniec świata nastąpi w roku 2036 .I jest to data ostateczna ,wiele jeszcze ciekawych rzeczy się do tego czasu wydarzy natomiast Bóg już tej daty nie zmieni .


To Ty masz lepsze układy ze Stwórcą jak Jezus. On nie zna dnia ani godziny, a Ty twierdzisz że znasz! Zadziwiasz mnie!

Cytat:
Mat 24;36 BW (36) A o tym dniu i godzinie nikt nie wie; ani aniołowie w niebie, ani Syn, tylko sam Ojciec.


Dezerter napisał/a:
a gdzie ja pisałem o końcu świata?
niczego takiego nie będzie, będzie Przemienione Ziemia i Niebo


Już raz był 'Koniec Świata" i znowu będzie, ale tu chodzi o ludzki świat i jak wówczas tak i wkrótce Bóg wytraci tych, którzy nie chcą się stosować do Jego zaleceń.

Cytat:
2 Pio 2;5 BT (5) jeżeli staremu światu nie odpuścił, ale jako ósmego Noego, który ogłaszał sprawiedliwość, ustrzegł, gdy zesłał potop na świat bezbożnych;

2 Pio 3;6 BT (6) i przez nią ówczesny świat zaginął wodą zatopiony.


Tak więc ma przeminąć 'świat' niegodziwych ludzi, jak to było podczas potopu. Ziemia będzie ciągle ta sama:

Cytat:
Iz 45;18 BW (18) Bo tak mówi Pan, Stwórca niebios - On jest Bogiem - który stworzył ziemię i uczynił ją, utwierdził ją, a nie stworzył, aby była pustkowiem, lecz na mieszkanie ją stworzył: Ja jestem Pan, a nie ma innego.

Koh 1;4 BW (4) Pokolenie odchodzi i pokolenie przychodzi, ale ziemia trwa na wieki.


Faktem jest jednak, że 'świat' ludzki, który został zdegenerowany przez szatana zostanie zniszczony:

Cytat:
1 Kor 7;31b BT ... Przemija bowiem postać tego świata.

Jan 12;31 BT (31) Teraz odbywa się sąd nad tym światem. Teraz władca tego świata zostanie precz wyrzucony.

Jan 16;11 BT (11) wreszcie o sądzie - bo władca tego świata został osądzony.


Dlatego powinniśmy odwrócić się od tego 'świata':

Cytat:
Rzym 12;2 (2) Nie bierzcie więc wzoru z tego świata, lecz przemieniajcie się przez odnawianie umysłu, abyście umieli rozpoznać, jaka jest wola Boża: co jest dobre, co Bogu przyjemne i co doskonałe.


Anna 01 napisał/a:
Oczywiście, Ziemia może ulec zniszczeniu, to żadna tajemna wiedza.
Wystarczy kosmiczna katastrofa :-)
Leci do nas jakaś kometa i dotrze w 2036 ?


Bóg nie stworzył ziemi po to by ją ktoś lub coś zniszczyło. Stworzył ją jako dom dla człowieka

Cytat:
Iz 45;18 BW … a nie stworzył, aby była pustkowiem, lecz na mieszkanie ją stworzył ...


Bóg usunie też wszystkich tych, którzy ją niszczą lub są gotowi zniszczyć, bo taki jest niestety dzisiejszy człowiek; "I rozgniewały się narody, a nadszedł Twój gniew i pora na umarłych, aby zostali osądzeni, i aby dać zapłatę sługom Twym prorokom i świętym, i tym, co się boją Twojego imienia, małym i wielkim, i aby zniszczyć tych, którzy niszczą ziemię" Obj 11;18

Lukian napisał/a:
2P 3:7 pau "Teraz zaś niebo i ziemia są zachowane na pastwę ognia mocą tego samego słowa i strzeżone aż do dnia sądu i zagłady bezbożnych."
2P 3:10 pau "Dzień Pana przyjdzie nagle jak złodziej. Niebo z hukiem przeminie, ciała niebieskie spalą się doszczętnie, a także ziemia i wszystko, co jest na niej zostanie spalone."


Ogień symbolizuje w Biblii zagładę całkowitą, bez nadziei zmartwychwstania. Modląc się o to, by "działa się wola tako w niebie jak i na ziemi" Mat 6;9, modlimy się w gruncie rzeczy o "nową ziemię i nowe niebiosa" Iz 65;17, w których zamieszka sprawiedliwość. Jest to ziemia i niebo pozbawione szatana, demonów (Obj 12;9) oraz ich ziemskich popleczników (Obj 21;8). Wszyscy oni zginą w symbolicznym ogniu, ponosząc 'drugą' śmierć, która wyobraża całkowite unicestwienie.

Stwierdzenie że "Teraz zaś niebo i ziemia są zachowane na pastwę ognia" (2 Pio 3;7) świadczy o tym, że Ci którzy wtenczas zginą nie dostąpią już nadziei zmartwychwstania w przeciwieństwie do tych którzy zginęli podczas "pierwszego" końca świata (2 Pi 3;6), który miał miejsce podczas potopu. Oni mają nadzieję zmartwychwstania. Potem dojdzie do wykonaniu wyroku na tym zdegenerowanym świecie, którego udziałem będzie symboliczne jezioro ognia, a więc śmierć bez nadziei zmartwychwstania.

Cytat:
Obj 20;14,15 BT (14) A Śmierć i Otchłań wrzucono do jeziora ognia. To jest śmierć druga - jezioro ognia. (15) Jeśli się ktoś nie znalazł zapisany w księdze życia, został wrzucony do jeziora ognia.

Obj 21;8 BT (8) Udziałem zaś bojaźliwych i niewierzących, i skalanych, i zabójców, i wszeteczników, i czarowników, i bałwochwalców, i wszystkich kłamców będzie jezioro płonące ogniem i siarką. To jest śmierć druga.


Potem dopiero każdy zobaczy "Nowe niebiosa i Nową ziemię", bez przeciwników Bożych:

Cytat:
Obj 20;21 BT (21) 01 I ujrzałem niebo nowe i ziemię nową, bo pierwsze niebo i pierwsza ziemia przeminęły, i morza już nie ma.


Morza, czyli ludzi tamtego szatańskiego świata, którzy nie słuchali Boga:

Cytat:
Obj 17;15 BT (15) I rzecze do mnie: Wody, które widziałeś, gdzie Nierządnica ma siedzibę, to są ludy i tłumy, narody i języki.


Z pewnością ziemia nie spłonie, bo to by oznaczało koniec ludzkości a przecież Jezus obiecał nam życie w raju (Łuk 23;43)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 10