Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność. (List do Galatów 5:21-22)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy katolickie wierzenia i praktyki są biblijne?
Autor Wiadomość
Zwiastun

Wysłany: 2015-12-20, 19:49   

KobietaZMagdali napisał/a:
W żadnym z tych linków nie ma ani słowa o czymś podobnym do czyścca.

:aaa:

KobietaZMagdali 

Wyznanie: katoliczka
Pomogła: 235 razy
Wysłany: 2015-12-20, 20:43   

Zwiastun napisał/a:
W żadnym z tych linków nie ma ani słowa o czymś podobnym do czyścca.

:aaa:

No chyba, że za opis czyścca uważasz mit o wodach Lety. Jednak trzeba zupełnie nie mieć pojęcia o czym jest teoria czyścca by zastosować to porównanie.
„Odpędzanie wilków, zagrażających Bożej owczarni, jest na pewno czymś chwalebnym, ale czyni się to modlitwą, przykładem życia, głoszeniem słowa Bożego i przekonywaniem -- a nie poprzez zadawanie gwałtu. Gwałt zadawany w obronie prawdy nie tylko krzywdzi konkretnych ludzi, ale kompromituje prawdę, ci zaś, którzy się do niego uciekają, choć ich intencją było odpędzenie wilków, sami się w wilków przemieniają.”

http://www.youtube.com/watch?v=l_lp-owKS6E

Zwiastun

Wysłany: 2015-12-20, 22:14   

No chyba, że za opis czyścca uważasz mit o wodach Lety. Jednak trzeba zupełnie nie mieć pojęcia o czym jest teoria czyścca by zastosować to porównanie.

Czekaj no, mam tu coś lepsiejszego:

Cytat:
Wierzenia o czyśćcu znane były we wszystkich stronach od wieków. […] Pomysł dawania pieniędzy w imieniu zmarłych jest bardzo stary i znaleźć go możemy w samej Biblii. Widocznie Izraelici byli wystawieni na tę wiarę, gdyż ostrzeżono ich aby nie dawali pieniędzy „dla ZMARŁEGO” (Powt. Prawa 26:14). Po przedstawieniu szczegółowego zestawienia dla swojej konkluzji, Hislop pisze: „W każdym systemie, zatem, za wyjątkiem tego z Biblii, nauka o czyśćcu po śmierci i modlitwach za zmarłych zostaje zawsze odnaleziona i zajmuje pewne miejsce„.

https://uderzwfalsz.wordpress.com/2015/06/23/czysciec-doktryna-prosto-z-zydowskiej-kabaly-i-kultow-babilonskich/

http://biblia.webd.pl/forum/viewtopic.php?t=7069

:xhehe:

KobietaZMagdali 

Wysłany: 2015-12-21, 02:13   

Jak na razie to nie masz żadnych dowodów. Mam Ci uwierzyć na słowo, bo tak napisali na jakimś blogu? Jak napiszą, że ŚJ oddają cześć demonom a ja zapodam Ci to informacje z stwierdzeniem: Czekaj no, mam tu coś lepsiejszego: i emotikonką
to uwierzysz mi na słowo?

P.S. Powt. Prawa 26,14 mówi o nakazie dziesięciny a nie o modlitwach za zmarłych, czytaj z kontekstem.
„Odpędzanie wilków, zagrażających Bożej owczarni, jest na pewno czymś chwalebnym, ale czyni się to modlitwą, przykładem życia, głoszeniem słowa Bożego i przekonywaniem -- a nie poprzez zadawanie gwałtu. Gwałt zadawany w obronie prawdy nie tylko krzywdzi konkretnych ludzi, ale kompromituje prawdę, ci zaś, którzy się do niego uciekają, choć ich intencją było odpędzenie wilków, sami się w wilków przemieniają.”

Zwiastun

Wysłany: 2015-12-21, 16:10   

nie masz żadnych dowodów

Droga pani nie mamy o czym mówić. :roll: :-)

KobietaZMagdali 

Wysłany: 2015-12-24, 15:28   

Zwiastun napisał/a:
nie masz żadnych dowodów

Droga pani nie mamy o czym mówić. :roll: :-)

Jak nie masz żadnych dowodów tylko liczysz, że uwierzę Ci na słowo to faktyczne nie mamy o czym mówić :roll: :roll: :roll:

eksplorator
[Usunięty]

Wysłany: 2016-01-12, 15:32   

Dezerter napisał/a:
Lukian napisał/a:
autor blogu nie zna ortografii , a co dopiero nauki Kościoła

bardzo trafny komentarz

poproszę o udowodnienie - podanie tekstów źródłowych na doktrynę czyśćca w kulcie solarnym

Nie jest istotnym, czy nauka o czyśćcu ma czy nie ma podłoża kultu solarnego,
gdyż w ogromnej części wierzenia KK takowe mają. Najistotniejsze jest to, że
Kościół Katolicki nadal czerpie ogromne korzyści z 'kupczenia' duszami,
pomniejszając tym samym ofiarę Jezusa. To haniebne i godne pożałowania

Wyobrażacie sobie Jezusa ściągającego kasę za odpuszczenie grzechów?!

Tutaj macie pełny zakres usług,
od wyboru do koloru, brać, kupować,
grosza na to nie żałować

Cytat:

- jednorazowa-kapłan odprawia jedną Mszę św. w danej intencji; można wybrać
konkretny termin (dzień i godzinę) odprawienia Mszy św.

- zbiorowa-jeden kapłan odprawia jedną Mszę św., składając ją w kilku intencjach; taką Mszę odprawiamy w każdą środę o godz. 18.00, kiedy przedstawiamy prośby i podziękowania na Nowennie do Matki Bożej oraz w piątek o godz. 18.00, kiedy modlimy się za zmarłych.

- gregoriańska-intencja za jedną zmarłą osobę; intencję taką odprawia się codziennie przez 30 kolejnych dni

- pilna-gdy zależy nam na konkretnym, bardzo szybkim terminie jej odprawienia, a wszystkie godziny Mszy są już zajęte. Można zamówić taką intencję odprawioną przez jednego z księży (np. prośba o zdrowie, o szczęśliwą operację...). Nie ma jednak możliwości uczestniczenia w niej ani ustalenia godziny jej odprawienia

- bezterminowa-bez wskazania konkretnego terminu, odprawiana jest ona w pierwszym możliwym wolnym terminie.

- terminowa, ale... gdy zależy nam na konkretnej intencji, jednej lub wielu a wszystkie
najbliższe terminy są już zajęte. Wtedy, może być taka intencja(lub intencje) odprawiona wcześniej przez naszego misjonarza pracującego na misjach lub kapłana w innym klasztorze. Oczywiście wszystko to za zgodą zamawiającej osoby. My powiadamiamy gdzie i o której godzinie będzie odprawiona w innym miejscu. Dobrze jest, kiedy łączycie się wtedy duchowo uczestnicząc we Mszy św. w swoim kościele parafialnym.

Wieczyste - Gdyby ktoś chciał(a) zostać włączony do Misyjnego Związku Mszalnego i wpisany do Księgi Mszy Świętych Wieczystych odprawianych w każdą sobotę

Prosimy tutaj o bezpośredni kontakt z naszym Domem Prowincjalnym; kliknij

Kupczenie to nadal dochodowy interes, a skąd się wywodzi poczytajcie tu

daglezja77 

Wysłany: 2016-01-13, 10:41   

Sprzedawanie odpustów, mordowanie niewiernych i zabieranie im całego majątku to zródła bogactwa kościoła katolickiego.

Np. adminka zablokowała mi właśnie PW bo skrytykowałem to co pisze w postach. Nie ma po co tu zaglądać.

nesto 

Wyznanie: deizm
Wysłany: 2016-01-16, 10:19   

daglezja77 napisał/a:
Sprzedawanie odpustów, mordowanie niewiernych i zabieranie im całego majątku to zródła bogactwa kościoła katolickiego.

A mi się wydawało, że pogrzeby, chrzty oraz kolęda :mrgreen:

daglezja77 

Wysłany: 2016-01-17, 13:32   

nesto napisał/a:
daglezja77 napisał/a:

A mi się wydawało, że pogrzeby, chrzty oraz kolęda :mrgreen:

To obecnie..

Np. adminka zablokowała mi właśnie PW bo skrytykowałem to co pisze w postach. Nie ma po co tu zaglądać.

David77 

Wysłany: 2016-01-17, 18:56   

https://www.youtube.com/watch?v=08ZHw0eNvjQ

radek 
mężczyzna

Wysłany: 2016-01-26, 17:28   

Ja rozumiem, że gdyby ksiądz przywrócił komuś życie, to ukazałby się sens jego zawodu i parę złotych by mu się należało. Ale kiedy on bierze pieniądze za zakopanie kogoś w ziemi, to jego szczęście, że jego matką jest Kobieta, bo inaczej wiele by mu groziło z mojej strony.

nesto 

Wysłany: 2016-01-28, 13:02   

radek napisał/a:
Ja rozumiem, że gdyby ksiądz przywrócił komuś życie, to ukazałby się sens jego zawodu i parę złotych by mu się należało. Ale kiedy on bierze pieniądze za zakopanie kogoś w ziemi, to jego szczęście, że jego matką jest Kobieta, bo inaczej wiele by mu groziło z mojej strony.

Ksiądz nie zakopuje.
Pieniądze bierze za udostępnienie miejsca (cmentarze parafialne) i za modlitwę.
W przypadku cmentarzy komunalnych - tylko za modlitwę (tzw. mszę).
W końcu "parafianie" są po to, aby ksiądz mógł żyć dostatnio.
wg SJP - parafianin to mężczyzna ze wsi, bez ogłady, wykształcenia, zacofany.

eksplorator
[Usunięty]

Wysłany: 2016-01-29, 08:48   

nesto napisał/a:

W końcu "parafianie" są po to, aby ksiądz mógł żyć dostatnio.

A co z nakazem Jezusa; "Idźcie i głoście: Bliskie już jest królestwo niebieskie. (8b) Darmo otrzymaliście, darmo dawajcie!" Mat 10;7,8b :?:

Uczniowie Jezusa tak przecież czynili; "Czyż popełniłem jakiś grzech przez to, że poniżałem siebie, by was wywyższyć? Że za darmo głosiłem wam Ewangelię Bożą?" 2 Kor 11;7 BT

Cytat:
I rzekł mi: Stało się. Jam Alfa i Omega, Początek i Koniec. Ja pragnącemu dam darmo pić ze źródła wody życia. Obj 21;6 BT

nesto 

Wysłany: 2016-01-29, 23:01   

Cytat:
A co z nakazem Jezusa; "Idźcie i głoście: Bliskie już jest królestwo niebieskie. (8b) Darmo otrzymaliście, darmo dawajcie!" Mat 10;7,8b :?:

Takie nakazy są dla parafian. Dla "głupszych". To oni mają być biedni. Ksiądz ma żyć w dostatku.

eksplorator napisał/a:
Uczniowie Jezusa tak przecież czynili; "Czyż popełniłem jakiś grzech przez to, że poniżałem siebie, by was wywyższyć? Że za darmo głosiłem wam Ewangelię Bożą?" 2 Kor 11;7 BT

Popełnili grzech głupoty. Należy zadrzeć z głupszych wszystko i iść na dziwki tak jak pewien znany mi ksiądz.
Pozdrawiam katolików - parafian.

Odpowiedz do tematu