Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Egzystencjalny dowód na Trójcę
Autor Wiadomość
daglezja77 

Pomógł: 42 razy
Dołączył: 13 Cze 2008
Posty: 2153
Wysłany: 2016-01-29, 10:11   

eksplorator napisał/a:
daglezja77 napisał/a:
1 Piotra 1:20
On był wprawdzie przewidziany przed stworzeniem świata, dopiero jednak w ostatnich czasach się objawił ze względu na was.


Czy z tego wersetu wynika, że Jezusa wcześniej nie było? Owszem, był! Tu według mnie nie jest mowa o "stworzeniu świata", a raczej o następstwie Edenowego zniszczenia grzechem "świata" ludzkiego. Czyżby Bóg już przed stworzeniem fizycznego świata planował posłać swego wybrańca by świat odkupić? Nonsens! To by świadczyło o marności tego co miałby stworzyć Bóg!

Ja uważam, że stwierdzenie "Wprawdzie był On na to przeznaczony już przed założeniem świata, ale objawiony został dopiero w czasach ostatnich ze względu na was" ma bezpośredni związek z pierwszym wypowiedzianym przez Jahwe proroctwem jeszcze w ogrodzie Eden;

Cytat:
Rodz 3;14,15 BT (14) Wtedy Jahwe Bóg rzekł do węża: Ponieważ to uczyniłeś, bądź przeklęty wśród wszystkich zwierząt domowych i polnych; na brzuchu będziesz się czołgał i proch będziesz jadł po wszystkie dni twego istnienia. (15) Wprowadzam nieprzyjaźń między ciebie a niewiastę, pomiędzy potomstwo twoje a potomstwo jej: ono zmiażdży ci głowę, a ty zmiażdżysz mu piętę.


W momencie poprzedzającym te słowa, doszło do otwartego buntu ze strony innego syna Bożego, który stał się diabłem i szatanem i według mnie to wtedy, przed "założeniem" grzesznego już "świata" ludzkiego Bóg "przewidział" czy inaczej "przeznaczył" kogoś aby "objawiony został dopiero w czasach ostatnich ze względu na was".

Ktoś, nazwany później 'Mesjaszem', miał przyjść aby zbawić ludzkość i oczyścić pohańbione przez szatana i ludzi święte imię Boga:

Cytat:
Jer 14;7 BT (7) Jeśli nasze grzechy świata przeciw nam, Jahwe, działaj przez wzgląd na Twoje imię, bo pomnożyły się nasze występki, zgrzeszyliśmy przeciw Tobie.


Tak to właśnie oddaje w Biblii apostoł Piotr:

Cytat:
1 Pio 1;18-21 BW (18) wiedząc, że nie rzeczami znikomymi, srebrem albo złotem, zostaliście wykupieni z marnego postępowania waszego, przez ojców wam przekazanego, (19) lecz drogą krwią Chrystusa, jako baranka niewinnego i nieskalanego. (20) Wprawdzie był On na to przeznaczony już przed założeniem świata, ale objawiony został dopiero w czasach ostatnich ze względu na was, (21) którzy przez niego uwierzyliście w Boga, który go wzbudził z umarłych i dał mu chwałę, tak iż wiara wasza i nadzieja są w Bogu.


Takie jest moje zdanie ...


Jeśli pisze że był przewidziany, to dlatego że tak właśnie było..Był w PLANIE STWÓRCY..Również wielu proroków go zapowiadało. Czy trzeba zapowiadać przyjście kogoś kto już jest?

Stworzenie, zakładanie świata tu chodzi o zakładanie ogrodu Eden przez pierwszych ludzi - pierwszy grzech..Wtedy Stwórca zapowiedział złożenie okupu, wcześniej nie było takiej konieczności.
_________________
Nie toleruje idiotów a na tym forum tacy bywają.

Np. adminka zablokowała mi właśnie PW bo skrytykowałem to co pisze w postach. Nie ma po co tu zaglądać.
 
 
eksplorator
[Usunięty]

Wysłany: 2016-01-29, 10:27   

daglezja77 napisał/a:

Jeśli pisze że był przewidziany, to dlatego że tak właśnie było..Był w PLANIE STWÓRCY..Również wielu proroków go zapowiadało. Czy trzeba zapowiadać przyjście kogoś kto już jest?


A mnie się wydaje, że planem Stwórcy było "posłanie " go z misją na świat. Kogoś, kto już istniał.

Cytat:
Jan 17;5 BT (5) A teraz Ty, Ojcze, otocz Mnie u siebie tą chwałą, którą miałem u Ciebie pierwej, zanim świat powstał.
 
 
daglezja77 

Pomógł: 42 razy
Dołączył: 13 Cze 2008
Posty: 2153
Wysłany: 2016-01-29, 10:31   

eksplorator napisał/a:
daglezja77 napisał/a:

Jeśli pisze że był przewidziany, to dlatego że tak właśnie było..Był w PLANIE STWÓRCY..Również wielu proroków go zapowiadało. Czy trzeba zapowiadać przyjście kogoś kto już jest?


A mnie się wydaje, że planem Stwórcy było "posłanie " go z misją na świat. Kogoś, kto już istniał.

Cytat:
Jan 17;5 BT (5) A teraz Ty, Ojcze, otocz Mnie u siebie tą chwałą, którą miałem u Ciebie pierwej, zanim świat powstał.


Jeśli jest w Planie Boga nie musi realnie istnieć. Nie ma możliwości aby zamierzenie Boga się nie spełniło.

Myślisz że Piotr pisze nieprawdę? Dlaczego przeinaczasz treść biblii? Po co kombinujesz jak koń pod górkę? Nie pasuje to do Twoich dogmatów? Odrzuć je..
_________________
Nie toleruje idiotów a na tym forum tacy bywają.

Np. adminka zablokowała mi właśnie PW bo skrytykowałem to co pisze w postach. Nie ma po co tu zaglądać.
 
 
eksplorator
[Usunięty]

Wysłany: 2016-01-29, 10:51   

daglezja77 napisał/a:
Nie pasuje to do Twoich dogmatów? Odrzuć je..


Ależ to nie są dogmaty tylko moje rozważania i dla mnie składają się one w całość!
 
 
daglezja77 

Pomógł: 42 razy
Dołączył: 13 Cze 2008
Posty: 2153
Wysłany: 2016-01-29, 11:14   

eksplorator napisał/a:
daglezja77 napisał/a:
Nie pasuje to do Twoich dogmatów? Odrzuć je..


Ależ to nie są dogmaty tylko moje rozważania i dla mnie składają się one w całość!


To dobrze, ale jakby pasowały do treści biblii byłoby idealnie, a udowodniłem Ci że nie pasują.
_________________
Nie toleruje idiotów a na tym forum tacy bywają.

Np. adminka zablokowała mi właśnie PW bo skrytykowałem to co pisze w postach. Nie ma po co tu zaglądać.
 
 
Jachu 
cichy,pokorny

Pomógł: 445 razy
Wiek: 93
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 10693
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2016-01-29, 13:23   

eksplorator napisał/a:
A mnie się wydaje, że planem Stwórcy było "posłanie " go z misją na świat. Kogoś, kto już istniał.


Dobrze Ci się wydaje,a nawet wiesz,że tak było:

Hbr 1:2
2. a w tych ostatecznych dniach przemówił do nas przez Syna. Jego to ustanowił dziedzicem wszystkich rzeczy, przez Niego też stworzył wszechświat.
(BT)

Misja była znacznie później.

Za Biblią:

http://biblia.oblubienica...pter/1/verse/15

Kolos. 1:15
15. Który jest obrazem Boga niewidzialnego i pierworodny wszystkich rzeczy stworzonych.
(BG)
_________________
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.
 
 
daglezja77 

Pomógł: 42 razy
Dołączył: 13 Cze 2008
Posty: 2153
Wysłany: 2016-01-29, 13:46   

Coś o pierworództwie:

Pierworodny oznacza wybrany.
-Dawid był ósmym synem Isajego (1Sam 16,10-13).Przez Boga nazwany Pierworodnym (Ps 89,28)
-Efraim nie był pierworodnym Józefa (1Mojż 48,17-20).Jednak dla Boga był pierworodnym (Jer 31,9)
-Jezus nazwany Pierworodnym z umarłych (Ap 1,5) ,a wyprzedził Go Łazarz (Jan 11 zob Łk 7,14-15;Mt 27,52)
Według Twojej koncepcji pierworodny równa się pierwszy.Jezus był tu co najmniej drugi.
-IZRAEL ,JAKO NARÓD BYŁ PIERWORODNYM (Wyj 4,22)

-Pierworodnym nazwany jest człowiek ,który korzysta ze szczególnych przywilejów pierworództwa (nie koniecznie fizycznego) - (Pow Prawa 21,17)

-Synem Boga można przestać być (Powt Prawa 32,5)

-Bóg wybiera Sobie na syna kogo chce (1 Kron 28,6;Hebr 12,23)

Jezus jest Pierworodnym Nowego stworzenia i tam stwarzał, tam budował rząd niebiański o którym pisze w Kolosan 1:16.

Albowiem przezeń stworzone są wszystkie rzeczy, które są na niebie i na ziemi, widzialne i niewidzialne, bądź trony, bądź państwa, bądź księstwa, bądź zwierzchności, wszystko przezeń i dla niego stworzone jest.

Oto wersety w których wyraźnie pisze że Stwórca stwarzał wszystko sam, tylko ignorant może twierdzić co innego..To chodzi o Pierwsze stwarzanie..


Wyj. 20:11

Bo przez sześć dni stworzył Bóg niebo i ziemię, i morze, i wszystko co na niej jest i odpoczął dnia siódmego, przeto błogosławił Pan dzień odpocznienia i poświęcił go. Stworzył WSZYSTKO SAM..

Izajasza 44:24

Oto, co rzekł Jehowa, twój Wykupiciel, i twój Twórca już od łona matki; "Ja, Jehowa, czynię wszystko, sam rozpinam niebiosa, rozpościeram ziemię. Kto był ze mną?

Izajasza 45:12

Ja uczyniłem ziemię i stworzyłem na niej człowieka. To ja - moje ręce rozpostarły niebiosa i ja wydałem nakazy całemu ich zastępowi"

Izajasza 45:18

Bo tak powiedział Jehowa, Stwórca niebios, On, prawdziwy Bóg, Ten, który ukształtował ziemię i który ją uczynił, który ją mocno ugruntował, który nie stworzył jej po prostu na nic, który ukształtował ją po to, żeby była zamieszkana: "Jam Jest Jehowa i nie ma nikogo innego.

Izajasza 48:13

Moja ręka położyła fundament ziemi i moja prawica rozpostarła niebiosa. Ja do nich wołam, żeby dalej stały razem.

Izajasza 51:13

I żebyś miał zapomnieć o Jehowie, twoim; Twórcy - Tym, który rozpościera niebiosa i zakłada fundament ziemi - tak iż przez cały dzień ciągle się bałeś złości tego, który cię osacza, jak gdyby był całkowicie zdecydowany obrócić cię wniwecz? I gdzie jest złość tego, który cię osacza?

Izajasza 42:5

Oto, co rzekł prawdziwy Bóg, Jehowa, Stwórca niebios, Wspaniały, który je rozpina; Ten, który rozpościera ziemię jej plon, Ten, który daje dech ludziom na niej i ducha tym, którzy po niej chodzą:

Jeremiasza 27:4,5

(4) I daj im nakaz dla ich panów, mówiąc:" ' "Tak rzekł Jehowa Zastępów, Bóg Izraela; oto, co macie powiedzieć swoim panom: (5) 'Ja SAM uczyniłem ziemię, człowieka i zwierzęta, które są na powierzchni ziemi, swą wielką mocą i swym wyciągniętym ramieniem; i dałem temu, komu w swych oczach uznałem to za słuszne.

Nehemiasza 9:6

Ty jeden jesteś Jehowa; ty uczyniłeś niebiosa" - niebo niebios - a także cały ich zastęp, ziemię i wszystko, co jest na niej, morza i wszystko, co w nich jest; i ty zachowujesz to wszystko przy życiu; tobie się kłania zastęp niebios.

2 Król. 19:15

I Ezechiasz zaczął się modlić przed obliczem Jehowy, mówiąc: "Jehowo, Boże Izraela, siedzący na cherubach, jedynie ty jesteś prawdziwym Bogiem wszystkich królestw ziemi. Tyś uczynił niebiosa i ziemię.

Dzieje Ap. 4:24

Oni zaś, usłyszawszy to, jednomyślnie wznieśli głosy do Boga i rzekli: "Wszechwładny Panie, ty uczyniłeś niebo i ziemię, i morze, i wszystko, co w nich Jest.

Dzieje Ap. 14:15

i mówiąc: "Mężowie, dlaczego to czynicie? My też Jesteśmy ludźmi i podlegamy tym samym ułomnościom, co wy, a oznajmia my wam dobrą nowinę, abyście się odwrócili od tych próżnych rzeczy do żywego Boga, który uczynił niebo i ziemię, i morze, i wszystko, co w nich jest.

Dzieje Ap. 17:24

Bóg, który uczynił świat i wszystko, co na nim, ten, będąc Panem nieba i ziemi, nie mieszka w świątyniach ręką zbudowanych.

Hebr. 11:3

Przez wiarę poznajemy, że słowem Boga światy zostały tak stworzone, iż to, co widzimy, powstało nie z rzeczy widzialnych

Ps. 33:6. Słowem Pańskiem są niebiosa uczynione, a Duchem ust jego wszystko wojsko ich.

Hebr. 3:4

Oczywiście każdy dom jest przez kogoś zbudowany, ale tym, który zbudował wszystko, jest, Bóg.

Oto niektóre wersety mówiące że wszystko stworzył Bóg Jehowah.

Jeszcze jedno, Piotr dobitnie mówi ze Jezus przed narodzinami, był tylko w planie Stwórcy.

1 Piotra 1:20

On był wprawdzie przewidziany przed stworzeniem świata, dopiero jednak w ostatnich czasach się objawił ze względu na was.
_________________
Nie toleruje idiotów a na tym forum tacy bywają.

Np. adminka zablokowała mi właśnie PW bo skrytykowałem to co pisze w postach. Nie ma po co tu zaglądać.
 
 
eksplorator
[Usunięty]

Wysłany: 2016-01-29, 13:56   

daglezja77 napisał/a:

Oto wersety w których wyraźnie pisze że Stwórca stwarzał wszystko sam, tylko ignorant może twierdzić co innego..To chodzi o Pierwsze stwarzanie..


Cytat:
Kol 1;16 BW (16) ponieważ w nim zostało stworzone wszystko, co jest na niebie i na ziemi, rzeczy widzialne i niewidzialne, czy to trony, czy panowania, czy nadziemskie władze, czy zwierzchności; wszystko przez niego i dla niego zostało stworzone.


Mamy to zignorować?
 
 
Jachu 
cichy,pokorny

Pomógł: 445 razy
Wiek: 93
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 10693
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2016-01-29, 14:36   

Rdz 1:26
26. A wreszcie rzekł Bóg: Uczyńmy człowieka na Nasz obraz, podobnego Nam. Niech panuje nad rybami morskimi, nad ptactwem powietrznym, nad bydłem, nad ziemią i nad wszystkimi zwierzętami pełzającymi po ziemi!
(BT)
Zatem do kogo Bóg tak rzekł???
_________________
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.
 
 
daglezja77 

Pomógł: 42 razy
Dołączył: 13 Cze 2008
Posty: 2153
Wysłany: 2016-01-29, 14:37   

eksplorator napisał/a:
daglezja77 napisał/a:

Oto wersety w których wyraźnie pisze że Stwórca stwarzał wszystko sam, tylko ignorant może twierdzić co innego..To chodzi o Pierwsze stwarzanie..


Cytat:
Kol 1;16 BW (16) ponieważ w nim zostało stworzone wszystko, co jest na niebie i na ziemi, rzeczy widzialne i niewidzialne, czy to trony, czy panowania, czy nadziemskie władze, czy zwierzchności; wszystko przez niego i dla niego zostało stworzone.


Mamy to zignorować?


Tu pisze o NOWYM STWORZENIU, ale mojego tłumaczenia nie przyjmujesz, przy okazji odrzucasz wszystkie wersety które podałem. Biblia się nie liczy, ty wiesz lepiej..

W wersecie pisze w nim, czyli co? Miał zabieg chirurgiczny? Może ktoś nad tym wersetem"pracował" i to Twój argument. Brawo..
_________________
Nie toleruje idiotów a na tym forum tacy bywają.

Np. adminka zablokowała mi właśnie PW bo skrytykowałem to co pisze w postach. Nie ma po co tu zaglądać.
 
 
daglezja77 

Pomógł: 42 razy
Dołączył: 13 Cze 2008
Posty: 2153
Wysłany: 2016-01-29, 14:40   

Jachu napisał/a:
Rdz 1:26
26. A wreszcie rzekł Bóg: Uczyńmy człowieka na Nasz obraz, podobnego Nam. Niech panuje nad rybami morskimi, nad ptactwem powietrznym, nad bydłem, nad ziemią i nad wszystkimi zwierzętami pełzającymi po ziemi!
(BT)
Zatem do kogo Bóg tak rzekł???
\

Nie wiesz że Bóg pierwszego dnia stworzył m.in. niebo a w nim mnóstwo stworzeń duchowych? To dla Ciebie za trudne do ogarnięcia..


Co! Jezus tam był, zanim się urodził, jak można być taki ograniczony.. :crazy: Dogmaty odbierają rozum..
_________________
Nie toleruje idiotów a na tym forum tacy bywają.

Np. adminka zablokowała mi właśnie PW bo skrytykowałem to co pisze w postach. Nie ma po co tu zaglądać.
 
 
eksplorator
[Usunięty]

Wysłany: 2016-01-29, 14:52   

daglezja77 napisał/a:


Tu pisze o NOWYM STWORZENIU, ale mojego tłumaczenia nie przyjmujesz ...


Nowe stworzenie dotyczy czasów po zmartwychwstaniu Jezusa.

Cytat:
Gal 6; 15 BT (15) Bo ani obrzezanie nic nie znaczy, ani nieobrzezanie, tylko nowe stworzenie.
 
 
eksplorator
[Usunięty]

Wysłany: 2016-01-29, 14:57   

daglezja77 napisał/a:

Nie wiesz że Bóg pierwszego dnia stworzył m.in. niebo a w nim mnóstwo stworzeń duchowych? To dla Ciebie za trudne do ogarnięcia..


A gdzie to pisze, że pierwszego dnia Bóg stworzył 'Niebo' i stworzenia duchowe ???


Ja wiem, że "Na początku Bóg stworzył niebo i ziemię" ale nie jest określone że było to pierwszego dnia!
 
 
daglezja77 

Pomógł: 42 razy
Dołączył: 13 Cze 2008
Posty: 2153
Wysłany: 2016-01-29, 19:20   

eksplorator napisał/a:
daglezja77 napisał/a:

Nie wiesz że Bóg pierwszego dnia stworzył m.in. niebo a w nim mnóstwo stworzeń duchowych? To dla Ciebie za trudne do ogarnięcia..


A gdzie to pisze, że pierwszego dnia Bóg stworzył 'Niebo' i stworzenia duchowe ???


Ja wiem, że "Na początku Bóg stworzył niebo i ziemię" ale nie jest określone że było to pierwszego dnia!


Gdzie żyją stworzenia niebiańskie? W niebie, wiec dla mnie jest logiczne ze wtedy je stworzył.

Ty byś zrobił inaczej? Którego innego dnia mógł stworzyć istoty niebiańskie? Stwarzanie skończył w sześć dni..
Czy w biblii pisze o stworzeniu chomików? Nie, ale tez Bóg je stworzył, chyba ze wierzysz w ewolucje to koniec tematu.

Stwarzanie trwało sześć dni, nie wiesz którego dnia Bóg zaczął stwarzać..Jesteś niesamowity..Masz jakiś tytuł naukowy, albo jeszcze nie?


Pomyśl logicznie na spokojnie..Spróbuj..
_________________
Nie toleruje idiotów a na tym forum tacy bywają.

Np. adminka zablokowała mi właśnie PW bo skrytykowałem to co pisze w postach. Nie ma po co tu zaglądać.
 
 
daglezja77 

Pomógł: 42 razy
Dołączył: 13 Cze 2008
Posty: 2153
Wysłany: 2016-01-29, 19:27   

Rodz 1:1-5

(1) Na początku Bóg stworzył niebo i ziemię. (2) A ziemia była bezkształtna i pusta i ciemność panowała na powierzchni głębiny wodnej; a czynna siła Boża przemieszczała się tu i tam nad powierzchnią wód. (3) I Bóg przemówił: "Niech powstanie światło". Wtedy powstało światło. (4) Potem widział Bóg, że światło jest dobre, i Bóg oddzielił światło od ciemności. (5) I Bóg zaczął nazywać światło Dniem, ciemność zaś nazwał Nocą. I nastał wieczór, i nastał ranek - dzień pierwszy.
_________________
Nie toleruje idiotów a na tym forum tacy bywają.

Np. adminka zablokowała mi właśnie PW bo skrytykowałem to co pisze w postach. Nie ma po co tu zaglądać.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 10