Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy w nowym raju będziemy jeść mięso?
Autor Wiadomość
booris

Wyznanie: Dub & Motocykl
Pomógł: 180 razy
Dołączył: 17 Kwi 2015
Posty: 3027
Skąd: Amsterdam,Londyn,Barcelona
Wysłany: 2016-01-19, 20:54   

Ja to juz tak mam,Bobo,ze zawsze jakas glupote palne.Nie pomyslalem,ze cienias,to przeciez slowo mile i zartobliwe.Przepraszam Bobo.
_________________
Mówię tylko do tych którzy chcą mnie słuchać
Ci którzy nie chcą nie obchodzą mnie
Po co mam czas tracić na mówienie do ściany
Ściana i tak zawsze swoje wie

https://www.youtube.com/watch?v=Hbq5UyaM8sk
 
 
Bobo 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 13647
Wysłany: 2016-01-19, 20:59   

booris napisał/a:
zawsze jakas glupote palne

Nie PAL! Palenie szkodzi zdrowiu i życiu!
_________________
Oszołomstwu mówię NIE!
 
 
booris

Wyznanie: Dub & Motocykl
Pomógł: 180 razy
Dołączył: 17 Kwi 2015
Posty: 3027
Skąd: Amsterdam,Londyn,Barcelona
Wysłany: 2016-01-19, 21:10   

Wrecz przeciwnie,jesli pali sie liscie drzewa swiadomosci i zycia.
_________________
Mówię tylko do tych którzy chcą mnie słuchać
Ci którzy nie chcą nie obchodzą mnie
Po co mam czas tracić na mówienie do ściany
Ściana i tak zawsze swoje wie

https://www.youtube.com/watch?v=Hbq5UyaM8sk
 
 
kodak27 

Pomógł: 23 razy
Dołączył: 16 Kwi 2012
Posty: 1248
Wysłany: 2016-01-20, 14:36   

booris napisał/a:
czym bede jezdzil?
Wyobraź siebie powożącego rydwanem! ;-)
 
 
radek 
mężczyzna


Pomógł: 284 razy
Wiek: 40
Dołączył: 03 Sty 2013
Posty: 2998
Skąd: Choszczno
Wysłany: 2016-01-21, 09:30   

Bóg stwarzał świat przez sześć okresów i dał ludziom owoce roślin jako pokarm.

Gen 2:2 bt5 "(2) A gdy ukończył w dniu szóstym swe dzieło, nad którym pracował, odpoczął dnia siódmego po całym swym trudzie, jaki podjął."

W relacji z Kainem dowiadujemy się o jego szacunku do zwierząt i można łatwo wywnioskować, że Kain jest owocem siedmiu okresów.

Gen 4:15 bt5 "(15) Ale Pan mu powiedział: O, nie! Ktokolwiek by zabił Kaina, siedmiokrotnej pomsty doświadczy! Dał też Pan znamię Kainowi, aby go nie zabił nikt, kto go spotka."

O powrocie miłości do zwierząt powiązanej z siedmioma okresami dowiadujemy się z księgi Daniela.

Dan 4:13 bt5 "(13) Jego ludzkie serce niech ulegnie odmianie, a niech otrzyma serce zwierzęce; siedem okresów niech nad nim przeminie!"
_________________
Lewa szala już nie wzbiera, Prawa decyduje teraz
Mat 3:2 eib "(2) (...) Królestwo Niebios jest blisko."
 
 
 
ShadowLady86 
Administrator


Wyznanie: Chrześcijanin
Pomogła: 273 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 14 Sty 2012
Posty: 4440
Wysłany: 2016-01-21, 11:52   

Panowie Bobo i booris, proszę się nie kłócić o mój nick ;-)

Faktycznie, dosłowne tłumaczenie brzmiałoby Pani Cienia. Ale jakoś identyfikuję się z Mroczną Damą. Cienka nie jestem, wręcz odwrotnie. Mamy 178 cm wzrostu, 70 kg i tkankę mięśniową. ;-)
_________________
1.Ludzie są głupi: niemal we wszystko uwierzą, bo chcą, żeby to była prawda, lub dlatego, że się obawiają, iż może to być prawda.
2.Najlepsze intencje mogą spowodować największe szkody.
3.Uczucia rządzą rozumem.
4.W przebaczeniu tkwi magia, która uzdrawia. W przebaczeniu, które dajesz, a zwłaszcza w tym, które uzyskujesz.
5.Zważaj na to, co ludzie czynią, a nie tylko na ich słowa, bo czyny zdradzą kłamstwo.
6.Możesz się podporządkować wyłącznie władzy rozumu. [...]



 
 
booris

Wyznanie: Dub & Motocykl
Pomógł: 180 razy
Dołączył: 17 Kwi 2015
Posty: 3027
Skąd: Amsterdam,Londyn,Barcelona
Wysłany: 2016-01-27, 02:12   

Zaraz tam klocic sie.Bobo sie podejrzliwy zrobil i zamiast zartu widzi zlosliwosc. ;-)
A tak w temacie jedzenia...Czy w nowym,czy tez w starym raju.miesa jesc nie bede.Moze z tygryskami bede trawe wcinal,ale miesa nie. :-D
_________________
Mówię tylko do tych którzy chcą mnie słuchać
Ci którzy nie chcą nie obchodzą mnie
Po co mam czas tracić na mówienie do ściany
Ściana i tak zawsze swoje wie

https://www.youtube.com/watch?v=Hbq5UyaM8sk
 
 
darek77.01 

Wiek: 46
Dołączył: 10 Lut 2013
Posty: 69
Wysłany: 2016-01-28, 17:52   

Chrystus rzekł: "...Bierzcie i jedzcie z tego wszyscy: to jest bowiem Ciało moje..." , po co zatem człowiekowi w raju mięso? Jezus podczas przebywania przez 40 dni na pustyni żywił się Słowem.
_________________
Nie spowodujesz u Boga uszczerbku na duszy. Bóg jest nieomylny.
 
 
BoaDusiciel 

Wyznanie: Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego
Pomógł: 216 razy
Dołączył: 04 Lis 2013
Posty: 5384
Wysłany: 2016-01-28, 18:56   

No OK, 40 dni to można wytrzymać, ale - zauważ - że w Raju będzie się dłużej niż 40 dni.
Jezus też tylko tyle wytrzymał.
Nie chciałbym być głodny w Raju, bo podejrzewam że trafię tam właśnie :-)
_________________
Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego
 
 
efroni 

Pomógł: 278 razy
Wiek: 66
Dołączył: 11 Kwi 2013
Posty: 2288
Wysłany: 2016-01-29, 14:05   

Dlaczego człowiek musi jeść ?
Odpowiedzi z netu są różne ;
"Człowiek musi jeść ponieważ wraz z pożywieniem dostarcza swojemu organizmowi wszystkich potrzebnych składników i związków, które są potrzebne to prawidłowego funkcjonowania całego organizmu. "

"Człowiek musi jeść, żeby nabierać siły do funkcjonowania. Bez jedzenia mielibyśmy mało siły."

"Człowiek powinien jeść,ponieważ:
-Aby dostarczyć organizmowi wszystkich substancji potrzebnych do codziennego funkcjonowania
-Musi mieć energię do życia"


"Ponieważ człowiek podczas jedzenia i picia zaspokaja głód i dostarcza organizmowi energię i substancje pokarmowe do wszystkich komórek ciała."

Te wszystkie odpowiedzi prowadzą do jednego
wniosku ; Człowiek musi jeść żeby żyć , żeby nie umrzeć .

Więc ponownie stawiam pytanie :
Skoro w przyszłym świecie śmierci nie będzie , śmierć zostanie zwyciężona
Zwycięstwo pochłonęło śmierć.
Gdzież jest, o śmierci twoje zwycięstwo?
Gdzież jest, o śmierci, twój oścień?


Po co jeść , rośliny czy słomę jak wół , skoro ustanie powód dla którego jemy ?
_________________
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają
 
 
radek 
mężczyzna


Pomógł: 284 razy
Wiek: 40
Dołączył: 03 Sty 2013
Posty: 2998
Skąd: Choszczno
Wysłany: 2016-01-29, 15:02   

Powodem jedzenia jest przetwarzanie otrzymanej żywności na nawóz, który przynosi korzyść roślinom i w konsekwencji zwierzętom.

Rdz 2:5 bt5 "nie było jeszcze żadnego krzewu polnego na ziemi ani żadna trawa polna jeszcze nie wzeszła - bo Pan Bóg nie zsyłał deszczu na ziemię, bo nie było człowieka, który by uprawiał ziemię,"
_________________
Lewa szala już nie wzbiera, Prawa decyduje teraz
Mat 3:2 eib "(2) (...) Królestwo Niebios jest blisko."
 
 
 
efroni 

Pomógł: 278 razy
Wiek: 66
Dołączył: 11 Kwi 2013
Posty: 2288
Wysłany: 2016-01-29, 17:40   

Cytat:
Powodem jedzenia jest przetwarzanie otrzymanej żywności na nawóz, który przynosi korzyść roślinom i w konsekwencji zwierzętom.


No no ....... bardzo ciekawy powód spożywania pokarmu .
Zwierzęta też jedzą żeby produkować nawóz dla roślin ?
Wszystko dla roślin . Niech żyją rośliny !

,,,,,,,,,,,,,,,

Nasze ciała będą duchowymi "obiektami" ,
, po co im pokarm materialny ?
To co duchowe potrzebuje duchowego pokarmu
a to co materialne potrzebuje materialnego pokarmu .
_________________
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają
 
 
radek 
mężczyzna


Pomógł: 284 razy
Wiek: 40
Dołączył: 03 Sty 2013
Posty: 2998
Skąd: Choszczno
Wysłany: 2016-01-29, 19:19   

Czas przypisywany jest do ciała.

Gen 6:3 bt5 "(3) Wtedy Pan rzekł: Nie może pozostawać duch mój w człowieku na zawsze, gdyż człowiek jest istotą cielesną; niechaj więc żyje tylko sto dwadzieścia lat."

Istotny jest podział u ludzi na płeć. Apokalipsa mówi o Niewieście, która, czas Węża i czasy godnych zmartwychwstania spędzi w odosobnieniu od swego męża i spotka się z nim kiedy uzna to za stosowne. Bóg nie wyznaczył Jej terminu.

Ap 12:14 bt5 "I dano Niewieście dwa skrzydła orła wielkiego, by na pustynię leciała na swoje miejsce, gdzie jest żywiona przez czas i czasy, i połowę czasu, z dala od Węża."

W innym temacie wiązałem ten wers z wielką nierządnicą. Łączyłbym tę sugestię bardziej z dwoma skrzydłami orła wielkiego. Tak, jak mężczyźnie siłę daje Kobieta, taka sama zasada istnieje w świecie zwierzęcym. Dwoma skrzydłami orła wielkiego jest "wielka nierządnica" - zwierzęca samica, chcąca być większą od doskonałej Niewiasty.
_________________
Lewa szala już nie wzbiera, Prawa decyduje teraz
Mat 3:2 eib "(2) (...) Królestwo Niebios jest blisko."
 
 
 
EMET 

Wyznanie: Świadkowie Jehowy w Polsce
Pomógł: 248 razy
Dołączył: 04 Wrz 2006
Posty: 11186
Wysłany: 2016-02-03, 00:47   

EMET napisał/a:


Jeśli chodzi o najnowszą /z fundamentalnych/ „Konkordancję do BH, Abraham/a/ Even/a/-Shoshana/a/”, to ów autorytet - w leksykografii języka hebrajskiego - daje notację tegoż wyrażenia osobno poza podciągnięciem w obszarze rdzenia < m ḥ h > /= < m ch h >/ [jak to u innych], lecz traktuje jako osobne wyrażenie, nadto w zapisie szerszym, czyli: < mᵊmŭḥājîm > /= < mᵊmŭchājîm >/ – מְמֻחָיִים -- strona 674, środkowa kolumna [tekst 3-kolumnowy], ed. 1997r. Jednak potrzebny jest dokładniejszy wgląd w podane warianty znaczeniowe po hebrajsku... Jak się uporam, to zapodam. ;-)


EMET:
Oto, co mamy uwidocznione w najnowszej 'Konkordancji do Biblii Hebrajskiej', autorstwa A. E. Shoshan/a/.
Jak pisałem, wyrażenie z Izajasza 25:6 – < mᵊmŭḥājĭm > /= < mᵊmŭchājĭm >/, u Shoshana mamy w notacji przez dwie litery j[odh], co daje nam wg zapisu: j[od] oraz „i” długie [< î >], czyli łącznie: < mᵊmŭḥājîm > /= < mᵊmŭchājîm >/. Jednak, w tym, co nas tutaj interesuje, nic to nie zmienia.
Mamy, zatem, w owej 'Konkordancji' taki objaśniający zapis z zapodaniem wyrażeń hebrajskich --

ת׳ רבּוּי׃ מלֵאי מֵח, דשֵנים
ת׳ = adjective, czyli przymiotnik; jak to objaśnino we 'wkładce' do dzieła Shoshana. str. 674, środkowa kolumna, ed. 1997, Jerusalem // (oraz) Baker Book House, Michigan.

Wynika z tego, iż leksykograf Shoshan niekoniecznie wybrał jakąś jedną opcję znaczeniową - interesującego nas 'wyrażenia' z Izaj 25:6. Po prostu, uwzględnił wariant klasyczny: "pełne szpiku" oraz... Kieruje też ku wyrażeniu z Psalmu 92:15/14/, gdzie w PNŚ /w. 14/ mamy: "pełni wigoru" ['Interlinia Vocatio', Tom PISMA: "żywotni"]. Można by również koncypować warianty: "pełność"; "tłustość" [w sensie: "obfitość", nie zaś "obrastanie tłuszczem", napiszę tak].

Ponieważ te wyrażenie występuje tylko jeden raz w Biblii Hebrajskiej, stąd też bezapelacyjnie pewne jego znaczenie jest dosyć trudne do rozstrzygnięcia, jak uważam [nie tylko ja, E., zresztą ;-) ]. Wariant ze 'szpikiem' jest dedukowany z zapisu w tekście Hioba [hebr. Ijjow], o czym też komentator z Tomu w Edycji Pawła...

Stephanos, ps. EMET
_________________
„Wielu będzie biegać tu i tam [po hebrajsku: < jᵊszōṭᵊṭû >], i nastanie obfitość prawdziwej wiedzy” -- Daniela 12:4b; ‘PNŚ/ZW’, Przypis.
 
 
radek 
mężczyzna


Pomógł: 284 razy
Wiek: 40
Dołączył: 03 Sty 2013
Posty: 2998
Skąd: Choszczno
Wysłany: 2016-03-20, 09:00   

Porzucenie pokarmów mięsnych to za mało, oprócz tego trzeba uszlachetnić źródło z którego pochodzi ochota na jedzenie mięsa.

Mt 15:11 pau "Nie to, co wchodzi do ust, plami człowieka, lecz to, co z ust wychodzi, to go plami"."

Sugerowanie, że Jezus pochwala jedzenie mięsa jest jakby budowaniem domu na piasku:

Mat 7:24-28 pau "(24) Każdy, kto słucha tych moich słów i wprowadza je w czyn, jest podobny do człowieka rozsądnego, który zbudował dom na skale. (25) Spadł ulewny deszcz, wezbrały rzeki, zerwały się silne wiatry i uderzyły w ten dom. Ale on nie runął, bo zbudowany był na skale. (26) Każdy, kto słucha tych moich słów, ale nie wprowadza ich w czyn, podobny jest do człowieka głupiego, który dom zbudował na piasku. (27) Spadł ulewny deszcz, wezbrały rzeki, zerwały się silne wiatry i uderzyły w ten dom, a on się zawalił. A upadek jego był wielki". (28) Gdy Jezus skończył przemawiać, tłumy zdumiewały się Jego nauką."

Luk 12:33 pau "(33) Sprzedajcie swoje dobra i wspomóżcie potrzebujących! Sprawcie sobie sakiewki, które się nie zużyją, skarb niewyczerpany w niebie, gdzie złodziej nie ma dostępu ani mól nie niszczy."
_________________
Lewa szala już nie wzbiera, Prawa decyduje teraz
Mat 3:2 eib "(2) (...) Królestwo Niebios jest blisko."
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 10