Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy pierwsi chrześcijanie głosili od domu do domu?
Autor Wiadomość
mirek
Gość
Wysłany: 2006-05-26, 15:21   

Widzę, że następny nie zauważa różnicy pomiędzy sformułowaniem "po domach" a "od domu do domu". Apostołowie głosili Dobrą Nowinę po domach, które słuzyły im za lokalne kościoły, a nie dzisiejszą metodą Świadków Jehowy - od domu do domu. To subtelna różnica! Znajdź mi proszę w Dziejach Apostolskich przynajmniej jeden werset, że głosili od domu do domu i notowali ilość godzin spędzonych na głoszeniu! Jak nie widzisz różnicy między wyrażeniami "po domach" a "od domu do domu" to proponuję abyś zamiast sformułowania Stefan Barański uzywał sformułowania Baran Stefański!

Polecam przeczytanie jeszcze raz tego co tutaj napisano!

Jeśli "po domach" to to samo co "od domu do domu" to dlaczego Świadkowie Jehowy nie łamią chleba od domu do domu?

Dz 2:46 Bw „Codziennie też jednomyślnie uczęszczali do świątyni, a łamiąc chleb po domach, przyjmowali pokarm z weselem i w prostocie serca,”
 
 
seboos_xavera
Gość
Wysłany: 2006-05-26, 15:21   

a ja uważam że stwierdzenie "od domu do domu" oznacza raczej ciągłość...... że kiedy wychodzili z jednego domu w którym nauczali - szli prosto do kolejnego.....
 
 
mirek
Gość
Wysłany: 2006-05-26, 15:21   

To najpierw udowodnij, że w Biblii występuje wyrażenie "od domu do domu"! Strażnica bowiem dopuściła się oszustwa oddając grecką frazę KAT OIKON oznaczającą "w domach" na "od domu do domu". Pisałem o tym w kilku poprzednich moich postach w tym wątku. Wróc więc do nich o podejmij jakąś polemikę, a nie strzelasz nie zastanawiając się co mówisz!

Polecam przeczytanie jeszcze poniższego artykuliku na ten temat:

http://www.trinitarians.i...p?artykulID=167
 
 
seboos_xavera
Gość
Wysłany: 2006-05-26, 15:21   

ojejku.....
po domach
od domu do domu
odwiedzając domostwa
.... czy to nie to samo?
czepiasz sie czegoś co nawet udawadniając.... nie udawadniasz sensu :/

a jak oglądamy film i w jednym tłumaczy się "fuck You" np:
spier....
w innym "spieprzaj"
w jeszcze innym "chrzań sie"

rózne tłumaczenie- sens ten sam


jeszcze jedna mała dygresja:

..... czy aby chodzić "..po (wielu) domach.." nie trzeba chodzić "...od domu do domu..." jak inaczej można to zrobić?
 
 
mirek
Gość
Wysłany: 2006-05-26, 15:21   

zy ty nie rozumiesz, że pierwsi chrześcijanie nie chodzili od domu do domu, tylko nauczali po domach, które były wtedy ich domami modlitw, czyli dzisiejszymi kościołami? Nawet nie przeczytałeś tego wątku, a polemizujesz z samym sobą! Nie widzisz różnicy, jak Strażnica robi Ciebie w bambuko?
 
 
seboos_xavera
Gość
Wysłany: 2006-05-26, 15:22   

dobra.... przypuśćmy że masz racje...... ale biorąc pod uwage nasze "cele" ...... jeśli mamy głosić i nauczać tylko w Salach Królestwa.... jak inni sie o tym dowiedzą?..... będą to wtedy spotkania w zamkniętym gornie...... i przypuśćmy teraz że my- śJ mamy racje z tym całym armagedonem itd...... nie będziecie wtedy rozżaleni i "zdyskryminowani" że do Was nie dotarliśmy?
 
 
Yarpen_Zirgin
Gość
Wysłany: 2006-05-26, 15:22   

seboos_xavera napisał/a:
dobra.... przypuśćmy że masz racje...... ale biorąc pod uwage nasze "cele" ...... jeśli mamy głosić i nauczać tylko w Salach Królestwa.... jak inni sie o tym dowiedzą?..... będą to wtedy spotkania w zamkniętym gornie...... i przypuśćmy teraz że my- śJ mamy racje z tym całym armagedonem itd...... nie będziecie wtedy rozżaleni i "zdyskryminowani" że do Was nie dotarliśmy?


Głoście tak jak głosili apostolowie: PUBLICZNIE.
Dz 18:28
28. Dzielnie uchylał twierdzenia Żydów, wykazując publicznie z Pism, że Jezus jest Mesjaszem.
(BT)
 
 
anna01
Gość
Wysłany: 2006-05-26, 15:22   

Mirku!
ŚJ chodzą PO DOMACH "metodą" OD DOMU DO DOMU. Very Happy
Jeśli ich ktoś przyjmie, ten dom staje się właśnie takim jak to napisałeś lokalnym kościołem,w którym studiuje się Biblie. Tak myślę.
A ksiądz chodzi raz do roku tylko i nie wiem czy OD DOMU DO DOMU, czy PO DOMACH? I nie chodzi w tym przypadku o studiowanie Biblii
 
 
seboos_xavera
Gość
Wysłany: 2006-05-26, 15:22   

"...głoście publicznie...."

a co my to niby głosimy po kryjomu? Smile

właśnie "od domu do domu" jest sposobem "publicznym"
 
 
Yarpen_Zirgin
Gość
Wysłany: 2006-05-26, 15:22   

seboos_xavera napisał/a:
"...głoście publicznie...."
a co my to niby głosimy po kryjomu? :)
właśnie "od domu do domu" jest sposobem "publicznym"


publicznie: "w sposób publiczny, w miejscu publicznym, przed publicznością, jawnie"
Słownik

Jakoś nie widać, abyście nauczali tłumy stajac po środku miasta, na rynkach czy placach...
 
 
diakonos
Gość
Wysłany: 2006-05-26, 15:23   

A powiedz Yarpen, kto słuchałby takich osób? W czasach apostolskich było to możliwe, ale dzisiaj takich ludzi traktowałoby się jak pomylonych i tylko przynosiłoby to ujmę „dobrej nowinie, którą głosimy” i „imieniu Jehowy”
 
 
seboos_xavera
Gość
Wysłany: 2006-05-26, 15:23   

zgadzam sie z przedmówcą..... głoszenie nie jest tajne- każdy może sie dowiedzieć "wszystkiego" .... ale rozmowa bezpośrednia daje reakcje zwrottną i swobodną rozmowe..... w tłumie każdy jest jak owca..... w "pędzie" myśli innych :/
 
 
Yarpen_Zirgin
Gość
Wysłany: 2006-05-26, 15:23   

diakonos napisał/a:
A powiedz Yarpen, kto słuchałby takich osób? W czasach apostolskich było to możliwe, ale dzisiaj takich ludzi traktowałoby się jak pomylonych i tylko przynosiłoby to ujmę „dobrej nowinie, którą głosimy” i „imieniu Jehowy”.


Jakoś polityków nikt nie traktuje jak pomylonych, mimo iż przemawiają na sposób Apostołów... Słaby ten twój dowód.
Świadczy jedynie, ze boisz się stanać na środku placu i głosić w ten sposób Ewangelię.
Poza tym, zaden sposób głoszenia nie przynosi ujmy ani Ewangelii ani Bogu, o ile nie łamie Jego przykazań.
 
 
andelv
Gość
Wysłany: 2006-05-26, 15:23   

Mirku

mirek napisał/a:
czy ty nie rozumiesz, że pierwsi chrześcijanie nie chodzili od domu do domu, tylko nauczali po domach


Ja to nie wiem kim jesteś i za bardzo nie chce wiedzieć ale zauważyłem że jesteś bardzo konfliktowym człowikiem. Czepiasz się dosłownie każdego słowa, a to na pewno nie pomoże Ci w zyskaniu sobie uznania w oczach Jehowy. Tak się zastanawiałem co chcesz przez to osiągnąć. Ale to zapewne wiesz tylko Ty. Ja jestem wdzięczny Jehowie, że mogę być w Jego organizacji, że pomogł mi poznać gdzie jest prawda i że mogę się nią dzielić z innymi głosząc. Zresztą nawet apostoł Paweł w liście do Rzymian 10:14 napisał "(..) A jak usłyszą bez głoszącego" i nie ważne jak to nazwiesz, czy to będzie od domu do domu czy po domach, ważne żeby tak czynić.

Pozdrowionka dla bezkonfliktowych
 
 
diakonos
Gość
Wysłany: 2006-05-26, 15:24   

Yarpen_Zirgin napisał/a:
Jakoś polityków nikt nie traktuje jak pomylonych, mimo iż przemawiają na sposób Apostołów... Słaby ten twój dowód. (...)
Poza tym, żaden sposób głoszenia nie przynosi ujmy ani Ewangelii ani Bogu, o ile nie łamie Jego przykazań.

Yarpen, na jakim Ty świecie żyjesz? Politycy to zupełni coś innego. Oni, bowiem czynią to raz na 4 lata, a to zupełnie zmienia postać rzeczy. Po za tym każdy obywatel wie, kiedy są wybory do Parlamentu, ich wiece wyborcze nie powstają tak jak grzyby po deszczu – musza mieć zgodę od władz miasta na zorganizowanie wiecu czy obecnie modniejszego happening’u wyborczego. Wyobrażasz sobie, że nagle śJ będą coś takiego tworzyć? Jaka władza pozwoliłaby nam organizować codziennie takie zgromadzenia „na placach”, centrach handlowych itd.? Żadna by na to nie wyraziła zgody. A nawet jeśliby zezwoliła, to uważasz, że ludzie by nie uważali nas i Słowo Boże, które głosimy za delikatnie mówiąc „dziwne”, gdyby w jednym miejscu po drugim i to codziennie były takie "wiece śJ"?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,31 sekundy. Zapytań do SQL: 10