Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Anna01
2016-02-03, 00:05
Struktura Mszy Świętej
Autor Wiadomość
kodak27 

Pomógł: 23 razy
Dołączył: 16 Kwi 2012
Posty: 1248
Wysłany: 2016-02-05, 09:10   

Yarpen Zirgin napisał/a:
Filozoficzne? Który to katolicki dogmat jest "filozoficzny"? Wskaż i uzasadnij dlaczego go za taki uznajesz.
Wszystkie Dogmaty wymyślone przez Krk są niebiblijne. Ty Biblii nie uznajesz za wyłączne Słowo Boże i najwyższy autorytet w dziedzinie wierzeń biblijnych, prawa Bożego i Bożych zasad, którymi ludzie powinny się kierować w swoim życiu. Ty uznajesz Krk, ja Biblię. Więc nic ci udowadniać nie muszę i nie mam najmniejszego zamiaru. Szanuję ciebie jako człowieka lecz w ogóle się z tobą nie zgadzam co do kwestii wierzeń w Krk. Natomiast ty i ktokolwiek inny nie musi się zgadzać ze mną co do moich wierzeń w wyłącznym oparciu o Biblię. Taką zasadę wyznaję odkąd uwierzyłem nie człowiekowi lecz Autorowi Biblii.
 
 
Yarpen Zirgin 
Katolik


Wyznanie: Kościół katolicki
Pomógł: 16 razy
Wiek: 46
Dołączył: 22 Maj 2006
Posty: 15743
Wysłany: 2016-02-05, 09:23   

kodak27 napisał/a:
Yarpen Zirgin napisał/a:
Filozoficzne? Który to katolicki dogmat jest "filozoficzny"? Wskaż i uzasadnij dlaczego go za taki uznajesz.
Wszystkie Dogmaty wymyślone przez Krk są niebiblijne.

Wnioskuję, że z zarzutu o "filozoficzność" się wycofałeś, skoro nie wskazałeś przykładów takich dogmatów i uzasadnienia dla jego zakwalifikowania do tej kategorii, ale tekstem, że wszystkie dogmaty katolickie są niebiblijne dałeś kolejny pokaz braku wiedzy. Bo czyż niebiblijnym jest dogmat, że jest jeden Bóg? A może niebiblijna jest wiara, że bez łaski Bożej nikt nie może dostąpić zbawienia? Niebiblijny jest dogmat, że Chrystus został przez Boga Ojca zrodzony?

Sugeruję, abyś najpierw zapoznał się z tym w co wierzymy i na jakiej podstawie, a dopiero potem zabierał za ocenę.

kodak27 napisał/a:
Szanuję ciebie jako człowieka lecz w ogóle się z tobą nie zgadzam co do kwestii wierzeń w Krk.

To się nie zgadzaj, ale jeżeli wysuwasz jakąś tezę na temat Kościoła katolickiego, to masz obowiązek przedstawić uzasadnienie.
_________________
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.
 
 
eksplorator
[Usunięty]

Wysłany: 2016-02-05, 10:40   

Yarpen Zirgin napisał/a:

To jest fakt, bo Kościół katolicki jest tym Kościołem, który założył Chrystus, a do którego członków zwracał się św. Paweł w tym liście


Cytat:
1 Kor 6;9, 10 BW (9) Albo czy nie wiecie, że niesprawiedliwi Królestwa Bożego nie odziedziczą? Nie łudźcie się! Ani wszetecznicy, ani bałwochwalcy ani cudzołożnicy, ani rozpustnicy, ani mężołożnicy, (10) ani złodzieje, ani chciwcy, ani pijacy, ani oszczercy, ani zdziercy Królestwa Bożego nie odziedziczą.


I nie chciej abym Ci na wszystkie opisane tu "obrzydliwoci" podesłał linki! Wszak to forum Biblijne i nie godzi nim kalać tego co robią Twoi współwyznawcy, a w internecie aż huczy od tego!
 
 
Yarpen Zirgin 
Katolik


Wyznanie: Kościół katolicki
Pomógł: 16 razy
Wiek: 46
Dołączył: 22 Maj 2006
Posty: 15743
Wysłany: 2016-02-05, 10:46   

eksplorator napisał/a:
Yarpen Zirgin napisał/a:

To jest fakt, bo Kościół katolicki jest tym Kościołem, który założył Chrystus, a do którego członków zwracał się św. Paweł w tym liście


Cytat:
1 Kor 6;9, 10 BW (9) Albo czy nie wiecie, że niesprawiedliwi Królestwa Bożego nie odziedziczą? Nie łudźcie się! Ani wszetecznicy, ani bałwochwalcy ani cudzołożnicy, ani rozpustnicy, ani mężołożnicy, (10) ani złodzieje, ani chciwcy, ani pijacy, ani oszczercy, ani zdziercy Królestwa Bożego nie odziedziczą.

Bardzo ciekawy fragment, ale on mówi o konkretnych osobach, a Kościół katolicki jasno i jednoznacznie głosi to nauczanie. Nie wiem wiec co chciałeś nim pokazać.

Cytat:
I nie chciej abym Ci na wszystkie opisane tu "obrzydliwoci" podesłał linki!

Nawet gdybyś podesłał, to co one miały by zmienić? Nic nie zmieniają. Pamiętaj, że Chrystus przyszedł do chorych, bo zdrowi nie potrzebują lekarza. Kościół prowadzi grzeszących ludzi do zbawienia. Nie jest elitarnym klubem dla tych, którzy są bezgrzeszni. Zresztą warto pamiętać o ważnej sprawie: Św. Jan jasno przekazał naukę, że chrześcijanie grzeszą. Wskazując na grzechy popełnione przez katolików nie sprawisz więc, że Kościół katolicki nagle przestanie być Kościołem założonym przez Chrystusa.
_________________
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.
 
 
BoaDusiciel 

Wyznanie: Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego
Pomógł: 216 razy
Dołączył: 04 Lis 2013
Posty: 5384
Wysłany: 2016-02-05, 10:52   

Yarpen Zirgin napisał/a:
Jachu napisał/a:
Yarpen Zirgin napisał/a:
Owszem.


:xhehe: Chciałbyś.

Nie muszę chcieć. To jest fakt, bo Kościół katolicki jest tym Kościołem, który założył Chrystus, a do którego członków zwracał się św. Paweł w tym liście. :-)


Mistrzu - co z innymi Kościołami chrześcijańskimi ?
Co z tymi Kościołami, wraz z którymi KK modli się o jedność chrześcijan, jałowo zresztą ?
Czyżby KK modlił się o jedność chrześcijan z Kościołami nie założonymi przez Jezusa ? :shock:
http://ekai.pl/tydzienmodlitwojednosc/
_________________
Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego
 
 
eksplorator
[Usunięty]

Wysłany: 2016-02-05, 10:53   

Yarpen Zirgin napisał/a:

Kościół prowadzi grzeszących ludzi do zbawienia.


Cytat:
Mat 15;14 BT (14) Zostawcie ich! To są ślepi przewodnicy ślepych. Lecz jeśli ślepy ślepego prowadzi, obaj w dół wpadną.
 
 
Yarpen Zirgin 
Katolik


Wyznanie: Kościół katolicki
Pomógł: 16 razy
Wiek: 46
Dołączył: 22 Maj 2006
Posty: 15743
Wysłany: 2016-02-05, 10:56   

eksplorator napisał/a:
Yarpen Zirgin napisał/a:

Kościół prowadzi grzeszących ludzi do zbawienia.


Cytat:
Mat 15;14 BT (14) Zostawcie ich! To są ślepi przewodnicy ślepych. Lecz jeśli ślepy ślepego prowadzi, obaj w dół wpadną.

I znowu cytat, który niczego nie dowodzi. :(


Aha... Nie musisz powiększać tego, co piszesz.
_________________
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.
 
 
kodak27 

Pomógł: 23 razy
Dołączył: 16 Kwi 2012
Posty: 1248
Wysłany: 2016-02-05, 10:59   

Yarpen Zirgin napisał/a:
Mam ci przytoczyć wszystkie wypowiedzi Chrystusa,
Tak!
 
 
kodak27 

Pomógł: 23 razy
Dołączył: 16 Kwi 2012
Posty: 1248
Wysłany: 2016-02-05, 11:02   

Yarpen Zirgin napisał/a:
I znowu cytat, który niczego nie dowodzi. :(
A czego ma dowodzić, jak niczego nie widzisz! Ba nie chcesz widzieć ot co!
 
 
kodak27 

Pomógł: 23 razy
Dołączył: 16 Kwi 2012
Posty: 1248
Wysłany: 2016-02-05, 11:04   

Yarpen Zirgin napisał/a:
Aha... Nie musisz powiększać tego, co piszesz.
Zapewne kolega tak z życzliwości. Prawdopodobnie martwi się o twój wzrok.. .Ja byłbym wdzięczny za taką postawę swego bliźniego.
 
 
Yarpen Zirgin 
Katolik


Wyznanie: Kościół katolicki
Pomógł: 16 razy
Wiek: 46
Dołączył: 22 Maj 2006
Posty: 15743
Wysłany: 2016-02-05, 11:05   

kodak27 napisał/a:
Yarpen Zirgin napisał/a:
Mam ci przytoczyć wszystkie wypowiedzi Chrystusa,
Tak!

Bądźmy poważni. Dobrze? Wypowiedzi Chrystusa masz tutaj: www.biblia.deon.pl - zapraszam do lektury.

kodak27 napisał/a:
I znowu cytat, który niczego nie dowodzi. :(
A czego ma dowodzić, jak niczego nie widzisz! Ba nie chcesz widzieć ot co!

Nie mogę zobaczyć czegoś, czego nie ma. Przykro mi, że jestem jedną z tych osób, które widzą jedynie to, co istnieje. :-(
_________________
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.
 
 
kodak27 

Pomógł: 23 razy
Dołączył: 16 Kwi 2012
Posty: 1248
Wysłany: 2016-02-05, 11:17   

Yarpen Zirgin napisał/a:

Kościół prowadzi grzeszących ludzi do zbawienia[/quote]
A co zrobili Adam, Ewa, Kain? Jak nazwał Krk ich postępowanie i gdzie ich po śmierci zaprowadził?
 
 
Yarpen Zirgin 
Katolik


Wyznanie: Kościół katolicki
Pomógł: 16 razy
Wiek: 46
Dołączył: 22 Maj 2006
Posty: 15743
Wysłany: 2016-02-05, 11:21   

kodak27 napisał/a:
Cytat:
Yarpen Zirgin napisał/a:

Kościół prowadzi grzeszących ludzi do zbawienia
A co zrobili Adam, Ewa, Kain? Jak nazwał Krk ich postępowanie i gdzie ich po śmierci zaprowadził?

Kościół katolicki ich postępowanie nazwał grzechem, natomiast nigdzie nie mógł ich zaprowadzić, bo kiedy oni żyli, to jeszcze nie było Kościoła. O to, gdzie te trzy osoby są obecnie, pytaj Boga.
_________________
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.
 
 
eksplorator
[Usunięty]

Wysłany: 2016-02-05, 11:42   

Yarpen Zirgin napisał/a:

I znowu cytat, który niczego nie dowodzi.


... dowodzi, dowodzi! Tylko tego nie rozwinąłem. Ale za nim to zrobię, to w zasadzie powinienem Cię przeprosić, ponieważ zanegowałem, ze Twój Kościół Katolicki jako jedyny jest wspominany w Biblii, i to przez samego Jezusa Chrystusa ... tak więc bardzo Ciebie i Kościół Katolicki przepraszam!

Oczywiście że w Biblii jest mowa o Kościele Katolickim, ponieważ żaden inny Kościół na świecie nie może się utożsamić ze słowami Jezusa, jak tylko ten jeden, jedyny:

Cytat:
Mat 24;23-25 BW (23) Gdyby wam wtedy kto powiedział: Oto tu jest Chrystus albo tam, nie wierzcie. (24) Powstaną bowiem fałszywi mesjasze i fałszywi prorocy i czynić będą wielkie znaki i cuda, aby, o ile można, zwieść i wybranych. (25) Oto przepowiedziałem wam.


Cuda są domeną głównie Kościoła Katolickiego. Takiego zjawiska nie zaobserwujesz w żadnej innej społeczności religijnej powołującej się na Chrystusa. Ale On akurat, mówią o Was, podsumował to krótko;

Cytat:
Mat 7;22,23 BW (22) W owym dniu wielu mi powie: Panie, Panie, czyż nie prorokowaliśmy w imieniu twoim i w imieniu twoim nie wypędzaliśmy demonów [egzorcyzmy], i w imieniu twoim nie czyniliśmy wielu cudów? (23) A wtedy im powiem: Nigdy was nie znałem. Idźcie precz ode mnie wy, którzy czynicie bezprawie.


Tak że, jeszcze raz przepraszam ... Twój Kościół jest wspomniany w Biblii !!!

... a, byłbym zapomniał, mam rozwinąć ten temat o ślepych przewodnikach?
Ostatnio zmieniony przez 2016-02-05, 11:55, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Yarpen Zirgin 
Katolik


Wyznanie: Kościół katolicki
Pomógł: 16 razy
Wiek: 46
Dołączył: 22 Maj 2006
Posty: 15743
Wysłany: 2016-02-05, 11:46   

eksplorator napisał/a:
Yarpen Zirgin napisał/a:

I znowu cytat, który niczego nie dowodzi.

... dowodzi, dowodzi!

Bez wyjaśnień jest jedynie hasłem.
_________________
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 13