Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność. (List do Galatów 5:21-22)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
TRYNITARYZM SPRZECZNY Z PISMEM ŚWIĘTYM
Autor Wiadomość
David77 

Wysłany: 2016-02-19, 16:25   

Lukian,
Cytat:

Syn bez zmiany swojej natury przyjął naturę ludzką

Zacznijmy jeszcze raz
Tzw dogmat o Trójcy mówi że jest 3 osoby boskie i każda z nich jest Bogiem

1) Bóg Ojciec
2) Bóg Syn
3) Bóg Duch św

Która z tym osób będących Bogiem przyjęła dodatkową naturę ?

Czy każda z osób rozpatrywana pojedynczo jest Bogiem ?

Wróć do tego co wcześniej pisałam Bóg stał się Sędzią tak jak stał się Ojcem czy też Królem . Jeżeli na początku nie było grzechu to nad kim Bóg miał być sędzią ?

Dezerter 

Wyznanie: chrześcijanin
Wysłany: 2016-02-19, 19:22   

Yarpen Zirgin napisał/a:
David77 napisał/a:
Gdyby dzisiaj Jezus zadał ci to samo pytanie co byś mu odpowiedział ?

To, co powiedział św. Tomasz: Pan mój i Bóg mój. :-)

David77 napisał/a:
Yarpen Zirgin napisał/a:
No to masz problem, bo takich trzeźwo myślących ludzi są miliony. Wszystko dlatego, że Apostołowie przekazali nam naukę, że Chrystus jest Bogiem, a że nie ma kilku Bogów, to musi być tym samym Bogiem, co Ojciec.
Gdybyś chociaż raz wytężył swój umysł to nie pisał byś tak błędnej tezy sprzecznej z nauką KK.

Gdyby Jezus był tym samym Bogiem co Ojciec był by Bogiem Ojcem :-D i odwrotnie gdyby Bóg Ojciec był tym samym Bogiem co syn sam dla siebie był by synem :-D

Było by fajnie, gdybyś zaczął odnosić się do tego, w co my wierzymy, a nie co antytrynitarianie usiłują nam wmówić jako treść naszej wiary. To, że według was bycie tym samym Bogiem musi automatycznie oznaczać bycie tą samą osobą, to jeszcze nie znaczy, że tak rzeczywiście jest. :-)

David77 napisał/a:
Zakładając tak jak ty wierzysz : Jezus jest tym samym Bogiem co Bóg Ojciec

Do kogo wstawia się Jezus za wierzącymi ?

a) do samego siebie
b) do Boga ? nie będąc jednocześnie tym Bogiem do którego się wstawia

Do Ojca. II Osoba Trójcy Świętej wstawia się za wierzącymi u I Osoby.

David77 napisał/a:
wybierz właściwą odpowiedź , gdybyś chciał napisać że Jezus wstawia się do Ojca to nie zapominaj że tenże Ojciec to Najwyższy Bóg

Wskazałem właściwą odpowiedź.

Tak nawiasem mówiąc, to ilu Ty masz Bogów, skoro Bóg Ojciec jest Najwyższym Bogiem?

Nie wiem czy się zorientowałeś, ale z tego co ja wywnioskowałem z dyskusji z Dawidem to wyznaje on arianizm , ale ten z IV wieku
- zgadza się Dawidzie?

eksplorator
[Usunięty]

Wysłany: 2016-02-19, 19:41   

Lukian napisał/a:
eksplorator napisał/a:
Nie Lukianie! To tylko "luźna" wymiana myśli,

całe szczęście bo jak dwóch świadków nie moze dość do porozumienia...

Skąd taki dziwny wniosek, że nie możemy dojść do porozumienia? Jest to najnormalniejsza kolej rzeczy kiedy są jakieś wnioski lub wątpliwości! Człowiek uczy się całe życie i dobrze, że ktoś zwraca uwagę w pewnych kwestiach, mając o wiele bogatszy arsenał wiedzy! Ważne żeby wyciągać odpowiednie wnioski … ot wszystko w temacie!

EMET 

Wyznanie: Świadkowie Jehowy w Polsce
Wysłany: 2016-02-19, 21:27   

eksplorator napisał/a:
EMET napisał/a:

Enuncjacje pozabiblijne niekoniecznie mnie interesują... :-|

Stephanos, ps. EMET

Wiem. Chciałem tylko Ci wskazać, że ogólnie rzecz ujmując w wielu kulturach świata "jutrzenka" utożsamiana była, i jest nadal, z planetą Wenus, a ta z kolei, często utożsamiana była z odstępczymi bóstwami, opisywanymi też w Biblii, jak np Asztarte. Stąd powiązanie Asztarte (w innych kulturach Wenus) z Vulgatowyn 'lux-ferre' i ogólnie używana nazwa odstępczego Syna Bożego.

To tylko tak na marginesie ...

EMET:
Coś pisał User o nicku 'kwant'
http://biblia.webd.pl/forum/viewtopic.php?t=4691

Stephanos, ps. EMET

EMET 

Wyznanie: Świadkowie Jehowy w Polsce
Wysłany: 2016-02-19, 22:55   

EMET napisał/a:

Szukam jeszcze o tym dokładnym łacińskim odpowiedniku "Helel". :->

EMET:
Co do łacinskiego odpowiednika na wyrażenie „jaśniejący”, to...
Mogą to być terminy typu: splendidus = „jaśniejący; błyszczący; lśniący”, ew. jakieś inne zaczynające się na „splend...”, gdy np. mamy splendeō = „błyszczeć; jaśnieć”. Można jeszcze na bazie wyrażeń od lūceō = „świecić; jaśnieć; lśnić się; prześwitywać”; np. lūcēns: „błyszczący; lśniący”.

Stephanos, ps. EMET

Lukian 

Wyznanie: katolickie
Wysłany: 2016-02-21, 09:56   

David77 napisał/a:
Zacznijmy jeszcze raz
Tzw dogmat o Trójcy mówi że jest 3 osoby boskie i każda z nich jest Bogiem

1) Bóg Ojciec
2) Bóg Syn
3) Bóg Duch św

ALE PRZEKRĘCASZ !!!
są Trzy Osoby i jedna natura boska

David77 napisał/a:
Która z tym osób będących Bogiem przyjęła dodatkową naturę ?

osoba Syna

David77 napisał/a:
Wróć do tego co wcześniej pisałam Bóg stał się Sędzią tak jak stał się Ojcem czy też Królem

a czy Bóg podlega zmianom ?

David77 

Wysłany: 2016-02-21, 12:33   

Lukian,

Cytat:
ALE PRZEKRĘCASZ !!!
są Trzy Osoby i jedna natura boska

Ty i twój Ojciec pomimo tego że macie ludzką naturę to jednak nie jesteście jednym człowiekiem lecz dwojgiem ludzi , czy to rozumiesz ?

Należenie ludzi do tego samego gatunku nie czyni ich jednym człowiekiem

Proponuje ci abyś najpierw zapoznał się z nauką o Trójcy

Skoro jest tzw 3 osoby i każda z osób jest Bogiem to czy te trzy osoby rozpatrywane oddzielnie również są Bogiem ?

Która z tych osób będących Bogiem przyjęła dodatkową naturę ?

osoba Syna

Zatem Syn nie jest tym samym Bogiem co Bóg Ojciec gdyż natura Ojca nie uległa zmianie :-D

Na czym zatem polegało wywyższenie Syna skoro będąc na ziemi był Bogiem i człowiekiem po powrocie do nieba jest nadal Bogiem i człowiekiem :-D

Czy doczekam się odpowiedzi .

Czego naprawdę uczył słowo Boże ?

Jezus będąc na ziemi był niższy od aniołów

Hebr 2:9 widzimy raczej tego, który na krótko uczyniony został mniejszym od aniołów, Jezusa, ukoronowanego chwałą i dostojeństwem za cierpienia śmierci, aby z łaski Bożej zakosztował śmierci za każdego.

Czy wyobrażasz sobie Wszechmocnego Boga który twierdzi :

Ew Jan 5:30 Nie mogę sam z siebie nic uczynić. Jak słyszę, tak sądzę, a sąd mój jest sprawiedliwy, bo staram się pełnić nie moją wolę, lecz wolę tego, który mnie posłał.

Cytat:

a czy Bóg podlega zmianom ?

Bóg zmienia decyzje lecz jeżeli chodzi o jego naturę to jest ona nie zmienna

Natura jaką otrzymał Jezus jest wcielona zaś natura jaką posiada Bóg Ojciec nie jest wcielona zatem Jezus nie posiada tej samem natury co Bóg Ojciec

Kol 2: 19 Zechciał bowiem /Bóg/, aby w Nim zamieszkała cała Pełnia,BT

Owa pełnia jaka jest w Jezusie nie jest odwieczna gdyż otrzymał ją od swego Boga i Ojca .

Lukian 

Wysłany: 2016-02-21, 17:26   

David77 napisał/a:
Ty i twój Ojciec pomimo tego że macie ludzką naturę to jednak nie jesteście jednym człowiekiem lecz dwojgiem ludzi , czy to rozumiesz ?

z tą różnicą że Osoby boskie maja tę samą naturę
Syn nie jest drugim przedstawicielem gatunku "bóg" ale relacją osobową w jednym
David77 napisał/a:
Zatem Syn nie jest tym samym Bogiem co Bóg Ojciec gdyż natura Ojca nie uległa zmianie
Bogu
Osoba Syna przyjęła naturę ludzką Jezus=jedna Osoba + dwie natury
David77 napisał/a:
Na czym zatem polegało wywyższenie Syna skoro będąc na ziemi był Bogiem i człowiekiem po powrocie do nieba jest nadal Bogiem i człowiekiem

J 17:5 bp "A teraz Ty, Ojcze, otocz Mnie u siebie swą wielką chwałą, którą miałem u Ciebie, zanim świat powstał."
David77 napisał/a:

Ew Jan 5:30 Nie mogę sam z siebie nic uczynić. Jak słyszę, tak sądzę, a sąd mój jest sprawiedliwy, bo staram się pełnić nie moją wolę, lecz wolę tego, który mnie posłał.

a tutaj działa Syn wszechmogący z własnej woli:
J 5:21 pau "Ponieważ tak jak Ojciec wskrzesza umarłych i daje życie, tak też i Syn obdarza życiem tych, których chce."

David77 napisał/a:

ale przed wcieleniem był równy Ojcu:
Flp 2:6 bp "On to, istniejąc w naturze Bożej, nie skorzystał ze sposobności, aby być na równi z Bogiem,"

David77 napisał/a:
Natura jaką otrzymał Jezus jest wcielona

"wcielona natura" :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D skąd bierzesz takie teksty...ze strażnicy?

David77 

Wysłany: 2016-02-21, 17:58   

Lukian,
Cytat:

Podaj werset biblijny gdzie tak jest napisane :-D

Nawet w błędnym założeniu dogmatu trójcy mówi głosi się że Syn jest Bogiem z Boga no jak by nie było to dwóch Bogów gdzie jeden pochodzi od drugiego.

Czy wierzysz że jedyny Najwyższy Bóg też jest Bogiem z Boga ? :-D

Cytat:
Bogu

Podaj werset biblijny gdzie jest napisane że w jednym Bogu istnieją osoby :-D

Na czym zatem polegało wywyższenie Syna skoro będąc na ziemi był Bogiem i człowiekiem po powrocie do nieba jest nadal Bogiem i człowiekiem
Cytat:

J 17:5 bp "A teraz Ty, Ojcze, otocz Mnie u siebie swą wielką chwałą, którą miałem u Ciebie, zanim świat powstał."

Skoro Jezus na ziemi nie posiadał takiej chwały jak przed narodzeniem to jakim był Bogiem :-D

a tutaj działa Syn wszechmogący z własnej woli:
J 5:21 pau "Ponieważ tak jak Ojciec wskrzesza umarłych i daje życie, tak też i Syn obdarza życiem tych, których chce."

Dz 2: 22 Mężowie izraelscy! Posłuchajcie tych słów: Jezusa Nazareńskiego, męża, którego Bóg wśród was uwierzytelnił przez czyny niezwykłe, cuda i znaki, jakie Bóg przez niego między wami uczynił, jak to sami wiecie,

Upss pewnie o tym nie wiedziałeś że wszystkie że źródłem wszystkich cudów jakie dokonywał Jezus nie był on sam lecz sam Bóg Ojciec

Cytat:

Flp 2:6 bp "On to, istniejąc w naturze Bożej, nie skorzystał ze sposobności, aby być na równi z Bogiem,"

Po pierwsze pisałem że skoro Jezus będąc na ziemi był niższy od aniołów a to przeczy błędnej nauce jakoby Jezus był na ziemi Bogiem

Cytat:

Aha to już nie był tym samym Bogiem co Bóg Ojciec :-D był równy samemu sobie ???

Rzeczownik μορφή jest tłumaczony między innymi jako ,, postać '' wskazuje kształt, wygląd, zewnętrzny wygląd, sposób ukazywania się; wdzięk, nigdy nie odnosi się do natury

Izaj 44:13 τέκτων ξύλον ἔστησεν αὐτὸ ἐν μέτρῳ καὶ ἐν κόλλῃ ἐρρύθμισεν αὐτό, ἐποίησεν αὐτὸ ὡς μορφὴν ἀνδρὸς καὶ ὡς ὡραιότητα ἀνθρώπου στῆσαι αὐτὸ ἐν οἴκῳ

Snycerz rozciąga sznur, kreśli zarysy czerwonym ołówkiem, wycina go dłutem, wymierza go cyrklem i wykonuje go na podobieństwo człowieka, jako piękną postać ludzką, która ma być ustawiona w domu,

Czy cytat z Izajasza 44:13 sugeruje wiec, ze bałwan drewniany miał naturę człowieka skoro pada tam określenie "morfe człowieka"?

Mark 16:12 A potem ukazał się w innej postaci dwom z nich, gdy szli do wsi. (13) Oni też wrócili i opowiedzieli pozostałym, ale i tym nie uwierzyli.

μετα δε ταυτα δυσιν εξ αυτων περιπατουσιν εφανερωθη εν ετερα μορφη πορευομενοις εις αγρον

εν ετερα μορφη- w innym kształcie , postaci

M 16:12 mówi, ze Jezus po zmartwychwstaniu i pokazaniu sie Marii pokazał się dwom innym uczniom w innej morfe. Czy to oznacza, ze zmienił naturę ? na jaka wiec skoro już wcześniej był w zmartwychwstałym ciele? :-D

Natura jaką otrzymał Jezus jest wcielona

Cytat:
skąd bierzesz takie teksty...ze strażnicy?

Gdyś czytał Pismo św ze zrozumieniem to tak banalnych pytań byś nie zadawał

Katolicki przekład Biblia Warszawska Prasa

Kol 1:19 Zechciał bowiem Bóg, aby w Jego Synu była cała Pełnia [Bóstwa]

Skoro Bóg zadecydował aby w jego Synu zamieszkała cała pełnia bóstwa to owa pełnia bóstw w Jezusie nie jest odwieczna , gdyby była wówczas nie zachodziła by konieczność aby owa pełnia zamieszkała w Jezusie :-D

Proszę o jeden cytat gdzie jest napisane że Jezus jest zrodzonym z Boga

Jachu 
cichy,pokorny

Wysłany: 2016-02-21, 18:02   

Lukian napisał/a:

Coś tu jest nie tak. Czy osoby ludzkie mają tę samą naturę,czy raczej taką samą,czyli ludzką/materialną ?
Jeżeli Osoby Boskie mają naturę Boską,to też nie tą samą,lecz Boską,egzystujacą sama w sobie każda,a więc też i odrębna jedna od drugiej.
Mal. 3:6
6. Gdyż ja Pan nie odmieniam się, przetoż wy, synowie Jakóbowi! nie jesteście zniszczeni.
(BG)
Ml 3:6
6. Ponieważ Ja, Pan, nie odmieniam się, więc dlatego wy, synowie Jakuba, nie jesteście zniszczeni,
(BT)
Mal. 3:6
6. Zaiste Ja, Pan, nie zmieniam się, lecz i wy nie przestaliście być synami Jakuba.
(BW)

No i z tym gatunkiem,to taki nieelegancki lapsus
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Jachu 
cichy,pokorny

Wysłany: 2016-02-21, 18:09   

Lukian napisał/a:

A to jest jakiś dziwoląg ,przecież Jezus najpierw zgodził się/zrzekł się dobrowolnie natury anielskiej,jaką miał na początku,a dopiero wtedy Bóg przeniósł pierwiastek jego życia w ciało ziemskie Marii i tak doszło do zrodzenia Syna Bożego,nie inaczej.
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Vandersky 

Wysłany: 2016-02-21, 18:41   

Jachu napisał/a:
Jeżeli Osoby Boskie mają naturę Boską,to też nie tą samą,lecz Boską,egzystujacą sama w sobie każda,a więc też i odrębna jedna od drugiej

Źle kombinujesz dlatego, że wolę i działanie przypisujesz osobie. Natomiast wola i działanie przynależne jest naturze. Dlatego Bóg ma 1 wolę, 1 działanie. Rozróżnia się w Bogu osoby, gdyż relacja Boga do samego siebie jest rozróżnialna, a nie tożsama. Inaczej Bóg byłby słupem soli. Tam wszystko trwa w jedności.
Cytat:
Jan Damasceński (?), O Trójcy Świętej

1. Na temat świętej, współistotnej i ożywiającej Trójcy wyznajemy, że ma jedną naturę, jedną wolę, jedno działanie, jedną moc, potęgę i panowanie, że jest jedna boskość, trzy hipostazy czyli osoby i zachowujemy tożsamość każdej osoby. Natomiast odnośnie do działania w ciele jednego ze świętej Trójcy, czyli naszego Pana Jezusa Chrystusa wyznajemy dwie natury, boską i ludzką, dwie wole jak i dwa działania, jedną hipostazę, czyli jedną osobę, ponieważ jest kimś jednym i tym samym Ten, który w sposób wolny od zmiany i bezcielesny został zrodzony przed wiekami i który w pełni czasów począł się w sposób niewypowiedziany i czysty z łona świętej, zawsze dziewicy, Bogurodzicy Maryi. Jest On cały człowiekiem i Bogiem, w jednej osobie dał się poznać jako nie podlegający doznaniom dzięki boskości, jak i podlegający dzięki temu, co przyjął. Po urodzeniu zachował oczywiście nienaruszone znaki, czyli pieczęcie dziewictwa matki.

Pytanie: Dlaczego Syn się wczłowieczył, a nie Ojciec i nie Duch? I jak wczłowieczony pozostał sobą?

Odpowiedź: Ojciec jest Ojcem, a nie Synem. Syn jest Synem, a nie Ojcem. Duch jest Duchem świętym, a nie Ojcem ani Synem, bowiem tożsamość jest nieprzekazywalna. Czy w ogóle jest jakaś tożsamość przekazywalna lub wymienialna? Dlatego to Syn Boga stał się też Synem człowieka, wcielił się ze świętej Dziewicy i nie odstąpił od synowskiej tożsamości. Wczłowieczył się zaś Syn Boga, aby Temu, który uczynił człowieka, została następnie udzielona łaska nieśmiertelności i życia wiecznego w celu obfitego udzielenia dóbr wiecznych. Amen. Niech się tak stanie, niech się stanie.

2. Ojciec i Syn nie są dwoma bytami bez początku, ale istnieją bez pośredników. Zmieszanie powoduje zniszczenie i ma miejsce, gdy miesza się wodę i wino, zaś zjednoczenie ma miejsce, gdy dokonuje się dołączenie nie czegoś, co zostaje pomniejszone lub zniszczone, ale czegoś pozostającego w tym stanie, w którym jest – jak zjednoczenie duszy i ciała. I tak też Chrystus jest doskonałym Bogiem Logosem i doskonałym człowiekiem, bowiem jest zjednoczeniem, a nie pomieszaniem. Jeden jest Bóg, Ojciec żyjącego Logosu, osobowej mądrości, mocy i wiecznej pieczęci, doskonały rodzic doskonałego, Ojciec jednorodzonego Syna. I jeden jest Pan, jedyny z jedynego, Bóg z Boga, pieczęć i obraz boskości, działający Logos, mądrość obejmująca całość wszechświata, moc tworząca wszelkie stworzenie, prawdziwy Syn prawdziwego Ojca, niewidzialny z niewidzialnego, niezniszczalny z niezniszczalnego, nieśmiertelny z nieśmiertelnego i wieczny z wiecznego. I jest jeden Duch święty, mający podstawę swego bytu z Boga, posłany – oczywiście do ludzi – przez Syna. Jest doskonałym i żyjącym obrazem Syna, przyczyna istot żyjących, święte źródło, świętość, dawca świętości, w Nim jako Bóg objawia się Ojciec, który jest ponad wszystkim i we wszystkim, i jako Bóg objawia się Syn, przez którego wszystko się stało. Trójca jest doskonała pod względem chwały, wieczności i panowania, niepodzielna i nieodmienna. Nie ma bowiem w Trójcy nic stworzonego czy będącego sługą, ani nic zewnętrznego, jako że pierwszy nie jest wcześniejszy, a późniejszy nie jest dodany. Ani bowiem kiedykolwiek Ojcu nie brakowało Syna, ani Synowi Ducha, ale ta sama Trójca istnieje zawsze jako niezmienna i nieodmienna. W ten sposób wierzymy w szczęśliwą, ożywiającą i nierozdzielną świętą Trójcę. Ojciec, Syn i Duch święty, trzy osoby, jeden obraz, trzy pieczęcie, jeden wzór, trzy hipostazy, jedna boskość, trzy postaci, jedna istota, jedna łaska, trzy rzeczywistości, jedna tożsamość, trzy poznania, jedna chwała, trzy imiona, jedno wyznanie, trzy wyznania, jedna wiara. Jest Bogiem, wieczną i niepodzielną istotą, która stwarza wszechświat. Jest Bogiem, światłością najjaśniejszą i niedostępną, nie poznawalną jasno umysłem ani nie wypowiedzianą słowem.

Jachu 
cichy,pokorny

Wysłany: 2016-02-21, 19:45   

Natura jest formą egzystencji,tropicielu kombinacji.

1 Kor. 15:38-52
38. Ale Bóg daje mu ciało jako chce, a każdemu nasieniu jego własne ciało.
39. Nie każde ciało jest jednakiem ciałem; ale inszeć jest ciało ludzkie, a insze ciało bydlęce, insze rybie, a insze ptasze.
40. I są ciała niebieskie i ciała ziemskie; lecz insza jest chwała ciał niebieskich, a insza ludzkich;
41. Insza chwała słońca, a insza chwała księżyca, i insza chwała gwiazd; albowiem gwiazda od gwiazdy różna jest w jasności.
42. Takci będzie i powstanie umarłych. Bywa wsiane ziarno w skazitelności, a będzie wzbudzone w nieskazitelności.
43. Bywa wsiane w niesławie, a będzie wzbudzone w sławie; bywa wsiane w słabości, a będzie wzbudzone w mocy; bywa wsiane ciało cielesne, a będzie wzbudzone ciało duchowne.
44. Jest ciało cielesne, jest też ciało duchowne.
45. Takci też napisane: Stał się pierwszy człowiek Adam w duszę żywą, ale pośledni Adam w ducha ożywiającego.

46. Wszakże nie jest pierwsze duchowne, ale cielesne, potem duchowne.
47. Pierwszy człowiek z ziemi ziemski; wtóry człowiek sam Pan z nieba.
48. Jaki jest ten ziemski, tacy też i ziemscy; a jaki jest niebieski, tacy też będą niebiescy.
49. A jakośmy nosili wyobrażenie ziemskiego, tak też będziemy nosili wyobrażenie niebieskiego.
50. To jednak powiadam, bracia! iż ciało i krew królestwa Bożego odziedziczyć nie mogą; ani skazitelność nie odziedziczy nieskazitelności.
51. Oto ja tajemnicę wam powiadam; nie wszyscyć zaśniemy, ale wszyscy przemienieni będziemy, bardzo prędko w okamgnieniu, na trąbę ostateczną.
52. Albowiem zatrąbi, a umarli wzbudzeni będą nieskazitelni, a my będziemy przemienieni.
(BG)

Lukian 

Wysłany: 2016-02-22, 09:30   

David77 napisał/a:
Podaj werset biblijny gdzie jest napisane że w jednym Bogu istnieją osoby

a ty daj weset że Jezus to Michał :-P
David77 napisał/a:
Gdyś czytał Pismo św ze zrozumieniem to tak banalnych pytań byś nie zadawał

Katolicki przekład Biblia Warszawska Prasa

Kol 1:19 Zechciał bowiem Bóg, aby w Jego Synu była cała Pełnia [Bóstwa]

Skoro Bóg zadecydował aby w jego Synu zamieszkała cała pełnia bóstwa to owa pełnia bóstw w Jezusie nie jest odwieczna , gdyby była wówczas nie zachodziła by konieczność aby owa pełnia zamieszkała w Jezusie

gdybyś nie przekręcał i nie cytował wybiórczo wiedziałbyś że Jezus objawia pełnię bóstwa na sposób ciała

nesto 

Wyznanie: deizm
Wysłany: 2016-02-22, 09:45   

Jachu napisał/a:
przecież Jezus najpierw zgodził się/zrzekł się dobrowolnie natury anielskiej,jaką miał na początku,a dopiero wtedy Bóg przeniósł pierwiastek jego życia w ciało ziemskie Marii i tak doszło do zrodzenia Syna Bożego,nie inaczej.

Gratuluję! Wygrał Pan susła :-D

Odpowiedz do tematu