Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy Adam był pierwszym człowiekiem ?
Autor Wiadomość
Jachu 
cichy,pokorny

Pomógł: 445 razy
Wiek: 93
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 10693
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2016-02-28, 16:25   

Mówi się "wielki szacun" i" masz kiepełe" :-D

A przed Adamem nie było człowieka.

1 Moj. 2:5
5. A jeszcze nie było żadnego krzewu polnego na ziemi ani nie wyrosło żadne ziele polne, bo Pan Bóg nie spuścił deszczu na ziemię i nie było człowieka, który by uprawiał rolę,
(BW)
_________________
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.
 
 
Dezerter 


Wyznanie: chrześcijanin
Pomógł: 224 razy
Dołączył: 16 Sie 2009
Posty: 3640
Skąd: Inowrocław
Wysłany: 2016-02-29, 22:33   

Jachu napisał/a:
Mówi się "wielki szacun" i" masz kiepełe" :-D

A przed Adamem nie było człowieka.

1 Moj. 2:5
5. A jeszcze nie było żadnego krzewu polnego na ziemi ani nie wyrosło żadne ziele polne, bo Pan Bóg nie spuścił deszczu na ziemię i nie było człowieka, który by uprawiał rolę,
(BW)

I tu mamy zonga :-?
Człowiek uprawia rolę od ok. 8000 lat pne. wcześniej była kultura myśliwsko-zbieraczy, ale to tez byli ludzie tacy jak my czy dzisiejsi pigmeje, ludy Amazonii, Papui itd
Homo sapiens sapiens (czyli my, tacy jak my identyczni fizycznie ) jest na świecie od 200 tyś lat.
więc jeśli Biblię mielibyśmy w tym cytacie traktować dosłownie, że Adam to był pierwszy rolnik, to żył 10000 lat temu na Bliskim Wschodzie - taki jest stan wiedzy naukowej na ten temat
_________________
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie
http://zchrystusem.pl/
 
 
.Cyprian. 


Pomógł: 87 razy
Dołączył: 26 Lut 2012
Posty: 1295
Wysłany: 2016-03-01, 00:49   

Dezerter napisał/a:
Jachu napisał/a:
Mówi się "wielki szacun" i" masz kiepełe" :-D

A przed Adamem nie było człowieka.

1 Moj. 2:5
5. A jeszcze nie było żadnego krzewu polnego na ziemi ani nie wyrosło żadne ziele polne, bo Pan Bóg nie spuścił deszczu na ziemię i nie było człowieka, który by uprawiał rolę,
(BW)

I tu mamy zonga :-?
Człowiek uprawia rolę od ok. 8000 lat pne. wcześniej była kultura myśliwsko-zbieraczy, ale to tez byli ludzie tacy jak my czy dzisiejsi pigmeje, ludy Amazonii, Papui itd
Homo sapiens sapiens (czyli my, tacy jak my identyczni fizycznie ) jest na świecie od 200 tyś lat.
więc jeśli Biblię mielibyśmy w tym cytacie traktować dosłownie, że Adam to był pierwszy rolnik, to żył 10000 lat temu na Bliskim Wschodzie - taki jest stan wiedzy naukowej na ten temat


"taki jest stan wiedzy naukowej na ten temat" - a co wtedy Dezerterze, gdy ten stan wiedzy nie odpowiada rzeczywistości?
Materia organiczna nie starsza niż ok. 60 000 lat (rzekomo wtedy istniała) jest przede wszystkim datowana metodą C-14 (C-14 pozwala na datowanie maksymalnie 58-62 tys. lat wstecz). O tym izotopie węgla mówi się, że:

wiki o C-14 napisał/a:
Węgiel-14 (symbol: 14C) – promieniotwórczy izotop węgla, odkryty 27 lutego 1940 roku przez Martina Kamena i Sama Rubena. Jądro atomowe 14C zawiera 6 protonów i 8 neutronów.

Powstaje w górnych warstwach troposfery i w stratosferze w wyniku pochłonięcia neutronu przez jądro atomu azotu 14N. Neutrony te powstają w wyniku oddziaływania promieniowania kosmicznego (składającego się głównie z protonów) z jądrami atomowymi pierwiastków obecnych w atmosferze. Reakcja powstawania nuklidu węgla-14:

n + 147N → 146C + 11H

Powstały węgiel pierwiastkowy jest utleniany do dwutlenku węgla, który wchodzi poprzez fotosyntezę do organicznego obiegu węgla w przyrodzie. Jego radioaktywność sprawia, że jego udział w tkankach w momencie ich powstawania jest największy, a z czasem maleje. Węgiel-14 ulega rozpadowi beta minus tworząc niepromieniotwórczy azot 14N, antyneutrino oraz elektron. Maksymalna energia elektronów (cząstek beta) emitowanych w tym rozpadzie wynosi 156,5 keV[1]. rozpad przebiega zgodnie z równaniem:

146C → 147N + e− + νe

Czas połowicznego rozpadu wynosi 5730 ±40 lat.

Zawartość izotopu 14C w pozostałościach zawierających węgiel jest używana do szacowania wieku przedmiotów metodą datowania radiowęglowego. Jego naturalny udział względem pozostałych izotopów węgla to ok. 1 ppt (0,0000000001%).


Jeśli tempo promieniowania kosmicznego zmieniało się, to i tempo powstawania C-14 (szybkość powstawania ) również się zmieniało w czasie - nie było więc stałe. Podana liczba zawartości - 0,0000000001% - jako procent C-14 względem pozostałych izotopów może być poprawna - ale teraz, w naszych czasach, bądź czasach nam bliskich. Ale wcale tak nie musiało być przed potopem i na pewno taka nie była.

Jeśli było tak, że Ziemia miała przed potopem pewną otoczkę - jak mówią kreacjoniści - to wówczas C-14 nawet jak powstał gdzieś w górnych warstwach, to nie wszedł do środowiska organizmów żywych w ilości - jak teraz, bo ta wodna otoczka skutecznie to uniemożliwiała. Musiała sytuacja ta różnić się od obecnej - jeśli tylko ta otoczka była. A Biblia na nią wskazuje.

Ta metoda datowania może być z zasady niepoprawna dla materii organicznej przedpotopowej.
Nikt nie może udowodnić, że natężenie promieniowania kosmicznego w ciągu 6000 lat było stałe - to raz. Dwa - wspomniana otoczka mogła uniemożliwiać powstanie C-14 w opisany sposób, a jeśli nawet umożliwiała, to na pewno ograniczała tempo przedostawania się jego do środowiska organizmów żywych.

I właśnie nawet sami przyznają, że natężenie promieniowania, będącego motorem powstawania C-14, mogło się zmieniać:

wiki o kalibracji C-14 napisał/a:

Wiek próbki obliczony na podstawie rozkładu izotopu promieniotwórczego nie jest dokładny, dlatego że zawartość atmosferycznego 14C nie była stała, lecz zmieniała się w wyniku zmian aktywności słonecznej. Potencjalnie koncentracje 14C zwiększają odległe zjawiska astrofizyczne, jak wybuchy supernowych czy rozbłyski gamma. Ilość trwałych izotopów węgla ulega rozcieńczaniu w wyniku uwolnienia węgla z naturalnych starych źródeł na Ziemi np. z osadów oceanicznych, bagiennych, erozji CaCO3, wybuchów wulkanów itp. Na niektóre procesy uwalniania ma wpływ klimat, a niektóre procesy związane z uwalnianiem wpływają na klimat. Na podstawie licznych pomiarów metodą radiowęglową oraz innymi metodami opracowano krzywą kalibracyjną datowania radiowęglowego (patrz rysunek), umożliwiającą określanie daty kalendarzowej próbki.


No, z całym szacunkiem - "Na podstawie licznych pomiarów metodą radiowęglową" - nikt licznych pomiarów nie wykonał przed potopem; i dalej - "innymi metodami" - na ile te metody są wiarygodne? Ta cała kalibracja może być mocno nieprawdziwa.

Podobnie, a nawet jeszcze gorzej będzie z innymi, niż C-14, metodami radioizotopowymi, które pozwalały na datowanie wstecz ponad 60 tyś. lat - np. bardzo dziwna rzecz i dziwniejsze tłumaczenie --> link

Kwestią kluczową w całej tej dyskusji jest datowanie. Jeśli metody są złe - całkowicie złe są również wnioski. Nawet mogą być absurdalne.
 
 
nesto 


Wyznanie: deizm
Pomógł: 174 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 4212
Skąd: były katolik
Wysłany: 2016-03-02, 21:53   

Czy Adam miał sutki? Jeśli miał, to po co Bóg dał mu sutki?
Nesto- jak zwykle nie masz nic do powiedzenia,tylko zaczepność.
chryzolit.
Ostatnio zmieniony przez chryzolit 2016-03-05, 04:15, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
nesto 


Wyznanie: deizm
Pomógł: 174 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 4212
Skąd: były katolik
Wysłany: 2016-03-08, 23:19   

A co to za "zaczepność" skoro jedynie pytam "mądrych"?
Skoro Bóg stworzył mężczyznę i kobietę, to po co dał facetowi SUTKI skoro to kobieta miała karmić dzieci?
No i po co człowiekowi reszta ogona? Tak - OGONA..
Nawet teraz rodzą się ludzie z małym ogonkiem.. PO CO CZŁOWIEKOWI OGON i po co facetowi sutki?
To WSPANIAŁE zagadnienie, które kłóci się z wiarą w "waszego" Boga.
Nie z wiarą w "mojego Boga".
Mój Bóg "eksperymentuje" i "ewoluuje". Kształci się.
Wasz Bóg jest dziwny, bo daje sutki samcom i ogony ludziom.
 
 
kodak27 

Pomógł: 23 razy
Dołączył: 16 Kwi 2012
Posty: 1248
Wysłany: 2016-03-08, 23:45   

nesto napisał/a:
Wasz Bóg jest dziwny, bo daje sutki samcom i ogony ludziom.
Ty też masz ogon i sutki, faktycznie dziwak jest z twojego boga, żeby tak na tobie eksperymentował? Curiosity jak twoja dziatwa w takim razie wygląda :-P ;-) Chyba jesze gorzej niż ty ;-) :-P
 
 
nesto 


Wyznanie: deizm
Pomógł: 174 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 4212
Skąd: były katolik
Wysłany: 2016-03-09, 08:49   

No więc pan Adam miał sutki czy nie miał, bo to istotne jak pisałem wyżej?
No i PO CO mu Bóg dał sutki?

Dla mnie jest oczywiste, że człowiek ewoluował. Stopniowo wyodrębniły się płci itp.
Dlatego mężczyźni mają sutki.

Ale jak tłumaczą to kreacjoniści? SKĄD SUTKI U FACETA?
 
 
kodak27 

Pomógł: 23 razy
Dołączył: 16 Kwi 2012
Posty: 1248
Wysłany: 2016-03-09, 13:27   

nesto napisał/a:
Dla mnie jest oczywiste, że człowiek ewoluował.
To gdzie ten twój ogon z tyłu? Powinien tam być, chyba żeś sam go sobie odciął, a to już by przeczyło teorii ewolucji ;-) No to jak masz ten ogon z tyłu czy nie? ;-)
 
 
nesto 


Wyznanie: deizm
Pomógł: 174 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 4212
Skąd: były katolik
Wysłany: 2016-03-09, 13:56   

kodak27 napisał/a:
nesto napisał/a:
Dla mnie jest oczywiste, że człowiek ewoluował.
To gdzie ten twój ogon z tyłu? Powinien tam być, chyba żeś sam go sobie odciął, a to już by przeczyło teorii ewolucji ;-) No to jak masz ten ogon z tyłu czy nie? ;-)


Mój ogon jest w twoim mózgu - dlatego twój mózg nie wyewoluował i ciężko się z tobą porozumieć.
No to jak kreacjonisto wytłumaczysz SUTKI u faceta i resztki ogona u ludzi (mój ogon jest w twoim mózgu - już pisałem, tak więc nie musisz znowu oń pytać, a sutki mam na swoim miejscu..)
 
 
kodak27 

Pomógł: 23 razy
Dołączył: 16 Kwi 2012
Posty: 1248
Wysłany: 2016-03-09, 14:00   

nesto napisał/a:
kodak27 napisał/a:
nesto napisał/a:
Dla mnie jest oczywiste, że człowiek ewoluował.
To gdzie ten twój ogon z tyłu? Powinien tam być, chyba żeś sam go sobie odciął, a to już by przeczyło teorii ewolucji ;-) No to jak masz ten ogon z tyłu czy nie? ;-)


Mój ogon jest w twoim mózgu - dlatego twój mózg nie wyewoluował i ciężko się z tobą porozumieć.
No to jak kreacjonisto wytłumaczysz SUTKI u faceta i resztki ogona u ludzi (mój ogon jest w twoim mózgu - już pisałem, tak więc nie musisz znowu oń pytać, a sutki mam na swoim miejscu..)
Ale mnie bawisz swymi postami, dzięki za kabaret :xhehe: :mrgreen:
 
 
nesto 


Wyznanie: deizm
Pomógł: 174 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 4212
Skąd: były katolik
Wysłany: 2016-03-09, 14:05   

Ciesze się, bo radość jest w życiu ważna, podobnie jak sutki, szczególnie u faceta.
Tymczasem skoro "mniej kochasz" swoich rodziców, to nie masz szans na zbawienie.
Musisz ich nienawidzić - tak orzekł twój Bóg Wszechmogący, Stworzyciel Świata - Jezus.
 
 
ShadowLady86 
Administrator


Wyznanie: Chrześcijanin
Pomogła: 273 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 14 Sty 2012
Posty: 4440
Wysłany: 2016-03-09, 14:11   

O męskich sutkach była już mowa w tym temacie. Cofnijcie się panowie o kilka stron. Najprościej mówiąc, sutki generują się u ludzkiego embrionu, zanim zacznie się różnicowanie płciowe.
_________________
1.Ludzie są głupi: niemal we wszystko uwierzą, bo chcą, żeby to była prawda, lub dlatego, że się obawiają, iż może to być prawda.
2.Najlepsze intencje mogą spowodować największe szkody.
3.Uczucia rządzą rozumem.
4.W przebaczeniu tkwi magia, która uzdrawia. W przebaczeniu, które dajesz, a zwłaszcza w tym, które uzyskujesz.
5.Zważaj na to, co ludzie czynią, a nie tylko na ich słowa, bo czyny zdradzą kłamstwo.
6.Możesz się podporządkować wyłącznie władzy rozumu. [...]



 
 
kodak27 

Pomógł: 23 razy
Dołączył: 16 Kwi 2012
Posty: 1248
Wysłany: 2016-03-09, 14:28   

nesto napisał/a:
Ciesze się, bo radość jest w życiu ważna, podobnie jak sutki, szczególnie u faceta.
Tymczasem skoro "mniej kochasz" swoich rodziców, to nie masz szans na zbawienie.
Musisz ich nienawidzić - tak orzekł twój Bóg Wszechmogący, Stworzyciel Świata - Jezus.
Do mnie pijesz nesto? Tak bez flaszki? Tak bez brudzia? :aaa:
 
 
kodak27 

Pomógł: 23 razy
Dołączył: 16 Kwi 2012
Posty: 1248
Wysłany: 2016-03-09, 14:31   

ShadowLady86 napisał/a:
Najprościej mówiąc, sutki
To taka miejscowość w Polsce, wystarczy wpisać w mapę Google ;-) A nie szukać w teorii ewolucji ;-) ;-) ;-)
 
 
Jachu 
cichy,pokorny

Pomógł: 445 razy
Wiek: 93
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 10693
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2016-03-09, 18:39   

Te sutki były wcześniej niż piersi i nie były raczej przystosowane do ssania.
Przecież z Adama powstała Ewa. Do dziś się Adamom Ewy podobają. To grzech ??? :-D
_________________
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 11