Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy w nowym raju będziemy jeść mięso?
Autor Wiadomość
Albertus 

Pomógł: 82 razy
Dołączył: 22 Wrz 2007
Posty: 2588
Wysłany: 2016-03-20, 10:55   

Po pierwsze - Jezus nie ma nic przeciwko jedzeniu mięsa i sam je jadł :

J21: (9) A kiedy zeszli na ląd, ujrzeli żarzące się na ziemi węgle, a na nich ułożoną rybę oraz chleb. (10) Rzekł do nich Jezus: Przynieście jeszcze ryb, któreście teraz ułowili. (11) Poszedł Szymon Piotr i wyciągnął na brzeg sieć pełną wielkich ryb w liczbie stu pięćdziesięciu trzech. A pomimo tak wielkiej ilości, sieć się nie rozerwała. (12) Rzekł do nich Jezus: Chodźcie, posilcie się! Żaden z uczniów nie odważył się zadać Mu pytania: Kto Ty jesteś? bo wiedzieli, że to jest Pan. (13) A Jezus przyszedł, wziął chleb i podał im - podobnie i rybę. (14) To już trzeci raz, jak Jezus ukazał się uczniom od chwili, gdy zmartwychwstał.


Łk24: (36) A gdy rozmawiali o tym, On sam stanął pośród nich i rzekł do nich: Pokój wam! (37) Zatrwożonym i wylękłym zdawało się, że widzą ducha. (38) Lecz On rzekł do nich: Czemu jesteście zmieszani i dlaczego wątpliwości budzą się w waszych sercach? (39) Popatrzcie na moje ręce i nogi: to Ja jestem. Dotknijcie się Mnie i przekonajcie: duch nie ma ciała ani kości, jak widzicie, że Ja mam. (40) Przy tych słowach pokazał im swoje ręce i nogi. (41) Lecz gdy oni z radości jeszcze nie wierzyli i pełni byli zdumienia, rzekł do nich: Macie tu coś do jedzenia? (42) Oni podali Mu kawałek pieczonej ryby. (43) Wziął i jadł wobec nich.


Poza tym to niezbędnym elementem żydowskiej paschy było spożywanie mięsa baranka a Jezus wielokrotnie pasche spozywal


Po drugie to raj jest obecnie w niebie:

2Kor:
12
1 Jeżeli trzeba się chlubić - choć co prawda nie wypada - przejdę do widzeń i objawień Pańskich. 2 Znam człowieka w Chrystusie, który przed czternastu laty1 - czy w ciele - nie wiem, czy poza ciałem - też nie wiem, Bóg to wie - został porwany aż do trzeciego nieba. 3 I wiem, że ten człowiek - czy w ciele, nie wiem, czy poza ciałem, , Bóg to wie - 4 został porwany do raju i słyszał tajemne słowa, których się nie godzi człowiekowi powtarzać.

A tam na pewno nie spożywa się mięsa a i na odnowionej ziemi nie będzie się go spożywać.
 
 
radek 
mężczyzna


Pomógł: 284 razy
Wiek: 40
Dołączył: 03 Sty 2013
Posty: 2998
Skąd: Choszczno
Wysłany: 2016-03-20, 13:26   

Całkiem możliwe, że Jezus nie był wystarczająco silny by wytrwać bez jedzenia mięsa. Mówił przecież, że Ojciec większy jest od Niego, pytał też o to, "czy Syn Człowieczy znajdzie wiarę, gdy przyjdzie?" Uczył też, że "kto by powiedział Słowo przeciwko Synowi będzie mu wybaczone", ukazując tym samym, że nie jest najwyższym. Na pustyni czuł głód. Pytał się za kogo Go uważają, by znaleźć najlepszą drogę by służyć ludziom. Uczył, że w Królestwie Jego Ojca będzie nowy pokarm.
_________________
Lewa szala już nie wzbiera, Prawa decyduje teraz
Mat 3:2 eib "(2) (...) Królestwo Niebios jest blisko."
 
 
 
Albertus 

Pomógł: 82 razy
Dołączył: 22 Wrz 2007
Posty: 2588
Wysłany: 2016-03-20, 13:38   

Jezus przez swe wcielenie stając się prawdziwym Człowiekiem przyjął na siebie wiele ludzkich ograniczeń i słabości i stał się podobny do człowieka we wszystkim oprócz grzechu.

Natomiast nie ma to żadnego związku z jedzeniem przez niego mięsa.

Jadł je ponieważ nie miał nic przeciwko jedzeniu mięsa.

Silnej woli mu natomiast nie brakowało bo rozpoczynając swą działalność pościł przez 40 dni nic nie jedząc
 
 
Albertus 

Pomógł: 82 razy
Dołączył: 22 Wrz 2007
Posty: 2588
Wysłany: 2016-03-20, 13:54   

Cytat:
Całkiem możliwe, że Jezus nie był wystarczająco silny by wytrwać bez jedzenia mięsa.


Sugerujesz że wegetarianie i indyjscy fakirzy to osoby "silniejsze" od Jezusa? ;-) :roll:
 
 
Jachu 
cichy,pokorny

Pomógł: 445 razy
Wiek: 93
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 10693
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2016-03-20, 14:05   

Łk 22:13-15
13. Oni poszli, znaleźli tak, jak im powiedział, i przygotowali Paschę.
14. A gdy nadeszła pora, zajął miejsce u stołu i Apostołowie z Nim.
15. Wtedy rzekł do nich: Gorąco pragnąłem spożyć Paschę z wami, zanim będę cierpiał.
(BT)

Pascha to baranek paschalny.
_________________
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.
 
 
EMET 

Wyznanie: Świadkowie Jehowy w Polsce
Pomógł: 248 razy
Dołączył: 04 Wrz 2006
Posty: 11186
Wysłany: 2016-03-20, 14:05   

Albertus napisał/a:
Jezus przez swe wcielenie stając się prawdziwym Człowiekiem przyjął na siebie wiele ludzkich ograniczeń i słabości i stał się podobny do człowieka we wszystkim oprócz grzechu.

Natomiast nie ma to żadnego związku z jedzeniem przez niego mięsa.

Jadł je ponieważ nie miał nic przeciwko jedzeniu mięsa.

Silnej woli mu natomiast nie brakowało bo rozpoczynając swą działalność pościł przez 40 dni nic nie jedząc


EMET:
Skoro powoływał na apostołów i uczniów ludzi, którzy raczej mieli ze zwierzętami 'do czynienia' - np. 'ryby', 'owce' - to czyżby owi tylko rybakami byli, pasterzami byli: bez bycia spożywającymi mięso ryb oraz np. owiec? A mamy i rodziny owych.

Rzecz jasna, że prawowierni Żydzi w Starym Przymierzu nie jadali mięsa ze świń oraz innych zakazanych w Prawie. Ale nie to, że żadnego mięsa nie jedli!

A Jezusowy cud rozmnożenia - np. wg Marka 6:38 - 43.

Jest nadto różnica pomiędzy jedzeniem a 'byciem żarłokiem'. Skąd wzięła się szydercza i nie umotywowana opinia o Jezusie, typu: Mat 11:19; Łuk 7:34?
Czyżby dotyczyła wegetarianizmu Jezusa? Wysoce nieprawdopodobne!

Stephanos, ps. EMET
_________________
„Wielu będzie biegać tu i tam [po hebrajsku: < jᵊszōṭᵊṭû >], i nastanie obfitość prawdziwej wiedzy” -- Daniela 12:4b; ‘PNŚ/ZW’, Przypis.
 
 
Albertus 

Pomógł: 82 razy
Dołączył: 22 Wrz 2007
Posty: 2588
Wysłany: 2016-03-20, 14:13   

EMET!

Chyba się pomyliłeś wstawiając mój cytat.

ja akurat przeciwko jedzeniu mięsa nic nie mam. :-D
 
 
radek 
mężczyzna


Pomógł: 284 razy
Wiek: 40
Dołączył: 03 Sty 2013
Posty: 2998
Skąd: Choszczno
Wysłany: 2016-03-20, 14:34   

Luk 20:45-47 pau "(45) Podczas gdy cały lud słuchał, powiedział do swoich uczniów: (46) „Wystrzegajcie się nauczycieli Pisma! Chętnie chodzą w wytwornych szatach, lubią pozdrowienia na placach, pierwsze krzesła w synagogach i honorowe miejsca na ucztach. (47) Objadają domy wdów i dla pozoru długo się modlą. Spotka ich bardzo surowy wyrok"."

Człowiek powinien ofiarować Bogu to co Bóg ofiarował człowiekowi

Ml 3:10 pau "Przynieście całą dziesięcinę do spichlerza, aby był zapas w moim domu. Wtedy też będziecie mogli Mnie wypróbować - mówi PAN Zastępów - czy nie otworzę wam okien niebios i nie wyleję na was błogosławieństwa ponad miarę."

Tą dziesięciną jest cały duch życia:

Rdz 6:3 pau "Wówczas PAN rzekł: „Nie pozostanie mój duch na zawsze w człowieku, bo jest on istotą cielesną. Będzie więc żył najwyżej sto dwadzieścia lat"."
_________________
Lewa szala już nie wzbiera, Prawa decyduje teraz
Mat 3:2 eib "(2) (...) Królestwo Niebios jest blisko."
 
 
 
Jachu 
cichy,pokorny

Pomógł: 445 razy
Wiek: 93
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 10693
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2016-03-20, 14:43   

Dziesięcina,to dziesiąta część całości,a nie całość.


Jeden z przykładów:

Rdz 14:20
20. Niech będzie błogosławiony Bóg Najwyższy, który w twe ręce wydał twoich wrogów! Abram dał mu dziesiątą część ze wszystkiego.
(BT)
_________________
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.
 
 
radek 
mężczyzna


Pomógł: 284 razy
Wiek: 40
Dołączył: 03 Sty 2013
Posty: 2998
Skąd: Choszczno
Wysłany: 2016-03-20, 15:05   

Mat 25:15-25 pau "(15) Jednemu dał pięć talentów, drugiemu dwa, a trzeciemu jeden; każdemu według jego zdolności. I wyjechał. (16) Ten, który otrzymał pięć talentów, natychmiast puścił je w obieg i zyskał drugie pięć. (17) Podobnie i ten, który otrzymał dwa, zyskał drugie dwa. (18) Ten zaś, który otrzymał jeden, wykopał dół w ziemi i ukrył pieniądze swego pana. (19) Po dłuższym czasie pan powrócił i zaczął rozliczać się ze sługami. (20) Najpierw przyszedł ten, który otrzymał pięć talentów. Przyniósł drugie pięć i powiedział: «Panie! Dałeś mi pięć talentów. Oto zyskałem pięć następnych». (21) Pan powiedział do niego: «Dobrze, sługo dobry i wierny. Byłeś wierny w drobnych sprawach, nad wieloma cię postawię. Wejdź, aby radować się ze swoim panem». (22) Przyszedł następnie ten, który otrzymał dwa talenty, i powiedział: «Panie! Dałeś mi dwa talenty. Oto zyskałem dwa następne». (23) Pan powiedział do niego: «Dobrze, sługo dobry i wierny. Byłeś wierny w drobnych sprawach, nad wieloma cię postawię. Wejdź, aby radować się ze swoim panem». (24) Przyszedł wreszcie ten, który otrzymał jeden talent i powiedział: «Panie! Wiedziałem, że jesteś człowiekiem wymagającym. Chcesz żąć tam, gdzie nie posiałeś, i zbierać tam, gdzie nie rozsypałeś. (25) Bałem się ciebie i dlatego ukryłem talent w ziemi. Oto masz, co twoje»." ...

To człowiek decyduję czym jest to z czego odmierza dziesięcinę Bogu. Bóg potraktował człowieka jak równego Sobie pozostawiając 10% tego(długości odstępczego życia), co człowiek ukradł Bogu.
_________________
Lewa szala już nie wzbiera, Prawa decyduje teraz
Mat 3:2 eib "(2) (...) Królestwo Niebios jest blisko."
 
 
 
Jachu 
cichy,pokorny

Pomógł: 445 razy
Wiek: 93
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 10693
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2016-03-20, 16:58   

radek napisał/a:
To człowiek decyduję czym jest to z czego odmierza dziesięcinę Bogu. Bóg potraktował człowieka jak równego Sobie pozostawiając 10% tego(długości odstępczego życia), co człowiek ukradł Bogu.


Też ukradłeś Bogu ??? :aaa:

Jn 3:16
16. Tak bowiem Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne.
(BT)
_________________
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.
 
 
radek 
mężczyzna


Pomógł: 284 razy
Wiek: 40
Dołączył: 03 Sty 2013
Posty: 2998
Skąd: Choszczno
Wysłany: 2016-03-20, 19:22   

Jachu napisał/a:
Też ukradłeś Bogu ??? :aaa:


Ja dopiero planuję ;-) i nie Bogu :-)
_________________
Lewa szala już nie wzbiera, Prawa decyduje teraz
Mat 3:2 eib "(2) (...) Królestwo Niebios jest blisko."
 
 
 
radek 
mężczyzna


Pomógł: 284 razy
Wiek: 40
Dołączył: 03 Sty 2013
Posty: 2998
Skąd: Choszczno
Wysłany: 2016-05-12, 11:00   

To co przyjmujemy do organizmu ma znaczenie ponieważ nasz organizm jest odpowiedzialny za to co go opuszcza

Ap 2:23 pau "Jej dzieci porażę śmiercią i wszystkie Kościoły poznają, że Ja jestem tym, który przenika nerki i serca, bo każdemu z was oddam według jego czynów."
_________________
Lewa szala już nie wzbiera, Prawa decyduje teraz
Mat 3:2 eib "(2) (...) Królestwo Niebios jest blisko."
 
 
 
BoaDusiciel 

Wyznanie: Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego
Pomógł: 216 razy
Dołączył: 04 Lis 2013
Posty: 5384
Wysłany: 2016-05-16, 11:40   

radek napisał/a:
To co przyjmujemy do organizmu ma znaczenie ponieważ nasz organizm jest odpowiedzialny za to co go opuszcza



Jesteś bardzo odpowiedzialnym człowiekiem.
Gratuluję :-)
_________________
Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 10