Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Emigracja - uchodzcy ......
Autor Wiadomość
BoaDusiciel 

Wyznanie: Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego
Pomógł: 216 razy
Dołączył: 04 Lis 2013
Posty: 5384
Wysłany: 2016-04-05, 21:40   

janwisniewski68 napisał/a:
BoaDusiciel napisał/a:
janwisniewski68 napisał/a:
nesto napisał/a:
janwisniewski68, Proroku - kiedy to się stanie? Podaj datę.

Pokaż mi proroka który podawał daty !!
Ja już od co najmniej dwóch lat mówię że dużo będzie się działo na jesieni 2016 roku !!


Dużo, dużo ...
Liście będą spadały z drzew, deszcz będzie padać, politycy będą się kłócić, dzieci pójdą do szkoły ...
Jeszcze coś ? Napisz co ? :->

Po co ?
Zobaczysz na własne oczy i usłyszysz na własne uszy !!!
To tylko niecałe pół roku ...


Ale CO zobaczę, Janie ?
Bo zdaje mi się, że Jan post factum powie, że właśnie o to chodziło, cokolwiek się wydarzy.
Niech się Jan nie lęka i powie teraz CO się zdarzy za pół roku 8-)
_________________
Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego
 
 
ZAMOS 
Lach

Pomógł: 76 razy
Wiek: 67
Dołączył: 19 Paź 2012
Posty: 2102
Skąd: Wieś pod Warszawą
Wysłany: 2016-04-05, 21:51   

janwisniewski68 napisał/a:

Ty nie rozumiesz tego prostego tekstu który napisałem . Wyraźnie mówię ze wszystkie państwa przestaną istnieć

Już ja drogi Janie doskonale zrozumiałem co napisałeś, jednak twa "wizja" i "proroctwo" maja nikłą szansę na jakiekolwiek wypełnienie. Wprawdzie Unia, USA i Izrael do wojny prą i zapewne do niej dojdzie. Mówi się, że już na wiosnę jakieś ruchy wojenne będą. Czy jednak to będzie wojna światowa? Nie wiem. USA przespało ostatnie 20 lat zajmując się bliskim wschodem, a w tym czasie Chiny urosły w potęgę militarną i gospodarczą. To pierwszy pretendent do głównego hegemona świata. Rosja też nie chce utracić tego co miała i ma. Urosły też Indie, Iran i Turcja, która ma wielką armię i odbudowuje imperium otomańskie. Ponadto zbroi się też Brazylia, która chce przewodzić w Ameryce Południowej. Zatem geopolityka jest obecnie niezwykle ciekawa. Co z tego wyniknie? Wszystko mówi, że III wojna światowa wybuchnąć musi. Nikt nie wie kiedy. Dla USA najlepiej byłoby by było to teraz, bo mają wielki arsenał, który niezwykle szybko się starzeje, a i też Chiny co roku są silniejsze, więc za 10 lat USA już im na pewno nie zagrozi. Widzisz Janie nie trzeba być prorokiem by ciężkie czasy zobaczyć. Jednak nie wierzę, że znikną państwa. Może powstaną nowe i świat się zmieni, ale państwa jako takie na pewno nie znikną.
janwisniewski68 napisał/a:
A ci co zostaną zaczną nowy okres w historii ludzkości , odetną się od przeszłości grubą kreską i zaczną budować nowe plemiona ,nowe państwa !I

Nie ma narodu bez historii i pamięci o przodkach jacy by nie byli. Widać doskonale to na przykładzie Polski. Wynarodowili katolicy mieczem nasz kraj. Potem Niemcy, i sowieci dokończyli dzieła zniszczenia jednego z najwspanialszych narodów świata. Wygrali dlatego, że zniszczono historię naszego narodu.
janwisniewski68 napisał/a:
nikt nigdy nie będzie budował następnej cywilizacji !!

Chyba nie rozumiesz słowa "cywilizacja". Janie nawet jak świat by się zjednoczył i było tylko jedno państwo na całej ziemi to będzie i państwo i cywilizacja, którą trzeba będzie zbudować by odbudować świat.
janwisniewski68 napisał/a:
niektóre dziedziny nauki znikną bezpowrotnie np. nauka o genetyce czy inne przepadną raz na zawsze

Im wyższy rozwój tym większa specjalizacja, zatem gałęzie poznania i nauki nie znikną, a wręcz urosną w ilość. Każda gałąź nauki wypuści nowe odnogi i gałązki, a te następne i tak dalej. To nazywa się rozwój Janie i nic tego nie będzie w stanie zatrzymać. Tak zawsze było i będzie nadal do puki będą żyli ludzie.
janwisniewski68 napisał/a:
historia Polski i starego świata przepadnie

Jeszcze raz napiszę. NIE MA NARODU BEZ PAMIĘCI O OJCACH!!!
janwisniewski68 napisał/a:
Nastanie dzień pierwszy nowego systemu rzeczy dzień pierwszy panowania królestwa Jezusa na ziemi Amen !!

Jak żył Jezus to, ani jednym słowem nie dał się poznać jako psychopatyczny i bezwzględny morderca. Nie ma zatem najmniejszej szansy by cokolwiek co pisze w Apokalipsie miało sie kiedykolwiek spełnić. Jedynym niezwykle bezwzględnym bogiem jest Jehowa i nawet jakby jakimś cudem jeszcze żył. Jakby się zmaterializował i zaczął znów zabijać ludzi to miało nic wspólnego z Jezusem i Jego Ojcem.
janwisniewski68 napisał/a:
Jak ktoś znajdzie na ziemi jakąś książkę ,spali ją czy to historyczną ze starego świata czy inną z której wiedza pozwoliła na zbudowanie obecnej cywilizacji .

Tak robili kiedyś katolicy, a dzisiaj robią muzułmanie. Niszczą pamięć o narodzie z którego wyszli. To bardzo głupie. Jak ludzie mają się nauczyć tego, że coś jest, czy było złe. Tak jak piszesz świat by się niczego nie nauczył i wszystko złe zaczęło by się wcześniej czy później od nowa. Tylko pamięć o tym co nam nie wyszło może odpowiednio zrozumiana uchronić ludzkość od tych samych błędów.
Myślę Janie, że trochę pobłądziłeś.
 
 
janwisniewski68 
Droga prawdy


Pomógł: 25 razy
Wiek: 67
Dołączył: 21 Mar 2009
Posty: 2050
Skąd: w - wa
Wysłany: 2016-04-05, 22:42   

ZAMOS napisał/a:
janwisniewski68 napisał/a:

Ty nie rozumiesz tego prostego tekstu który napisałem . Wyraźnie mówię ze wszystkie państwa przestaną istnieć

Już ja drogi Janie doskonale zrozumiałem co napisałeś, jednak twa "wizja" i "proroctwo" maja nikłą szansę na jakiekolwiek wypełnienie. Wprawdzie Unia, USA i Izrael do wojny prą i zapewne do niej dojdzie. Mówi się, że już na wiosnę jakieś ruchy wojenne będą. Czy jednak to będzie wojna światowa? Nie wiem. USA przespało ostatnie 20 lat zajmując się bliskim wschodem, a w tym czasie Chiny urosły w potęgę militarną i gospodarczą. To pierwszy pretendent do głównego hegemona świata. Rosja też nie chce utracić tego co miała i ma. Urosły też Indie, Iran i Turcja, która ma wielką armię i odbudowuje imperium otomańskie. Ponadto zbroi się też Brazylia, która chce przewodzić w Ameryce Południowej. Zatem geopolityka jest obecnie niezwykle ciekawa. Co z tego wyniknie? Wszystko mówi, że III wojna światowa wybuchnąć musi. Nikt nie wie kiedy. Dla USA najlepiej byłoby by było to teraz, bo mają wielki arsenał, który niezwykle szybko się starzeje, a i też Chiny co roku są silniejsze, więc za 10 lat USA już im na pewno nie zagrozi. Widzisz Janie nie trzeba być prorokiem by ciężkie czasy zobaczyć. Jednak nie wierzę, że znikną państwa. Może powstaną nowe i świat się zmieni, ale państwa jako takie na pewno nie znikną.
janwisniewski68 napisał/a:
A ci co zostaną zaczną nowy okres w historii ludzkości , odetną się od przeszłości grubą kreską i zaczną budować nowe plemiona ,nowe państwa !I

Nie ma narodu bez historii i pamięci o przodkach jacy by nie byli. Widać doskonale to na przykładzie Polski. Wynarodowili katolicy mieczem nasz kraj. Potem Niemcy, i sowieci dokończyli dzieła zniszczenia jednego z najwspanialszych narodów świata. Wygrali dlatego, że zniszczono historię naszego narodu.
janwisniewski68 napisał/a:
nikt nigdy nie będzie budował następnej cywilizacji !!

Chyba nie rozumiesz słowa "cywilizacja". Janie nawet jak świat by się zjednoczył i było tylko jedno państwo na całej ziemi to będzie i państwo i cywilizacja, którą trzeba będzie zbudować by odbudować świat.
janwisniewski68 napisał/a:
niektóre dziedziny nauki znikną bezpowrotnie np. nauka o genetyce czy inne przepadną raz na zawsze

Im wyższy rozwój tym większa specjalizacja, zatem gałęzie poznania i nauki nie znikną, a wręcz urosną w ilość. Każda gałąź nauki wypuści nowe odnogi i gałązki, a te następne i tak dalej. To nazywa się rozwój Janie i nic tego nie będzie w stanie zatrzymać. Tak zawsze było i będzie nadal do puki będą żyli ludzie.
janwisniewski68 napisał/a:
historia Polski i starego świata przepadnie

Jeszcze raz napiszę. NIE MA NARODU BEZ PAMIĘCI O OJCACH!!!
janwisniewski68 napisał/a:
Nastanie dzień pierwszy nowego systemu rzeczy dzień pierwszy panowania królestwa Jezusa na ziemi Amen !!

Jak żył Jezus to, ani jednym słowem nie dał się poznać jako psychopatyczny i bezwzględny morderca. Nie ma zatem najmniejszej szansy by cokolwiek co pisze w Apokalipsie miało sie kiedykolwiek spełnić. Jedynym niezwykle bezwzględnym bogiem jest Jehowa i nawet jakby jakimś cudem jeszcze żył. Jakby się zmaterializował i zaczął znów zabijać ludzi to miało nic wspólnego z Jezusem i Jego Ojcem.
janwisniewski68 napisał/a:
Jak ktoś znajdzie na ziemi jakąś książkę ,spali ją czy to historyczną ze starego świata czy inną z której wiedza pozwoliła na zbudowanie obecnej cywilizacji .

Tak robili kiedyś katolicy, a dzisiaj robią muzułmanie. Niszczą pamięć o narodzie z którego wyszli. To bardzo głupie. Jak ludzie mają się nauczyć tego, że coś jest, czy było złe. Tak jak piszesz świat by się niczego nie nauczył i wszystko złe zaczęło by się wcześniej czy później od nowa. Tylko pamięć o tym co nam nie wyszło może odpowiednio zrozumiana uchronić ludzkość od tych samych błędów.
Myślę Janie, że trochę pobłądziłeś.

W niedługim czasie dostaniecie odpowiedź który z nas mówił prawdę !!!
_________________

 
 
nesto 


Wyznanie: deizm
Pomógł: 174 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 4212
Skąd: były katolik
Wysłany: 2016-04-05, 22:47   

janwisniewski68, o Proroku. Tyś moim natchnieniem i moją nadzieją!
Tobie chwała, przez Chrystusa, Pana Twojego Amen.
_________________
Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
 
 
rol23 

Wyznanie: Bóg YHWH i Syn Boży Jezus
Pomógł: 23 razy
Dołączył: 02 Sty 2016
Posty: 1587
Skąd: Polska
Wysłany: 2016-04-05, 23:15   

ZAMOS napisał/a:

Jak żył Jezus to, ani jednym słowem nie dał się poznać jako psychopatyczny i bezwzględny morderca. Nie ma zatem najmniejszej szansy by cokolwiek co pisze w Apokalipsie miało sie kiedykolwiek spełnić. Jedynym niezwykle bezwzględnym bogiem jest Jehowa i nawet jakby jakimś cudem jeszcze żył. Jakby się zmaterializował i zaczął znów zabijać ludzi to miało nic wspólnego z Jezusem i Jego Ojcem.


Przecież Jahwe to Ojciec Jezusa.
_________________
Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli (J 8,32 )
 
 
janwisniewski68 
Droga prawdy


Pomógł: 25 razy
Wiek: 67
Dołączył: 21 Mar 2009
Posty: 2050
Skąd: w - wa
Wysłany: 2016-04-05, 23:27   

rol23 napisał/a:
ZAMOS napisał/a:

Jak żył Jezus to, ani jednym słowem nie dał się poznać jako psychopatyczny i bezwzględny morderca. Nie ma zatem najmniejszej szansy by cokolwiek co pisze w Apokalipsie miało sie kiedykolwiek spełnić. Jedynym niezwykle bezwzględnym bogiem jest Jehowa i nawet jakby jakimś cudem jeszcze żył. Jakby się zmaterializował i zaczął znów zabijać ludzi to miało nic wspólnego z Jezusem i Jego Ojcem.


Przecież Jahwe to Ojciec Jezusa.

Cała apokalipsa się wypełni do końca !!!
Te rzeczy również przepowiedzieli prorocy poczynając od Henocha , Izajasza , Jeremiasza Ezechiela i Zachariasza !! A wy będziecie tego świadkami !!! czyli ci co nie uwierzyli !!
To dzieje się dziś !!!
(1) Oto Pan pustoszy ziemię, niszczy ją i przewraca jej powierzchnię, a mieszkańców jej rozprasza. (2) I będzie dotknięty jak lud, tak kapłan, jak sługa, tak jego pan, jak służąca, tak jej pani, jak nabywca, tak sprzedawca, jak pożyczkę dający, tak biorący ją, jak wierzyciel, tak jego dłużnik. (3) Okropnie spustoszona będzie ziemia i bezgranicznie rozdrapana, bo Pan wydał taki wyrok. (4) Żałośnie wygląda ziemia, zmarniała; świat opadł z sił, niszczeje, niebo wraz z ziemią się wyczerpały. (5) Ziemia została splugawiona przez swoich mieszkańców, bo pogwałcili prawa, przestąpili przykazania, złamali wieczyste przymierze. (6) Dlatego ziemię pochłania przekleństwo, a jej mieszkańcy odpokutowują; dlatego się przerzedzają mieszkańcy ziemi i mało ludzi zostało. (7) Młode wino w smutku, winnica podupadła, wzdychają wszyscy ludzie wesołego serca. (8) Ustała wesołość bębenków, ucichła wrzawa hulających, umilkł wesoły dźwięk cytr. (9) Nie piją wina wśród pieśni, sycera gorzknieje pijakom. (10) Zburzone jest miasto chaosu, dom każdy zamknięty od wejścia. (11) Na ulicach narzekanie na brak wina. Minęła wszelka radość, wesele odeszło z ziemi. (12) Tylko pustka została w mieście i brama rozbita w kawałki. (13) Tak bowiem będzie na środku ziemi pomiędzy narodami, jak przy otrząsaniu oliwek, jak ostatki winogron po winobraniu. (14) Ci to podniosą swój głos, sławić będą majestat Pana, wzniosą okrzyki od strony morza. (15) Dlatego na Wschodzie czcić będą Pana, na wyspach morskich imię Pana, Boga Izraelowego. (16) Od krańca ziemi słyszeliśmy pienia: Chwała Sprawiedliwemu! Lecz ja rzekłem: Mam tajemnicę, groźną mam tajemnicę, biada mi! Wiarołomni działają zdradliwie, wiarołomni dopuścili się zdrady. (17) Groza i dół, i sidło na ciebie, mieszkańcu ziemi: (18) kto umknie przed krzykiem grozy, wpadnie w dół, a kto się wydostanie z dołu, w sidła się omota! Tak, upusty otworzą się w górze i podwaliny ziemi się zatrzęsą. (19) Ziemia rozpadnie się w drobne kawałki, ziemia pękając wybuchnie, ziemia zadrgawszy zakołysze się, (20) ziemia się mocno będzie zataczać jak pijany i jak budka na wietrze będzie się chwiała; grzech jej zaciąży nad nią, tak iż upadnie i już nie powstanie. (21) Nastąpi w ów dzień to, iż Pan skarze wojsko niebieskie tam, w górze i królów ziemskich tu - na dole. (22) Zostaną zgromadzeni, uwięzieni w lochu; będą zamknięci w więzieniu, a po wielu latach będą ukarani. (23) Księżyc się zarumieni, słońce się zawstydzi, bo zakróluje Pan Zastępów na górze Syjon i w Jeruzalem: wobec swych starców będzie uwielbiony.

(Ks. Izajasza 24:1-23, Biblia Tysiąclecia)

Mt 23:33 bt2 "Węże, plemię żmijowe, jak wy możecie ujść potępienia w piekle?"

Łk 3:7 bt2 "Mówił więc do tłumów, które wychodziły, żeby przyjąć chrzest od niego: Plemię żmijowe, kto wam pokazał, jak uciec przed nadchodzącym gniewem?"
_________________

 
 
ZAMOS 
Lach

Pomógł: 76 razy
Wiek: 67
Dołączył: 19 Paź 2012
Posty: 2102
Skąd: Wieś pod Warszawą
Wysłany: 2016-04-06, 08:23   

Cytat:
Przecież Jahwe to Ojciec Jezusa.

Nie sądzę, ponieważ w Jana 8:44 Jezus powiedział

44 Waszym ojcem jest diabeł i to jego żądze chcecie zaspokajać. On od początku był mordercą i nie wytrwał w prawdzie, ponieważ w nim nie ma prawdy. Kiedy kłamie, przemawia własnym językiem, gdyż jest kłamcą, a nawet ojcem kłamstwa.
Wykluczając tym samym jakikolwiek związek z bogiem Żydów i Żydami, a ci potwierdzili to zabijając Jezusa w tak okrutny sposób. Jezus nie mówił, że Jego Ojciec i Bóg to ten sam w którego wierzą i który przewodzi Żydom. Jak jeszcze weźmiesz pod rozwagę co Jan Apostoł przekazał o mówieniu przez nich to wszystko to kłamstwa. Prawdy w bilii jest tylko tyle ile im trzeba było by swe kłamstwa uwiarygodnić. Idąc zatem tym tokiem myślenia dochodzę do wniosku, że biblię należy w całości odrzucić. Każdy ma rozum, serce i sumienie, więc należy temu zaufać. Nie rozumiem jak ktoś przy zdrowych zmysłach może uwierzyć w w to, że Dobry i Sprawiedliwy Bóg i Jego Syn mogą dokonać takich zbrodni na ludziach o jakich jest napisane w Apokalipsie.
Cytat:
Cała apokalipsa się wypełni do końca !!!

W części zniszczenia wielkiej ilości Żydów Apokalipsa wypełniła się w dniach gdy burzono Jerozolimę i to wszystko. Zwykle "prorocy" wróżbici coś tam widzą, ale nigdy nie jest to 100% tego co następuje naprawdę.
janwisniewski68 napisał/a:
A wy będziecie tego świadkami !!! czyli ci co nie uwierzyli !!

Jak już pisałem to III wojna światowa wybuchnąć musi i wybuchnie na pewno. Jest to tylko kwestia czasu. Gospodarki Unii i USA się walą przez złodziejski system bankowy. Ponadto USA tracą dominację zbrojną na świecie i nie bardzo im się to podoba. Zatem będą walczyć by to utrzymać. Rosja, Chiny, Indie i kraje zrzeszone OPEC chcą odejść od petro dolara na rzecz nowej waluty. Bank już powstał kilka lat temu, wiec jak się to stanie USA nie będą mogły bezkarnie sterować ceną ropy i gazu to jakby raz, a dwa skończy się bezpowrotnie drukowanie dolara i gospodarka USA upadnie jeszcze bardziej i za broń chwycą na pewno. Uważam, że wojna rozpocznie się o Tajwan. Tam jest najgoręcej dzisiaj.
Wracając jednak do tematu wątku od którego odeszliśmy warto obejrzeć filmik jaki niedawno oglądałem o tym co nawa fala emigracji kolorowych analfabetów zrobiła ze Szwecji.
 
 
janwisniewski68 
Droga prawdy


Pomógł: 25 razy
Wiek: 67
Dołączył: 21 Mar 2009
Posty: 2050
Skąd: w - wa
Wysłany: 2016-04-06, 10:18   

Wszyscy wiedzą że Bogiem Abrahama i Izaka i Jakuba [Izraela] Był i jest Bóg Jahwe . Temu Bogu służyli i temu Bogu się sprzeciwili co potwierdzają słowa Jezusa że za Ojca mają diabła.
OD początku stworzenia do dziś jest ten sam Bóg Bóg Jahwe który jest Ojcem Jezusa !!!


Wj 3:6 bw "Rzekł też: Jam jest Bóg ojca twego, Bóg Abrahama, Bóg Izaaka, i Bóg Jakuba. Wtedy Mojżesz zakrył oblicze swoje, bał się bowiem patrzeć na Boga."

Wj 3:15 bw "I mówił dalej Bóg do Mojżesza: Tak powiesz synom izraelskim: Pan, Bóg ojców waszych, Bóg Abrahama, Bóg Izaaka i Bóg Jakuba posłał mnie do was. To jest imię moje na wieki i tak mnie nazywać będą po wszystkie pokolenia."

Wj 3:16 bw "Idź i zgromadź starszych Izraela, i powiedz im: Pan, Bóg ojców waszych objawił mi się, Bóg Abrahama, Izaaka i Jakuba, mówiąc: Patrzyłem na was i na to, co wam czyniono w Egipcie."

Wj 4:5 bw "Aby ci uwierzyli, że ci się ukazał Pan, Bóg ojców ich, Bóg Abrahama, Bóg Izaaka i Bóg Jakuba,"

Mt 22:32 bw "Jam jest Bóg Abrahama i Bóg Izaaka, i Bóg Jakuba! Bóg nie jest Bogiem umarłych, lecz żywych."

Mk 12:26 bw "A co do umarłych, że zostaną wskrzeszeni, czy nie czytaliście w księdze Mojżesza, jak to Bóg rzekł przy krzaku do niego: Jam jest Bóg Abrahama i Bóg Izaaka, i Bóg Jakuba?"

Dz 3:13 bw "Bóg Abrahama i Izaaka i Jakuba, Bóg ojców naszych, uwielbił Syna swego, Jezusa, którego wy wydaliście i zaparliście się przed Piłatem, który uważał, że należało go wypuścić na wolność;"

Dz 7:32 bw "Jam jest Bóg ojców twoich, Bóg Abrahama i Izaaka, i Jakuba. A zatrwożony Mojżesz nie śmiał się przypatrywać."
_________________

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,13 sekundy. Zapytań do SQL: 11